Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. سفیر آمریکا در سازمان ملل: رهبر کره شمالی دچار پارانویا است

  نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، به کره شمالی به دلیل آزمایش موشکی جدید هشدار داده و گفته این راه گفتگو با واشنگتن نیست.

  روز گذشته به نقل از یک دیپلمات بلندپایه کره شمالی اعلام شد که این کشور "تحت شرایط مناسب" آماده مذاکره با آمریکا است و اظهارات خانم هیلی در واکنش به همین موضوع بود.

  خانم هیلی همچنین کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را دچار پارانویا توصیف کرد و افزود که آمریکا تحریم‌ها علیه کره شمالی را تشدید می‌کند.

  نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل
  Image caption: نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل
 2. احمدی نژاد: در تبلیغات انتخاباتی به نفع یا علیه هیچ نامزدی فعالیت ندارم

  محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران در یک پیام ویدیویی که امروز یکشنبه (بیست و چهارم اردیبهشت/ چهارده مه) منتشر کرده، گفته است: "بعضی از کاندیداها و جناح‌های هوادارشان اصرار دارند؛ تاکید دارند؛ تبلیع می‌کنند که حضور بعضی از همکاران من در دولت گذشته در برخی ستادها را به منزله حمایت این جانب و دولت قبل از کاندیدای خاصی معرفی کنند. این درست نیست."

  آقای احمدی نژاد همچنین گفته: " بنده به صراحت اعلام می کنم مانند سال نود و دو هیچ نماینده ای در بین کاندیداهای حاضر در انتخابات فعلی نداشته و ندارم. همینطور در تبلیغات انتخاباتی هم له یا علیه هیچکس هیچگونه فعالیتی نداشته ونخواهم داشت."

  محمود احمدی نژاد
 3. انتخابات ۹۶؛ تکرار اتهام‌ها در سفر نامزدها به شهرهای مختلف

    در حالی که چهار روز به برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی مانده است، نامزدهای این انتخابات با سفر به شهرهای مختلف اتهام‌ها علیه یکدیگر و وعده‌های اصلیشان را تکرار کردند.

  انتخابات ایران
 4. Post update

  View more on twitter
 5. Post update

  View more on twitter
 6. ادامه فشار مقامات ارشد حزب دموکرات به دونالد ترامپ به دلیل اخراج رئیس اف.بی.آی

  فشارهای مقامات ارشد حزب دموکرات به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل اخراج رئیس اف.بی.آی ادامه دارد. چارلز شومر، رهبر دموکرات ها در سنا گفته اگر نوارهای مکالمه بین آقای ترامپ و جیمزکومی، رئیس اف. بی .آی آن طورکه رئیس جمهور آمریکا در توییت های اخیرش به آن اشاره کرده، وجود داشته باشد. در این صورت آقای ترامپ باید فورا آن را ارائه دهد. آقای شومر هشدار داد که از بین بردن این نوارها، نقض قوانین است. رهبر دموکرات ها گفت که دادستانی ویژه برای تحقیق ارتباطات ادعا شده بین کرملین و ستاد انتخابات آقای ترامپ باید به کار گمارده شود. لیندزی گراهام، سناتور جمهوریخواه هم گفته که آقای ترامپ باید اجازه دهدکه تحقیقات در این باره انجام شود. 

 7. رئیسی: در چشم دولت نمی بینم با قاچاق کالا مبارزه کند

  ابراهیم رئیسی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران سیاست‌های دولت کنونی ایران برای مبارزه با قاچاق کالا را به زیر سئوال برده است.

  آقای رئیسی در ساری گفته است: "مگر می شود که دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی نتوانند پول های قاچاق کالا را رهگیری کنند؟ ما خودمان این کاره‌ایم. من در چشم این دولت نمی بینم که با قاچاق کالا مبارزه کند."

  این نامزد انتخابات همچنین گفته: "مردم سوال دارند که چرا کارخانه ها یکی پس از دیگری تعطیل می شوند؟ چرا یک میلیون تحصیل کرده ما جویای کار هستند؟ چرا ۵ تا ۶ میلیون از جمعیت ما بیکار هستند؟ چرا کشاورزی که می تواند به عنوان یکی از زمینه های استقلال کشور باشد، مورد توجه نیست؟"

  ابراهیم رئیسی
 8. خودروهای عکس‌دار در مناطق ممنوعه کابل

  پلیس کابل می‌گوید هنوز موفق نشده که جلو افرادی را بگیرد که با نصب تصاویر رهبران سیاسی و مقام‌های دولتی در خودروهایشان/موترهایشان قصد سوء ‌استفاده دارند.

  همزمان در همین رابطه عدهای براین عقیده‌اند که انتخاب درست عکس رهبران و مقام‌های دولتی و نصب آنها بر این موترها، عبور و مرور آنها را در برخی از محله‌های شهر آسانتر می‌سازد.

  شماری از رانندگان این خودروها، حامیان واقعی این چهره‌های جهادی و مقام‌های دولتی هستند، اما کسانی دیگر برای ایجاد سهولت در تردد، این تصاویر را نصب می‌کنند.

  کابل
 9. Post update

  View more on twitter
 10. Post update

  View more on twitter
 11. Post update

  View more on twitter
 12. قالیباف: در صورت پیروزی تابلوی 'شمارش ۵ میلیون شغل' را روشن می‌کنم

  محمد باقر قالیباف، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران وعده داده در صورت پیروزی در انتخابات تابلوی "شمارش ۵ میلیون شغل را روشن می‌کنم".

   آقای قالیباف در شیراز گفته است: " سامانه کارانه با وجود مخالفت چهار درصدی‌ها طراحی شد اما آن را تعطیل کردند و خودشان سایت کارورزی راه انداختند."

 13. Post update

  View more on twitter
 14. Post update

  View more on twitter
 15. Post update

  View more on twitter
 16. Post update

  View more on twitter
 17. Post update

  View more on twitter
 18. مردی در قندوز، همسرش و یک مرد بیگانه را به اتهام زنا سر برید

  پلیس قندوز در شمال افغانستان تأیید کرده که یک مرد همسرش را با مردی بیگانه با چاقو کشته و بعد خود را به پلیس تسلیم کرده است.

  انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی فرماندهی قندوز روز یکشنبه (۲۴ ثور/اردیبهشت) به بی‌بی‌سی گفت که این قتل دیشب در خانه این مرد روی داده است.

  آقای رحمانی افزود که وقتی صاحب خانه دیشب متوجه شد که مردی بیگانه وارد خانه او، در غرب شهر قندوز شده و بعد او را دید که در اتاقی دیگر با همسرش "زنا" می‌کند.

  به گفته سخنگوی پلیس، مرد صاحب خانه در همان لحظه اقدام به قتل مرد بیگانه و همسرش کرد و هر دو را سر برید.

  جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید

 19. تویوتا در ساخت 'خودروی پرنده' سرمایه‌گذاری می‌کند

  تویوتا، شرکت عظیم خودروسازی ژاپن از پروژه ساخت خودروی پرنده حمایت و در آن سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

  این شرکت اعلام کرد در سه سال آینده ۴۴۰ هزار دلار به گروه کارتیویتور (Cartivator) کمک مالی خواهد کرد تا طراحی و تولید خودروهای پرنده را پیش ببرد.

  تویوتا در ساخت 'خودروی پرنده' سرمایه‌گذاری می‌کند
 20. Post update

  View more on twitter