Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. حسن نصرالله نقش داشتن آمریکا در بازپس گیری موصل را رد کرد

  حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، در سخنانی به مناسبت بازپس گیری موصل از داعش گفت: "برخی تلاش می‌کنند که چنین جلوه دهند پیروزی اخیر، به‌لطف آمریکا محقق شده است، اما این امر صحت ندارد."

  آقای نصرالله باز پس گیری موصل را به آیت‌الله سیستانی مرجع تقلید اصلی شیعیان عراق و "سایر مراجعی که از این نبرد حمایت کردند و همه رهبران سیاسی و نظامی" تبریک گفت.

  دبیرکل حزب الله لبنان همچنین، به طور مشخص تاکید کرد: "این پیروزی بزرگ را به جمهوری اسلامی ایران و در رأس آن به آیت‌الله خامنه‌ای تبریک می‌گویم."

  وی افزود: "ایران کنار دولت عراق، مواضع قاطعانه‌ای اتخاذ کرد و نیروهای سپاه پاسداران در بغداد حاضر شدند و برای کمک اعلام آمادگی کردند."

 2. مصوبه کمیسیون فرهنگی در مورد تابعیت فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی

  احد آزادیخواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ایران از مصوبه امروز این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن، فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی می‌توانند تابعیت ایران را دریافت کنند.

  وی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: "براساس مصوبه امروز کمیسیون فرهنگی فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی برای کسب تابعیت ایرانی دیگر نیاز به سلب تابعیت پیشین خود از طریق پدر را ندارند."

  مصوبه کمیسیون فرهنگی برای تبدیل شدن به قانون، باید در صحن علنی مجلس به رای گذاشته شود و سپس، به تایید شورای نگهبان برسد.

  ده ها هزار فرزند حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی، به ویژه مردان افغان، از حقوق شهروندی ناشی از تابعیت ایرانی محروم هستند.

 3. عزیزی، رهبر، طهرانچی سه عضو جدید هیات امنا دانشگاه آزاد

  عضای شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز با حضور حسن روحانی سه عضو جدید هیات امنای دانشگاه آزاد را انتخاب کردند.

  به گزارش ایلنا، فریدون عزیزی، فرهاد رهبر و مهدی طهرانچی سه عضو جدید هیات امنا دانشگاه آزاد شدند.

  شورای عالی انقلاب فرهنگی
 4. پایان نیمه اول مسابقه تیم‌های کریکت افغانستان و مریلوبون در لندن

  بازی یک‌روزه تیم ملی کریکت افغانستان در ورزشگاه تاریخی لُردز با تیم کریکت باشگاه مریلوبون (ام‌سی‌سی) آغاز شده است و این بازی برای چند ساعت ادامه خواهد داشت. این نخستین بازی افغانستان در این میدان و یکی از مهم‌ترین بازی‌های کریکت در تاریخ ورزش افغانستان به شمار می‌رود.

  تیم "ام سی‌سی" که در نخست توپ‌زنی کرد با از دست دادن ۶ بازیکنش، در ۴۰ دور (آور) ۲۱۷ امتیاز گرفت و برای افغانستان ۲۱۸ امتیاز را هدف تعیین کرد.

  بیشتر بخوانید

  ورزشگاه لردز
 5. خبر فوریانتشار ایمیل‌های پسر ترامپ

  پسر ترامپ ایمیل‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد یک شهروند روسیه پیشنهاد ارائه اطلاعات حساس درباره کلینتون را داده است.

 6. رییسی: تصور می‌کردم روحانی، به واسطه لباس روحانیت حد نگه دارد

  View more on twitter
 7. دیدار خانواده‌های مدیران بازداشت شده کانال‌های تلگرامی با نائب رییس مجلس

  برخی از خانواده‌های مدیران بازداشت شده‌ کانال‌های تلگرامی با نائب رییس مجلس دیدار کردند.

  به گزارش ایلنا، بهزاد کشوری، برادر یکی از مدیران کانال‌های تلگرامی بازداشت شده با اعلام این موضوع گفت: "امروز برخی از خانواده‌ها در مجلس با آقای پزشکیان دیدار و توضیحاتی درباره پرونده ارائه کردند."

