Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

خبر فورییک دادگاه تجدید نظر درآمریکا علیه فرمان ترامپ رای داد

يكى از دو دادگاه تجديدنظر در آمریکا تقاضاى دونالد ترامپ، رئیس جمهور، را رد و عليه فرمان ممنوعيت ورود ايرانيان و پنج كشور ديگر راى داد. حوزه چهارم قضايى دقایقی پیش در این باره رای خود را صادر کرد.

دادگاه تجديد نظرحوزه نهم قضايى هم با پرونده مشابه ای روبرو است اما هنوز در مورد آن راى نداده است؛ ولى به گفته خبرنگار بی بی سی فارسی در نیویورک با توجه به اينكه حوزه چهارم قضایی اصولا دارای اعضای محافظه كارتری است ولى همچنان مخالف درخواست آقای ترامپ راى داده است، به احتمال زياد رای حوزه نهم نیز مشابه خواهد بود.

به گفته خبرنگار ما در صورتى كه چنين شود احتمال اينكه دادگاه عالى اصلا به پرونده رسيدگى نكند زياد است.

خبر فوریانفجار در خودروی نخست‌وزیر سابق یونان در آتن

خبرگزاری‌ها از انفجار در خودروی لوکاس پاپادموس، نخست‌وزیر سابق یونان در آتن خبر داده‌اند.

این انفجار به زخمی شدن او و راننده‌اش منجر شده است. پلیس گفته است این دو نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند. آقای پاپادموس پیشتر رئیس بانک مرکزی یونان و قائم مقام بانک مرکزی اروپا هم بوده است.

پایان نشست مشترک اوپک و غیر اوپک

ربیعی: حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر در طرح کارورزی ثبت نام کردند

علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار فارغ التحصیل جویای کار در طرح کارورزی ثبت نام کردند.

به گزارش مهر، آقای ربیعی همچنین افزود: "به طور جد باید موضوع اشتغال را پیگیری کنیم تا در تیرماه گزارش نهایی اقدامات انجام شده در این زمینه را ارایه دهیم."

ربیعی
MEHR

تجمع سپرده گذاران کاسپین در مشهد

جمعی از سپرده گذاران مؤسسه اعتباری کاسپین در مشهد، صبح به نشانه اعتراض در مقابل فرمانداری و استانداری تجمع کرده و خواستار تعیین تکلیف وضعیت سپرده هایشان شدند.

به گزارش میزان، قاضی حیدری معاون دادستان مشهد گفت: "دستگاه قضایی پیگیر تعیین تکلیف وضعیت سهامداران است و روز گذشته با چهار نفر از نمایندگان سپرده‎گذاران جلسه‌‏ای داشتیم و قرار بر این شد که استاندار طی نامه‌ای مشکلات را به تهران منعکس کند و امیدواریم بانک مرکزی پای کار بیایید."

موسسه اعتباری کاسپین در چارچوب سیاستهای بانک مرکزی به منظور ساماندهی و تبدیل تعاونیهای اعتبار به موسسات، از تجمیع تعاونیهای اعتبار فرشتگان، امید جلین گرگان، کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، الزهرا مشهد، بدرتوس و پیوند ازدو سال پیش شکل گرفته و مشکلات تعاونیهای مورد اشاره با سهامدارانشان به آن منتقل شده است.

حسن روحانی به قم رفت

وزیر نفت عربستان: برای تعادل عرضه و تقاضا وقت بیشتر لازم است

خبر فوریهمکاری لیبی با بریتانیا در مورد حمله منچستر

خبرگزاری فرانسه نوشت: لیبی اعلام کرده که با بریتانیا در مورد حمله منچستر همکاری 'نزدیکی' دارد.

اعضای بدن پیشکوت پرسپولیس به بیماران نیازمند اهدا می‌شود

به گزارش میزان، مجید نائینی، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس امروز (پنج‌شنبه) دچار مرگ مغزی شد.

خانواده این پیشکسوت فوتبال موافقت کردند که اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شود.

