Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. نتایج اولیه: ورود اعضای لیست امید به شورای شهر تهران
  2. ادامه شمارش آرای انتخابات شهر وروستا
  3. برگزاری نشستی با حضور دونالد ترامپ و سران شماری از کشورهای اسلامی در ریاض

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

آندره آغاسی مربی جدید جوکوویچ

ولایتی در پیامی به روحانی تبریک گفت

علی اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در اینستاگرام خود با انتشار تصویری از حضور ایرانیان پای صندوق رای نوشت: "بار دیگر ملت شریف و بزرگ #ایران همچون تمامی روزهای با عظمت و باشکوه پس از پیروزی #انقلاب صفحه درخشان و نورانی دیگری از برگ های زرین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ورق زدند و جهانیان را مجذوب عزت و عظمت ملت بزرگوار ایران اسلامی نمودند و جلوه ای از وحدت و همراهی مردم با نظام #مردم سالاری دینی را به نمایش گذاردند و به تعبیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ملت شریف و بزرگ ایران پیروز و سرافراز این عرصه بوده و هستند.اینجانب حضور باشکوه ملت عزیز ایران اسلامی را ارج نهاده ،پیروزی ملت بزرگ و شریف ایران و این حضور حداکثری را به محضر مقام معظم رهبری ، رئیس جمهور منتخب و همه ملت بزرگ تبریک عرض نموده ،یقین دارم در دوره جدید با همراهی ملت شریف ایران،رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و رفاقت و همراهی تمامی دیدگاه ها مسیر روشن و نورانی این نظام مقدس با اقتدار و ثبات به پیش خواهد رفت."

View more on instagram

بیش از ۵۰۰ خبرنگار از روحانی خواستند تا انجمن صنفی روزنامه‌نگاران فک پلمب شود

بیش از ۵۰۰ خبرنگار و روزنامه نگار در نامه ای خطاب به حسن روحانی ضمن تبریک انتخاب دوباره وی به عنوان رئیس جمهوری، خواستار فک پلمب انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران و رفع موانع ثبت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران شدند.

در بخشی از این نامه آمده است: "به عنوان نمایندگان افکار عمومی، وعده های انتخاباتی شما را گوشزد کرده و از دولت دوازدهم که تداوم دولت تدبیر و امید است، بخواهیم که با ابرام بر قانون و استوار کردن نظم در دستگاه های اجرایی، زمینه تحقق وعده های شما را فراهم کند."

روحانی
ILNA

نجات شش ماهیگیر ایرانی پس از سه ماه سردرگمی در اقیانوس هند

شش ماهیگیر ایرانی که در طی سه ماه گذشته در اقیانوس هند مفقود شده بودند به وسیله پلیس کنیا نجات پیدا کردند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی پلیس م لی کنیا اعلام کرد: "روز جمعه شش ماهیگیر ایرانی که برای سه ماه در اقیانوس هند مفقود شده بودند را نجات داده است. پلیس کنیا اعلام کرده که این شش نفر همه سالم هستند."

ماهیگیران
ISNA

درگیری بسیجیان با دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک تهران

امروز در دانشگاه پلی تکنیک تهران بین دانشجویان و بسیجیان دانشگاه درگیری ایجاد شد.

یک شاهد عینی با ارسال ویدئویی به #شما نوشت: عكس میرحسین موسوى روى برد انجمن اسلامى دانشجويان ترقى خواه بود ، يكى از دانشجوهاى بسيجى با انبر قفل برد رو شكست و عكس رو برداشت و در حالى كه داشت مي‌رفت چند نفر از دانشجویان عکس را از او گرفتند و به همین دلیل تجمعی صورت گرفت. دانشجوها بصورت ديوار دفاعى جلوى برد انجمن ترقى خواه ایستاده بودند و عكس را سر جایش قرار دادند. اما این موضوع باعث درگیری بسیجیان با دانشجویان شد.

درگیری فیزیکی در دانشگاه پلی‌تکنیک تهران به علت نصب تصویر میرحسین

یوونتوس قهرمان لیگ فوتبال ایتالیا شد

روحانی: در این انتخابات صدای مردم شنیده شد

حسن روحانی، امروز در جلسه هیات دولت گفت: "دولت دوازدهم انشاءالله دولتی کارآمدتر و کم‌ اشتباه‌تر خواهد بود و با گوشی شنواتر به خواست و مطالبات مردم توجه کرده و با بازوانی پرقدرت‌تر برای اقدام و عمل در مسیر رسیدن به اهداف ملی گام برخواهد داشت."

