Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

اشرف غنی در مراسم پذیرایی حکمتیار: پایان دادن به جنگ تحقق‌پذیر است

arg
arg
آقای غنی ضمن تأکید بر دسترستی به قدرت از راه انتخابات گفت گفتمان ما منجر به "اعتماد شود نه باعث تقابل"

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، در مراسمی که برای پذیرایی گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود گفت صلح با حزب اسلامی حکمتیار ثابت ساخت که پایان دادن به خصومت‌ها و نزاع‌ها آرزوی تحقق‌پذیر است.

آقای حکمتیار که متهم به ارتکاب "انواع جنایات جدی" است، رهبری دومین گروه بزرگ شبه نظامی در افغانستان را به عهده دارد.

بیشتر بخوانید

مدیر معدن یورت آزاد شهر بازداشت شد

استقلال نایب‌قهرمان لیگ برتر ایران شد، صبا سقوط کرد

نگرانی از وضعیت سلامتی آتنا دائمی

معصومه نعمتی، مادر آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی در ایران در صفحه توییتر خود نوشته: "آتنای من شب گذشته بر اثر افت فشار و قند خون در سرویس بهداشتی بند نسوان برای دقایقی بیهوش شده، جان دخترم در خطر است.  "

هنگامه شهیدی در ملاقات با مادرش در زندان 'از هوش رفت'

بستگان هنگامه شهیدی، روزنامه‌نگار ایرانی که در زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که او امروز اجازه ملاقات با مادرش را یافته، اما حضور یک مأمور در هنگام ملاقات باعث درگیری لفظی میان آنها شده است. در یادداشتی که روی حساب کاربری توییتر خانم شهیدی گذاشته شده، آمده که او "در حالی که با ضعف بدنی ناشی از اعتصاب غذا، کلیه درد و قلب بیمار نسبت به ناعدالتی در برخورد با وضعیت خود به تحت فشار بودنش برای امضا و اعتراف به کارهای نکرده و عدم داشتن وکیل فریاد می زد، از هوش رفت". بر اساس این یادداشت، خانم شهیدی به بهداری زندان منتقل شد.

فالوئرهای رونالدو به ۱۰۰ میلیون رسید

لغو سخنرانی کرباسچی در ساوه و اراک

خبرگزاری تسنیم نوشت: سخنرانی غلامحسین کرباسچی در ساوه و اراک لغو شده است.

کرباسچی
MEHR

قالیباف 'سامانه ملی کارانه' راه‌اندازی کرد

محمدباقر قالیباف، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران که وعده داده بود به هر بیکار ماهی ۲۵۰ هزار تومان بپردازد، می‌گوید که "سامانه ملی کارانه" را از امروز راه انداخته و از صاحبان کار و بیکاران خواسته در آن ثبت نام کنند. به گزارش خبرگزاری فارس، آقای قالیباف گفته: "با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دولت آینده از روز اول باید کارش در موضوع اشتغال را آغاز کند، ما همین الان سامانه ملی کارانه را ایجاد کرده‌ایم". 

هشدار ستاد روحانی در مورد فشار به ستادهای انتخاباتی

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی از مهروموم بعضی ستادهای انتخاباتی او و احضار برخی فعالان این ستادها خبر داده است. محمدعلی وکیلی به خبرگزاری ایسنا گفته: "شور انتخاباتی در گرو تأمین امنیت یکسان برای همه است چرا که هر اقدامی که موجب امنیتی کردن فضا شود از شور انتخاباتی خواهد کاست".

آقای وکیلی از دستگاه های نظارتی، امنیتی و قضایی خواست که جلوی اقدامات فراقانونی را بگیرند.

آغاز به کار 'ستاد مردمی' حامیان قالیباف

ستادی به نام "ستاد مردمی جنبش ۹۶ درصدی حامیان قالیباف" با انتشار بیانیه‌ای اعلام وجود کرد. در بیانیه این ستاد آمده است: "مهمترین پیام انقلاب اسلامی این بود که زیر سلطه مفسدین رانت خوار و اشرافیت زورگو نخواهیم رفت؛ چه شده است که بعد از ۳۷ سال از پیروزی انقلاب دوباره این ۴ درصد بر ارکان اجرایی مملکت حکمرانی می کنند"؟

تفکیک جامعه ایران به ۴ درصد برخوردار و ۹۶ درصد محروم را محمدباقر قالیباف، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نخستین مناظره تلویزیونی انتخابات مطرح و چندین بار بر آن تأکید کرد.

