Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. آغاز جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوم روحانی
  2. رهبر کره شمالی هنوزی دستوری برای حمله گوام نداده است
  3. بازداشت مردی به اتهام تلاش برای منفجر کردن بانک در آمریکا

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

کشته شدن یک نیروی دیگر ایران در سوریه

عبدالرضا حاجتی معاون اجرایی "سپاه حضرت ولیعصر" گفت جسد یکی از "مدافعان حرم" به نام سجاد باوی که در سوریه کشته شده به زادگاهش در استان خوزستان منتقل خواهد شد.

اقای حاجتی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم افزود: "پیکر پاک این شهید مدافع حرم از طریق فرودگاه اهواز به خوزستان منتقل خواهد شد و به آغوش وطن بازمی‌گردد."

رئیس جمهور سیرالئون خواستار کمک فوری کشورهای جهان شد

ارنست بای کوروما رئیس جمهور سیرالئون گفت هزاران شهروند این کشور که به خاطر جاری سیل و رانش زمین صدمه دیده اند، نیاز به "حمایت فوری" جهانی دارند.

گزارش‎ها حاکی از آن است که دست کم ۴۰۰ نفر در اثر رانش زمین در سیرالئون کشته و صدها نفر آواره شده‌اند، اما آمار نهایی تلفات هنوز معلوم نیست.

صلیب سرخ جهانی تعداد ناپدیدشدگان را بیش از ۶۰۰ نفر تخمین زده و می گوید در حال تلاش برای دسترسی به تجهیزات لازم برای خارج کردن اجساد از زیر آوار است.

این در حالی است که تخمین سازمان بشردوستانه اکشن اید از تعداد ناپدیدشدگان به حدود ۱۲۰۰ نفر می رسد و وزارت کشور سیرالئون، از ناپدید شدن "هزاران نفر" سخن گفته است.

چمران: ۳۱ مرداد آخرین جلسه شورای شهر چهارم تهران است

مهدی چمران، رئیس شورای شهر چهارم از برگزاری دو جلسه باقیمانده شورا خبر داد و گفت: "۳۱ مرداد آخرین جلسه شورای شهر چهارم تهران است."

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران در مورد سرانجام آغاز به کار شورای شهر جدید با بیان اینکه در مورد مراسم تحلیف و زمان آغاز به کار شورای پنجم اعضای بعدی باید تصمیم گیری کنند، گفت: "بر اساس ابلاغیه وزارت کشور اول شهریور ماه زمان آغاز به کار شورای شهر جدید است و از آنجایی که اول شهریور چهارشنبه است ما جلساتمان را تا آخرین روز برگزار می‌کنیم."

چمران
ISNA

قاسم تقی زاده خامسی شهردار مشهد شد

نام اتوبان نیایش به هاشمی رفسنجانی تغییر کرد

جلسه بررسی وزرای پیشنهادی در مجلس پایان یافت

جلسه امروز مجلس در بررسی وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم پایان یافت. ادامه بررسی وزرا فردا انجام می شود

دلخوش در مخالفت با علوی: چرا افرادی که خطر قرمز هستند را مجدد انتخاب می کنید

کاظم دلخوش، نماینده صومعه سرا از مخالفان محمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات با خواندن شعری گفت: "آقای علوی برنامه های شما در چه سطحی قرار است ورود کند، آیا در جنگ نرم ورود کرده اید و قابلیت اجرایی دارد؟ چرا افرادی که خطر قرمز هستند را مجدد انتخاب می کنید.ما نگران اینکه فضای مجازی در اختیار همه ملت قرار بگیرد، نیستیم، امیدواریم همه جوانان بتوانند از فضای مجازی استفاده کنند." اما فضای مجازی که آرمانهای مردم را مورد هجوم قرار داده، در یک سال گذشته من تذکراتی داده ام درباره بعضی از این کانالها گفت: "در برنامه هایتان در ارتباط با فضای مجازی صحبت کرده اید، امروز هم مسئولان از طریق فضای مجازی در مذان اتهام هستند هم مردم." "صیانت اطلاعاتی از مردم انجام نمی‌شود، با این وضعیت چطور وزارت ارتباطات و اطلاعات می‌توانند این وضع را کنترل کنند.تعدادی از مسوولان در مسند امور قرار می گیرند خرابکاری می کنند و دستگیر می‌شوند، هزینه این برای نظام نیست؟ مدیران وارد عرصه مدیریتی می شوند مدام باید تحت مراقبت باشند و تذکر قرار بگیرند.".

بررسی صلاحیت محمود علوی، وزیر اطلاعات در مجلس ایران آغاز شد

بررسی صلاحیت محمود علوی، وزیر اطلاعات در مجلس ایران آغاز شد.

'اینترنت در ۲۷ هزار روستا نصب شده امابه دلیل گرانی هزینه مودم آن قابل استفاده نیست'

آذری جهرمی افزود: "اینترنت در ۲۷ هزار روستا نصب شده امابه دلیل گرانی هزینه مودم آن قابل استفاده نیست."

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری افزود: "ما تعهد کردیم برای روستاها و مناطق محروم نه تنها اینترنت بلکه مشکل تلفن حل شود، قرار دادن اعتبار برای اپراتورها و تقسیم مسئولیت ها حدود ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را هدف پوشش قرار دهیم."

جهرمی: زمینه فراهم شود جوانان باز می‌گردند

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری گفت: "یک پیام رسان خارجی وقتی قرار می گیرد نه مالیات می دهد نه قوه قضاییه می شناسد و به راحتی توسعه می یابد اما پیام رسان داخلی وضعیت اینچنینی ندارد. "

"بسیاری از جوانان فرهیخته ما در شرکتهای خارجی گوگل، آمازون و ... فعال هستند و اینها اگر زمینه فراهم شود، بر می گردند."

جهرمی: در حوادث مهم یک لحظه قطعی شبکه ندااشتیم

آقای آذری جهرمی گفت حجم بازار ارتباطات در چهار سال گذشته 15 میلیارد تومان اضافه شده است. او گفت پهنای باند داخلی از ده درصد به چهل درصد رسیده است. او گفت که با افتخار اعلام می‌کند که در حوادث مهم (امنیتی) یک لحظه قطعی در شبکه‌ها صورت نگرفته است. آقای جهرمی گفت دکترین وزارت اطلاعات دکترین رهبر ایران است که گفته فضای مجازی هم تهدید است هم فرصت. او گفت تهدیدهای مجازی بسیار زیاد است و برای برخورد با آن همدلی و همکاری نیاز است. او گفت "چوب لای چرخ وزارت ارتباطات گذاشتن" راه حل این مسئله نیست. او گفت که "ما در فضای مجازی بی غیرت نیستیم هم دنبال حقوق مردم هستیم هم مطالبات آنها".

آذری جهرمی: ظلم است که گفته شود شبکه ملی اطلاعات اجرا نشده است

محمد جواد آذری جهرمی، نامزد وزارت ارتباطات برای ارائه برنامه ودفاع از خود پشت تریبون مجلس قرار گرفت. او در پاسخ به انتقاد نادر قاضی پور درباره اعتقاد او به ولایت فقیه گفت افتخارش اعتقاد و پایبندی به ولایت فقیه است. آقای جهرمی گفت در طی چهار سال گذشته رشدی صورت گرفته که اگر به قبل رجوع شود "انگار هزار سال پیش بوده است". او گفت که کیفیت شبکه‌های ارتباطی در دو سال گذشته بسیار پیشرفت کرده و خصوصی‌سازی ارتباطات بخشی از برنامه از پیش تعیین شده بوده است. او گفت ظلم است که گفته شود شبکه ملی اطلاعات اجرا نشده است. به گفته او شبکه اجرا شده اما کمبودهایی وجود دارد.

رضایی: جهرمی بر کار ارتباطات مسلط است

محمدرضا رضایی، نماینده جهرم (اصولگرا) در موافقت با وزارت آقای جهرمی گفت که او از یک خانواده مذهبی در جهرم است. آقای رضایی میزان تسلط آقای جهرمی بر مسائل فنی را ستود و گفت در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همه جای دنیا جوانان در سمت های مدیریتی حضور دارند. او گفت که آقای جهرمی در خانواده ای کارگری رشد کرده و زندگی محرومان را لمس می کند. آقای رضایی کاهش هزینه های اینترنت را از جمله موفقیت‌های عملکرد آقای جهرمی در شرکت توسعه زیرساخت دانست و آن را تحسین کرد. او همچنین گفت که آقای جهرمی در هنگام تدوین برنامه ششم به نمایندگی از وزارت ارتباطات در مجلس حضور می یافت و بر بخش هایی از این برنامه که به این وزارتخانه مربوط می شود کاملا مسلط است.

پورمختار: سابقه جهرمی ضعیف است و نمی‌تواند وزارتخانه را اداره کند

محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ (اصولگرا) در مخالفت با وزارت آقای جهرمی سخنرانی کرد. آقای پورمختار انتقاد کرد که در دفترچه معرفی آقای جهرمی سطح تحصیلات او مشخص نشده است. او همچنین گفت که آقای جهرمی تنها هفت سال در وزارت ارتباطات سابقه کار دارد که برای وزارت کافی نیست. آقای پورمختار گفت که کسی با این سابقه کم و ضعیف توانایی اداره وزارت ارتباطات را نخواهد داشت. او گفت که اپراتورهای متعددی در کشور هستند که به مردم اجحاف می کنند و آقای جهرمی در مدت مسئولیت خود نتوانسته از حقوق مردم حفاظت کند. آقای پورمختار از عملکرد آقای جهرمی در حمایت از آزاد بودن تلگرام به شدت انتقاد کرد و گفت که رسانه های مجازی به اخلاق جامعه آسیب زیادی زده است. او گفت که آقای جهرمی به دلیل سابقه کمی که دارد، "بله قربان گو" خواهد بود و استقلال رأی نخواهد داشت. او در پایان گفت: وزارت ارتباطات را به وزارت اطلاعات دوم تبدیل نکنید.

سبحانی فر: جهرمی با فساد مبارزه کرده است

رمضانعلی سبحانی فر، نماینده سبزوار (فهرست امید) در موافقت با وزارت آقای جهرمی صحبت کرد و گفت که او در وزارت ارتباطات عملکرد مثبتی داشته است. او توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و ایجاد ثبات در ارتباط اینترنتی و افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند را از جمله نمونه های موفقیت آقای جهرمی دانست. آقای سبحانی فر گفت که آقای جهرمی با باندهای فساد مبارزه کرده و جلوی گسترش فساد را در حوزه عملکرد خود گرفته است.

افضلی: مدیریت وزارت ارتباطات جوان جسور، فداکار نیاز دارد

نظر افضلی، نماینده اقلید در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری گفت: "تنها راه مهار فضای مجازی، شناخت دقیق آن و مدیریت عملی آن است. فضای مجازی به شدت تاثیر گذاره و می طلبد مدیریت آن به دست جوان جسور، فداکار باشد."

افضلی افزود: "هر جا جوانان را باور کردیم اطمینان کردیم با حداقل خطا فتح الفتوح کردند. هنر مدیریت در گرو مدرک بالای دانشگاهی نیست."

این نماینده مجلس گفت: "ما نیروی جوان می خواهیم، اما جوانی نمی شود پیدا کرد که چهار بار سابقه وزارت داشته باشد."

زرآبادی: جهرمی به وزارت ارتباطات اشراف ندارد

حمیده زرآبادی، از مخالفان آذری جهرمی گفت: "میزان انطباق وزیر پیشنهادی با اسناد بالادستی، آقای جهرمی برای ۴۱ درصد وزارت خانه برنامه‌ای معرفی نکرده این نشان از عدم اشراف وی به وزارت خانه مربوطه است."

زرآبادی خطاب به وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: "امیدوارم صداقت لازم را در پاسخگویی هم داشته باشید."

این وزیر مخالف همچنین افزود: "درباره پالایش اطلاعات بسیاری سئوال داشتند اما آقای جهرمی از پاسخ طفره رفتند."

قاضی پور: مدرک جهرمی ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد

در ادامه جلسه امروز مجلس، بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار قرار گرفت.

نادر قاضی پور، نماینده ارومیه در مخالفت با محمد جواد آذری جهرمی، نماینده پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از اینکه مدرک این وزیر پیشنهادی ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد گفت: "برخی از طرح ها دور از توان وی است که انجام دهد."

"فیلتر هوشمند شما بی اساس شده است، شما مشکل تلگرام را حل کردید، مشکل مردم را حل نکردید."

بطحایی: علیرغم همه مشکلات ما معلمان به امید باور داریم

محمود بطحایی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش کابینه دوازدهم گفت: "به خوبی می دانم انبوهی از مشکلات آموزشی کشور روزهای دشواری را پیش روی کل نظام و حاکمیت قرار خواهد داد. تلاش برای پاسخگویی به جامعه از نظام آموزشی و تحقق خواسته های مقام معظم رهبری و رفع کمبود ها از سوی دیگر از اولویت های نظام است."

"علیرغم همه فاصله ها و مشکلات ما مدیران و معلمان به فرهنگ امید و باور معتقدیم. اعتقاد داریم مدرسه مورد انتظار سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جز با همسویی نهادهای جامعه تحقق نمی یابد."

"برنامه های خویش را با رویکرد تحولی مبتنی بر اسناد بالادستی شکل دادم. در پرتو آن توسعه عدالت آموزشی را محور برنامه خویش ساختم."

آقای بطحایی افزود: "تشکیل شورای ملی سند تحول از مهمترین اقدامات در برنامه‌های من است ، توانمند سازی وارتقا معیشت از دیگر برنامه ها است. توسعه فعالیت فرهنگی و پرورشی وفعالیت بدنی از دیگر برنامه ها است. تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب، استقرار نظام مشاوره و راهنمایی در سطوح مختلف تحصیلی، توسعه عدالت و آموزشی از دیگر برنامه ها است."

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در کابینه دوازدهم همچنین گفت: "تعیین استاندارد مدارس از دیگر برنامه ها است."

کوچکی نژاد: وزیر پخته‌ای معرفی شده است

جبار کوچکی نژاد از جمله نمایندگان موافق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: "وزارت آموزش و پرورش حساس ترین وزارتخانه کشور است، اشتباه در وزارت آموزش و پرورش قابل جبران نیست. تنها کسی که همه عمر در این وزارتخانه صرف کرده آقای بطحایی است. "

"وزیر بسیار پخته‌ای معرفی شده است."

داداشی: بطحایی برای تغییر وضعیت معیشتی معلمان برنامه دارد

ولی الله داداشی، از نمایندگان موافق گفت: "تخصص آقای بطحایی مربوط به آموزش و پرورش است. امروز آموزش و پرورش ما نیاز به تحولات محیطی دارد و در برنامه ارائه شده مکتوب است. اجرای متوازن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیاز ضروری است."

"نیاز امروز ما است که وزیر با برنامه برای تغییر وضعیت معیشتی معلمان وارد عمل شود و آقای بطحایی با این برنامه وارد شده است."

بیگلری: نگرانم که بطحایی نتواند این کشتی شکسته را سلامت به مقصد برساند

محسن بیگلری،نماینده سقز و بانه از نمایندگان مخالف گفت: نگران هستم آقای بطحایی نتواند این کشتی شکسته را به سلامت به مقصد برساند.

آقای بیگلری با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی آموزش و پرورش نشان می‌دهد که وزرای قبلی موفق نبوده‌اند، گفت: آ"موزش و پرورش وزیری می خواهد که به سهم خواهی و باند بازی نه بگوید، جناب بطحایی آیا می‌توانید این را بگویید؟"

بیرانوندی: تحول در آموزش و پرورش نیاز به عزم ملی دارد

محمد بیرانوندی، نماینده خرم آباد و دوره در موافقت با صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: "اگر قرار باشد تحولی در آموزش و پرورش اتفاق بیفتد، نیاز به عزم ملی دارد."

آقای بیرانوند درباره وزیر گفت: "ویژگی شخصی آقای بطحایی مردی با اخلاق با تعامل و تامل است. تقاضای معلمان این بود که ما جنسی از خودمان می‌خواهیم، پس کسی که آشنا با این مسائل باشد آقای بطحایی است."

جاسمی: اجازه ندهیم افراد سودجود در آموزش و پرورش رخنه کنند

قاسم جاسمی، مخالف وزیر آموزش و پرورش در مجلس در بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: "اجازه ندهیم افراد سودجود در آموزش و پرورش رخنه کنند و شرایط چندگانه در این وزارت خانه رقم زنند."

شماری از کارکنان ایرانی بی‌بی‌سی ممنوع المعامله شدند

بی‌بی‌سی می‌گوید که ایران تعدادی از کارکنان فعلی و پیشین بخش فارسی این رسانه را ممنوع المعامله کرده و از مقام‌های ایران خواسته که این دستور را لغو کنند.

فرانچسکا آنسورث، رئیس بخش جهانی بی‌بی‌سی در بیانیه‌ای گفت: "ما این اقدام را تقبیح می‌کنیم. به نظر می‌رسد این اقدام حمله‌ای هدفمند علیه کارکنان فعلی و پیشین بی‌بی‌سی فارسی و شماری از کسانی است که با این رسانه همکاری می‌کنند."

او از مقام‌های ایران خواست که این دستور را لغو کنند و به کارکنان فعلی و پیشین بی‌بی‌سی اجازه دهند از همان حقوقی برخوردار باشند که سایر شهروندان برخوردارند.

بی‌بی‌سی فارسی
BBC

جهانگیری: ایجاد شغل امنیت سرمایه گذاری می‌خواهد

معاون اول رئیس جمهوری گفت: "شغل ایجاد کردن منابع می خواهد امنیت سرمایه گذاری می خواهد، احترام به بخش خصوصی می‌خواهد، توانمندسازی بخش خصوصی مساله اصلی است."

جهانگیری: کسی ککش نگزید که در هشت سال چه میزان از منابع کشور برده شد

جهانگیری در مجلس گفت: "ما نیامدیم بگوییم ارز بانک مرکزی در کجا گذاشته شده است.كسي ككش هم نگزيد كه در آن هشت سال چه ميزان از منابع كشور برده شد."

جهانگیری اضافه کرد: "طرح سلامت و بیمه مردم در همین دوره انجام شد.بخش صعنت کشور رشدش منفی شده بود، صنعت کشور راه افتاده و بنگاههای بزرگ و کوچک حرکتش شروع شده است."

جهانگیری: یادمان نرفته رئیس جمهور وقت علیه خانواده رئیس مجلس سی دی پخش کرد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در بررسی کلیات برنامه پیشنهادی کابینه دوازدهم گفت: "اوضاع کشور از هر جهتی بررسی شود، دست آوردهای بسیار مهمی وجود دارد که قابل افتخار است."

"علیرغم همه محدویت‌ها در بخش سیاست خارجی به نقطه ای رسیدیم که به دولت اعتراض می‌شود ،منابع خارجی زیادی وارد کشور نکردید. مسائل کشور منطقه را حل نکردید."

"دیگر بحث ایران هراسی وجود ندارد، یک ایرانی به دلیل ایرانی بودن نمی توانست حساب داشته باشد، دیگر چنین بحثی نیست. ما دیگر مخل صلح جهانی تلقی نمی‌شویم."

معاون اول رئیس جمهوری افزود: "یادمان نرفته رئیس جمهور وقت سی دی علیه خانواده رییس مجلس پخش می‌کرد، ما در حال حاضر ( سه قوه) در کنار هم هستیم."

انتقاد کواکبیان از سخنان ذوالنوری: دولت نمی‌خواهد فرهنگ را امنیتی کند

مصطفی کواکبیان، نماینده موافق در بررسی کلیات برنامه پیشنهادی کابینه دوازدهم گفت: "اینجا مجلس است و نه خطبه‌های نماز جمعه. برخی فکر می‌کنند اینجا نماز جمعه است. می‌گویند برنامه‌های روحانی سکولار است. مگر مقام معظم رهبری یک دولت سکولار را تنفیذ کرده است؟"

کواکبیان افزود: "امنیتی کردن فرهنگ را دولت نمی‌خواهد."

این نماینده مجلس افزود: "برجام را چرا زیر سوال می‌بریم، اگر تابع ولایت فقیه هستید حتما باید تائید کنید برجام را"

انتقاد همتی از نقل قولهای ذوالنوری

همتی: فرهنگ ایرانی و اسلامی ماحصل عملکرد چهل ساله همه ماست

احمد همتی از نمایندگان موافق کابینه پیشنهادی گفت: "فرهنگ مقوله بسیار پیچیده است، ان چیز که ما تحت عنوان فرهنگ اسلامی و ایرانی داریم، ماحصل عملکرد چهل ساله همه ماست."

آقای همتی ادامه داد: "درباره توجه نکردن به حوزه قرآنی و مساجد آمارها نشان می‌دهد که در پنج سال اخیر هم بودجه و هم مراکز قرآنی و مساجد افزایش یافته است."

ذوالنوری: وقتی روحانی می‌گوید مسئول بهشت و جهنمی بودن مردن نیستم، این ولنگاری است

نماینده قم: در برنامه رئیس جمهوری جای دین و مانور دین کجاست؟

مجتبی ذوالنوری، نماینده قم در مخالفت با کابینه پیشنهادی با انتقاد از سخنان روحانی درباره اینکه گفته بود فشاری برای انتخاب کابینه نبوده و می خواسته سه زن را در کابینه بگنجاند اما نشده است، گفت: "اگر بنا است در ۲۰ دقیقه حرف عوض شود، چگونه باید به مطالبات پاسخ داد."

نماینده قم همچنین با انتقاد از برنامه گفت: "در این برنامه جای دین و مانور دین کجاست؟ در بررسی مسائل اجتماعی به کدام مسائل مذهبی اشاره شده، بودجه‌های قرآنی کجاست؟"

آقای ذوالنوری افزود: "دولت دوم در استمرار دولت اول است، ای کاش گزارشی از عملکرد چهار ساله ارائه می‌کردید که برنامه‌های دولت جدید در استمرار آنها باشد."

لاهوتی موافق یا مخالف؟

مهرداد لاهوتی، نماینده لنگرود از جمله موافقان کابینه پیشنهادی گفت: "واردات را کاهش دهیم، راهی غیر از این نداریم، نگاه به صادرات باید افزایش پیدا کند. بحث کاهش وابستگی به نفت از اقدامات دولتی بوده است."

سخنان آقای لاهوتی با واکنش برخی نمایندگان مواجه شد، آقای لاریجانی در واکنش به سخنان آقای لاهوتی گفت کمی هم موافق صحبت کنید.

نمایندگان نیز به سخنان وی اعتراض کردند.

ولایتی: حسن خمینی هنوز عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد است

علی اکبر ولایتی، رییس هیئت امنای دانشگاه آزاد، می‌گوید حسن خمینی "هنوز عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد است و تا هر موقع که مایل باشند می توانند در جلسات شرکت کنند و اگر تا کنون در جلسات هیات امنا حاضر نشدند حتما مشغولیت‌هایی داشتند که نتوانستند حضور بیابند".

پیشتر گزارش‌هایی درباره استعفای آقای خمینی از هیئت امنای دانشگاه آزاد منتشر شده بود.

نماینده گرگان: امیدواریم به وعده‌ها عمل کنید

نبی هزار جریبی، نماینده گرگان و آق قلا در بررسی کلیات برنامه پیشنهادی کابینه دوازدهم گفت: "در استان‌های مرزی فقر بی داد می‌کند، امیدواریم به وعده‌ها عمل کنید."

جلسه دوم مجلس برای بررسی صلاحیت وزرا پیشنهادی آغاز شد

حمله انتحاری در شمال افغانستان یک کشته و چهار زخمی به‌جا گذشت

انعام الدین رحمانی سخنگوی پلیس ولایت قندوز در شمال افغانستان می‌گوید حوالی ساعت یازده قبل از ظهر امروز به وقت محلی، یک مهاجم خودروی بمب گذاری شده‌اش را در ساحه اکبریان ولسوالی چهاردره این ولایت منفجر کرده است.

به گفته او هدف از این حمله ایستگاه بازرسی نیروهای قطعه ۰۹ امنیت ملی افغانستان در این منطقه بوده است.

آقای رحمانی می‌گوید در این رویداد یک نفر کشته و چهار نفر زخمی شده است.

طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و ادعا کرده‌اند که ده‌ها نفر را کشته‌اند.

قندوز
BBC
قندوز در شمال افغانستان از ولایات ناامن افغانستان است

نرگس موسوی: امید را نقاشی می‌کنم

دادستان خوزستان: تشکیل پرونده قضایی برای ضارب محیط بان خوزستانی

حسینی پویا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: "پرونده قضایی برای ضارب محیط بان خوزستانی که حین گشت زنی با اسلحه کلاشینکف مورد حمله قرار گرفته تشکیل شده است."

به گزارش میزان، چهار محیط‌بان از نیروهای یگان حفاظت شهرستان امیدیه حین گشت و کنترل مناطق روستاهای گرگری و گدارچیتی از روستاهای دهستان آسیاب از توابع بخش مرکزی بودند که با اسلحه کلاشینکف مورد حمله قرار گرفتند.

منصور احمدی، یکی از محیط‌بانان امیدیه در این حادثه از ناحیه شانه، کتف و پا مصدوم شد که بلافاصله به بیمارستان گلستان اهواز منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت. هم اکنون این محیط‌بان به دلیل مشکلات تنفسی به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده است.

محیط بان
MIZAN