Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. انتقاد از 'سنگرسازی' در محوطه مجلس ایران
  2. 'دستگیری عوامل داعش' در جنوب ایران
  3. ابراز ناخرسندی عبدالله از کم کاری در تامین مردم افغانستان
  4. هشدار کانون نویسندگان ایران درباره بسته تر شدن فضا
  5. بازی انتخابی جام جهانی روسیه بین تیم ملی فوتبال ایران و ازبکستان

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

یک دادگاه تجدیدنظر آمریکا علیه فرمان مهاجرتی ترامپ رای داد

یک دادگاه تجدیدنظر در ایالات متحده، علیه دستور مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رای داد.

این دادگاه تجدید نظر که در سان فرانسیسکو واقع است، دادخواست دولت آمریکا را برای نقض تصمیم یک قاضی فدرال ایالت هاوایی علیه دستور مهاجرتی آقای ترامپ رد کرد.

دادگاه تجدیدنظر، حکم قاضی فدرال هاوایی را تایید کرده که گفته بود که منع مهاجرتی دولت دونالد ترامپ "تبعیض علیه مسلمان" است.

در بخشی از حکم امروز دادگاه آمده است: "یک ناظرمعقول، این فرمان را علیه یک دین بخصوص می‌بیند."

فرمان اجرایی دونالد ترامپ، سفر اتباع چند کشور از جمله ایران را به آمریکا به مدت ۹۰روز متوقف می‌کرد.

توصیه رهبر ایران به مسئولان: حرکت مردم در انتخابات را ضایع نکنیم

آیت الله خامنه ای گفت: "مردم در انتخابات به هرکسی رأی دادند، همه‌شان یک کار مشترک انجام دادند؛ این کار مشترک اظهار اعتماد به نظام اسلامی برای انتخاب مسئول اجرایی کشور بود؛ این خیلی با ارزش است."

رهبر ایران افزود: "از لابه‌لای این کار مشترک حرف‌هایی درنیاوریم جوری که اصل این حرکت را ضایع کنیم. اینکه ملت ایران را تقسیم کنیم که به این موضوع آری گفتند و ...؛ نه، مردم فقط اشخاص را معین کردند."

آقای این اظهارات را در مهمانی افطار سالانه خود برای مسئولان جمهوری اسلامی ایران بیان کرده است.

اخبار مرتبط با این دیدار، به ترتیب در سایت آیت الله خامنه ای منتشر خواهد شد.

آخوندی که موی 'روزه‌خواران را در بلخ 'قیچی می‌کرد 'برکنار شد'

مقام‌های محلی در ولایت بلخ افغانستان می‌گویند مولوی محمد عارف وزین، مدیر ارشاد و مساجد اداره حج و اوقاف این ولایت به دلیل رفتار "خشن" برکنار شده است.

در روزهای گذشته عکسی از آقای وزین در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد او موی یک جوان را قیچی می‌کند. گفته می‌شود اقای وزین موی این فرد را به خاطر این‌که روزه نداشته، قیچی کرده است.

بیشتر بخوانید

مولوی
Social Media

خبر فوریرای دادگاه تجدید نظر علیه فرمان مهاجرتی ترامپ

این حکم در شعبه نهم دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسگو صادر شده است. پیشتر دادگاهی در ریچموند علیه فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ رای داده بود.

View more on twitter

انتقاد رئیس قوه قضاییه از دولت ایران

صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه ایران با انتقاد از عملکرد دولت حسن روحانی در زمینه سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو گفت: "انتظار می‌رود که دولت محترم با خودداری از تبلیغات رسانه‌ای و بیان حرفهای مغالطه آمیز، مسئولیت کار خود را در این زمینه بر عهده گیرد و به دنبال پیدا کردن شریک جرم نباشد."

آقای لاریجانی با ابراز "تعجب" از "انتشار برخی اسناد در شبکه‌های اجتماعی منسوب به مسئولان کشور مبنی بر اطلاع داشتن همه قوا و دفتر مقام معظم رهبری از مفاد سند ۲۰۳۰" گفت: "آنچه در مورد سند ۲۰۳۰ برای قوه قضاییه آن هم استحضاراً و صرفاً جهت اطلاع ارسال شد، مصوبه هیات وزیران مبنی بر تشکیل کارگروه ملی آموزش ۲۰۳۰ پس از امضای این سند بود و بر این اساس قوه قضاییه هیچ دخالت و اطلاعی پیرامون جزئیات و محتوای این سند نداشته است."

