Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. واکنش‌ها به حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در سوریه
 2. حمله راننده یک خودرو به گروهی از مسلمانان در خارج از یک مسجد در لندن
 3. آغاز رسمی مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

احضار کاردار سوییس در تهران برای اعتراض به مواضع اخیر آمریکا

در واکنش به اظهارات اخیر رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در مورد تغییر حکومت در ایران، وزارت امور خارجه ایران کاردار سوییس را به عنوان حافظ منافع ایالات متحده احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که به دنبال "اظهارات نسنجیده و مداخله جویانه" وزیر امور خارجه ایالات متحده، محمد کشاورززاده مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه ایران کاردار سوییس را در غیاب سفیر آن کشور احضار و "مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران" را ابلاغ کرده است.

چند روز پیش رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در سخنانی در مجلس نمایندگان گفت: "سیاست ما در قبال ایران این است که هژمونی و استیلای ایران را عقب برانیم، توانایی آنها در تولید تسلیحات اتمی را مهار کنیم، و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که منجر می‌شود به انتقال مسالمت‌آمیز حکومت."

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد که محمد کشاورززاده این اظهارات را "مغایر با قواعد آمره حقوق بین الملل و تعهدات بین المللی دولت آمریکا از جمله منشور ملل متحد و نیز معاهدات دو جانبه این کشور با جمهوری اسلامی ایران" دانسته است.

خبر فوریاطلاعیه خبرگزاری رسمی عربستان درباره توقیف 'قایق حامل سلاح'

خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از یکی از مقام‌های این کشور گزارش داده که صبح روز جمعه گذشته سه قایق با پرچم‌های سفید و قرمز با سرعت زیاد وارد پایگاه نفتی این کشور شدند و نیروهای دریایی عربستان به آنها شلیک کرد.

به گفته این خبرگزاری دو قایق فرار کردند اما سرنشینان یک قایق دیگر بازداشت شدند. عربستان می‌گوید در این قایق اسلحه و مواد منفجره بوده است.

خبرگزاری رسمی عربستان اشاره‌ای به ملیت سرنشینان و مالک قایق‌ها نکرده است.

دو روز پیش ایران اعلام کرد که یک صیاد محلی توسط گارد ساحلی عربستان کشته شده است. بیشتر اینجا بخوانید.

سرمایه فقیران: تکه‌ای از بدن

واکنش جهانگیری به حمله موشکی ایران

اینستاگرام اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران:

عصر امروز در ديدار با مجمع نمايندگان استان سيستان و بلوچستان عنوان شد: امنیت مردم ايران خط قرمز است. ايران در مبارزه با تروریسم صادق و مقتدر است. توان موشکی ایران بازدارنده و در خدمت صلح و ثبات و امنیت منطقه.

View more on instagram

'بازداشت دو نفر در ارتباط با مجاهدین'

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از دستگیری دو نفر به دلیل ارتباط با سازمان مجاهدین خبر داده است.

رضا شاکرمی به خبرگزاری تسنیم گفت: "این دو نفر زن و مرد بوده و به ارتباط خود با سرپل منافقین اقرار کرده‌اند".

به گفته آقای شاکرمی بازداشت‌شدگان در حال حاضر در زندان هستند. او گفت "از بیان جزئیات معذور هستم".

View more on twitter

پیام نتانیاهو برای ایران

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به حمله موشکی دیشب ایران به مواضع داعش در سوریه و اظهارات بعضی مقام‌ها، چهره‌های سیاسی و رسانه‌های ایرانی در مورد در تیررس بودن اسرائیل، گفت: یک پیام برای ایران دارم، اسرائیل را تهدید نکنید.

View more on twitter

حمله به مسجد لندن؛ مسلمانان مانع کتک خوردن راننده وانت شدند

امام مسجد
BBC

محمد محمود٬ امام مرکز مسلمانان فینزبری در شمال لندن گفته است که او و سایر مسلمانان اجازه ندادند که به مظنون اصلی حمله دیشب آسیبی وارد شود. به گفته آقای محمود بعد از حمله راننده وانت به مسلمانان٬ شماری که عصبانی بودند قصد داشتند راننده را کتک بزنند٬ اما عده‌ای از مسلمانان اطراف راننده جمع شدند و اجازه ندادند تا رسیدن پلیس٬ به او صدمه وارد شود. مظنون اصلی مردی ۴۸ ساله است که پلیس گفته در این حمله تنها بوده و سابقه‌ای از او در بایگانی پلیس وجود نداشته است.

بازی نمایشی منصور بهرامی

خبر فوریتجمع نیروهای پلیس فرانسه در شانزه‌لیزه

در خیابان شانزه‌لیزه پاریس حادثه‌ای رخ داده که نیروهای پلیس فرانسه در آنجا تجمع کرده‌اند. گفته می‌شود یک خودرو آتش گرفته است.

View more on twitter

افغانستان عراق پاکستان؛ کدام بیشترین مهاجر را در ایران دارد؟

اجرای زنده موسیقی برای بیماران ویژه

صادق لاریجانی: برخی کسانی که به آمریکا چراغ سبز نشان می دهند مفسد فی الارضند

صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه ایران گفت کسانی "در داخل کشور به دشمنان چراغ سبز نشان می‌دهند و با ارسال برخی سیگنال‌ها موجب ایجاد طمع در دشمنان می‌شوند". وی افزود: "برخی از این افراد محاربند و برخی مفسد فی الارضند."

به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، آقای لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی از "نیروهای امنیتی به ویژه وزارت اطلاعات و سپاه " خواست که "کاملاً هوشیارانه، این قبیل گروه‌ها را رصد و کشف کنند".

رئیس دستگاه قضایی بدون توضیح بیشتر در مورد این افراد هشدار داد: "قوه قضاییه بدون هیچ گونه هراسی از هیاهو‌ها و تبلیغات مدعیان حقوق بشر با این افراد برخورد خواهد کرد."

جزئیات عملیات سپاه علیه فرمانده انصار الفرقان

جلیل قند زهی
IRNA

این عکسی است که خبرگزاری‌های ایران از جلیل قنبرزهی (نفر وسط) رییس گروه انصار الفرقان منتشر کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها٬ جلیل قنبرزهی ۲۵ سال تحت تعقیب نیروهای امنیتی ایران بوده است. قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در عملیاتی با مشارکت نیروی زمینی سپاه٬ در ارتفاعات قصر قند سیستان و بلوچستان جلیل قنبرزهی و همراهانش را کشته‌اند. خبرگزاری‌ها عکس‌های متعددی از جسد افراد دیگری نشان‌ داده‌اند که به خاک آغشته هستند و به نظر می‌آید همراه فرمانده انصارالفرقان بوده‌اند.

روسیه آمریکا را تهدید کرد

وزارت دفاع روسیه٬ آمریکا را تهدید کرده که هر هواپیمای نظامی ائتلاف را که در غرب رود فرات در خاک سوریه پرواز کند٬ هدف قرار خواهد داد.

چند ساعت پیش پنتاگون تایید کرد که یک هواپیمای سوریه٬ متحد روسیه را٬ در استان رقه هدف قرار داده است. بیشتر اینجا بخوانید.

سفر نخست‌وزیر عراق به تهران

یک 'مهاجم انتحاری' در هرات دستگیر شد

ریاست امنیت ملی هرات در غرب افغانستان می‌گوید یک مهاجم انتحاری را در ناحیه یازدهم این شهر دستگیر کرده است. در خبرنامه منتشرشده از سوی این اداره آمده که یک جلیقه انتحاری هم به دست نیروهای این نهاد افتاده است. در این خبرنامه گفته شده این فرد که قصد داشته در روزهای عید رمضان حمله انتحاری انجام بدهد به جرم خود اعتراف کرده است.

هرات
BBC

اعلام همبستگی رهبران مذاهب مختلف لندن در حادثه حمله به مسجد

اتحاد رهبران مذهبی
Reuters

رهبران مذاهب مختلف برای اعلام همبستگی با مسلمانان لندن در مسجد محله فینزبری در شمال لندن جمع شدند.

دیدار ترزا می و کوربین از مسجد شمال لندن

ترزا می
.
دیدار ترزا می با رهبران مذهبی در شمال لندن

ترزا می٬ نخست‌وزیر بریتانیا از مسجد محله فینزبری در شمال لندن دیدار کرده است. حمله شب گذشته به نمازگزاران این مسجد به مرگ یک نفر و زخمی شدن چند مسلمان دیگر منجر شده است. حال بعضی از مجروحان وخیم است.

او همچنین در فینزبری با چند رهبر مذهبی دیدار کرده است.

جرمی کوربین٬ رهبر حزب کارگر و منتقد اصلی خانم می هم به دیدار مسلمانان مسجد فینزبری رفته است.

قرعه‌کشی مسابقات انتخابی والیبال مردان جهان در آسیا

رسانه‌های ایران: رهبر گروه انصار الفرقان کشته شده است

خبرگزاری‌های ایران از کشته شدن رییس گروه انصارالفرقان خبرداده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران اعلام کرد: "درعملیات نیروی زمینی سپاه پاسداران و قرارگاه قدس در ارتفاعات قصرقند "جلیل قنبرزهی"، سرکرده گروهک انصارالفرقان به هلاکت رسید."

خبرگزاری فارس می‌گوید نیروهای امنیتی ایران ۲۵ سال به دنبال جلیل قنبرزهی بوده‌اند.

انصارالفرقان، یک گروه مسلح سنی است که در سال های گذشته، به نیروهای دولتی در جنوب شرقی ایران حمله کرده است.

چند روز پیش رسانه‌های ایران خبر دادند که در عملیات وزارت اطلاعات ایران دو نفر از نیروهای این گروه کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند. بیشتر اینجا بخوانید

View more on twitter

قاچاق خاک، 'دلیل کاهش صادرات سیمان'

داریوش مهاجر، دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران، در یک نشست خبری مشترک با تشکل‌های بخش خصوصی گفته است دلیل کاهش صادرات سیمان کشور، قاچاق خاک است.

به گفته او دولت باید در این باره فکر جدی کند. آقای مهاجر همچنین افزوده خصوصی‌سازی‌ها و واگذاری‌ها به بخش خصوصی در کشور نتیجه‌بخش نبوده وبدهی‌ها و زیان‌های زیادی را متوجه صنایع کشور کرده است.

او تاکید کرده دولت به تنهایی نمی‌تواند با فساد مقابله کند وهمه ارکان حاکمیت باید با آن مقابله کنند.

صادق لاریجانی از وزارت اطلاعات و سپاه خواست با سیگنال‌دهندگان برخورد کند

لاریجانی
MIZAN

رییس قوه قضاییه ایران گفته است که "عده‌ای در داخل کشور به دشمنان چراغ سبز نشان می‌دهند و با ارسال برخی سیگنال‌ها موجب ایجاد طمع در دشمنان می‌شوند."صادق لاریجانی از کسی نام نبرده اما آن افراد را محارب و مفسد فی‌الارض خوانده و گفته نیروهای امنیتی به‌ویژه وزارت اطلاعات و سپاه باید این قبیل گروه‌ها را رصد و کشف کنند.

او به سخنان رکس تیلرسون٬ وزیر خارجه آمریکا٬ درباره لزوم تغییر مسالمت‌آمیز قدرت در داخل ایران اشاره کرده است. به نظر می‌آید منظور آقای لاریجانی از گروه‌های محارب٬ افرادی است که آقای تیلرسون از آنها سخن گفته بود.

چند روز پیش وزیر خارجه آمریکا گفته بود: "سیاست ما در قبال ایران این است که هژمونی و استیلای ایران را عقب برانیم، توانایی آنها در تولید تسلیحات اتمی را مهار کنیم، و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که منجر می‌شود به انتقال مسالمت‌آمیز حکومت. و البته همان‌طور که می‌دانیم، آن عناصر حضور دارند."

اعتراض به خوانده شدن دعای جوشن کبیر توسط خواننده پاپ ایرانی

غنی در گشایش دهلیز هوایی افغانستان و هند: بحران را به فرصت تبدیل می‌کنیم

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان امروز دوشنبه (۲۹ جوزا/خرداد) اولین دهلیز هوایی افغانستان و هند را افتتاح کرد. در اولین روز گشایش این دهلیز هوایی امروز ۶۰ تن گیاه طبی به ارزش پنج میلیون دلار توسط هواپیمای کارگوی شرکت آریانا از افغانستان به هند فرستاده شد.

آقای غنی در مراسم امروز گفت: "امروز کسانی که برای ما بحران ایجاد می‌کنند، درس بگیرند که ما بحران را به فرصت بدل می‌کنیم."

او اشاره‌ای به بسته شدن مرز اسپین‌بولدک میان افغانستان و پاکستان در سال گذشته کرد که سبب شد ضرر فراوانی به خصوص به تجار میوه افغانستان وارد شود و افزود که ایده ایجاد این دهلیز تجارتی آن زمان به میان آمد.بیشتر بخوانید

دهلیز هوایی هند و افغانستان
Shahhusain Murtzawi/Facebook

درباره حمله موشکی سپاه به دیرالزور چه می‌دانیم

حمله موشکی به سوریه
TASNIM

 • یکشنبه شب ۲۸ خرداد سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تروریست‌های تکفیری را در شرق سوریه و دیرالزور هدف قرار داده است
 • شش موشک بالستیک میان‌برد از کردستان و کرمانشاه٬ دو استان غربی ایران٬ به سوی شرق خاک سوریه شلیک شد
 • به گفته سپاه تجهیزات نظامی و دپوی عملیات انتحاری داعش در دیرالزور هدف قرار گرفته و عملیات موفقیت‌آمیز بوده است
 • گفته می‌شود یکی از فرماندهان ارشد داعش به نام سعدالحسینی در حمله موشکی کشته شده است
 • ایران می‌گوید عراق و سوریه از قبل در جریان حمله بودند
 • سپاه این حمله را به تلافی حملات داعش به مجلس ایران و آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی انجام داد
 • سخنگوی سپاه گفته حامیان بین‌المللی و منطقه‌ای تروریسم مخاطب پیام هشدارآمیز شلیک موشک بودند

درباره حمله موشکی بیشتر اینجا بخوانید

درباره پیامدهای داخلی و خارجی این اقدام سپاه تحلیل جمشید برزگر را در سایت ما بخوانید

واکنش محمدرضا عارف به حمله موشکی

محمدرضا عارف٬ رییس فراکسیون امید مجلس متشکل از اصلاح‌طلبان٬ در اینستاگرام خود از حمله موشکی سپاه دفاع کرده و نوشته است: "حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر داعش در پاسخ به عملیات کور تروریستی این گروهک از رهگذر همین اتحاد و با هم بودن میسر شد و پاسخی بود به بدخواهان ایران اسلامی که در آرزوی ایجاد تنش و درگیری در داخل کشور ما نباشند."

View more on instagram

'سیلی سپاه'

اینستاگرام منسوب به آیت‌الله خامنه‌ای چند پست منتشر کرده که در یکی از آن‌ها گفته شده "تکفیری‌ها از عراق و سوریه جارو می‌شوند" و حمله موشکی سیلی سپاه بوده است.

View more on instagram

مرگ بازیکن کریکت به دلیل برق‌گرفتگی در چابهار ایران

آغاز مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

مذاکرات خروج از اروپا
Getty Images

مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما در بروکسل مقر این اتحادیه آغاز شد. میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا گفت هدف او در درجه اول این است که به بی‌ثباتی ناشی از خروج بریتانیا پایان دهد. بیشتر اینجا بخوانید.

'سیلی محکم‌تر در راه است'

گزارش یک نماینده مجلس از وضعیت دانشگاه اهواز

محمود صادقی، نماینده مجلس ایران که از طرف کمیسیون آموزش مجلس در حال بررسی موضوع اعتراضات دانشجویان به مشکلات خوابگاه دانشگاه اهواز است، در توییتر از بازدید خود گفته است:

View more on twitter
View more on twitter

خبر فوریترزا می حمله به مسجد شمال لندن را 'منزجرکننده' خواند

خانم می مقابل دفتر نخست‌وزیری سخنرانی کوتاهی داشت
BBC
خانم می مقابل دفتر نخست‌وزیری سخنرانی کوتاهی داشت

ترزا می٬ نخست‌وزیر بریتانیا٬ حمله به مسلمانان در مسجدی در شمال لندن را محکوم کرد و گفت این حادثه درست به اندازه حوادث اخیر در این کشور "منزجرکننده" است.

او قربانیان را مسلمانان بی‌گناهی توصیف کرد که بعد از شکستن روزه در حال ترک مسجد بودند. خانم می گفت "امروز همه جمع می‌شویم تا مانند حوادث قبلی این اتفاق را هم محکوم کنیم و بار دیگر بگوییم که این نوع شر و نفرت به هیچ جا نمی‌رسد."

درگیری طالبان و نیروهای امنیتی افغان در تخار 'شدت گرفته است'

طالبان به ولسوالی‌های مرزی خواجه غار و خواجه بهاءالدین ولایت تخار حمله کردند. مقامات محلی تایید می‌کنند که جنگجویان طالبان شش پاسگاه امنیتی را تصرف و نیروهای امنیتی افغان را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

با تصرف این پاسگاه‌ها از سوی گروه طالبان، راه ارتباطی ولسوالی‌های خواجه بهاء الدین و درقد بسته شده است.

بیشتر بخوانید

برخورد پلیس ایران با 'پلیس خودسر'

حسین ساجدی‌نیا٬ رییس پلیس تهران٬ گفته است که با نیروهای "خاطی" که با معترضان بانک ثامن درگیر شده‌اند٬ برخورد خواهد شد. فیلمی در شبکه‌های اجتماعی پخش شده که نشان می‌دهد شماری از ماموران پلیس٬ معترضان مقابل بانک اعتباری ثامن را کتک می‌زنند.

آقای ساجدی‌نیا گفته است: "متاسفانه چند نفر از عوامل پلیس به صورت خودسرانه عمل کرده و با تجمع کنندگان درگیر شدند."ظاهرا در این حادثه شماری از ماموران پلیس با هم درگیر شده‌اند. رییس پلیس تهران گفته است که سایر نیروهای پلیس برای جداکردن همکارانشان از مردم وارد عمل شدند.

View more on twitter

درباره حمله به مسجد شمال لندن چه می‌دانیم؟

مسلمانان بعد از حمله در اطراف مسجد نماز خواندند
Getty Images
مسلمانان بعد از حمله در اطراف مسجد نماز خواندند
 • یک وانت سفید وارد پیاده‌رو شد و چند نمازگزار اطراف یک مسجد را در شمال لندن در محله فینزبری زیر گرفت
 • یک مرد کشته شده و ۸ نفر دیگر زخمی هستند. تمام قربانیان مسلمان بوده‌اند
 • حادثه نیمه شب یک‌شنبه و اوایل صبح دوشنبه اتفاق افتاد که مسلمانان در ماه رمضان برای نماز و دعا جمع شده بودند
 • امبر راد٬ وزیر کشور بریتانیا٬ این حادثه را "تروریستی" خوانده است
 • یک مرد ۴۸ ساله که پشت فرمان وانت نشسته بود٬ به عنوان مظنون اصلی دستگیر شده است. پلیس گفته به دنبال مظنون دیگری نیست
 • بیشتر اینجا بخوانید: حمله به مسلمانان در یک مسجد

همدردی مردم محلی با قربانیان حمله به مسجد
Getty Images
همدردی مردم محلی با قربانیان حمله به مسجد

حمله موشکی ایران، از سکوت اولیه تا التهاب بیشتر

جمشید برزگر

تحلیلگر بی‌بی‌سی در امور ایران

محکومیت حمله موشکی سپاه پاسداران به مناطق تحت کنترل داعش در سوریه، برای مخالفان منطقه‌ای و جهانی جمهوری اسلامی کار آسانی نخواهد بود. ایران نخستین کشوری نیست که دست به چنین عملیاتی زده است. آمریکا، بریتانیا و فرانسه از یک سو و روسیه از سوی دیگر، در سال‌های گذشته بارها عملیاتی مشابه با دلایلی مشابه انجام داده‌اند. با این همه، دشوار است بتوان تصور کرد که رقبای ایران در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله عربستان سعودی، اسرائیل و آمریکا، حمله موشکی سپاه را همچون عملیات مشابه کشورهای دیگر ارزیابی کنند. به ویژه اینکه هم سپاه پاسداران و هم چهره‌های سیاسی و نظامی ایران، در واکنش‌های خود پس از حمله موشکی، بیشتر یا دست کم به همان اندازه که به ضربه زدن به داعش بها داده‌اند، بر پیام این حمله برای رقبای منطقه‌ای و به گفته آنها حامیان داعش تاکید کرده‌اند. تردیدی نیست که هدف این حمله، بر نوع و شدت واکنش‌ها تاثیر چشمگیری خواهد داشت. حمله به داعش، اقدامی نیست که به راحتی محکوم شود. با این همه، پرتاب موشک در سطح منطقه ای، با وجود اعلام نگرانی های مکرر از برنامه موشکی ایران هم کاری نیست که در کمترین حالت معادلات منطقه‌ای را پیچیده‌تر نکند یا منطقه را ملتهب‌تر از آنچه هست نسازد.

واکنش وزیر خارجه بریتانیا به حمله به یک مسجد شمال لندن

بوریس جانسون٬ وزیر خارجه بریتانیا٬ در واکنش به حمله شب گذشته به مسلمانان در یک مسجد در محله فینزبری در شمال لندن٬ با قربانیان ابراز همدردی کرده و گفته "هرگز اجازه نمی‌دهیم که نفرت بین ما تفرقه ایجاد کند."

View more on twitter

سازمان ملل: 'بچه‌بازی' در افغانستان جرم شناخته شود

بچه بازی
BBC
در بعضی مناطق افغانستان لباس زنانه به تن کودکان می‌کنند و از آنها در مهمانی‌ها و محافل عروسی به عنوان رقاص استفاده می‌کنند

سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش خود در مورد "خشونت‌های جنسی در مناطق جنگی" از دولت افغانستان خواسته پدیده "بچه‌بازی" را جرم محسوب کند.

سازمان ملل در این گزارشش که امروز دوشنبه (۲۹ جوزا/خرداد) منتشر شده، از دولت افغانستان مصرانه خواسته که به منظور تقویت در دستگاه عدلی و قضایی این کشور، حسابدهی و پیدا کردن راه حل برای جرایم مرتبط به خشونت‌های جنسی منابع لازمی را اختصاص دهد.

undefined

بیشتر بخوانید

واکنش‌های توییتری به حمله موشکی سپاه

حمله موشکی دیشب سپاه واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

عطاالله مهاجرانی٬ وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییترش نوشته که حمله موشکی فراتر از انتقام عملیات تهران و پیامی "روشن و مقتدرانه" به همه است.

منتقدان دولت٬ حسن روحانی را خطاب قرار داده‌اند. مثلا عباس کلاهدوز٬ معاون سرویس سیاسی تسنیم نوشته است که موشک‌های سپاه همان‌هایی است که روحانی در انتخابات به آنها حمله کرد.

اما محمدجواد اکبرین به اطاعیه سپاه اشاره کرده و گفته این عملیات با هماهنگی دولت انجام شده چون در اطلاعیه گفته شده که "با مشارکت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور".

علی نادری٬ از سردبیران رجانیوز نوشته که حمله موشکی هم انتقام بود٬ هم تست عملیاتی موشک نقطه‌زن هم واکنش به تحریم موشکی.در کنار تعریف و تمجید از سپاه٬ بعضی مانند مهدی افروزمنش٬ روزنامه‌نگار٬ از "دفاع مدهوشانه و بدون منطق" از حمله موشکی انتقاد کرده‌اند.

View more on twitter
View more on twitter
View more on twitter
View more on twitter

شلیک موشک‌های ذوالفقار و قیام

جزییات حمله موشکی
MEHR

خبرنگاران دفاعی تسنیم و مهر جزئیات موشک‌های پرتاب شده به سوی دیرالزور را گزارش کرده‌اند.

View more on twitter