Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

نماینده رهبر در نیروی قدس: ایشان در مسائل ریز نیروهای مسلح وارد می شوند

علی شیرازی٬ نماینده آیت الله خامنه ای در نیروی قدس سپاه گفت: "حضرت امام مانند رهبری در مسائل ریز نیروهای مسلح وارد نمی‌شدند اما امروز مقام معظم رهبری روی بسیاری از موضوعات ریز وارد می‌شوند."

آقای شیرازی در مصاحبه با تسنیم، از قول فرماندهان رده اول نیروهای مسلح افزود: "زمانی که یک گزارش را خدمت فرمانده کل قوا ارائه می‌دادیم و فکر می‌کردیم که بی‌نقص است ایشان ۱۰ ایراد به گزارش ما می‌گرفتند و ما می‌فهمیدیم که ایشان مطالبی را می‌دانند که ما نمی‌دانیم."

وی مدعی شد که رهبر ایران "در روز ۱۶ ساعت کار می‌کند و با این حال کتاب هم می‌خواند" و "هر صبح اغلب روزنامه‌ها را مطالعه می کند".

نماینده آیت الله خامنه ای در نیروی قدس سپاه پاسداران همچنین گفت که دشمنان خارجی جمهوری اسلامی "می‌دانند اگر رهبر انقلاب گفته است تا ۲۵ سال آینده اسرائیل وجود ندارد٬ این حرف قطعی است و آن را باور کرده‌اند".

حمله ائتلاف آمریکا علیه نیروهای حامی اسد در سوریه

نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا اعلام کردند که به نیروهای حامی بشار اسد رئیس جمهور سوریه در جنوب این کشور حمله کرده اند.

این ائتلاف با صدور اطلاعیه ای مدعی شد که حمله، در پی ورود نیروهای مدافع دولت سوریه به منطقه ای صورت گرفته که شامل مقررات آتش بس می شده است.

مطابق این اطلاعیه ۶۰ نیروی سوری مسلح به تانک، خودروهای زرهی، توپخانه، سلاح های ضدهوایی، "با وجود هشدار قبلی" نیروهای ائتلاف وارد منطقه ای شده اند که "توافق شده بوده" در آن عملیات نظامی صورت نگیرد.

اطلاعیه مدعی شده بعد از آنکه نیروهای حامی دولت سوریه به "چند هشدار" که از طریق خط تماس دو طرف به آنها داده شده بی توجهی کرده اند، نیروهای ائتلاف به آنها شلیک کرده اند.

به ادعای ائتلاف، بر اثر این حمله دو آتشبار توپخانه و یک ضدهوایی نیروهای حامی دولت منهدم شده و یک تانک آسیب دیده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: مدیر کانال تلگرامی وزیر اطلاعات بازداشت شده

حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت که در جریان دستگیری چند ماه پیش تعدادی از مدیران کانال های تلگرامی حامی دولت "مدیر کانال تلگرامی وزیر اطلاعات بازداشت شده است".

آقای نقوی حسینی اعلام کرد که این خبر در جلسه امروز محمود علوی وزیر اطلاعات با ۲۲ نماینده سوال کننده از این وزارتخانه در مورد بازداشت مدیران کانال های تلگرامی مطرح شده ولی مشخص نکرد که آیا اعلام کننده خبر شخص وزیر بوده یا نه.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه امروز نمایندگان با آقای علوی، علی مطهری به نمایندگی از سوال کنندگان در مورد بازداشت تعدادی از مدیران کانال های تلگرامی در پایان سال ۱۳۹۵ توضیح خواسته است.

به روایت سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ،آقای مطهری در این جلسه گفته است: "ما موضوع را پیگیری کردیم گفتند این بازداشت ها از طرف وزارت اطلاعات نبوده بلکه توسط اطلاعات سپاه بوده، ولی ما از وزیر اطلاعات می توانیم سوال کنیم."

نمایندگان مجلس ایران، امکان فراخواندن وزرای دولت برای طرح سوال یا استیضاح را دارند ولی نمی توانند مدیران دستگاه های زیر نظر رهبری همچون سپاه پاسداران را به مجلس احضار کنند.

عذرخواهی معاون شهردار از حادثه متروی طرشت تهران

دو قلوهای جورج و امل کلونی متولد شدند

دو قلوهای جورج و امل کلونی متولد شدند. نام این دو نوزاد الا و الکساندر است.

آتش سوزی در پارک ملی کرخه

وزیر اطلاعات در نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس: حدود ۵۰ نفر از مدیران دوتابعیتی برکنار شده اند

حسین نقوی حسینی، نماینده مجلس ایران درباره نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس و وزیر اطلاعات توضیحانی ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، آقای نقوی،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس گفت که وزیر اطلاعات در این دیدار درباره مدیران دوتابعیتی عنوان کرد که بررسی هایی صورت گرفت و "حدود ۵۰ نفر از مدیران دوتابعیتی برکنار شده اند."

آقای نقوی همچنین به نقل از وزیر اطلاعات عنوان کرد: "ما صدهزار ایرانی دوتابعیتی در دنیا داریم. اغلب آنها هم علاقه مند ایران و انقلاب و نظام و کشور هستند ولی دوتابعیت دارند. اگر فردی را شناسایی کنیم که دوتابعیتی است نباید در سمت مدیریت قرار گیرد. اگر دستگاهی خود متوجه شد باید اقدام کند و اگر ما متوجه شویم ورود پیدا می کنیم."

خبر فوریمهاجم کلیسای نوتردام

وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که پلیس می‌گوید که مهاجم در محوطه کلیسای نوتردام پاریس فریاد کشید: "این به خاطر سوریه است"

فرماندار تهران: حادثه طرشت تلفات جانی نداشت

عیسی فرهادی، فرماندار تهران با اشاره به حادثه برخورد دو دستگاه قطار مترو در ایستگاه طرشت گفت: "خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و تعدادی مصدومان نیز به مراکز درمانی منتقل شدند."

به گزارش تسنیم، فرماندار تهران همچنین افزود: "علت این حادثه هنوز در دست بررسی است و به محض مشخص شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد."

دهها مصدوم در حادثه مترو تهران

خبر فوریشلیک پلیس به مرد مهاجم در کلیسای نتردام

پلیس فرانسه می‌گوید به فردی که با چکش به یک مامور پلیس در کلیسای نتردام پاریس حمله کرده، شلیک کرده است. پلیس محوطه اطراف کلیسا را بسته و از مردم می‌خواهد که از آنجا دور شوند. بنا بر گزارش‌ها فرد مهاجم زخمی شده، اما از وضعیت دقیق او اطلاعی در دست نیست.

مجروحان حادثه مترو طرشت افزایش یافت

وزارت بهداشت اعلام کرد که در سانحه برخورد دو قطار در مترو طرشت ۲۵ نفر مصدوم شدند.

به گزارش تسنیم بیش از ۳۰ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به ایستگاه طرشت اعزام شده است.

تعدادی از مصدومین به بیمارستان منتقل شدند.

قطار
TASNIM

خبر فوری'صدای تیراندازی در کلیسای نتردام پاریس'

گزارشها از تیراندازی در کلیسای نتردام پاریس حکایت دارد. پلیس در محل حاضر شده است.

حادثه برخورد قطارهای مترو در تهران تلفات نداشته است

احسان مقدم، مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو گفت: "کارشناسان در حال بررسی موضوع هستند، اما آنچه که مهم است اینکه خوشبختانه این حادثه تلفات نداشته است."

به گزارش ایسنا، آقای مقدم درباره علت حادثه گفت: "قطاری در ایستگاه متروی طرشت در خط ۲ مترو به علت نقص فنی ایستاده بود که یک دستگاه قطار دیگر از پشت با این قطار برخورد می‌کند."

خبر فوریتصادف دو قطار مترو تهران در ایستگاه طرشت

حسن عباسی، سخنگوی اورژانس تهران با تایید حادثه در مترو تهران گفت: در پی این حادثه دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه آمبولانس اعزام شد.

تسنیم نوشت گزارش اولیه حاکی از مصدومیت چند نفر در این حادثه است.

اسماعیل فراهانی، معاون عملیات اورژانس تهران به خبرگزاری میزان گفت: "تاکنون بین ۱۰ تا ۱۵ مجروح به صورت سرپایی مداوا شدند. امدادرسانی ادامه دارد."

View more on twitter
View more on twitter

بازداشت ۹۰ زن و مرد در یک تور گردشگری در سپیدان

تدابیر شدید امنیتی در کابل به روایت تصویر

واکنش ترامپ به بحران قطر

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، توییت کرده است: "در سفر اخیرم به خاورمیانه اعلام کردم که دیگر نباید امکان تامین مالی ایدئولوژی رادیکال وجود داشته باشد. [پس از آن] رهبران [منطقه] انگشت اتهام را متوجه قطر کردند. حالا ببینید!"

During my recent trip to the Middle East I stated that there can no longer be funding of Radical Ideology. Leaders pointed to Qatar - look!

رئیس سازمان دامپزشکی: دام زنده نخرید و بیرون از کشتارگاه صنعتی ذبح نکنید

مهدی خلچ، رییس سازمان دامپزشکی با اعلام اینکه شمار مبتلایان به بیماری تب کریمه کنگو ۳۱ نفر است که سه نفر آنها فوت شدند و گفت: "به مردم توصیه می‌شود که دام زنده را خریداری نکنند و آنرا در فضای بیرون از کشتارگاه‌های صنعتی ذبح نکنند."

به گزارش تسنیم، آقای خلج همچنین با تاکید بر اینکه دام زنده و ذبح غیر اصولی می‌تواند ناقل تب کریمه کنگو باشد، گفت: "حتی اگر در روستاها برخی مجبور هستند به دلیل نبود و یا کمبود امکانات کشتارگاهی ذبح دام در فضای باز انجام دهند حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند و به عنوان مثال با دستکش، عینک و دیگر تجهیزات بهداشتی این کار را انجام دهند همچنین نهایت تلاش خود را به کار بندند تا گوشت حاصل از این ذبح را در فضای یخ زده حداقل یک روز نگهداری کنند تا بتوانند بدون نگرانی آنرا مصرف کنند."

رئیس سازمان دامپزشکی در ادامه افزود: "مردم اگر به جای نگرانی از مصرف گوشت این محصول پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز عرضه رسمی و به صورت بسته‌ بندی شده تهیه کنند، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت."

خلج
TASNIM

تجمع مستندسازان در مقابل ساختمان خانه سینما

مستندسازان
ILNA

گروهی از مستندسازان و اعضای انجمن مستندسازان در اعتراض به تعطیلی دفتر این انجمن امروز سه شنبه ۱۶ خرداد در مقابل ساختمان شماره یک خانه سینما در خیابان سمنان تجمع کردند.

مستندسازان
ILNA
مستندسازان
ILNA

تصویری از انفجار در هرات

خبر فوریانفجار در هرات کشته و زخمی بر جای گذاشت

دقایقی پیش انفجاری در مقابل دروازه شمالی مسجد جامع هرات دست کم جان ۷ نفر را گرفت و "شماری" را هم زخمی کرده است.

نماینده مجلس: رئیس جمهور از رهبری رفع حصر و ممنوع التصویری خاتمی را تقاضا کند

غلامرضا حیدری، نماینده مجلس ایران در نطق پیش از دستور گفت: "باردیگر از رییس جمهوری موکدا می‌خواهیم که از مقام معظم رهبری رفع حصر آقایان کروبی، موسوی، خانم رهنورد و ممنوع التصویری آقای خاتمی را تقاضا کند."

به گزارش ایلنا، این نماینده مجلس همچنین عنوان کرد: "ای کاش قوه قضائیه مجازات تعیین شده برای حمله کنندگان به سفارت عربستان را هرچه زودتر اعلام کند تا مردم مطلع شوند که سران حمله کنندگان به کجا و چه کسانی وابسته بودند."

آقای حیدری در بخش دیگری از سخنان نیز با اشاره به برخوردهای صورت گرفته با روزنامه نگاران در ایران گفت: "از وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات تقاضا دارم در خصوص جلوگیری از برخوردهای امنیتی با روزنامه نگاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه تلاش و پیگیری ویژه داشته باشند زیرا این قشر عموما جوان از مظلوم‌ترین اقشار جامعه هستند."

حیدری
ILNA

چمران: وزارت کشور با افزایش ۱۰ درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی موافقت کرد

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران از افزایش ۱۰ درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در سه بخش اتوبوس، مترو و تاکسی و اجرای این افزایش در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در حاشیه سیصدوپنجاهمین جلسه شورای شهر تهران گفت: "پس از مخالفت فرمانداری تهران با مصوبه افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی شورای اسلامی شهر تهران، این موضوع به هیات حل اختلاف وزارت کشور ارسال شد و نهایتا این هیات افزایش حداکثر ۱۰ درصدی را برای نرخ کرایه اتوبوس، مترو و تاکسی به تصویب رساند."

رئیس شواری شهر تهران افزود: "البته اجرایی شدن این مصوبه منوط به ابلاغ این مصوبه به فرمانداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران است که هنوز دبیرخانه هیات حل اختلاف این کار را انجام نداده است و پیگیر این موضوع هستیم."

چمران
ISNA

داور نخستین بازی پرسپولیس_تاج (استقلال) درگذشت

خبر فوریهویت سومین مهاجم لندن اعلام شد

پلیس هویت سومین مهاجم حمله اخیر لندن را یوسف زغبه با ملیت مراکشی - ایتالیایی اعلام کرد.

تجمعی در هرات به پشتیبانی از دولت

حدود دو هزار نفر از شهروندان هرات در غرب افغانستان امروز در تجمعی از دولت وحدت ملی افغانستان اعلام حمایت و پشتیبانی کردند.

به دنبال رویدادها و کشیدگی‌های اخیر میان معترضان و دولت در کابل، تجمعاتی در حمایت از معترضان و دولت در شهر‌های مختلف افغانستان برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان نشست امروز در هرات می گفتند که در فضای شکننده امروزی و رویارویی با حکومت به نفع این کشور نیست.

در همین حال دو روز پیش، تجمعی اعتراضی در هرات با همنوایی معترضان کابل و در اعتراض به حمله بزرگ روز چهارشنبه نیز برگزار شده بود.

هرات
BBC

اصابت راکت در کابل تلفاتی نداشت

در حالی که نشستی با اشتراک ۲۳ کشور در کابل درباره صلح و امنیت افغانستان برگزار شده، یک راکت به محوطه دیپلماتیک هند در کابل اصابت کرده است.

این راکت قبل از ظهر امروز سه‌شنبه (۱۶ جوزا/خرداد) در "منطقه سبز" کابل، جایی که امن‌ترین منطقه کابل خوانده می‌شود اصابت کرده است.

طالبان در پیامی، گفته‌اند که که شلیک این راکت کار آنان بوده است. نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که این راکت تلفاتی در پی نداشته است. هفته گذشته، انفجار یک تانکربمب‌گذاری در این ساحه بیش از ۱۵۰ کشته و صدها زخمی برجا گذاشت.

کابل
BBC

نجفی: پیش بینی می کنم ۵۰ درصد کابینه فعلی تغییر کند

محمدعلی نجفی، مشاور رئیس جمهوری ایران درباره تغییرات در کابینه دوازدهم گفت: "باید منتظر ماند، اما پیش‌بینی من این است که ۵۰ درصد کابینه فعلی تغییر خواهد کرد."

به گزارش ایلنا، آقای نجفی در پاسخ به این سؤال که "گفته می‌شود شما در دولت آینده یکی از وزرای کابینه دوازدهم خواهید بود و آیا این خبر صحت دارد؟" گفت:‌ "اینکه چه افرادی در کابینه باشند در حیطه اختیارات آقای روحانی است و ایشان در این باره تصمیم می‌گیرند."

نجفی
ILNA

زنان امسال هم از تماشای لیگ جهانی والیبال در آزادی محروم شدند

پرسپولیس به مصاف الاهلی می رود

غنی در نشست کابل: این آخرین شانس صلح برای طالبان است

محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان در نشست بین‌المللی کابل که با اشتراک ۲۳ کشور از جمله ایران، پاکستان، آمریکا و بریتانیا و نمایندگانی از سازمان ملل، اتحادیه و ناتو برای بحث درباره صلح و امنیت افغانستان برگزار شده گفت برای آخرین بار از طالبان می‌خواهد به روند صلح بپیوندند. ‌

این نشست زیر عنوان "پروسه کابل" پس از چند روز مرگبار در افغانستان، امروز سه‌شنبه (۱۶ جوزا/خرداد) در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شده است. "پروسه کابل" با سکوت یک دقیقه‌ای به یاد کشته‌شدگان رویدادهای خونین اخیر در کابل شروع شد.

بیشتر بخوانید

نشست کابل
ARG

قطر آماده پذیرش میانجیگری کویت

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر گفته است که کشورش آماده است میانجیگری کویت را برای حل اختلافات با عربستان، مصر، امارات متحده عربی و بحرین بپذیرد. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر دیشب با همتای کویتی خود تلفنی گفت‌وگو کرد. امیر قطر یک سخنرانی خود را به تعویق انداخته تا برای میانجیگری کویت فرصت ایجاد شود.

لاریجانی: بانک مرکزی و قوه قضائیه به مشکل موسسه اعتباری آرمان ورود کرده‌اند

علی لاریجانی، رئیس مجلس با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین بانکی برای جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون مشکلات موسسه اعتباری آرمان گفت که درباره مشکلات این موسسات اعتباری همچون آرمان، بانک مرکزی و قوه قضائیه پیگیر هستند

به گزارش ایسنا، آقای لاریجانی همچنین عنوان کرد که کمیسیون اصل ۹۰ نیز این موضوع را پیگیری کند تا حقوق افراد ضایع نشود.

همچنین مجید کیانپور، امروز در صحن مجلس در تذکری با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین بانکی گفت: "در طول سه هفته گذشته موسسه آرمان در سه استان لرستان، خوزستان و مرکزی مشکلات زیادی ایجاد کرده است. در استان لرستان سپرده مردم بالغ بر بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان تکلیفش معلوم نیست که در کجا قرار گرفته، موضوعی که این شائبه را ایجاد کرده که چگونه سهامداران موسسه آرمان مجوزهای لازم را گرفتند.

لاریجانی
ISNA

مجلس: ۵۸۴ قانون مربوط به سال‌های ۱۲۸۵ تا ۱۳۰۹ لغو شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با ۱۶۵ رای موافق، ۱۹ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر در مجلس با کلیات طرح الغای برخی قوانین از تاریخ ۱۸/ ۶/ ۱۲۸۵ تا ۳۰/ ۱۲/ ۱۳۰۹ موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، این ۵۸۴ قانون منسوخ شده شامل بخش‌های مختلف آموزش، میراث فرهنگی و گردشگری، هنر و اوقاف، آیین دادرسی، اداری و استخدامی، ارتباطات، امور امنیتی، امور انتظامی، انتخابات، انرژی، بازارهای مالی، بهداشت و درمان، تجارت و بازرگانی، ثبت، جرائم و مجازات‌ها، حمل و نقل، رسانه های عمومی، رفاه و تامین اجتماعی، شوراها و شهرداری ها، صنعت، عمران، قانونگذاری، کشاورزی، معدن، نیروهای مسلح، معاهدات و سازمان‌های بین‌المللی است.

ریزش ساختمان در گیشا؛ تمامی زیر آوارماندگان سالم بیرون آورده شدند

جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی تهران اعلام کرد: "۴۰ نفر که در هنگام ریزش ساختمان چهارطبقه اداری در خیابان گیشا در ساختمان حضور داشتند، از زیر آوار بیرون آورده شدند."

به گزارش ایلنا، سخنگوی آتش نشانی گفت: "محل حادثه یک ساختمان ۴ طبقه قدیمی اداری بود که در آن کار آموزش موسیقی انجام می‌شد، در ضلع شرقی این ساختمان زمینی به وسعت ۲۵۰ متر مربع و به عمق ۳ متر گودبرداری شده بود که به یکباره منجر شد ضلع شرقی این ساختمان تخریب شود."

گیشا
ILNA

تجمع معلمان حق التدریسی در مقابل مجلس

شهردار لندن خواستار لغو سفر رسمی ترامپ به بریتانیا شد

شهردار لندن در واکنش به انتقادهای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از اظهارات خود درباره حملات اخیر لندن، خواستار لغو سفر آقای ترامپ به بریتانیا شده است.

آقای خان در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی بریتانیا گفته است که نظر دونالد ترامپ درباره بسیاری از موضوعات اشتباه است و افزوده: "در حالی که سیاست‌های رئیس جمهوری ایالات متحده مغایر تمام ارزش‌هایی است که ما به آنها معتقدیم، فکر نمی‌کنم مناسب باشد فرش قرمز جلوی پای او پهن کنیم."

بیشتر بخوانید

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید