Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. نوبخت: برآورد اولیه ناشی از سیل در خراسان رضوی ۱۴۹میلیارد تومان

  محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور در بازدید از مناطق سیل زده گفت: "بر اساس برآورد اولیه خسارت ناشی از سیل در خراسان رضوی ۱۴۹ میلیارد تومان برآورد شده است."

  به گزارش ایلنا، آقای نوبخت اضافه کرد: "سیل ۲۰ مرداد جاری دومین حادثه غیر مترقبه‌ای است که امسال در خراسان‌رضوی رخ داده است. این حوادث نشان می‌دهند آنچنان هم این حادثه‌ها غیرمترقبه نیستند و تجاور انسان به ساختار طبیعت یکی از علل اصلی بروز آنها است.عامل انسانی در گسترش خسارت‌های ناشی از زلزله و سیل دخیل بوده و این مساله در زلزله ۱۶ فروردین امسال در خراسان رضوی نیز بروز پیدا کرد."

  نوبخت
 2. ایران به رقابت‌های جهانی والیبال راه یافت

  View more on twitter
 3. مهدی خزعلی بازداشت شد

  مهدی خزعلی، فعال سیاسی بازداشت شد.

  به گزارش سحام نیوز، آقای خزعلی در منزل پدری اش، آیت‌الله خزعلی، توسط ماموران حفاظتی،امنیتی، بازداشت شد.

  هنوز علت بازداشت آقای خزعلی و نهاد بازداشت کننده اش مشخص نیست.

  خزعلی
 4. خبر فوریانفجار در کابل

  گزارش‌ها از وقوع انفجار در شرق کابل، پایتخت افغانستان حکایت دارد. هنوز جزییاتی درباره این انفجار یا تلفات و خسارات احتمالی آن منتشر نشده است.

 5. کشف سنگ‌های 'گران‌قیمت' در ارگ افغانستان

  ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان با پخش خبرنامه‌ای از به دست آمدن مقداری سنگ قیمتی از یکی اتاق‌های کاخ ریاست‌جمهوری این کشور خبر داد.

  در خبرنامه ارگ آمده است که این سنگ‌ها که شامل لاجورد، عقیق و دیگر انواع سنگ‌هاست هنگام بررسی یکی از اتاق‌های مربوط به دروازه ارگ به دست آمده است.

  خبرنامه می‌افزاید که این‌سنگ‌ها در سال ۱۳۷۱ خورشیدی به خاطر حفاظت آن از دستبرد در جریان جنگ‌های داخلی به ارگ از وزارت معدن به ارگ منتقل شده بود.

  سنگ
  سنگ
 6. شاراپووا مصدوم شد

  View more on twitter
 7. بیانیه استقلال درباره صحبت‌های میناوند

  باشگاه استقلال نسبت به توهین مهرداد میناوند در یک برنامه تلویزیونی به مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان، کاپیتان و سرمربی این تیم واکنش نشان داد.

  به گزارش ایلنا، باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: "باشگاه استقلال به دلیل اینکه شان و جایگاه خود و هوادارانش را بالاتر از پاسخگویی به چنین فردی می داند، ضمن محکوم کردن بی احترامی صورت گرفته در یک برنامه تلویزیونی، اعلام می کند به صورت رسمی و از طریق مراجع قانونی این مساله پیگیری خواهد شد."

  استقلال
 8. استاندار خراسان رضوی: دنبال برگزاری کنسرت در مشهد نیستیم

  View more on twitter
 9. تجمع مردم دزفول در اعتراض به انتقال آب رودخانه مقابل استانداری

  تجمع دزفول

  تعدادی از مردم دزفول در اعتراض به احداث کانال آب و انتقال آب رودخانه برای سومین بار مقابل استانداری تجمع کردند.

  براساس گزارشهای رسیده از دزفول این تجمع با حضور ماموران نیروی انتظامی به درگیری کشیده شد.

  تجمع
 10. دادستان عمومی: موضوع قتل عمد در حادثه فوت دستفروش مطرح نیست

  خبرگزاری میزان نوشت: مهدی کاهه، دادستان قم با اشاره به فوت یک میوه‌فروش گفت: "براساس بازرسی و تحقیق از شاهدان عینی و همچنین بررسی مستندات، موضوع قتل عمد در حادثه فوت میوه‌فروش قمی مطرح نیست."

  به گفته آقای کاهه بازپرس ویژه قتل از همان لحظات اولیه حادثه در محل حضور یافته و در حال بررسی جزئیات و عوامل دخیل در فوت این دست‌فروش است.

  کاهه
 11. جمعی از فعالان مدنی خواستار منع ازدواج کودکان شدند

  جمعی از فعالان مدنی و کنش‌گران حوزه زنان و کودکان در بیانیه مشترکی خواستار پایان ازدواج کودکان و پاسداری از حقوق انسانی کودکان شدند.

  به گزارش ایلنا، در پی شیوع نگران‌کننده ازدواج کودکان در سنین پایین در نقاط مختلف کشور و ضعف قوانین فعلی جهت مبارزه با این پدیده، جمعی از فعالان مدنی و کنش‌گران زنان و کودکان در بیانیه‌ای با عنوان "به ازدواج کودکان پایان دهید" بر اهمیت ممنوعیت و جرم‌انگاری ازدواج بزرگسالان با کودکان زیر ۱۸ سال تاکید کردند.

  در بخشی از این بیانیه آمده است: "داده‌های جامعه‌شناختی نشان می‌دهد ازدواج کودکان پدیده‌ای است که در زمینه فقر، محرومیت و توسعه‌نیافتگی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رخ می‌دهد. واقعیت آن است که کودکان گرفتار مسأله‌ کودک-همسری برخاسته از طبقات فرودست و اقشار حاشیه‌ای و بی‌دفاع‌ترین و بی‌پناه‌ترین بخش جامعه هستند که قربانی شرایط اقتصادی نامطلوب و سنت‌های پوسیده‌ای می‌شوند که کودکی و حقوق انسانی را از آن‌ها سلب و به ورطه‌ای می‌افکند که آسیب‌های آن بر کسی پوشیده نیست."

 12. ثبت شش مورد فلج کودکان در سال جاری میلادی در افغانستان

  وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان می‌گوید در سال جاری میلادی تاکنون شش مورد فلج کودکان در ولایت‌‎های قندهار، هلمند، قندوز و زابل ثبت شده است.

  قرار است فردا کمپین سراسری واکسن فلج کودکان (پولیو) در این کشور آغاز شود و در جریان آن نزدیک به ده میلیون کودک واکسن شوند. این کمپین بخشی از کمپین‌های سالانه وزارت بهداشت افغانستان است.

  واقعات مثبت فلج کودکان در افغانستان بیشتر از مناطق ناامن گزارش می‌شود. فیروز الدین فیروز وزیر بهداشت افغانستان در مراسم افتاحیه کمپین واکسن فلج کودکان، از طرف‌های درگیر خواست به بی‌طرفی این برنامه احترام گذاشته و امنیت کارمندان مامور تطبیق واکسن را تامین کنند.

  پولیو
  Image caption: افغانستان سالانه چندین کمپین سراسری واکسناسیون برای محو بیماری فلج کودکان راه اندازی می کند
 13. پاسخ فدراسیون فوتبال ایران به فیفا: شجاعی و حاج‌صفی محروم نیستند

  به گزارش ایسنا، بعد از اظهارات معاون وزیر ورزش و جوانان که با بازتاب رسانه‌های خارجی همراه بود و حساسیت فدراسیون جهانی فوتبال را برانگیخت، فیفا از فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرد که در این زمینه توضیحاتی را ارائه دهد.

  فدراسیون فوتبال ایران قرار است به زودی طی نامه‌ای به فیفا، در این زمینه توضیح دهد و در پاسخ ارسالی بر عدم محرومیت این دو بازیکن تاکید خواهد شد.

  فیفا در نامه‌ای که به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرده بود به این نکته اشاره داشت که مسائل سیاسی و ورزشی از هم جدا هستند.

  شجاعی و حاج صفی
 14. پزشکی قانونی قم: نزاع لفظی، احتمال علت سکته قلبی دستفروش

  به گزارش میزان، صدیقی آخا، مدیر کل پزشکی قانونی استان قم با اشاره به اینکه در بررسی های اولیه اثار ضرب و جرح ناشی از نزاع دیده نشده است گفت: "به نظر می‌رسد به دنبال نزاع لفظی، احتمالا علت مرگ سکته قلبی بوده باشد."

  مدیرکل پزشکی قانونی استان قم همچنین افزود: "نمونه برداری های لازم انجام و نتیجه قطعی پس از وصول نتیجه ازمایشات اعلام می شود."

 15. افزایش روابط ایران و اقلیم کردستان

  نفیسه کوهنورد

  بی‌بی‌سی

  ايران و اقليم كردستان عراق قرارداد مبادلاتى ٢٠٠ ميليون دلارى امضا كرده اند. مصطفى شيخ عبدالرحمان رييس اتحاديه صادرات و واردات اقليم كردستان عراق به شبكه تلويزيونى روداو گفته است كه اين توافق بين اتاق همكاريهاى تجارى ايران و اين اتحاديه امضا شده است و قرار است طرفين در تهران و اربيل دفتر داشته باشند.

  به گفته آقاى عبدالرحمان توافق دومى هم ميان كردستان عراق و اتاق تجارى همدان به امضا رسيده كه هدفش تسهيل مبادلات و افزايش همكاريهاى تجارى است. چندى پيش رييس اتاق همكاريهاى تجارى استان همدان اعلام كرد كه بر اساس توافق جديد، ايران قرار است در سال ٢٠١٧ چيزى حدود ٥٦ ميليون دلار مواد غذايى و بعضى محصولات ديگر به كردستان عراق صادر كند.

  ايران بعد از تركيه بزرگترين شريك تجارى اقليم كردستان عراق است و در سال ٢٠١٤ سطح مبادلات آنها به هشت ميليارد دلار رسيد.

  تهران بارها مخالفت خود را با برگزارى همه پرسى براى استقلال كردستان عراق اعلام كرده و در اين ميان صحبتهايى مطرح شده كه شايد ايران در صورت برگزارى اين همه پرسى مرز خود با منطقه كردستان عراق را ببندد.

  اما آقاى عبدالرحمان گفته است كه از بهمن عبدالهى رييس اتاق تعاون ايران تضمين گرفته كه نه تنها مرز بسته نخواهد شد كه اين اتاق تجار و كارخانه داران ايرانى را براى سرمايه گذارى هر چه بيشتر در كردستان تشويق مى كند.

 16. برادر مظفر عباسی: ماموران سد معبر با برادرم درگیر شدند

  به گزارش خبرگزاری مهر، در پی در گذشت مظفر عباسی، دستفروش در قم، برادر وی درباره حادثه چنین گفت: "ماموران سد معبر با رسیدن به وانت بارها به آن‌ها فحاشی کرده‌اند و با هول دادن راننده وانتی که از ماشین خود پیاده شده منجر به افتادن وی بر زمین و اصابت سر این راننده به جدول شده‌اند که این امر باعث شده تا سر وی خونریزی کند."

  وی ادامه داد: "سپس مأموران اقدام به بردن ماشین وانت بار کرده‌اند که منجر به درگیری راننده با مأموران شد و در ‌نهایت موجب شده تا این فرد هنگامی که به درب منزل خود که در نزدیکی محل درگیری بوده عزیمت می‌کند در میان راه از هوش رفته و فوت کند."

 17. دادستان قم: پنج نفر از ماموران شهرداری احضار شدند

  View more on twitter
 18. درگذشت دستفروش در قم؛ معترضان خروجی میدان میوه و تره بار را بستند

  به گزارش مهر، رانندگان وانت‌های فروش میوه در قم در اعتراض به حادثه شب گذشته که منجر به فوت یک میوه فروش شد خروجی میدان میوه و تره بار قم را بستند.

 19. درگذشت دستفروشی در قم؛ شهرداری درگیری ماموران با وی را تکذیب کرد

  ایلنا نوشت: روز گذشته یک راننده‌ی وانت در قم پس از مواجهه با ماموران سد معبر شهرداری جان خود را از دست داد. روابط عمومی شهرداری قم درگیری ماموران با راننده متوفی را تکذیب کردند.

  مردم محل، برخورد ماموران شهرداری را دلیل فوت راننده می‌دانند و شب گذشته مقابل شهرداری قم تجمع کردند.

  اما روابط عمومی شهرداری قم هرگونه درگیری منجر به فوت را تکذیب می‌کند. مدیر روابط عمومی شهرداری قم در ارتباط با جزئیات حادثه گفت: "ساعت ۱۹:۳۰ ماموران سد معبر شهرداری قم به یک راننده وانت میوه فروش به خاطر سد معبر تذکر می‌دهند که منجر به واکنش وی می‌شود و راننده وانت اقدام به شکستن شیشه خودروی خود می‌کند. هیچ برخوردی با این راننده نمی‌شود و پس از اخذ تعهد بدون هیچ مشکلی راننده وانت از محل دور می‌شود. اما پس از مدتی حال راننده وانت بد شده و سرش به جدول کنار خیابان برخورد می‌کند که با حضور اورژانس به بیمارستان الزهرا منتقل می‌شود. با این وجود راننده پس از ۲ ساعت فوت می‌کند."

  این مقام شهرداری همچنین گفت که مراجع قضایی و پزشکی قانونی در حال بررسی موضوع هستند و نتیجه قطعی در ارتباط با علت مرگ راننده به زودی مشخص می‌شود.

  درگذشت دستفروش قم