Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تلفات صاعقه در سلفچگان

  View more on twitter
 2. بازداشت یک مظنون به فعالیت‌های مسلحانه اسلامگرایانه در فرانسه

  یک مظنون به فعالیت های مسلحانه اسلامگرایانه در نزدیکی یک پایگاه نظامی در شمال غرب پاریس بازداشت شد. یک تفنگ ساچمه زنی که در بوته های اطراف مخفی شده بود کشف شد و یک کارت حافظه کامپیوتری هم در خودروی مظنون کشف شد که در آن ویدیویی از او ضبط شده بود که مظنون را در حال اعلام وفاداری به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) نشان می دهد. گزارش های تأیید نشده حاکی از این است که مظنون قبلا سرباز بوده است. خودروی مظنون کمی پس از نیمه شب در حالی دیده شد که در نزدیکی پایگاه متوقف شده بود. بررسی پلاک خودرو نشان داد که خودرو فرد اسلامگرای تندرویی تعلق دارد که نزد دستگاه های امنیتی شناخته شده است. پنج ساعت بعد فرد مظنون وقتی که به سمت خودرو باز می گشت بازداشت شد. پلیس می خواهد بداند که او در این پنج ساعت چه می کرده است.

 3. خبر فوریپوشش زنده دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ایران

  پوشش زنده دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ایران را در این صفحه دنبال کنید.

 4. فعالیت یکی از ترمینال‌های فرودگاه هیترو به دلیل امنیتی برای ساعاتی معلق شد

  به گفته پلیس فعالیت یکی از ترمینال‌های فرودگاه هیتروی لندن امروز جمعه به دلایل امنیتی برای مدتی به حال تعلیق در آمد. پلیس گفته است که پس از دریافت گزارشی درباره پیدا شدن شی مشکوک در یک چمدان ترمینال ۳ فرودگاه هیترو را برای مدتی بسته است. 

  حالا فعالیت در این ترمینال از سرگرفته شده است. 

 5. خبر فوریکره شمالی سیا را به طراحی برای قتل رهبر این کشور متهم کرد

  کره شمالی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، CIA را متهم به طراحی قتل کیم جونگ اون، رئیس جمهوری این کشور کرده است. کره شمالی گفته که سیا قصد داشته با "مواد بیوشیمیایی" رئیس جمهور این کشور را به قتل برساند.

 6. رئیس کمیسون اروپا: زبان انگلیسی به تدریج اهمیتش را از دست می‌دهد

  ژان کلود یونکر

  ژان کلود یونکر، رئیس کمیسون اروپا در نشستی در فلورانس ایتالیا گفته است که زبان انگلیسی به تدریج اهمیتش را در اروپا از دست می دهد. سخنان آقای یونکربا استقبال نمایندگانی از کشورهای اروپایی در این نشست روبرو شد. 

  رئیس کمیسیون اروپا این سخنان را در بحبوحه تنش ها با دولت بریتانیا در مورد مذاکرات مربوط به خروج این کشور از اتحادیه اروپا بیان کرد. 

   او تصمیم بریتانیا در مورد خروج از اتحادیه اروپا را "تراژدی" خواند. 

   آقای یونکر پیش از آغاز سخنانش گفت که مردد بوده بین زبان انگلیسی و فرانسه کدامیک را انتخاب کند.  

 7. پرواز موفقیت آمیز اولین هواپیمای مسافربری ساخت چین

  هواپیمای ساخت چین

   چین اولین هواپیمای مسافربری ساخت این کشور را با موفقیت آزمایش کرده است. تلویزیون دولتی چین تصاویری از برخاستن این هواپیما و همچنین فرود آن را در فرودگاه شانگهای نشان داده است. به گفته خبرنگار بی بی سی ساخت و پرواز این هواپیما برای شی جین پینگ، رئیس جمهور چین که همواره خواستار رونق صنعت هوایی داخلی است، از نظر سیاسی حائز اهمیت است. ساخت این هواپیما که ظرفیت یکصد و شصت مسافر را دارد تقریبا یک دهه طول کشیده است. چین امیدوار است که این اقدام بر تسلط بوئینگ آمریکا و ایرباس اروپا در صنعت هوایی پایان دهد.  

 8. معاون وزیر کشور: ۱۴ کارگر در تونل حبس هستند

  اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور گفته است که در حادثه معدن آزاد شهر تاکنون ۲۱ نفر از کارگران جان خود را ازدست داده اند و ۱۴ نفر دیگر در تونل حبس شده اند. معاون وزیر کشور گفته است که نیروهای امدادی از روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت پس ازوقوع حادثه به صورت شبانه روزی در حال انجام امداد رسانی هستند. به گفته آقای نجار از آن جایی که تونل یک راه خروجی دارد در نتیجه امدادرسانی با مشکلاتی مواجه شده است.  

  تونل آزاد شهر
 9. انتقاد احمد خاتمی از مناظره اول: نظام را زیر سئوال نبرید

  احمد خاتمی، امام جمعه تهران از رفتار نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره تلویزیونی هفته پیش انتقاد کرد. او گفت: "آقایان باید در رفتار خود اخلاق را نشان دهند و مطلع باشند که نحوه برخورد آنها با یکدیگر الگو می شود. متأسفانه در مناظره اول شاهد برخی هنجارشکنی های اخلاقی بودیم که در شأن کاندیداها نبود."

  او همچنین در مورد انتقاد نامزدها از وضعیت کشور هشدار داد و گفت: "از تمامی شش نامزد انتخابات می خواهم که به این مسئله توجه کنند که در  اظهارات خود نباید نظام اسلامی را زیرسوال ببرند. فراموش نکنند که همه بر سر سفره نظام نشسته اند و خروجی صحبت های آنها منجر به زیرسوال رفتن امام، انقلاب و خدمات کلان نظام اسلامی شود."

 10. آخرین روز مبارزات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری فرانسه

  انتخابات فرانسه

  امانوئل مکرون، نامزد میانه رو و مارین لوپن، رقیب او از حزب راستگرای جبهه ملی در آخرین روز فعالیت انتخاباتی خود را امروز برگزار می کنند. قرار است دور نهایی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه یکشنبه ۷ مه (۱۷ اردیبهشت) برگزار شود. نظرسنجی ها حاکی از پیشتازی آقای مکرون در مقابل خانم لوپن است. 

 11. Post update

  امروز در خبرها

  مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران

  فعالیت های انتخاباتی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه

 12. Post update

  مهم ترین خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید