Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. سه اسرائیلی در کرانه غربی به ضرب چاقو کشته شدند
  2. یک مقام شیلات استان خوزستان خواهان جلوگیری از ورود شناورهای عراقی به آب‌های ایران شده است
  3. طالبان: فرزند ملاهبت الله عامل انتحاری در ولایت هلمند بود
  4. کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای از ایران خواسته تمامی شهروندان آمریکایی که "به طور ناعادلانه" در این کشور زندانی شده‎اند را فورا آزاد کند

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

نگهداری بیش از دو هزار کودک زنان "مجرم" در زندان های ایران

محمد‌جواد فتحی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، افزایش از وجود بیش از دو هزار و ۳۰۰ نفر کودک در زندان های ایران خبر داد.

آقای فتحی این کودکان را فرزندن زنان "مجرم" دانست که در زندان های مختلف دوران محکومیت خود را می گذرانند.

وی با اشاره به ارائه مجوز احداث مهدکودک در زندان‌ها از سوی سازمان بهزیستی، این اقدام را "گامی مثبت" دانست.

محمد‌جواد فتحی همچنین از سازمان زندان‌ها خواست تا آماری "شفاف" از تعداد مادران زندانی منتشر کند.

تاکید ترامپ بر برخورداری از حق 'عفو'

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که از "قدرت کامل" برای عفو افراد برخوردار است.

این تاکید در شرایطی صورت گرفته که واشنگتن پست گزارش کرده آقای ترامپ در حال بررسی استفاده از عفو ریاست جمهوری برای اعضای خانواده، دستیاران و حتی شخص خود است.

سناتور مارک وارنر، یک سخنگوی حزب دموکرات، گزارش های منتشر شده در این زمینه را به شدت "آزاردهنده" دانسته است.

دستگاه های نظارتی ایالات متحده، در میانه رسیدگی به شواهد حاکی از احتمال تبانی میان تیم دونالد ترامپ و دولت روسیه هستند.

تعلیق مجری تلویزیون ایران به خاطر پخش فیلم خنده او در روز عزاداری مذهبی

مسعود احمدی مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان اصفهان گفت: "چهار نفر از همکارانی که در موضوع بی‌دقتی در پخش خبر سیما مقصر شناخته شدند به تعلیق از کار و توبیخ کتبی همراه با درج در پرونده محکوم شدند."

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به خنده گویندهدر روز درگذشت امام ششم شیعیان افزود: "حجم بالای برنامه‌های زنده در این ایام، خستگی و بی‌دقتی مجری خبر از دلایل این اتفاق بود."آقای احمدی گفت: "در اولین دقایق بامداد پنجشنبه و هنگام اجرای برنامه زنده خبر، یکی از عوامل برنامه و مجری به تصور عدم آنتن، گفتگوی کوتاه چند ثانیه‌ای و خنده مجری را داشتند که البته هرچند کوتاه بود اما با توجه به لزوم حفظ حریم آنتن زنده در همه ایام به ‌ویژه مناسبت‌ها، به هیچ‌وجه قابل اغماض نبود."

وی تاکید کرد: "به همین منظور بلافاصله روز جمعه جلسه تخلفات محتوایی آنتن برگزار و پس از بازبینی دقیق تصاویر و اخذ دفاعیات مربوطه و شرح ماوقع، چهار نفر از همکارانی که در این موضوع توسط کمیته مقصر شناخته شدند به تعلیق از کار و توبیخ کتبی همراه با درج در پرونده محکوم شدند."

طالبان ۷۰ غیرنظامی افغان را ربودند

ژنرال عبدالرازق فرمانده پلیس قندهار می‌گوید که گروه طالبان از سه روستای ولسوالی شاولیکوت این ولایت حدود ۷۰ غیرنظامی را ربوده اند.

به گفته این فرمانده پلیس، طالبان ۷ نفر از ربوده شدگان را کشته اند.

هنوز مشخص نیست که این افراد به چه دلیلی ربوده شده اند اما گفته می شود طالبان آنان را به اتهام همکاری با دولت ربوده اند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان خبر ربوده شدن ۷۰ غیرنظامی را تایید و این عمل را به شدت محکوم کرده است.

۵۶ درصد پاسخ دهندگان یک نظرسنجی در ایران: بنا به تشخیص فردی رای دادیم

۵۶ درصد شرکت کنندگان در یک نظرسنجی تلفنی که اخیرا در میان رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت ماه ایران انجام شده، گفته اند که در آن انتخابات بنا به تشخیص شخصی رای داده اند.

در این پژوهش، که از سوی موسسه نظرسنجی "ایپو" منتشر شده، همچنین ۱۹.۸ درصد، افراد خانواده دور و نزدیک، ۶.۵ درصد تبلیغات و مناظره های نامزدها، ۴.۵ درصد دوستان و همکاران، ۳.۹ درصد "مردم"، ۲.۲ درصد تحصیل‌کردگان و متخصصان، ۱.۹ درصد رسانه ها و ۱.۳ درصد رهبر را ملاک رای دادن خود در انتخابات دانسته اند.

این پاسخ ها، در پاسخ به این پرسش از پاسخ دهندگان مطرح شده که برای رای دادن در انتخابات اخیر روی نظر چه کسانی حساب باز کرده یا به آنها اعتماد کرده‌اند؟

البته به طور طبیعی بسیاری از ۵۶ درصدی که گفته اند بنا بر تشخیص فردی رای داده اند، احتمالا بر مبنای تاثیرپذیری از افراد دیگر، نهادها یا یا رسانه ها به این تشخیص رسیده اند، اما درمجموع، قضاوت شخصی را مهم ترین عامل در رای دادن خود دانسته اند.

قهرمانی دوچرخه‌سوار بریتانیایی در توردوفرانس قطعی شد

آتش سوزی در مشهد پنج مجروح به جا گذاشت

وزیر دفاع عراق وارد تهران شد

عرفان محمود عبدالغفور عبدالله الحیالی وزیر دفاع عراق برای یک دیدار رسمی وارد تهران شده است. حسین دهقان وزیر دفاع ایران در دیدار با همتای عراق اش گفته است که " حرکت های واگرایانه در عراق مورد قبول ایران نیست".

به نظر می رسد اشاره آقای دهقان به طرح همه پرسی استقلال در کردستان عراق است. مقام های ایرانی در روزهای اخیر درباره این همه پرسی هشدار داده اند.

توافق حزب دمکرات و جمهوری خواه آمریکا بر سر طرح تحریم ایران و روسیه

رسانه های آمریکایی از قول رهبران دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا می گویند که اعضای این حزب در مجلس با و نمایندگان جمهوری خواه بر سر طرح تحریم های ایران و روسیه موسوم به طرح اس-722 به توافق رسیده اند.

کسب مدال طلا در پرتاب چکش معلولین

واکنش ایران به بیانیه ترامپ: دستگاه قضایی، دادگاه و قاضی در ایران کاملا مستقل است

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه شب گذشته ترامپ: "دستگاه قضایی، دادگاه و قاضی در جمهوری اسلامی ایران همچون دیگر نظام‌های دموکراتیک کاملا مستقل بوده و براساس قوانین و مقررات داخلی کشور و در چارچوب اصل تفکیک قوا مسئولیت بررسی دقیق قضایی مبتنی بر آیین دادرسی عادلانه هرگونه اقدام و رفتار خلاف امنیت ملی کشور را برعهده دارد و در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران با این‌گونه رفتارها و اقدامات برخورد می‌کند و صدور بیانیه‌های مداخله جویانه و تهدیدآمیز از سوی مقامات و نهادهای آمریکایی هیچ تاثیری در عزم و اراده سیستم قضایی کشور برای محاکمه و مجازات مرتکبین و ناقضین قوانین کشور و امنیت ملی ایران نخواهد داشت".

'هیات ۱۰نفره دیپلماتیک ایرانی ۳ روز دیگر به عربستان می رود'

حسن حسینی‌شاهرودی سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس ایران به خبرگزاری تسنیم گفته هیات ۱۰نفره دیپلماتیک ایرانی ۳ روز دیگر برای فراهم کردن مقدمات ورود زائران ایرانی، به عربستان سعودی می‌رود.

آقای حسینی شاهرودی گفته " مشکلات اداری بر سر صدور ویزاها پیش آمده که در حال برطرف شدن است".

دو نماینده مجلس ایران امروز هشدار داده بودند که عربستان برخلاف تعهدات پیشین ویزای هیات دیپلماتیک ایرانی را صادر نکرده و در صورتی که از این اقدام شانه خالی کند، اعزام زائران ایرانی به حج امسال منتفی خواهد بود.

عربستان روابط سیاسی و اقتصادی خود را با ایران قطع کرده است و دو کشور هیچ دیپلماتی در کشور مقابل ندارند.

'روحانی به ناطق نوری پیشنهاد حضور در دولت داد'

خبرگزاری ایلنا می گوید مسیح مهاجری مدیر روزنامه جمهوری اسلامی در یک سخنرانی در تهران گفته است که حسن روحانی رئیس جمهور ایران به علی اکبر ناطق نوری پیشنهاد حضور در دولت را داده اما آقای ناطق نوری این پیشنهاد را نپذیرفته است.

آقای مهاجری درباره ناطق نوری گفته "ایشان کنار نکشیده‌اند، فقط مسئولیت در دولت قبول نمی‌کنند. پیشنهاداتی را که از طرف آقای رئیس‌جمهور به ایشان شده است قبول نکرده‌اند".

ایلنا پیشتر گفته بود که آقای روحانی پیشنهاد دبیری شورای عالی امنیت ملی به علی اکبر ناطق نوری داده اما این بخش اکنون از متن گفته های مسیح مهاجری حذف شده است.

آقای ناطق نوری در جریان انتخابات اخیر از ریاست دفتر بازرسی آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران هم استعفا داده بود.

دریچه‌های سد دز برای جستجوی گردشگران مفقود بسته شد

معارفه فرهاد رهبر به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد برگزار شد

معارفه رهبر
tasnim

مراسم معارفه فرهاد رهبر به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد امروز با حضور شماری از مدیران فعلی و پیشین این دانشگاه و همچنین علی اکبر ولایتی رئیس هیئت‌های موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده است.

آقای رهبر از چهره های امنیتی ایران است که مدتی در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، رئیس دانشگاه تهران بود.

رئیس پیشین دانشگاه آزاد حمید میرزاده از چهره های نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی بود. آقای هاشمی رفسنجانی زمستان سال گذشته درگذشت.

آقای ولایتی پیش از این از برکناری حمید میرزاده دفاع کرده و گفته که علت برکناری او فساد بوده است. اما آقای میرزاده این اتهامات را رد کرده و گفته بود که آقای ولایتی می‌خواست خارج از اختیارات قانونی خود، در کار رئیس دانشگاه دخالت کند.

شرکت ملی نفت ایران ۳۳ تفاهمنامه همکاری پس از برجام امضا کرده

شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است که پس از اجرای توافق برجام تا پایان خردادماه امسال با ۲۸ شرکت بین المللی و ایرانی دارای صلاحیت، ۳۳ تفاهمنامه همکاری امضا کرده است.

این گزارش می گوید بر اساس مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی، شرکت ملی نفت ایران مکلف شده است تا پایان امسال ده قرارداد توسعه ای میدان‌های نفت و گاز را به نتیجه برساند که مقدمات این کار در قالب مناقصه و مذاکرات به صورت موازی در دست اقدام است.

اسامی منتخبین انتخابات سازمان نظام پزشکی در تهران اعلام شد

تلگرام انتقال سرورها به ایران را تکذیب کرد

پاول دورف، مدیر تلگرام، می‌گوید تلگرام هیچ یک از سرورهایش را، یا هیچ سروری را که اطلاعات شخصی کاربران روی آن باشد، به ایران منتقل نخواهد کرد و هیچ سروری در ایران نخواهد داشت.

امروز از قول معاون وزیر ارتباطات نقل شد که تلگرام پذیرفته سرورهایش را به ایران منتقل کند، اما کمی بعد خود وزیر این خبر را رد کرد.

View more on twitter

حضور 'نامه‌ای به رئیس جمهور' از افغانستان در جشنواره لوکارنو

لینا علم
RFH
لینا علم، بازیگر افغان نقش مرکزی این فیلم را به عهده دارد

"نامه‌ای به رئیس جمهور" فیلمی از رویا سادات فیلم‌ساز افغان، در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی لوکارنو حضور خواهد داشت.

