Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. انفجار در دمشق
  2. نشست‌های انتخاباتی در ایران
  3. تشدید تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

شش حزب کرد مخالف انتخابات ایران را تحریم کردند

شش حزب کرد مخالف با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا را تحریم می‌کنند.

حزب دموکرات کردستان، حزب کومه‌له زحمتکشان کردستان، سازمان خبات کردستان ایران، حزب کومه‌له کردستان ایران، کومه‌له-سازمان کردستان حزب کمونیست ایران و حزب دموکرات کردستان ایران این بیانیه را امضا کرده‌اند.

ناظران تحولات کردستان ایران می‌گویند انتشار چنین بیانیه مشترکی با امضای شش حزب مخالف در سه دهه اخیر کم سابقه است.

قالیباف: ادامه وضعیت موجود یعنی ادامه رکود

محمدباقر قالیباف، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ایران، در اولین برنامه تلویزیونی خود از شرایط اقتصادی حاکم بر ایران انتقاد کرد و گفت شعار دولت او این خواهد که "می‌توانیم"، در حالی که دولت حسن روحانی می‌گوید "نمی‌توانیم".

آقای قالیباف گفت: "ادامه وضعیت موجود یعنی ادامه بیکاری، ادامه آسیب‌های اجتماعی، ادامه رکود."

او گفت مردم ایران یا باید ادامه چنین وضعی را انتخاب کنند و یا این که به گونه‌ای رای بدهند که این وضع تغییر کند.

محمدباقر قالیباف، که می‌گوید افراد معدودی در ایران از منافع اقتصادی کشور بهره‌مند می‌شوند، گفت: "ما روز اولی که پا به خدمت برای این مردم گذاشتیم جان خود را به دست گرفتیم و به میدان جنگ رفتیم. رفتیم که جانمان را بدهیم، امروز هم اگر لازم باشد آبروی خود را می دهیم و در مقابل این 4 درصد زالو صفت که خون این 96 درصد را می مکند به امید خدا و کمک شما مردم عزیز محکم می ایستیم."

قالیباف
@smahmoodrazavi

دو نظامی آمریکایی در منطقه اچین ولایت ننگرهار کشته شدند

آمریکا حدود ۹۸۰۰ نظامی در افغانستان دارد
Reuters
آمریکا حدود ۹۸۰۰ نظامی در افغانستان دارد

وزارت دفاع آمریکا تأیید کرده است که در عملیاتی علیه گروه دولت اسلامی معروف به داعش در شرق افغانستان دست‌کم دو سرباز آمریکایی کشته و یک نظامی دیگر زخمی شدند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این دو نظامی کشته شده، عضو نیروهای ویژه ارتش آمریکا بودند.

بیشتر بخوانید  

واکنش احمد توکلی به وعده‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

احمد توکلی، از چهره‌های اصولگرا و نماینده سابق مجلس در کانال تلگرام خود نسبت به وعده ها و سخنان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد. 

آقای توکلی در بخش اول سخنانش خطاب به حسن روحانی نوشت: "آقای روحانی به دلیل سمت خود به عنوان یک مقام حکومتی و شخصیت دوم کشور به اطلاعاتی دسترسی دارد که دیگر نامزدها ندارند. در این موضعیت مواضع خارجی وی می‌تواند برای منافع ملی خطر آفرین باشد."

آقای توکلی نوشت: " وعده‌هایی که نامزدها می‌دهند، شاید القا کند که رئیس جمهور هر وعده‌ای بدهد فقط اراده کافی است تا محقق شود، نظام حکومت ما نظام حکومت فردی نیست. مردمسالاری ریاستی هم نیست که رئیس جمهور بتواند مجلس را بنابر مصلحت منحل کند." 

این چهره اصولگرا خطاب به آقای قالیباف چنین گفت: "اگر آقای قالیباف بگوید من برای افراد بیکار تا تامین شغل ماهانه ۲۵۰

هزار تومان در نظر می‌گیرم، باید از مجلس اجازه بگیرد."

آقای توکلی درباره وعده‌های آقای رییسی هم گفت: "آقای رییسی وعده داده یارانه اقشار مستضعف را دو تا سه برابر می‌کند، اما نمی‌گوید براساس کدام حکم قانونی این اهداف را تعقیب و منابع لازم را چگونه فراهم می‌کند." 