اشاره رئیس قوه قضاییه به متنی است که چهارشنبه گذشته در صفحه اینستاگرامی حسن روحانی منتشر شد و تصریح داشت متن مصوبه هیات وزیران راجع به تدوین یک برنامه اجرایی و نظارتی برای سند ۲۰۳۰ در چارچوب اسناد راهبردی داخلی، شهریور ۱۳۹۵ به اطلاع دفتر رهبری، قوه قضاییه و دیگر نهادهای ارشد حکومتی رسیده است.

در روز انتشار این متن، آقای خامنه ای در سخنانی برای دومین بار از عملکرد دولت در زمینه سند ۲۰۳۰ انتقاد کرد.

نماینده مجلس ایران: منعی برای مسلح شدن نمایندگان وجود ندارند

حشمت الله فلاحت پیشه از نمایندگان مجلس ایران گفته است که "نمایندگان منعی برای مسلح شدن ندارند".

آقای فلاحت پیشه گفته است "از زمان مجلس هفتم نمایندگان مجلس در صورت تمایل می‌توانستند مجوز حمل اسلحه دریافت کنند و ما از همان زمان اسلحه داشتیم".

او به خبرگزاری ایلنا گفته نمایندگان "درصورتی که درخواست دریافت سلاح را تقدیم هیات رئیسه کنند، مجلس روال قانونی آن را به انجام رسانده و پس از آن، اسلحه موردنظر به آن نماینده تحویل داده می‌شود".

توییت علی مطهری درباره 'نیروهایی که جان خود را به آسانی فدا می کنند'

علی مطهری نایب رئیس مجلس ایران در حساب توییتر خود نوشته "مایه تأسف جهان اسلام است که نیروهایی که جان خود را به آسانی فدا می کنند به جای آنکه مقابل اسرائیل باشند، مردم خود را ترور می کنند".

مایه تأسف جهان اسلام است که نیروهایی که جان خود را به آسانی فدا می کنند به جای آنکه مقابل اسرائیل باشند، مردم خود را ترور می کنند.

اعتراض سازمان هواپیمایی ایران به افزایش مالیات گمرکی در فرودگاه نجف

سازمان هواپیمایی ایران می‌گوید ادامه پروازهای شرکت‌های هواپیمایی این کشور به نجف از دهم تیر ماه به تجدید نظر مسئولان فرودگاه نجف در عراق بستگی دارد.

این اعتراض در پی "افزایش عوارض گمرکی" در فرودگاه نجف صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) رضا جعفرزاده، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی ایران گفته است: "تصمیم ایرلاین های ایرانی مبنی بر قطع پروازها از دهم تیرماه به مقصد نجف ناشی از افزایش بی رویه عوارض گمرکی و هزینه های هندلینگ فرودگاه مذکور بوده که این موضوع توسط سازمان هواپیمایی کشوری در دست پیگیری است." بنا بر اعلام شرکت‌های هواپیمایی ایران، فرودگاه نجف این شرکت‌ها را به ازای هر پرواز ۸۵ دلار و هر صندلی پرواز ۱۵ دلار از دهم تیر ماه ملزم کرده است. در حال حاضر ۱۰ شرکت هواپیمایی ایرانی به نجف پرواز دارند.

فرودگاه نجف
ISNA

اظهارات صادق لاریجانی درباره اصطلاح 'آتش به اختیار'

' آتش به اختیار یعنی دلسوزان انقلاب نباید به دلیل کم کاری احتمالی برخی مسئولان، کارهای فرهنگی را بر زمین بگذارند'

صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران در توضیح اصلاح آتش به اختیار که اخیرا آیت الله خامنه ای به کار برده، گفته است "این تعبیر برای جوانان مومن بسیار پرمعنا است. آتش به اختیار در عرصه فرهنگی یعنی دلسوزان انقلاب خصوصاً جوانان نباید به دلیل کم کاری احتمالی برخی مسئولان، کارهای فرهنگی را بر زمین بگذارند بلکه باید همانند مجاهدین در مقابل قاعدین، در صف اول جهاد انقلابی حضور داشته باشند و در مسیر تحقق اهداف فرهنگی انقلاب و ارزشهای آن بکوشند".

