Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. آندره آغاسی مربی جدید جوکوویچ

  View more on twitter
 2. ولایتی در پیامی به روحانی تبریک گفت

  علی اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در اینستاگرام خود با انتشار تصویری از حضور ایرانیان پای صندوق رای نوشت: "بار دیگر ملت شریف و بزرگ #ایران همچون تمامی روزهای با عظمت و باشکوه پس از پیروزی #انقلاب صفحه درخشان و نورانی دیگری از برگ های زرین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ورق زدند و جهانیان را مجذوب عزت و عظمت ملت بزرگوار ایران اسلامی نمودند و جلوه ای از وحدت و همراهی مردم با نظام #مردم سالاری دینی را به نمایش گذاردند و به تعبیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ملت شریف و بزرگ ایران پیروز و سرافراز این عرصه بوده و هستند.اینجانب حضور باشکوه ملت عزیز ایران اسلامی را ارج نهاده ،پیروزی ملت بزرگ و شریف ایران و این حضور حداکثری را به محضر مقام معظم رهبری ، رئیس جمهور منتخب و همه ملت بزرگ تبریک عرض نموده ،یقین دارم در دوره جدید با همراهی ملت شریف ایران،رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و رفاقت و همراهی تمامی دیدگاه ها مسیر روشن و نورانی این نظام مقدس با اقتدار و ثبات به پیش خواهد رفت."

  View more on instagram
 3. بیش از ۵۰۰ خبرنگار از روحانی خواستند تا انجمن صنفی روزنامه‌نگاران فک پلمب شود

  بیش از ۵۰۰ خبرنگار و روزنامه نگار در نامه ای خطاب به حسن روحانی ضمن تبریک انتخاب دوباره وی به عنوان رئیس جمهوری، خواستار فک پلمب انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران و رفع موانع ثبت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران شدند.

  در بخشی از این نامه آمده است: "به عنوان نمایندگان افکار عمومی، وعده های انتخاباتی شما را گوشزد کرده و از دولت دوازدهم که تداوم دولت تدبیر و امید است، بخواهیم که با ابرام بر قانون و استوار کردن نظم در دستگاه های اجرایی، زمینه تحقق وعده های شما را فراهم کند."

  روحانی
 4. نجات شش ماهیگیر ایرانی پس از سه ماه سردرگمی در اقیانوس هند

  شش ماهیگیر ایرانی که در طی سه ماه گذشته در اقیانوس هند مفقود شده بودند به وسیله پلیس کنیا نجات پیدا کردند.

  به گزارش ایسنا، سخنگوی پلیس م لی کنیا اعلام کرد: "روز جمعه شش ماهیگیر ایرانی که برای سه ماه در اقیانوس هند مفقود شده بودند را نجات داده است. پلیس کنیا اعلام کرده که این شش نفر همه سالم هستند."

  ماهیگیران
 5. درگیری بسیجیان با دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک تهران

  امروز در دانشگاه پلی تکنیک تهران بین دانشجویان و بسیجیان دانشگاه درگیری ایجاد شد.

  یک شاهد عینی با ارسال ویدئویی به #شما نوشت: عكس میرحسین موسوى روى برد انجمن اسلامى دانشجويان ترقى خواه بود ، يكى از دانشجوهاى بسيجى با انبر قفل برد رو شكست و عكس رو برداشت و در حالى كه داشت مي‌رفت چند نفر از دانشجویان عکس را از او گرفتند و به همین دلیل تجمعی صورت گرفت. دانشجوها بصورت ديوار دفاعى جلوى برد انجمن ترقى خواه ایستاده بودند و عكس را سر جایش قرار دادند. اما این موضوع باعث درگیری بسیجیان با دانشجویان شد.

  Video content

  Video caption: درگیری فیزیکی در دانشگاه پلی‌تکنیک تهران به علت نصب تصویر میرحسین
 6. یوونتوس قهرمان لیگ فوتبال ایتالیا شد

  View more on twitter
 7. روحانی: در این انتخابات صدای مردم شنیده شد

  حسن روحانی، امروز در جلسه هیات دولت گفت: "دولت دوازدهم انشاءالله دولتی کارآمدتر و کم‌ اشتباه‌تر خواهد بود و با گوشی شنواتر به خواست و مطالبات مردم توجه کرده و با بازوانی پرقدرت‌تر برای اقدام و عمل در مسیر رسیدن به اهداف ملی گام برخواهد داشت."

  آقای روحانی همچنین با تاکید بر اینکه در این انتخابات به خوبی صدای مردم شنیده شد، عنوان کرد که در این انتخابات، "صدای جوان‌هایی که می‌خواستند از آینده بهتر کشور و زندگی خود اطمینان پیدا کنند و صدای دختران و زنانی که می‌خواستند از فرصت برابر برای فعالیت‌های اجتماعی سخن بگویند، صدای همه خانواده‌هایی که نسبت به آینده فرزندان خود نگرانی‌هایی داشتند، صدای همه اقلیت‌های قومی و مذهبی که می‌خواستند مطمئن به اجرای دقیق حقوق شهروندی باشند و صدای مردمی که از دروغ‌ها و تهمت‌ها نالیدند و در برابر مسیرهای فریبکارانه ایستادگی کردند، شنیده شد."

  رئیس‌‌جمهوری ایران افزود: "خواست من از مردم این است که تنها به صندوق رأی و انتخابات اکتفا نکرده و خود را در سرنوشت ۴ سال آینده کشور، قدم به قدم سهیم بدانند و نظرات و سخنان خود را از طریق احزاب، گروه‌ها، فضای مجازی، سازمان‌های مردم‌ نهاد و انجمن‌های تخصصی بیان کرده و دنبال کنند، چرا که معتقدیم کشور به مردم تعلق دارد."

  روحانی
 8. ترامپ: همه باید کمک کنند تا ایران منزوی شود

  ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت: "می خواهم درباره ایران صحبت کنم که مسئول بی ثباتی درمنطقه بوده، ایران منابع مالی و آموزش در اختیار تروریست ها قرار می دهد. برای دهه ها هست که ایران آتش جنگ های فرقه ای را شعله ور کرده است. این کشور خواستار نابودی اسرائیل است. ایران خاورمیانه را بی ثبات کرده است. در سوریه شاهد آن هستیم. بزرگترین قربانیان رژیم ایران، خود مردم ایران هستند. مردم ایران به خاطر حمایت رژیم ایران از افراط گرایی دچار زحمت شده اند. همه باید کمک کنند تا ایران منزوی شود."

 9. ترامپ از عملکرد ایران در سوریه و یمن انتقاد کرد

  View more on twitter
 10. ترامپ: هدف ما تشکیل ائتلافی برای مقابله با افراط گرایی است

  آقای ترامپ گفت ما اینجا نیامده ایم تا موعظه کنیم و به دیگران بگوییم چطور زندگی کنند و چکار بکنند و چکار نکنند. ما اینجاییم تا برای ساختن آینده ای بهتر برای همه ما دست همکاری دراز کنیم. هدف ما تشکیل ائتلافی برای مقابله با افراط کرایی است.

 11. مصطفی دانشجو وکیل دراویش گنابادی از تحصیل محروم شد

  مجذوبان نور نوشت: مصطفی دانشجو به دستور نهادهاى امنیتی از ادامه تحصیلات تکمیلی در رشته حقوق جزا و جرم شناسی محروم و از دانشگاه آزاد اخراج شد.

  به گزارش این سایت، پروانه وکالت این وکیل دادگستری نیز پیشتر در جریان دفاع ازحقوق دراویش گنابادی لغو شده است.

  وی پس از گذراندن چهار سال زندان در اردیبهشت ۹۴ آزاد شد.

  مصطفی دانشجو
 12. ترامپ: تروریست ها خدا را عبادت نمی کنند

  رئیس جمهور آمریکا گفت : "پتانسیل این منطقه بسیار زیاد است . ۶۵ درصد جمعیت این منطقه را جوانان تشکیل می دهند. اما این پتانسیل با خونریزی و تروریسم محدود شده است. این قبیل اعمال را نمی توان نادیده گرفت. تروریست ها خدا راعبادت نمی کنند. اگر با این ها مبارزه نکنیم تروریسم به نابودی جوامع ادامه خواهد داد. "

 13. ترامپ: جوانان مسلمان باید در امنیت زندگی کنند

  دونالد ترامپ گفت: دختران و پسران جوان مسلمان باید درامنیت زندگی کنندو باید این فرصت به آنها داده شود. این اجلاس آغاز پایان ترویج کنندگان تروریسم خواهد بود."

 14. ترامپ: توافقی تاریخی با عربستان امضا کردیم

  آقای ترامپ در سخنانی که در این نشست ایراد کرد گفت :"ملاقات های من با ولیعهد و معاون او پر از حسن نیت و همکاری بوده .دیروز توافقی تاریخی با این کشور امضا کردیم که صدها شغل در دو کشور ایجاد می کند. این توافق شامل یکصد و ده میلیارد دلار خرید نظامی خواهد بود. این توافق به ارتش عربستان کمک می کند تا نقش بسیار بزرگی در عملیات امنیتی برعهده بگیرد."

 15. شورای شهر همدان انتخاب شد

  لیست اصلاح‌طلبان پنج کرسی از یازده کرسی شورای شهر همدان را از آن خود کرد.

  به گزارش ایلنا، با پایان شمارش آرا در همدان حمید بادامی نجات(لیست اصلاح‌طلبان)، حسین قره باغی، علی رحیمی فر، سیدمسعود عسگریان، نرگس نورالله زاده، ابراهیم مولوی(لیست اصلاح‌طلبان)، علی فتحی(لیست اصلاح‌طلبان)، مریم روانبخش(لیست اصلاح‌طلبان)، کامران گردان، اکبر کاووسی امید، رضوان سلماسی (لیست اصلاح‌طلبان) به عنوان ۱۱ عضو اصلی به شورای شهر همدان راه یافتند.

  همدان
 16. آغاز نشست دونالد ترامپ و سران دهها کشور مسلمان در ریاض

  دیدار ترامپ از عربستان

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشستی که با حضور دهها کشورمسلمان در ریاض برگزار شده شرکت کرد.

  این نشست با خواندن آیاتی از قران آغاز شد و پس از آن ملک سلمان، پادشاه عربستان سخنانی ایراد کرد.

  پادشاه عربستان گفت که این وظیفه ماست که علیه نیروهای شیطانی و افراط گرایی با هم متحد باشیم.

  او "ایران را طلایه دار گسترش تروریسم درجهان" خواند.

  ملک سلمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: "من تایید می کنم که عزم ما علیه تمام سازمان های تروریستی جدی است. ما به همین دلیل اتحاد نظامی اسلامی علیه تروریسم تشکیل داده ایم. ما امروز به ایدوئولوژی افراط گرایی اعلان جنگ می کنیم . و با ملت ها و سازمان های صلح دوست همکاری می کنیم. "

 17. طوفانی با سرعت ۷۰ کیلومتر در تهران

  View more on twitter
 18. اسامی شورای شهر تبریز اعلام شد

  فرمانداری تبریز در اطلاعیه‌ای اسامی نفرات‌ منتخب پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی در کلان‌شهر تبریز را اعلام کرد.

  در این اطلاعیه آمده است؛ پس از شمارش و تجمیع آرا ۶۱۶ صندوق کلان‌شهر تبریز پنج نفر اول شورای شهر عبارتند از: شهرام دبیری اسکویی، شکور اکبرنژاد، فریدون بابایی اقدم، محرم محمدزاده قره‌بلاغ و سعید دباغ نیکوخصلت.

 19. مراد ثقفی آزاد شد

  مراد ثقفی، پژوهشگر، روزنامه‌نگار و فعال مدنی در ایران، که از ۲۵اسفند در خانه‌اش در تهران بازداشت شده بود، امروز آزاد شد.

  آقای ثقفی مدیر "انجمن دیدبان مدنی یک شهر" است که هدف خود را "اطلاع رسانی در مورد عوامل و شاخص‎های سازنده زندگی شهری مطلوب و افزایش آگاهی شهروندان" معرفی کرده است.

  فصلنامه گفتگو نیز که آقای ثقفی گرداننده آن است به انتشار مقالاتی در حوزه علوم اجتماعی، فلسفه و مسائل نظری می‌پردازد.

  View more on twitter
 20. شورای نگهبان: نظر شورا درباره شکایات انتخابات تا سه‌شنبه اعلام می‌شود

  View more on twitter