این فیلم برای دریافت جایزه بخش "نخستین فیلم بلند" به این جشنواره بین‌المللی راه یافته و قرار است با ۲۲ فیلم دیگر از سراسر جهان رقابت کند.

رویا سادات، کارگردان این فیلم و عزیز دلدار فیلم‌نامه‌نویس آن است.

بیشتر بخوانید

تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال افغانستان از مسابقات آسیایی حذف شد

در ادامه رقابت‌های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا، تیم ملی فوتبال افغانستان در دومین دیدارش در مقابل تیم فوتبال عربستان سعودی با نتیجه پرگلی دیگر شکست خورد و از این مسابقات حذف شد.

افغانستان که در بازی نخست با حساب ۸ بر ۰ مغلوب عراق شده بود، این بار نیز با همین نتیجه به میزبان گروه دوم مسابقات شکست

به این ترتیب افغانستان با پذیرفتن دو شکست پیاپی از این بازی‌ها حذف شد و شانس صعود به دور بعدی رقابت‌ها را از دست داد.

تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال افغانستان در حالی متحمل این شکست شد که ترکیب این تیم نسبت به بازی اول، تغییرات زیادی ایجاد شده بود.

سومین و آخرین دیدار افغانستان در این رقابت‌ها که روز یکشنبه اول اسد/مرداد در مقابل تیم فوتبال بحرین، کاملا تشریفاتی خواهد بود.

فوتبال افغانستان
.

انتقاد از وضعیت بهداشتی سد لتیان در نزدیکی تهران

یک نماینده دیگر مجلس ایران هم از احتمال لغو حج امسال خبر داد

جمشید جعفرپور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ایران به عدم صدور ویزا از سوی عربستان برای دیپلمات‌های ایران جهت استقرار در ایام حج علیرغم تعهدات پیشین اشاره کرده و به خبرگزاری ایسنا گفته است که در صورت اجرایی نشدن این وعده، ایران در مورد اعزام حجاج تجدید نظر خواهد کرد.

پیش از این یک نماینده دیگر مجلس هم هشدار مشابهی داده بود.

رئیس‌جمهوری و اجرایی افغانستان از تیم روباتیک افغانستان تقدیر کردند

روباتیک
ARG
تیم روباتیک افغانستان در دیدار با رئیس جمهوری افغانستان

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری، عبدالله عبدالله رئیس اجرائی و رولا غنی بانوی اول افغانستان از تیم روباتیک افغانستان بعد از برگشت از آمریکا تقدیر کردند.

آقای غنی با ستایش از آنان این دختران را "افتخار آفرینان" و به عنوان الگو برای دختران یاد کرد.

آقای عبدالله نیز گفته است که دست‌آورد تیم روبات‌سازان دختران افغانستان نشان داد که زنان این کشور می‌توانند در سطح جهان بدرخشند و افتخار بیافرینند.

فاطمه قادریان یکی ازاعضای این تیم در دیدارها گفته که تلاش می‌کنند برای مردم افغانستان افتخار و خرسندی به بار آوردند.

تیم روباتیک افغانستان که در مسابقات رباتیک آمریکا شرکت کرده بود، توانست مدال نقره شجاعت را بگیرد.

رقابت‌های روباتیک موسوم به فرست گلوبال از یکشنبه ۲۵ سرطان/ تیر در واشنگتن آغاز شد و سه شنبه عصر به پایان ‌رسید.

نمایندگان ۱۵۷ کشور جهان به همراه ۵ تیم قاره‌ای در این رقابت‌ها حضور داشتند اما در این میان تیم افغانستان که اعضایش را دختران ۱۴ تا ۱۷ ساله تشکیل می‌داد، بیشتر از دیگر تیم‌ها مورد توجه بود.

روباتیک
CEO
رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی در دیدار با اعضای تیم افغانستان

تایید لایحه جنجالی اصلاحیه دیوان عالی در لهستان

مجلس لهستان با وجود اعتراض‌های داخلی و هشدارهای بین‌المللی لایحه اصلاح دیوان عالی برای تغییر همه قضات را تایید کرده است. منتقدان، این تغییر را تلاش حزب حاکم برای انتصاب قضاتی همسو با دولت می دانند.

دولت معتقد است سیستم قضائی "ناکارآمد و فاسد" و نیازمند اصلاحات است.

رئیس جمهور لهستان سه هفته فرصت دارد تا این مصوبه را برای تبدیل شدن به قانون امضا کند.

ایران یک موشک جدید را وارد سامانه دفاعی کرد

موشک صیاد۳
FARS
موشک صیاد۳

ایران با افتتاح خط تولید یک موشک جدید برد متوسط و بلند، این موشک را وارد سامانه دفاعی خود کرده است.

مراسم افتتاح خط تولید انبوه و تحویل موشک برد بلند صیاد۳ به پدافند هوایی با حضور حسین دهقان وزیر دفاع و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی برگزار شده است.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران از قول وزیر دفاع ایران گزارش داده "سامانه صیاد۳ با برد عملیاتی حدود صدوبیست کیلومتر و ارتفاع پروازی بیست و هفت کیلومتر در مقابل تهدیدات هوایی در برد متوسط و بلند طراحی شده است".

بر اساس این گزارش "موشک صیاد۳ بر اساس آخرین فناوری های روز دنیا طراحی شده و قادر است با انواع مختلف تهدیدات مانند هواپیماهای جنگنده رادار گریز، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک های کروز، بالگردها و انواع مختلف پرنده های مدرن دارای مانور، سرعت و ارتفاع بالا در محدوده عملیاتی خود درگیر شود".

وزیر بهداشت ایران: هنوز پورشه ام را دارم

روزنامه شرق چاپ تهران از حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ایران درباره خودروی شخصی اش پرسیده "آيا شما پورشه داريد".

آقای قاضی زاده هاشمی گفته "هنور هم دارم. داشتنش هم حكايتي جالب است. من از روزي که وزير شدم تا الان، يک ثانيه هم پشت آن ماشين ننشسته‌ام. معتقدم که مسئوليت، بالاخره ضرورت‌هايي را ايجاب مي‌کند و يک مسئول نمي‌تواند آن‌طوري رفتار کند که قبل از دوران مسئوليتش هست. و از آن طرف باوجود فشاري که همسرم داشت، براي اينکه آن را بفروشم؛ از ابتدا هم راضي نبود و مي‌گفت همين ماشيني که هست خوب است. من مي‌گفتم ما به جاده مي‌رويم و بالاخره بايد ماشين امن باشد. من که پول دارم، دلم هم که مي‌خواهد. وقتي نخرم يعني نفاق دارم، آن هم به خاطر حرف ديگران. اين چيزي که متأسفانه در کشور شايع است. به‌هرحال باوجود اينکه ايشان اصرار مي‌کرد، من تا امروز آن را نفروختم، نمي‌فروشم هم... من مي‌فهمم که گفتن اين هزينه دارد ولي اين هزينه در برابر آن نفاق ارزشش خيلي بيشتر است. آنها که همين اتهام‌ها را مي‌زنند. آنها خودشان از همه رياکارتر هستند. بنابراين بايد جامعه را عادت داد و افراد را و به‌خصوص مسئولان را، كه آن چيزي که هستند بنمايانند. نه آني که مردم دوست دارند. اگر خودشان را به آن شکل درآوردند، معني‌اش اين است که نفاق دارند و اين در بزنگاه‌هاي مختلف، هزينه‌هاي سنگيني را براي دين و براي کشور ايجاد مي‌کند".

مردان مسلح موتور سوار یک کارمند امنیت را در جلال آباد کشتند

ننگرهار
BBC
ولایت ننگرهار از ولایت‌های ناآرام افغانستان است

منابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کردند که مردان مسلح موترسوار یک کارمند امنیت ملی افغانستان را در شهر جلال آباد مرکز این ولایت کشتند.

به گفته این منابع، این کارمند امنیت ملی در ابتدا زخمی شده بود و با تیراندازی به مهاجمان یکی از آنها را توانست بکشد اما نفر دوم از صحنه فرار کرده است.

حضرت حسین مشرقی‌وال، سخنگوی پلیس ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت این فرد کشته شده کارمند امنیت ملی افغانستان در بخش تحقیق بوده است.

تا هنوز کسی مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته، اما پلیس می‌گوید که در جستجوی مهاجم دومی است که از صحنه فرار کرده است.

برانکو: بازیکنانم شخصیت برنده دارند

قرارداد ایران با توتال این هفته در مجلس بررسی می شود

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس ایران به خبرگزاری ایسنا گفته که قرارداد ایران با توتال برای توسعه یکی از فازهای پارس جنوبی این هفته بررسی می شود.

آقای حسنوند گفته وزارت نفت طبق قانون متن قرارداد با توتال را به مجلس ارسال کرده و وظیفه قانونی خود را انجام داده است و مجلس هم باید به وظیفه خود طبق قانون در این زمینه عمل کند.

مهاجم پیشین تیم ملی ایران روی نیمکت جوانان هامبورگ

خبر فورییک نماینده مجلس ایران از احتمال لغو حج خبر داد

محمدابراهیم رضایی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به عدم صدور ویزای تیم ۱۰ نفره وزارت خارجه ایران برای استقرار در عربستان گفته است "درصورت عدم همکاری عربستان موضوع اعزام حجاج منتفی می‌شود".

آقای رضایی به خبرگزاری تسنیم گفته "لازم است پیش از حضور حجاج ایرانی در عربستان تیمی از وزارت خارجه برای رسیدگی به امور حجاج از قبل در عربستان مستقر شده باشد اما هنوز این کشور اقدام به صدور ویزا برای آنها نکرده است".

روزنامه اعتماد از 'اخبار تاييد نشده از بازداشت سه مداح' نوشت

روزنامه اعتماد چاپ تهران در شماره امروز خود از "اخبار تایید نشده از بازداشت سه مداح" نوشته است.

بر اساس گزارش روزنامه اعتماد "چند روزی می‌شود که خبر بازداشت سه مداح، در کانال‌های خبری تلگرامی دست به دست می‌چرخد. این مداحان که نامشان در خبرهای منتشر شده در این کانال‌ها عنوان شده و ما به دلیل عدم تایید این خبر از سوی مقام قضایی از طرح آن معذوریم، به جرم جاسوسی و ارتباط با موساد و همچنین روابط نامشروع از سوی مرجع قضایی بازداشت شده‌ بودند. این خبرها بیشتر از سوی سایت‌ها و کانال‌هایی منتشر شد که نمی‌تواند به عنوان منبع خبری لحاظ شود و هر چند با اعلام نشدن حضور آنها در برنامه‌ای به مناسبت سالروز شهادت امام صادق، این شایعه قوت گرفته، اما پست غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، به‌گونه‌ای این خبرها را مورد تایید قرار داد. او هم در حساب توییتر خود و هم در صفحه اینستاگرام خود عنوان کرد که «مداحان حامی رقیب انتخابات به جرم جاسوسی برای اسراییل و روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه می‌افتند زندان".

خبرگزاری تسنیم: ایران تعداد موشک‎های ذوالفقار و قیام را افزایش می دهد

موشک قیام
jamejamonline
موشک قیام

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می گوید که این ان نهاد نظامی تعداد موشک‌های ذوالفقار و قیام که سپاه در عملیات موشکی علیه مواضع داعش در سوریه به‌ کار گرفته بود را افزایش می‌دهد.

این خبرگزاری می‌گوید "موشک قیام، موشکی سوخت‌مایع و بدون باله است که جمهوری اسلامی ایران آن را مخصوص زدن پایگاه‌های آمریکا در منطقه تولید انبوه کرده و تحویل نیروی هوافضای سپاه داده است".

'روحانی اخیرا دیدارهای مستمری با خاتمی داشته'

محسن مهرعلیزاده از چهره های سیاسی و از اعضای کابینه محمد خاتمی در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا خبر داده است که حسن روحانی رئیس جمهور ایران اخیرا دیدارهای مستمری با محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین داشته است.

آقای خاتمی در جریان انتخابات اخیر مجددا از نامزدی آقای روحانی حمایت کرده بود.

اظهارات عراقچی درباره دیدار دوجانبه ایران و آمریکا در وین

عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران که روز جمعه با در کمیسیون اجرای توافق هسته ای با همتایان خود در گروه پنج بعلاوه یک و اتحادیه اروپا دیدار کرده درباره ملاقات دوجانبه هیات ایرانی و آمریکا توضیح داده است.

آقای عراقچی گفته است " اخیرا تعداد جدیدی از ایرانیان در کشورهای مختلف به درخواست آمریکا به جرم واهی دور زدن تحریم‌ها دستگیر شده‌اند که در این جلسه ما اعتراض خود را نسبت به این موضوع مطرح کرده و خواهان آزادی آنها شدیم."

معاون وزیر خارجه ایران گفته "معمولا بیش‌تر اشکالات مربوط به اجرای برجام، مربوط به هیات آمریکایی است،‌ از این رو ما با طرف آمریکایی تمام مسائل را مرور و مطرح کرده‌ایم".

معاون وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: همچون روال گذشته از فرصت دیدار با آمریکایی‌ها استفاده کردیم و از بعد مسائل انسانی به موضوع ایرانیانی که توسط آمریکا در این کشور یا در کشورهای دیگر به جرم واهی همچون دور زدن تحریم‌ها دستگیر شده‌اند، پرداختیم".

وزیر بهداشت ایران: هزینه طرح تحول سلامت ١٢ هزار ميليارد تومان شده است

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ایران به روزنامه شرق چاپ تهران گفته است "مجموع پولي که دولت تا امروز برای طرح تحول سلامت گذاشته حدود ١٢ هزار ميليارد تومان است که يک قلم آن بيمه‌شدن رايگان ١١ ميليون نفر بوده. در کنار همه دستاوردهاي ديگري که داشته، مقايسه کنيد با پولي که دولت براي خودکفاشدن گندم پرداخت. سالانه ١٥ هزار ميليارد تومان، آن رقم ١٢ هزار ميليارد در طول چهار سال گذشته بود. دولت سالانه ١٥ هزار ميليارد تومان براي گندم پرداخت مي‌کند که هشت هزار ميليارد آن تقريبا مي‌شود گفت فقط براي اين است که بگوييم ما خودکفا هستيم. چون همان مقدار گندم را به قيمت هشت هزار ميليارد کمتر مي‌شود وارد کرد."

رئیس شورای روابط خارجی ایران: اگر آمریکا از توافق خارج شود، آماده‌ایم

کمال خرازی رئیس شورای راهبری روابط خارجی ایران به شبکه تلویزیونی فرانسوی گفته است" ما برای حالتی که آمریکا از توافق خارج شود، آماده هستیم".

'وضعیت خلیج گرگان بحرانی است'

نمایی از خلیج گرگان
mehr

رضا مروتی معاون استاندار گلستان در شمال ایران به خبرگزاری مهر گفته است "وضعیت خلیج گرگان بحرانی است و ریزگردها و آلاینده ها دو تهدید جدی برای منطقه هستند و به اقدام فوری برای حفظ وضع موجود نیاز داریم".

دادستان فعلی آمریکا با سفیر روسیه 'درباره انتخابات و ترامپ حرف زده بود'

روزنامه واشنگتن‌پست گزارش کرده جف سشنز، دادستان کل آمریکا، سال گذشته و در جریان کارزارهای انتخابات ریاست‌جمهوری، با سفیر روسیه در واشنگتن درباره دونالد ترامپ و نامزدی او برای ریاست جمهوری صحبت کرده است؛ ادعایی که آقای سشنز بارها آن را تکذیب کرده و در برابر نمایندگان کنگره گفته بود که هیچ صحبتی درباره انتخابات "نه با سفیر روسیه و نه با هیچ شخصیت خارجی" نداشته است.

بیشتر بخوانید

هشدار ترامپ به تهران درباره آمریکایی های زندانی در ایران

ترامپ
AFP

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای از ایران خواسته تمامی شهروندان آمریکایی که "به طور ناعادلانه" در این کشور زندانی شده‎اند را فورا آزاد کند. در این بیانیه آمده آقای ترامپ در حال آماده کردن مجازات‌هایی علیه تهران است.

در این بیانیه که عصر جمعه صادر شده آمده: "دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و دولت تحت امر او، تلاش‌های خود برای آزادکردن شهروندان ایالات متحده که به طور ناعادلانه‌ای در ایران زندانی‌اند را دو برابر کرده است. آمریکا هرگونه گروگان‌گیری و اقدام دولت‌ها برای گروگان‌گرفتن و زندانی کردن آمریکایی‌ها بدون دلیل محکمه‌پسند و طی روند مناسب قضایی را محکوم می‌کند."

بیشتر بخوانید