گزارش مستقلی از گفته های آقای لاریجانی به زودی در سایت فارسی بی بی سی منتشر می شود.

آغاز نشست فصلی شورای حکام؛ آمانو از خروج مازاد آب سنگین ایران خبر داد

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از امروز در وین آغاز شده و قرار است طی آن به بررسی گزارش جدید یوکیا آمانو مدیر کل آژانس درباره ایران بپردازد.

آقای آمانو پس از شروع اجلاس در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است که ایران در روزهای آینده بیست تن ذخایر مازاد آب سنگین خود را از کشور خارج خواهد کرد.

پلیس روسیه رهبر مخالفان را هنگام خروج از خانه بازداشت کرد

تظاهرات امروز در مسکو در نزدیکی کاخ کرملین بدون مجوز برگزار شد
EPA
تظاهرات امروز در مسکو در نزدیکی کاخ کرملین بدون مجوز برگزار شد

پلیس روسیه مانع از حضور آلکسی ناوالنی، رهبر اصلی مخالفان دولت در یک تظاهرات شده و او را هنگام خروج از خانه بازداشت کرده است.

آقای ناوالنی تظاهرات ضد فساد امروز در مسکو را برنامه ریزی کرده بود.

خبر فوریزلزله شدید در سواحل غرب ترکیه

زمین لرزه ای به بزرگی 6.3 سواحل غربی ترکیه را لرزاند. مرکز این زلزله کمی بیش از 80 کیلومتر با شهر ازمیر فاصله داشت. مرکز زلزله در بخشهای ساحلی دریای مدیترانه و در عمق 5.5 کیلومتری سطح آب بوده است.

معرفی 'مالیات گناه' در عربستان

مورد جدید پولیو در افغانستان

وزارت صحت (بهداشت) افغانستان از ثبت یک مورد جدید بیماری پولیو یا فلج کودکان در ولایت جنوبی هلمند خبر داده است.

این چهارمین مورد این بیماری از شروع سال ۲۰۱۷ میلادی در افغانستان است. وزارت صحت می‌گوید یک کودک پنج ماهه در ولسوالی/شهرستان "نوزاد" هلمند در اثر ابتلا به پولیو فلج دایمی شده است. خانواده این کودک از تطبیق واکسن وی خودداری می‌کردند و آن را "توطئه" میدانستند.

این وزارت می‌گوید برای جلوگیری فلج شدن بیشتر کودکان در این منطقه، اقدامات فوری روی دست خواهد گرفت.

افغانستان، پاکستان و نیجریه تنها کشورهایی در جهانند که پولیو در آن نابود نشده است.

پولیو
PA

خانواده مدیران بازداشت شده تلگرامی به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کردند

خبرگزاری ایلنا می گوید جمعی از خانواده‌های مدیران تلگرامی بازداشتی از عملکرد قوه قضاییه در رسیدگی به این پرونده به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت کردند.

مقام های قضایی پیش از این وعده آزادی این افراد را داده بودند.

سخنگوی قوه قضائیه ایران نزدیک به دو ماه پیش گفته بود "از ۸ متهم ادمین‌های تلگرامی قرار بازداشت ۲ نفر تبدیل شد که یک نفرشان آزاد شده و اگر نفر دیگر امروز قرار خود را تامین کند، آزاد می شود".

ظریف: روند اجرای برجام طبیعی پیش می رود

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به نروژ سفر کرده گفته است "روند اجرای برجام طبیعی پیش می رود و تصمیم جدید سنای آمریکا درباره تحریم های جدید علیه ایران نشانه کوته نظری آنها است".

پرس و جو از نواز شریف در مورد منابع ثروتش

خودروی پراید تا پایان سال جاری از خط تولید خارج می شود

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ایران گفته است که طبق اعلام سازمان استاندارد، خودروی پراید تا پایان سال ۹۶ (سال جاری) باید از خطوط تولید خارج شود و این موضوع به خودروسازان هم اعلام شده است.

ادامه مذاکرات وزارت نفت و شرکت توتال برای توسعه فاز یازده پارس جنوبی

خبرگزاری تسنیم بر اساس گزارش منابع خود می گوید اقدامات نهایی در خصوص برگزاری جلسه ای با حضور وزیر نفت به منظور امضای قرارداد توسعه فاز یازده پارس جنوبی با شرکت توتال فرانسه به عنوان رهبر کنسرسیوم، در حال انجام است و در روزهای آینده شاهد برگزاری این جلسه خواهیم بود.

دوهواپیمای باری و دو کشتی از ایران عازم قطر شده

محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران درباره آخرین وضعیت صادرات مواد غذایی به قطر گفته است تاکنون دو هواپیمای کارگو از تهران و دو کشتی از بندر بوشهر که بار آنها از شیراز تامین شده به کشور قطر اعزام شده‌اند.

آقای لاهوتی به خبرگزاری ایلنا گفته "با وجود بحران پیش‌آمده متاسفانه ما از ترک‌ها خیلی عقب هستیم و شرایط حضور در بازار قطر سخت است. مردمان این کشور کالاهای باکیفیت و گران مصرف می‌کنند و اصلاً شبیه عراق نیستند".

رییس بانک مرکزی: دریافت وام ۵ میلیون تومانی با وثیقه قرار دادن یارانه ممکن است

ولی الله سیف، رئیس بانک مرکزی ایران می‌گوید دستورالعمل پرداخت وام‌های پنج میلیون تومانی با وثیقه قرار دادن یارانه‌ها به بانک‌ها ابلاغ شده است و "بانک‌ها در حال عمل هستند."

به گزارش خبرگزاری کار ایران آقای سیف گفته است:" در گذشته کارت‌های اعتباری ۱۰ میلیونی، ۲۰ میلیونی و ۵۰ میلیونی صادر می‌شد؛ در حال حاضر نیز کارت‌های اعتباری ۵ میلیونی نیز در میان این کارت‌ها قرار داده‌ایم که از طریق وثیقه گذاشتن یارانه بتوان پرداخت وام را عملیاتی کرد."

ولی الله سیف، رئیس بانک مرکزی ایران
ILNA

ظریف وارد اسلو پایتخت نروژ شد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به همراه هیاتی سیاسی برای شرکت در مجمع اسلو فروم 2017 وارد اسلو پایتخت نروژ شده است. قرار است آقای ظریف در جریان این سفر با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت و گو کند. تحولات در منطقه خلیج فارس یکی از موضوعات مورد گفت و گوی دو طرف است.

هشتمین سالگرد انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸

امروز بیست و دوم خرداد هشتمین سالگرد انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ است که اعلام نام محمود احمدی نژاد به عنوان پیروز آن به ماه ها اعتراض رای دهندگان منجر شد. یک روزنامه نگار ایرانی تصویری از صفحه اول روزنامه توقیف شده اعتماد ملی را یک روز پیش از رای گیری آن سال منتشر کرده است.

روزنامه توقیف شده اعتماد ملی ارگان این حزب و متعلق به مهدی کروبی است که همانند میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد، در حبس خانگی است.

سنگ قبر نسل من٬ چیزی باید بیشتر از تاریخ تولد و مرگ داشته باشد٬ تاریخ یک زایش دردناک: #۲۲خرداد۸۸

سنگ قبر نسل من٬ چیزی باید بیشتر از تاریخ تولد و مرگ داشته باشد٬ تاریخ یک زایش دردناک: #۲۲خرداد۸۸

نماینده تهران در مجلس: از جلسه غیرعلنی درباره حمله داعش، چیزی عاید نمایندگان نشد

مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مجلس ایران در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا: از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس چیزی عاید نمایندگان نشد؛ خواستار برگزاری جلسه غیرعلنی برای بررسی ابعاد حمله تروریستی تهران هستیم.

بانک مرکزی: حدود ۲۷ میلیارد تومان به سپرده‌گذاران فرشتگان پرداخت شده

عباس کمره‌ای، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی گفته است: "در مجموع مبلغی حدود۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به سپرده‌گذاران فرشتگان پرداخت شده است."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آقای کمره‌ای گفته است کلیه دارایی‌های شناسایی شده این موسسه و دارایی‌هایی که در آینده شناسایی خواهد شد، متعلق به سپرده گذاران است.

این اظهارات در حالی است مرحله دوم تعیین تکلیف سپرده‌گذاران فردا سه‌شنبه بیست و سوم خرداد به پایان می‌رسد.

در مرحله اول این طرح قرار بود سپرده‌گذاران زیر ده میلیون تومان و در مرحله دوم سپرده‌گذاران زیر بیست میلیون تومان تعییت تکلیف شوند.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در پاییز سال گذشته اعلام کرد که موسسه فرشتگان (زیر مجموعه موسسه کاسپین) ۴۰۰۰ میلیارد تومان کسری دارد و نمی‌تواند تعهدات خود را عمل کند.

درباره موسسه کاسپین و فرشتگان بیشتر بخوانید:

موسسه فرشتگان
NASIMONLINE

بیانیه نمایندگان کرد مجلس: جریان تکفیری داعش به هیچ قوم و مذهب و ملیتی تعلق ندارد

نمایندگان کرد مجلس ایران بیانیه ای منتشر کرده اند و گفته اند که داعش به هیچ قوم، مذهب و ملیتی تعلق ندارد.

مجلس ایران و آرامگاه آیت الله خمینی هفته گذشته هدف حملاتی قرار گرفت که داعش مسئولیت آن را پذیرفت.

بیانیه نمایندگان کرد مجلس در محکوم کردن حملات تروریستی هفته گذشته تهران: جریان تکفیری داعش به هیچ قوم و مذهب و ملیت… twitter.com/i/web/status/8…

'دستگیری عوامل داعش در هرمزگان' در جنوب ایران

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه ایران از قول رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان می گوید "در روزهای گذشته ۵ نفر از عوامل مرتبط با داعش در بندر جاسک دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند".

وزیر اول اسکاتلند خواستار توقف مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا شد

نیکولا استرجن، وزیر اول اسکاتلند و رهبر حزب استقلال اسکاتلند که در پارلمان بریتانیا ۳۵ کرسی خواهد داشت، خواهان توقف مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا شده تا فرصتی فراهم شود برای هماهنگی میان همه احزاب و در پیش گرفتن موضع و روشی که مورد قبول همه آنها باشد.

در انتخابات پارلمانی بریتانیا که روز پنجشنبه گذشته برگزار شد، حزب حاکم محافظه‌کار اکثریت خود را در پارلمان از دست داد و در حال حاضر هیچ یک از احزاب بریتانیا اکثریت مطلق ندارد. ترزا می، نخست‌وزیر و رهبر حزب محافظه‌کار قرار است با حمایت یک حزب کوچک سنت‌گرا، دولت اقلیت تشکیل دهد.

اوکراینی ها شروع سفر بدون ویزا به اتحادیه اروپا را جشن گرفتند

مردم اوکراین شروع برنامه سفر بدون ویزا به اتحادیه اروپا را با رویدادهای ویژه جشن گرفته اند.

اوکراینی ها از این پس اجازه دارند با گذرنامه بیومتریک بدون داشتن ویزای قبلی برای ۹۰ روز وارد منطقه شنگن - از جمله کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند مثل سوئیس و ایسلند اما نه بریتانیا یا ایرلند - شوند. بیشتر بخوانید

اوکراینی هایی که خواهان کار کردن در اتحادیه اروپا هستند همچنان به ویزای کار نیاز دارند
AFP
اوکراینی هایی که خواهان کار کردن در اتحادیه اروپا هستند همچنان به ویزای کار نیاز دارند

'از زمان فرماندهی طلایی در پلیس گرفتن پول از کنسرت گذاران باب شد'

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی در ایران درباره لغو کنسرت های مجوز دار: دادستان بدون ارائه مستندات حقوقی حق لغو کنسرت ندارد. گفتند دلیلش مخالفت امت شهیدپرور است؛ اگر در کنسرتی خانواده شهدا نشسته باشند چه؟

آقای نوربخش به خبرگزاری ایلنا گفته است "از زمان آقای (مرتضی) طلایی رییس (فرمانده اسبق) نیروی‌انتظامی تهران گرفتن پول از کنسرت‌گذاران توسط اماکن به بهانه اضافه‌کار ماموران برای کنترل ترافیک باب شد".

کانون نویسندگان ایران: حوادث اخیر نباید دستاویز بسته‎تر کردن فضا شود

کانون نویسندگان ایران با انتشار اطلاعیه ای درباره حواث چهارشنبه گذشته در تهران و حملات داعش به خانواده‌های کشته‌گانِ این رخداد تسلیت گفته و هشدار داده که "این یورش خونبار، هرگز نباید دستاویز حاکمیت برای بسته‌تر کردن هرچه بیشتر فضای جامعه شود."

اظهارات نماینده مجلس ایران درباره جلسه غیرعلنی بررسی حمله داعش

فاطمه سعیدی از نمایندگان مجلس ایران با اشاره به جلسه غیرعلنی روز یکشنبه مجلس با حضور وزرای اطلاعات و کشور به خبرگزاری ایسنا گفته است "گزارش مبسوطی درباره دو حادثه تروریستی تهران، نحوه مقابله با حوادث اینچنینی و پیشگیری از حوادث مشابه در طول ماه های گذشته توسط بالاترین مقامات امنیتی دولت و همچنین جانشین فرماندهی سپاه به نمایندگان ارایه شد".

خانم سعیدی گفته " به هر حال در هر کار اجرایی نقاط ضعفی نیز وجود دارد و هیچ کس معصوم از خطا و اشتباه نیست. باید تلاش همه ما این باشد که به ویژه در مورد مسائل امنیتی کمترین خطا را مرتکب شویم که خوشبختانه دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما در چنین وضعیتی به سر می برند".

عبدالله: در حکومتداری و تأمین امنیت کوتاهی کردیم

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی افغانستان می‌گوید حکومت وحدت ملی در تأمین امنیت و حکومتداری خوب کوتاهی کرده است.

بیشتر بخوانید

رئیس اجرایی افغانستان
FB/DRABDULLAHABDULLAH

رهبر اصلی مخالفان روسیه مردم را به تظاهرات ضدفساد دعوت کرد

انتظار می‌رود که هواداران آلکسی ناوالنی، رهبر اصلی مخالفان روسیه، در مرکز مسکو، پایتخت، علیه "فساد" دست به اعتراض بزنند. براساس گزارشها مقامات مجوز برگزاری تظاهرات را در منطقه‌ای دیگر به این چهره مخالف داده بودند، اما گفته شده است پس از آنکه به گفته آقای ناوالنی مقامات تلاش کردند تا شرکت‌کنندگان در این تظاهرات را "تحقیر" کنند محل آن را تغییر داده است. بیشتر بخوانید

مقام های روسیه محل تظاهرات را تغییر دادند
EPA

انتقاد نماینده مجلس ایران از 'سنگرسازی' در محوطه پارلمان

از دیروز شروع کردند به دپوکردن شن و پرکردن گونی‌ و سنگرسازی در محوطه مجلس! مگراینجامیدان جنگه؟! این درحالی‌ست‌که مجلس یک سیستم هشدار نداره!

دعوت ایران از کشورهای خلیج فارس برای 'مذاکره و خویشتنداری'

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به قطع روابط چند کشور عربی با قطر گفته است کشورهای همسایه جنوبی را به مذاکره و خویشتنداری دعوت می‌کنیم.

حزب امانوئل مکرون در فرانسه در آستانه یک پیروزی بزرگ قرار دارد

بر اساس نخستین پیش‌بینی‌ها حزب امانوئل مکرون، در آستانه یک پیروزی بزرگ در انتخابات پارلمانی فرانسه قرار دارد.

پیش‌بینی‌ها نشان می دهد حزب "جمهوری به پیش"، حزب تازه تاسیس و میانه رییس جمهور فرانسه و حزب متحد آن "مو دم" از ۵۷۷ کرسی پارلمانی احتمالا ۴۴۵ کرسی را به خود اختصاص خواهند داد.

با شمارش کل آرا حزب آقای مکرون و حزب متحد آن بیش از ۳۲ درصد آرا را به دست آورده اند که فاصله زیادی با دیگر احزاب دارد. گفته می شود حزب راست میانه جمهوریخواهان کمتر از ۱۶ درصد، حزب راست افراطی جبهه ملی ۱۳.۲ درصد و بعد از آن حزب چپ افراطی ۱۱ درصد آرا را به دست آورده است. بیشتر بخوانید

امروز در خبرها

بر اساس نخستین پیش‌بینی‌ها حزب امانوئل مکرون، در آستانه یک پیروزی بزرگ در انتخابات پارلمانی فرانسه قرار دارد.

مخالف پوتین از مردم خواست در تظاهرات ضد فساد شرکت کنند.

مردم اوکراین شروع برنامه سفر بدون ویزا به اتحادیه اروپا را با رویدادهای ویژه جشن گرفته اند.

آنچه گذشت

مروری به آنچه دیروز گذشت.