Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. جسد یک نفر دیگر از معدن یورت در آزادشهر گرگان خارج شد
 2. ستاد امانوئل مکرون، کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه حمله بزرگ سایبری را محکوم کرد
 3. ادامه فعالیت های انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری در ایران

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. کشته شدن سه مامور پلیس اطلاعات در جنوب شرقی ایران

  سه مامور پلیس اطلاعات شهرستان خاش در حین تعقیب قاچاقچیان سوخت جان خود را از دست داده اند.

  به گزاش خبرگزاری میزان، این سه مامور اطلاعاتی در حالی کشته شده اند که یک کامیون حامل سوخت قاچاق را دنبال می کرده اند.

  میزان با انتشار اسامی کشته شدگان، نوشته است که راننده کامیون با "زیر گرفتن" خودروی ماموران باعث مرگ آنها شده است.

 2. فرانسوا اولاند: فرانسه به هک شدن ستاد مکرون پاسخ خواهد داد

  فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه قول داد که دولت او، به حمله اینترنتی به ستاد انتخاباتی امانوئل مکرون نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور "پاسخ بدهد".

  آقای اولاند در مورد نوع پاسخ مورد نظر خود توضیح بیشتری نداد اما تاکید کرد که نسبت به خطرات این نوع حملات اینترنتی آگاه است چون "در جاهای دیگر رخ داده اند".

  هشدار رئیس جمهور فرانسه، یک روز قبل از برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیان شده که در آن، امانوئل مکرون و مارین لوپن با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

 3. خانه موسیقی: شهرداری ساختمان سه میلیارد تومانی در اختیار ما گذاشت

  روابط عمومی خانه موسیقی ایران، کمک شهردار تهران به این نهاد را تایید کرده است.محمدباقر قالیباف در مناظره شب گذشته گفته بود که به خانه موسیقی و چند مرکز هنری دیگر کمک کرده است اما وزارت ارشاد گفت که کمک به مراکز هنری از جمله وظایف شهرداری است و در این‌باره "اغراق" می‌کند.حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی سخنان آقای قالیباف را تایید کرده است: "باید یک‌بار دیگر به صراحت و شفافیت اعلام کنیم که شهرداری تهران با کمک سه میلیارد تومانی، ساختمان شماره ۲ را به منظور استقرار امور رفاهی و مسکن و واحدهای عضویت و بیمه تهیه کرده و در اختیار خانه موسیقی قرار داده است."به گفته خانه موسیقی علاوه بر این کمک با تصویب شورای شهر تهران سالانه صد میلیون تومان به خانه موسیقی پرداخت می‌شود.

 4. حذف حصر، موسوی، خاتمی و جملاتی درباره رهبر ایران از فیلم انتخاباتی حسن روحانی

  حامیان حسن روحانی در شبکه‌های اجتماعی فیلمی کوتاه منتشر کرده‌اند که به گفته آنها قسمت‌های سانسور شده فیلم تبلیغاتی اوست که عصر امروز از تلویزیون ایران پخش شد.

  به نظر می‌رسد که قسمت‌های داخل پرانتز از فیلم انتخاباتی آقای روحانی حذف باشد.

  دانشجوی حامی رئیس جمهور: برجام خوب یا بد، فتح‌الفتوح یا ترکمانچای (با نظر مستقیم رهبر ایران تایید و با سفارش ویژه ایشان بیست‌دقیقه‌ای تصویب شد) اگر انتقادی دارید به کل نظام وارد کنید. 

  دانشجوی حامی اصلاحات: (امسال هم فشارها جهت عدم انتشار پیام رئیس دولت اصلاحات، جناب سید محمد خاتمی اعمال شد.)

  دانشجوی معترض: (می‌گویند رفع حصر در اختیار رئیس‌جمهور نیست.)

  شعار دانشجویان داخل سالن: روحانی زنده باد (موسوی پاینده باد) روحانی زنده باد (موسوی پاینده باد)

  Video content

  Video caption: تصاویر حذف شده از فیلم تبلیغاتی روحانی
 5. پاسخ رئیسی به پنج وزارتخانه دولتی

  در پاسخ به تکذیبیه وزارت خارجه و بانک مرکزی ایران درباره رفع شدن تحریم‌های بانکی، ابراهیم رئیسی اطلاعیه دیگری منتشر کرده و بر گفته‌های خود در مناظره دیشب تاکید کرده است. او اضافه کرده:  "در حال حاضر بانک‌های متوسط و بزرگ خارجی رابطه بانکی و مالی با طرف ایرانی برقرار نکرده‌اند و حتی وزارت خارجه برای پرداخت حقوق کارمندان خود از پیک سیاسی چمدانی استفاده می‌کند که این خبر از سوی سفیر ایران در انگلیس و سفیر کره جنوبی در ایران نیز انتشار یافته است."وزارت خارجه و بانک مرکزی ایران چنین موضوعی را تکذیب کرده‌اند. آقای رئیسی علاوه بر وزارت خارجه به جوابیه چهار وزارتخانه دیگر هم در نقد صحبت کاندیداها، پاسخ داده است. 

 6. درخواست افشای اسناد مربوط به 'ابعاد پنهان توافق اوباما با ایران'

  پولتیکو خبر داده است که دو‌ نماینده جمهوری‌خواه، جیسون چیفتز، رئیس کمیسیون نظارتی مجلس نمایندگان و ران دیسانتیس، عضو این کمیته و‌ رئیس کمیسیون فرعی امنیت ملی، دیروز جمعه در دو نامه جداگانه از وزیر دادگستری و‌ وزیر امور خارجه آمریکا خواسته‌اند که ظرف دو هفته مدارکی را در اختیار کمیسیون قرار دهند که به گفته آنها "ابعاد پنهان توافق دولت اوباما با ایران" را آشکار می‌کند.

  این اقدام در واکنش به گزارشی است که خود پولتیکو دو هفته پیش منتشر کرد حاکی از این‌که علاوه بر مواردی که علنی اعلام‌شده، آمریکا در قالب توافق برای «تبادل» زندانیان، پیگرد یا ادامه مجازات ۱۴ ایرانی دیگر را هم متوقف کرده بود. پولتیکو به نقل از مقام‌های دولت اوباما نوشته بود که این افراد به دست داشتن در تأمین تجهیزات برای برنامه هسته‌ای و موشکی ایران و شاید حتی بمب‌های کنارجاده‌ای متهم بودند که در عراق جان نیروهای آمریکایی را می‌گیرد.

  توافق تبادل زندانیان در ژانویه ۲۰۱۶ و درست قبل از آغاز اجرای توافق هسته‌ای، عملی شد.

 7. ادامه واکنش‌ها به مناظره دیشب

  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
  View more on twitter
 8. روحانی: مگر می‌شود نیمی از جامعه را در خانه نگه داشت

  در بخشی از مستند حسن روحانی که در حال پخش است، صحبت‌های او در سال‌های گذشته بازپخش شد که در حمایت از زنان گفته بود: "ورزش ما ورزشی مردانه بود اما الان نیمی دیگر از جامعه وارد عرصه ورزش شده است. از ساره تا کیمیا و ... . مگر می‌شود نیمی از جامعه در خانه بماند؟... یعنی بعد از این همه سال انقلاب اسلامی چنین تفکری هنوز در ما هست؟"

 9. شعارهای حامیان ابراهیم رئیسی در قم

  View more on twitter
 10. امام جمعه آزادشهر: مسئولان و کارفرمای معدن یورت مقصر اصلی بروز حادثه هستند

   امام جمعه شهرستان آزاد شهر که از محل ریزش معدن یورت بازدید کرده با اشاره به خواسته ها و گلایه‌های کارگران این معدن گفت: "بنا به اظهارات کارگران و خانواده‌های معدن کاران و جانباختگان، مسئولان و کارفرمای معدن یورت مقصر اصلی بروز این حادثه بشمار می روند."

 11. ابراهیم رئیسی با جمعی از علمای اهل سنت دیدار کرد

  دیدار ابراهیم رئیسی با جمعی از علمای اهل سنت

  ابراهیم رئیسی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با جمعی از علمای اهل سنت دیدار کرد. آقای رئیسی در این دیدار گفت: "چه فرقی بین برادران ما است. فرقی نمی کند سفره برادر شیعه خالی باشد یا سنی، هشتاد میلیون نفر کارت شناسایی ملی دارند که بدون گرایش ملی و قومی ایرانی است. هر جا خدمت کردم به این نگاه نکردم که شیعه یا سنی است." 

  او همچنین گفت: "امنیت ما در گروهوشیاری علمای اهل سنت وجود دارد که اگر این هوشیاری نبود، دشمنان از آن سوء استفاده می کردند. شما علاوه برمرزبانی جغرافیای از فکر و اندیشه مردم هم مرزبانی می کنید."

 12. قرارداد تازه با پرسپولیس

  View more on twitter
 13. سفر انتخاباتی ابراهیم رئیسی به قم

  View more on twitter
 14. جشنوار فرهنگی و ورزشی عشایر منطقه قره قیه استان آذربایجان شرقی

   بیست و چهارمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر منطقه قره قیه استان آذربایجان شرقی در رشته های سوارکاری، دومیدانی و تیراندازی با کمان در روستای نجف تراکمه بخش آبش احمد شهرستان کلیبر برگزار شد.

  جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر
  جشنواره فرهنگی ورزشی
  جشنواره فرهنگی ورزشی
 15. ظریف به کابل می‌رود

  View more on twitter
 16. 'فشار برای تایید و رد صلاحیت' نامزدهای انتخابات شورا

  View more on twitter
 17. انتقاد شدید دیده بان حقوق بشر از الجزایر و مراکش به دلیل ممانعت از ورود شماری از پناهجویان سوری

  دیده بان حقوق بشر به شدت از الجزایر و مراکش به دلیل ممانعت از ورود یک گروه ۵۵ نفری از پناهجویان سوری که در مرز بین دو کشور گرفتار شده‌اند، انتقاد کرده است. این گروه از پناهجویان از اواسط ماه فوریه ( حدود دو ماه پیش) در منطقه مرزی بین دو کشور هستند. این موضوع باعث بروز مشاجره‌ای دیپلماتیک بین مقامات الجزایر و مراکش شده است. وزیر مهاجرت مراکش گفته است که کشورش از بیم ورود غیرقانونی شمار گسترده‌ای از پناهجویان ، به این گروه اجازه نمی دهد وارد کشور شوند. آژانس پناهندگان سازمان ملل گفته که حدود ۲۲ کودک و چندین زن باردار در بین این ۵۵ پناهجو هستند. این پناهجویان هیچ گونه سرپناهی برای زندگی ندارند.  

 18. نشت گاز ۱۷۰ دانش آموز را در دهلی روانه بیمارستان کرد

  بیش از ۱۷۰ دانش آموز یک مدرسه دخترانه در دهلی درپی نشت گاز از یک تانکر سوخت در بیمارستان بستری شدند. چندین معلم این مدرسه هم تحت درمان قرارگرفتند.  گفته شده خطری دانش آموزان و معلمان این مدرسه را تهدید نمی کند. یک مقام آتش نشانی گفته است که نشت مواد شیمیایی باعث سوزش چشم این دانش آموزان شده است. 

 19. بهترین زمان برای دوی ماراتون بدست آمد، اما رکورد رسمی ثبت نشد

  الیود کیپچوج، دونده کنیایی موفق شد مسیر مسابقه ماراتون را در کمی بیش از دو ساعت طی کند. این نخستین بار است که یک دونده مسیر ماراتون را در این زمان می پیماید، اما زمان دو ساعت و ۲۴ ثانیه کیپچوج به عنوان رکورد جهانی ثبت نمی شود چون شرایط مسابقه شرایط عادی نبوده است. این برنامه از سوی شرکت ورزشی نایک و در یک پیست موتورسواری در ایتالیا برای طی کردن مسیر ماراتون در کمتر از دو ساعت طراحی شده بود و کیپچوج از حمایت یک تیم بزرگ بهره می برد. 

 20. سخنگوی ستاد روحانی: قالیباف در مورد فعالیت تجاری فرزندش توضیح دهد

  سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در یک نشست خبری گفته است که اگر آقای قالیباف منتقد فعالیت تجاری فرزندان مسئولان دولتی است، باید در مورد فعالیت‌های فرزند خود هم توضیح دهد. محمدعلی وکیلی گفت: "در مناظره دیروز ادعا شد که فرزند وزیر آموزش و پرورش مرتکب تخلف شده است، در حالی که دادگاه حکم منع تعقیب صادر کرده و این یعنی کارش خلاف قانون نبوده است."

  او سپس گفت اگر هم از فعالیت تجاری فرزند وزیر ایراد می‌گیرند، "همین اشکال به فرزند آقای قالیباف هم وارد است. فعالیت‌های تجاری ایشان در خارج و داخل کشور و فعالیت آموزشی و غیر انتفاعی و نام مدرسه ایشان زبانزد است که از نظر من اشکالی ندارد، ولی مشروط به اینکه از رانت فرزند شهردار بودن یا فرزند وزیر بودن استفاده نکنند. لذا به نظر می‌رسد خوب است آقای قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش الیاس توضیح دهد."