BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 08:02 گرينويچ - پنج شنبه 24 ژانويه 2008 - 04 بهمن 1386
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
صلاحیت یک سوم از نامزدهای مجلس رد شد
 
مجلس
اعلام تایید صلاحیت شدگان نخستین مرحله در انتخابات مجلس هشتم محسوب می شود
هیات های اجرایی مامور رسیدگی صلاحیت های داوطلبان نامزدی در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی در ایران تصمیمات خود در رد یا تایید صلاحیت داوطلبان را اعلام داشته است.

روز پنجشنبه، 24 ژانویه (4 بهمن)، ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه ای گفت که صلاحیت حدود پنجهزار تن، حدود 69 درصد از داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس، به تایید هیات های اجرایی رسیده است که از آن میان، شمار تایید صلاحیت شدگان برای حوزه انتخاباتی تهران به یکهزار تن می رسد.

انتخابات برای گزینش 290 نماینده مجلس از جمله سی نماینده تهران روز 24 اسفند (14 مارس) برگزار خواهد شد.

براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور، از 31 درصد کسانی که صلاحیت آنان مورد تایید قرار نگرفته، 21 درصد رد صلاحیت شده اند و صلاحیت 10 درصد دیگر نیز "احراز نشده است."

عدم احراز صلاحیت ها به دلیل فقدان اطلاعات لازم در مورد این گروه از داوطلبان بوده است.

این اطلاعیه می افزاید که از رد صلاحیت شدگان، 69 نفر به موقع از سمت های دولتی استعفا نداده بودند، 131 نفر دارای پیشینه محکومیت قضایی بودند و 329 نفر نیز به دلیل آنچه که سوء شهرت در محل سکونت آنان خوانده شده رد صلاحیت شدند.

دلیل رد صلاحیت سایرین اعتیاد یا قاچاق مواد مخدر، محکومیت به حدود شرعی، وابستگی به رژیم سلطنتی، اقدام علیه نظام جمهوری اسلامی، عدم اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام جمهوری اسلامی، عضویت یا هواداری از "گروهک های تجزیه طلب و تروریستی"، وابستگی و ارتباط با سرویس های اطلاعاتی بیگانه، اهانت به مقدسات دینی، محکومیت به دلیل اغتشاش در کشور و هواداری از "فرق منحرف مذهبی" عنوان شده است.

گرچه در جمهوری اسلامی، بسیاری از اقداماتی که به عنوان دلایل رد صلاحیت اعلام شده جرم محسوب شده و مرتکبین آنها به شدت مجازات می شوند، اطلاعیه ستاد انتخابات کشور مشخص نکرده است که آیا این گروه از رد صلاحیت شدگان قبلا مجازات شده اند یا تحت پیگرد قانونی قرار دارند.

'رد صلاحیت اصلاح طلبان'

مصطفی پورمحمدی وزيركشور ایران در مصاحبه با تلویزیون دولتی ایران گفته است که بیست نفر از داوطلبانی که صلاحیتشان برای نامزدی در انتخابات تایید نشده از نمايندگان دوره کنونی مجلس هستند.

پوسترهای انتخاباتی در انتخابات دوره قبل مجلس
داوطلبانی که صلاحیت آنان به تایید شورای نگهبان برسد خواهند توانست مبارزات انتخاباتی را آغاز کنند

دو تن از نمایندگان دوره کنونی که صلاحیت آنان مورد تایید قرار نگرفته گفته اند که هیات های اجرایی دلیل تصمیم خود را عدم التزام به دین اسلام عنوان کرده است.

گفته می شود اغلب نمایندگان ردصلاحیت شده اعضای فراکسیون اقلیت مجلس، وابسته به جناح اصلاح، هستند و به نقل از از دو تن از این نمایندگان نقل شده که دلیل رد صلاحیت آنان، عدم التزام به دین اسلام عنوان شده است.

تشکل های وابسته به جناح اصلاح طلب نیز گفته اند که داوطلبان رد صلاحیت شده عمدتا به گروه های تعلق داشته اند و از جمله تقریبا تمام افراد وابسته به جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده بودند ردصلاحیت شده اند.

بیش از نیمی از داوطلبان وابسته به حزب اعتمادملی نیز، که نسبت به دیگر تشکل های اصلاح طلب مواضع معتدلتری دارد، ردصلاحیت شده اند.

با این حال، مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتمادملی، گفته است که رد صلاحیت شدگان وابسته به این تشکل در نظر دارند به شورای نگهبان شکایت کنند و نسبت به تغییر تصمیم هیات های اجرایی ابراز امیدواری کرده است.

در اطلاعیه ستاد انتخابات آمده که تایید صلاحیت نشدگان و حدود هفتصد نفر دیگری که صلاحیت آنان احراز نشده است می توانند در مهلت مقرر سه روزه، شکایت های خود را برای رسیدگی به هیاتهای نظارت استان ها تسلیم کنند.

شورای نگهبان مرجع رسیدگی به شکایت های رد صلاحیت شدگان در مورد تصمیم هیات های اجرایی است.

نحوه احراز صلاحیت

مطابق قانون انتخابات ایران، صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس با استعلام از وزارت اطلاعات، دادستانی کل، سازمان ثبت احوال و اداره تشخیص هویت و پلیس بین الملل مورد بررسی هیات های اجرایی قرار می گیرد و نتیجه این استعلام در اختیار هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، وابسته به شورای نگهبان قرار می گیرد.

شرایط انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان برای انتخابات دوره هشتم مجلس نسبت به دوره قبلی تغییراتی یافته است.

براساس اصلاحیه قانون انتخابات در مجلس هفتم، داوطلبان نمایندگی باید دست کم دارای مدرک فوق لیسانس یا معادل آن باشند هر چند دارندگان مدارک پایینتر نیز در صورت داشتن شرایطی مانند نمایندگی در دوره های قبلی مجلس یا تصدی برخی سمت ها در بخش خصوصی و دولتی می توانند نامزد انتخابات شوند.

همچنین، در انتخابات این دوره، سن رای دهندگان از پانزده سال تمام به هجده سال تمام افزایش یافته است.

هیات های نظارت در هر یک از حوزه های رای گیری تشکیل می شوند و به وضعیت داوطلبان نمایندگی در آن حوزه رسیدگی می کند.

اعضای هیات را فرماندار از میان شماری از معتمدان محلی برگزیده و اسامی شان را برای تایید صلاحیت برای شورای نگهبان ارسال می شود.

کسانی که صلاحیتشان به تایید شورای نگهبان رسیده باشد پس از تشکیل جلسه ای با حضور نماینده شورا، اعضای هیات اجرایی را از میان خود انتخاب می کنند.

تأیید صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس در شوراهای نظارت نخستین مرحله از رقابت های انتخاباتی است.

در مرحله بعد، اسامی داوطلبانی که صلاحیت آنان به تایید هیات های اجرایی رسیده توسط هیات های نظارت استانی پس از کسب مشورت از هیات مرکزی نظارت در شورای نگهبان مورد بررسی قرار می گیرد و تایید شدگان می توانند تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند.

نظارت استصوابی

در حالی که وظیفه هیاتهای اجرائی، انطباق یا عدم انطباق شرایط داوطلبان با قوانین و مقررات مربوطه و عدم سوء پیشینه طبق موازین خاص است، شورای نگهبان در بررسی کسانی که مورد تأیید این هیات ها قرار گرفته اند نظر خود را در مورد صلاحیت آنان برای نمایندگی ابراز می دارد که به نظارت استصوابی معروف است.

نظارت استصوابی مبتنی بر نظر شورای نگهبان در مورد شایستگی یا عدم شایستگی افراد برای نمایندگی مجلس است و به همین دلیل، اتهام موضعگیری سیاسی شورا در تأیید یا رد صلاحیتها را در پی داشته است.

طبق قانون انتخابات، نظر شورای نگهبان در رد یا تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی را فرمانداران یا بخشداران به آنان ابلاغ می کنند و رد صلاحیت شدگان حق شکایت به شورای نگهبان دارند.

طبق اصل 99 قانون اساسی، نظارت بر انتخابات و همه پرسی ها در جمهوری اسلامی از جمله اختیارات شورای نگهبان قانون اساسی است.

این شورا از شش فقیه و شش حقوقدان برای دوره های شش ساله تشکیل می شود و بررسی مصوبات مجلس از لحاظ اطمینان از عدم مغایرت آنها با قوانین شرع و قانون اساسی را نیز برعهده دارد.

فقهای شورای نگهبان را رهبر جمهوری اسلامی منصوب می کند و اعضای حقوقدان را نیز نمایندگان مجلس با معرفی رئیس قوه قضائیه انتخاب می کنند، در حالی که رئیس قوه قضائیه را نیز رهبر جمهوری اسلامی منصوب می کند.

با وجود برگزاری انتخابات پارلمانی در ایران، اعمال نظارت استصوابی توسط نهادی غیرانتخابی یکی از مواردی است که منتقدان جمهوری اسلامی با استناد به آن، دموکراتیک بودن نظام حکومتی این کشور را مورد تردید قرار می دهند.

به گفته آنان، لازم است در نظام دموکراتیک هر فرد بتواند برای تصدی هر مقامی داوطلب و از شرایط یکسان برای رقابت در انتخابات برخوردار شود.

در مقابل، مدافعان نظارت استصوابی این نظر را مطرح کرده اند که دخالت شورای نگهبان مانع از راه یافتن افراد فاقد صلاحیت به نهادهای منتخب شده و به این ترتیب، ضمن حفظ حقوق مردم، از اصل نظام نیز صیانت می کند.

استدلال دیگری که گاه مطرح می شود این است که در اکثر نظامهای دموکراتیک غربی هم سازمانهایی مانند احزاب در گزینش نامزدهای انتخاباتی دخالت دارند هرچند باید اضافه کرد که معمولاً این سازمانها ماهیت دولتی ندارند و همچنین نظر آنان جنبه توصیه به رأی دهندگان دارد و نمی توانند کسی را از شرکت در انتخابات محروم کنند.

 
 
انتخابات نظرات شما
رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس
 
 
جورج بوش بوش و اصلاح طلبان
میزانی برای مرزبندی انتخاباتی
 
 
نشان ستاد انتخابات انتخابات مجلس
اطلاعاتی درباره داوطلبان نمایندگی
 
 
مطالب مرتبط
سايت های مرتبط
بی بی سی مسئول محتوای سايت های ديگر نيست
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران