Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تولد عزت الله انتظامی و عباس کیارستمی

  بهرام رادان، بازیگر ایرانی در اینستاگرام خود با تبریک سالروز تولد عزت الله انتظامی و عباس کیارستمی نوشت: "تولد عزت سينماى ايران مبارك، سايه تان بر سر ما مستدام، همچنين تولد عاليجناب كيارستمى هم مبارك، هنوز هم همه مبهوت هستيم كه چه شد كه نيستيد... يادتان جاويد"

  View more on instagram
 2. وزارت کشور مصر: هفت نفر در جریان تیراندازی پلیس در قاهره کشته شدند

  مقام‌های مصر می‌گویند پلیس این کشور هفت مرد را که به گفته پلیس در حمله به کلیسای مسیحیان قبطی دست داشتند کشته است.

  وزارت کشور مصر گفته این هفت نفر در جریان تیراندازی اخیردر منطقه اسیوط در چهارصد کیلومتری جنوب قاهره پایتخت کشته شده‌اند.

  به گفته مقام‌های امنیتی این افراد سلاح های الکتریکی، مهمات و لباس های نظامی جعلی همراه داشتند. مقام‌ها در قاهره وضعیت اضطراری در این کشور را سه ماه دیگر تمدید کرده‌اند.

  در حمله به کلیسای قبطیان در مصر حدود ۱۰۰ نفر کشته شدند

 3. روحانی: امنیت فقط با داعش به خطر نمی‌افتد

  حسن روحانی ،رئیس جمهوری ایران در سخنرانی زنده خود اعلام کرد: "امنیت فقط با داعش به خطر نمی‌افتد، خود دولت، مجلس و قوه قضاییه می توانند امنیت به هم بزنند و همچنین امنیت بیافرینند."

  آقای روحانی همچنین افزود: "تسهیلات به بخش خصوصی بدهیم، مشکلات بانک ها ما زیاد است. در دولت یازدهم بانک ها را تقویت کردیم. اصلی ترین کار دولت دوازدهم ساماندهی وضعیت بانکی است."

  روحانی
 4. اعتراض در دانشگاه بغازچی استانبول

  View more on twitter
 5. سپاه بانه: یک عضو پژاک بازداشت شد

  سرهنگ مصطفی سلیمانی، فرمانده سپاه شهرستان بانه اعلام کرد: "یک نفر از اعضای پژاک شب گذشته توسط ماموران نیروی انتظامی و حوزه مقاومت بسیج شوی شهرستان بانه شناسایی و دستگیر شد."

  به گزارش تسنیم، فرمانده سپاه شهرستان بانه همچنین افزود: "در بازرسی انجام شده از این فرد یک قبضه سلاح کلاش، به همراه ۴ تیغه خشاب و ۱۵۷ تیر فشنگ مربوطه، دوقبضه نارنجک دستی کشف و ضبط شد."

  حزب حیات آزاد کردستان - پژاک - یک گروه شبه‌نظامی مخالف جمهوری اسلامی است که هدف خود را "احقاق حقوق ملت کرد ایران" عنوان می‌کند.

  این گروه چپگرا، که گفته می‌شود با حزب کارگران کردستان - پ‌ک‌ک - ارتباط دارد، حدود سیزده سال پیش موجودیت خود را اعلام کرد.

 6. لایحه قانون مطبوعات به مجلس فرستاده شد

  View more on twitter
 7. تیراندازی نیروی انتظامی ایران به کولبران کشته و زخمی برجای گذاشت

  گزارشها از ایران حاکی است که در پی "تیراندازی روز گذشته ماموران نیروی انتظامی در پاسگاه سیلوی استان آذربایجان غربی به کولبران یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد."

  خبرگزاری موکریان با انتشار این خبر نوشت: "بار این کولبران نیز مصادره و تعدادی از اسبهای آنان نیز کشته شدند."

 8. صدور کیفرخواست برای آمران حمله به علی مطهری

  مصطفی ترک همدانی، وکیل علی مطهری به ایلنا گفت: "با قاطعیت دادستان نظامی استان فارس ، آمران حمله به علی مطهری شناسایی ، تفهیم اتهام و پس از اخذ تامین از متهمین ، توسط شعبه چهار بازپرسی دادسرای نیروهای مسلح استان فارس کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه نظامی ارسال شد."

  مطهری
 9. آغاز پروازهای مستقیم ماهان به بارسلون

  View more on twitter
 10. دادستان قزوین:۲۰ نفر از کارمندان اداره راه و شهرسازی بازداشت شدند

  صادق نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد یک شبکه زمین خواری در راه و شهرسازی این استان شناسایی شده است.

  به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب قزوین عنوان کرد: "این شبکه از ۱۰ سال گذشته فعال شده بود و اکنون ۲۰ نفر از کارمندان اداره راه و شهرسازی استان قزوین در رابطه با این پرونده دستگیر شده اند."

  آقای نیارکی افزود: "در این پرونده افراد، زمین‌های دولتی را شناسایی کرده و با استفاده از اسناد جعلی واگذار می‌کردند به افراد بیرونی با زیر قیمت و آنها هم به افراد ثالث به قیمت روز واگذار می‌کردند که تنها یک قطعه از این زمین‌ها بالغ بر ۵ میلیارد تومان ارزش دارد که در این پرونده نزدیک ۷۰ قطعه زمین است که با اسناد جعلی و به واسطه همین افراد و شبکه‌ای که عبارت هستند از کارکنان رسمی راه و شهرسازی، کارشناسان و دلال هایی که بیرون از این مجموعه بودند، این جعل‌ها را انجام می‌دادند."

  نیارکی
 11. 'مسی ایران' در کنار کاسیاس

  رضا پرستش، مرد ایرانی که به "مسی ایران" مشهور است در کنار ایکر کاسیاس دروازه بان اسپانیا

  View more on twitter
 12. دادستان زاهدان: دستگیری دو نفر از عاملان ترور نیروهای مرزبانی در سال ۹۴

  علی موحدی راد، دادستان عمومی وانقلاب زاهدان گفت: "دو نفر از عاملان ترور ۸ نفر از نیروهای مرزبانی در سال ۹۴ دستگیر شدند."

  به گزارش مهر، آقای موحدی راد افزود که این دو نفر متهم جزو گروه جیش العدل بودند که دستگیر شده‌اند.

  وی همچنین اضافه کرد: "در خصوص درگیری ماموران امنیتی با گروهک انصار الفرقان در شهرستان چابهار نیز ۵ نفر دستگیر شدند که دو نفر اتباع بیگانه بودند."

  موحدی راد
 13. انفجار در هلمند

  مقامات امنیتی افغانستان تأیید کرده‌اند که یک حمله انتحاری در مقابل نمایندگی یک بانک در جنوب افغانستان رخ داده است. منابع محلی می‌گویند این حمله انتحاری ۲۰ کشته و ۵۰ زخمی بجا گذاشته است.

  نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در صفحه فیسبوک خود نوشته که این حمله انتحاری در مقابل نمایندگی "کابل بانک نو" در شهر لشکرگاه ولایت جنوبی هلمند رخ داده است.

  بیشتر بخوانید

 14. سازمان ملل: ایران در میان کشورهای پرجمعیت با نرخ باروری کم

  سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود درباره رشد جمعیت جهان آورده است که جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ به ۹.۸ میلیارد نفر خواهد رسید.

  در این گزارش همچنین ایران در کنار چین، آلمان، ژاپن و آمریکا در میان ۱۰ کشور پرجعیت جهان با نرخ باروری کم قرار دارد.

  هند تا هفت سال آینده جای چین را به‌عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان خواهد گرفت.

 15. قرارد جدید ایرباس با ایران ایر

  View more on twitter
 16. محیط زیست استان اردبیل: رودخانه ارس آلودگی رادیواکتیو ندارد

  محمد خداپرست، مدیرکل محیط‌ زیست استان اردبیل در جلسه بررسی نتایج پایش رودخانه ارس اعلام کرد: "با بررسی پارامترهای مختلف که توسط سیستم پایش آنلاین به دست آمده هیچگونه آلودگی رادیواکتیو در آب این رودخانه وجود نداشته و اظهارات مطرح شده در این زمینه صحت ندارد."

  به گزارش ایلنا، آقای خداپرست همچنین عنوان کرد که سیستم آنلاین پایش وضعیت آب در این رودخانه نصب شده و این سیستم هیچگونه آلودگی در آب ارس نشان نداده است.

  ارس
 17. قالیباف: تجربه مجلس و شورا نشان داده یکدست بودن اعضا مشکلات را حل نمی‌کند

  View more on twitter
 18. بانک مرکزی: دستور قضایی توقف فعالیت شعب موسسه حافظ به نیروی انتظامی ارسال شد

  روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دستور قضایی توقف فعالیت شعب موسسه حافظ به نیروی انتظامی ارسال شده است.

  موسسه حافظ از موسسات اعتباری است که بانک مرکزی فعالیت آن را غیر مجاز اعلام کرده است.

  به گزارش میزان دراطلاعیه بانک مرکزی از شهروندان در ایران خواسته شده تا به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود به هیچ وجه نزد موسسه جعلی مذکور(حافظ) سپرده‌گذاری نکرده و از هر گونه ارتباط دیگری با این موسسه از قبیل در اختیار‌گذاردن مِلک برای ایجاد شعبه یا دریافت تسهیلات جدا خودداری کنند."

  موسسه حافظ
 19. طرح جدیدی ترامپ برای تولید انرژی از دیوار مرزی

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در نظر دارد از دیوار مرزی با مکزیک برق تولید کند.

  رئیس جمهوری آمریکا در جمع هواداران خود در شهر سیدار رپیدز، ایالت آیوا، از طرح احداث دیوار مرزی با مکزیک برای تولید انرژی سخن گفته است. در جریان مبارزات انتخاباتی، آقای ترامپ از ورود مهاجرت غیرقانونی از طریق مرز جنوبی با مکزیک به عنوان یکی از عوامل ایجاد مشکلات عمده اقتصادی و اجتماعی آمریکا نام برد و قول داد در صورت پیروزی در انتخابات یک دیوار مرتفع مرزی بین دو کشور ایجاد کند.

  بیشتر بخوانید

  ترامپ
 20. آنچه گذشت

  اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید