Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. اتهامات قاضی پرونده کهریزک اعلام شد

  غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری استان تهران درباره اتهامات قاضی حیدری فر، قاضی پرونده کهریزک گفت: "این فرد دارای اتهامات متعددی مانند تصرفات غیرقانونی، استفاده غیرقانونی از اموال دولت، ارتشا، استفاده از سلاح و درگیری در حوزه‌های مختلف است و به همین اتهامات محکوم شده است."

  به گزارش ایلنا، آقای اسماعیلی همچنین افزود: "البته این فرد دارای یک پرونده دیگر هم است که در حال بررسی است و چون اتهامات هنوز اثبات نشده است، من از بیان آن اتهامات معذورم."

  غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه چندی پیش اعلام کردکه علی اکبر حیدری‌فر، یکی از سه مقام قضایی درگیر در پرونده کهریزک، برای گذراندن حکم ۱۵ سال حبس در زندان است.

  سخنگوی دستگاه قضایی این خبر را در پاسخ به سوال یک خبرنگار در مورد زندانی شدن آقای حیدری‌فر به خاطر "اختلاس" اعلام کرد. او بدون توضیح بیشتر افزود که حکم زندان، به خاطر یکی از دو پرونده این قاضی سابق صادر شده که "دومی هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است".

  علی‌اکبر حیدری‌فر (دادیار سابق دادسرای امنیت تهران)، به همراه سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران) و حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد (معاون سابق امنیت دادستان) نقش اصلی را در انتقال ده ها نفر از بازداشت شدگان اعتراضات انتخاباتی ۱۳۸۸ به بازداشتگاه کهریزک برعهده داشتند.

  اسماعیلی
 2. وزارت امور خارجه ایران حکم دادگاه کانادا را مردود دانست

  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اقدام دادگاه کانادا در شناسایی احکام غیابى دادگاههاى آمریکا را مغایر‌ رویه جارى بین المللى اعلام کرده و آن را مردود دانست.

  به گزارش تسنیم، آقای قاسمی افزود: "اصولا صدور حکم علیه یک دولت خارجى مغایر اصل برابری دولتها و ناقض مصونیت آنها در حقوق بین الملل است."

  سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین گفت: "جمهوری اسلامی ایران حق اعتراض و پیگیری این حکم را برای خود محفوظ می داند. بدیهی است که فارغ از تقسیم بندی های داخلی قوا در کانادا، دولت این کشور مستقیما مسئول هرگونه خسارت مادی و معنوی احتمالی در اثر این قبیل اقدامات خلاف حقوق بین الملل توسط بخش های مختلف حاکمیت کانادا خواهد بود."

  قاسمی
 3. آیا پرده‌نشینی زنان رهبران افغانستان پایان یافته؟

  سهراب سیرت، بی‌بی‌سی

  برای جامعه سنتی و محافظه‌کار افغانستان نشر عکس با اعضای زن خانواده، به خصوص عکس زنان جوان خانواده در صفحات اجتماعی یک تابو تلقی می‌شود. اما وقتی این تابو از سوی یک رهبر سیاسی و یک "شیخ" شکسته می‌شود، بیشتر اهمیت پیدا می‌کند و مورد توجه قرار می‌گیرد.

  بیشتر بخوانید

  محقق با همسرش
 4. آمریکا منع همراهی لپ تاپ را در پروازهای استانبول به این کشور لغو کرد

  View more on twitter
 5. واکنش علم الهدی به امضای قرارداد توتال

  ایران و کنسرسیومی به ریاست شرکت نفتی توتال فرانسه، روز گذشته پر ارزش‌ترین قرارداد انرژی بعد از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی را برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی در تهران امضا کرده‌اند.

  درباره این قرارداد بیشتر بخوانید

  View more on twitter
 6. خبر فوریکرملین ملاقات پوتین و ترامپ در هامبورگ را تائید کرد

  خبرگزاری فرانسه نوشت: کرملین تائید کرده که پوتین و ترامپ روز جمعه در هامبورگ ملاقات خواهند کرد.

 7. فرمانده انتظامی خراسان شمالی: مادری باردار، سه فرزند خود راکشت

  فرمانده انتظامی خراسان شمالی اعلام کرد: "مادر ۲۹ ساله در شهرستان مانه و سملقان از توابع خراسان شمالی براثر جنون لحظه‌ای، سه فرزند خود را کشت."

  به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: "این مادر که خود فرزندی شش ماهه را باردار بوده است، سه کودک ۳ ساله، ۶ و هشت‌ساله خود را کشت. این مادر باردار که بعد از کشتن سه فرزندش، خود را نیز حلق‌آویز می‌کند، از مرگ رهایی یافته و اکنون توسط نیروهای بهداری تحت مراقبت است."

  به گفته این مقام انتظامی همسر این زن ۲۹ ساله کارگر و مدتی است خانواده خود را ترک کرده است.

 8. حکم فرماندهی سرلشکر جعفری بر سپاه پاسداران تمدید شد

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ از تمدید حکم فرماندهی خود بر سپاه پاسداران به مدت سه سال دیگر خبر داد.

  آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران در سال ۱۳۸۶ طی حکمی ۱۰ ساله سرلشکر جعفری را به سمت فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کرد.

  جعفری
 9. نیروی انتظامی: داخل خودرو حریم خصوصی نیست

  View more on twitter
 10. هدایت الله آقایی از اعضای حزب کارگزاران برای گذراندن حکم شش ماه حبس به اوین رفت

  هدایت الله آقایی، از نمایندگان سابق مجلس ایران و از اعضای حزب کارگزاران برای گذراندن حکم شش ماه زندان خود به زندان اوین رفت.

  به گزارش میزان، آقای آقایی در تیرماه سال گذشته به شعبه ۱۵ دادگاه‌ انقلاب به ریاست قاضی صلواتی احضار شد و به دو سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به شش ماه کاهش یافت.

  براساس این گزارش این حکم بخشی از بند اتهامات وی مربوط به سال ۸۸ بوده که در آن زمان به آن رسیدگی نشده بود.

  آقای آقایی در جریان اعتراضات سال ۸۸ به نتایج انتخابات ریاست جمهوری نیز بازداشت و در دادگاه به اتهام "اخلال در نظم عمومی از طریق بلوا و آشوب، تحریک و تشویق مردم به شورش و اغتشاش همراه با فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی" به پنج سال حبس که دو سال و نیم آن قطعی و دو سال و نیم آن تعلیقی بود، محکوم شده بود.

  آقایی
 11. دادگاه استیناف کانادا محکومیت ایران به پرداخت غرامت را تایید کرد

  دادگاه استیناف ایالت اونتاریو در کانادا محکومیت دولت جمهوری اسلامی ایران به پرداخت غرامت به قربانیان "تروریسم دولتی" را تایید کرده است.

  پیشتر، دادگاهی در کانادا دولت ایران را مسئول خسارات وارد شده به گروهی از آسیب‌دیدگان و بازماندگان قربانیان آمریکایی عملیات تروریستی در دهه ١٩٨٠ تا اوایل دهه ٢٠٠٠ تشخیص داده و حکم توقیف دارایی‌های جمهوری اسلامی به مبلغ یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار را صادر کرده بود. شاکیان این پرونده جمهوری اسلامی را به حمایت از گروه‌های عامل این حملات متهم کرده و خواستار دریافت غرامت شده بودند.

  بیشتر بخوانید

 12. میراث فرهنگی: نقاشی‌ها از بافت تاریخی پاک نشود، از عاملان شکایت می‌کنیم

  فریدون الهیاری، مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان از شناسایی و پیگیری عاملان نقاشی روی دیوارهای بافت تاریخی اصفهان خبر داد.

  به گزارش میزان، آقای الهیاری گفت: "اثر حاشیه ساز روی دیوار خانه ای در محله سنگ تراشان بازدید شده، هر چند این خانه واجد ارزش نبوده اما این محله جزو بافت تاریخی شهر اصفهان است و به عاملان این اتفاق تذکر داده شد."

  مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان اضافه کرد: "اداره کل میراث فرهنگی به عاملان این تذکر را داده که به سرعت اثر را پاک کنند در غیر این صورت از آنها شکایت خواهد شد."

  انتشار تصاویری از دست‌های رنگی بر روی دیوارهای بافت تاریخی اصفهان در روز گذشته خبر ساز شد و این موضوع واکنش اهالی شهر و دوست داران میراث فرهنگی را به همراه داشت.

  اصفهان
 13. وزیر ارشاد: یارانه نشریات دولتی قطع می شود

  View more on twitter
 14. مرکز آمار: نرخ بیکاری فصل بهار ۱۲.۶ درصد است

  مرکز آمار ایران اعلام کرد: "بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۰ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ۱۲.۶ درصد از جمعیت فعال کشور در بهار امسال بیکار بوده‌اند."

  به گزارش ایرنا، این شاخص نسبت به بهار ۱۳۹۵ معادل ۰.۴ درصد و نسبت به زمستان ۱۳۹۵ معادل ۰.۱ درصد افزایش داشته است.

 15. مشاجره حافظی، عضو شورای شهر تهران با معاون شهردار و مدیر عامل مترو

  View more on twitter
 16. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه: زندانی سیاسی نداریم

  محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه‌ قضاییه با تاکید بر اینکه در ایران زندانی سیاسی نداریم، گفت: "دسته بندی متهمین در بازداشتگاه‌ها درست است. ما برای آزار دهی متهمان را در کنار کسی قرار نمی‌دهیم. این اتهام بدی است که به قوه قضاییه می‌زنند."

  به گزارش ایلنا، آقای لاریجانی توضیح داد: "مواردی که داریم مبتنی بر جرم سیاسی جدید نیست و تا کنون مصداق عملی در این ارتباط نداشته‌ایم."

  لاریجانی
 17. دور جدید اعتراض کارگران هپکو از سر گرفته شد

  حدود ۹۰۰ کارگر کارخانه ماشین سازی هپکو اراک، دیروز و امروز در اعتراض به عملی نشدن وعده کارفرما مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه، دور جدید اجتماعات خود را آغاز کردند.

  به گزارش ایلنا، یکی از کارگران معترض در این باره گفت: "قرار بود بر اساس تعهدات کارفرمای جدید تا پایان خرداد ماه همه معوقات مزدی وبیمه ای کارگران پرداخت شود اما تا به امروز که ۱۳ روز از پایان خرداد ماه می‌گذرد ظاهرا کارفرمای جدید توان مالی کافی برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران را ندارد."

  این کارگر افزود: "وضعیت مالی کارگران مناسب نیست و آنان برای تامین معاش خود ناتوان شده‌اند و این در حالی است که کارفرمای جدید قبل از واگذاری، مرتبا وعده پرداخت تمامی مطالبات را می‌داد."

  هپکو
 18. واعظی: جلوگیری از نقض حریم خصوصی افراد در جامعه مورد تاکید رئیس جمهور است

  محمود واعظی، وزیر ارتباطات با انتشار ویدئویی از حسن روحانی در اینستاگرام خود نوشت: " رعایت حریم خصوصی افراد جامعه و تلاش برای جلوگیری از نقض آن همواره مورد تاکید رییس جمهور محبوب و این وزارت بوده و سیاست ما بر ادامه این مسیر با جدیت بیشتر در سالهای آتی است. لازمه رشد سرویسهای بومی و نیز تعامل سازنده با سرویس دهنده های بین المللی احترام به حقوق کاربران است. تاکید ما بر رعایت الزامات فرهنگی جامعه و حفظ حریم خصوصی به عنوان دو بال توسعه سرویسهای فضای مجازی است."

  View more on instagram
 19. ابتکار: مجوز جدیدی برای برداشت آب از سرشاخه‌های کارون صادر نشده است

  View more on twitter