Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. آغاز جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوم روحانی
 2. رهبر کره شمالی هنوزی دستوری برای حمله گوام نداده است
 3. بازداشت مردی به اتهام تلاش برای منفجر کردن بانک در آمریکا

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. کشته شدن یک نیروی دیگر ایران در سوریه

  عبدالرضا حاجتی معاون اجرایی "سپاه حضرت ولیعصر" گفت جسد یکی از "مدافعان حرم" به نام سجاد باوی که در سوریه کشته شده به زادگاهش در استان خوزستان منتقل خواهد شد.

  اقای حاجتی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم افزود: "پیکر پاک این شهید مدافع حرم از طریق فرودگاه اهواز به خوزستان منتقل خواهد شد و به آغوش وطن بازمی‌گردد."

 2. رئیس جمهور سیرالئون خواستار کمک فوری کشورهای جهان شد

  ارنست بای کوروما رئیس جمهور سیرالئون گفت هزاران شهروند این کشور که به خاطر جاری سیل و رانش زمین صدمه دیده اند، نیاز به "حمایت فوری" جهانی دارند.

  گزارش‎ها حاکی از آن است که دست کم ۴۰۰ نفر در اثر رانش زمین در سیرالئون کشته و صدها نفر آواره شده‌اند، اما آمار نهایی تلفات هنوز معلوم نیست.

  صلیب سرخ جهانی تعداد ناپدیدشدگان را بیش از ۶۰۰ نفر تخمین زده و می گوید در حال تلاش برای دسترسی به تجهیزات لازم برای خارج کردن اجساد از زیر آوار است.

  این در حالی است که تخمین سازمان بشردوستانه اکشن اید از تعداد ناپدیدشدگان به حدود ۱۲۰۰ نفر می رسد و وزارت کشور سیرالئون، از ناپدید شدن "هزاران نفر" سخن گفته است.

 3. چمران: ۳۱ مرداد آخرین جلسه شورای شهر چهارم تهران است

  مهدی چمران، رئیس شورای شهر چهارم از برگزاری دو جلسه باقیمانده شورا خبر داد و گفت: "۳۱ مرداد آخرین جلسه شورای شهر چهارم تهران است."

  به گزارش ایسنا، مهدی چمران در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران در مورد سرانجام آغاز به کار شورای شهر جدید با بیان اینکه در مورد مراسم تحلیف و زمان آغاز به کار شورای پنجم اعضای بعدی باید تصمیم گیری کنند، گفت: "بر اساس ابلاغیه وزارت کشور اول شهریور ماه زمان آغاز به کار شورای شهر جدید است و از آنجایی که اول شهریور چهارشنبه است ما جلساتمان را تا آخرین روز برگزار می‌کنیم."

  چمران
 4. قاسم تقی زاده خامسی شهردار مشهد شد

  View more on twitter
 5. نام اتوبان نیایش به هاشمی رفسنجانی تغییر کرد

  View more on twitter
 6. جلسه بررسی وزرای پیشنهادی در مجلس پایان یافت

  جلسه امروز مجلس در بررسی وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم پایان یافت. ادامه بررسی وزرا فردا انجام می شود

 7. دلخوش در مخالفت با علوی: چرا افرادی که خطر قرمز هستند را مجدد انتخاب می کنید

  کاظم دلخوش، نماینده صومعه سرا از مخالفان محمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات با خواندن شعری گفت: "آقای علوی برنامه های شما در چه سطحی قرار است ورود کند، آیا در جنگ نرم ورود کرده اید و قابلیت اجرایی دارد؟ چرا افرادی که خطر قرمز هستند را مجدد انتخاب می کنید.ما نگران اینکه فضای مجازی در اختیار همه ملت قرار بگیرد، نیستیم، امیدواریم همه جوانان بتوانند از فضای مجازی استفاده کنند." اما فضای مجازی که آرمانهای مردم را مورد هجوم قرار داده، در یک سال گذشته من تذکراتی داده ام درباره بعضی از این کانالها گفت: "در برنامه هایتان در ارتباط با فضای مجازی صحبت کرده اید، امروز هم مسئولان از طریق فضای مجازی در مذان اتهام هستند هم مردم." "صیانت اطلاعاتی از مردم انجام نمی‌شود، با این وضعیت چطور وزارت ارتباطات و اطلاعات می‌توانند این وضع را کنترل کنند.تعدادی از مسوولان در مسند امور قرار می گیرند خرابکاری می کنند و دستگیر می‌شوند، هزینه این برای نظام نیست؟ مدیران وارد عرصه مدیریتی می شوند مدام باید تحت مراقبت باشند و تذکر قرار بگیرند.".

 8. بررسی صلاحیت محمود علوی، وزیر اطلاعات در مجلس ایران آغاز شد

  بررسی صلاحیت محمود علوی، وزیر اطلاعات در مجلس ایران آغاز شد.

 9. 'اینترنت در ۲۷ هزار روستا نصب شده امابه دلیل گرانی هزینه مودم آن قابل استفاده نیست'

  آذری جهرمی افزود: "اینترنت در ۲۷ هزار روستا نصب شده امابه دلیل گرانی هزینه مودم آن قابل استفاده نیست."

  وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری افزود: "ما تعهد کردیم برای روستاها و مناطق محروم نه تنها اینترنت بلکه مشکل تلفن حل شود، قرار دادن اعتبار برای اپراتورها و تقسیم مسئولیت ها حدود ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را هدف پوشش قرار دهیم."

 10. جهرمی: زمینه فراهم شود جوانان باز می‌گردند

  محمد جواد آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری گفت: "یک پیام رسان خارجی وقتی قرار می گیرد نه مالیات می دهد نه قوه قضاییه می شناسد و به راحتی توسعه می یابد اما پیام رسان داخلی وضعیت اینچنینی ندارد. "

  "بسیاری از جوانان فرهیخته ما در شرکتهای خارجی گوگل، آمازون و ... فعال هستند و اینها اگر زمینه فراهم شود، بر می گردند."

 11. جهرمی: در حوادث مهم یک لحظه قطعی شبکه ندااشتیم

  آقای آذری جهرمی گفت حجم بازار ارتباطات در چهار سال گذشته 15 میلیارد تومان اضافه شده است. او گفت پهنای باند داخلی از ده درصد به چهل درصد رسیده است. او گفت که با افتخار اعلام می‌کند که در حوادث مهم (امنیتی) یک لحظه قطعی در شبکه‌ها صورت نگرفته است. آقای جهرمی گفت دکترین وزارت اطلاعات دکترین رهبر ایران است که گفته فضای مجازی هم تهدید است هم فرصت. او گفت تهدیدهای مجازی بسیار زیاد است و برای برخورد با آن همدلی و همکاری نیاز است. او گفت "چوب لای چرخ وزارت ارتباطات گذاشتن" راه حل این مسئله نیست. او گفت که "ما در فضای مجازی بی غیرت نیستیم هم دنبال حقوق مردم هستیم هم مطالبات آنها".

 12. آذری جهرمی: ظلم است که گفته شود شبکه ملی اطلاعات اجرا نشده است

  محمد جواد آذری جهرمی، نامزد وزارت ارتباطات برای ارائه برنامه ودفاع از خود پشت تریبون مجلس قرار گرفت. او در پاسخ به انتقاد نادر قاضی پور درباره اعتقاد او به ولایت فقیه گفت افتخارش اعتقاد و پایبندی به ولایت فقیه است. آقای جهرمی گفت در طی چهار سال گذشته رشدی صورت گرفته که اگر به قبل رجوع شود "انگار هزار سال پیش بوده است". او گفت که کیفیت شبکه‌های ارتباطی در دو سال گذشته بسیار پیشرفت کرده و خصوصی‌سازی ارتباطات بخشی از برنامه از پیش تعیین شده بوده است. او گفت ظلم است که گفته شود شبکه ملی اطلاعات اجرا نشده است. به گفته او شبکه اجرا شده اما کمبودهایی وجود دارد.

 13. رضایی: جهرمی بر کار ارتباطات مسلط است

  محمدرضا رضایی، نماینده جهرم (اصولگرا) در موافقت با وزارت آقای جهرمی گفت که او از یک خانواده مذهبی در جهرم است. آقای رضایی میزان تسلط آقای جهرمی بر مسائل فنی را ستود و گفت در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همه جای دنیا جوانان در سمت های مدیریتی حضور دارند. او گفت که آقای جهرمی در خانواده ای کارگری رشد کرده و زندگی محرومان را لمس می کند. آقای رضایی کاهش هزینه های اینترنت را از جمله موفقیت‌های عملکرد آقای جهرمی در شرکت توسعه زیرساخت دانست و آن را تحسین کرد. او همچنین گفت که آقای جهرمی در هنگام تدوین برنامه ششم به نمایندگی از وزارت ارتباطات در مجلس حضور می یافت و بر بخش هایی از این برنامه که به این وزارتخانه مربوط می شود کاملا مسلط است.

 14. پورمختار: سابقه جهرمی ضعیف است و نمی‌تواند وزارتخانه را اداره کند

  محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ (اصولگرا) در مخالفت با وزارت آقای جهرمی سخنرانی کرد. آقای پورمختار انتقاد کرد که در دفترچه معرفی آقای جهرمی سطح تحصیلات او مشخص نشده است. او همچنین گفت که آقای جهرمی تنها هفت سال در وزارت ارتباطات سابقه کار دارد که برای وزارت کافی نیست. آقای پورمختار گفت که کسی با این سابقه کم و ضعیف توانایی اداره وزارت ارتباطات را نخواهد داشت. او گفت که اپراتورهای متعددی در کشور هستند که به مردم اجحاف می کنند و آقای جهرمی در مدت مسئولیت خود نتوانسته از حقوق مردم حفاظت کند. آقای پورمختار از عملکرد آقای جهرمی در حمایت از آزاد بودن تلگرام به شدت انتقاد کرد و گفت که رسانه های مجازی به اخلاق جامعه آسیب زیادی زده است. او گفت که آقای جهرمی به دلیل سابقه کمی که دارد، "بله قربان گو" خواهد بود و استقلال رأی نخواهد داشت. او در پایان گفت: وزارت ارتباطات را به وزارت اطلاعات دوم تبدیل نکنید.

 15. سبحانی فر: جهرمی با فساد مبارزه کرده است

  رمضانعلی سبحانی فر، نماینده سبزوار (فهرست امید) در موافقت با وزارت آقای جهرمی صحبت کرد و گفت که او در وزارت ارتباطات عملکرد مثبتی داشته است. او توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و ایجاد ثبات در ارتباط اینترنتی و افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند را از جمله نمونه های موفقیت آقای جهرمی دانست. آقای سبحانی فر گفت که آقای جهرمی با باندهای فساد مبارزه کرده و جلوی گسترش فساد را در حوزه عملکرد خود گرفته است.

 16. افضلی: مدیریت وزارت ارتباطات جوان جسور، فداکار نیاز دارد

  نظر افضلی، نماینده اقلید در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری گفت: "تنها راه مهار فضای مجازی، شناخت دقیق آن و مدیریت عملی آن است. فضای مجازی به شدت تاثیر گذاره و می طلبد مدیریت آن به دست جوان جسور، فداکار باشد."

  افضلی افزود: "هر جا جوانان را باور کردیم اطمینان کردیم با حداقل خطا فتح الفتوح کردند. هنر مدیریت در گرو مدرک بالای دانشگاهی نیست."

  این نماینده مجلس گفت: "ما نیروی جوان می خواهیم، اما جوانی نمی شود پیدا کرد که چهار بار سابقه وزارت داشته باشد."

 17. زرآبادی: جهرمی به وزارت ارتباطات اشراف ندارد

  حمیده زرآبادی، از مخالفان آذری جهرمی گفت: "میزان انطباق وزیر پیشنهادی با اسناد بالادستی، آقای جهرمی برای ۴۱ درصد وزارت خانه برنامه‌ای معرفی نکرده این نشان از عدم اشراف وی به وزارت خانه مربوطه است."

  زرآبادی خطاب به وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: "امیدوارم صداقت لازم را در پاسخگویی هم داشته باشید."

  این وزیر مخالف همچنین افزود: "درباره پالایش اطلاعات بسیاری سئوال داشتند اما آقای جهرمی از پاسخ طفره رفتند."

 18. قاضی پور: مدرک جهرمی ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد

  در ادامه جلسه امروز مجلس، بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار قرار گرفت.

  نادر قاضی پور، نماینده ارومیه در مخالفت با محمد جواد آذری جهرمی، نماینده پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از اینکه مدرک این وزیر پیشنهادی ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد گفت: "برخی از طرح ها دور از توان وی است که انجام دهد."

  "فیلتر هوشمند شما بی اساس شده است، شما مشکل تلگرام را حل کردید، مشکل مردم را حل نکردید."

 19. بطحایی: علیرغم همه مشکلات ما معلمان به امید باور داریم

  محمود بطحایی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش کابینه دوازدهم گفت: "به خوبی می دانم انبوهی از مشکلات آموزشی کشور روزهای دشواری را پیش روی کل نظام و حاکمیت قرار خواهد داد. تلاش برای پاسخگویی به جامعه از نظام آموزشی و تحقق خواسته های مقام معظم رهبری و رفع کمبود ها از سوی دیگر از اولویت های نظام است."

  "علیرغم همه فاصله ها و مشکلات ما مدیران و معلمان به فرهنگ امید و باور معتقدیم. اعتقاد داریم مدرسه مورد انتظار سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جز با همسویی نهادهای جامعه تحقق نمی یابد."

  "برنامه های خویش را با رویکرد تحولی مبتنی بر اسناد بالادستی شکل دادم. در پرتو آن توسعه عدالت آموزشی را محور برنامه خویش ساختم."

  آقای بطحایی افزود: "تشکیل شورای ملی سند تحول از مهمترین اقدامات در برنامه‌های من است ، توانمند سازی وارتقا معیشت از دیگر برنامه ها است. توسعه فعالیت فرهنگی و پرورشی وفعالیت بدنی از دیگر برنامه ها است. تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب، استقرار نظام مشاوره و راهنمایی در سطوح مختلف تحصیلی، توسعه عدالت و آموزشی از دیگر برنامه ها است."

  وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در کابینه دوازدهم همچنین گفت: "تعیین استاندارد مدارس از دیگر برنامه ها است."

 20. کوچکی نژاد: وزیر پخته‌ای معرفی شده است

  جبار کوچکی نژاد از جمله نمایندگان موافق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: "وزارت آموزش و پرورش حساس ترین وزارتخانه کشور است، اشتباه در وزارت آموزش و پرورش قابل جبران نیست. تنها کسی که همه عمر در این وزارتخانه صرف کرده آقای بطحایی است. "

  "وزیر بسیار پخته‌ای معرفی شده است."