نائینی
ILNA

آخرین بازی توتی روز یک شنبه

وزیر ارتباطات: هیچکس حق تجسس رای شهروندان را ندارد

محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران، گفته است "مهم نیست مردم به چه کسی رأی دادند، [اما] هیچ فرد یا جریانی نیز حق تجسس در رأی شهروندان را ندارد و این حق شهروندی است."

به گزارش خبرگزاریها از ایران، آقای واعظی همچنین گفته است که "به طور قطع اگر مردم می دانستند که از ساعت ۲۴ به بعد، رای گیری تمدید نمی شود، زودتر آمده و میزان مشارکت نیز بالاتر می رفت."

انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه (۱۹مه/ ۲۹اردیبهشت) برگزار شد و در نهایت پس تمدید آن گفته شد که رای‌ گیری پس از نیمه شب دیگر تمدید نخواهد شد.

ترکی الفیصل درباره ایران: هیتلر هم با انتخابات به قدرت رسید

ترکی الفیصل، شاهزاده پرنفوذ سعودی و سفیر سابق عربستان در آمریکا و بریتانیا و یکی از مقام‌های عالی پیشین این کشور، خطاب به دونالد ترامپ گفته است که عربستان دعوت به همکاری آمریکا را می‌پذیرند.

آقای فیصل با حمله به ایران و سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی و با اشاره به سرکوب‌ مخالفان در ایران گفته است ایران عامل خونریزی در منطقه است.

او نوشته است: "فراموش نکنیم که هیتلر هم در سیستمی دموکراتیک به قدرت رسید."

اوپک؛ نشست استثنایی اما قابل انتظار

امیر پایور

بی‌بی‌سی

نشست امروز اوپک در چهار سال اخیر یک استثنا بود. همه از قبل درباره نتیجه اجماع داشتند و اجلاس قبل از نهار به پایان رسید. البته نشست دومی هم با همتایان غیر اوپکی درکار است تا آنها هم به توافق تمدید بپیوندند ولی آن هم کار زیادی ندارد چون روسیه هم با اوپک همراه شده است.

معنای توافق امروز این است که سطح تولید کشورها برای ۹ ماه در سطح کنونی ثابت می‌ماند، همان سطح تولیدی که در نوامبر بعد از کاهش تولید اکثر کشورها توافق شد. ایران در ۹ ماه آینده تقریبا ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه تولید می‌کند. اما لیبی و نیجریه از توافق امروز مستثنا خواهند بود چون در این کشورها شرایط بحرانی است و تولیدشان کاهش شدیدی داشته است.

حالا چشم تولیدکنندگان بزرگ نفت به تابلو بورس‌های نفت در جهان خواهد بود تا تاثیر تصمیم خود را بر قیمت ببینند ولی شاید قدری ناامید شوند چون قرار نیست با این توافق مثل ماه نوامبر قیمت ناگهان ۱۵ درصد بالا برود. بازار از قبل انتظار داشت محدودیت تولید تمدید شود.

محسن هاشمی نامزدی خود برای شهرداری تهران را رد نکرد

محسن هاشمی، عضو منتخب شورای شهر تهران، احتمال نامزدی خود برای شهرداری تهران را رد نکرده است.

به گزارش ایسنا آقای هاشمی در دیداری با فعالان اجتماعی گفته است: "بحث انتخاب من به عنوان شهردار تهران یکی از مسائلی است که زود بحث شد."

او از هوادارانش خواسته که نگذارند "این مباحث ناخواسته به سمتی رود که باعث اختلاف در شورای شهر شود."

آقای هاشمی گفته است: "لازم است که به سمتی نرویم که موضوع انتخاب شهردار از ابتدا باعث اختلاف بین اعضای شورای شهر شود و باید اجازه دهیم اعضای شورا در فضای آرام و سالم این موضوع را بررسی کنند و دلیلی ندارد از پیش فرضیاتی مطرح کنیم که باعث رد و بدل شدن حرف‌هایی شود که نگاه اختلاف‌گرایانه را موجب شود."

