Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. سلفی گرفتن خبرنگاران با مواد مخدر شعله ور

  به گفته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان فارس، امروز بیش از چهل و پنج تن مواد مخدر در شیراز امحا شده است.

  View more on twitter
 2. دولت افغانستان: سدسازی در افغانستان نباید موجب نگرانی حسن روحانی باشد

  آقای روحانی با اشاره به ساخت سد در افغانستان و چند همسایه دیگر ایران گفته:"نمی‌توانیم در برابر آنچه محیط زیست ما را تخریب می‌کند، بی‌تفاوت باشیم."
  Image caption: آقای روحانی با اشاره به ساخت سد در افغانستان و چند همسایه دیگر ایران گفته:"نمی‌توانیم در برابر آنچه محیط زیست ما را تخریب می‌کند، بی‌تفاوت باشیم."

  عبد البصیر عظیمی، معاون وزارت انرژی و آب افغانستان در واکنش به اظهارات حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفته است که مدیریت و کنترل آب در افغانستان براساس منافع ملی و احترام به کنواسیون‌های بین‌المللی صورت می‌گیرد و این کار تهدیدی برای ایران نیست بلکه فرصتی برای همکاری مشترک با کشورهای همسایه است.

  بیشتر بخوانید

 3. 'رئیس امنیت افغانستان در دیدار با ژنرال دوستم خواهان بازگشت او به کابل شد'

  ژنرال دوستم (راست)، معاون اول رئیس جمهوری و معصوم استانکزی، رئیس امنیت ملی افغانستان
  Image caption: ژنرال دوستم (راست)، معاون اول رئیس جمهوری و معصوم استانکزی، رئیس امنیت ملی افغانستان

  به دنبال تشکیل ائتلافی میان احزاب جمعیت اسلامی، جنبش ملی و وحدت اسلامی مردم افغانستان، دفتر ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری و رهبر حزب جنبش ملی، گفته است که معصوم استانکزی، رئیس امنیت ملی عصر دیروز، سه‌شنبه ۱۳ سرطان/تیر با آقای دوستم در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرده است. اما دفتر ریاست جمهوری افغانستان گفته است ارگ اطلاعی در این زمینه ندارد.

  بیشتر بخوانید

 4. دادستانی از ۹۰ نفر به ارتباط تیراندازی به معترضان کابل بازجویی کرده است

  در تظاهرات کابل دست‌کم شش نفر کشته شدند
  Image caption: در تظاهرات کابل دست‌کم شش نفر کشته شدند

  دادستانی کل افغانستان از ۹۰ نفر به ارتباط تیراندازی بر معترضان کابل بازجویی کرده است. پس از حمله مرگبار ده جوزا (خرداد) در کابل که به کشته شدن ۱۵۰ نفر و زخمی شدن صدها نفر منجر شد، شماری از شهروندان کابل به تاریخ دوازدهم جوزا دست به راهپیمایی زدند اما اعتراضات آنها به خشونت گرایید.

  بیشتر بخوانید

 5. سفرای چندین کشور خارجی در تهران از زندان اوین بازدید کردند

  View more on twitter
 6. 'سالانه هفت تا ده هزار کودک مبتلا به اوتیسم در ایران متولد می‌شود'

  View more on twitter
 7. آتش سوزی در جنگل چهل چای مینودشت 'در حال گسترش است'

  View more on twitter
 8. نامه گروهی از اهل قلم اهل سنت به وزیر فرهنگ و ارشاد ایران

  جمعی از نویسندگان اهل سنت ایران در نامه‌ای سرگشاده‌ به‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار حذف برچسپ "ویژه اهل سنت" و "بر اساس منابع و دیدگاه اهل سنت" از کتاب‌های نویسندگان و مترجمان اهل سنّت شدند.

  View more on twitter
 9. پرونده سلطانی و حکیمی‌پور به دادگاه انقلاب ارسال می‌شود

  View more on twitter
 10. آلمان برای به دست آوردن اسناد پاناما 'میلیون‌ها یورو پرداخت'

  گزارش شده که آلمان برای به دست آوردن اسناد پاناما که در آنها گریز مالیاتی مقامات و افراد ثروتمند کشورهای مختلف افشا شده بود، میلیون ها یورو پرداخت کرده است.

  اداره فدرال مبارزه با جریام آلمان (BKA) اعلام کرده که این مجموعه را که شامل میلیون ها سند است، برای ارزیابی دقیق به شکل الکترونیکی در می آورد.

  این نهاد مبلغ پرداختی را تأیید نکرده، اما منابع دولتی به رسانه های آلمانی گفته اند که برای به دست آوردن این اسناد ۵ میلیون یورو (۵.۷ میلیون دلار) پرداخت شده است.

  این اسناد که سال گذشته نشر شد، نشان می‌دهند که چگونه شمار زیادی از ثروتمندترین و متنفذترین افراد جهان با استفاده از گریزگاه‌های مالیاتی ثروت خود را مخفی کرده‌اند.

 11. وزیر کشور: هزینه هشتصد شهرداری بیشتر از درآمد آنهاست

  View more on twitter
 12. خبر فوریقطر خواسته چهار کشور عربی را رد کرد

  قطر درخواست چهار کشور عربی امارات متحده عربی، مصر، بحرین و عربستان را رد کرده است.

  این چهار کشور قطر را به دلیل "ارتباط با گروه‌های تروریستی" تحریم کرده‌اند.

  وزرای خارجه مصر، عربستان، بحرین و امارات امروز در قاهره، پایتخت مصر برای بررسی بحران قطر دور هم جمع شدند. در بیانیه مشترک این چهار کشور که سامح شکری، وزیرخارجه مصر آن را قرائت کرد به جواب منفی قطر اشاره شده است.

  در متن این بیانیه البته هیچ اشاره ای به اقدام احتمالی علیه قطر نشده است.

 13. ستاد مبارزه با قاچاق به اظهارات دادستان کل ایران جواب داد

  ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا در اطلاعیه‌ای به اظهارات دادستان کل ایران پاسخ داده است و از این اظهارات انتقاد کرده است.

  محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران امروز چهارشنبه (چهاردهم تیر) با انتقاد از دو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مبارزه با مواد مخدرآنها را ناکارامد خوانده بود.

  ستاد مبارزه با قاچاق کالا در اطلاعیه خود گفته است: "اگر کاهش پنجاه درصدی حجم قاچاق ظرف سه سال کارآمدی نیست پس چیست؟ آیا افزایش کشفیات نشانه ناکارآمدیست؟ آیا توفیقات متعدد دستگاه‌های عضو ستاد که در گزارشات ارسالی به قوه قضاییه آمده و ظاهرا جناب‌عالی فرصت مطالعه آن را نداشته‌اید ناکارآمدیست؟"

  در این اطلاعیه آمده : " آمار اعلام شده توسط آن جناب(محمد جعفر منتظری) مخدوش و نشان از بی‌توجهی آن مقام به گزارش‌های متعدد این ستاد به قوه قضاییه است."

 14. مصرف برق در ایران 'به مرز هشدار رسید'

  View more on twitter
 15. وزیر بهداشت: هر چه برای مبارزه با دخانیات می‌بافیم وزارت صنعت پنبه می‌کند

  View more on twitter
 16. دیدار جمعی از فرماندهان سپاه با رهبر ایران پس از حمله موشکی به دیرالزور سوریه

  وبسایت رهبر ایران امروز چهارشنبه چهاردهم تیر در خبری از دیدار جمعی از فرماندهان سپاه با آیت‌الله خامنه‌ای پس از حمله موشکی به دیرالزور سوریه خبر داد.

  یکشنبه شب ۲۸ خرداد (۱۸ ژوئن) در عملیاتی که "شب قدر" (لیله القدر) نام گرفت٬ شش موشک از استان‌های غربی کردستان و کرمانشاه ایران به سوی دیرالزور در سوریه شلیک شد.

  به گزارش وبسایت رهبر ایران، ساعاتی پس از این حمله رهبر ایران در دیدار با جمعی از پرسنل سپاه گفته است: "کارتان خیلی عالی بود، خداوند از شماها قبول کند. این، عبادت ماه رمضان است."

  در این دیدار، فرماندهان سپاه هم ضمن ارائه گزارشی ازاین عملیات به دستور آیت‌الله خامنه‌ای درباره "حفظ جان غیرنظامیان" اشاره کرده‌اند.

  بر این اساس در گزارش آمده: "در این عملیات با هدایت اطلاعاتی نیروی قدس، فقط مواضع تروریست‌ها هدف قرار گرفت و هیچ یک از مردم و غیر نظامیان آسیب ندیدند."

  آیت‌الله علی خامنه‌ای
 17. اضافه خدمت سنواتی و انضباطی پرسنل وظیفه بخشیده شد

  آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح این کشور درباره بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه‌ در حال خدمت موافقت کرده است.

  به گزارش رسانه‌های ایران،موسی کمالی، از روسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته است: "بر اساس پیشنهاد ستادکل نیروهای مسلح و موافقت‌ رهبری و فرماندهی کل قوا، اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه‌ی در حال خدمت، بخشیده شد."

  آقای کمالی همچنین از بخشیده شدن اضافه خدمت مشمولان غایبی که تا ۲۲ بهمن سال ۹۶ خود را جهت انجام خدمت دوره سربازی معرفی کنند خبر داده است.

  خدمت سربازی
 18. نگرانی شهروندان ریگان از هجوم عقرب‌ها به منازل مسکونی

  فرماندار شهرستان ریگان در استان کرمان می‌گوید "گرمای شدید" باعث شده که تعداد زیادی عقرب به منازل مسکونی ساکنان این شهر بخصوص در مناطق کوهستانی هجوم بیاورند.

  امین باقری گفته است این اتفاق نگرانی ساکنان مطقه را به دنبال داشته است.

  به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) آقای باقری گفته است: "به علت فقدان راههای ارتباطی مناسب بخصوص در مناطق کوهستانی و روستایی افراد عقرب گزیده برای دسترسی سریع به مراکز درمانی دچار مشکل می شوند."

  بنا بر اعلام مرکز بهداشت ریگان تاکنون هفت نفر از ساکنان ریگان را عقرب گزیده که "یک نفر جان خود را به علت دیر رسیدن به مرکز درمانی از دست داده است. "

  دمای هوای بالای پنجاه و چهار درجه در ریگان در روزهای اخیر مشکلات زیادی را برای کویر نشینان این منطقه به وجود آورده است

  عقرب
 19. تصمیم تاجیکستان و پاکستان به مبارزه مشترک با تروریسم

  رهبران تاجیکستان و پاکستان گفته اند که تقویت همکاریهای دفاعی و امنیتی دو کشور به رفع چالشهای موجود، بویژه در امر از میان بردن افراط گرایی و تررویسم در منطقه، کمک می کند.

  در جریان دیدار رسمی محمد نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، از تاجیکستان، سه سند همکاری، از جمله بیانیه مشترک رهبران دو کشور زیر عنوان "راه به سوی شریکی استراتژیک برای همبستگی منطقه ای" امضا شده است.

  نخست وزیر پاکستان پس از دیدار با امامعلی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان، به خبرنگاران گفت: "امروز ما باز هم به اهداف مشترَکمان برای از میان بردن آفت افراط گرایی و تروریسم در منطقه تأکید کردیم. ما با خوشنودی ابراز داشتیم که همکاریهای دوجانبه دفاعی و امنیتی ما رو به گسترش است و به رفع این چالشها کمک می‌کند. می‌خواهم یادآور شوم، که نخستین نشست گروه کاری مشترَک تاجیکستان و پاکستان در زمینه مقابله با تروریسم بین‌المللی در ماه میلادی جاری (ژوئیه ۲۰۱۷) در شهر دوشنبه برگزار خواهد شد."

  آقای رحمان هم ضمن سخنرانی در نزد خبرنگاران گفت که در کنار همکاریهای تجاری و سیاسی و فرهنگی بشری میان دو کشور وضعیت کنونی افغانستان هم از موضوعات محوری این ملاقات بوده است.

 20. موتور تمام خودروهای ولوو از دوسال دیگر 'الکتریکی یا ترکیبی می‌شود'

  شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرده است که از سال ۲۰۱۹ تمام مدل‌های تازه خودرو موتورهای الکتریکی یا هیبرید (ترکیبی) خواهند داشت.

  این شرکت اولین خودروساز قدیمی است که از توقف تولید و استفاده از موتورهای احتراق درون‌سوز خبر می‌دهد.

  ولوو در نظر دارد بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ پنج مدل کاملا الکتریکی و چند مدل هیبریدی به بازار عرضه کند.

  با وجود این تا آن زمان تولید مدل‌هایی که با موتورهای احتراقی کار می‌کنند ادامه خواهد داشت.

  ولوو