http://www.bbcpersian.com

10:27 گرينويچ - دوشنبه 23 اکتبر 2006 - 01 آبان 1385

روزنامه روزگار توقیف شد

هیات نظارت بر مطبوعات در ایران، امروز دوشنبه 23 اکتبر(اول آبان) حکم توقیف روزنامه روزگار را به دلیل آنچه مشابهت با روزنامه شرق خوانده صادر کرده است.

روزنامه روزگار از روز 16 اکتبر(23 مهر) انتشار خود را به مدیر مسئولی فرزانه خرقانی آغاز کرد اما پس از انتشار سه شماره، مديرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد طی نامه ای به مدیران روزنامه هشدار داد که به دليل اينکه اين روزنامه با عنوان نشريه سياسی ثبت نشده، از انتشار مطالب سياسی در آن خودداری کنند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از مسئولان این روزنامه خواست تا طراحی صفحات روزنامه را هم به گونه ای تغيير دهند که شبيه روزنامه توقیف شده شرق نباشد.

توقیف روزنامه نوپای روزگار با اکثریت آرا در هیات نظارت بر مطبوعات که در کنترل محافظه کاران است به تصویب رسیده است.

بشنويدگفتگو با عبدالرضا تاجيک، از مسئولين روزنامه روزگار

این هیات در بیان علت توقیف روزگار به ماده ای از قانون مطبوعات ایران اشاره کرده که طبق آن " انتشار هر نوع نشريه به جای نشريه توقيف شده به نحوی كه با نشريه مذكور از نظر نام، علامت و شكل مشابهت داشته باشد ممنوع است و نشريه جديد بلافاصله توقيف می شود."

عليرضا مختارپور، معاون مطبوعاتی وزير ارشاد به خبرگزاری فارس گفته است که به رغم تمايلی كه به روند اصلاح اين روزنامه وجود داشت و تذكرات و راهنمايي‌های متعددی كه انجام شده بود، هیات نظارت به دلیل عمل نکردن به توصیه ها، رای به توقیف این روزنامه داده است.