Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. مهاجم خیابان شانزلیزه 'اسلامگرای افراطی' بوده است
 2. ترامپ گفته که ایران مطابق با روح توافق هسته‌ای عمل نمی‌کند
 3. 'انگیزه تجاری' مظنون به انفجار در مسیر تیم فوتبال بورسیا دورتموند

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. توییت الیاس نادران

  View more on twitter
 2. آزادی یکی از کارکنان سازمان‌های خیریه پس از سه سال زندان در مصر

  آیه حجازی
  Image caption: آیه حجازی به همراه همسرش

  آیه حجازی، از کارکنان یکی از سازمان های خیریه پس از سه سال که در قاهره در بازداشت بود، آزاد شده است. او که ملیت آمریکایی- مصری دارد شب گذشته پس از آزادی به همراه خانواده اش به آمریکا بازگشت. سازمان خیریه خانم حجازی درزمینه کمک به کودکان خیابانی فعالیت داشت. اما گروههای راستگرا سازمان او را به سوء استفاده از کودکان متهم کرده بودند. گزارش شده که آزادی او با توافق مقامات دو کشور وقبل از سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به مصردر ماه جاری میلادی انجام شده است.

 3. شکارچیان ربوده شده قطری آزاد شدند

  مقامات عراقی می‌گویند گروهی از شکارچیان قطری که بیش از یک سال و نیم پیش در این کشور ربوده شده بودند، اکنون آزاد شده اند. وزیر کشور عراق اعلام کرد که این ۲۶ نفر در بغداد هستند و به زودی آنها را به مقامات قطری تحویل خواهند داد. این گروه از شکارچیان شامل چند تن از خاندان سلطنتی قطر، در دسامبر ۲۰۱۵ توسط مردان مسلح و ناشناس ربوده شدند طی این مدت عملیات گسترده ای برای جستجو و پیدا کردن این شکارچیان انجام شد، اما اطلاعات زیادی در مورد محل نگهداری و یا شرایط آنها به دست نیامده است.

 4. انتشار ویدیویی از سربازانی که به زندانیان غیرمسلح مرده در شبه جزیره سینا شلیک می‌کنند

  ویدیویی در مصر منتشر شده که در آن سربازانی نشان داده می شوند که در حال تیراندازی به زندانیان غیرمسلح مرده هستند. محل این تیراندازی شبه جزیره سینا است. در این ویدیو سپس سربازان طوری وانمود می‌کنند که ظاهرا این افراد در جریان درگیری مسلحانه کشته شده‌اند. این ویدیو نخستین بار از یک شبکه تلویزیونی مورد حمایت اخوان المسلمین پخش شد. یکی از سایت‌های خبری طرفدار دولت این ویدیو را ساختگی خوانده است.

 5. وکیل بابک زنجانی: درخواست اعاده دادرسی داده‌ایم و اجرای حکم اعدام باید متوقف شود

   رسول کوهپایه‌ای، وکیل مدافع بابک زنجانی گفته که او درخواست اعاده دادرسی را به دیوان عالی کشور داده است. او گفته: " مطابق قانون، به محض وصول درخواست اعاده دادرسی، در صورتی که حکم صادره از نوع مجازات سالب حیات باشد، دستور توقف اجرای حکم داده می‌شود". به گفته آقای کوهپایه‌ای، مبنای این درخواست دستگیری و استرداد علیرضا زیباحالت منفرد و استرداد او به ایران است. دادستان تهران از آقای منفرد به عنوان "جعبه سیاه پرونده" یاد کرده بود.

 6. اینترپل از عملیات مشترک بزرگی علیه قاچاق سلاح در ۲۳کشور اروپایی خبر داد

  پلیس بین الملل، اینترپل، از عملیات مشترک بزرگی که علیه قاچاق سلاح در سراسر اروپا انجام شده، جزییاتی ارائه کرد. به گفته اینترپل دست کم ۸ هزار نیروی پلیس در ۲۳ کشور در عملیاتی که در اوایل ماه جاری میلادی برگزار شد، شرکت داشتند. در جریان این عملیات ۳۲۰ سلاح شامل یک موشک انداز، یک مسلسل و تقریبا ۲۳ هزار فشنگ ضبط شده است. براساس این گزارش ۱۴۹ نفر هم در این عملیات بازداشت شده اند. 

 7. زاکانی: به تصمیم شورای نگهبان احترام می‌گذارم و از رئیسی و قالیباف حمایت می‌کنم

  علیرضا زاکانی، داوطلب رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ایران با صدور بیانیه ای اعلام کرده که به تصمیم شورای نگهبان احترام می گذارد و از سایر نامزدهای رد صلاحیت شده هم خواسته که از رفتارها یا اظهارنظرهایی بپرهیزند که به تضعیف این شورا بینجامد. او گفته از نامزدی ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، دو نامزد تأیید صلاحیت شده جبهه مردمی نیروهای انقلاب حمایت خواهد کرد.

 8. دو توییت علی شکوری راد به فاصله پنج ساعت

  علی شکوری راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران در صفحه توییتر خود نوشت:

  View more on twitter

  او چند ساعت بعد اضافه کرد:

  View more on twitter
 9. چشم انداز خبری روز

  • مقامات فرانسوی در جستجوی اطلاعات بیشتردر مورد حادثه تیراندازی پنجشنبه شب در شانزه لیزه هستند
  • دومین روز از تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا ادامه دارد و پلیس از گاز اشک آور استفاده کرده است
  • مجلس سفلای پارلمان پاکستان امروز جلسه دارد و سه حزب اصلی مخالف دولت خواهان کناره گیری نواز شریف، نخست وزیر هستند
 10. آنچه گذشت

  مروری بر خلاصه مهم ترین رویدادهای دیروز را اینجا بخوانید