برخی هواراداران اصلاح‌طلبان در روزهای اخیر معترض هستند که اگر محسن هاشمی از شورای شهر به شهرداری برود، مهدی چمران به جای او وارد شورای شهر خواهد شد.

محسن هاشمی
ILNA

سخنرانی عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در ایلام 'لغو شد'

ایلنا نوشت: به دستور رئیس اداره ارشاد شهرستان دره شهر، سخنرانی علی ایار عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در ایلام لغو شد.

بر همین اساس قرار بود علی ایار از پژوهشگران ایلامی در این نشست به ایراد سخنرانی تخصصی پیرامون فولکلور منطقه سیمره و توصیف فرهنگی موسیقی منطقه از منظره جامعه شناسی بپردازند که دیروز و امروز طی تماس تلفنی لغو سخنرانی به ایشان اعلام و دلیل لغو را عضویت ایشان در شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان و فعالیت در ستادهای حسن روحانی عنوان شده است.

امروز قرار بود برنامه‌ای با عنوان "شب فرهنگ و موسیقی سیمره" در شهرستان دره شهر برگزار و طی آن با حضور و نکوداشت استاد علی اکبر شکارچی از بزرگان و چهرهای سرشناس موسیقی سنتی کشور و استاد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تقدیر شود.

توافق اوپک؛ سطح تولید نفت ایران حدود ٣ ميليون و ٨٠٠ هزار بشكه

سه ایرانی در تیم منتخب هفته لیگ قهرمانان آسیا

مشاوران امنیت ملی افغانستان و روسیه به 'توافقاتی' در زمینه امنیتی رسیدند

حکومت افغانستان می‌گوید محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان که از دو روز به این طرف برای شرکت در یک نشست امنیتی به مسکو رفته است، با نیکولای پتروشف، مشاور امنیت ملی روسیه دیدار داشته است. بر اساس خبرنامه مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت افغانستان دو طرف به "توافقات مهمی" در جهت ایجاد یک برنامه جامع امنیتی برای افغانستان و کشورهای منطقه رسیده اند. در این خبرنامه همچنین آمده که هر دو طرف در زمینه چگونگی برنامه‌های دوجانبه و سه‌جانبه صلح و نقش مهم آمریکا، ایران، هند و چین در مبارزه با تروریسم بحث و گفت‌و‌گو کردند.

حنیف اتمر
GMIC PRESS

تصمیم گیری به بازشماری آرا در حوزه اختیارات هیات اجرایی است

در پی اعلام چمران درباره بازشماری ده درصد آرا شورای شهر، رئیس ستاد انتخابات تهران گفت: تصمیم گیری به بازشماری آرا در حوزه احتیارات هیات اجرایی است و نه فرمانداری.

View more on twitter

اوپک روی تمدید ۹ ماهه محدویت تولید توافق کرد

خبر فوریگروه خنثی سازی بمب به کالج منچستر فرستاده شد

پلیس منچستر اعلام کرد که گروه خنثی سازی بمب به کالج ترافورد منچستر فرستاده شده است.

دادگستری گلستان: اعلام نظر نهایی درباره علت حادثه معدن یورت زمان بر است

هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به آخرین وضعیت پرونده حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر گفت: طبق اظهارنظر کارشناسان اعلام نظر نهایی درباه علت حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر، زمان بر است.

به گزارش میزان، وی با بیان این که انفجار دیواره های معدن را بی ثبات کرده و امکان بروز دوباره حادثه برای کسانی که وارد معدن شوند وجود دارد گفت : "طبق نظر کارشناسان ایمن سازی معدن به منظور مشاهده کل مسیر و اطراف لوکوموتیو ، دست کم یک ماه زمان می برد. کارشناسان اظهار نظر قطعی درباره علت حادثه را به بعد از ایمن سازی کامل معدن ، موکول کرده اند."

معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ۱۳ اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه ۴۳ نفر از کارگران معدن جان باختند.

یورت
MIZAN

زنگنه از ذکر نام بانکی که قرار توتال را تامین کرد، خودداری کرد

'تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک سپاه'

وزیر ارشاد از صدا و سیما خواست ربنای شجریان در ماه رمضان پخش شود

رئیس جدید سازمان بهداشت جهانی مشخص شد

تدروس آهاندوم قبرسوس از اتیوپی مدیر جدید سازمان بهداشت جهانی خواهد بود.

او نخستین آفریقایی است که به چنین سمتی در سازمان ملل می‌رسد.

او جایگزین مارگارت چان می شود که بیش از یک دهه در این سمت فعالیت کرد.

رییس سازمان بهداشت جهانی
AFP

لیبی و نیجریه محدودیت تولید نفت نخواهند داشت

بنرهای کنسرت کیوان ساکت در آبادان پایین کشیده شد

گزارشها از ایران حاکی است که بنرهای کنسرت کیوان ساکت و گروه همراهش که قرار است این هفته در آبادان کنسرت داشته باشند، پایین کشیده است.

به گزارش ایلنا، کیوان ساکت در این باره گفت: "من روز جمعه (۵ خرداد) در آبادان کنسرت دارم و متاسفانه عده‌ معدودی از آدم‌های متعصب اقدام به پاره کردن و پایین کشیدن بنرهای کنسرت من در سطح شهر کرده‌اند. کنسرت ما در دو بخش تدارک دیده شده که در بخش اول با همراهی سه‌تار و پیانو خواهد بود و در بخش دوم نیز دونوازی تار و تنبک و سپس دوباره دونوازی تار و پیانو داریم."

این آهنگساز و نوازنده تار در ادامه افزود: "پاره کردن بنرها در سطح شهر آبادان احتمالا ادامه همان جریان ضدفرهنگی است که در برخی از شهرهای خراسان نیز ما شاهدش بوده‌ایم. همچنین این احتمال را هم می‌دهیم که این اتفاق به دلیل این باشد که من به همراه اکثر قریب به اتفاق اهالی هنر و موسیقی در انتخابات اخیر از آقای روحانی حمایت کرده‌‌ایم."

کیوان ساکت
ILNA

اجماع درباره الگوهای جدید قراردادهای نفتی

جلسه اوپک آغاز شد

تغییر امام جمعه تبریز

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس اخبار منتشر شده، محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه کنونی تبریز پس از ۲۲ سال‎ عهده داری این مسئولیت جای خود را به محمدعلی آل هاشم خواهد داد.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی نیز با تائید این خبر اعلام کرد که مراسم تودیع مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی فردا برگزار می شود.

حسین تقی زاده به خبرگزاری صدا و سیما گفت: "این مراسم فردا بعد از برگزاری نماز جمعه تبریز برگزار خواهد شد."

ستاد استهلال آیت الله خامنه‌ای: احتمالا ششم خرداد اول ماه رمضان است

فارس نوشت: علیرضا موحدنژاد، عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: پیش بینی می‌شود شنبه ششم خرداد اول ماه مبارک رمضان باشد و پیش بینی می‌شود که ماه شوال را در پایان روز سی‌ام ماه مبارک رمضان رؤیت کنیم.

موحدی نژاد
FARS

نامزد جمهوریخواهان در انتخابات کنگره متهم به حمله به روزنامه نگار شد

گرگ جیانفورت، یکی از نامزدهای سرشناس جمهوریخواهان برای کنگره آمریکا در آستانه انتخابات میاندوره ای متهم به حمله به یک روزنامه نگار شده است.

او که یک میلیونر است برای دراختیار گرفتن کرسی مونتانا تلاش می کند. یکی از روزنامه نگاران روزنامه بریتانیایی گاردین گفته است که آقای جیانفورت به او حمله کرده و او را نقش زمین کرده است.

به گفته این روزنامه نگار در نتیجه این حمله عینکش شکسته است.

چندین نفر این حمله را تایید کرده اند، اما یکی از سخنگویان آقای جیانفورت این روزنامه نگار را متهم کرده که بدون اجازه وارد دفتر آنها شده ا ست.

۱۰ درصد آرای شورای شهر تهران بازشماری می‌شود

مهدی چمران، رییس شورای عالی استان‌ها از بازشماری ۱۰ درصد آرای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با توافق فرمانداری تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، آقای چمران افزود: "حدود ۲۰۰ گزارش مبنی بر تخلف در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش توسط کاندیداها اعلام شده که باید بررسی شود. البته با توافق فرمانداری تهران مقرر شده ۱۰ درصد از آرای اخذ شده بازشماری شود."

چمران
ISNA

در السالوادو ۷ نفر به جرم کشتار به ۶۰ سال زندان محکوم شدند

دادگاهی در السالوادور ۷ عضو یک باند جنایتکار را به دست کم ۶۰ سال زندان محکوم کرده است.

این افراد محکوم به انجام کشتاردر سال گذشته شده اند. این اقدام آنها کشور را بهت زده کرد.

به گفته مقامات این ۶ نفر که همگی اعضای یک باند هستند وارد منطقه ای در نزدیکی شهر سان خوان اوپیکو شده و به کشتار گروه رقیب زدند.

گفته شده که آنها ۱۱ کارگر یک شرکت برق را ربوده و کشتند تا مانع شوند این افراد از حضور آن ها در این منطقه مقامات را باخبر کنند.

تجمع کارگران آجر ماشینی آزادشهر مقابل ساختمان فرمانداری

گروهی از کارگران کارخانه آجر ماشینی آزادشهر با حضور در مقابل ساختمان فرمانداری خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و مطالبات خود شدند.

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه آجر ماشینی آزادشهر می گویند: " ۱۳ تا ۱۵ ماه مزد معوقه از کارفرمای خود طلبکارند در عین حال بیمه آنان نیز از ماه‌ها قبل به تامین اجتماعی پرداخت نشده است."

طبق اظهارات این کارگران معترض، "عیدی سال ۹۶ آنها هنوز پرداخت نشده و قراردادهای آنها به صورت کوتاه‌مدت است که آنه هم سفید امضا و یکطرفه است. "

کارگری
ILNA

نوبخت: حقوق شهروندی لایحه می‌شود

مرکز آمار ایران: میانگین سنی جمعیت ایران۳۰ سال است

مدیرکل دفتر جمعیت نیروی کار و سرشماری های مرکز آمار ایران گفت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن در سال گذشته، میانگین سنی جمعیت کشور ۳۰ سال است.

به گزارش مهر، فریباسادات بنی هاشمی در همایش ملی روز جمعیت با محوریت توانمندسازی جمعیت کار گفت که در چند سال اخیر با کاهش جمعیت روستایی در کشور مواجه بودیم و دلیل آن مهاجرت از روستاها به شهرها بوده است.

بنی هاشمی
MEHR

انتقاد رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان خراسان جنوبی از وزیر کشور

علی محمدی، رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: "وزیر کشور در حالی مشارکت مردم خراسان جنوبی را در انتخابات کم می‌داند که مردم حضور ۸۵ درصدی داشتند."

به گزارش تسنیم، رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: "وزیر کشور اعلام کرده که خراسان جنوبی کمترین مشارکت را در انتخابات ریاست جمهوری داشته و این حرف وزیر کشور درست نیست چون استان خراسان جنوبی بعد از استان‌های یزد، مازندران و بوشهر بالاترین مشارکت را داشته است."

آقای محمدی گفت: "تا‌کنون تخلفات انتخاباتی زیادی در زمینه انتخابات ریاست جمهوری به دست ما رسیده که همه آنها را به صورت مکتوب به هیئت نظارت ارسال کردیم."

علی محمدی
TASNIM

دونالد ترامپ برای شرکت در اجلاس ناتو وارد بروکسل شد

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، برای شرکت در اجلاس سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از واتیکان به بروکسل، پایتخت بلژیک سفر کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا و همسرش پس از ورود به بلژیک با پادشاه و ملکه این کشور ملاقاتی داشتند.

هم زمان، هزاران نفر روز چهارشنبه (۲۴ مه) در اعتراض به سفر آقای ترامپ در مرکز بروکسل دست به تظاهرات زدند.

بروکسل
AFP