آقای توکلی تاکید کرد: "برادران عزیر هر چه وعده می‌دهید اگر در حوزه اختیارات رئیس جمهور به تنهایی نیست، از ابتدا به ضرورت جلب موافقت نهادهای دخیل دیگر و اینکه آنها هم حق مصلحت اندیشی دارند، اشاره بفرمایند."

توکلی
JAMENEWS

وینود کانا، بازیگر سینمای هند بر اثر سرطان درگذشت

وینود کنه درگذشت
Reuters
وینود کانا در بیش از ۱۰۰ فیلم بالیوود نقش‌‍آفرینی کرد

وینود کانا، یکی از مشهورترین بازیگران سینمای هند (بالیوود) در سن ۷۰ سالگی در بیمارستانی درگذشت. کانا که یک سیاستمدار هم بود، مبتلا به سرطان مثانه شده بود و در اوایل این ماه به دلیل وخیم شدن وضعیت بهداشت در بیمارستان بستری شد.

بیشتر بخوانید

استاندار سیستان و بلوچستان سرکنسول پاکستان را احضار کرد

در پی حمله به مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه، و کشته شدن تعدادی از آنان به دست گروه جیش العدل، استاندار سیستان و بلوچستان سرکنسول پاکستان را احضار کرد.

View more on twitter

درگیری‌ها در جنوب سودان؛ ۲۵ هزار نفر فرار کردند

سازمان پزشکان بدون مرز می گوید که بیش از ۲۵ هزار نفر در جریان درگیری های سه روز گذشته در جنوب سودان از شهر کودوک فرار کرده اند.

 این سازمان امدادی که خدمات درمانی، غذایی و سرپناه ارائه می دهد به دلیل افزایش ناامنی در کرانه غربی رود نیل فعالیتش رادر آن منطقه تعلیق کرده است. 

سه سال جنگ داخلی هزاران خانواده را مجبور کرده در مرداب‌های اطراف رودخانه مخفی شوند. سازمان پزشکان بدون مرز از تمام گروههای درگیر خواسته که حفظ جان غیرنظامیان را حفظ کنند و امکان ارسال کمک به آنها را فراهم آورند.

روحانی حمله به مرزبانان ایرانی را محکوم کرد

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران حمله به مرزبانان ایرانی را محکوم کرد. 

به گزارش ایسنا، آقای روحانی در بخشی از بیانیه خود آورده است: "دولت پاکستان نسبت به شناسایی و برخورد با عوامل گروه‌های تروریستی جنایت اخیر اقدام کند."

آقای روحانی همچنین نوشت: "از دبیر شورایعالی امنیت ملی و وزارت امور خارجه نیز می‌خواهم تا حصول نتیجه با جدیت موضوع را پیگیری تا از تکرار چنین حرکت های ناجوانمردانه جلوگیری شود." 

حسن روحانی
ISNA

خبر فوریمردی مظنون به اقدام تروریستی در لندن بازداشت شد

پلیس بریتانیا اعلام کرد که یک مرد مظنون به اقدام تروریستی را در نزدیک مراکز دولتی در لندن در منطقه وایت هال بازداشت کرده است. 

شاهدان گفته اند دو چاقو در محل حادثه دیده‌اند. 

در اطلاعیه پلیس بریتانیا آمده است که هیچ کس در این حادثه زخمی نشده است و مناطق اطراف پارلمان تا اطلاع ثانوی مسدود خواهد بود.

کشتی شناسایی روسیه در تنگه بسفر غرق شد

یک کشتی شناسایی روسیه در پی برخورد با یک کشتی باری در محدوده آب‌های ساحلی ترکیه غرق شده است. به گزارش منابع رسمی ترکیه، تمام کارکنان این کشتی نجات داده شده‌اند.

پیش از این، روسیه تایید کرده بود که کشتی لیمان، سوراخ شده است و کارکنان کشتی در تلاش هستند تا مانع غرق شدن آن شوند.

کشتی "لیمان" بخشی از ناوگان دریای سیاه روسیه است.

هنوز روشن نیست دلیل برخورد دو کشتی چه بوده، ولی براساس گزارش‌ها، منطقه مه‌آلود بوده است.

بیشتر بخوانید

کشتی
Reuters

واکنش فدارسیون فوتبال ایران به سخنان شیوا امینی فوتبالیست زن ایرانی

سایت رسمی فدارسیون فوتبال ایران در واکنش به سخنان شیوا امینی فوتبالیست ایرانی اطلاعیه‌ای صادر کرد. 

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: "نامبرده طي سال ٢٠٠٩ براي حضور در بازيهاي داخل سالن آسيايي به تيم ملي دعوت و به ويتنام اعزام شدند و آخرين حضورشان در عرصه فوتسال به عنوان بازيكن تيم باشگاهي متين ورامين بوده كه در دومين بازي ليگ در سال ١٣٨٩دچار آسيب ديدگي شدند و در اولويت انتخاب توسط كادر فني فوتسال براي تيم ملي قرار نگرفتند."

در بخش دیگری از این اطلاعیه با اشاره به اینکه  خانم امینی از سال ١٣٨٩ هیچ گاه عضو تیم ملی نبوده، آمده است: "پس از آن به هيچ عنوان از سال ١٣٨٩عضو تيم ملي نبودند كه موضوع عدم رعايت حجاب در سفر شخصي دليلي براي حذف نامبرده باشد."

سالار شادی زادی از زندان آزاد شد

کنایه روحانی به سپاه: فضای اقتصاد را خالی کنید

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در نخستین برنامه تبلیغات رادیویی خود در انتخابات، گفت که بخش خصوصی نمی‌تواند با بنگاه‌های اقتصادی عظیمی که به دستگاه‌های اطلاعاتی مرتبط هستند رقابت کنند. او گفت که این بنگاه‌ها باید فعالیت‌های خود را به مناطق مرزی و مناطق محروم و جاهایی منتقل کنند که بخش خصوصی تمایل به حضور در آن ندارد. آقای روحانی قبلا هم از فعالیت اقتصادی دستگاهی که "هم سلاح دارد، هم دستگاه اطلاعاتی و هم پول" انتقاد کرده بود که به معنای انتقاد از سپاه پاسداران تعبیر شد و مقامات سپاه به او پاسخ دادند.

رئیس مجلس ایران کشته شدن مرزبانان ایرانی را تسلیت گفت

 علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران  در پیامی کشته شدن مرزبانان درمیر جاوه را تسلیت گفت.

به گزارش مهر، در بخشی از این پیام آمده است: "شهادت مرزبانان شجاع و دلاور هنگ مرزی میرجاوه در درگیری با اشرار مسلح و گروههای تروریستی موجب تاسف گردید."

در پی حمله گروه جیش العدل به مرزبانان ایرانی در میرجاوه ۹ مرزبان کشته شدند.

لاریجانی
MEHR

روحانی: اقدامی برای شغل جوانان در دولت گذشته صورت نگرفته بود

دستگیری یک افسر ارتش به ظن اقدام تروریستی در آلمان

گزارشها حاکی است پلیس در آلمان یک افسر ارتش را که مظنون به اقدام برای حمله تروریستی بوده را بازداشت کرده است.

او قصد داشت با این اقدام پلیس را گمراه کرده و شک آنها را متوجه پناهجویان نماید. 

دادستان‌ها در فرانکفورت گفتند که یک جوان لیتوانیایی که در خواست پناهندگی داده و خود را پناهجوی سوری معرفی کرده بود، حتی نمی‌توانست عربی حرف بزند.

خبر فوریبرخورد یک کشتی نیروی دریایی سوریه با یک کشتی ترکیه در تنگه بسفر

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد یک کشتی  شناسایی نیروی دریایی روسیه  در نزدیکی تنگه بسفر با یک شناور دیگر برخورد کرده است. 

رویترز نوشت: یک کشتی نظامی روسی با یک کشتی باربری ترکیه در تنگه بسفر برخورد کرده است . 

۱۵ سرباز مفقود شده و حدود ۴۵ سرباز نیز نجات داده شدند. 

گروه شبه نظامی حامی دولت عراق: شهر حضر از داعش بازپس گرفته شد

یک گروه شبه نظامی حامی دولت درعراق گفت که شهر تاریخی حضر را از دست گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مجدد باز پس گرفته است. 

حشد شعبی یک گروه نظامی شیعه که مورد حمایت ایران است، تصاویری از بازپس گیری این شهر منتشر کرده است. 

