Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. پیشروی نیروهای ارتش عراق در غرب موصل
  2. تنش میان مالزی و کره شمالی
  3. واکنش روحانی به اظهارات مقامات آمریکا درباره انتخابات ایران

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

سازمان بهداشت جهانی: شیوع تب زرد در جنوب شرق برزیل

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که جنوب شرق برزیل درخطر شیوع تب زرد قرار گرفته است. 

مقامات بهداشتی برزیل اعلام کردند که تاکنون این ویروس تنها بخش های روستایی را تحت تاثیر قرار داده است.

اما سازمان بهداشت جهانی می‌گوید این احتمال وجود دارد که این ویروس مراکز شهری را نیز تحت تاثیر قرار دهد. 

سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده است که مسافران قبل از سفر به شمال ریودوژانیرو و اسپیریتو سانتو واکسن بزنند.

نشتی گاز در تالار ارومیه؛ ۸۳ نفر مسموم شدند

باقر بهرامی،رئیس مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان غربی اعلام کرد  ۸۳ نفر به دلیل نشتی گاز در یکی از تالارهای این شهر مسموم شدند.

به گزارش مهر، آقای بهرامی گفته که امداد رسانی به افرادی که دچار گاز گرفتگی شده‌اند ادامه دارد و همه مسمومان و مصدومان این حادثه زنان هستند. سه بیمارستان در ارومیه نیز به حالت آماده باش درآمده است. 

تنش بین کردها و ترکیه

ژیار گل

بی‌بی‌سی

فرماندهان ستاد مشترک ارتش‌های آمریکا،  روسیه و ترکیه هر سه در جلسه بی‌سابقه در آنتالیای ترکیه دور هم جمع شده اند. 

مقامات ترک می‌گویند این گفتگوها درباره وضعیت سوریه وعراق است. این جلسه به دنبال تهدید هفته گذشته رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه برگزارشد.

آقای اردوغان گفت هدف بعدی نیروهای متحد ترکیه تصرف منبج و بیرون راندن نیروهای دمکراتیک سوریه از این شهر است. 

نیروهای دمکراتیک سوریه این سخنان را برای مصرف داخلی می دانند. آنها می گویند این گونه مواضع در آستانه برگزاری رفرندام تغییر قانون اساسی ترکیه می‌تواند موقعیت آقای اردوغان را در میان ناسیونالیستهای ترک تقویت کند.

اما آمریکا تهدید رئیس جمهوری ترکیه را جدی گرفته است. دیروز واحدهایی از نیروهای ویژه ارتش آمریکا با اهتزاز پرچم‌های آمریکا در حرکتی نمادین و بازدارنده به اطراف منبج اعزام شدند.

هدف منصرف کردن نیروهای متحد ترکیه از حمله به نیروهای کرد است. 

کردها می گویند این شهر را ترک کرده و آن را تحویل شورای نظامی منبج داده‌اند. 

تهدید ترکیه و افزایش حملات نیروهای متحد ترکیه به کردها، باعث شده کردها با پیشنهاد روسیه برای انتقال کنترل چندین روستا به نیروهای دولتی سوریه موافقت کنند. این روستاها در اطراف منبج و در خط مقدم با نیروهای متحد ترکیه است.

حال نیروهای مخالف سوری، نیروهای دولتی  و نیروهای برخی از قدرتهای منطقه و جهان در این منطقه متمرکز شده اند. به نظر می رسد خطر برخورد این نیروها یکی از عوامل اصلی جلسه اضطراری فرماندهان ارتش این سه کشور در ترکیه باشد.

نیروهای دمکراتیک سوریه که از کردها و اعراب متحد آنها تشکیل شده موثرترین و معتمدترین متحد آمریکا در جنگ با داعش در سوریه بوده است. 

ترکیه این نیروها را بخشی از پ ک ک در سوریه می داند و مخالف همکاری آمریکا با آنها است. اما فرماندهان ارتش آمریکا می‌گویند نیروهای دمکراتیک سوریه خطری برای ترکیه نیستند.

 دیروز منابعی در مناطق کردنشین سوریه به  بی بی سی گفتند که آمریکایی ها در حال انتقال ادوات نظامی سنگین به مناطق کردنشین سوریه هستند. 

فرماندهان نظامی آمریکا به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد داده اند برای حمله به رقه باید توپخانه و هلیکوپترهای جنگی و سربازان بیشتری به سوریه فرستاده شوند. 

کاخ سفید طرح فرماندهان نظامی برای تصرف رقه را در دست بررسی دارد. مطبوعات آمریکا می گویند مقامات نظامی گزینه همکاری با کردها را ترجیح می دهند، اما مخالفتهای ترکیه از عوامل اصلی تاخیر در تصمیم گیری کاخ سفید  است.

محمد مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی شد

حیدریان جایگزین ایوبی در سازمان سینمایی شد
mehr
حیدریان جایگزین ایوبی در سازمان سینمایی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد مهدی حیدریان را به ریاست سازمان سینمایی منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری های ایران رضا صالحی امیری، در حکمی آقای حیدریان را جایگزین محمد ایوبی کرده است.

آقای حیدریان پیش از این به مدت یازده سال و در دوران وزارت ارشاد محمد خاتمی و علی لاریجانی مدیرکل امور سینمایی وزارت ارشاد بوده است.

او همچنین شش سال مدیرعامل سیما فیلم و سه سال هم مدیر شبکه جهانی جام جم بوده است.

این جابجایی در حالی رخ می دهد که از آخرین دوره جشنواره فیلم فجرانتقادهایی فراوانی از سوی سینماگران و همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شده بود.

آقای ایوبی دیروز خبر برکناری اش را تکذیب کرده بود.

صادقی: عملکرد صدا و سیما آشکارا جناحی است

 محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس طی نامه‌ای به رئیس سازمان صدا و سیما، با انتقاد از سیاست‌های این رسانه نوشت: متاسفانه عملکرد صدا وسیما آشکارا سمت و سوی جناحی دارد.  

به گزارش ایسنا، آقای صادقی همچنین در بخش دیگری از نامه نوشت: "از هم اکنون که بیش از دو ماه به انتخابات مانده، به بهانه های مختلف روی آنتن قرار می‌گیرند و آشکارا سعی در چهره سازی از آنها می شود. همچنین در پوشش اخبار مجلس، خبرها و مصاحبه ها به صورت مهندسی شده و عمدتا با تخریب رویکرد مجلس و دولت بازتاب داده می شود."

صادقی
TASNIM

آغاز فعالیت کمیته حقیقت‌یاب مجلس برای بررسی وضعیت کولبرها

شهروز برزگر، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آغاز ماموریت کمیته حقیقت‌یاب مجلس برای بررسی وضعیت کولبرها  خبر داد و گفت که قرار است گزارش نهایی از وضعیت کولبرها به کمیسیون امنیت ملی و هیات رئیسه ارائه شود. 

به گزارش ایسنا، این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: "به دنبال دستور رئیس مجلس به کمیسیون امنیت ملی درباره بررسی وضعیت کولبرها، آقای بروجردی رئیس کمیسیون در حکمی بنده را به همراه آقای کواکبیان، خضری، محمودزاده و حسین زاده به عنوان اعضای کمیته حقیقت یاب تعیین کرد که این کمیته گزارش نهایی را به کمیسیون امنیت ملی و هیات رئیسه ارائه خواهد داد."

به گفته این مسئول  این کمیته وضعیت کولبرها را در شهرستان‌های پیرانشهر، سردشت و سلماس بررسی می‌کند.

کولبر
ISNA

مرگ جرج مایکل به دلایل طبیعی بوده است

کالبد شکافی جرج مایکل، خواننده بریتانیایی نشان داد که علت مرگ وی طبیعی بوده است. براساس این گزارش مشکل قلبی و کبد از دلایل مرگ این خواننده بوده است.

این خواننده بریتانیایی ۵۳ ساله در روز کریسمس در جنوب انگلستان در خانه‌اش پیدا شد. 

او سالها درگیر مصرف مواد مخدر و الکل بود.

وزیر خارجه ترکیه: کسی نمی‌تواند جلوی دیدارم با ترک‌های هامبورگ را بگیرد

مولود چاوش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفته است که هیچکس نمی‌تواند جلوی دیدار امروزش با ترک‌های شهر هامبورگ را بگیرد. مقام‌های این شهر محلی را که قرار بود آقای چاوش اوغلو در آن سخنرانی کند تعطیل کرده‌اند.

وزبر امور خارجه ترکیه به خبرنگاران گفت در صورتی که در جریان تلاش‌های مقام‌های ترکیه برای قانع کردن ترک‌های آلمان برای حمایت از اصلاحات قانون اساسی ترکیه، خصومتی دیده شود، ترکیه به آن واکنش نشان خواهد داد.

آلمان تا کنون سه رویداد با چنین محتوایی را لغو کرده و ترکیه این تصمیم آلمان را "مایه شرمساری" خوانده است.

هشدار یک بنیاد خیریه: ضربه‌ای که به یک نسل کودکان سوری وارد شده، قابل جبران نیست

بنیاد خیریه "نجات کودکان" می‌گوید میلیون‌ها کودک سوری به خاطر آنکه به مدت طولانی در ترس و وحشت از جنگ به سر برده‌اند، تحت فشار شدید و در حالتی از "استرس سمی و مهلک" هستند.

این بنیاد گفته است اگر هر چه زودتر به این وضعیت رسیدگی نشود، ضربه‌ای که در اثر جنگ به یک نسل کامل کودکان سوری وارد شده، ممکن است هرگز قابل جبران نباشد.

بر اساس یک گزارش جدید بنیاد "نجات کودکان"، ترس و استرس جنگ باعث افزایش شب‌ادراری، خودآزاری، تلاش برای خودکشی و رفتارهای پرخاشگرانه در میان بسیاری از بچه‌های سوری شده است. 

بیشتر بخوانید

سوریه
AFP

مطهری: موسوی و کروبی نمی‌خواستند خسارت احمدی‌نژاد ادامه یابد

وزیر اطلاعات: شکستن قلم با هویت انقلاب منافات دارد

محمود علوی، وزیر اطلاعات درکنگره مسئولان وزارت ارشاد گفت: "بستن دهان‌ها و شکستن قلم‌ها به بهانه توطئه با هویت انقلاب اسلامی ما منافات دارد و لذا وزارت اطلاعات رسالت خود را در خفه کردن گلوله‌ها می‌داند نه خفه کردن گلو‌ها."

به گزارش ایلنا، آقای علوی همچنین عنوان کرد: "ارزش‌های اسلامی معارف قرآنی و احادیث اهل‌بیت ما به صراحت این را به ما تفهیم می‌کند که محدود کردن رسانه‌ها و به عبارتی انسان‌ها یا تهدید کردن رسانه‌ها و آوردن آن‌ها در دستگاه‌های امنیتی و بازجویی برای درج یک مطلب که حق‌الناس نیست؛ صحیح نیست." 

وزیر اطلاعات تاکید کرد: "هر کسی حرفی خلاف ذوق و نظر ما زد که نباید بلافاصله او را متهم به توطئه کنیم و دهان او را ببندیم و قلمش را بشکنیم."  

وزیر اطلاعات
ILNA

نرم افزار مسیریابی ویز در ایران فیلتر شد

عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون دادستان کل کشور از فیلتر نرم افزار مسیریابی ویز (Waze) خبرداد.

به گزارش ایلنا، آقای خرم آبادی درباره اینکه آیا دستور فیلتر نرم افزار ویز (Waze) از سوی کارگروه صادر شده است؟ گفت: "کارگروه تعیین مصادیق دستوری در این خصوص صادر نکرده است و این نرم افزار با دستور یکی از مقامات قضایی فیلتر شده است."

معاون دادستان کل کشور افزود: "کلیه دستوراتی که مقامات قضایی دادسراهای سراسر کشور راجع به اعمال فیلترینگ صادر می کنند طبق بخشنامه دادستان کل کشور به معاونت امور فضای مجازی ارسال می شود و نظارت بر حسن اجرای آن با این معاونت است. لذا موضوع فیلتر این نرم افزار نیز از طریق دادستانی کل کشور پیگیری و به مرحله اجرا درآمده است."

