Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. خبر فورییک دادگاه تجدید نظر درآمریکا علیه فرمان ترامپ رای داد

  يكى از دو دادگاه تجديدنظر در آمریکا تقاضاى دونالد ترامپ، رئیس جمهور، را رد و عليه فرمان ممنوعيت ورود ايرانيان و پنج كشور ديگر راى داد. حوزه چهارم قضايى دقایقی پیش در این باره رای خود را صادر کرد.

  دادگاه تجديد نظرحوزه نهم قضايى هم با پرونده مشابه ای روبرو است اما هنوز در مورد آن راى نداده است؛ ولى به گفته خبرنگار بی بی سی فارسی در نیویورک با توجه به اينكه حوزه چهارم قضایی اصولا دارای اعضای محافظه كارتری است ولى همچنان مخالف درخواست آقای ترامپ راى داده است، به احتمال زياد رای حوزه نهم نیز مشابه خواهد بود.

  به گفته خبرنگار ما در صورتى كه چنين شود احتمال اينكه دادگاه عالى اصلا به پرونده رسيدگى نكند زياد است.

 2. خبر فوریانفجار در خودروی نخست‌وزیر سابق یونان در آتن

  خبرگزاری‌ها از انفجار در خودروی لوکاس پاپادموس، نخست‌وزیر سابق یونان در آتن خبر داده‌اند.

  این انفجار به زخمی شدن او و راننده‌اش منجر شده است. پلیس گفته است این دو نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند. آقای پاپادموس پیشتر رئیس بانک مرکزی یونان و قائم مقام بانک مرکزی اروپا هم بوده است.

 3. پایان نشست مشترک اوپک و غیر اوپک

  View more on twitter
 4. ربیعی: حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر در طرح کارورزی ثبت نام کردند

  علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار فارغ التحصیل جویای کار در طرح کارورزی ثبت نام کردند.

  به گزارش مهر، آقای ربیعی همچنین افزود: "به طور جد باید موضوع اشتغال را پیگیری کنیم تا در تیرماه گزارش نهایی اقدامات انجام شده در این زمینه را ارایه دهیم."

  ربیعی
 5. تجمع سپرده گذاران کاسپین در مشهد

  جمعی از سپرده گذاران مؤسسه اعتباری کاسپین در مشهد، صبح به نشانه اعتراض در مقابل فرمانداری و استانداری تجمع کرده و خواستار تعیین تکلیف وضعیت سپرده هایشان شدند.

  به گزارش میزان، قاضی حیدری معاون دادستان مشهد گفت: "دستگاه قضایی پیگیر تعیین تکلیف وضعیت سهامداران است و روز گذشته با چهار نفر از نمایندگان سپرده‎گذاران جلسه‌‏ای داشتیم و قرار بر این شد که استاندار طی نامه‌ای مشکلات را به تهران منعکس کند و امیدواریم بانک مرکزی پای کار بیایید."

  موسسه اعتباری کاسپین در چارچوب سیاستهای بانک مرکزی به منظور ساماندهی و تبدیل تعاونیهای اعتبار به موسسات، از تجمیع تعاونیهای اعتبار فرشتگان، امید جلین گرگان، کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، الزهرا مشهد، بدرتوس و پیوند ازدو سال پیش شکل گرفته و مشکلات تعاونیهای مورد اشاره با سهامدارانشان به آن منتقل شده است.

 6. حسن روحانی به قم رفت

  View more on twitter
 7. وزیر نفت عربستان: برای تعادل عرضه و تقاضا وقت بیشتر لازم است

  View more on twitter
 8. خبر فوریهمکاری لیبی با بریتانیا در مورد حمله منچستر

  خبرگزاری فرانسه نوشت: لیبی اعلام کرده که با بریتانیا در مورد حمله منچستر همکاری 'نزدیکی' دارد.

 9. اعضای بدن پیشکوت پرسپولیس به بیماران نیازمند اهدا می‌شود

  به گزارش میزان، مجید نائینی، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس امروز (پنج‌شنبه) دچار مرگ مغزی شد.

  خانواده این پیشکسوت فوتبال موافقت کردند که اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شود.

  نائینی
 10. آخرین بازی توتی روز یک شنبه

  View more on twitter
 11. وزیر ارتباطات: هیچکس حق تجسس رای شهروندان را ندارد

  محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران، گفته است "مهم نیست مردم به چه کسی رأی دادند، [اما] هیچ فرد یا جریانی نیز حق تجسس در رأی شهروندان را ندارد و این حق شهروندی است."

  به گزارش خبرگزاریها از ایران، آقای واعظی همچنین گفته است که "به طور قطع اگر مردم می دانستند که از ساعت ۲۴ به بعد، رای گیری تمدید نمی شود، زودتر آمده و میزان مشارکت نیز بالاتر می رفت."

  انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه (۱۹مه/ ۲۹اردیبهشت) برگزار شد و در نهایت پس تمدید آن گفته شد که رای‌ گیری پس از نیمه شب دیگر تمدید نخواهد شد.

 12. ترکی الفیصل درباره ایران: هیتلر هم با انتخابات به قدرت رسید

  ترکی الفیصل، شاهزاده پرنفوذ سعودی و سفیر سابق عربستان در آمریکا و بریتانیا و یکی از مقام‌های عالی پیشین این کشور، خطاب به دونالد ترامپ گفته است که عربستان دعوت به همکاری آمریکا را می‌پذیرند.

  آقای فیصل با حمله به ایران و سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی و با اشاره به سرکوب‌ مخالفان در ایران گفته است ایران عامل خونریزی در منطقه است.

  او نوشته است: "فراموش نکنیم که هیتلر هم در سیستمی دموکراتیک به قدرت رسید."

 13. اوپک؛ نشست استثنایی اما قابل انتظار

  امیر پایور

  بی‌بی‌سی

  نشست امروز اوپک در چهار سال اخیر یک استثنا بود. همه از قبل درباره نتیجه اجماع داشتند و اجلاس قبل از نهار به پایان رسید. البته نشست دومی هم با همتایان غیر اوپکی درکار است تا آنها هم به توافق تمدید بپیوندند ولی آن هم کار زیادی ندارد چون روسیه هم با اوپک همراه شده است.

  معنای توافق امروز این است که سطح تولید کشورها برای ۹ ماه در سطح کنونی ثابت می‌ماند، همان سطح تولیدی که در نوامبر بعد از کاهش تولید اکثر کشورها توافق شد. ایران در ۹ ماه آینده تقریبا ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه تولید می‌کند. اما لیبی و نیجریه از توافق امروز مستثنا خواهند بود چون در این کشورها شرایط بحرانی است و تولیدشان کاهش شدیدی داشته است.

  حالا چشم تولیدکنندگان بزرگ نفت به تابلو بورس‌های نفت در جهان خواهد بود تا تاثیر تصمیم خود را بر قیمت ببینند ولی شاید قدری ناامید شوند چون قرار نیست با این توافق مثل ماه نوامبر قیمت ناگهان ۱۵ درصد بالا برود. بازار از قبل انتظار داشت محدودیت تولید تمدید شود.

 14. محسن هاشمی نامزدی خود برای شهرداری تهران را رد نکرد

  محسن هاشمی، عضو منتخب شورای شهر تهران، احتمال نامزدی خود برای شهرداری تهران را رد نکرده است.

  به گزارش ایسنا آقای هاشمی در دیداری با فعالان اجتماعی گفته است: "بحث انتخاب من به عنوان شهردار تهران یکی از مسائلی است که زود بحث شد."

  او از هوادارانش خواسته که نگذارند "این مباحث ناخواسته به سمتی رود که باعث اختلاف در شورای شهر شود."

  آقای هاشمی گفته است: "لازم است که به سمتی نرویم که موضوع انتخاب شهردار از ابتدا باعث اختلاف بین اعضای شورای شهر شود و باید اجازه دهیم اعضای شورا در فضای آرام و سالم این موضوع را بررسی کنند و دلیلی ندارد از پیش فرضیاتی مطرح کنیم که باعث رد و بدل شدن حرف‌هایی شود که نگاه اختلاف‌گرایانه را موجب شود."

  برخی هواراداران اصلاح‌طلبان در روزهای اخیر معترض هستند که اگر محسن هاشمی از شورای شهر به شهرداری برود، مهدی چمران به جای او وارد شورای شهر خواهد شد.

  محسن هاشمی
 15. سخنرانی عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در ایلام 'لغو شد'

  ایلنا نوشت: به دستور رئیس اداره ارشاد شهرستان دره شهر، سخنرانی علی ایار عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در ایلام لغو شد.

  بر همین اساس قرار بود علی ایار از پژوهشگران ایلامی در این نشست به ایراد سخنرانی تخصصی پیرامون فولکلور منطقه سیمره و توصیف فرهنگی موسیقی منطقه از منظره جامعه شناسی بپردازند که دیروز و امروز طی تماس تلفنی لغو سخنرانی به ایشان اعلام و دلیل لغو را عضویت ایشان در شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان و فعالیت در ستادهای حسن روحانی عنوان شده است.

  امروز قرار بود برنامه‌ای با عنوان "شب فرهنگ و موسیقی سیمره" در شهرستان دره شهر برگزار و طی آن با حضور و نکوداشت استاد علی اکبر شکارچی از بزرگان و چهرهای سرشناس موسیقی سنتی کشور و استاد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تقدیر شود.

 16. توافق اوپک؛ سطح تولید نفت ایران حدود ٣ ميليون و ٨٠٠ هزار بشكه

  View more on twitter
 17. سه ایرانی در تیم منتخب هفته لیگ قهرمانان آسیا

  View more on twitter
 18. مشاوران امنیت ملی افغانستان و روسیه به 'توافقاتی' در زمینه امنیتی رسیدند

  حکومت افغانستان می‌گوید محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان که از دو روز به این طرف برای شرکت در یک نشست امنیتی به مسکو رفته است، با نیکولای پتروشف، مشاور امنیت ملی روسیه دیدار داشته است. بر اساس خبرنامه مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت افغانستان دو طرف به "توافقات مهمی" در جهت ایجاد یک برنامه جامع امنیتی برای افغانستان و کشورهای منطقه رسیده اند. در این خبرنامه همچنین آمده که هر دو طرف در زمینه چگونگی برنامه‌های دوجانبه و سه‌جانبه صلح و نقش مهم آمریکا، ایران، هند و چین در مبارزه با تروریسم بحث و گفت‌و‌گو کردند.

  حنیف اتمر
 19. تصمیم گیری به بازشماری آرا در حوزه اختیارات هیات اجرایی است

  در پی اعلام چمران درباره بازشماری ده درصد آرا شورای شهر، رئیس ستاد انتخابات تهران گفت: تصمیم گیری به بازشماری آرا در حوزه احتیارات هیات اجرایی است و نه فرمانداری.

  View more on twitter
 20. اوپک روی تمدید ۹ ماهه محدویت تولید توافق کرد

  View more on twitter