این شهر در استان نینوا در شمال غرب بغداد قرار دارد و در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

طالقانی: برخی علما گفتند اگر شما خانم‌ها شیخ فضل‌الله نوری هم شوید نمی‌گذاریم به رییس‌جمهوری برسید

اعظم طالقانی با اشاره به اینکه آنچه در قانون اساسی آمده است بحث تفکیک جنسیتی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد، گفت: "پدرم بر موضوع عدم وجود تفکیک جنسیتی در جامعه تاکید داشتند اما برخی از علما در مجلس اول خبرگان می‌گفتند اگر شما خانم‌ها شیخ فضل‌الله نوری هم شوید ما نمی‌گذاریم که به سمت رییس‌جمهوری برسید."

به گزارش ایلنا، خانم طالقانی همچنبن گفت: "ما یک روز در قم به خدمت علما رسیدیم تا موصوع حضور زنان در انتخابات ریاست‌جمهوری را حل کنیم ولی آنها تنها به جز یکی از علما که در این مورد سکوت کردند باقی علما با این امر مخالفت کردند."

این فعال سیاسی با اشاره به حضور زنان در جامعه گفت: "ما یک جامعه ۸۰ میلیونی هستیم که قسمتی از آن را زنان تشکیل می‌دهند پس اگر بخواهیم تفکیک جنسیتی اعمال کنیم باید حتی خانم‌ها را در حساب جمعیتی نیاوریم این نمی‌شود که برخی را در روشنایی و برخی در تاریکی نگه داریم."

طالقانی
ILNA

وزیر کشور ایران حمله به مرزبانان ایرانی را محکوم کرد

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران در بیانیه‌ای حمله به مرزبانان ایرانی در مرز میر جاوه را محکوم کرد. 

به گزارش ایلنا، آقای فضلی همچنین گفت: "قطعا از مجاری دیپلماسی نیز پیگیر پایبندی کشور همسایه پاکستان به توافقنامه های امنیتی و مرزی خواهیم بود." 

وزیر کشور
ILNA

ادامه اعتصاب بازیکنان تیم پرسپولیس

جزئیات حمله سراوان به روایت جیش‌العدل

گروه جیش‌العدل با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله روز یکشنبه در سراوان را پذیرفته که به کشته شدن چند مرزبان ایرانی انجامید. جیش العدل در این بیانیه گفته که حمله را با فرستادن یک خودروی تویوتای بمب‌گذاری شده به نزدیکی برج دیدبانی مرزبانی آغاز کرده و با تیراندازی به سوی مرزبانان ادامه داده است. به گفته جیش العدل، نیروهای مرزبانی ایران با آتش سبک و سنگین به تیراندازی اعضای این گروه پاسخ داده‌اند و پس از دور شدن آنها، گروهی از مرزبانان به خودروی تویوتا نزدیک شده‌اند. در این هنگام خودرو منفجر شده که به کشته شدن مرزبانان انجامیده است.

سخنگو وزارت امور خارجه: پاکستان باید درباره حمله به مرزبانان ایرانی پاسخگو باشد

 بهرام قاسمی، سخنگو وزارت امور خارجه با ابراز همدردی با خانواده و بازماندگان مرزبانان کشته شده در میز جاوه گفت که دولت پاکستان باید درباره نحوه حضور و عملیات این گروه‌‌ها در خاک خود "پاسخگو باشد."

به گزارش میزان، آقای قاسمی همچنین گفت: "جمهوری اسلامی ایران ضمن پیگیری این موضوع از همه مجاری دیپلماتیک و سیاسی حق دفاع برای دفع شرارت را برای خود محفوظ می داند."

قاسمی
TASNIM

یک فوتبالیست ایرانی اعلام کرد به دلیل عدم رعایت حجاب کنار گذاشته شده است

شیوا امینی بازیگر فوتبال ایران در ایسنتاگرام خود نوشت: "من در مصاحبه‌ای با مسیح علی نژاد انجام دادم و نیویورک تایمز منتشر کرده گفتم: برای ما زنان ورزشکار قهرمانی و افتخارآفرینی برای کشورمان مهم است ولی برای مسولان ما حجاب از ورزش زنان مهمتره. در این مصاحبه گفتم: مسولان فدراسیون از دست من شاکی شدند که شما حتی اگر سفر شخصی می روی هم باید حجاب داشته باشی و حق نداری با پسرها بازی کنی نه در داخل و در خارج. ممنونم از همه پیام های دلگرم کننده تک تک شما قبلا فکر می کردم تنها هستم. ولی الان می بینم هزاران نَفَر فقط در همین امروز همراهم شدند ممنونم که ما زنان ورزشکار را تنها نمی گذارید. خوشحالم نیویورک تایمز صدای مرا شنید درست زمانی که فدراسیون و مسولان نشنیدن"

View more on instagram

سازمان جیش العدل مسئولیت حمله به مرزبانان ایرانی را پذیرفت

سازمان جیش العدل در بیانیه‌ای مسئولیت حمله به مرزبانان ایرانی در مرز میر جاوه را پذیرفت.

در پی حمله شب گذشته نیروهای جیش العدل به مرزبانان ایرانی ۹ نفر از این مرزبانان کشته شدند. 

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان این حمله را محکوم کرد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز در بیانیه‌ای ضمن تسلیت به خانواده این افراد گفت موضوع از طریق دیپلماتیک پیگیری می‌شود.

مشاور تبلیغاتی قالیباف: صدا و سیما خواستار سانسور بخشی از فیلم انتخاباتی شد

۱۵ هزار نفر کولبر بیمه می‌شوند

جبار احمدپور، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان گفت: برای نخستین بار در کشور ۱۵ هزار نفر از کولبران مرزی این استان با حمایت های این صندوق، بیمه می شوند.

به گزارش ایرنا، آقای احمدپور توضیح داد که طبق تفاهم نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری کردستان تمامی کولبران مرزی این استان که دارای مجوز هستند، بیمه اجتماعی می شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان  با اشاره به اینکه ۲برابر حق بیمه پرداختی هر فرد در قالب این صندوق توسط دولت پرداخت می شود اضافه کرد: "حق بیمه پرداختی سالانه از سوی هر فرد از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال تا چهار میلیون و ۸۰۰ هزار ریال است که مبنای پرداخت این حق بیمه سطح درآمد متقاضی است که برای آن هشت سطح درآمد تعیین شده است."

کولبر
ILNA

دیدار شمخانی با فرستاده ویژه پوتین

 علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، با الکساندرلاورنتیف، فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه، در تهران دیدار کرده است. 

 به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دو طرف ضمن بررسی آخرین تحولات سوریه و منطقه بر ضرورت "تقویت هماهنگیهای میدانی و سیاسی در بحران سوریه تاکید کردند. 

 دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران همچنین با "تقبیح تجاوز موشکی آمریکا"به سوریه آن ر"نامشروع و غیرقانونی" خواند و خواستار تشکیل "هیات مستقل حقیقت یاب به منظور مشخص شدن مسیرهای ارسال سلاح های شیمیایی به گروه های تروریستی در سوریه و عراق" شده است.  

ظریف: کشته شدن مرزبانان را از مجاری دیپلماتیک پیگیری می‌کنیم

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به حمله به مرزبانان ایرانی در میرجاوه و کشته شدن ۹ نفر از آنان گفت که این موضوع را از مجاری دیپلماتیک پیگیری می‌کنیم

View more on twitter

دادگاه گروهی از ادمین‌ها و فعالان تلگرامی در اوایل خردادماه برگزار می‌شود

دادگاه گروهی از ادمین‌ها و فعالان تلگرامی در شهرهای مختلف در اوایل خردادماه برگزار می‌شود.

 براساس گزارشهای رسیده تمامی بازداشت شدگان زیر ۲۵ سال و تعدادی از آنها زیر سن قانونی هستند. 

 عمده بازداشت شدگان در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد هستند، اما تعدادی از آنها همچنان در شهرهای مختلف در بازداشت به سر می‌برند. 

اتهامات وارده به بازداشت شدگان شامل "نشر اکاذیب، توهین به مقدسات، اقدام علیه امنیت ملی" می‌شود.

رئیس ستاد روحانی: مبارزات انتخاباتی مبارزات بگم بگم نیست

درگیری در کشمیر

مقامات ارتش هند اعلام کردند که دست کم سه نیروی ارتش در حمله به کمپ ارتش در کشمیر کشته شدند. 

دو شورشی نیز در جریان این حمله کشته شدند. 

این کمپ در منطقه کپواره قرار دارد.

'کاهش خدمت سربازی از ۲ تا ۱۹ ماه برای تحقیق مرتبط با نیروهای مسلح'

 سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه گذاری انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: "سربازان دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر با انجام پروژه و موضوعات تحقیقاتی مرتبط با نیروهای مسلح از کسر خدمت ۲ تا ۱۹ ماه برخوردار می شوند."

به گزارش میزان، به گفته آقای کمالی سالانه ۲۰ تا ۲۵ هزار نفر از سربازان تحصیل کرده با هدف محرومیت زدایی، سوادآموزی با عنوان سرباز معلم، سرباز سازندگی و هیأت های علمی به دستگاه های دولتی معرفی می شوند.

سربازی
ISNA

مولوی عبدالحمید حمله به مرزبانان ایرانی را محکوم کرد

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی،  امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار بیانیه کشته شدن مرزبانان ایرانی در میرجاوه را محکوم کرد. 

در بخشی از این بیانیه آمده است: "بنده با محکوم نمودن شدید این اقدام تروریستی، حادثه غم‌انگیز و دلخراش شهادت تعدای از جان‌برکفان مرزبانی را محضر مقام معظم رهبری، خانواده‌ی شهدا و مسئولین عزیز تسلیت عرض نموده، علو درجات برای شهدا و اجر و صبر برای بازماندگان را از بارگاه الهی مسئلت دارم."

مولوی عبدالحمید
TASNIM

محمدعلی وکیلی سخنگو ستاد روحانی شد

محمد علی وکیلی عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان و فراکسیون امید و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنگوی ستاد روحانی منصوب شد.

محمد شریعتمداری رییس ستاد روحانی در نشست خبری خود در مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حسن روحانی خبر انتصاب وکیلی به عنوان سخنگوی این ستاد را مطرح کرد.

وکیلی
FARS

دویچه بانک: ۴ هزار شغل این بانک در صورت خروج بریتانیا به شهر دیگری در اروپا منتقل می‌شود

دادستان زاهدان: کشته شدن ۹ نفر مرزبان را تاکید می‌کنیم

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان درباره آخرین آمار مرزبانان کشته شده در منطقه میرجاوه گفت که تعداد کشته شدگان در تیراندازی گروه جیش العدل ۱۰ نفر اعلام شده بود، اما آمار صحیح ۹ نفر است.

به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: "در این حادثه ۲ نفر نیز مجروح و یک نفر مفقود شده است و هنوز هیچ خبر جدیدی از وی مبنی بر اینکه مجروح و یا به شهادت رسیده باشد در دسترس نیست."

دادستان زاهدان گفته حمله کنندگان به مرزبانان در نقطه صفر مرزی بلافاصله به خاک پاکستان بازگشتند.

دادستان عمومی
MIZAN

شعار ستاد روحانی: آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت

صدور قرار مجرمیت برای روزنامه شاخه سبز قم

مهدی کاهه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از صدور قرار مجرمیت برای روزنامه شاخه سبز به دلیل توهین به مردم قم خبر داد. 

به گزارش میزان، این روزنامه در هفتم اسفندماه مطلبی با عنوان "فرزندم تنها به نیروگاه نرو" چاپ کرد. انتشار این مطلب موجب انتقاد نمایندگان مجلس شد. 

مدیر مسئول این نشریه از انتشار چنین مطلبی عذرخواهی کرد. 

اما دادستان قم با تاکید بر برخورد با اهانت کنندگان به منطقه نیروگاه گفت: "اجازه نخواهیم داد که قلم تفرقه در قم تیتر شود و دادستانی با این روزنامه خاطی برخورد خواهد کرد و برای این موضوع در دادستانی تشکیل پرونده شده است."

مهدی کامه
MEHR

تشدید تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی

آمریکا قصد دارد با وضع تحریم‌های بیشتر و افزایش تلاش‌های دیپلماتیک، کره شمالی را زیر فشار بگذارد که برنامه‌های هسته‌ای و موشکی‌اش را کنار بگذارد.

این راه‌برد دولت دونالد ترامپ پس از دیدار ویژه و کم‌سابقه او و مقام‌های عالی‌رتبه نظامی و اطلاعاتی‌اش با سناتورهای آمریکایی در کاخ سفید اعلام شده است.

کره شمالی همین حالا هم بابت برنامه موشکی‌اش زیر فشار تحریم‌های شدید سازمان ملل متحد است.

پیش‌تر فرمانده ارشد نیروهای ایالات متحده در اقیانوس آرام از اعزام یک سامانه دفاع موشکی پیش‌رفته به کره جنوبی دفاع کرده بود.

کره شمالی
AFP