Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

نتانیاهو از امانوئل مکرون برای این که ضدیت با صهیونیسم را معادل ضدیت با یهودیت دانست تشکر کرد

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه برای این که ضدیت با صهیونیسم را معادل ضدیت با یهودیت می‌داند تشکر کرد. در کنفرانس خبری دو رهبر پس از دیدار در پاریس، بنیامین نتانیاهو گفت امانوئل مکرون با نیشتر زدن به این "دمل چرکی" خدمت بزرگی انجام داده چرا که کسی که می‌خواهد دولت یهود را نابود کند نمی‌تواند ادعا کند که با یهودیت دشمنی ندارد. آقای مکرون در این کنفرانس خبری خواستار از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه شد. پیش از این کنفرانس خبری آقای نتانیاهو و مکرون در مراسم سالگرد اخراج سیزده هزار یهودی از پاریس در دوران آلمان نازی شرکت کرده بودند. اقای مکرون پذیرفت که بجز آلمان نازی دولت وقت فرانسه را هم باید در این باره مسئول دانست.

خبر درخواست شش کشور عربی برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از قطر، 'جعلی' بوده است

فیفا تکذیب کرد که شش کشور عربی از فیفا خواسته‌اند میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را از قطر پس بگیرد.

دیشب مطلبی در یک سایت جعلی منتشر شد که کاملا به سایت سوییسی معتبر "لوکال" شبیه بود و بعد رسانه‌های دیگر آن را در سطح وسیعی منتشر کردند.

در این مطلب جعلی از قول جانی اینفانتینو رییس فیفا نقل شده بود که عربستان، امارات، موریتانی، بحرین، مصر و یمن، در نامه‌ای قطر را پایگاه و معبد تروریسم خوانده و هشدار داده‌اند که برگزاری جام جهانی در قطر برای بازیکنان و هواداران خطرناک است.

یک سخنگوی فیفا گفت این سازمان چنین نامه‌ای دریافت نکرده و آقای اینفانتینو هم چنین اظهاراتی نکرده است. سایت لوکال هم گفت که چنین مطلبی را منتشر نکرده و چنین نامه‌ای را ندیده است.

حزب سوسیال دمکرات آلمان برنامه ده ماده‌ای خود را برای انتخابات سراسری اعلام کرد

حزب سوسیال دمکرات آلمان برنامه ده ماده‌ای خود را برای انتخابات سراسری که تقریبا دو ماه دیگر برگزار می‌شود اعلام کرد. این حزب خواستار تغییر قانون اساسی شده تا دولت‌های محلی ملزم به حداقلی از سرمایه‌گذاری در خدمات عمومی شوند.

این حزب وعده داده که در چهار سال آینده ۳۴ میلیارد دلار در زیرساخت‌ها از جمله جاده و راه، اینترنت سریعتر، تولید انرژی و آموزش سرمایه‌گذاری کند.

مارتین شولتز در ابتدای سال ۲۰۱۷ به رهبری این حزب انتخاب شد. در هفته‌های اول، نظرسنجی‌ها نشان ‌دانند که موقعیت این حزب بسیار بهتر شده اما از آن زمان تا به حال این حزب در سه انتخابات ایالتی شکست خورده است.

بنا بر نظرسنجی‌ها حزب دمکرات مسیحی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بیشترین بخت را برای پیروزی در انتخابات دارد.

همه‌پرسی نمادین مخالفان دولت ونزوئلا در بیش از صد کشور دنیا

هزاران نفر از شهروندان ونزوئلا در کشورهای مختلف دنیا در یک همه‌پرسی غیر رسمی شرکت کرده‌اند تا درباره برنامه دولت برای تشکیل مجمعی تازه برای تغییر قانون اساسی رای دهند. این همه‌پرسی را مخالفان دولت پس از ماه‌ها خشونت و بحران سیاسی و اقتصادی برگزار و در بیش از صد کشور دنیا حوزه رای‌گیری دایر کرده‌اند. نیکلاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا این همه‌پرسی را "بی‌معنی" خوانده اما خبرنگار بی‌بی‌سی در آمریکای جنوبی می‌گوید هر چند این رای‌گیری نمادین است اما نتیجه آن می‌تواند فشار را بر دولت بیشتر کند.

اعلام خبر بازداشت حسین فریدون به روایت فارس

در جشن یک سالگی کانال تلگرام خبرگزاری فارس، مجری خبر بازداشت حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهوری ایران را اعلام می‌کند و شرکت‌کنندگان او را تشویق می‌کنند. خبرگزاری فارس از رسانه‌های منتقد دولت ایران است.

View more on twitter

رئیس سازمان امور مالیاتی: حقوق زیر دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است

کامل تقوی نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: "حقوق زیر دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است."

به گزارش ایسنا، آقای تقوی نژاد در توضیح این موضوع افزود: " اگر افرادی هستند که کمتر از دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند و تحت عناوین مختلفی از حقوق آن‌ها مالیات کسر می‌شود حتما این موضوع را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند."

تقوی نژاد
ISNA

عطا محمد نور: شرکای بین‌المللی افغانستان بی‌طرف باشند

عطا محمد نور، والی بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی که شامل ائتلاف جدید سیاسی است
atta noor/fb
عطا محمد نور، والی بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی که شامل ائتلاف جدید سیاسی است

عطا محمد نور، والی بلخ و از بنیان‌گذاران یک ائتلاف جدید سیاسی در افغانستان در یک نشست خبری گفت که هدف تشکیل این ائتلاف انجام اصلاحات در نظام است. او از شرکای بین‌المللی افغانستان خواست تا در مسائل سیاسی این کشور بی‌طرف باشند.

بیشتر بخوانید

حرکت سیاسی جدیدی در افغانستان اعلام موجودیت کرد

حرکت سیاسی "محور مردم افغانستان" امروز رسما اعلام موجودیت کردند
.
حرکت سیاسی "محور مردم افغانستان" امروز رسما اعلام موجودیت کردند

حرکت سیاسی جدید به نام "محور مردم افغانستان" امروز یکشنبه، ۲۵ سرطان/تیر اعلام موجودیت کرد. این حرکت شامل چهره‌های برجسته سیاسی افغانستان است. حرکت جدید با برجسته کردن ناکامی‌های حکومت وحدت ملی افغانستان در حوزه امنیت، اقتصاد و سیاست خارجی حضورش را اعلام کردند.

بیشتر بخوانید

روابط عمومی پرسپولیس: برگزاری دربی لغو شد

پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی پرسپولیس با اعلام لغو برگزاری دربی گفت: "برای برگزاری اولین دربی برون مرزی، مسایل گوناگونی مورد توجه و بررسی طرف‌های دست‌اندر کار بود كه در نهایت با جمع‌‌بندی‌های صورت گرفته، برگزاری این بازی منتفی شد."

به گزارش میزان، آقای خمارلو افزود: "بر این اساس در بازگشت تیم از اردوی اوکراین كه صبح فردا خواهد بود، جلسه‌ای بین آقای طاهری و برانکو ایوانکوویچ برگزار و برنامه‌های تیم برای بازی در سوپر جام ایران بررسی خواهد شد و تیم فوتبال پرسپولیس خود را آماده حضور پر قدرت در این بازی خواهد کرد."

پرسپولیس
MIZAN

خبرگزاری قوه قضاییه هویت فرد دو تابعیتی محکوم به زندان را فاش کرد

در پی سخنان سخنگوی قوه قضاییه درباره حکم ۱۰ سال زندان برای یک فرد دو تابعیتی آمریکا و غیر ایرانی، خبرگزاری میزان با انتشار مطلبی این فرد را "زی یو وانگ پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا" معرفی کرد.

براساس این گزارش، "این فرد دارای تابعیت آمریکایی-چینی است و در رشته های مختلفی از جمله اوراسیا، اسلام و ملی گرایی، روسیه، تاریخ خاورمیانه، و مطالعات بین الملل درس خوانده است، اما عمده مطالعات وی در حوزه ایران شناسی است و به زبان فارسی نیز تسلط دارد."

واکنش خاتمی به درگذشت مریم میرزاخانی

خبر فوریراجر فدرربرای هشتمین بار قهرمان ویمبلدون شد

راجر فدرر با غلبه بر مارین چلیچ برای هشتمین بار قهرمان ویمبلدون شد.

راجرر فدرر 19 سال پیش قهرمان جوانان ویلمبدون شد.

او دراین دوره از این مسابقات بدون واگذار کردن حتی یک ست به حریفان به فهرمانی رسید

فدرر
bbc

خبر فوریآمریکا از ایران خواست شهروندان بازداشت شده‌اش را آزاد کند

خبرگزاری فرانسه نوشت که آمریکا از ایران خواست تا تمامی شهروندان آمریکایی بازداشتی را به سرعت آزاد کند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا با اعلام این موضوه گفت: ما از ایران می‌خواهیم که تمام شهروندان آمریکایی که ناعادلانه در ایران در بازداشت هستند را آزاد کند تا آنها به کنار خانواده‌هایشان بازگردند.

این درخواست پس از آن اعلام شد که غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، گفت وزارت اطلاعات ایران "یکی از عوامل نفوذی آمریکا که دوتابعیتی است" را دستگیر کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت این فرد در دادگاه بدوی به ۱۰ سال زندان محکوم شده اما این حکم قابل اعتراض است.

امید علی‌شناس، فعال مدنی به شکل مشروط آزاد شد

مصدومیت چلیچ

برد راجرر فدرر در ست دوم فینال ویمبلدون مردان

حضور شماری از بازیگران و چهره های سرشناس درفینال ویمبلدون مردان

برد راجر فدرر درست اول فینال ویمبلدون مردان در مقابل چلیچ

سرخط اخبار یکشنبه

بازداشت فریدون: عبور از خط قرمز؟

جمشید برزگر

تحلیلگر بی‌بی‌سی در امور ایران

بازداشت حسین فریدون، نقطه عطفی در مناسبات به شدت تیره و تار حسن روحانی با جناح رقیب است که کنترل نهادهای قدرتمندی مانند قوه قضاییه و سپاه پاسداران را در اختیار دارد.

از همان زمان که آقای روحانی برادر خود را به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهوری منصوب کرد، بخشی از حملات اصولگرایان منتقد حسن روحانی متوجه حسین فریدون و مناسبات مالی و اقتصادی او شد. نه تنها رسانه های اصولگرا، بلکه مقامات رسمی از جمله نمایندگان مجلس و مهم‌تر از آن، مقامات قضایی بارها به ارتباط حسین فریدون با "متهمان بزرگ مالی" اشاره کرده بودند، حتی در جریان رقابت‌های ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶، محمد باقر قالیباف به صراحت و بدون هیچ پرده‌پوشی از دست داشتن حسین فریدون در مفاسد اقتصادی سخن گفت.

حسین فریدون خود در نامه‌ای که در مجلس قرائت شد، همه اتهامات را رد کرد. اگرچه حسن روحانی خود به صراحت به این موضوع نپرداخته، اما نزدیکان او همواره این اتهامات را رد کرده و آنها را سیاسی و تلاشی برای تحت فشار گذاشتن رئیس جمهوری دانسته‌اند.

بازداشت برادر رئیس جمهوری ایران، در آستانه مراسم تنفیذ و تحلیف و تشکیل دولت جدید، می‌تواند تاثیری جدی بر رویدادهای پیش رو بگذارد، به ویژه آنکه این اقدام در پی تقابل آشکار حسن روحانی با رهبر جمهوری اسلامی در دو ماه گذشته صورت گرفته است. بیشتر اینجا بخوانید.

اژه‌ای: بقایی به تبانی، تصرف غیر مجاز و اختلاس متهم است

خبر فوریاژه‎ای: حسین فریدون در زندان است

گزارشها از ایران حاکی است که حسین فریدون، برادر حسن روحانی شب گذشته بازداشت و به زندان منتقل است.

به گزارش تسنیم، غلامسحین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه درباره بازداشت وی گفت: "حسین فریدون به دلیل اینکه قرار تأمین را تأمین نکرد به زندان معرفی شد."

سخنگوی قوه قضاییه همچنین افزود: "در خصوص ایشان چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی هم که مرتبط بودن تحقیق شد. برخی افراد بازداشت هستند. دیروز برای ایشان قرار تامین صادر شد."

آقای اژه‌ای اضافه کرد: "دیروز برای ایشان قرار تامین صادر شده و چون تامین نشد، به زندان منتقل شده است. یعنی این قرار بازداشت موقت نیست و قرار تامین وثیقه است و هرگاه قرار تامین شود،او از زندان آزاد می‌شود."

حسین فریدون، در سال‌های ابتدایی پس از انقلاب ایران فرماندار نیشابور و سپس کرج شد و بعد از آن هم به مدت ۸ سال سفیر ایران در مالزی و چندی نیز از سفیران ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک بو او در سال‌های پیش از انتخاب آقای روحانی به ریاست جمهوری، مشاور او در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بود .

مدتی هم پیش از آنکه برادرش رئیس‌جمهور شود، از مشاوران وزیر امور خارجه بود

View more on twitter

واعظی: هفته‌ای ۳۰۰۰ کانال تلگرامی مسدود می‌شود

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه بازدید از دستاوردهای جدید شرکت همراه اول گفت: "در تلگرام هفته‌ای ۳۰۰۰ کانال مسدود می شود چرا که محتوای آنها با معیارها و قوانین نظام و دولت مغایر است."

به گزارش ایلنا، آقای واعظی تاکید کرد: "خواسته ما و نظام این است که کانال‌هایی که در فضاهای مجازی فعالیت دارند مطابق معیارها و اصول باشد به همین دلیل باید با کانال‌هایی که محتوای نامناسب دارند به طور قانونی مقابله و آنها را مسدود می‌کنیم."

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از سخنان دبیر کارگروه مصادیق مجرمانه نیز گفت: "دبیر کارگروه مصادیق مجرمانه فردی است که مصاحبه‌های زیادی می‌کند و ارقام و اعدادی را در این مصاحبه‌ها اعلام می‌کند که عمدتا صحت ندارند. ما نباید وقت توسعه فضای مجازی و کشور را به صحبت‌های تنش‌زا و بیهوده صرف کنیم."

واعظی
ILNA

تصویر مریم میرزاخانی بر صفحه یک روزنامه‌های ایران

روزنامه های امروز صبح تهران، در صفحات اول خود به درگذشت نابغه ریاضی جهان، مریم میرزا خانی پرداختند.

در این باره بیشتر بخوانید

مطبوعات
AFP

خبر فوریسخنگوی قوه قضاییه: یک فرد دو تابعیتی در دادگاه بدوی به ۱۰ سال حبس محکوم شد

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه امروز اعلام کرد که یک فرد دو تابعیتی پس از دستگیری و محاکمه در دادگاه بدوی به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

به گزارش میزان، آقای اژه‌‌ای درباره این فرد گفت: "یکی از عوامل نفوذی آمریکا که مستقیما بوسیله این کشور هدایت می‌شده و تابعیت کشور دیگری را هم دارد، با نفوذ خاصی وارد ایران شد که با هشیاری ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد."

اژه‌ای
MEHR

محیط زیست: آب شرب تهران آلوده نیست

ناصر مهردادی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران درباره وضعیت آب تهران گفت: "مردم نگران آلوده بودن آب شرب تهران نباشند."

به گزارش ایلنا، به گفته آقای مهردادی، سازمان حفاظت محیط زیست مسئول پیشگیری و جلوگیری از بروز آلودگی ها و برخورد با منابع آلاینده را برعهده دارد و بر این اساس موظف به پایش واحدهای آلاینده و بررسی منابع اثرگذار بر کیفیت منابع پذیرنده آب های سطحی و زیر زمینی می باشد.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس وجود هر گونه پتانسیل بالقوه و احتمالی آلودگی به خصوص در منابع تامین کننده آب شرب و دیگر موضوعات محیط زیست نگران کننده است، گفت: "خوشبختانه درحال حاضر پایش‌های صورت گرفته حاکی از عدم آلودگی جدی در منابع تامین کننده آب شرب بوده ولی این امر نیازمند برنام‌ ریزی مستمر برای بهبود و حفظ شرایط کنونی است."

مولاوردی: از مریم میرزاخانی دعوت کرده بودیم

معاون رئیس‌جمهور ایران در فیسبوکش نوشته که از مریم میرزاخانی برای سفر به ایران دعوت کرده بود اما او گفته بود که فعلا قصدی برای سفر ندارد.

View more on facebook

مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید هما

وزیر خارجه فرانسه در ادامه تلاش‌ها برای حل بحران قطر وارد عربستان شد

ژان ایولو دریان، وزیر خارجه فرانسه در ادامه تلاش‌های این کشور برای حل بحران قطر با همسایگانش وارد عربستان شده است. آقای دریان خواستار برداشته شدن هر چه سریعتر تحریم‌ها علیه قطر شده است. او روز گذشته در قطر با وزیر خارجه این کشور دیدار و مذاکره کرد. عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی با وارد کردن این اتهام به قطر که باعث بی‌ثباتی در منطقه می‌شود روابط دیپلماتیک با این کشور را قطع کرده اند. این کشورها قطر را به حمایت از "گروه های تروریستی" متهم کرده‌اند.

وزرای خارجه فرانسه و عربستان
AFP

پیشنهاد نام گذاری یک خیابان به نام مریم میرزاخانی

فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد شد

هیئت امنای دانشگاه آزاد، فرهاد رهبر را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرد.

به گزارش تسنیم، همچنین اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد در این جلسه تصویب کردند که فرهاد رهبر از امروز به عنوان سرپرست فعالیت خود را در دانشگاه آزاد آغاز کند.

آقای رهبر در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی معاون اقتصادی وزارت اطلاعات بود.

قای رهبر در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ابتدا رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود، اما هنگامی که آقای احمدی نژاد تصمیم گرفت این سازمان را منحل کند، از این سمت کنار رفت.

او سپس به ریاست دانشگاه تهران منصوب شد.

آقای احمدی نژاد در ماه های پایانی ریاست جمهوری خود آقای رهبر و رئیس یک دانشگاه دیگر را به داشتن رویکردی "سیاست زده، غیر علمی و احیانا امنیتی" متهم و دستور برکناری آنها را صادر کرد، اما این دستور اجرا نشد.

رهبر
TASNIM

'تقاضای نمایندگان مجلس برای اعطای تابعیت ایرانی به دختر مریم میرزاخانی'

رضا شیران، نماینده مشهد در مجلس در گفتگو با خبرگزاری فارس از جمع آوری امضا از نمایندگان مجلس برای تسریع در رسیدگی به طرح یک فوریتی اصلاح قانون تابعیت در کمیسیون‌های مجلس با هدف اعطای تابعیت به دختر مریم میرزاخانی نخبه ریاضی ایرانی خبرداد.

آقای شیران همچنین گفت که برای این تقاضا تاکنون ۶۰ نماینده این نامه را امضاء را کرده اند و امضاها همچنان در حال افزایش است که به کمیسیون حقوقی و قضایی و دیگر کمیسیون‌های فرعی که مسئول رسیدگی و بررسی آن هستند ارائه می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران: هیچ کانال ارتباطی بین ما و دولت ترامپ وجود ندارد

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره تماس با آمریکا گفت: "هیچ نوع کانال ارتباطی هم بین ما و دولت آقای ترامپ فعلا وجود ندارد. در برجام نیز کنار کمیسیون‌های مشترک اتفاق افتاده است."

به گزارش تسنیم، آقای قاسمی همچنین درباره سفر محمدجواد ظریف به نیویورک و احتمال تشکیل نشستی درخصوص برجام نیز گفت: "آقای ظریف در مجمع عالی سیاسی سازمان ملل حضور می‌یابد و سخنرانی‌ها و مصاحبه‌هایی خواهد داشت."

تیم کاتا و کومیته مردان و زنان ایرانی به فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا راه یافتند

امروز در آخرین روز از رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا تیم‌های کاتا و کومیته تیمی مردان و زنان ایران به فینال رقابت های قهرمانی آسیا راه یافتند.

به گزارش ایسنا، تیم کاتای تیمی مردان ایران در بازی نخست خود مقابل اندونزی پنج بر صفر به پیروزی رسید و در دور دوم نیز قزاقستان را پنج بر صفر از پیش رو برداشت و در دیدار سوم نیز پنج بر صفر عراق را مغلوب کرد و به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

تیم کاتای تیمی زنان نیز در بازی نخست هند را پنج بر صفر از پیش رو برداشت و در دور دوم نیز با شکست چهار بر یک اندونزی به فینال رقابت‌ها رسید.

کاراته
ISNA

کلیات طرح کاهش حکم اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در مجلس تصویب شد

نمایندگان مجلس ایران به کلیات طرح کاهش احکام اعدام محکومان قاچاق مواد مخدر رای دادند.

به گزارش ایرنا، در صورتی که این طرح به تصویب نهایی برسد، احکام اعدام با توجه به وضعیت پرونده به حبس درجه یک تا ۳۰ سال کاهش پیدا می‌کند.

سه سال پیش بود که محمد جواد لاریجانی، معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران گفته بود که تلاش می شود تا قوانین اعدام های مربوط به مواد مخدر تغییر کند.

مجلس
TASNIM

رییس کل سازمان نظام پرستاری: مرگ ۱۶ پرستار بر اثر فشار کاری در یک سال و نیم گذشته

تجمع کارگران کارخانه رویال فردوس به دلیل عدم پرداخت معوقات

کارگران کارخانه شمش منیزیم رویال فردوس در خراسان جنوبی در پی عدم پرداخت معوقات خود مقابل کارخانه تجمع کردند.

به گزارش تسنیم، فرامرز کافی، مدیرعامل کارخانه شمش منیزیم فردوس نیز از ۷۰۰ میلیون تومان بدهی به شرکت‌های خدمات‌رسان آب، برق و گاز و نیز ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بدهی به بانک‌های عامل خبر داد.

مدیرعامل این کارخانه همچنین اعلام کرد که میزان معوقات کارگران کارخانه منیزیم فردوس را ۸۰۰ میلیون‌تومان است.

کارگری
TASNIM

سپاه پاسداران: براثر حمله مسلحانه از خاک پاکستان دو ایرانی کشته شدند

سپاه پاسداران ایران می‌گوید که بر اثر تیراندازی افراد مسلح در منطقه سروان در استان سیستان و بلوچستان دو ایرانی کشته شدند.

براساس گزارش سپاه پاسداران ایران که اواخر شب گذشته (شنبه ۱۵ ژوئیه/۲۴ تیر) منتشر شد تعدادی از افراد مسلح "از خاک پاکستان" عصر روز شنبه به داخل ایران در منطقه سراوان تیراندازی کردند که به گفته مقامات سپاه، با واکنش نیروهای ایرانی مواجه شدند.

به گفته روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی س‍پاه پاسداران بر اثر این تبادل آتش "دو کارگر بومی" کشته شدند.

بیشتر بخوانید

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید