احمدی‌نژاد از برنامه‌اش برای 'سخنرانی‌های استانی' خبر داد

حق نشر عکس Ahmadinejad.ir

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، از برنامه خود برای "سخنرانی‌های استانی" در آینده و همچنین "تشکیل کارگروه‌هایی" و برقراری "مختصر ارتباط‌هایی در استان‌ها" خبر داده است.

آقای احمدی‌نژاد امروز پنجشنبه ۸ مرداد/۳۰ ژوئیه در جلسه‌ای با موضوع "بازخوانی افکار و اندیشه‌های ناب امام خمینی" گفته است که در جلسه‌ای با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، درباره برنامه خود برای مرور افکار بنیانگذار جمهوری اسلامی گفته و آقای خامنه‌ای هم در این زمینه "راهنمایی‌هایی" کرده است.

او گفته است در این زمینه "خوشبختانه از یک سال و نیم قبل کارگروه‌هایی تشکیل شده و این موضوعات به بحث گذاشته شده و مختصر ارتباطاتی هم در استان‌ها تنظیم شده است."

او در عین حال افزوده این کار به معنی بی‌توجهی به مسائل روز نیست و گفته است: "آقای مهندس ثمره هاشمی هم انشاالله گزارشی از مسائل روز خواهند داد. بنده هم به عنوان وظیفه شروع کرده و بر اساس فهم خودم با تکیه بر نظرات رهبری و تفسیرهایی که شده است این مسائل را در سخنرانی‌های استانی مطرح کنم."

محمود احمدی‌نژاد حدود یک ماه پیش در جلسه‌ای با حضور مسئولان کابینه‌اش گفته بود: "فشار بر جمع ما برای حضور در برنامه‌های سیاسی مثل انتخابات مجلس و دولت و چه و چه زیاد است. من می‌خواهم خدمت آن دسته از عزیزانی که اطلاع ندارند عرض کنم که ما در اینجا به طور مطلق هیچ برنامه‌ای و علاقه‌ای برای فعالیت‌های انتخاباتی نداریم."

آقای احمدی‌نژاد در جلسه امروز درباره "فراموشی آرمان‌ها"، "ادعاهای متناقض و متضاد به اسم امام" و فاصله گرفتن از افکار او هشدار داده و گفته است باید یک "یک موج فرهنگی و اعتقادی برای بازگشت به آرمان‌های انقلاب و خط امام" شکل بگیرد.

در جلسه امروز چهره‌هایی چون مجتبی ثمره هاشمی، علی نیکزاد، ، مرتضی تمدن و علی اکبر جوانفکر حضور داشته‌اند.

'حمله از شش جهت'

رئیس‌جمهور سابق ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش از انتقادهایی که از دولت‌های نهم و دهم می‌شود انتقاد کرده و گفته است: "هرکس در وجودش انگیزه نادرستی دارد، بهانه‌ای پیدا می‌کند برای هجمه و توهین به دولت‌های نهم و دهم، هر کس هرچه در دست دارد می‌زند، یک نفر سنگ و دیگری لگد می‌زند، یک با شمشیر و دیگری با نیزه می‌زند، در واقع از شش جهت هجوم آورده‌اند."

آقای احمدی‌‎نژاد گفته به عقیده آیت‌الله خامنه‌ای دلیل حمله به دو دولتی که او ریاستش را داشت "ایستادگی بر آرمان‌ها و ارزش‌ها" و "خدمت به مردم" بوده است.

رئیس جمهور سابق ایران چند روز پیش از اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی به خاطر اظهاراتش علیه دولت‌های نهم و دهم شکایت کرد.

فعالیت یاران احمدی‌نژاد 'غیرقانونی' است

حق نشر عکس Ahmadinejad.ir
Image caption در جلسه امروز چهره‌هایی چون مجتبی ثمره هاشمی، علی نیکزاد، ، مرتضی تمدن و علی اکبر جوانفکر حضور داشته‌اند

در تحول دیگری مرتبط با آقای احمدی‌نژاد، حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور ایران تاکید کرده است که " جبهه یکتا"، از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ایران درخواست مجوز نکرده و به همین دلیل فعالیت حزبی آن غیرقانونی است.

عده‌ای از مقام‌های دولت محمود احمدی‌نژاد گروهی به نام جبهه یکتا (یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی) تشکیل داده‌اند و بنا به گفته کامران دانشجو، وزیر علوم در دولت آقای احمدی‌نژاد، قرار است این گروه دفاتر استانی نیز تشکیل دهد.

مطالب مرتبط