Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

ابراهیم رئیسی: نظر شورای نگهبان فصل الخطاب است

در پی تایید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران از سوی شورای نگهبان، ابراهیم رئیسی با انتشار متنی در کانال اینستاگرامی خود اعلام کرد: "اینجانب نظر شورای محترم نگهبان، درباره انتخابات را فصل الخطاب می دانم."

آقای رئیسی در عین حال افزود: "امیدوارم قوه قضائیه به تخلفات اعلامی از سوی آن شورا، به طور جدی رسیدگی کند."

اینستاگرام ابراهیم رئیسی
Instagram
اینستاگرام ابراهیم رئیسی

شورای نگهبان: نتیجه انتخابات را تایید می کنیم ولی به تخلفات رسیدگی قضایی شود

ساعاتی پس از اینکه وزارت کشور ایران از تایید صحت انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان خبر داد، این شورا با صدور بیانیه ای خواستار رسیدگی قوه قضاییه به "تخلفات" انتخاباتی شد.

شورای نگهبان با صدور اطلاعیه ای گفت که "در مجموع صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام می‌کند" ولی "در برخی موارد وقوع تخلفات یا جرایم... محرز می‌باشد".

این نهاد حکومتی در بیانیه خود ابراز امیدواری کرد "رسیدگی قاطع، دقیق، سریع و عادلانه به تخلفات ارسالی به قوه قضاییه" به گونه‌ای باشد که در آینده "چنین رفتارهایی" تکرار نشود.

آخرین تلاش های اصولگرایان برای تغییر هیات رئیسه مجلس دهم

حسین نقوی حسینی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، متشکل از اصولگرایان منتقد دولت، از انتخاب حمیدرضا حاجی بابایی به عنوان گزینه این فراکسیون برای نایب رئیسی مجلس خبر داد.

این خبر در حالی اعلام شده که یک روز به انتخابات هیات رئیسه مجلس دهم باقی مانده و تلاش های اصولگرایان منتقد دولت برای کنار زدن مسعود پزشکیان از سمت نایب رئیسی اول و به ویژه علی مطهری از پست نایب رئیسی دوم شدت گرفته است.

امروز محمدجواد ابطحی از اعضای نمایندگان ولایی در مصاحبه با ایلنا بر تلاش همفکران خود برای حذف آقای مطهری تاکید کرد و گفت: "انتقاد ما از مطهری به دلیل مواضعی است که حتی علیه نظام گرفته و می‌گیرد و به این دلیل برای جایگاه نایب رئیسی مناسب نیست."

از سوی دیگر، آقای نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم خبر داد فراکسیون نمایندگان ولایی عصر امروز تشکیل جلسه داده و یک نایب رئیس و ۳ عضو را برای انتخابات اعضای هیات رئیسه مجلس پیشنهاد کرده است.

پیشتر اعلام شده بود که فراکسیون ولایی مجلس قصد دارند به توافقی با فراکسیون مستقل مجلس دهم دست پیدا کنند که بر مبنای آن، هر یک از این دو فراکسیون نیمی از ۱۲ کرسی هیات رئیسه مجلس را به دست بگیرند و علی لاریجانی در جایگاه ریاست باقی بماند.

'بخشی از جنگل‌ها در نورستان آتش گرفته است'

مقام‌های محلی در ولایت دورافتاده نورستان در شرق افغانستان می‌گویند، آتش‌سوزی در جنگل‌های این ولایت از صبح امروز شروع شده و به شدت ادامه دارد.

بیشتر بخوانید

نورستان
BBC

ترکیب پرسپولیس مقابل لخویا مشخص شد

خبر فوریشورای نگهبان صحت انتخابات را تائید کرد

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که این شورا صحت انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه را تائید کرد.

سخنگوی شورای نگهبان: نظر شورا به وزارت کشور اعلام شد

شبکه خبر اعلام کرد: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان گفت که نظر شورا درباره انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور اعلام شد.

همچنین آقای کدخدایی گفت که برخی از شکایات به قوه قضاییه ارسال شده است.

به گفته سخنگوی شورای نگهبان برخی از گزارشها صحت نداشت اما نتیجه بررسی شکایت ها به وزارت کشور ارسال شد.

احمد منتظری: آقای روحانی به احترام مردم مصطفی پورمحمدی را از کابینه آینده قرار ندهد

احمد منتظری فرزند آیت الله حسینعلی منتظری در مصاحبه با کمپین حقوق بشردر ایران گفت که امیدوار است در کابینه آینده حسن روحانی، به احترام مردم ایران، مصطفی پورمحمدی حضور نداشته باشد.

آقای منتظری به کمپین گفت که مصطفی پورمحمدی عضو هیات ۴ نفره ای بوده که در فایل صوتی منتشر شده از سوی بیت آیت الله منتظری یکی از مخاطبان او بوده است.

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری کابینه حسن روحانی است که طی سالهای ١٣٨۴ تا ١٣٨٧ درکابینه اول محمود احمدی نژاد، مسوولیت وزارت کشور را بر عهده داشت. او در سالهای ١٣۶۶ تا ١٣٧۷ معاون وزیر اطلاعات بود و در جریان اعدام‎ زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ از اعضای گروه موسوم به «هیات مرگ» بود و درباره مرگ و زندگی زندانیان سیاسی تصمیم گیری می‌کرد.

آقای منتظری همچنین کاندیدا شدن ابراهیم رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری را توهین به مردم ایران خوانده بود، درباره حضور مجدد مصطفی پورمحمدی در کابینه به عنوان وزیر دادگستری به کمپین گفت: "در انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب هم بین دو نفر بود و هم بین دو طرز فکر. آقای رئیسی می‌خواست کل کابینه را در اختیار بگیرد و آقای پورمحمدی یک واحدی و یک درصدی از کابینه را تشکیل می‌دهد اما پیام مردم در مورد اشکالاتی که به رقیب آقای روحانی مطرح می‌کردند بسیار روشن بود و خود آقای روحانی با مردم همراهی کرد و در ایام انتخابات چندین بار به روش‌های فشار و حذف و اعدام انتقاد کرد؛ بنابراین من فکر می‌کنم آقای روحانی در این دوره آقای پورمحمدی را معرفی نمی‌کند."

احمد منتظری
iranhumanrights

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور حسن روحانی به روایت تصویر

رضا گلستانی از اعضای ستاد انتخابات اصلاح طلبان مشهد بازداشت شد

گزارشها از ایران حاکی است ﺭﺿﺎ ﮔﻠﺴﺘﺎﻧﯽ، ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺣﺰﺏ ﮐﺎﺭ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﻭ ﺍﺯ ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺳﺘﺎﺩ انتخابات ﺍﺻﻼﺡﻃﻠﺒﺎﻥ ﺩﺭ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺎﻣﻮﺭﺍﻥ ﻟﺒﺎﺱ ﺷﺨﺼﯽ ﺩﺭ ﻣﻨﺰﻟﺶ در مشهد باﺯﺩﺍﺷﺖ ﺷﺪ.

دلیل بازداشت و نهاد بازداشت کننده این فعال سیاسی مشخص نیست.

همچنین گفته می شود صبح امروز آقای گلستانی به دادگاه انقلاب مشهد احضار شد، اما وی خواستار ابلاغیه قانونی شده بود.

رئیس سازمان زندان‌ها: فروش اوین به شهرداری منتفی شد

خبر فوریپلیس آلمان یک نوجوان ۱۷ ساله سوری را بازداشت کرد

پلیس آلمان یک نوجوان ۱۷ ساله سوری را به ظن برنامه ریزی برای حمله انتحاری در برلین بازداشت کرد.

وزارت کشور: برخی چهره‌ها اعتراض به نتایج انتخابات را خارج از چارچوب قانونی دنبال می‌کنند

سرمربی آرسنال قراردادش را تمدید کرد

'دو فرد مظنون به بمبگذاری در انفجار مواد همراهشان در کابل کشته شدند'

مقام‌های پلیس کابل می‌گویند دو بمبگذار مظنون که سوار موتورسیکلت بودند، در ناحیه یازدهم این شهر درحالی که فرار می‌کردند، در انفجار مواد همراه خودشان کشته شدند.

به گفته مقام‌ها انفجار در حالی اتفاق افتاده که این دو فرد به هشدارهای ماموران پلیس اعتنا نکردند و از محل فرار کردند.

بصیر مجاهد، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل به بی‌بی‌سی گفت در این رویداد به هیچ کسی دیگر آسیب نرسیده است.

آقای مجاهد افزود هویت افراد کشته شده روشن نیست و تحقیقات در زمینه ادامه دارد.

تاج زاده در پاسخ به لاریجانی: حصر و ممنوع التصویری غیر قانونی است

معاون پارلمان دانشگاه آزاد: مدارک تخلفات میرزاده و فرزندش به قوه قضائیه ارائه می شود

علیرضا منادی سپیدان، معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره آقای میرزاده گفت: "قرار است مستندات برخی از تخلفاتی که آقای ولایتی اخیرا درباره زمان مدیریت میرزاده در دانشگاه آزاد مطرح کرده و همچنین تخلفات فرزندش به قوه قضائیه ارائه شود."

به گزارش تسنیم، آقای سپیدان با بیان اینکه برخی از تخلفات در زمان مدیریت میرزاده در دانشگاه آزاد محرز است، ادامه داد:" به طور مثال یکی از تخلفات صورت گرفته نحوه مدیریت نامناسب و دخالت‌های نابجا در امور این دانشگاه بوده است."

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد افزود: "البته در مجلس نهم برخی تخلفات به نمایندگان گزارش شده بود که قرار بر این بود تحقیق و تفحصی از دانشگاه آزاد شکل بگیرد که با تغییر مجلس این موضوع مسکوت ماند."

میرزاده
TASNIM

رونمایی از سکه ۵۰۰ تومانی

لایحه مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، و گاز تصویب شد

کتنور
ISNA
مجازات کسانی که بدون دریافت حق انشعاب اقدام به استفاده از آب و حامل‌های انرژی کنند تشدید شد

نمایندگان مجلس ایران با ١٨٣ رای موافق، ٣٧ رای مخالف و ٣ رای ممتنع از مجموع ٢٥٠ نماینده حاضر در مجلس، لایحه مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلات و گاز را تصویب کردند. براساس این لایحه، کسانی که بدون دریافت انشعاب قانونی برق، آب، گاز و شبکه فاضلاب اشتراک خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات مبادرت به استفاده از خدمات مزبور کنند و یا با داشتن انشعاب مبادرت به استفاده غیرمجاز نماید، علاوه بر الزام به پرداخت بهای خدمات مصرفی و جبران خسارت و سایر حقوق مربوط، به پرداخت جریمه هم محکوم خواهند شد.

براساس این لایحه، هر شخصی به هر طریق مبادرت به هرنوع تصرف یا تغییری در وضعیت وسایل اندازه گیری (کنتور) آب، برق، گاز، تلفن و یا شبکه فاضلاب کند به نحوی که منجر به اخلال در کارکرد صحیح و ثبت ارقام مصرفی گردد علاوه بر الزام اعاده وضع به حال سابق ، پرداخت بهای خدمات مصرفی و جبران خسارت ، به حبس یا جزای نقدی درجه ٦ محکوم می شود که شامل ١٠ تا ٥٠ میلیون ریال جریمه نقدی است.

آیت الله روح الله خمینی در جریان انقلاب سال ١٣٥٧ وعده داد که با استقرار نظام اسلامی، برق و آب رایگان خواهد بود اما این وعده عملی نشد. در چند سال گذشته، با لغو یارانه مواد سوختی، بهای حامل‌های انرژی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

حسن روحانی صعود قیچی ساز را تبریک گفت

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در توییتر خود نوشت: "صعود عظیم قیچی ساز، نخستین کوهنورد ایرانی، به ۱۴ قله بالای ۸٠٠٠ متر جهان طی چندین سال تلاش و ممارست، افتخاری برای کشورمان است. "

View more on twitter

دادگاه انقلاب اهواز حکم سه سال حبس براى ۳ فعال مدنى صادر کرد

گزارشها از ایران حاکی است شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی پور محمدی براى سه فعال مدنى بنامهاى عیسی دمنی (حداد)، مجاهد زرگانی و حسین (ناجى)حیدرى به اتهام تبلیغ علیه نظام و تشکیل مؤسسه های غیر دولتی به زندان محکوم کرده است.

فعالان حقوق بشر با اعلام خبر می گویند عیسی دمنی علاوه بر حبس به تبعید به شهر تکاب محکوم شده است.

این سه فعال مدنی در روز دوشنبه ۱۶ ژانویه ۲۰۱۷ در منازل خود توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده بودند.

عیسى دمنى ۴۳ ساله روزنامه نگار و معلم زبان عربی، مجاهد زرگانی ۳۶ ساله شاعر، حسین(ناجی) حیدری ۳۸ ساله، معلم و مترجم زبان و ادبیات عرب هستند.

شورای نگهبان: تا پایان امروز تائید نتایج انتخابات را اعلام می‌کنیم

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با بررسی گزارش‌ها برای تایید نتایج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: "ان‌شا‌الله تلاش می‌کنیم نتیجه نهایی در این باره را تا پایان امروز اعلام کنیم."به گزارش میزان، آقای کدخدایی با بیان اینکه‌ تلاش‌مان این است که همه گزارش‌ها امروز مورد بررسی قرار گیرد، افزود: "فرصت قانونی اعلام تایید نتایج انتخابات امروز است."

کدخدایی
MIZAN

تجمع کارگران خدمات شهری نورآباد لرستان

۲۵ نفر ازرانندگان خدمات شهری شهرداری نورآباد از توابع استان لرستان به علت پرداخت نشدن حقوقشان امروز دست از کار کشیدن و مقابل شهرداری نورآباد تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، این رانندگان مدت ۴ ماهه حقوق نگرفته اند وحدود ۶۰۰ میلیون ریال ازشهرداری طلب کارند.

شهرداری نوراباد در این باره گفت: "به علت مشکلات مالی شهرداری بخشی از مزایا واضافه کاری کارمندان شهرداری هم مدتی است که پرداخت نمی‌شود."

گروه هیرون مقام برتر تکنوازی، گروه‌نوازی جشنواره بین‌المللی موسیقی دلفین طلایی گرجستان را کسب کرد

تحریم صادرات پتروشیمی ایران به چین تکذیب شد

پتروشمی
Mehrnews
بخش بزرگی از محصولات پتروشیمی ایران به چین صادر می‌شود

در پی انتشار گزارش‌هایی حاکی از اینکه چین واردات محصولات پتروشیمی از ایران را تحریم کرده و اخبار دیگری در این مورد که پول صادرکنندگان ایرانی این محصولات در بانک‌های چین بلوکه شده، خبرگزاری ایرنا متن مصاحبه با مهدی شریفی نیک نفس، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران را منتشر کرد. آقای نیک نفس گفته است که پول ایران در چین بلوکه نشده اما به دلیل اینکه از ابتدای ماه مه، قوانین مبارزه با پولشویی در بانک‌های چین به اجرا گذاشته شده، در نقل و انتقال پول به صادرکنندگان ایرانی مواد پتروشیمی مشکلاتی بروز کرده است. وی گفته است که بانک‌های چین همچنان بانک‌های ایرانی را از جمله بانک‌های دارای ریسک بالا تلقی ‌می‌کنند که این نیز باعث کندی در ارتباط مالی بین دو طرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی گفته است که در نتیجه این مشکلات، صادرات برخی شرکت‌های پتروشیمی به چین متوقف شده اما برخی دیگر از شرکت‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند. وی افزوده است که حدود ٤٠ درصد کل صادرات محصولات پتروشیمی و بین ٦٠ تا ٧٠ درصد کل صادرات مواد پلیمری ایران به چین صادر می‌شود و نمی‌توان از بازار آن کشور چشم پوشی کرد بلکه برای حل این مشکلات، تلاش‌های در جریان است.

وزارت امور خارجه ایران انفجارهای عراق را محکوم کرد

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، انفجارهای تروریستی شب گذشته در عراق را محکوم کرد.

به گزارش مهر، آقای قاسمی ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت عراق و خانواده های قربانیان این فاجعه دردناک در پیامی اعلام کرد: "این اقدام جنایت کارانه در شب های ماه مبارک رمضان نشانی آشکار از عداوت ماهوی تروریست های تکفیری با اسلام حقیقی و مسلمانان است" و آن را آخرین تلاش های بی نتیجه تروریست ها برای برون رفت از تنگنای شکست در عراق توصیف کرد.

قاسمی
MEHR

ایران به ٢٥٠ هزار نفر در غزه افطاری می‌دهد

خبرگزاری ایرنا گفته است که با حمایت جمعیت هلا احمر جمهوری اسلامی، هر روز تعدادی بسته افطاری بین ساکنان نوار غزه توزیع خواهد شد. این بسته‌ها شامل برنج، گوشت، مرغ، ماهی، خرما، سبزیجات و نوشیدنی است و قرار است در مجموع دویست و پنجاه هزار نفر از ساکنان غزه از آن برخوردار شوند. این خبرگزاری افزوده است که از آنجا که نوار غزه تحت محاصره اسرائیل قرار دارد، انتقال این مواد به دشواری صورت گرفته است. اسرائیل از زمان تسلط جنبش حماس بر غزه در حدود ده سال پیش، محدوذیت‌هایی را علیه آزادی حمل و نقل کالا به غزه به اجرا گذاشته و هدف از آن را جلوگیری از دستیابی گروه‌های تندور فلسطینی به امکان اجرای عملیات نظامی از جمله ساخت تونل‌های مرزی برای نفوذ به داخل اسرائیل عنوان کرده است. این محدودیت‌ها باعث بروز کمبود جدی در غزه شده است.

آلبوم عکس: بیست سال نقاشی با ساقه‌های گندم در افغانستان

نقاشی با ساقه‌های گندم از حدود نیم قرن به این سو در افغانستان رایج است.

عبدالرحمن ومان نیازی یکی از کسانی است که حالا برای رایج کردن نقاشی با ساقه‌های گندم مرکز آموزشی ایجاد کرده‌است.

عکس‌هایی از نقاشی‌های او را ببینید

نقاشی با ساقه‌های گندم
BBC

هشدار سازمان دامپزشکی درباره تب کریمه کنگو: از خوردن جگر نیمه پخته و خام خودداری کنید

مهدی خلج، رئیس سازمان دامپزشکی گفت: شورای ساماندهی ارتقای کیفیت ساختار بهداشتی کشتارگاه‌ها به منظور جلوگیری از شیوع بیماریهای مشترک انسان و دام در استانداردی سراسر کشور ایجاد شد.

به گزارش تسنیم، رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه بیماری تب کریمه کنگو به راحتی از دامی که مبتلا بوده از طریق خون و جگر آن قابل انتقال است گفت: ویروس این بیماری در جگر دام حدود ۴۰ روز باقی می‌ماند بنابراین از خوردن جگر نیم پخته و خام جدا خودداری کنند.

به گفته این مقام مسئول ویروس و عامل بیماری تب کریمه کنگو در تمام مناطق کشور وجود دارد و مختص به منطقه خاصی نیست.

تمرین تیم زنان نینجوتسوکار در بروجرد

یک قصاب در بندرعباس بر اثر ابتلا به تب کریمه کنگو در گذشت

هر سال در فصل گرما گزارش‌هایی از شیوع برخی بیماری‌ها منتشر می‌شود که تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یکی از آنها است. اعلام شده که این بیماری در ایران امسال دست‌کم ۲۸ نفر را مبتلا کرده است.

درباره تب کریمه کنگو بیشتر بخوانید

View more on twitter

تصویر تازه از محمدرضا شجریان

رایان شجریان تصویر تازه‌ای از محمدرضا شجریان منتشر کرده است

View more on instagram

افزایش بی‌سابقه دستمزد کارگران در ولسوالی درقد تحت کنترل طالبان

درقد
BBC
ولسوالی درقد در مرز تاجیکستان قرار دارد

منابع محلی در ولایت تخار در شمال شرق افغانستان می‌گویند که سربازگیری افراد گروه طالبان باعث فرار نیروی کار از ولسوالی درقد شده و دستمزد کارگران در این ولسوالی به صورت بی‌سابقه افزایش یافته است.

سنت الله تیمور، سخنگوی والی تخار به بی‌بی‌سی گفت که فشار گروه طالبان باعث شده که تمام کسانی که توانایی کار داشتند ولسوالی درقد و خواجه بهاالدین را ترک کنند.

او گفت با توجه به رسیدن فصل برداشت محصول کشاورزی در ولایت تخار، جوانان مزارع خود را رها و از منطقه رفته اند به همین دلیل اکنون مزد روزانه یک کارگر به ۱۲۰۰ الی ۱۵۰۰ افغانی (حدود ۲۰ دلار) رسیده است.

کریمی قدوسی: یک هواپیمای سعودی حریم هوایی ایران را نقض کرده است

جواد کریمی قدوسی،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران مدعی نقض حریم هوایی ایران از سوی یک هواپیمای سعودی شده است.

آقای کریمی قدوسی به خبرگزاری ایسنا گفت: "پنج‌شنبه گذشته یک هواپیما از فرودگاه دمام به مقصد قرقیزستان پرواز می‌کند که در این هواپیما فرماندهان نظامی عربستان سعودی برای جلسه‌ای با مقامات آمریکایی در خصوص داعش حضور داشتند... مراقبت هوایی فرودگاه یزد این هواپیما را رصد می‌کند و پس از آن از فرودگاه تهران استعلام می‌گیرد که اجازه پرواز در حریم هوایی ایران را دارد یا خیر. پس از آنکه مشخص می‌شود هواپیمای سعودی اجازه پرواز در حریم هوایی را ندارد هواپیماهای جنگنده برای اسکورت این هواپیما پرواز می‌کند و با نظر وزارت امور خارجه این هواپیما مجبور به ترک حریم هوایی و بازگشت به فرودگاه دمام می‌شود."

آقای کریمی قدوسی از وزارت امور خارجه و وزارت دفاع خواسته پاسخگو باشند که چرا به این هواپیما به جای فرود اجباری، اجازه بازگشت داده شده است.

سوال ۳۰ نماینده مجلس از وزیر اطلاعات درباره بازداشت ادمین‌های پنج کانال تلگرامی

بازی‌های دوستانه کریکت افغانستان و پاکستان 'لغو نمی‌شود'

کریکت افغانستان و پاکستان
Getty Images

کریکت‌بورد افغنستان می‌گوید برگزاری بازی دوستانه با کشورهایی که عضویت کامل شورای جهانی کریکت را دارند، به نفع افغانستان است.

عاطف مشعل، رئیس کریکت‌بورد افغانستان در یک نشست خبری امروز سه‌شنبه (۹ جوزا/خرداد) گفت که ورزش نباید با سیاست آمیخته شود.

بیشتر بخوانید

'از هر ده خبرنگار افغان ۹ نفر در دسترسی به اطلاعات مشکل دارند'

نظرسنجی تازه دفتر نی، نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان نشان می‌دهد که از هر ده خبرنگار در این کشور ۹ نفر در جریان دسترسی به اطلاعات با مشکلات رو به رو می‌شوند.

مجیب خلوتگر، رئیس دفتر نی به بی‌بی‌سی گفت در این نظرسنجی با ۲۰۰ خبرنگار در سیزده ولایت افغانستان گفت‌وگو شده است.

بیشتر بخوانید

مسئول نی
BBC

فرماندار ملایر به دادسرا احضار شد

کامران حمزه، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: در ادامه تحقیقات پرونده برخورد خودروی حامل فرماندار ملایر با مامور راهنمایی و رانندگی، فرماندار ملایر به دادسرا احضار شد.

به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان پیشتر گفته بود: "مأمورین پلیس راه محور همدان به ملایر مورخ ۴ / ۲ / ۹۶ در ساعت ۴۸: ۱۳ مأمورین در عین کنترل سرعت با دوربین، خودرو سواری که دارای سرعت ۱۳۷ کیلومتر بوده را متوقف کردند. با پیاده شدن راننده خودرو، افسر از راننده تقاضای مدارک می‌کند که یک نفر از سرنشینان خودرو با معرفی خود به عنوان بخشدار جوکار و با عنوان اینکه خودرو فرمانداری است از ارائه مدارک توسط راننده خودداری می‌کند. در ادامه بخشدار با بیان عبارتی توهین آمیز به ماموران، شخصا به عنوان راننده سوار خودرو شده و ضمن برخورد با مامور، مامور بر روی کاپوت خودرو می‌افتد."

همچنین سعید منتظر المهدی سخنگوی نیروی انتظامی نیز در تشریح جزئیات این ماجرا با بیان اینکه مسئولیت، مصونیت نمی‌آورد گفته بود که ادعای فرماندار ملایر مبنی بر دلجویی از مامور پلیس تاکنون محرز نشده است.

رضا کیانیان: ریزگردها در زمان جنگ هم بود

رضا کیانیان، بازیگر ایرانی در اینستاگرام خود با اشاره به موضوع ریزگردها نوشت: "امروز داشتم درباره ريزگردها با حبيب احمدزاده، نويسنده، صحبت مى كردم كه خودش هم اهل بوشهر است .او كه سال ها در جبهه حضور داشته و جنگيده ، مى گفت: «در زمان جنگ هم ريزگردها بودند؛ طورى كه با هجوم ريزگردها در سال چند روز جنگ تعطيل مى شد!»ريزگردها يك معضل قديمى اند.رويارويى با آن به #عزم_ملى و #عزم_منطقه اى و #عزم_جهانى نياز دارد. .اين معضل حل نمى شود، مگر با همكارى كشورهاى منطقه و كمك هاى سازمان ملل"

View more on instagram

مراسم تحلیف روحانی ۱۵ مرداد در مجلس برگزار می‌شود

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس از برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور در روز پانزدهم مرداد در جلسه علنی مجلس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای امیرآبادی همچنین افزود: "پس از برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور در روز پانزدهم مرداد، وی برای معرفی وزرای پیشنهادی، دو هفته فرصت دارد، سپس مجلس نیز یک هفته برای بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی فرصت دارد و بعد از آن جلسات علنی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی ‌آغاز می‌شود."

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه برنامه‌ریزی مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور از سوی دفتر مقام معظم رهبری انجام می‌شود، ادامه داد: "این احتمال وجود دارد که این مراسم در یکی از روزهای دهم و یا یازدهم مردادماه برگزار شود."

روحانی
MEHR