ویز(Waze) یک اپلیکیشن جهت‌یابی جغرافیایی است که برای گوشی های هوشمند طراحی شده است. 

با داشتن این اپلیکیشن کاربران می‌توانند موارد ترافیکی از قبیل تصادف، کمین پلیس را به دیگر کاربران اطلاع دهند.

ویز
waze

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات هفت فعال سیاسی اصلاح طلب برگزار شد

 سومین جلسه رسیدگی به اتهامات هفت فعال سیاسی اصلاح‌طلب در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمد زاده برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حجت‌ کرمانی، یکی از وکلای این افراد گفت: "در جلسه امروز به اتهامات آقایان جلایی‌پور و محسن صفایی‌فراهانی رسیدگی شد."

آقای کرمانی همچنین افزود:  "پس از دفاعیات موکلان، بنده و آقای هوشنگ پوربابایی نیز به دفاع از موکلان خود پرداختیم و در نهایت آخرین دفاع از آقایان جلایی‌پور و صفایی‌فراهانی نیز توسط رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اخذ شد."

به گفته این وکیل دادگستری،  قرار است در جلسه بعدی که هنوز زمان آن مشخص نیست به اتهام آقای شکورای‌راد و خانم آذر منصوری رسیدگی شود.

اصلاح طلب
ILNA

فرمانده کل سپاه: احدی از سپاه همانند گذشته حق دخالت در انتخابات را ندارند

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه اعلام کرد: "احدی از پاسداران و فرماندهان سپاه همانند گذشته حق دخالت سیاسی و جناحی در انتخابات را ندارند و تخریب کاندیداها را ندارند." 

به گزارش تسنیم، آقای جعفری همچنین عنوان کرد: "دستگاه‌های نظارتی در سپاه موظف شده‌اند اجرای این مهم را با حساسیت و دقت به طور مستمر دنبال‌گیری و کنترل کرده و با متخلفین بدون اغماض برخورد کنند."  

فرمانده سپاه
TASNIM

رئیسی: دولت کارنامه اقتصادی خود را نشان مردم دهد

ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه مجلس خبرگان با اشاره به نزدیکی به پایان سال و شعار اقتصاد مقاومتی گفت: "دولتمردان باید دراین‌باره کارنامه‌ای از خود نشان دهند چراکه مقام معظم رهبری در سخنان مهمی تأکید کردند که راهکار برون‌رفت کشور از مشکلات و تحریم عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است و راهکاری غیرازاین نمی‌تواند جوابگو باشد."

به گزارش میزان، آقای رئیسی همچنین گفت: "اولین نکته در اجلاسیه خبرگان رهبری طرح دغدغه‌ها و مشکلات مردم بر زبان نمایندگان مردم در این مجلس و همچنین نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌هاست که با بدنه مردم در ارتباط هستند."

رئیسی
MIZAN

حمله جنتی و روزهای دشوار روحانی

جمشید برزگر

تحلیلگر بی‌بی‌سی در امور ایران

 سخنان احمد جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری نشان می‌دهد که حسن روحانی و طرفداران اصلاح طلب او نه تنها تحقق خواسته خود مبنی بر آشتی ملی را اکنون دور از دست می‌بینند، بلکه باید خود را برای روزهایی دشوار در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو آماده کنند.

آقای جنتی، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، در جلسه‌ای که حسن روحانی نیز به عنوان یکی از اعضا در آنجا حضور داشت، خواستار عذرخواهی او شد و تاکید کرد که رییس جمهوری باید توضیح دهد که چرا در زمینه اقتصاد مقاومتی و حل و فصل مشکلات مردم کاری نکرده است.

آقای جنتی که سخنانش مواضع طیف تندرو نزدیک به آیت الله علی خامنه ای قلمداد می شود، همچنین خدا را شکر گفته که رهبر جمهوری اسلامی قاطعانه به پیشنهاد آشتی ملی مطرح شده از سوی محمد خاتمی جواب رد داده است. آقای جنتی، به صراحت معنای درخواست آشتی ملی را تمایل و اصرار اصلاح طلبان برای بازگشت به عرصه قدرت و به دست گرفتن سمت های مدیریتی دانسته و گفته است: "مدتی برخی مملکت را به آشوب کشیدند خدا خواست سر جایشان نشستند و مردم آنها را از صحنه طرد کردند ولی بیکار نشستند. الان مواردی در نظام اسلامی هست که فتنه‌گرها پست‌هایی دارند و می‌بینید چطور با جوانان ما برخورد می‌کنند. اینها آشتی ملی را مطرح می‌کنند یعنی چه؟ یعنی ما هر بلایی سر مردم آوردیم، امروز ما را بپذیرید ما می‌خواهیم برای پست‌های مدیریتی اقدام کنیم."

این موضع گیری سرسختانه بار دیگر نشان می دهد که طیفی که اکنون دست بالا را در جمهوری اسلامی دارد تا چه اندازه در برابر جناح رقیب خود انعطاف ناپذیر است و در این حتی آماده است عرصه را بر رییس جمهوری که تنها از حمایت اصلاح طلبان برخوردار و خود متعلق به آنان محسوب نمی شود، تنگ تر از گذشته کند.

سقوط بهمن در فرانسه هیچ مصدومی نداشت

سقوط بهمن در یکی از پیست های اسکی فرانسه در ناحیه رون آلپ این کشور هیچ مصدومی در پی نداشت. 

پیشتر پلیس گزارش داده بود که احتمالا تعدادی از اسکی بازان زیر برف مدفون شده‌اند. 

براساس آخرین گزارشها با توجه به وضعیت نامناسب هوا عملیات امداد و نجات انجام شده و تاکنون هیچ مصدومی یافت نشده است.

روانچی: پول‌های بلوکه شده در لوکزامبورگ مربوط به قبل از برجام است

مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزیر امورخارجه ایران گفت: "پول های بلوکه شده ایران در لوکزامبورگ مربوط به قبل از مذاکرات بوده و وکلای بانک مرکزی در حال رایزنی برای دسترسی به آن هستند."

به گزارش ایسنا، آقای روانچی همچنین گفت: " پول متعلق به بانک مرکزی ما بوده و در زمان تحریم ها در اروپا بوده و بدلیل تحریم ها امکان دسترسی به آن را نداشتیم. در آن فاصله و قبل از مذاکرات برجام هم افرادی که در جهت ضدیت باجمهوری اسلامی ایران در آمریکا و خارج از آن فعالیت دارند تلاش کردند مصوبه داخل آمریکا که از دید ما کاملا غیر عادلانه و بی پایه هست را به خارج از آمریکا  تعمیم  دهند." 

پیشتر عنوان شده بود که طبق رای دادگاه آمریکا مبلغ بلوکه شده در لوکزامبورگ در ازای غرامت برای قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر آمریکا در نظر گرفته شده است. 

تخت روانچی
ISNA

خبر فوریسقوط بهمن در فرانسه

گزارش‌ها از پیست اسکی تینی در ناحیه رون-آلپ فرانسه حاکی است که به دلیل سقوط بهمن، چندین نفر زیر برف دفن شده‌اند

شهرداری تهران: هیچ درآمد پنهانی در شهر نداریم

ناصر امانی، معاون امور برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورهای شهر تهران گفت: "هیچ درآمد پوشیده ای در شهر تهران وجود ندارد، تمام دارایی‌‌های شهرداری تهران روشن است و ما در شهر هیچ درآمد پنهانی نداریم."  

به گزارش میزان، آقای امانی همچنین گفت که درآمدهای شهرداری تهران به سه دسته تقسیم می شود. "درآمدهای منقول، غیر منقول و دارایی های عمومی که در این رابطه گزارش های مکرری را به شورای شهر ارائه کرده ایم."  

شهرداری
MIZAN

جنتی خطاب به روحانی: اگر به اقتصاد مقاومتی عمل نشده عذرخواهی کنید

احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان امروز در افتتاحیه مجلس خبرگان با انتقاد از عملکرد حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفت: "آقای رئیس‌جمهور گزارشی از عملکرد اقتصاد مقاومتی به مردم بدهند، به گفتار و آمار نمی‌شود تکیه کرد، بگویند روی زمین چه کارهایی کردند تا مردم خوشحال شوند؛ اگر عمل نشده، از مردم عذرخواهی کنند و بگویند دلیلش چیست."