  به گفته آقای بهزادی پس از توضیحات ارائه شده نائب رییس مجلس قول پیگیری پرونده را داده است.

  پزشکیان
 8. سازمان ملل: بیش از سه هزار شهروند در موصل گرفتار شده‌اند

  سازمان ملل می گوید این باور وجود دارد که بیش از سه هزار نفر شهروند در موصل گرفتار گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) هستند.

  سخنگوی سازمان ملل به بی‌بی‌سی گفته این افرادی که گیر افتاده‌اند عموما افراد مسن، معلول و یا کودکانی هستند که از خانواده‌هایشان دور افتاده‌اند و توانایی برای فرار ندارند.

  ارتش آمرکیا گفته که هنوز گروههایی از افراد داعش در قلب موصل فعال هستند و نیروهای عراقی در تلاش هستند تا آنها را خارج کند.

 9. '۲۴ هزار کودک بد سرپرست تحت حمایت بهزیستی هستند'

  انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: "۲۴ هزار کودک بد سرپرست تحت حمایت بهزیستی هستند که خانواده های آنها توانایی و صلاحیت نگهداری از کودکان خود را ندارند."

  به گزارش ایرنا، به گفته رییس سازمان بهزیستی بنا بر لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان موضوع امین موقت درمورد این کودکان در قانون گنجانده شده است و کسانیکه متقاضی نگهداری این کودکان باشند بصورت موقت نگهداری این کودکان به آنها واگذار می شود.

 10. روابط عمومی راه آهن: مسافران قطار خرمشهر به تهران سالم هستند

  ایلنا نوشت: صادق سکری، مدیر روابط عمومی راه آهن با اشاره به سانحه قطار مسافری خرمهشر- تهران، اعلام کرد که همه مسافران این قطار سالم هستند و سانحه جدی نبوده است.

 11. فرزانه شرفبافی، سرپرست جدید هما شد

  عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی طی حکمی فرزانه شرفبافی را به عنوان سرپرست جدید هما(هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران) معرفی کرد.

  خانم شرفبافی دارای دکترای هوا و فضا از دانشگاه شریف است.

  خانم شرفبافی جایگزین فرهاد پرورش مدیرعامل فعلی شرکت هواپیمایی ایران شد.

  شرفبافی
 12. خبر فوریدیده بان حقوق بشر سوریه: رهبر داعش کشته شده است

  دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا می گوید که مدارک تائید شده‌ای در اختیار دارد که نشان می‌دهد ابوبکر البغدادی رهبر گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) کشته شده است.

 13. قطار مسافربری خرمشهر به تهران از خط خارج شد

  View more on twitter
 14. خبر فوریدادگاه حقوق بشر اروپا با ممنوعیت پوشیدن روبنده در بلژیک موافقت کرد

  خبرگزاری فرانسه نوشت: دادگاه حقوق بشر اروپا با قانون ممنوعیت پوشیدن روبنده در اماکن عمومی بلژیک موافقت کرد.

 15. صلاح خدیو، فعال مدنی 'آزاد شد'

  View more on twitter
 16. احمدی نژاد در نامه‌ای خواستار آزادی بقایی شد

  محمود احمدی نژاد، در نامه‌ای با انتقاد از بازداشت حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهوری سابق این اقدام را غیر قانونی دانست و خواستار آزادی وی شد.

  به گزارش دولت بهار، آقای احمدی نژاد در بخشی از این نامه آورد است: "صبح روز۱۸/۳/۱۳۹۴ با شکایت دولت آقای روحانی ، آقای حمید بقایی معاون رییس دولت دهم از درب منزل مسکونی ، دستگیر و بخشی از اموال ایشان ضبط و بخشی از منزل پلمپ شد و همان روز سخنگوی قوه قضاییه با اعلام این خبر اتهامات ایشان را متعدد و از جمله اتهام مالی عنوان کرد."

  آقای احمدی نژاد در بخش دیگری از نامه خود نوشت: "آیا ما مرغ عروسی و عزا هستیم. هرگاه جناح های سیاسی می خواهند درگیر شوند ابتدا با ما برخورد می کنند و اگر صلح کنند باز هم با ما برخورد می کنند و اگر زورشان به دیگری نرسد باز به سراغ ما می آیند."

  محمود احمدی نژاد در پایان از رئیس قوه قضاییه خواسته تا مراتب آزادی حمید بقایی را فراهم کند.

 17. بازی کریکت افغانستان با 'ام سی‌سی' شروع شد

  بازی تیم ملی کریکت افغانستان در ورزشگاه تاریخی لُردز با تیم کریکت باشگاه مریلوبون (ام‌سی‌سی) آغاز شد. این نخستین بازی افغانستان در این میدان ویکی از مهم‌ترین بازی‌های کریکت در تاریخ ورزش افغانستان به شمار می‌رود.

  افغانستان به تازگی عضویت کامل شورای جهانی کریکت (آی سی‌سی) را به دست آورد.

  ترکیب تیم ملی کریکت افغانستان در این بازی:

  اصغر ستانکزی: کاپیتان/ نور علی زدران / جاوید احمدی / محمد نبی / سمیع الله شینواری / ناصر جمال / راشد خان / گلبدین نایب/ دولت زدران / شاپور زدران / شفیق الله شفق

  ترکیب تیم "ام سی‌سی":

  برندون مک‌کالوم (نیوزیلند): کاپیتان / سام هی (انگلستان) / مصباح الحق (پاکستان) / شیف‌ناراین چاندرپل (ویست‌اندیز) / یاسر شاه (پاکستان) / سامت پاتل (انگلستان) / کریس رید (انگلستان) / جورج داکرل (ایرلند) / کریس راشورت (انگلستان) / استوارت میکر (انگلستان) / تیم مورتاگ (ایرلند)

  کریکت
 18. چهار استاندار به اتهام تخلفات انتخاباتی به دادسرا احضار شدند

  چهارتن از استانداران دولت یازدهم به دلیل تخلفات انتخاباتی در دادسرای کارکنان دولت حاضر و تفهیم اتهام شدند.

  به گزارش ایلنا، اخیر اسدالله درویش امیری استاندار زنجان، فریدون همتی استاندار قزوین، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به اتهام تخلفات انتخاباتی در انتخابات اردیبهشت ماه سالجاری به دادسرای کارکنان دولت احضار شدند.

  طبق اطلاعات به دست آمده برای برخی از این استانداران قرار کفالت صادر شده است.

  به گزارش ایلنا، روز گذشته مجید انصاری معاون حقوقی رییس جمهور از شکایت دولت علیه برخی از رسانه‌ها، فرماندهان نظامی و ائمه جمعه بخاطر تخلفات انتخاباتی خبر داده بود.

 19. نماینده مجلس ایران در نامه‌ای به وزیر اطلاعات خواستار آزادی فعال مدنی کرد شد

  عبدالکریم حسین زاده، نماینده مجلس ایران در توییتر خود با انتشار نامه‌ای به وزیر اطلاعات خواستار آزادی صلاح الدین خدیو، فعال مدنی کرد شد.

  View more on twitter
 20. تجمع اعتراضی در پارس آباد در پی کشته شدن کودک هفت ساله

  در پی کشف جسد دختر بچه هفت ساله در پارس آباد از توابع استان اردبیل در پارکینگ مظنون این پرونده، اهالی منطقه در شهر تجمع کردند.

  گزارشها حاکی است که گروهی از معترضان بخشی از مغازه مظنون را این پرونده را تخریب کرده و در مقابل منزل وی تجمع کردند.

  روز گذشته عبدالله طباطبایی، دادستان پارس آباد مغان از پیدا شدن جسد آتنا اصلانی دختر خردسال گمشده در پارکینگ منزل مظنون بازداشت شده خبر داد.

  آقای طباطبایی روز گذشته گفت که جسد این کودک هفت ساله به پزشکی قانونی منتقل شده است.

  آتنا اصلانی دختر خردسال پارس آبادی از حدود بیست روز پیش به قصد دیدار با پدر خود از خانه خارج شده بود.