Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

حمایت سید علی خمینی از رئیسی تکذیب شد

وزارت کشور درباره زیرنویس اخبار قالیباف به صدا و سیما تذکر داد

وزارت کشور ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که به سازمان صدا و سیما برای پوشش اخبار محمدباقر قالیباف، نامزد کناررفته، تذکر داده است.

در اطلاعیه وزارت کشور آمده است انتشار متن پیام ائتلاف آقای قالیباف به نفع ابراهیم رئیسی در "صدا و سیما در بخش‌های مختلف خبری از جمله به صورت زیرنویس مبنی بر روند خلاف قانون و عُرف" بوده است.

سخنگوی جمنا: رکود حاکم بر کشور در دوران جنگ هم وجود نداشت

مرضیه وحید دستجردی، سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا) با بیان اینکه رکودی که امروز در کشور حاکم است در دوران جنگ هم وجود نداشته است، گفت: "هیچ زمانی به انداره ۴ سال اخیر مردم گرفتار نبودند." 

به گزارش تسنیم، سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با انتقاد از نقدهایی که به آقای رئیسی در رقابت‌های انتخاباتی شده است، گفت: "حجت‌الاسلام رئیسی سوابق درخشانی در قبل و بعد از انقلاب دارد و حتی یک لکه سیاه در کارنامه او وجود ندارد و او فردی متواضع، درستکار، پاکدست به معنای واقعی است."

دستجردی
TASNIM

روحانی: جهانگیری به صحنه آمد تا واقعیت‌ها را در مناظرات بگوید

حسن روحانی در سخنان خود در خوزستان در واکنش به کناره گیری اسحاق جهانگیری گفت: "او به انتخابات و صحنه انتخابات قدم گذاشت تا اطلاعات لازم را به ملت ایران بدهد،او به صحنه انتخابات آمد تا واقعیت‌ها را در مناظرات بگوید."

به گزارش ایرنا، آقای روحانی تاکید کرد که "نخواهیم گذاشت تحریم ها برگردد."

آقای روحانی همچنین عنوان کرد: "وی خطاب به جمعیت حاضر در ورزشگاه تختی اهواز که شعار می دادند ما که هوا نداریم بازهم هواتو داریم، افزود: می دانیم گرفتار ریزگرد هستید باید با ریزگردها مقابله کنیم و طرح ملی و فراملی را برای ریزگردها اجرا کنیم."

روحانی
ISNA

حمایت یکی از اعضای حزب ملت ایران از روحانی

روحانی: یکی از اولویت‌های دولت دوازدهم محیط زیست خوزستان است

حسن روحانی، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سفر خود به خوزستان گفت: "من به شما مردم خوزستان قول می‌دهم، یکی از اولویت‌های دولت دوازدهم محیط زیست خوزستان است."

آقای روحاني همچنین گفت: "با آتش زدن سفارت مشكل ريزگرد حل نخواهد شد.بايد ويزا ميان ايران و عراق برداشته شود تا مردم راحت رفت و آمد كنند" 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین افزود: "چرا می‌روید در روستاها می‌گویید یارانه شما قطع خواهد شد؟ ما فقط یک حرف داریم، یارانه دهک‌های پایین باید بیشتر شود." 

View more on twitter

حامیان روحانی در ورزشگاه تختی اهواز

واکنش آخوندی به کناره گیری جهانگیری

 عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی به کناره‌گیری اسحاق جهانگیری واکنش نشان داد و گفت: "بی‌گمان نام اسحاق جهانگیری با کناره‌گیری اخلاقی‌اش بعنوان یک سیاستمدار ایران‌دوست ثبت خواهد شد." 

View more on twitter

انتخاباتی دو قطبی و یک مرحله ای

جمشید برزگر

تحلیلگر بی‌بی‌سی در امور ایران

کناره گیری اسحاق جهانگیری نه غیرمنتظره بود و نه تاثیری بر رای حسن روحانی و یا آرایش انتخاباتی رقبای باقی مانده در صحنه می گذارد. اکنون با صراحت می توان گفت که انتخابات این دوره، دو قطبی تر از هر زمان دیگر شده و شکافی بزرگ از راس حاکمیت تا بدنه جامعه پیرامون حسن روحانی و ابراهیم رئیسی و طرفداران آنها ایجاد شده است.

 شکافی که به دلیل حل ناشده ماندن ریشه و دلایل به دشواری پس از انتخابات هم قابل پر شدن خواهد بود. کناره‌گیری اسحاق جهانگیری و محمدباقر قالیباف درعین حال، احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم را بسیار بسیار بعید کرده است.

در شرایط کنون، و با در نظر گرفتن عوامل مختلف می توان از چهار گزینه محتمل با درجات وقوع متفاوت سخن گفت. وقوع اتفاقات پیش بینی ناشده و مداخله در روند عادی برگزاری انتخابات در این گمانه زنی در نظر گرفته نشده است:

گزینه اول (با بیشترین ضریب احتمال): حسن روحانی تنها با چند درصد اختلاف در انتخابات پیروز شود، ولی در مقابل ابراهیم رئیسی نیز رای قابل توجهی حتی بیش از چهل درصد آراء را به دست آورد.

گزینه دوم (با ضریب احتمال کمتر): حسن روحانی با رای بالا و اختلاف بسیار زیاد پیروز شود و رای ابراهیم رئیسی زیر چهل درصد شود.

گزینه سوم ( با ضریب احتمال کم): ابراهیم رئیسی با چند درصد اختلاف و رقابتی شانه به شانه در انتخابات پیروز شود و حسن روحانی اولین رییس جمهوری تک دوره ای لقب بگیرد.

گزینه چهارم ( با کمترین ضریب احتمال): ابراهیم رئیسی با رای بالا و اختلاف بسیار زیاد پیروز شود و سنگین ترین شکست رییس جمهوری مستقر در تاریخ جمهوری اسلامی رقم بخورد.

رئیسی: تحمل وضع موجود را نداریم

ابراهیم رئیسی در سخنانش در مصلی تهران گفت: "ما نه بازگشت به گذشته، و نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر را خواستاریم." 

به گزارش ایرنا، آقای رئیسی گفت: "مشکل فقر، بیکاری و فساد نه با شعار بلکه با سازو کار از چهره این کشور باید برداشته شود. می گویند امکان ندارد، تهمت می زنند یا رقیب هراسی می کنند و مردم را می هراسانند که اینها می خواهند دیوار بکشند، ما گفتیم دیواری بسیار بلند بین چپاول گران و حقوق مردم ایجاد می کنیم."

رئیسی
TASNIM

سعید جلیلی در میان هواداران ابراهیم رئیسی در مصلای تهران حاضر شد

همایش هواداران رئیسی در مصلی تهران به روایت تصویر

بیانیه انصراف جهانگیری به نفع روحانی

خبر فوریاسحاق جهانگیری از انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری کرد

اسحاق جهانگیری، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شیراز اعلام کرد: "احساس می‌کنم، وظیفه ای که بر دوشم بود، عمل کردم، همراه با شما به روحانی رای می‌دهم. و ازانتخابات ریاست جمهوری کناره گیری می کنم."

"من با اجازه محمد خاتمی و اجازه دکتر روحانی وارد عرصه انتخابات شدم.آمدم که از ملت بخواهم به کمک رئیس جمهوی بیاییند که کارهای بزرگی برای این کشور انجام داده و کارهای بزرگتری انجام خواهد داد."

آقای جهانگیری افزود: "من آمدم که صدای اصلاحات باشم، صدایی که می خواهد وضع کشور بهتر باشد.کشور ما دیگر تحمل اشتباه ندارد. فرصت فرصت سوزی ندارد."

این نامزد انتخابات ریاست جمهوی همچنین اضافه کرد: "رئیس جمهور با ظرفیتی که قانون اساسی به او داده می تواند تصویری از ایران در جامعه بین الملل ترسیم کند که تصویر ایران متمدن، اهل گفتگو است." 

آقای جهانگیری همچنین گفت: ما به توان خود باید اعتماد داشته باشیم. ملت ایران، ملت با ظرفیتی است. مساله پیچیده به نام اشتغال با شعار و فریبکاری قابل حل نیست، نیازمند سرمایه گذاری و برنامه ریزی است. 

جهانگیری
MIZAN

قالیباف: برای پایان دادن به دولت چهاردرصدی ائتلاف کردیم

محمدباقر قالیباف در گردهمایی حامیان ابراهیم رئیسی در مصلای تهران گفت:

ما در این روزهای حساس و سرنوشت‌ساز به این نتیجه رسیدیم که برای پایان دادن به دولت چهار درصدی‌ها و وضع موجود با دوست چهل ساله و برادر عزیزم ائتلاف کنیم.

امروز همه باهم موتلف شدیم برای پایان دادن به وضع موجود تا بگوییم دولت چهار درصدی، دولت حرف نمی خواهیم.

حامیان روحانی در خوزستان

حضور رئیسی و قالیباف در مصلی تهران

کیهان کلهر از نامزدی روحانی حمایت کرد

جهانگیری در شیراز

رئیس جمهوری اوگاندا: بازپرسان ماهر به شکنجه نیاز ندارند

موسونی
AFP
موسونی شکنجه را اشتباه و برای بازپرستان ماهر، غیرلازم دانسته است

یووری موسونی، رئیس جمهوری و فرمانده کل نیروهای مسلح اوگاندا در نامه‌هایی به فرماندهان نیروهای مسلح و پلیس و رئیسان سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور علیه کاربرد شکنجه هشدار داده و آن را عملی غیر ضرور و اشتباه دانسته است. نامه‌های رئیس جمهوری اوگاندا پس از بازداشت چندین نفر درارتباط با قتل سخنگوی پلیس نوشته شده است. به گزارش رسانه‌های خبری اوگاندا، بعضی از بازداشت شدگان از شکنجه جسمی و روانی شکایت داشتند. آقای موسونی گفته است که توسل به شکنجه جسمی و و روحی از آن جهت اشتباه و غیرعادلانه است که ممکن است فرد بیگناهی را وادار سازد به جرمی که مرتکب نشده اعتراف کند. او همچنین تاکید کرده که  یک بازپرس ماهر  و آموزش دیده برای کشف حقیقت نیازی به توسل به شکنجه ندارد.

خبر فوریشورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان از جهانگیری درخواست کرد که کناره‌گیری کند

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با صدور نامه ای به جهانگیری ضمن تشکر از حضور وی از او درخواست کرد تا برای ادامه راه وی به نفع روحانی کناره گیری کند.

به گزارش ایسنا، در بخشی از این بیانیه آمده است: "این شورا با توجه به مجموعه شرایط پیش آمده و به منظور تداوم راهی که از انتخابات خرداد ۱۳۹۲ فراروی ملت قرار گرفته است پیشنهاد می نماید جنابعالی در یک تصمیم متعهدانه و مسئولیت شناسانه دیگر حمایت از کاندیدای اجماعی اصلاح طلبان جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حسن روحانی را مورد تاکید قرار داده و با انصراف از نامزدی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برگی دیگر بر کارنامه درخشان خود بیفزائید."

این همه نگرانی امنیتی؛ چرا؟

جمشید برزگر

تحلیلگر بی‌بی‌سی در امور ایران

 اصلی ترین خبر انتخاباتی امروز را باید بالا گرفتن دغدغه ها در مورد احتمال بروز درگیری و ناآرامی در جریان انتخابات دانست.

 چند روز پس از هشدار آیت الله علی خامنه ای در مورد اینکه "هر کس علیه امنیت قیام کند، سیلی خواهد خورد" امروز مجلس خبرگان رهبری به نامزدهای ریاست جمهوری هشدار داده که در تبلیغات و اقدامات خود امنیت ملی و مصالح نظام را در نظر بگیرند.

 همزمان، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس از گسیل نیروهای انتظامی و لباس شخصی ها به تهران خبر داده و به نقل از شماری از لباس شخصی هایی که در مقابل مجلس در میدان بهارستان مستقر شده اند گفته که قصد آنها "سرکوب فتنه سبز "است. علیرضا رحیمی، رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان تهران همه گفته است: "استقرار نیروهای مسلح در شعب و صندوق های اخذ رای به بهانه کمبود نیروی انتظامی قابل قبول نیست." 

در کنار این همه هشدار، هم ستاد حسن روحانی و هم ستاد ابراهیم رئیسی هم به حامیان خود هشدار داده اند که هوشیار باشند و از هرگونه تجمع یا راهپیمایی خیابانی خودداری کنند. چرا؟ چه اتفاقی افتاده و نامزدها نگران کدام رویداد نامعمول هستند که می تواند به مساله ای امنیتی بدل شود و احتمالا به ناآرامی و در نتیجه برخورد و سرکوب بینجامد؟ آیا این میزان نگرانی نشانه آن است که برخی نگرانند در پی مناظره های آتشین و بی سابقه اخیر، انتخابات ۹۶ تکرار انتخابات ۸۸ شود؟ خبرها و اتفاقات روزهای آینده، به ویژه پنجشنبه و جمعه به بخش عمده ای از این سوالات جواب خواهد داد.

وضعیت ترافیکی تهران در مسیرهای منتهی به مصلی

ورود حامیان رئیسی به مصلی

'بیش از ۴۰۰ نفر از اهالی موسیقی از حسن روحانی حمایت کردند'

 کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی هنرمندان حامی حسن روحانی اعلام کرد که بیش از ۴۰۰ نفر از اهالی موسیقی، حمایت خود از این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

 علی اکبر شکارچی، داریوش پیرنیاکان، حسام الدین سراج، هنگامه اخوان، آذر هاشمی، حامد همایون،مازیار فلاحی، مانی رهنما، بابک چمن آرا، محمد موسوی، علی پژوهشگر، رامین صدیقی، کریستف رضاعی، ملیحه سعیدی از جمله هنرمندانی هستند که از روحانی حمایت کرده‌اند.

روحانی
TASNIM

رئیسی: ما بین چپاول‌گران و حقوق مردم دیوار می‌کشیم

ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در مصلی کرج گفت: "ما بین چپاول‌گران و حقوق مردم دیوار می‌کشیم."

به گزارش تسنیم، آقای رئیسی  همچنین عنوان کرد: "ما اعلام می‌کنیم نه بازگشت به گذشته، نه تحمل وضع موجود، بلکه تغییر به نفع مردم." 

رئیسی
TASNIM

مدافعان حقوق همجنسگرایان علیه دولت چچن به دادگاه کیفری بین‌المللی شکایت کردند

تظاهرات برلین
AFP
تظاهرات ماه آوریل در برلین در اعتراض به وضعیت همجنسگرایان در چچن

سه سازمان فرانسوی دفاع از حقوق همجنسگرایان با تسلیم شکایتی به دادگاه کیفری بین‌المللی دولت رمضان قدیروف، رئیس جمهوری چچن را به کشتار همجنسگرایان در این جمهوری متهم کرده‌اند. به گفته این سازمان‌ها، اخیرا موج آزار همجنسگرایان در چچن  شدت گرفته است. آنان به عنوان نمونه ماجرای مردی را مطرح کرده‌اند که برادرزاده هفده ساله خود را به خاطر همجنسگرا بودن از پنجره طبقه نهم یک ساختمان به پائین پرتاب کرد و این اقدام دفاع از شرافت خانوادگی عنوان شد. شاکیان تصمیم دولت روسیه برای تحقیق در مورد شرایط همجنسگرایان در چچن را ناکافی دانسته و گفته‌اند که چنین تحقیقاتی جانبدارانه خواهد بود. آنان از دادگاه کیفری بین‌المللی خواسته‌اند تا قبل از ماه نوامبر هیئتی را مامور تحقیق در این مورد کند. روسیه در ماه نوامبر از عضویت دادگاه کیفری بین‌المللی خارج خواهد شد. وضعیت همجنسگرایان در چچن مدتهاست که در کشورهای غربی موضوع اعتراض بوده است. چچن از جمله جمهوری‌های تشکیل دهنده فدراسیون روسیه است که سال‌ها با شورش گروه‌های جدایی طلب اسلامگرا مواجه بود اما در سال‌های اخیر آرامش نسبی داشته است. مقامات روسیه قاطعیت و همکاری قدیروف را در این زمینه موثر دانسته‌اند  اما مدافعان حقوق بشر او را به افراط در خشونت و نقض حقوق مردم چچن متهم کرده‌اند.

آیا میزان رای بالا رئیس جمهور در ایران حوزه اختیاراتش را بیشتر می‌کند؟

برنامه امروز #شما به توان و قدرت اجرایی رئیس جمهور در حوزه اختیاراتش می‌پردازد. نظرتان را در تلگرام و توییتر با @bbcshoma  به دست ما برسانید. 

View more on twitter

اعتراض به آلودگی آب و هوا همزمان با سفر روحانی به اهواز

بیست فروند هواپیمای مسافربری به هما تحویل شد

هواپیمای ای تی آر
atraircraft.com
تحویل هواپیماهای جدید بخشی از برنامه هواپیمایی ایران ار برای نوسازی ناوگان این شرکت است

شرکت هواپیما سازی ای تی آر گفته است چهار فروند هواپیما از نوع ATR -72-600 به شرکت هواپیمایی ایران ار تحویل شد. اوایل سال جاری شرکت هواپیمایی ایران ار قراردادای را برای خرید قطعی بیست فروند از این نوع هواپیما و امکان خرید بیست فروند دیگر در آینده امضا کردند. قرار است بیست فروند هواپیمای موضوع قرارداد قطعی تا پایان سال میلادی آینده تحویل ایران شود. ای تی ار یک شرکت مشترک فرانسوی-ایتالیایی سازنده هواپیماهای ملخ دار برای مصارف غیرنظامی و نظامی است. خرید این هواپیماها بخشی از برنامه شرکت‌های هواپیمایی برای نوسازی ناوگان فرسوده آنهاست که پس از لغو تحریم‌های هسته‌ای به اجرا گذاشته شده است.

ورود رئیسی به مصلی کرج

'استقرار نیروهای مسلح به بهانه کمبود نیروی انتظامی قابل قبول نیست'

علیرضا رحیمی، رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان تهران گفت: "استقرار نیروهای مسلح در شعب و صندوق های اخذ رای به بهانه کمبود نیروی انتظامی قابل قبول نیست."

به گزارش ایسنا، آقای رحیمی با اشاره به اینکه رئیس ستاد انتخابات کشور گفته ممکن است به دلیل کافی نبودن تعداد نیروهای انتظامی برای تامین امنیت از سپاه و بسیج استفاده شود، گفت: "طبق قانون، تامین امنیت انتخابات بر عهده وزارت کشور است که این موضوع از طریق نیروهای انتظامی انجام می شود."

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان تهران همچنین تاکید کرد: "فراموش نکنیم در سیاست های کلی انتخابات که اخیرا توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده نیروهای مسلح در ورود به انتخابات منع شده اند و آنها نه تنها در حوزه سیاسی و رقابت ها بلکه در هیچ حوزه ای از انتخابات نباید وارد شوند."  

فدرر در اوپن فرانسه شرکت نمی‌کند

خانه موسیقی در بیانیه‌ای توهین به محمدرضا شجریان را محکوم کرد

 خانه موسیقی روز گذشته بیانیه‌ای را در محکومیت به توهین به محمدرضا شجریان منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، خانه موسیقی در بخشی از این بیانیه آورده است: "جای شگفتی است که فردی منتسب به فرهنگ و هنر با ادبیاتی دور از شان و شخصیت هنری در مورد اسطوره آواز و یکی از مفاخر ملی ایران سخنانی سخیف به کار می‌برد."

در بخش دیگری از بیانیه نیز آمده است: "خانه موسیقی ضمن محکوم کردن اینگونه رفتارو گفتار زشت و ناپسند امیدوار است تا جامعه فرهنگ و هنر ایران همگام با دیگر اقشار مختلف با حضور گسترده پای صندوق‌های رأی در روز جمعه ٢٩اردیبهشت با انتخاب نامزد اصلح و اخلاق‌مدار ضمن پاسخ معنادار به اینگونه هتک حرمت‌ها یکبار دیگر آینده‌ای روشن و درخشان را برای ایران زمین رقم بزنند."

شجریان
shajarianblogfa

شمار مسموم شدگان در عروسی در مریوان به ۱۹۵ نفر رسید

محی الدین سجادی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: "مسمومیت مهمانان عروسی در مریوان به ۱۹۵ نفر رسید که از این تعداد، ۶۸ نفر تحت نظر و بستری موقت شدند و مابقی به صورت سرپایی درمان شدند." 

به گزارش ایرنا ، وی درباره فوت یکی از مسموم شدگان گفت: "این فرد بعد از عروسی به دلیل علایمی غیر از مسمومیت غذایی به بیمارستان مراجعه کرده بود و با سیر پیش رونده بیماری، فوت کرد، که علت اصلی مرگ وی، پس از اعلام نظریه پزشک قانونی مشخص می شود."  

آقای سجادی گفت: "این مسمومیت ۴۸ ساعت پس از حضور مهمانان در مراسم عروسی روی داده و برای بررسی موضوع اکیپی از کارشناسان و متخصصان علوم پزشکی کردستان شامل متخصص بیماری های عفونی، معاون بهداشتی علوم پزشکی، رئیس مرکز بهداشت و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای به مریوان اعزام شدند."

روحانی: چرا دروغ می‌گویید؟ شرم کجا رفت؟

رئیس قوه قضاییه به ملاقات هاشمی شاهرود رفت

صادق آملی لاریجانی به ملاقات محمود هاشمی شاهرودی در بیمارستان رفت.

شاهرودی
MIZAN

جهانگیری: کسی که سابقه اجرایی ندارد، نمی‌تواند بالاترین مقام اجرایی کشور شود

اسحاق جهانگیری در سفر انتخاباتی خود به یاسوج در میان حامیان خود گفت: "كسي كه در تمام دوران مسئوليت خود يك روز كاراجرايي نكرده وهيچ سابقه دیپلماسی و اقتصادی نداردنميتواند بالاترين مقام اجرایی كشور شود."

View more on twitter

مجلس خبرگان: نامزدهای ریاست جمهوری مصالح نظام را در نظر گیرند

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه‌‌ای از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری خواست تا مصالح عالی نظام و حفظ امنیت کشور را در نظر بگیرند.

در این بیانیه با تاکید بر حضور مردم و انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه ریاست جمهوری آمده است: "این مجلس همچنین به‌طور ویژه از نامزدهای محترم ریاست‌جمهوری می‌خواهد با در نظر گرفتن مصالح عالی نظام، حفظ عزت، استقلال، امنیت و آرامش کشور و پرهیز از تنش و اختلاف، رفع مشکلات اقتصادی کشور و مسائل معیشتی مردم را با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار داده و با برنامه‌ریزی دقیق در راستای ایجاد اشتغال، افزایش تولید، رفع رکود، بیکاری، گرانی و کاهش فاصله طبقاتی گام بردارند." 

خبرگان
TASNIM

حسن خمینی: جا دارد يك بار ديگر به روحانى اعتماد كنيم

حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی در صفحه ایسنتاگرام خود نوشت: "جا دارد يك بار ديگر به روحانى اعتماد كنيم."

View more on instagram