در بیانیه ستاد حامیان آقای قالیباف آمده است: "حال ۹۶ درصد مردم خونشان از این تبعیض‌ها به جوش آمده است و در ۲۹ اردیبهشت یک صدا دولت مردم را فریاد خواهند زد". 

عملیات آوار برداری و نجات محبوسان معدن با وجود 'احتمال ریزش ادامه دارد'

  رضا مروتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: "با وجود احتمال ریزش آوار چندتنی در تونل محل انفجار معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر، عملیات هوادهی و نجات محبوسان با حساسیت بالا در حال انجام است."

به گزارش ایرنا، آقای مروتی همچنین گفت: "انفجار روز گذشته در نقطه ۱۴۰۰متری یکی از تونل های این معدن رخ داده که گروه های عملیاتی با وجود تلاش حدود ۳۰ ساعته هنوز به این نقطه نرسیده اند."

معدن
MEHR

حمایت ناطق‌نوری از روحانی

علی اکبر ناطق نوری، رئیس پیشین مجلس و از چهره های سیاسی میانه رو در ایران از نامزدی حسن روحانی حمایت کرده است. به گزارش پایگاه خبری جماران، آقای ناطق نوری گفته: "بنده با توجه به آشنایی با همه کاندیداها و سوابق ایشان ضمن احترامی که برای همه آنها قایل هستم، شخص آقای روحانی را اصلح دانسته و می دانم، همانطور که مرحوم آیت الله هاشمی نیز در انتخابات سال ۹۲ و حتی پس از آن، حمایت خویش را از ایشان بارها اعلام داشتند."                       

وزیر کار: مستمری خانواده‌های بازمانده هفته آینده پرداخت می‌شود

ربیعی: برای بررسی علت انفجار معدن یورت ۶ماه تعطیل خواهد بود

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که فعالیت های معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر به مدت ۶ماه به منظور بررسی کارشناسانه علت حادثه انفجار و تجهیز و ایمن سازی آن تعطیل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، آقای ربیعی همچنین گفت: "شنبه آینده جهت بررسی دلایل این حادثه در دفتر وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل و مسائل مربوط به حقوق و مزایای معوقه و بیمه کارگران راپیگیری و در این زمینه تصمیم گیری می شود." 

معدن
MEHR

هلال احمر گلستان: امدادگران به عمق ۱۵۰۰ متری معدن رسیدند

حسین احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال‎احمر استان گلستان، گفت: "امدادگران هم اکنون به عمق ۱۵۰۰ متری معدن زمستان یورت آزادشهر رسیده‌اند." 

به گزارش ایلنا، آقای احمدی افزود: "مرحله آواربرداری امشب یا فردا صبح پایان می‎یابد و هم اکنون روند تخلیه گاز متان در معدن صورت در حال انجام است."

معدن
TASNIM

نماینده احمدی‌نژاد در کمیسیون تبلیغات انتخابات

نماینده محمود احمدی‌نژاد، ردیس جمهور پیشین و نامزد رد صلاحیت شده انتخابات در کمیسیون تبلیغات انتخابات حاضر شده و اعتراض آقای احمدی نژاد را بیان کرده است.

احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس و سخنگوی کمیسیون تبلیغات گفته است: "نماینده احمدی‌نژاد در این جلسه دلایل شکایت احمدی‌نژاد را در اختیار کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری قرار داد. در پایان جلسه مقرر شد بخش دیگری از دلایل وی در اختیار کمیسیون قرار گیرد تا برای پاسخگویی در رسانه ملی از سوی کمیسیون بررسی شود."

آقای احمدی نژاد روز گذشته با انتشار ویدیویی گفته است که در ایران همه برای توهین به او و دولتش آزادند و او از هیچ یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حمایت نخواهد کرد.

خانواده‌های قربانیان انفجار معدن یورت به پزشکی قانونی مراجعه کنند

حبیب شفایی نوده، فرماندار آزادشهر درشرق استان گلستان،از خانواده ۲۱ جانباخته حادثه انفجار معدن زمستان یورت این شهرستان خواست برای شناسایی پیکر این معدنکاران  به پزشکی قانونی مراجعه نمایند.

براساس اعلام مقامات مسئول این حادثه تاکنون ۷۲ مصدوم و ۲۲ کشته داشته است ضمن اینکه هنوز ۱۱ تا ۱۲ معدنچی دیگر در معدن محبوس هستند که عملیات امداد رسانی برای نجات آنان ادامه دارد.

معدن
MIZAN

'ریزش' دیواره‌های تونل امدادرسانی معدن یورت

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گلستان: امیدی به زنده بودن محبوس شدگان نیست

حسینقلی قوانلو، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از ادامه ریزش در معدن یورت آزادشهر خبر داد و گفت: "علت اصلی فوت معدنچیان گاز گرفتگی بوده و دیگر امیدی به زنده‌ بودن محبوس شدگان نیست."

به گزارش مهر، آقای قوانلو گفت: "از محل حادثه تا دهنه تونل حدود ۸۰۰ متر فاصله بوده و تاکنون اجساد ۲۲ معدنچی خارج‌ شده است. پیش‌ بینی می کنیم جسد چهار یا پنج نفر در سینه کار مانده باشد و حدود ۱۰ نفر هم پشت انفجار کارگاه مانده باشند."

معدن
MEHR

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف: یکی از ۲ نامزد جمنا پس از نظرسنجی کناره گیری می کند

حسین فتاحی، رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در استان کرمان گفت: "تابع شورای مرکزی جمنا، پس از نظرسنجی و سنجش محبوبیت بین مردم، محمدباقر قالیباف یا ابراهیم رییسی از انتخابات کناره گیری خواهند کرد."

به گزارش ایرنا، آقای فتاحی گفت: "گروه جمنا از ۵۰ هزار نفر رای گیری کرده و در نهایت ۲ نفر را برای نامزدی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کرد." 

قالیباف، رییسی
TASNIM

ربیعی: آمار دقیقی از تعداد افراد محبوس شده نداریم

علی ربیعی، وزیر کار درباره آخرین وضعیت حادثه معدن یورت آزاد شهر گفت: عملیات آواربرداری رو به اتمام است.

به گزارش میزان، آقای ربیعی همچنین گفت: "به دلیل آنکه تعدادی از کارگران مشغول به کار متعلق به معدن نبودند و به کارفرما اختصاص داشتند آمار دقیقی از تعداد افراد محبوس شده نداریم ولی پیش بینی حضور۳۶ نفر داخل معدن شده است."

معدن
MEHR

استاندار خوزستان: بخش عمده تالاب هورالعظیم مشکل خاصی ندارد

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت: "عمده تالاب هورالعظیم مشکل خاصی ندارد ولی در یک یا دو نقطه هست که نفت ایجاد مشکل کرده و تا خرداد به آنها برای خروج از منطقه وقت داده ایم و بعد از آن نه فرصتی داریم و نه می دهیم."

به گزارش مهر، آقای شریعتی با اشاره به باز بودن ۵۳ دریچه در هورالعظیم و بسته بودن هفت دریچه این تالاب تأکید کرد: "حق آبه تالاب میانگران ایذه، تالاب های شادگان و سایر تالاب های فصلی استان باید تأمین شود. اگر در حوزه هندیجان  کانون های ریزگرد فعال داریم علتش ساخت سد کوثر و کاهش جدی آورد رودخانه زهره است." 

هورالعظیم
YJC

رهبر ایران حادثه معدن یورت آزاد شهر را تسلیت گفت

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران حادثه معدن گلستان را تسلیت گفت و تأکید کرد: "لازم است همه اقدامهای ممکن برای نجات گرفتاران انجام گیرد."

معدن
MEHR

جمعیت هلال احمر: ۵۲ مصدوم حادثه معدن به مراکز درمانی منتقل شده‌اند

 مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، درباره آخرین وضعیت امدادرسانی در معدن یورت آزاد شهر گفت: "تاکنون ۵۲ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده‌اند، با توجه به گزارش مدیریت بحران استان بین ۶ تا ۱۳ تن در داخل معدن محبوس شده‌اند."

به گزارش ایلنا، آقای سلیمی همچنان گفت: "٢ قلاده سگ جست و جو و نجات به منطقه اعزام شده، به علاوه به منظور خدمت رسانی به مصدومان١۳ دستگاه آمبولانس و ۸ دستگاه خودروی کمک دار به کار گرفته شده و ٢ تیم واکنش سریع از خراسان شمالی و ١ تیم از سمنان به محل حادثه اعزام شده است."

معدن
MEHR

عملیات تازه ارتش عراق علیه داعش

ارتش عراق اعلام کرد که عملیات تازه‌ای را علیه داعش در منطقه غرب شهر موصل آغاز کرده است. 

ائتلافی به رهبری آمریکا از عملیاتی که از ماه اکتبر در موصل آغاز شده حمایت می‌کند.

فرماندهان گفته اند که ارتش از شمال غرب پیشرفت هایی داشته است.

وزیر کار: علت حادثه معدن سهل انگاری بوده است

 علی ربیعی به عنوان نماینده هیئت دولت برای رسیدگی به وضعیت معدن زغال سنگ زمستان یورت گفت: "اطلاعات حاکی از آن است که ۲۶ کارگر معدن و ۹ کارگر پیمانکار در این حادثه به دام افتادند." 

به گزارش میزان، وزیر کار در مورد ایمنی این معدن گفت: "آذر ماه سال گذشته مسئولان صنعت معدن بازرسی از این معدن داشتند و این معدن جزو معدن‎های کم مسئله مطرح شده بود و ارزیابی مناسب از بازرسان گزارش شد."

 آقای ربیعی با بیان اینکه بازرسان کار نیز نیم ساعت قبل از حادثه در محل حضور داشتند، افزود: "علت وقوع حادثه سهل‎انگاری بوده است."

معدنکاران
MIZAN

نعمت زاده: معوقات پرداخت نشده کارگران معدن مربوط به سالهای ۹۳ و ۹۴ است

در پی انتشار اخباری درباره پرداخت نشدن معوقات کارگران معدن زغال سنگ، آقای نعمت زاده، وزیر صنعت و معدن گفت: معوقات سال گذشته کارگران معدن زغال سنگ پرداخت شده و معوقات باقی مانده مربوط به سالهای ۹۳ و ۹۴ است.

View more on twitter

اورژانس کشور: ۱۳ کارگر حادثه انفجار معدن آزادشهر در بیمارستان بستری هستند

پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشورگفت: "۱۳ کارگر حادثه انفجار معدن در آزادشهر در بیمارستان بستری بوده و ۲ تن از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارند." 

به گزارش میزان، آقای کولیوند درباره آمار کارگران فوت شده در حادثه انفجار معدن گفت: "تاکنون ۲۲ پیکر از محل حادثه خارج شده که کار شناسایی ۲۰ تن از کارگران انجام شده است."

سرپرست اورژانس کشور همچنین از اعزام تیم‌های پزشکی به روستاهای اطراف محل حادثه خبرداد و افزود: "تیم‌های پزشکی در محل حادثه و همچنین روستاهای اطراف حضور پیدا کرده اند تا حمایتی‌های روانشناسی را از بازماندگان حادثه به عمل آورند."  

معدن
MIZAN

لاریجانی: نامزدها تنها در چارچوب مصوبه مجلس می‌توانند درباره یارانه‌ها سخن بگویند

رویارویی تند نامزدهای انتخابات فرانسه در یک مناظره تلویزیونی

دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ادامه مبارزاتی طولانی و تلخ، در یک مناظره پرحرارت تلویزیونی شدیدا به یکدیگر تاخته اند.

نامزد میانه امانوئل مکرون گفت که استراتژی رقیب او مارین لوپن از راست افراطی "این است که دروغ بگوید" و در مقابل خانم لوپن رقیب خود را "دردانه بی شرم سیستم" توصیف کرد.

آقای مکرون در نظرسنجی ها به فاصله زیادی از رقیب خود پیش است هرچند فاصله آن دو کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید

فرانسه
AFP

امروز در خبرها

  • روریارویی دو نامزد انتخابات فرانسه
  • ادامه عملیات آواربرداری از معدن آزاد شهر

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا بخوانید