به روز شده:  13:28 گرينويچ - چهارشنبه 30 مارس 2011 - 10 فروردین 1390

زبان انگلیسی را با بی‌بی‌سی بیاموزید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پپخش با میدیا پلیر دیگر

تلویزیون فارسی بی بی سی بزودی پخش رشته برنامه جدیدی را بنام Word On The Street آغاز خواهد کرد که هدف از آن آموزش زبان انگلیسی و آشنا کردن مخاطبان با فرهنگ روز بریتانیا و کاربرد روزمره زبان در این کشور است.

این برنامه در ده قسمت و عمدتا برای مخاطبانی با دانش متوسط از زبان انگلیسی تهیه شده است. هر قسمت در مکان متفاوتی در بریتانیا می گذرد که اشلی و استیون دو مجری جوان برنامه در آنجا به فعالیت های مختلف مشغول می شوند... خرید در بازار کمدن لندن، چادر زدن در جشنواره موسیقی"آیل او وایت" و یا جستجو برای هیولای "لاخ نس" در اسکاتلند.

غیر از ماجراجویی های اشلی و استیون، هر برنامه شامل چند بخش دیگر هم هست : مرور اصطلاحات، نکات گرامری و تلفظ لغات در زبان محاوره؛ گزارش در مورد جنبه های فرهنگی بریتانیای امروز؛ پرسش و پاسخ با یکی از گزارشگران خبری بی بی سی در مورد یکی از مباحث روز جهان؛ و تست سه جوابی درباره جنبه های تاریخی و فرهنگی بریتانیا.

پخش این برنامه ها از روز دوشنبه چهارم آوریل، ساعت ده و نیم صبح به وقت ایران شروع می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.