Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. جلسه 'کمیته رفع حصر' مجلس دهم با رئیس مجلس

  مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس ایران، از دیدار اعضای "کمیته پیگیری مطالبه رفع حصر" فراکسیون امید با علی لاریجانی رئیس مجلس خبر داد.

  به گزارش ایسنا آقای پزشکیان گفت: "مقام معظم رهبری بارها بر ضرورت وحدت تاکید کردند چرا که آنچه باعث اقتدار و قدرت کشور می‌شود انسجام داخلی است و هر چه انسجام وجود نداشته باشد کشور دچار از هم پاشیدگی خواهد شد و قدرت کشور تضعیف می‌شود."

  وی ادامه حصر را باعث بروز "مشکلات و گره هایی" در جامعه دانست و افزود: "تا زمانی که این موضوع به هر طریقی حل نشود انسجام ایجاد نخواهد شد."

  نایب رئیس مجلس دهم تاکید کرد: "لازم است بزرگان برای این موضوع راه حلی پیدا کنند."

 2. تلاش مجلس آفریقای جنوبی برای برکناری رئیس جمهور ناکام ماند

  تلاش نمایندگان مجلس آفریقای جنوبی برای برکنار کردن جیکوب زوما رئیس جمهور این کشور ناکام ماند.

  به دنبال رای گیری مخفی نمایندگان مجلس آفریقای جنوبی و شمارش آرا، مشخص شد که هواداران "رای عدم اعتماد" به آقای زوما موفق به جمع آوری آرای لازم نشده اند.

  حزب کنگره ملی آفریقا، حزب حامی دولت، در مجلس این کشور از اکثریت برخوردار است.

  با این حال، مخالفان دولت امیدوار بودند عده ای از اعضای این حزب در رای گیری مخفی علیه جیکوب زوما رای بدهند.

 3. عارف: انتظار داشتیم در کابینه شاهد حضور زنان باشیم

  محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه اسامی کابینه دوازدهم، گفت: "انتظار داشتیم در این کابینه شاهد حضور زنان باشیم."

  به گزارش ایسنا، آقای عارف افزود که درباره کابینه و وزرای پیشنهادی، پس از ارزیابی کامل در فراکسیون اعلام‌ نظر خواهیم کرد.

  عارف
 4. خبر فوریطالبان ۲۳۵ گروگان را در شمال افغانستان آزاد کرد

  طالبان ۲۳۵ گروگان را در شمال افغانستان آزاد کرد.

  سخنگوی والی سرپل به بی بی سی گفت که این غیرنظامیان با وساطت و مذاکرات ریش سفیدان و والی این ولایت رها شدند.

  او همچنین گفت بسیاری هنوز در میرزا اولنگ گیر مانده اند.

  افغانستان
 5. خبر فوریزلزله‌ای به بزرگی ۶.۵ چین را لرزاند

  زلزله‌ای به بزرگی ۶.۵ چین را لرزاند. به گفته مقامات در چین برآورد شده که دست کم ۱۰۰ نفر در این زلزله کشته و هزاران نفر زخمی شده باشند.

 6. حاشیه‌های شورای شهر

  شورای شهر

  در حاشیه‌ی جلسه شورای شهر تهران امروز جمعی برای پیگیری مشکلاتشان با شهرداری قصد ورود به سالن شورا را داشتند که با ممانعت مواجه شدند.

  در ادامه یکی از اعضای شورای شهر در میان معترضان حاضر شد.

  شورای شهر
  شورای شهر
 7. افشانی از سمت نامزدی شهرداری تهران انصراف داد

  View more on twitter
 8. جهانگیری: محدودیت‌ها را درک کنیم

  اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران که در دوره دوم ریاست جمهوری حسن روحانی هم در این سمت ابقا شده، در توییتر از مردم خواسته است که محدودیت‌ها درباره انتخاب وزرا را درک کنند.

  آقای جهانگیری که در توییتر خود نوشته "انتخاب وزرا حق رئیس جمهور است"، توضیحی درباره این محدودیت‌ها و این که از کجا اعمال می‌شود نداده است.

  به کار گرفتن زنان، اقلیت‌های قومی و اعضای گروه‌های سیاسی هوادار آقای روحانی در انتخابات از جمله مهم‌ترین خواسته‌هایی بود که در آستانه معرفی وزرا مطرح می‌شد.

  View more on twitter
  View more on twitter
 9. دولت عراق ۲۷ 'وابسته به داعش را اعدام می‌کند'

  دادگاهی در عراق ۲۷ مرد را به اتهام دست داشتن در کشتن حدود ۱۷۰۰ سرباز این کشور توسط گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سال ۲۰۱۴ میلادی به اعدام محکوم کرده است. بیست و پنج مظنون دیگر به دلیل نبود مدارک کافی آزاد شده‌اند. سال پیش هم ۳۶ مرد با احکام مشابهی در این کشور به دار آویخته شدند. این کشتار در پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی شهر تکریت اتفاق افتاده بود که داعش از آن فیلم‌برداری کرده بود. بیشتر قربانیان سربازان جوان شیعه بودند که زمانی که داعش کنترل شهر تکریت را در اختیار داشت، در این پایگاه نظامی مستقر شده بودند.

 10. خبر فوری'پرواز پهپاد ایرانی در نزدیکی جنگنده آمریکایی'

  View more on twitter
 11. اطلاعیه نهضت آزادی درباره سلامت ابراهیم یزدی

  محمد توسلی رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران با انتشار بیانیه ای، توضیحاتی درباره وضعیت سلامت ابراهیم یزدی، دبیر کل نهضت آزادی ایران داده است.

  در بخشی از این اطلاعیه با اشاره به اینکه آقای یزدی در ازمیر به سر می‌برد، آمده است: "با وجود مراقبتهای پزشکی لازم تحت نظر پزشکان متخصص و نیز دیدار با فرزندان که قطعاً در روحیه ایشان اثر مثبت داشته، متاسفانه ظرف روزهای اخیر، حال عمومی ایشان رو به وخامت نهاده است."

  آقای توسلی در همچنین در این اطلاعیه آورده است: "در این شرایط همه ما نیازمند الطاف الهی و دعای خیر یاران و علاقه مندان ایشان هستیم تا انشاءالله با کسب مجدد سلامتی لازم بتوانند به وطن مراجعت نمایند."

  یزدی
 12. تعطیلات مکاتب در مناطق سردسیر افغانستان تمدید شد

  وزارت معارف افغانستان مکاتب/مدارس مناطق سردسیر این کشور را برای ده روز دیگر تعطیل کرده است. مقام‌های این وزارتخانه گفته‌اند که این تصمیم را به دلیل گرمی بیش از حد هوا در این مناطق و پیشنهاد خانواده‌های دانش‌آموزان گرفته‌اند.

  مکتب‌های مناطق گرم‌سیر در افغانستان در سه ماه تابستان تعطیل اند و مکتب‌های مناطق سردسیر پس از امتحانات "چهار و نیم‌ماه" تنها برای ده روز تعطیل می‌شوند. اما مسال مقام‌های وزارت معارف این مکتب‌ها را تا ۲۸ اسد/مرداد تعطیل کرده است.

  مکتب در افغانستان
 13. یکی کمتر به خاطر بدهی

  View more on twitter
 14. فرهادی: خاکی صدیق گزینه نهایی برای تصدی وزارت علوم

  محمد فرهادی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: "علی خاکی صدیق، رئیس فعلی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گزینه نهایی هیئت دولت برای تصدی وزارت علوم است."

  به گزارش تسنیم، آقای فرهادی با اشاره به اینکه آقای خاکی صدیق در سن ۳۵ سالگی جوان ترین عضو هیات علمی دانشگاه بوده است، گفت: "دکتر خاکی صدیق عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، برای دو دوره ریاست این دانشگاه را بر عهده داشته است.وی هردوبار با رای اکثریت قاطع اعضای هیئت علمی این دانشگاه به این مسئولیت منصوب شده است."

  فرهادی
 15. پزشکیان: کمیته رفع حصر امروز با لاریجانی دیدار کرد

  View more on twitter
 16. طهرانچی رئیس دانشگاه‌های آزاد استان تهران شد

  فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حکمی محمدمهدی طهرانچی را به‌عنوان رئیس دانشگاه‌های آزاد استان تهران و رئیس واحد تهران مرکزی معرفی کرد.

  به گزارش تسنیم، آقای طهرانچی جایگزین احمد شمس در این مسئولیت شد.

  احمد شمس در ۲۶ مهر سال ۹۵ از سوی میرزاده به‌عنوان سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد استان تهران معرفی شده بود.

  آقای طهرانچی متولد سال ۱۳۴۴ رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی و استاد فیزیک این دانشگاه است. وی دوره کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را در دانشگاه شهید بهشتی و دوره دکتری را نیز در دانشگاه فیزیک تکنولوژی مسکو طی کرد.

  طهرانچی
 17. شهردار تهران ۱۹ مرداد انتخاب می‌شود

  View more on twitter
 18. انتشار عکس‌های جدید ریانا در شبکه‌های اجتماعی با واکنش بسیاری روبرو شد

  ریانا

  انتشار عکس‌های ریانا خواننده معروف پاپ در باربادوس با واکنش بسیاری در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.