Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تکذیب 'خبر درگذشت هاشمی شاهرودی'

  محمدصادق نوری، مدیر روابط عمومی دفتر هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه، "خبر درگذشت محمود هاشمی شاهرودی" را تکذیب کرد.

  آقای نوری در گفت‌وگو با ایلنا گفت که "حال عمومی ایشان خوب است" و افزود: "ان‌شالله تا آخر هفته از بیمارستان مرخص می‌شوند."

  باقر هاشمی شاهرودی فرزند آقای هاشمی شاهرودی نیز به ایلنا گفته که حال عمومی پدرش رو به بهبودی است و تا "چند روز آینده" از بیمارستان مرخص می‌شود.

    محمود هاشمی شاهرودی، نایب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری، از چند روز پیش در بیمارستان بستری شده و رهبر جمهوری اسلامی از او بازدید کرده است.  

   در ساعات گذشته، در برخی شبکه های مجازی شایعه ای در مورد درگذشت آقای هاشمی شاهرودی منتشر شده بود. 

 2. حمایت مجمع روحانیون مبارز از روحانی

  مجمع روحانیون مبارز، مهمترین تشکل روحانیون اصلاح طلب در ایران، در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم از حسن روحانی حمایت کرد. 

  به گزارش ایسنا، این تصمیم امروز در پایان جلسه شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز گرفته شده است. 

 3. از افزایش تلفات کودکان در افغانستان

  دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) در گزارش چهارماهه تلفات کودکان در این کشور، از افزایش ۲۱ درصدی تلفات کودکان خبر داده است.

  دفتر یوناما در کابل در این گزارش نوشته است تنها در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، ۲۸۳ کودک کشته و ۷۰۴ زخمی شده‌‎اند که این رقم نسبت به سال قبل ۲۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

  یوناما از افزایش آمار تلفات کودکان ناشی از جنگ در افغانستان ابراز نگرانی کرده و از طرفین درگیر خواسته است تا به منظور کاهش تلفات اقدامات فوری انجام دهند. 

 4. ستاد انتخابات: رسانه‌ها از روز پنج شنبه حق ندارند مطلبی له یا علیه نامزدها منتشر کند

   رسانه ها‌ از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه حق ندارند مطلبی له یا علیه هر یک از نامزدهای نتخابات منتشر کنند

  View more on twitter
 5. رئیسی: از توان مدیریتی قالیباف در دولت آینده استفاده خواهیم کرد

  View more on twitter
 6. بیات زنجانی: به روحانی رای می‌دهم

  View more on twitter
 7. رئیسی و قالیباف به مصلی تهران می روند

  ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، فردا به مصلای تهران می‌روند.گروهی از حامیان آقای رئیسی در توییتر با انتشار پست‌هایی از این گردهمایی حمایت کردند.

  View more on twitter
 8. مطهری: روحانی گزینه اصلح انتخابات است

   علی مطهری، نماینده مجلس در همایش اصولگرایان معتدل درباره انتخابات گفت: "روحانی گزینه اصلح است و با توجه به شرایط جامعه و نظام بین‌الملل به صلاح نیست که این دولت به راه خود ادامه ندهد."

   به گزارش ایسنا، آقای مطهری همچنین گفت: "سال‌ها بیان کردم فرقی بین اصولگرایان معتدل عاقل و اصلاح‌طلبان وجود ندارد. مساله انتخابات مهم است." 

  مطهری همچنین با اشاره به کسانی که معتقدند راه اصلاح بسته است و کاری نمی‌شود کرد، گفت: "به چندسال اخیر نگاه کنیم می‌توانیم پی ببریم که با انتخاب درست می‌توان به راه اصلاح بازگشت."

  مطهری
 9. معتمدآریا: بعد از سالها که متهم به اقدام علیه امنیت ملی بودم، کنار دولتمردان نشسته‌ام

  View more on twitter
 10. یاشار سلطانی: به شکل مستقل در انتخابات شوراها شرکت می کنم

  View more on twitter
 11. ابراهیم رئیسی در ادامه سفرهای انتخاباتی خود به شیراز رفت

  رئیسی
  رئیسی
  رئیسی
 12. روحانی در ساری: مردم باید بین وکیل و قاضی یکی را انتخاب کنند

  View more on twitter
 13. سخنرانی یاسر هاشمی در دانشگاه آزاد مشهد ناتمام ماند

  بهزاد قاسمی، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد مشهد با اعلام خبر ناتمام ماندن سخنرانی یاسر هاشمی در این دانشگاه گفت: "متاسفانه عده‌ای از دوستان با دادن شعار علیه دولت در سخنرانی آقای یاسر هاشمی اغتشاش ایجاد کردند."

  به گزارش ایسنا، آقای قاسمی افزود: "دوستانی که چهار سال پیش در سخنرانی خواهر ایشان در آمفی تئاتر را شکستند، الان مقداری روحیه‌شان تلطیف شده و به شعار دادن اکتفا کردند."گزارشها حاکی است که سخنرانی یاسر هاشمی با موضوع ناگفته‌های آیت الله هاشمی در آمفی تئاتر دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد مشهد در حال برگزاری بود که پس از گذشت حدود ده دقیقه از آغاز سخنرانی یاسر هاشمی عده ای با سر دادن شعارهای مکرر علیه  دولت مانع از ادامه سخنرانی او شدند.

  یاسر هاشمی
 14. حضور حامیان رئیسی در میدان نقش جهان

  View more on twitter
 15. روحانی: مردم یا راه تقابل با دنیا را انتخاب می‌کنند یا تعامل

  View more on twitter
 16. ژنرال دوستم و کارمندان دفترش 'از پنج ماه پیش حقوق نگرفته‌اند'

  روابط آقای دوستم و اشرف غنی از ماهها پیش تیره بوده است
  Image caption: روابط آقای دوستم و اشرف غنی از ماهها پیش تیره بوده است

  دفتر عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان گفته که حقوق ماهیانه آقای دوستم و کارمندان دفتر او از پنج ماه پیش پرداخته نشده است. آقای فرهمند افزود که او طبق معمول پیش از آغاز سال مالی جدید تشکیلات و میزان هزینه عادی دفتر معاون رئیس جمهوری را به صورت پیشنهادی به دفتر اشرف غنی، رئیس جمهوری فرستاده اما پاسخی دریافت نکرده است.

  بیشتر بخوانید

 17. خبر فوریمکرون نخست وزیر خود را از حزبی دیگر انتخاب کرد

  امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، یک سیاستمدار راست میانه را به عنوان نخست وزیر معرفی کرده که از حزب خود آقای مکرون نیست بلکه عضو حزب "جمهوری‌خواهان" فرانسه است.

  ادوار فیلیپ، 46 ساله، نماینده پارلمان فرانسه و شهردار شهر لوآور است. به نظر می‌آید اقدام آقای مکرون در معرفی نخست وزیر خود از حزب جمهوری‌خواه تلاشی برای تشویق سایر اعضای این حزب برای پیوستن به حزب میانه‌روی آقای مکرون، حزب "جمهوری به پیش" باشد.

  این حزب تازه تاسیس است و آقای مکرون تلاش می‌کند برای انتخابات پارلمانی پیش رو نیروهای احزاب مختلف را به سوی خود جذب کند.

 18. محمد خاتمی: درانتخابات شوراها به لیست امید رای بدهید

  محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، که دیروز از حسن روحانی حمایت کرده بود، از مردم خواسته در انتخابات شوراها به لیست امید که از سوی شورای عالی سیاست‌ذاری اصلاح‌طلبان معرفی شده رای بدهند.

  اعلام این لیست و حضور بعضی افراد در آن با مخالفت بعضی از فعالان و هواداران اصلاح‌طلبان روبرو شده بود. 

  View more on twitter
 19. سازمان مالیات ایران: کمتر از ۲۰ درصد مالیات دهندگان بیش از ۸۰ درصد مالیات را پرداخت می‌کنند

   به گفته سازمان مالیات ایران کمتر از ۲۰ درصد مالیات دهندگان دارای فعالیت بالای اقتصادی، بیش از ۸۰ درصد مالیات این کشور را پرداخت می‌کنند.

  خودروسازان، بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های نفتی و پتروشیمی بنابر اعلام این سازمان از جمله صنایعی هستند که مشمول این بیست درصد هستند. به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) کامل تقوی‌نژاد، رئیس این سازمان گفته است: "حدود ۶۵ درصد از کل مودیان یا معاف از مالیات هستند یا کمتر از یک میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند."

  در لایحه بودجه امسال (۹۶) سهم درآمدهای مالیاتی حدود ۱۱۲هزارمیلیاردتومان پیش‌بینی شده است.