آقای جنتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات بیکاری و فقر گفت: "فقر و بیکاری دردهایی است که باید احساس کرده و برای درمان آن کاری کنیم؛ باید روی بیکاری فکر کنیم و ببینیم چه عوارضی دارد. "

رئیس مجلس خبرگان در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از طرح آشتی ملی که محمد خاتمی آن را مطرح کرده بود گفت: "طرح آشتی ملی را مطرح می‌کنند یعنی چه؟ یعنی ما هر کاری خواستیم کردیم، حالا می‌خواهیم نماینده مجلس شویم و پست‌هایی بگیریم. خدا رهبری را حفظ کند که پاسخ آنها را داد." 

جنتی
MEHR

رونمایی از جدیدترین بالگرد ایران

بالگرد
TASNIM

جدیدترین بالگرد ایران به نام بالگرد ملی صبا ۲۴۸ با حضور حسین دهقان، وزیر دفاع این کشور امروز رونمایی شد.

به گزارش تسنیم، بالگرد ملی صبا ۲۴۸ در کلاس وزنی سبک و متوسط کاربری چند منظوره، دو موتوره، چهار ملخه و با ظرفیت ۸ سرنشین قادر است ماموریت های حمل و نقل بار و مسافر و عملیات امداد و نجات، عکس برداری و شناسایی، آمبولانس هوایی، عملیات فرا ساحلی و تاکسی هوایی را انجام دهد.

واکنش روحانی به اظهارات مقامات آمریکا درباره انتخابات

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره انتخابات در ایران گفت: "انتخابات در ایران آزاد، سالم، رقابتی و دموکراتیک است و فکر می‌کنم آنانی که به انتخابات ایران انتقادی دارند باید نگاهی به انتخابات اخیر و مسائلی که خودشان داشتند، بیاندازند."

به گزارش تسنیم، آقای روحانی در حاشیه مجلس خبرگان همچنین گفت: ": انتخابات اخیر آمریکا مورد اعتراض دو طرف بود و خود رئیس‌جمهور فعلی آمریکا هم قبل از انتخاب شدن در سلامت انتخابات تردید داشت، بنابراین آمریکایی‌ها باید به انتخابات خودشان بیشتر نگاه  و آن را اصلاح کنند."

رئیس جمهور ایران همچنین افزود: "وقتی ۷۰ تا ۷۳ درصد مردم در انتخابات پای صندوق‌های رای می‌آیند، معلوم است که مردم به این انتخابات اعتقاد دارند و شما می‌بینید که چگونه تا پایان زمان رای‌گیری صف‌های طولانی برای ریختن آراء به صندوق‌ها وجود دارد."

روحانی
TASNIM

نیروهای عراقی ساختمان‌ اصلی دولت در غرب موصل را از داعش پس گرفتند

 نیروهای عراقی که در غرب موصل با  نیروهای داعش درگیر هستند، می‌گویند ساختمان‌های اصلی دولتی و موزه اصلی شهر را از این گروه پس گرفته‌اند.    

بیشتر بخوانید

ادامه تنش میان مالزی و کره شمالی

در ادامه تنش های دیپلماتیک میان کره شمالی و مالزی بر سر مرگ کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی، پیونگ‌یانگ اعلام کرد که هیچیک از شهروندان مالزیایی فعلا حق خروج از آن کشور را ندارند.

مالزی نیز در واکنش گفته است مقام های سفارت کره شمالی در کوالالامپور و دیگر شهروندان کره شمالی حق خروج از مالزی را ندارند.

بیشتر بخوانید

کره
AP

امروز در خبرها

  • پیشروی نیروهای ارتش عراق در غرب موصل 
  • ادامه تنش میان مالزی و کره شمالی 
  • واکنش رئیس جمهور ایران به اظهارات مقامات آمریکا درباره انتخابات

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا بخوانید