آقای روحانی همچنین با تاکید بر اینکه در این انتخابات به خوبی صدای مردم شنیده شد، عنوان کرد که در این انتخابات، "صدای جوان‌هایی که می‌خواستند از آینده بهتر کشور و زندگی خود اطمینان پیدا کنند و صدای دختران و زنانی که می‌خواستند از فرصت برابر برای فعالیت‌های اجتماعی سخن بگویند، صدای همه خانواده‌هایی که نسبت به آینده فرزندان خود نگرانی‌هایی داشتند، صدای همه اقلیت‌های قومی و مذهبی که می‌خواستند مطمئن به اجرای دقیق حقوق شهروندی باشند و صدای مردمی که از دروغ‌ها و تهمت‌ها نالیدند و در برابر مسیرهای فریبکارانه ایستادگی کردند، شنیده شد."

رئیس‌‌جمهوری ایران افزود: "خواست من از مردم این است که تنها به صندوق رأی و انتخابات اکتفا نکرده و خود را در سرنوشت ۴ سال آینده کشور، قدم به قدم سهیم بدانند و نظرات و سخنان خود را از طریق احزاب، گروه‌ها، فضای مجازی، سازمان‌های مردم‌ نهاد و انجمن‌های تخصصی بیان کرده و دنبال کنند، چرا که معتقدیم کشور به مردم تعلق دارد."

روحانی
TASNIM

ترامپ: همه باید کمک کنند تا ایران منزوی شود

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت: "می خواهم درباره ایران صحبت کنم که مسئول بی ثباتی درمنطقه بوده، ایران منابع مالی و آموزش در اختیار تروریست ها قرار می دهد. برای دهه ها هست که ایران آتش جنگ های فرقه ای را شعله ور کرده است. این کشور خواستار نابودی اسرائیل است. ایران خاورمیانه را بی ثبات کرده است. در سوریه شاهد آن هستیم. بزرگترین قربانیان رژیم ایران، خود مردم ایران هستند. مردم ایران به خاطر حمایت رژیم ایران از افراط گرایی دچار زحمت شده اند. همه باید کمک کنند تا ایران منزوی شود."

ترامپ از عملکرد ایران در سوریه و یمن انتقاد کرد

ترامپ: هدف ما تشکیل ائتلافی برای مقابله با افراط گرایی است

آقای ترامپ گفت ما اینجا نیامده ایم تا موعظه کنیم و به دیگران بگوییم چطور زندگی کنند و چکار بکنند و چکار نکنند. ما اینجاییم تا برای ساختن آینده ای بهتر برای همه ما دست همکاری دراز کنیم. هدف ما تشکیل ائتلافی برای مقابله با افراط کرایی است.

مصطفی دانشجو وکیل دراویش گنابادی از تحصیل محروم شد

مجذوبان نور نوشت: مصطفی دانشجو به دستور نهادهاى امنیتی از ادامه تحصیلات تکمیلی در رشته حقوق جزا و جرم شناسی محروم و از دانشگاه آزاد اخراج شد.

به گزارش این سایت، پروانه وکالت این وکیل دادگستری نیز پیشتر در جریان دفاع ازحقوق دراویش گنابادی لغو شده است.

وی پس از گذراندن چهار سال زندان در اردیبهشت ۹۴ آزاد شد.

مصطفی دانشجو
MAJZOOBANNOOR

ترامپ: تروریست ها خدا را عبادت نمی کنند

رئیس جمهور آمریکا گفت : "پتانسیل این منطقه بسیار زیاد است . ۶۵ درصد جمعیت این منطقه را جوانان تشکیل می دهند. اما این پتانسیل با خونریزی و تروریسم محدود شده است. این قبیل اعمال را نمی توان نادیده گرفت. تروریست ها خدا راعبادت نمی کنند. اگر با این ها مبارزه نکنیم تروریسم به نابودی جوامع ادامه خواهد داد. "

ترامپ: جوانان مسلمان باید در امنیت زندگی کنند

دونالد ترامپ گفت: دختران و پسران جوان مسلمان باید درامنیت زندگی کنندو باید این فرصت به آنها داده شود. این اجلاس آغاز پایان ترویج کنندگان تروریسم خواهد بود."

ترامپ: توافقی تاریخی با عربستان امضا کردیم

آقای ترامپ در سخنانی که در این نشست ایراد کرد گفت :"ملاقات های من با ولیعهد و معاون او پر از حسن نیت و همکاری بوده .دیروز توافقی تاریخی با این کشور امضا کردیم که صدها شغل در دو کشور ایجاد می کند. این توافق شامل یکصد و ده میلیارد دلار خرید نظامی خواهد بود. این توافق به ارتش عربستان کمک می کند تا نقش بسیار بزرگی در عملیات امنیتی برعهده بگیرد."

شورای شهر همدان انتخاب شد

لیست اصلاح‌طلبان پنج کرسی از یازده کرسی شورای شهر همدان را از آن خود کرد.

به گزارش ایلنا، با پایان شمارش آرا در همدان حمید بادامی نجات(لیست اصلاح‌طلبان)، حسین قره باغی، علی رحیمی فر، سیدمسعود عسگریان، نرگس نورالله زاده، ابراهیم مولوی(لیست اصلاح‌طلبان)، علی فتحی(لیست اصلاح‌طلبان)، مریم روانبخش(لیست اصلاح‌طلبان)، کامران گردان، اکبر کاووسی امید، رضوان سلماسی (لیست اصلاح‌طلبان) به عنوان ۱۱ عضو اصلی به شورای شهر همدان راه یافتند.

همدان
ILNA

آغاز نشست دونالد ترامپ و سران دهها کشور مسلمان در ریاض

دیدار ترامپ از عربستان
AFP

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشستی که با حضور دهها کشورمسلمان در ریاض برگزار شده شرکت کرد.

این نشست با خواندن آیاتی از قران آغاز شد و پس از آن ملک سلمان، پادشاه عربستان سخنانی ایراد کرد.

پادشاه عربستان گفت که این وظیفه ماست که علیه نیروهای شیطانی و افراط گرایی با هم متحد باشیم.

او "ایران را طلایه دار گسترش تروریسم درجهان" خواند.

ملک سلمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: "من تایید می کنم که عزم ما علیه تمام سازمان های تروریستی جدی است. ما به همین دلیل اتحاد نظامی اسلامی علیه تروریسم تشکیل داده ایم. ما امروز به ایدوئولوژی افراط گرایی اعلان جنگ می کنیم . و با ملت ها و سازمان های صلح دوست همکاری می کنیم. "

طوفانی با سرعت ۷۰ کیلومتر در تهران

اسامی شورای شهر تبریز اعلام شد

فرمانداری تبریز در اطلاعیه‌ای اسامی نفرات‌ منتخب پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی در کلان‌شهر تبریز را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است؛ پس از شمارش و تجمیع آرا ۶۱۶ صندوق کلان‌شهر تبریز پنج نفر اول شورای شهر عبارتند از: شهرام دبیری اسکویی، شکور اکبرنژاد، فریدون بابایی اقدم، محرم محمدزاده قره‌بلاغ و سعید دباغ نیکوخصلت.

مراد ثقفی آزاد شد

مراد ثقفی، پژوهشگر، روزنامه‌نگار و فعال مدنی در ایران، که از ۲۵اسفند در خانه‌اش در تهران بازداشت شده بود، امروز آزاد شد.

آقای ثقفی مدیر "انجمن دیدبان مدنی یک شهر" است که هدف خود را "اطلاع رسانی در مورد عوامل و شاخص‎های سازنده زندگی شهری مطلوب و افزایش آگاهی شهروندان" معرفی کرده است.

فصلنامه گفتگو نیز که آقای ثقفی گرداننده آن است به انتشار مقالاتی در حوزه علوم اجتماعی، فلسفه و مسائل نظری می‌پردازد.

View more on twitter

شورای نگهبان: نظر شورا درباره شکایات انتخابات تا سه‌شنبه اعلام می‌شود

نتایج اولیه شورای شهر مشهد: اصلاح طلبان در صدر

محمد رحیم نوروزیان، معاون استاندار و فرماندار مشهد نتایج انتخابات شورای شهر مشهد را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاون استاندار و فرماندار مشهد گفته مشارکت در انتخابات بیش از ۷۶ درصد بوده است.

وی افزود: از یک میلیون و ۴۲۲ هزار آرای ماخوذه و یک میلیون و ۲۲۵ هزار آرای صحیح ۱۵ نفر منتخبین مردم مشهد هستند.

به گفته آقای نوروزیان این نتیجه اولیه است اما تغییر زیادی نخواهد کرد.

براین اساس لیست امید مورد حمایت اصلاح طلبان در مشهد رای آورده است.

هشدار درباره طوفان در تهران، اصفهان، سمنان و البرز

افزایش صادرات چین به کره شمالی تحریم‌های سازمان ملل را بی اثر کرده است

مقامات تجاری کره جنوبی گفته اند افزایش صادرات خودرو، تلویزیون و موبایل چین به کره شمالی در سال گذشته باعث شده که تحریم های سازمان ملل برکره شمالی تاثیری نداشته باشد. براساس اطلاعات کره جنوبی، صادرات تلویزیونی ال سی دی چین به کره شمالی به میزان یکصد و سه درصد در حدفاصل سال گذشته و سال جاری افزایش داشته است. ارزش واردات موبایل از چین به کره شمالی در سه ماهه اول سال جاری ۲۵ میلیون برآورد شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران: تخلفات انتخابات شورا در اختیار رئیس مجلس قرار داده شد

رضا تقی پور، سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه تعدادی از اعضای لیست خدمت( اصولگرایان) با رئیس مجلس گفت: این جلسه دقایقی قبل برگزار و موارد تخلف به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه اعضای لیست خدمت از رئیس مجلس درخواست کردند تا ورود جدی را به موارد تخلف در انتخابات شورای شهر تهران داشته باشند، گفت: آقای لاریجانی قول دادند که موارد مطرح شده را از طریق هیئت نظارت مرکزی و همچنین هیئت نظارت استان پیگیری کنند.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در مرحله تجمیع آرا اجازه حضور نماینده ها را نداده اند، بیان کرد: "فهرستی از تخلفات تهیه شده و در اختیار رئیس مجلس قرار داده شده است."

مجلس
MEHR

خبر فوریرئیسی در نامه‌ای به شورای نگهبان خواستار رسیدگی به تخلفات انتخابات شد

ایران صدور حکم علیه شیخ عیسی قاسم در بحرین محکوم کرد

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران صدور حکم علیه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم از رهبران دینی در بحرین را محکوم و از تشدید رویکردهای امنیتی در این کشور شدیدا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی در این رابطه گفت: "دولت بحرین با در پیش گرفتن رویکرد طایفه‌ای و مذهبی و با ایراد اتهام‌های ناروا به ایشان و دو نفر از نزدیکانش به جای محاکمه آنان، به دنبال این است که احکام قطعی دینی و مذهبی را به محاکمه بکشاند."

نتایج نهایی انتخابات شورای تبریز اعلام شد

همزمان با پایان شمارش آرا در تبریز، نتایج نهایی انتخابات شورای تبریز مشخص شد و شهرام دبیری اسکوئی همچنان در رتبه اول این انتخابات قرار گرفت.

به گزارش مهر، شهرام دبیری اسکویی، شکور اکبرنژاد، فریدون بابایی اقدم، محرم محمدزاده قره بلاغ، سعید دباغ نیکوخصلت، عبدالله تقی پور حلاجان، فرج محمدقلیزاده، سونیا اندیش، محمدباقر بهشتی، کریم صادق زاده تبریزی، علی آجودان زاده، غلامحسین مسعودی ریحان و محمد اشرف نیا ۱۳ عضو اصلی شورای شهر تبریز در پنجمین دوره آن هستند.

همچنین ایرج شهین باهر، محمدحسن اسوتچی، اسماعیل چمنی، نصرت الله شاهدی، محمدحسین جعفری، زین الدین هریسی نژاد، محمدرضا خداوردی زاده و موسی اشرفی اعضای علی البدل انتخابات شورای شهر تبریز هستند.

اعضای پنجمین شورای شهر اراک معرفی شدند

لیست نهایی شورای شهر امشب اعلام می‌شود

تاج: فدارسیون با رایگان کردن هیچ مسابقه‌ای موافق نیست

نامزد اصولگرا اصفهان به مجلس راه یافت

حسن کامران دستجردی، نامزد اصولگرا انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در حوزه انتخابیه اصفهان به مجلس راه یافت.

View more on twitter

اصلاح طلبان یزد پیروز انتخابات شورای شهر

اصلاح طلبان یزد با کسب شش کرسی اکثریت شورای شهر را به دست آوردند.

شورای شهر یزد دارای ۱۱ کرسی است.

اعضای پنجمین شورای شهر زاهدان اعلام شد

مجتبی خانجانی، فرماندار زاهدان گفت: اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر زاهدان مشخص شدند.

به گزارش میزان بر این اساس عبدالحمید الهامی‌فر، عبدالحمید بحرپیما، پرویز بهادرزهی، عارف نوتی‌زهی و رسول بیجاد پنج نفر اول شورای شهر پنجم زاهدان هستند.

گزارشها حاکی است که لیست امید زاهدان تمام کرسی‌های شورای شهر این شهر را از آن خود کرده است.

فرماندار زاهدان
MIZAN

جدیدترین نتایج شمارش آرا شورای شهر تهران

عیسی فرهادی فرماندار تهران دقایقی پیش جدیدترین نتایج شمارش آرای شورای شهر تهران، ری و تجریش را اعلام کرد.

براساس اعلام آقای فرهادی تمامی لیست امید شورای شهر تهران رای آورده‌اند و اختلاف بین نفر بیست و یکم لیست امید با نفر بیست دوم که مهدی چمران است بیش از ۳۰۰ هزار رای است.

حافظی: شهرداری درباره چگونگی هزینه کرد ۲ درصد عوارض ایمنی آتش نشانی پاسخ دهد

رحمت الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین اعلام کرد: از شهرداری می خواهم درباره چگونگی هزینه کرد دو درصد عوارض ایمنی سازمان آتش نشانی پاسخ کتبی بدهد ، همچنین اواخر اسفندماه سال گذشته درخواست ارسال گزارشی از نحوه عملکرد صندوق ذخیره کارکنان شهرداری را داشتم که انتظار می رود هر چه سریعتر این گزارش به شورای شهر ارسال شود.

View more on twitter

محکومیت روحانی سرشناس بحرینی به حبس و پرداخت جریمه

دادگاهی در بحرین شیخ عیسی قاسم، روحانی سرشناس شیعه را به اتهام جمع آوری غیرقانونی اعانه و پولشویی به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت دویست و پنجاه هزار دلارمحکوم کرده است. این روحانی مورد احترام اکثریت شیعه بحرین است. بحرین سال گذشته تابعیت این کشور را از شیخ قاسم گرفت. در هفته های اخیر اعتراضاتی به حکم او در دهکده های شیعه نشین بحرین صورت گرفته است.

حسن روحانی فردا با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی نشست خبری دارد

اولین برد تیم فوتبال جوانان ایران

چمران: در صورت لزوم ورود به شورا را بررسی می‌کنم

تسنیم نوشت، آقای چمران درباره گمانه‌ زنی‌ها مطرح شده در باره محسن هاشمی و شهرداری گفت: "اصلاً به این حدس و گمان‌ها فکر نمی‌کنم اما در صورت انتخاب به عنوان یکی از بیست و یک نفر عضو شورای پنجم و تنها عضو اصول‌گرای این دوره، بدون شک بررسی‌های لازم را انجام می‌‌دهم و تصمیم لازم را می‌گیرم."

چمران
TASNIM

چمران: درگیری جدیدی و دبیر مربوط به اختلافات قبلی بود

به گزارش تسنیم، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران درخصوص درگیری میان عباس جدیدی و علیرضا دبیر با تاکید بر اینکه متاسفانه این اختلاف از قبل وجود داشته است گفت: "برخورد امروز هیچ ارتباطی به مباحث انتخاباتی نداشت و به علت اختلافات پیشین، این دو عضو شورا با یکدیگر دچار درگیری شدند."

این در حالی است که خبرگزاری‌های ایران پیشتر اعلام کرده بودند که درگیری این دو عضو شورای شهر به دلیل مسائل انتخابات شورا بوده است که منجر به درگیری فیزیکی شده بود.

این دو نفر از جمله نامزدهای اصولگرایان در انتخابات شوراها بودند. بنا بر نتایج اولیه شمارش آرا علیرضا دبیر در رتبه ۲۳ قرار دارد و فعلا در میان اعضای علی‌البدل است. تمام ۲۱ نفر صدر فهرست نامزدهای لیست امید هستند که از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان معرفی شده بودند