Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. نتانیاهو از امانوئل مکرون برای این که ضدیت با صهیونیسم را معادل ضدیت با یهودیت دانست تشکر کرد

  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه برای این که ضدیت با صهیونیسم را معادل ضدیت با یهودیت می‌داند تشکر کرد. در کنفرانس خبری دو رهبر پس از دیدار در پاریس، بنیامین نتانیاهو گفت امانوئل مکرون با نیشتر زدن به این "دمل چرکی" خدمت بزرگی انجام داده چرا که کسی که می‌خواهد دولت یهود را نابود کند نمی‌تواند ادعا کند که با یهودیت دشمنی ندارد. آقای مکرون در این کنفرانس خبری خواستار از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه شد. پیش از این کنفرانس خبری آقای نتانیاهو و مکرون در مراسم سالگرد اخراج سیزده هزار یهودی از پاریس در دوران آلمان نازی شرکت کرده بودند. اقای مکرون پذیرفت که بجز آلمان نازی دولت وقت فرانسه را هم باید در این باره مسئول دانست.

 2. خبر درخواست شش کشور عربی برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از قطر، 'جعلی' بوده است

  فیفا تکذیب کرد که شش کشور عربی از فیفا خواسته‌اند میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را از قطر پس بگیرد.

  دیشب مطلبی در یک سایت جعلی منتشر شد که کاملا به سایت سوییسی معتبر "لوکال" شبیه بود و بعد رسانه‌های دیگر آن را در سطح وسیعی منتشر کردند.

  در این مطلب جعلی از قول جانی اینفانتینو رییس فیفا نقل شده بود که عربستان، امارات، موریتانی، بحرین، مصر و یمن، در نامه‌ای قطر را پایگاه و معبد تروریسم خوانده و هشدار داده‌اند که برگزاری جام جهانی در قطر برای بازیکنان و هواداران خطرناک است.

  یک سخنگوی فیفا گفت این سازمان چنین نامه‌ای دریافت نکرده و آقای اینفانتینو هم چنین اظهاراتی نکرده است. سایت لوکال هم گفت که چنین مطلبی را منتشر نکرده و چنین نامه‌ای را ندیده است.

 3. حزب سوسیال دمکرات آلمان برنامه ده ماده‌ای خود را برای انتخابات سراسری اعلام کرد

  حزب سوسیال دمکرات آلمان برنامه ده ماده‌ای خود را برای انتخابات سراسری که تقریبا دو ماه دیگر برگزار می‌شود اعلام کرد. این حزب خواستار تغییر قانون اساسی شده تا دولت‌های محلی ملزم به حداقلی از سرمایه‌گذاری در خدمات عمومی شوند.

  این حزب وعده داده که در چهار سال آینده ۳۴ میلیارد دلار در زیرساخت‌ها از جمله جاده و راه، اینترنت سریعتر، تولید انرژی و آموزش سرمایه‌گذاری کند.

  مارتین شولتز در ابتدای سال ۲۰۱۷ به رهبری این حزب انتخاب شد. در هفته‌های اول، نظرسنجی‌ها نشان ‌دانند که موقعیت این حزب بسیار بهتر شده اما از آن زمان تا به حال این حزب در سه انتخابات ایالتی شکست خورده است.

  بنا بر نظرسنجی‌ها حزب دمکرات مسیحی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بیشترین بخت را برای پیروزی در انتخابات دارد.

 4. همه‌پرسی نمادین مخالفان دولت ونزوئلا در بیش از صد کشور دنیا

  هزاران نفر از شهروندان ونزوئلا در کشورهای مختلف دنیا در یک همه‌پرسی غیر رسمی شرکت کرده‌اند تا درباره برنامه دولت برای تشکیل مجمعی تازه برای تغییر قانون اساسی رای دهند. این همه‌پرسی را مخالفان دولت پس از ماه‌ها خشونت و بحران سیاسی و اقتصادی برگزار و در بیش از صد کشور دنیا حوزه رای‌گیری دایر کرده‌اند. نیکلاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا این همه‌پرسی را "بی‌معنی" خوانده اما خبرنگار بی‌بی‌سی در آمریکای جنوبی می‌گوید هر چند این رای‌گیری نمادین است اما نتیجه آن می‌تواند فشار را بر دولت بیشتر کند.

 5. اعلام خبر بازداشت حسین فریدون به روایت فارس

  در جشن یک سالگی کانال تلگرام خبرگزاری فارس، مجری خبر بازداشت حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهوری ایران را اعلام می‌کند و شرکت‌کنندگان او را تشویق می‌کنند. خبرگزاری فارس از رسانه‌های منتقد دولت ایران است.

  View more on twitter
 6. رئیس سازمان امور مالیاتی: حقوق زیر دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است

  کامل تقوی نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: "حقوق زیر دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است."

  به گزارش ایسنا، آقای تقوی نژاد در توضیح این موضوع افزود: " اگر افرادی هستند که کمتر از دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند و تحت عناوین مختلفی از حقوق آن‌ها مالیات کسر می‌شود حتما این موضوع را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند."

  تقوی نژاد
 7. عطا محمد نور: شرکای بین‌المللی افغانستان بی‌طرف باشند

  عطا محمد نور، والی بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی که شامل ائتلاف جدید سیاسی است
  Image caption: عطا محمد نور، والی بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی که شامل ائتلاف جدید سیاسی است

  عطا محمد نور، والی بلخ و از بنیان‌گذاران یک ائتلاف جدید سیاسی در افغانستان در یک نشست خبری گفت که هدف تشکیل این ائتلاف انجام اصلاحات در نظام است. او از شرکای بین‌المللی افغانستان خواست تا در مسائل سیاسی این کشور بی‌طرف باشند.

  بیشتر بخوانید

 8. حرکت سیاسی جدیدی در افغانستان اعلام موجودیت کرد

  حرکت سیاسی "محور مردم افغانستان" امروز رسما اعلام موجودیت کردند
  Image caption: حرکت سیاسی "محور مردم افغانستان" امروز رسما اعلام موجودیت کردند

  حرکت سیاسی جدید به نام "محور مردم افغانستان" امروز یکشنبه، ۲۵ سرطان/تیر اعلام موجودیت کرد. این حرکت شامل چهره‌های برجسته سیاسی افغانستان است. حرکت جدید با برجسته کردن ناکامی‌های حکومت وحدت ملی افغانستان در حوزه امنیت، اقتصاد و سیاست خارجی حضورش را اعلام کردند.

  بیشتر بخوانید

 9. روابط عمومی پرسپولیس: برگزاری دربی لغو شد

  پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی پرسپولیس با اعلام لغو برگزاری دربی گفت: "برای برگزاری اولین دربی برون مرزی، مسایل گوناگونی مورد توجه و بررسی طرف‌های دست‌اندر کار بود كه در نهایت با جمع‌‌بندی‌های صورت گرفته، برگزاری این بازی منتفی شد."

  به گزارش میزان، آقای خمارلو افزود: "بر این اساس در بازگشت تیم از اردوی اوکراین كه صبح فردا خواهد بود، جلسه‌ای بین آقای طاهری و برانکو ایوانکوویچ برگزار و برنامه‌های تیم برای بازی در سوپر جام ایران بررسی خواهد شد و تیم فوتبال پرسپولیس خود را آماده حضور پر قدرت در این بازی خواهد کرد."

  پرسپولیس
 10. خبرگزاری قوه قضاییه هویت فرد دو تابعیتی محکوم به زندان را فاش کرد

  در پی سخنان سخنگوی قوه قضاییه درباره حکم ۱۰ سال زندان برای یک فرد دو تابعیتی آمریکا و غیر ایرانی، خبرگزاری میزان با انتشار مطلبی این فرد را "زی یو وانگ پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا" معرفی کرد.

  براساس این گزارش، "این فرد دارای تابعیت آمریکایی-چینی است و در رشته های مختلفی از جمله اوراسیا، اسلام و ملی گرایی، روسیه، تاریخ خاورمیانه، و مطالعات بین الملل درس خوانده است، اما عمده مطالعات وی در حوزه ایران شناسی است و به زبان فارسی نیز تسلط دارد."

 11. واکنش خاتمی به درگذشت مریم میرزاخانی

  View more on twitter
 12. خبر فوریراجر فدرربرای هشتمین بار قهرمان ویمبلدون شد

  راجر فدرر با غلبه بر مارین چلیچ برای هشتمین بار قهرمان ویمبلدون شد.

  راجرر فدرر 19 سال پیش قهرمان جوانان ویلمبدون شد.

  او دراین دوره از این مسابقات بدون واگذار کردن حتی یک ست به حریفان به فهرمانی رسید

  فدرر
 13. Post update

  View more on twitter
 14. خبر فوریآمریکا از ایران خواست شهروندان بازداشت شده‌اش را آزاد کند

  خبرگزاری فرانسه نوشت که آمریکا از ایران خواست تا تمامی شهروندان آمریکایی بازداشتی را به سرعت آزاد کند.

  یک مقام وزارت خارجه آمریکا با اعلام این موضوه گفت: ما از ایران می‌خواهیم که تمام شهروندان آمریکایی که ناعادلانه در ایران در بازداشت هستند را آزاد کند تا آنها به کنار خانواده‌هایشان بازگردند.

  این درخواست پس از آن اعلام شد که غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، گفت وزارت اطلاعات ایران "یکی از عوامل نفوذی آمریکا که دوتابعیتی است" را دستگیر کرده است.

  سخنگوی قوه قضائیه گفت این فرد در دادگاه بدوی به ۱۰ سال زندان محکوم شده اما این حکم قابل اعتراض است.

 15. امید علی‌شناس، فعال مدنی به شکل مشروط آزاد شد

  View more on twitter
 16. مصدومیت چلیچ

  View more on twitter
 17. برد راجرر فدرر در ست دوم فینال ویمبلدون مردان

  View more on twitter
 18. حضور شماری از بازیگران و چهره های سرشناس درفینال ویمبلدون مردان

  View more on twitter
 19. برد راجر فدرر درست اول فینال ویمبلدون مردان در مقابل چلیچ

  View more on twitter
 20. سرخط اخبار یکشنبه

  View more on twitter