Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. بازگشت شماری از مهاجران پاکستانی از افغانستان

  مقامات دولتی افغانستان اعلام کردند که روند بازگشت شماری از مهاجران پاکستانی از ولایت جنوب شرقی خوست افغانستان آغاز شده است.

  این عده مهاجران از سه سال پیش، پس از آغاز عملیات نظامیان پاکستانی به مناطق شان در وزیرستان شمالی، به خاک افغانستان مهاجر شده بودند.

  مقامات ریاست مهاجران و عودت کنندگان ولایت خوست اما می‌گویند تمامی این مهاجران به کشور خود بر نمی‌گردند.

 2. بازداشت 'یک ایرانی' در هرات به اتهام دست داشتن به قاچاق مواد مخدر

  هروئین

  کارمندان مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت هرات از توقیف ۴ کیلوگرامی مواد مخدر از نوع هروئین در بندر اسلام قلعه در مرز افغانستان و ایران خبر دادند.

  به گفته این مقام‌ها، یک عراده ماشین نوع تانکر گاز که قصد خروج از افغانستان را داشت، در بندر اسلام قلعه کشف و بدست آمد.

  در خبرنامه فرماندهی پلیس ولایت هرات آمده است که یک تن از باشندگان/ساکنین استان زاهدان ایران که راننده ماشین نیز بود، در پیوند به این رویداد بازداشت شده است.

 3. کمیته قضایی سنا از پسر ترامپ خواست تا درباره تماسهایش با روسیه شهادت دهد

  View more on twitter
 4. رئیس مجلس کشته شدن آتنا اصلانی را تسلیت گفت

  علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران کشته شدن آتنا اصلانی را تسلیت گفت. آقای لاریجانی در اینستاگرام خود نوشت: "حادثه تلخ قتل دختر نازنین ، #آتنا_اصلانی، دلهای همه ملت شریف ایران را داغدار و اندوهگین کرده است . چهره معصومانه و نگاه پاک این کودک ، تلخی و تاثر از مرگ جانکاهش را ، بیشتر و ناگوارتر می کند. همه ما در غم و اندوه از دست دادنش بهمراه خانواده محترم و عزیزش محزون و متاسف هستیم. ضمن اظهار همدردی و تسلیت این حادثه تلخ ، از خداوند متعال برای خانواده محترم و بویژه مادر داغدارش و همچنین مردم بزرگوار پارس آباد صبر و شکیبایی مسئلت میکنم . قوه قضاییه در اسرع وقت و با دقت به پرونده این جنایت رسیدگی کند. پروردگار روح پاک آتنای عزیز را قرین رحمت خویش قرار دهد."

  View more on instagram
 5. وزارت بهداشت: تاکنون ۷۹ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شده و ۵ نفر نیز فوت کردند

  View more on twitter
 6. Post update

  View more on twitter
 7. انتشار تصاویر ویدیویی از آزار شهروندان توسط نیروهای ارتش عراق در موصل

  تصاویر ویدیویی بیشتری از نیروهای ارتش عراق در موصل منتشر شده که در حال آزار و اذیت شهروندان مظنون به ارتباط با داعش هستند.

  در آخرین تصویر منتشر شده نیروهای عراق نشان داده می‌شوند که یک نفر را از صخره پایین انداخته و به او شلیک می‌کنند.

  وزیر کشور عراق گفته تحقیقات درباره این فیلم آغاز شده و هر کس که مسئول این اقدام باشد، ادگاهی می‌شود.

  این درحالی است که دیدبان حقوق بشر می‌گوید شاهدان عینی اطلاعات زیادی را در اختیار این نهاد گذاشته که نشان می‌دهد ارتش عراق در موصل تعدادی را شکنجه و اعدام کرده است.

 8. دادستانی تهران: حمید بقایی به دلیل اتهامات مالی بازداشت شده است

  روابط عمومی دادستانی تهران اطلاعیه ای درباره بازداشت حمید بقایی منتشر کرد.

  به گزارش میزان، در این اطلاعیه آمده است: "مشارالیه با عناوین اتهامات مالی توسط بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار، پس از ابلاغ قانونی و استنکاف از حضور در دادسرا، طبق مقررات قانونی جلب و توسط ضابطین قوه قضاییه به شعبه بازپرسی معرفی می­شود.پس از حضور متهم در شعبه بازپرسی و تفهیم و اخذ دفاعیات از وی و بررسی محتویات پرونده، مشارالیه پس از صدور قرار تامین قانونی توسط بازپرس پرونده به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است."

  در پایان این بیانیه آمده است: "اقدامات صورت گرفته بر اساس موازین قانونی و با رعایت حقوق متهم بوده و هر گونه اظهار نظر غیر کارشناسانه و بدون اطلاع از موضوع، تشویش اذهان عمومی محسوب و اقدام قانونی را در پی خواهد داشت."

  بقایی
 9. 'مرگ ۲۰۰فعال محیط زیست در سال ۲۰۱۶'

  خبرگزاری فرانسه نوشت: به گزارش دیدبان جهانی، سازمان متمرکز بر مسائل محیط زیستی، دست کم ۲۰۰ نفر از فعالان محیط زیست در سال ۲۰۱۶ کشته شدند.

 10. اتحادیه اروپا خواستار پایان 'به موقع' رسیدگی به پرونده ژنرال دوستم شد

  ژنرال دوستم به "نقض جدی موازین حقوق بشر" متهم شده اما سخنگویان او این اتهام را حاصل "توطئه سیاسی" دانسته‌اند
  Image caption: ژنرال دوستم به "نقض جدی موازین حقوق بشر" متهم شده اما سخنگویان او این اتهام را حاصل "توطئه سیاسی" دانسته‌اند

  اتحادیه اروپا خواهان پایان به موقع رسیدگی به پرونده ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان و دادرسی عادلانه اتهامات علیه او شده است. آقای دوستم به "نقض جدی حقوق بشر" متهم شده‌ است.

  بیشتر بخوانید

 11. پاکسازی رودخانه گنگ درهند

  دادگاه عالی محیط زیست در هند ممنوعیت تخلیه زباله تا فاصله ۵۰۰ متری رودخانه گنگ را صادر کرد.

  همچنین از دولت اوترا پراداش خواسته شد تا صدها تن زباله را برای پاکسازی رودخانه گنگ از این محوطه خارج کند.

  نخست وزیر هند هم قول داده که میلیاردها دلار برای پاکسازی گنگ هزینه کند.

 12. وزیر آموزش و پرورش: مخالفان دست از بداخلاقی‌ها بردارند

  View more on twitter
 13. مادر سهیلا جورکش: با وجود دستور رئیس جمهور، هنوز پولی پرداخت نشده است

  زهرا موسوی، مادر سهیلا جورکش از قربانیان اسیدپاشی اصفهان که برای انجام جراحی به آمریکا رفته، می‌گوید با وجود دستور رییس‌جمهور و وزیر بهداشت برای تامین هزینه‌های درمان، هنوز پولی به آن‌ها پرداخت نشده است.

  به گزارش ایسنا، خانم موسوی با اشاره به عمل انجام شده بر چشم فرزندش گفت: "دکترها از عمل راضی بودند. فردای عمل هم پانسمان چشم را برداشتند. سهیلا حرکت دست و نور چراغ قوه را می‌دید؛ اما به دلیل اینکه شبکیه را عمل کرده است، خون‌ریزی پشت چشم دارد و باید این خون‌ریزی جذب شود تا به طور کامل بتواند ببیند."

  مادر سهیلا جورکش همچنین افزود: "معاون دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا هزینه عمل را پرداخت کرده است و اگر کمک او نبود جراحی عقب می‌افتاد."

 14. چاک بلیزر از محکومان اصلی فساد در فیفا درگذشت

  چاک بلیزر از مقام‎های بلندپایه سابق فیفا که به دلیل فساد برای تمام عمر از فعالیت محروم شده بود، در سن ۷۲ سالگی به دلیل سرطان درگذشت. او در ۲۰۱۳ اعتراف کرده بود که همراه با دیگر اعضای کمیته اجرایی فیفا به پذیرش رشوه در مقابل گزینش آفریقای جنوبی برای میزبانی جام جهانی ۲۰۱۰ موافقت کردند. او همچنین به پولشویی و فرار از پرداخت مالیات اعتراف کرده بود.

  آقای بلیزر که آمریکایی بود از ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۱ دومین مقام بلندپایه بخش آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائیب فیفا بود و همچنین از ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ در کمیته اجرایی فیفا عضویت داشت.

  چاک بلیزر
 15. موسوی لاری: نباید کاری کنیم که مردم از جریان اصلاحات ناامید شوند

  عبدالواحد موسوی لاری، نائب رئیس شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: "تمایل مردم به جریان اصلاحات است، نباید کاری کنیم که مردم از این جریان ناامید شوند."

  به گزارش ایسنا، آقای لاری افزود: "اکثریت مردم، بالای ٦٠ درصد جریان اصلاحات را قبول کرده، البته افرادی داریم که یک پیام کوچک‌شان در جهت‌دهی مردم تاثیر دارد. مردم در جهت‌گیری‌های خود با اصلاحات مانوس هستند. روش اعتدالی جریان نیست بلکه یک روش است که یا در جریان اصلاحات قرار می گیرید و یا در حریان اصولگرا فعالیت می‌کند."

  موسوی لاری
 16. Post update

  View more on twitter
 17. Post update

  View more on twitter
 18. ورود فراکسیون زنان مجلس به پرونده آتنا اصلانی

  View more on twitter
 19. ظریف به نیویورک رفت

  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در نشست مجمع عالیرتبه سیاسی امسال سازمان ملل عازم نیویورک شد.

  به گزارش تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر افزود: آقای ظریف در حاشیه این نشست بین المللی با اندیشمندان و مقامات و شخصیت های جهانی از کشورهای مختلف دیدار و گفتگو خواهند کرد.‌

  ظریف
 20. عارف: پیروزی حسن روحانی مدیون اصلاح‌طلبان است

  محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان گفته است پیروزی حسن روحانی مدیون اصلاح‌طلبان است. به گزارش خبرگزاری ایلنا، آقای عارف در نشست هم‌اندیشی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با شوراهای اصلاح‌طلب گفته است "خواهش ما در آستانه تشکیل دولت دوازدهم همراهی و هماهنگی با فراکسیون امید است و هیچ سهم‌خواهی نخواهیم داشت." او گفته است "انتظارمان از روحانی این است با شورای عالی اصلاح‌طلبان مشورت کند."

  آقای عارف گفته است "بعضی‌ها پیروز می‌شوند یادشان می‌رود چه کسانی برایشان زحمت کشیدند و من این گله را دارم."

  او تاکید کرده انتخابات مهم بعدی اسفند ۹۸ (انتخابات مجلس) است و باید درست حرکت کنیم.