Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

جلسه 'کمیته رفع حصر' مجلس دهم با رئیس مجلس

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس ایران، از دیدار اعضای "کمیته پیگیری مطالبه رفع حصر" فراکسیون امید با علی لاریجانی رئیس مجلس خبر داد.

به گزارش ایسنا آقای پزشکیان گفت: "مقام معظم رهبری بارها بر ضرورت وحدت تاکید کردند چرا که آنچه باعث اقتدار و قدرت کشور می‌شود انسجام داخلی است و هر چه انسجام وجود نداشته باشد کشور دچار از هم پاشیدگی خواهد شد و قدرت کشور تضعیف می‌شود."

وی ادامه حصر را باعث بروز "مشکلات و گره هایی" در جامعه دانست و افزود: "تا زمانی که این موضوع به هر طریقی حل نشود انسجام ایجاد نخواهد شد."

نایب رئیس مجلس دهم تاکید کرد: "لازم است بزرگان برای این موضوع راه حلی پیدا کنند."

تلاش مجلس آفریقای جنوبی برای برکناری رئیس جمهور ناکام ماند

تلاش نمایندگان مجلس آفریقای جنوبی برای برکنار کردن جیکوب زوما رئیس جمهور این کشور ناکام ماند.

به دنبال رای گیری مخفی نمایندگان مجلس آفریقای جنوبی و شمارش آرا، مشخص شد که هواداران "رای عدم اعتماد" به آقای زوما موفق به جمع آوری آرای لازم نشده اند.

حزب کنگره ملی آفریقا، حزب حامی دولت، در مجلس این کشور از اکثریت برخوردار است.

با این حال، مخالفان دولت امیدوار بودند عده ای از اعضای این حزب در رای گیری مخفی علیه جیکوب زوما رای بدهند.

عارف: انتظار داشتیم در کابینه شاهد حضور زنان باشیم

محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه اسامی کابینه دوازدهم، گفت: "انتظار داشتیم در این کابینه شاهد حضور زنان باشیم."

به گزارش ایسنا، آقای عارف افزود که درباره کابینه و وزرای پیشنهادی، پس از ارزیابی کامل در فراکسیون اعلام‌ نظر خواهیم کرد.

عارف
ISNA

خبر فوریطالبان ۲۳۵ گروگان را در شمال افغانستان آزاد کرد

طالبان ۲۳۵ گروگان را در شمال افغانستان آزاد کرد.

سخنگوی والی سرپل به بی بی سی گفت که این غیرنظامیان با وساطت و مذاکرات ریش سفیدان و والی این ولایت رها شدند.

او همچنین گفت بسیاری هنوز در میرزا اولنگ گیر مانده اند.

افغانستان
Facebook

خبر فوریزلزله‌ای به بزرگی ۶.۵ چین را لرزاند

زلزله‌ای به بزرگی ۶.۵ چین را لرزاند. به گفته مقامات در چین برآورد شده که دست کم ۱۰۰ نفر در این زلزله کشته و هزاران نفر زخمی شده باشند.

حاشیه‌های شورای شهر

شورای شهر
ISNA

در حاشیه‌ی جلسه شورای شهر تهران امروز جمعی برای پیگیری مشکلاتشان با شهرداری قصد ورود به سالن شورا را داشتند که با ممانعت مواجه شدند.

در ادامه یکی از اعضای شورای شهر در میان معترضان حاضر شد.

شورای شهر
ISNA
شورای شهر
ISNA

افشانی از سمت نامزدی شهرداری تهران انصراف داد

جهانگیری: محدودیت‌ها را درک کنیم

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران که در دوره دوم ریاست جمهوری حسن روحانی هم در این سمت ابقا شده، در توییتر از مردم خواسته است که محدودیت‌ها درباره انتخاب وزرا را درک کنند.

آقای جهانگیری که در توییتر خود نوشته "انتخاب وزرا حق رئیس جمهور است"، توضیحی درباره این محدودیت‌ها و این که از کجا اعمال می‌شود نداده است.

به کار گرفتن زنان، اقلیت‌های قومی و اعضای گروه‌های سیاسی هوادار آقای روحانی در انتخابات از جمله مهم‌ترین خواسته‌هایی بود که در آستانه معرفی وزرا مطرح می‌شد.

View more on twitter
View more on twitter

دولت عراق ۲۷ 'وابسته به داعش را اعدام می‌کند'

دادگاهی در عراق ۲۷ مرد را به اتهام دست داشتن در کشتن حدود ۱۷۰۰ سرباز این کشور توسط گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سال ۲۰۱۴ میلادی به اعدام محکوم کرده است. بیست و پنج مظنون دیگر به دلیل نبود مدارک کافی آزاد شده‌اند. سال پیش هم ۳۶ مرد با احکام مشابهی در این کشور به دار آویخته شدند. این کشتار در پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی شهر تکریت اتفاق افتاده بود که داعش از آن فیلم‌برداری کرده بود. بیشتر قربانیان سربازان جوان شیعه بودند که زمانی که داعش کنترل شهر تکریت را در اختیار داشت، در این پایگاه نظامی مستقر شده بودند.

خبر فوری'پرواز پهپاد ایرانی در نزدیکی جنگنده آمریکایی'

اطلاعیه نهضت آزادی درباره سلامت ابراهیم یزدی

محمد توسلی رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران با انتشار بیانیه ای، توضیحاتی درباره وضعیت سلامت ابراهیم یزدی، دبیر کل نهضت آزادی ایران داده است.

در بخشی از این اطلاعیه با اشاره به اینکه آقای یزدی در ازمیر به سر می‌برد، آمده است: "با وجود مراقبتهای پزشکی لازم تحت نظر پزشکان متخصص و نیز دیدار با فرزندان که قطعاً در روحیه ایشان اثر مثبت داشته، متاسفانه ظرف روزهای اخیر، حال عمومی ایشان رو به وخامت نهاده است."

آقای توسلی در همچنین در این اطلاعیه آورده است: "در این شرایط همه ما نیازمند الطاف الهی و دعای خیر یاران و علاقه مندان ایشان هستیم تا انشاءالله با کسب مجدد سلامتی لازم بتوانند به وطن مراجعت نمایند."

یزدی
MEHR

تعطیلات مکاتب در مناطق سردسیر افغانستان تمدید شد

وزارت معارف افغانستان مکاتب/مدارس مناطق سردسیر این کشور را برای ده روز دیگر تعطیل کرده است. مقام‌های این وزارتخانه گفته‌اند که این تصمیم را به دلیل گرمی بیش از حد هوا در این مناطق و پیشنهاد خانواده‌های دانش‌آموزان گرفته‌اند.

مکتب‌های مناطق گرم‌سیر در افغانستان در سه ماه تابستان تعطیل اند و مکتب‌های مناطق سردسیر پس از امتحانات "چهار و نیم‌ماه" تنها برای ده روز تعطیل می‌شوند. اما مسال مقام‌های وزارت معارف این مکتب‌ها را تا ۲۸ اسد/مرداد تعطیل کرده است.

مکتب در افغانستان
BBC

یکی کمتر به خاطر بدهی

فرهادی: خاکی صدیق گزینه نهایی برای تصدی وزارت علوم

محمد فرهادی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: "علی خاکی صدیق، رئیس فعلی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گزینه نهایی هیئت دولت برای تصدی وزارت علوم است."

به گزارش تسنیم، آقای فرهادی با اشاره به اینکه آقای خاکی صدیق در سن ۳۵ سالگی جوان ترین عضو هیات علمی دانشگاه بوده است، گفت: "دکتر خاکی صدیق عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، برای دو دوره ریاست این دانشگاه را بر عهده داشته است.وی هردوبار با رای اکثریت قاطع اعضای هیئت علمی این دانشگاه به این مسئولیت منصوب شده است."

فرهادی
Tasnim

پزشکیان: کمیته رفع حصر امروز با لاریجانی دیدار کرد

انتقاد استاندار تهران از افتتاح خط هشت مترو تهران

طهرانچی رئیس دانشگاه‌های آزاد استان تهران شد

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حکمی محمدمهدی طهرانچی را به‌عنوان رئیس دانشگاه‌های آزاد استان تهران و رئیس واحد تهران مرکزی معرفی کرد.

به گزارش تسنیم، آقای طهرانچی جایگزین احمد شمس در این مسئولیت شد.

احمد شمس در ۲۶ مهر سال ۹۵ از سوی میرزاده به‌عنوان سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد استان تهران معرفی شده بود.

آقای طهرانچی متولد سال ۱۳۴۴ رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی و استاد فیزیک این دانشگاه است. وی دوره کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را در دانشگاه شهید بهشتی و دوره دکتری را نیز در دانشگاه فیزیک تکنولوژی مسکو طی کرد.

طهرانچی
TASNIM

واکنش‌ها به کابینه پیشنهادی روحانی

شهردار تهران ۱۹ مرداد انتخاب می‌شود

انتشار عکس‌های جدید ریانا در شبکه‌های اجتماعی با واکنش بسیاری روبرو شد

ریانا
@BadGalRiri

انتشار عکس‌های ریانا خواننده معروف پاپ در باربادوس با واکنش بسیاری در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

حسن روحانی: خبرنگار باید بتواند مرزبان آزادی و حقوق شهروندی باشد

انتقاد علی مطهری از غیبت بعضی چهره‌ها در مراسم تحلیف

آتش سوزی در حوضچه پساب نفتی در اهواز

حوضچه پساب نفتی در منطقه کریت کمپ بخش غیزانیه اهواز دچار آتش سوزی شد.

به گزارش مهر، این حادثه از صبح امروز آغاز شده و به گفته شاهین هاشمی، بخشدار غیزانیه، مسئولان شرکت نفت مشغول اطفای حریق هستند و هنوز موفق به مهار آتش نشده اند.

آقای هاشمی همچنین گفت: "علت حادثه باید از سوی مسئولان نفتی اعلام شود."

اهواز
MEHR

وزیر ورزش بازی دو فوتبالیست ایرانی در تیم پانیونیوس مقابل اسرائیل را محکوم کرد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ماند

حسن روحانی، رییس‌ جمهور ایران در حکمی اسحاق جهانگیری را به عنوان معاول اول رییس جمهور در دولت دوازدهم ابقا کرد.

به گزارش ایسنا، متن حکم آقای روحانی به این شرح است: "به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد، شایستگی و خدمات موفق جناب‌عالی در مسؤولیت‌های اجرایی و تقنینی و در مدت مسؤولیت در دولت یازدهم به موجب این حکم به عنوان معاون اول رییس جمهور منصوب می‌شوید."

جهانگیری
ISNA

نماینده مجلس: تشکیل کمیته‌ پیگیری مطالبه رفع حصر در فراکسیون امید

غلامرضا حیدری، نماینده مجلس اعلام کرد: "فراکسیون امید پیگیری‌های غیررسانه‌ای در زمینه رفع حصر داشته اما با توجه به انتقادات برخی اعضا نسبت به کندی روند کار قرار شد این فعالیت‌ها به شکل رسانه‌ای‌تر دنبال شود."

به گزارش ایسنا، آقای حیدری افزود: "همین صحبت‌ها منجر به این شد که کارگروه خاصی برای پیگیری مطالبه رفع حصر به دستور دکتر عارف و با محوریت ایشان تشکیل شود که امیدواریم اقدامات صورت گرفته در این کارگروه به نتیجه برسد؛ به ویژه اینکه محصورین در شرایط جسمانی خوبی قرار ندارند."

حیدری
ISNA

صالحی: در صورت نقض برجام توسط آمریکا، تمام گزینه‌ها روی میز است

نوروزی: ۵ هزار و۳۰۰ نفر زندانی جرائم مواد مخدر در انتظار اعدام هستند

حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در جریان بررسی طرح تخفیف مجازات محکومان مواد مخدر گفت: "در حال حاضر ۵ هزار و ۳۰۰ نفر در زندان‌ها در انتظار اعدام هستند."

به گزارش ایلنا، آقای نوروزی با بیان اینکه در این طرح تمامی عوامل مربوط به قاچاق و اعتیاد بررسی شده است، اعلام کرد: "اکثریت نمایندگانی که به عنوان قاضی در دادگاه انقلاب بوده‌اند اذعان دارند اعدام باید برای آن دسته از افرادی انجام شود که سابقه محکومیت و یا سرکردگی قاچاق را بر عهده دارند."

نوروزی
ILNA

تجمع مجدد کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که طی چند ماه گذشته حقوق نگرفته‌اند؛ صبح امروز برای دومین روز پیاپی مقابل ساختمان بانک ملی شعبه امانیه شهر اهواز تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این کارگران روز گذشته نیز در مقابل یکی دیگر از ساختمانهای شعبه مرکزی بانک ملی دراهواز تجمع کرده بودند، می گویند: "دلیل تکرار اعتراض آن‌ها بی‌توجهی مسئولان بانک ملی به مطالباتشان است که به تازگی مالکیت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را بر عهده گرفته است."

این کارگران همچنین عنوان کردند: "شرکت ملی فولاد ایران که شمار کارگران آن تا ۴ هزار نفر می‌رسد در گذشته از بنگاه‌های اقتصادی متعلق به گروه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا محسوب می‌شده که پس از پیگیری قضایی ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی و مدیریت موقت آن به قوه قضاییه محول و در حال حاضر نیز مالکیت آن به بانک ملی واگذار شده است."

این کارگران همچنین عنوان کردند که معوقات آنها از پنج تا هشت ماه پرداخت نشده و حق سنوات آنها از سال ۹۰ پرداخت نشده است.

کارگری
ILNA

مجلس: قوه قضاییه تخلفات بانک مرکزی درباره موسسه کاسپین را رسیدگی می‌کند.

نمایندگان مجلس با ارسال گزارش کمیسیون اقتصادی درباره رسیدگی به نقض و عدم اجرای کامل قوانین توسط بانک مرکزی با موضوع موسسه کاسپین به قوه قضاییه موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، صدور مجوزهای مشروط، اطلاع بانک مرکزی از ادامه فعالیت موسسات مذکور و شعبات آنها و عدم اقدام قانونی بانک مرکزی جهت منع فعالیت این موسسات و همچنین عدم شفافیت تسویه دیون سپرده گذاران از موارد مربوط به عملکرد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که در این گزارش به آنها اشاره شده است.

بانک مرکزی
ISNA

احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی شد

فاطمه هاشمی: روحانی ضعف شخصیت دارد

فاطمه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی با انتقاد از اینکه در مراسم تحلیف یادی از آقای هاشمی نشد، گفت: "آقای هاشمی یک تفکر بود، یک جریان بود. با اسم بردن یا اسم نبردن، این جریان یا تفکر تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. ولی افرادی که این گونه رفتار می‌کنند شخصیت‌ خودشان را در این رابطه نشان می‌دهند، خصوصا افرادی که با حمایت آقای هاشمی روی کار آمده‌اند."

فاطمه هاشمی ادامه داد: "شخص رئیس‌جمهور در سخنرانی‌های انتخاباتی نه‌تنها از آقای هاشمی اسم می‌بردند بلکه برای اینکه رای بیاورند شعار سلام به خاتمی و میرحسین سر می‌دادند ولی امروز که رای‌شان را گرفته‌اند، آنها را فراموش کرده‌اند. این نشان از ضعیف بودن شخصیت آقای روحانی در این مسائل است."

خانم هاشمی در گفتگو با روزنامه فرهیختگان همچنین گفت: "متاسفانه افراد هیچ‌کدام شجاعت و تفکر آقای هاشمی را ندارند، برای اینکه خودشان مدتی بر مسند قدرت باشند زمانی می‌گویند ما دنباله‌رو این هستیم و زمانی می‌گویند دنباله‌رو آن هستیم. اینها فقط دنباله‌رو هستند نه جریان ایجاد می‌کنند و نه تفکر دارند. برای همین هم در مقاطع مختلف شما می‌بینید سیاست‌های آنها فرق می‌کند یعنی فکرشان همان فکر آقای هاشمی نیست، آقای هاشمی بسیار فعال بودند."

فاطمه هاشمی
TASNIM

پلیس ایران از نماینده مجلس شکایت کرد

سعید منتظر المهدی، سخنگوی ناجا از شکایت نیروی انتظامی از نماینده مجلس که در فرودگاه با ماموران پلیس درگیر شده بود، شکایت کرد.

به گزارش تسنیم، سعید منتظرالمهدی با اعلام این خبر افزود: "رفتار تند و پرخاشگرانه و نامعقولی که در فرودگاه مهرآباد از یک نماینده مجلس در برابر مأموران خدوم ناجا سرزد نه تنها در شان نمایندگان برگزیده هیچ ملتی نیست بلکه اساسا در شان هیچ فردی نخواهد بود و لاجرم باید با سازوکارهای قانونی با آن مقابله شود تا دیگر بار مجال تکرار پیدا نکند.

سخنگوی ناجا همچنین ابراز امیدواری کرد که قوه قضاییه سریعا به این مساله رسیدگی کند.

پلیس
TASNIM

خبر فوریفهرست وزرای پیشنهادی روحانی به مجلس

وزارت بهداشت: حسن قاضی‌زاده هاشمی

وزارت دفاع: سرتیپ امیر حاتمی

وزارت کار: علی ربیعی

وزارت ارتباطات: محمد جواد آذری جهرمی

وزرات نیرو: حبیب‌الله بیطرف

وزارت اطلاعات: محمود علوی

وزارت اقتصاد: مسعود کرباسیان

وزارت امور خارجه: محمد جواد ظریف

وزارت آموزش و پرورش: محمد بطحائی

وزارت کشاورزی: محمود حجتی

وزارت دادگستری:علیرضا آوایی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: عباس صالحی

وزارت راه و شهرسازی: عباس آخوندی

وزارت صنعت، معدن و تجارت: محمد شریعتمداری

وزارت کشور: عبدالرضا رحمانی‌فضلی

وزارت نفت: بیژن زنگنه

وزارت ورزش و جوانان: مسعود سلطانی‌فر

خبر فورینامزد پیشنهادی برای وزارت علوم معرفی نشده

در حالی که برخی از منابع از انتخاب رئیس دانشگاه خواجه نصیر برای وزارت علوم خبر می دهند، در فهرست وزرای پیشنهادی، برای این وزارتخانه شخصی پیشنهاد نشده است.

خبر فوریهیچ زنی در میان وزرای پیشنهادی روحانی نیست

در فهرست وزرای پیشنهادی حسن روحانی به مجلس هیچ زنی قرار ندارد.

خبر فوریروحانی فهرست وزرای پیشنهادی را به مجلس فرستاد

حسن روحانی رئیس جمهور ایران سه روز پس از مراسم تحلیف فهرست وزرای پیشنهادی را به مجلس فرستاده است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها استعفا کرد

ایرنا خبرگزاری رسمی ایران به نقل از حسن رحیم پور ازغندی گفته است که رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها از سمت خود استعفا کرده است.

روز گذشته اخبار ضد و نقیضی در این باره منتشر شده بود.

عباس جدید خواستار استیضاح قالیباف شد

مصوبه تازه مجلس ایران: مشمولان دیپلم برای ادامه تحصیل نمی توانند به خارج بروند

نمایندگان مجلس ایران مقرر کردند که مشمولان دیپلم برای ادامه تحصیل نمی‌توانند به خارج از کشور بروند.

View more on twitter