Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

وزیر بهداشت: تب کنگو مهار شده است

حسن قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: : "تب کریمه کنگو مهار شده و مردم نباید نگرانی داشته باشند."

آقای هاشمی تاکید کرد: "وزارت بهداشت تمامی تمهیدات لازم را انجام داده است و هماهنگی لازم را در این رابطه با سازمان دامپزشکی و واحدهای بهداشتی دارد."

وی افزود: "تمامی مراکز بهداشتی و درمانی آماده‌باش هستند و فکر می‌کنم در ظرف هفته‌های آینده مشکل جدی وجود نداشته باشد."

دبیر جامعه روحانیت مبارز انتخاب روحانی را تبریک گفت

محمدعلی موحدی کرمانی، دبیر جامعه روحانیت مبارز، با صدور بیانیه ای پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را از طرف این تشکل تبریک گفت.

وی در این بیانیه تاکید کرد: "تایید صحت انتخابات توسط شورای محترم نگهبان دیگر هیچ جای اما و اگری باقی نمی‏‌گذارد و اگر تخلف یا جرمی اتفاق افتاده است دستگاه قضایی باید به وظیفه شرعی و قانونی خود در کمال انصاف و عدالت عمل نماید."

آقای موحدی کرمانی هفته پیش با "حلال" توصیف کردن آرای ابراهیم رئیسی رقیب حسن روحانی مدعی شده بود که در انتخابات به ضرر آقای رئیسی تخلف صورت گرفته و آرای دو نامزد چند میلیون جابه‌جا شده است.

شورای نگهبان ایران، دیشب رسما نتایج انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ایران را تایید کرد.

معاون رئیس جمهور ایران: شورای نگهبان حوزه یا صندوقی را باطل نکرده

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران و عضو هیأت اجرایی مرکزی انتخابات گفت: "در ادوار گذشته انتخابات می‌دیدیم گاهی بود که شورای نگهبان یک یا چند صندوق و حتی یک یا چند حوزه اخذ رأی را باطل کرده است اما در این دوره شاهد هیچ کدام از این موارد نبوده ایم."

آقای امیری در مصاحبه با خبرآنلاین، با اشاره به "تخلفات انتخاباتی" ارسالی به قوه قضائیه از سوی شورای نگهبان افزود چنین مواردی در هر انتخابات "مرسوم" است و "اگر حتی در سرنوشت و نتیجه آرای یک صندوق اخذ رأی تأثیر می گذاشت شورای نگهبان آرای آن صندوق را باطل می کرد".

دیشب شورای نگهبان با صدور اطلاعیه ای صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران را تایید کرد ولی افزود که "در برخی موارد" وقوع تخلفات یا جرایم "محرز است" که این موارد برای رسیدگی به قوه قضاییه ارسال شده است.

رونمایی از پوستر تیم والیبال ایران در جام جهانی

سایت فدراسیون والیبال از "پوستر تیم والیبال ایران در مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۷" رونمایی کرد.

این پوستر را کمیته روابط عمومی فدراسیون والیبال تهیه و منتشر کرده است.

براساس برنامه اعلام شده تیم ملی ایران در هفته اول این رقابت ها در ایتالیا باید به مصاف میزبان، برزیل و لهستان برود.

اولین بازی ایران جمعه ۱۲ خرداد ۹۶ ساعت ۲۲:۳۰ برابر ایتالیا برگزار می شود.

پوستر تیم والیبال ایران
http://iranvolleyball.com/
پوستر تیم والیبال ایران

چراغهای ایفل به یادبود قربانیان حمله کابل خاموش می شود

توییتر رسمی برج ایفل در پاریس نوشته است که "نیمه شب امشب،‌ چراغ‌هایم را به احترام قربانیان حمله کابل خاموش می‌کنم."

این برج معروف در پاریس پیشتر نیز به احترام قربانیان برخی از حوادث تروریستی در دیگر نقاط دنیا چراغهای خود را خاموش کرده بود.

به گفته مقامات افغانستان بر اثر انفجار شدیدی در مرکز کابل، پایتخت افغانستان، بیش از ۹۰ نفرکشته و بیش از ۴۶۱ تن مجروح شده‌اند.

این ویدئو را مجتبی از طوفان گرد وخاک امروز اهواز فرستاده. برخی از مخاطبان خبر از قطعی آب و برق در خوزستان داده‌اند.… twitter.com/i/web/status/8…

دادستان کل کشور: شکایت ستاد انتخابات رئیسی به دادسرا ارسال شد

محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور از ارجاع گزارش و شکایت ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی پیرامون وقوع برخی تخلفات انتخاباتی به دادسرا خبر داد.

به گزارش تسنیم، آقای منتظری با توضیح در این باره گفت: "گزارشاتی در این زمینه وصول شده که حسب مورد، آنهایی که مربوط به دادستانی تهران بوده به دادسرای تهران ارسال شده و مواردی که مربوط به استان ها بوده به دادسرای مربوطه ارجاع شده است زیرا برخی از این موارد در حیطه صلاحیت تهران نبوده است."

دادستان کل کشور همچنین درباره تخلفات انتخاباتی عنوان کرد: "تخلفات نسبتا زیاد بوده است ولی برای آمار دقیق باید صبر کرد. مواردی که احراز می شود باید منتظر ماند تا در محکمه صالح مورد رسیدگی قرار گیرد با این حال به طور کلی موارد زیادی از آنها در محکمه قابل اثبات است."

منتظری
TASNIM

آمار کشته‌های کابل به بیش از۹۰ نفر رسید

وزارت صحت عامه/ بهداشت افغانستان آمار کشته‌شدگان ت را بیش از ۹۰ نفر و تعداد زخمی‌ها را بیش از ۴۶۱ تن گزارش کرده است.

نقشه
bbc

'یکی از املاک نهاد ریاست جمهوری از احمدی‌نژاد بازپس گرفته شد'

یک منبع آگاه به ایرنا گفت: یکی از املاک نهاد ریاست جمهوری که طی چهارسال گذشته همچنان در تصرف (محمود احمدی نژاد) رئیس دولت دهم و اطرافیان وی باقی مانده بود، با حکم مراجع قضایی و در راستای استیفای حقوق دولت و ملت باز پس گرفته شد.

این منبع آگاه عنوان کرد: تخلیه و تحویل این ملک نیز که مورد استفاده تیم حفاظت رئیس جمهوری سابق در مدت زمان ریاست جمهوری وی بود، پس از پایان دوره دهم ریاست جمهوری و به استناد مصوبه مراجع قانونی مسوول در امور حفاظتی و نیز اخطار دیوان محاسبات کشور، انجام گرفت.در پی مقاومت در برابر حکم قانونی، عدم تحویل ملک و تصرف عدوانی آن به مدت سه سال، این موضوع در مراجع قضایی پیگیری اما به رغم صدور حکم تخلیه، باز هم به این بهانه که این ساختمان در اختیار واحد ارتباط مردمی رئیس جمهوری سابق است، تخلیه ملک مذکور انجام نگرفت."

این منبع آگاه اعلام کرد: "در نهایت با پیگیری بخش حقوقی نهاد ریاست جمهوری در راستای استیفای حقوق دولت و بیت المال و صدور دستور قضایی، این ملک طی صورتجلسه با حضور عوامل انتظامی تخلیه و قفلها تعویض گردید."

لیست امید ۲ کرسی از هیات رئیسه را از دست داد

وزارت کشور: وارد مساله پوشش کارکنان دستگاه‌ها نمی‌شویم

به دنبال انتشار خبری مبنی بر «بازرسی از ادارات استانی و شهرستانی در حوزه عفاف و حجاب» سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشورتاکید کرد که این بررسی‌ها، تنها اقدامات دستگاه‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی برای عفاف و حجاب را شامل می‌شود و این بررسی‌ها، به پوشش کارکنان این دستگاه‌ها ورود نمی‌کند.

به گزارش ایلنا، آقای سامانی افزود: "به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگى ، هر ساله اقدامات دستگاه های مختلف در زمینه صیانت از حقوق شهروندی در اداره ها، رضایت و تکریم ارباب رجوع و اقدامات در زمینه ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب در کشور از سوی وزارت کشور بررسی می شود."

روزنامه خراسان روز گذشته نوشته بود: "بر اساس ابلاغیه برخی استانداری‌های کشور به مدیران محلی اعلام شده است، حسب تقویم برنامه‌های ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور در سال ۹۶، مقرر شده از ماه آینده (تیرماه) بازرسی از ادارات استانی و شهرستانی در حوزه عفاف و حجاب توسط گروه‌های بازرسی ستاد صیانت استان آغاز شود که شامل اداراتی چون دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و بانک‌های دولتی و خصوصی خواهد بود."

سامانی
ILNA

گرد و غبار باعث قطعی برق در اهواز شد

در پی بروز گرد و خاک برق مناطقی از اهواز قطع شد.

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام شهروندان برق نقاط مختلفی از شهر اهواز از جمله شهرک آغاجری، کوی منابع طبیعی، آسیه‌آباد و کوی مندلی امروز قطع شد.

همچنین قطعی برق در کیان‌پارس،کیان‌آباد، کیان‌شهر، زیتون کارمندی، صد دستگاه، کوی ترابری، کوی رمضان، کوی شهید باهنر، شهرک ملی حفاری و امانیه نیز رخ داده و روزه‌داران اهوازی را با مشکل مواجه کرد.

اهالی کوی ملت، فرهنگ‌شهر، شهرک شاهد و شهرک الهیه اهواز نیز امروز شاهد قطع برق بودند.

اهواز
TASNIM

خروج آمریکا از کاپ ۲۱ چه تاثیری بر تغییرات اقلیمی دارد؟

شهریار صیامی

خبرنگار بی‌بی‌سی

امروز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت که این کشور در صدد است از توافقنامه پاریس معروف به کاپ ۲۱ خارج شود.

این توافقنامه دو سال پیش، برای مبارزه با تغییرات اقلیمی از ۱۹۵ کشور شرکت‌کننده خواسته است هرچه زودتر میزان تولید گازهای گلخانه ای - عمدتا دی اکسید کربن - را کاهش دهند که افزایش دمای کره زمین از آغاز انقلاب صنعتی، از دو درجه سانتیگراد بیشتر نشود. دولت پیشین آمریکا، در ترغیب چین و هند برای امضاء این توافق‌نامه تلاش زیادی کرد.

حتی جان کری، وزیر پیشین خارجه آمریکا، موقع امضاء توافقنامه بطور نمادین نوه خود را در آغوش داشت. آمریکا تعهد داد تا سیزده سال دیگر، ۳۰ درصد از مصرف سوخت‌های فسیلی خود کم کند.

عدم اجرای این تعهد آمریکا، به معنی ورود ۳ میلیارد تن دی اکسید کربن بیشتر به جو زمین است. اگرچه اریک سولهایم، رئیس اجرای برنامه محیط زیست سازمان ملل پیشتر گفته بود خروج آمریکا نمی تواند فاجعه بزرگی باشد اما کارشناسان بیم دارند خروج این کشور باعث شود چین و هند - از بزرگترین تولید‌کنندگان گازهای گلخانه ای - هم در انجام تعهداتشان جدی نباشند.

دونالد ترامپ در وعده های انتخاباتی اش گفته بود محدودیتهای استخراج نفت و ذغال سنگ را بر می دارد. استخراج ذغال سنگ در ۲۵ ایالت آمریکا از صنایع اصلی محسوب می شود که بتدریج درحال تعطیلی هستند اما با خروج آمریکا از این توافقنامه احتمالا دوباره رونق پیدا می کنند.

شش کشور صنعتی جهان و اتحادیه اروپا در آخرین نشست سران گروه هفت گفتند که کوچترین تغییری در تعهداتشان برای اجرای توافقنامه پاریس نمی دهند، هرچند دونالد ترامپ گفته بود یک هفته بعد از این نشست نظر نهایی اش را اعلام می کند.

میزان دی اکسید کربنی که با خروج آمریکا به جو زمین وارد می شود تقریبا برابر کل دی اکسید کربن تولیدی ایران در طول سه سال است!

پاپ حمله کابل را 'منزجر کننده' خواند

پاپ
Reuters
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان حمله خونین کابل را محکوم کرد و آن را "منزجر کننده" خواند. در بیانیه‌ای پاپ فرانسیس آمده است که "او از درگاه خداوند متعال برای کشته‌شدگان رویداد کابل طلب مغفرت می‌کند و به مردم افغانستان اطمینان میدهد که برای تأمین صلح در افغانستان به دعای خود ادامه می‌دهد".

طیبه سیاوشی: لابی‌های مردانه مانع از ورود خانم قباد به هیات رئیسه مجلس شد

پاکسازی محوطه اطراف سفارت آلمان در کابل

در پی انفجار امروز کابل کارگران شهرداری در حال پاکسازی محوطه اطراف سفارت آلمان هستند.

کابل
Reuters

ونگر همچنان سرمربی ماند

مقامات پلیس: چهار پلیس همچنان مفقودند

هارون نجفی زاده خبرنگار بی‌بی‌سی در توییتر خود نوشت: "مقامات پلیس می گویند همچنان چهار نیروی پلیس مفقود هستند و بسیاری زیر کانتیر گیر افتاده‌اند و بیش از چهل دقیقه جرثقیلی برای نجات وجود نداشت."

View more on twitter

ساختمان سفارت بلغارستان در انفجار کابل آسیب دید

در پی انفجار شدید امروز کابل، ساختمان سفارت بلغارستان آسیب دیده است.

گزارشها حاکی است که این انفجار در نزدیکی سفارت بلغارستان هم بوده و ساختمان آن آسیب دیده اما به هیچ یک از کارمندان سفارت آسیبی نرسیده است.

کابل
EPA

تصویری از محمد نذیر کارمند بی‌بی‌سی

محمد نذیر، کارمند بی‌بی‌سی در کابل که در پی انفجار امروز جان خود را از دست داد.

نذیر
BBC

انفجار مرگبار کابل؛ آنچه که تاکنون می دانیم

تصاویری از تخریب اقامتگاه سفیر ایران در کابل - توییتر خبرگزاری تسنیم
Tasnim Twitter
تصاویری از تخریب اقامتگاه سفیر ایران در کابل - توییتر خبرگزاری تسنیم
  • انفجار حوالی ساعت ۰۳:۵۵ به وقت گرینویچ در مرکز شهر رخ داد.
  • تاکنون گزارش شده است که این انفجار۸۰ کشته و بیش از ۳۰۰ مجروح برجای گذاشته است.
  • یک کارمند بی بی سی در میان کشته شدگان است. چهار کارمند دیگر در بین مجروحان هستند.
  • انفجار در منطقه‌ای از شهر روی داده که کاخ ریاست جمهوری و شماری از سفارتخانه‌های خارجی در آن واقع است.
  • یک مامور سفارت آلمان در نزدیک محل انفجار کشته شده است. تعدادی دیگرهم مجروح شده اند.
  • به ساختمان سفارت ایران در نزدیکی همان محل نیز صدماتی زیادی وارد شده است.
  • این انفجار محکومیت وسیع جامعه جهانی را به دنبال داشته است.
  • تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.
  • طالبان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در این انفجار دخالتی نداشته و آن را محکوم می‌داند.

خبر فوری'ترامپ در صدد خروج از برنامه مقابله با تغییرات اقلیمی پاریس'

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در صدد خروج از برنامه مقابله با تغییرات اقلیمی پاریس است.

اوکراین حمله به کابل را محکوم کرد

پاولو کلیم کین، وزیر امور خارجه اوکراین با محکوم کردن انفجار کابل در توییتر خود نوشت: من این حمله مرگبار را در منطقه دیپلماتیک کابل محکوم می‌کنم، به خانواده‌ها و دوستان آنهایی که جان خود را از دست دادند تسلیت می گویم و امیدوارم مجروحان این حادثه هر چه زودتر بهبود یابند.

عبدالرضا داوری بازداشت شد

کانال تلگرامی‌ عبدالرضا داوری از بازداشت وی خبر داد و نوشت: "عبدالرضا داوری به بهانه سه فقره "کامنت" که "افراد ناشناس" در صفحه فیسبوک منتسب به وی گذاشته بودند، شهریورماه ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و توسط قاضی صلواتی به اتهام توهین به مقام معظم هبری به شش سال و نیم حبس محکوم شد.پس از اعتراض به این حکم، پرونده در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی زرگر مطرح و در این مرحله عبدالرضا داوری به سه سال حبس محکوم گردید."

داوری
TELEGRAM

فرمانده ارتش پاکستان حمله به کابل را محکوم کرد

قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان حمله به کابل را محکوم کرد و با قربانیان این حمله ابراز همدردی کرد.

آقای باجوا گفت: ما در کنار برادران افغان خود می ایستیم و با تروریزم و شبه نظامیان می جنگیم."

'مرگبارترین حمله کابل در ۱۵ سال'

لیز دوست خبرنگار بی‌بی‌سی در توییتر خود نوشت: "مرگبارترین حمله‌ای که در طی ۱۵ سال در کابل دیده‌ام"

View more on twitter

'هر گونه تخریب و ساخت ساز در کاخ ثابت پاسال تا اطلاع ثانوی ممنوع شد'

خانه مشهور به کاخ ثابت پاسال در کوچه ناهید در ابتدای بلوار آفریقا (جردن) واقع است. این خانه با وسعت ۱۱ هزار و ۵۴۳ متر مربع یعنی بیش از یک هکتار، "بزرگ‌ترین خانه تهران" لقب گرفته است.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، بر اساس طرح تفصیلی جدید شهر تهران قرار است این بنا به یک مجموعه ۸ طبقه تجاری، اداری و خدمات مسکونی تغییر کاربری دهد.

View more on twitter

عملیات امداد و نجات پس از انفجار کابل

انفجار در کابل

منچستر یونایتد پر ارزش‌ترین باشگاه اروپا

میز خبرنگار خبرگزاری فرانسه پس از انفجار کابل

راتب نوری،خبرنگار خبرگزاری فرانسه در توییتر خود نوشت:"میز من پس از انفجار کابل"

View more on twitter

آلمان پروازهای بازگرداندن پناهجویان را موقتا متوقف کرد

آلمان پروازهای بازگرداندن پناهجویان افغان را موقتا متوقف کرده است.

مقامات آلمانی با اعلام این خبر گفتند که کارمندان سفارت در کابل کارهای مهم تری دارند و روند بازگرداندن پناهجویان برای چند روز متوقف می‌شود.

به گفته این مقامات آلمانی، برنامه بازگرداندن پناهجوینانی که درخواست شان رد شده، همچنان در جایش باقیست.

چین انفجار کابل را محکوم کرد

دولت چین انفجار کابل را محکوم کرد.

چین گفته که آماده همکاری با افغانستان و دیگر کشورها برای مقابله با تروریزم است.

براساس این بیانیه ساختمان سفارت چین آسیب کمی دیده اما کارمندان این سفارت خانه سالم هستند.

کابل
Reuters

دستفروشی که به شورای شهر خرم آباد راه یافت

ولی الله رستم نژاد، دستفروشی که در انتخابات شورای شهر خرم آباد رای آورد. سایت جماران تصویری از او به همراه دیگر اعضای شورای شهر خرم آباد منتشر کرده است.

View more on twitter

تصاویر ویدیویی از داخل سفارت ایران در کابل

نامه نمایندگان مجلس به روحانی

محمود صادقی، نماینده مجلس ایران در توییتر خود نوشت:"نامه نمایندگان به رئیس‌جمهور؛ تأکید بر اجرای وعده‌هاو مطالبات رأی‌دهندگان؛ رونق کسب‌وکار/حقوق شهروندی/رفع محدودیت‌ها"

View more on twitter

یک کارمند تلویزیون طلوع در حمله کابل کشته شد

اژه‌ای: رسیدگی به پرونده احمدی‌نژاد هنوز به اتمام نرسیده است

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگو و معاون اول قوه‌قضاییه با بیان اینکه پرونده محمود احمدی نژاد در دادگاه مطرح است، گفت: "هنوز رسیدگی به این پرونده به اتمام نرسیده است."

به گزارش ایلنا، آقای اژه‌ای در توضیح این پرونده عنوان کرد: "قوه قضائیه دوست دارد که این پرونده را به انجام برساند و برخی از پرونده‌ها در تحصیل دلیل برای اثبات یکسان نیست و پرونده‌ای نیاز به کارشناسی دارد و برخی هم ندارند و پرونده احمدی‌نژاد به پایان نرسیده و در دادگاه در دست رسیدگی است. بر حسب قانون باید مستقیماً به دادگاه می‌رفته و هنوز پرونده به اتمام نرسیده است."

احمدی نژاد
ILNA

تصویری از اطاق فرمان تلویزیون یک افغانستان پس از انفجار کابل

مختار سوار، خبرنگار در کابل با انتشار تصویری از دفتر تلویزیون یک افغانستان در توییتر خود نوشت: "این اتفاقی است که در دفتر ما افتاده است. اطاق فرمان تلویزیون یک افغانستان بعد از انفجار امروز کابل"

View more on twitter

وزیر بهداشت ایران: تب کریمه کنگو در کشور مهار شده است

انفجار کابل؛ وزارت امور خارجه ترکیه: سفارت آسیب کمی دیده و کارمندان هم زخمی نشدند

رویترز نوشت: وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که در حمله کابل ساختمان این سفارت خانه آسیب کمی دیده است و هیچ یک از کارمندان سفارت در این آسیب زخمی نشده است.