BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 14:43 گرينويچ - چهارشنبه 16 مارس 2005
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
گفتگو با دبيرکل فدراسيون بين المللی راه
 

 
 
جاده های ايران
تونی پيرس: تلاشمان بر اين است که جاده های ايران و خيابان های تهران را به استانداردهای بين المللی برسانيم
تونی پيرس، دبيرکل "فدراسيون بين المللی راه"، در ابتدای فعاليتش در اين سمت اخيرا از ايران ديدن کرد. وی که ۳۰ سال پيش هم به ايران آمده بود از جنبه فرهنگی به ايران علاقه دارد ولی دليل اصلی او برای اين سفر تدارک مقدمات عضويت ايران در فدراسيون بين المللی راه است تا جاده های ايران با کمک متخصصان اين رشته بهبود يابد. فدراسيون بين المللی راه يک موسسه غيرانتفاعی است که به وضعيت راههای کشورها می پردازد.

فدراسيون بين المللی راه چقدر قدمت دارد و چند کشور عضو آن هستند؟

فدراسيون بين المللی راه يک موسسه غيرانتفاعی است که بيش از ۵۰ سال قدمت دارد و ۷۵ کشور از سراسر جهان عضو آن هستند.

شما از چه زمانی به اين پست دست يافته ايد و قبلا چه فعاليتهايی داشته ايد؟

من مهندس عمران و شهرسازی هستم و به مدت پانزده سال در زمينه عمرانی و شهرسازی در کشورهای ليبی، عراق، اندونزی و در شهر بروکسل فعاليت داشته ام. اما در اين سمت به عنوان دبيرکل يک ماه است که فعاليت دارم ولی قبل از آن مشاورت اين پست را به عهده داشتم که در آن زمان يعنی سال ۱۹۹۹ ماموريتی در تاشکند و اکتبر همان سال ماموريتی در چين داشتم.

من خيلی علاقه مند به عضويت ايران در فدراسيون بين المللی راه هستم و اين به علت اهميت موقعيت ايران در جاده ابريشم است. پس به محض اين که در اين پست قرار گرفتم اين سفر را ترتيب دادم تا مقدمات عضويت ايران را فراهم کنم.

ارزيابی شما از راههای ايران و شهر تهران چگونه است؟

من تجربه کمی از جاده های ايران دارم ولی طی بازديدی که روز گذشته از بزرگراه قزوين - رشت داشتم تحت تاثير کيفيت نامطلوب آسفالت اين محور قرار گرفتم، چرا که مشکلات راهداری در آن وجود داشت و آسفالتها تکه تکه بود و اين مرا متعجب نکرد بلکه از آن ناراحت شدم. ترافيک تهران هم که در جهان معروف است. يکی از مسايل اين شهر رانندگی بد راننده هايتان است. در عين حال تراکم و تردد در جاده هايتان خيلی زياد است که در اين زمينه می توان کارهای بسياری انجام داد.

علت عدم عضويت ايران در فدراسيون بين المللی راه تاکنون چه بوده؟ و آيا به مسايل سياسی مربوط می شود؟

دليل خاصی وجود نداشته. البته ما سالهای قبل با وزارتخانه ارتباطاتی داشته ايم ولی من امسال مصمم آمده ام تا اين راه را باز کنم و از نقطه نظر سياسی هم مساله ای وجود ندارد. به طور کلی ما با سياست ملی کشورها کاری نداريم و هدفمان ارتقای کيفی جاده هاست.

علايم جاده ها را چطور ديده ايد؟

البته من آنقدر فنی نيستم ولی تا آنجا که مشاهده کردم به نظر استاندارد می آمد ولی يک ثانيه عدم توجه به همين علايم می تواند منجر به فاجعه و مرگ شود.

با توجه به قرار داشتن ايران در جاده ی ابريشم نظرتان راجع به موقعيت ترانزيت ايران چيست؟

با توجه به اينکه جاده ابريشم شصت هزار کيلومتر را در بر می گيرد و قاره آسيا را به قاره اروپا متصل می کند، کشورهای موجود در اين مسير به ارتقای جاده های خود همت گماشته اند از جمله چين که پنج هزار کيلومتر از اين جاده را در بر دارد. جاده ابريشم در شوروی سابق که هم اکنون از روسيه می گذرد، راه ارتباطی مهمی است که مردم و کالاها از طريق آن در کشورهای محصور در خشکی منتقل می شوند. به خاطر اهميت جاده ابريشم فدراسيون بين المللی راه کارهای جديدی را در اين رابطه شروع کرده و ايران هم جزو مهمی از جاده ابريشم به شمار می آيد . همچنين کشورهای ترکمنستان و ازبکستان تا قفقاز در راستای جاده ابريشم قرار دارند.

در پروژه جاده ابريشم ايران چه موقعيتی دارد و اهداف آينده تان برای ايران چيست؟

ما بخاطر اهميت ايران در سال ۲۰۰۶ کنفرانس بعدی جاده ابريشم را در تهران برگزار خواهيم کرد و تلاشمان بر اين است که جاده های ايران و خيابان های تهران را به استانداردهای بين المللی برسانيم که به نوعی به پروژه ی جاده ابريشم مربوط می شود.

هدف اصلی شما از سفر به ايران چيست؟

هدف اول من تدارک برای برگزاری کنفرانس جاده ابريشم در تهران است و هدف بعدی عضويت ايران در فدراسيون بين المللی راه و در آخر اينکه با مهندسان شما ارتباط برقرار کنم تا بدانم در زمينه راهداری و حفاظت راهها چه فعاليت هايی داشته اند. در نهايت اينکه تصميم داريم کارشناسانی به ايران بياوريم تا کيفيت راهها را بالا برده و به حد استاندارد برسانيم.

با توجه به آمار بالای کشته ها در سوانح جاده ای ما فدراسيون بين المللی راه چه تمهيداتی انديشيده است؟

البته آمار کشته ها در ايران بسيار بالاست ولی در کشورهايی مانند مصر و ترکيه هم آمار تلفات زياد بوده که کشور ترکيه با دادن آموزشهای لازم به راننده ها توانسته به نحو قابل توجهی به کاهش تلفات جاده ای در کشورش کمک کند . ما معتقديم در ايران ۸۰ درصد در هنگام رانندگی، رفتار ناشايست و بدی دارند و همچنين بايد روی کيفيت و امنيت وسايل نقليه هم کار کرد. فدراسيون بين المللی راه خود را متعهد می داند که آمار کشته ها را پايين بياورد و اين کاری است که بايد با همکاری همکارانم در فدراسيون بين المللی راهها بهبود يابد . پيرو مذاکراتمان با وزارتخانه دو سمينار در نيمه اول ماه می با کارشناسانی از کشورهای آلمان، آمريکا و بريتانيا در مورد ترانزيت با وزارتخانه همکاری خواهيم داشت. ما می توانيم اعضايمان را تشويق به شرکت در اين سمينارها کنيم.

می توانيد به نمونه هايی از پروژه های فدراسيون بين المللی راه اشاره کنيد؟ و در حال حاضر چه پروژه ای در دست داريد؟

از پروژه های در دست اقدام ما همين پروژه جاده ابريشم است و از جمله قديمی ترين پروژه های ما می توان به بزرگراه "پان آمريکن" در سال ۱۹۵۰ اشاره کرد که راه ارتباطی بين شمال امريکا ( کانال پاناما ) و جنوب امريکا بوده است. همچنين فدراسيون بين المللی راه پروژه هايی در احياء و بازسازی جاده جنوب شرقی اروپا و آرژانتين و يوگوسلاوی (سال ۱۹۹۰ به بعد) داشته است. در حال حاضر هم در رومانی پروژه هايی در حال ساخت هستند و سمينارهايی برای باز سازی جاده ها برگزار کرده ايم .

آيا هزينه های اين پروژه ها را فدراسيون بين المللی راه متقبل می شود؟

خير ما يک موسسه غير انتفاعی هستيم و هشتاد درصد بودجه ما توسط وصول حق عضويت کشورها تامين می شود و بيست درصد هم فعاليت های جانبی مانند انتشار مجلات. ولی کاری که ما انجام می دهيم ترغيب موسسات و بانکهای جهانی برای سرمايه گذاری و تامين مالی پروژه ها در کشور های مختلف است.

و آخرين سخن؟

از زمانی که من دبير کل فدراسيون بين المللی راه شده ام قصد دارم دفاتری در کشورهای روسيه قبرس، آرژانتين، ترکيه ، هند و ايران ايجاد کنم تا به زبان اين کشورها خدمات منطقه ای و محلی ارايه دهند. در تهران هم هدفم اساسا همين است ولی بايد وزارتخانه با ما همکاری کند و اميدواريم که به توافق برسيم. اگر آموزش و فرهنگ سازی نداشته باشيم هر چه جاده بسازيم بی فايده است.

 
 
خيابانهای تهرانآلبوم عکس
تصاويری از تراکم خودروها در خيابانهای تهران در ساعات مختلف
 
 
ترافيک سنگين در تهرانترافيک تهران
تهران و شلوغی های پيش از نوروز
 
 
سايت های مرتبط
 
بی بی سی مسئول محتوای سايت های ديگر نيست
 
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران