Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور ایران در مجلس برگزار شد
  2. حبیب‌الله بیطرف، وزیر پیشنهادی نیرو، نتوانست رای اعتماد بگیرد
  3. وزیر پیشنهادی دفاع بیشترین رای رای موافق و وزیر پیشنهادی ارتباطات بیشترین رای مخالف را داشت

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

آفریقای جنوبی به همسر رابرت موگابه مصونیت دیپلماتیک اعطا کرد

آفریقای جنوبی به گریس موگابه همسر رییس جمهور زیمبابوه مصونیت دیپلماتیک اعطا کرد و به او اجازه داد بدون هیچ سوالی در باره اتهام حمله به یک خانم، خاک افریقای جنوبی را ترک کند.

رابرت موگابه رییس جمهور زیمبابوه و همسرش در ساعت‌های اول امروز (یکشنبه بیست اوت) وارد هراره پایتخت این کشور شدند. خانم موگابه که ۵۲ سال دارد متهم شده بود که هفته پیش در هتلی در ژوهانسبورگ پایتخت آفریقای جنوبی -جایی که پسرانش اقامت داشتند- به یک مدل بیست ساله به نام گابریلا انگلس حمله کرده و او را کتک زده است. خانم موگابه علنا در این مورد اظهار نظر نکرده است. وکیل خانم انگلس به بی‌بی‌سی گفت قصد دارد دارد به اعطای مصونیت به خانم موگابه در دادگاه اعتراض کند، چرا که خانم موگابه به منظور امور شخصی به آفریقای جنوبی سفر کرده بود و نمی‌باید این امتیاز ویژه شامل حالش شود.

دستور اعطای مصونیت دیپلماتیک را وزیر روابط بین الملل آفریقای جنوبی صادر کرد و امروز در روزنامه رسمی آفریقای جنوبی هم منتشر شد.

وزیران کابینه جدید روحانی چه کسانی هستند؟

درباره وزیران کابینه جدید حسن روحانی در دولت دوازدهم اینجا بخوانید

وزیر کشور کیست؟

عبدالرضا رحمانی فضلی از نزدیکان علی لاریجانی محسوب می‌شود و در زمان ریاست او بر سازمان صدا و سیما و دبیری شورای عالی امنیت٬ از معاونان آقای لاریجانی بود.

گفته می‌شود که او از سوی بخشی از اصولگرایان مجلس به رهبری علی لاریجانی در فهرست آقای روحانی در دولت اول او قرار گرفت که در دولت دوم نیز تکرار شد.

علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس که از مدافعان دولت حسن روحانی است و پیوند خانوادگی با علی لاریجانی دارد٬ حضور آقای رحمانی فضلی در کابینه را "نتیجه بده بستان" آقای روحانی در معرفی وزیر کشور به مجلس خوانده است.

درباره آقای رحمانی فضلی بیشتر بخوانید

رحمانی فضلی
AFP

وزیر امور خارجه کیست؟

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت دوازدهم فارغ التحصیل روابط بین‌الملل از دانشگاه‌های سن فرانسیسکو و دنور است.

آقای ظریف کارش را در وزارت امور خارجه با فعالیت در دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل آغاز کرد و هنگامی که کمال خرازی نماینده دائم ایران در سازمان ملل بود، سفیر و یکی از معاونان او بود.

او همچنین سابقه معاونت وزارت امورخارجه را در زمان وزارت علی اکبر ولایتی و کمال خرازی دارد.

درباره آقای ظریف بیشتر بخوانید

ظریف
AFP

وزیر نفت کیست؟

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت دولت دوازدهم با ۲۶ سال سابقه وزارت٬ رکوددار پرسابقه‌ترین وزیر در تاریخ جمهوری اسلامی را در اختیار دارد.

از سال ۱۳۶۲ به جز دو کابینه محمود احمدی نژاد در تمام دولت‌ها وزیر بوده است.

درباره آقای زنگنه بیشتر بخوانید

زنگنه
SHANA.IR

وزیر صنعت کیست؟

محمد شریعتمداری، وزیر صنعت دولت دوازدهم در خانواده ای روحانی در تهران به دنیا آمد. جانشینی معاونت نخست وزیر (محمد علی رجایی) در امور انقلاب از نخستین مناصب او در جمهوری اسلامی بود که در دوره‌های محمدرضا مهدوی کنی و میرحسین موسوی نیز ادامه پیدا کرد و همچنین در کمیته انقلاب اسلامی نیز فعالیت داشته است.

از همراهان محمد محمدی ری شهری در تاسیس وزارت اطلاعات بود و به گفته خودش تا پایان وزارت آقای ری‌شهری در سال ۱۳۶۸ در این وزارتخانه مسئولیت داشت.

درباره آقای شریعتمداری بیشتر بخوانید

شریعتمداری
MEHR

وزیر دادگستری کیست؟

علیرضا آوایی، ۶۱ ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی دانشـگاه تهران است و با زبان‌های انگلیسی، عربی و همچنین فقه اسلامی آشناست.

او دادستان عمومی و انقلاب، رئیس کل دادگستری٬ قاضی دیوان عالی کشور و معاون وزیر کشور بوده است.

او برادر احمد آوایی نماینده سابق دزفول در مجلس شورای اسلامی و معاون پارلمانی سابق وزارت صنایع است.

درباره علیرضا آوایی بیشتر بخوانید

آوایی
MEHR

وزیر دفاع دولت دوازدهم کیست؟

امیر حاتمی، ۵۱ ساله جانشین حسین دهقان، وزیر دفاع دولت یازدهم، فرمانده یگان‌های ارتش در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور، معاون اطلاعات فرماندهی کل ارتش، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح، معاون ارکان و امور مشترک نیرو‌های مسلح، شرکت در جنگ به عنوان بسیجی در جنگ ایران و عراق، حضور در عملیات موسوم به "مرصاد" علیه نیروهای سازمان مجاهدین خلق/

پس از سال‎ها وزارت دفاع به یک امیر ارتش سپرده شد. تا پیش از این و از آغاز رهبری آیت‌الله علی خامنه‌ای در سال ۱۳۶۸ بجز اکبر ترکان که غیرنظامی بود، همه وزیران دفاع٬ فرماندهان ارشد سپاه در دوران جنگ بودند.

درباره امیر حاتمی بیشتر بخوانید

امیر حاتمی
TASNIM

وزیر اطلاعات کیست؟

محمود علوی، وزیر اطلاعات ۶۳ ساله در دولت یازدهم، نماینده مجلس، نماینده مجلس خبرگان، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش

دارای تحصیلات حوزوی و فارغ التحصیل فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی مشهد.

آقای علوی در دوه های اول، دوم، چهارم و پنجم نماینده مجلس بود و از سال ۱۳۸۸ از استان تهران در مجلس خبرگان رهبری عضویت دارد. او بین سال های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۸رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش (معادل نماینده ولی فقیه)‌ بود.

آقای علوی با آنکه سابقه چهار دوره نمایندگی مجلس را داشت برای نامزدی در انتخابات مجلس نهم از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

درباره وزیر اطلاعات دولت دوازدهم بیشتر بخوانید

علوی
TASNIM

تشکر ظریف از نمایندگان مجلس

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به رای اعتماد نمایندگان مجلس به او در اینستاگرام خود نوشت: "از همه نمایندگان ارجمند مردم بزرگوار ایران سپاسگزارم"

View more on instagram

رهبر ایران حسین دهقان را به عنوان مشاور فرماندهی کل قوا منصوب کرد

قطر به هواپیماهای عربستان اجازه ورود به خاک این کشور را نداد

عربستان سعودی گفته است که قطر به هواپیماهای این کشور اجازه نداده تا در فرودگاه بین ا لمللی دوحه به زمین بنشینند.

به گفته عربستان این هواپیماها با هدف حمل زائران قطری برای شرکت در مراسم حج قصد داشتند به فرودگاه دوحه وارد شوند. عربستان هفته گذشته اعلام کرد که مرز مشترک خود با قطر را به روی زائرانی که می خواهند در مراسم حج شرکت کنند، بازمی کند.

عربستان و سه کشور دیگر همسایه قطر از چند ماه پیش روابط خود را با قطر قطع کرده و این کشور را تحریم اقتصادی کرده اند. به گفته آنها قطر از گروههای افراطی حمایت می کند. ادعایی که از سوی قطر رد شده است.

پرتاب موشک به محل برگزاری نمایشگاه بین المللی تجاری در دمشق

منطقه ای در دمشق، پایتخت سوریه که محل برگزاری نمایشگاه بین المللی تجاری بود هدف موشک قرار گرفته است. گروه ناظرحقوق بشر سوریه از کشته شدن ۵ نفر در جریان این حمله خبر داده است. اما منابع دولتی بدون اشاره به تلفات فقط به مجروحان اشاره کرده اند. هنوز معلوم نیست که عامل این حمله چه گروهی بوده است.

جهانگیری: سیاست‌های اقتصادی دولت یازدهم را در دولت دوازدهم ادامه می‌دهیم

طرح تابعیت فرزند از مادر ایرانی و پدر غیر ایرانی در مجلس متوقف شد

حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با اعلام خبر متوقف شدن طرح تابعیت فرزند از مادر ایرانی و پدر غیر ایرانی در مجلس گفت: "با توجه به اینکه لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی به مجلس ارایه خواهد شد، طرح مذکور متوقف شد تا لایحه دولت جایگزین آن شود."

View more on twitter

روحانی در نخستین جلسه هیات دولت: دولت وظیفه‌ای بالاتر از تولید واشتغال ندارد

عکس کابینه دوازدهم پس از نخستین جلسه هیات دولت

پسر هفت ساله بریتانیایی_استرالیایی در حملات بارسلون کشته شد

جولیان کامدن، پسر هفت ساله بریتانیایی_استرالیایی در حملات مرگبار بارسلون کشته شد.

پیشتر اعلام شده بود این کودک مفقود شده است.

View more on twitter

اعضای کابینه دوازدهم سوگند خوردند

ابتکار سخنان نماینده مجلس درباره داشتن گرین کارت را تکذیب کرد

در پی سخنان یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر برخورداری معصومه ابتکار از گرین کارت، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده این ادعا را تکذیب کرد.

خاتم ابتکار در واکنش به این سخنان در تلگرام خود نوشت: "در پی ادعاهای کذب آقای جواد کریمی قدوسی لازم است تاکید کنم مایه تاسف است که نامبرده در سطحی از عدم آگاهی و اطلاع به سر می‌برد که در مورد اینجانب موضوع دارا بودن گرین کارت آمریکا را مطرح می‌کند و نمی‌داند به دلیل سوابق انقلابی و نگارش کتاب تسخیر به زبان‌های عربی، فارسی و انگلیسی در مورد رفتارهای خصمانه دولت آمریکا علیه ایران پس از انقلاب هرگز به خاک آمریکا وارد نشده‌ام.

این اتهام و سایر اتهامات مطروحه از طرف آقای کریمی قدوسی کذب است و پیگرد قانونی خواهد شد."

خاتمی: به نمایندگی از آزادگان از رهبر می‌خواهم حصر را بشکند

محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران در دیدار با اسرا هشت سال جنگ ایران_عراق گفت: "به نمایندگی از آزادگان از رهبری تقاضا می کنم که دستور حل مساله رفع حصر را صادر کنند، این به نفع نظام و نشانه امنیت و اقتدار است."

View more on twitter

نخستین جلسه هیات دولت دوازدهم به روایت تصویر

ضیا هاشمی با حکم روحانی به عنوان سرپرست وزارت علوم منصوب شد

حسن روحانی در حکمی ضیا هاشمی را به سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب کرد.

ضیا هاشمی پیش ازاین معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود.

ضیا هاشمی
ILNA

ستار محمودی به عنوان سرپرست وزارت نیرو منصوب شد

ستار محمودی با حکم حسن روحانی به عنوان سرپرست وزارت نیرو منصوب شد.

آقای محمودی پیش از این قائم مقام وزیر نیرو بود.

View more on twitter

ارتش لبنان از تصرف یک سوم از مناطق هم‌مرز با سوریه از داعش خبر داد

ارتش لبنان گفته است که یک سوم از مناطق تحت کنترل نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را در نواحی کوهستانی مرزی با سوریه تصرف کرده است. به گفته ارتش لبنان در جریان عملیاتی که از روز گذشته علیه داعش آغاز شده، ۲۰ پیکارجوی این گروه کشته شدند. این مناطق از سه سال پیش در کنترل داعش بود. نیروهای لبنانی که به این مناطق پیشروی کرده اند پرچم اسپانیا را به یاد قربانیان بارسلون در یکی از تپه های این نواحی به اهتزاز درآوردند.

محمد سلگی سرپرست معاونت فرهنگی وزارت ارشاد شد

آزادی نویسنده منتقد اردوغان که در اسپانیا بازداشت شده بود

دوغان آخانلی، نویسنده آلمانی- ترکیه ای که روز گذشته بنا بردرخواست ترکیه در اسپانیا بازداشت شده بود، آزاد شده است. آقای آخانلی از منتقدان دولت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بشمار می رود و مطالب زیادی درباره وضعیت حقوق بشر در ترکیه نوشته است. از او خواسته شده که مادرید را ترک نکند. این منتقد دولت ترکیه سالهاست که در آلمان زندگی می کند. سفارت آلمان در مادرید از دولت اسپانیا خواسته که او را به ترکیه مسترد نکنند.

نویسنده منتقد دولت ترکیه
Getty Images

نوبخت به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه ابقا شد

اژه‌ای: خروج ماموران از منزل کروبی دروغ محض است

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه درباره درخواست‌های مهدی کروبی مبنی بر خروج ماموران از منزل و محاکمه علنی که مورد اول تحقق شده است، گفت: "چه کسی گفته اولی عملی شده است. این دروغ محض است که برخی منتشر کردند. یک اتفاقاتی در سال ۸۸ و ۸۹ افتاد و عده‌ای مقابل قانون ایستادند و اقدامات مجرمانه انجام دادند.

به گزارش تسنیم، وی گفت: "یک اقدامی هم شورای عالی امنیت ملی در سال ۸۹ نسبت به برخی که در راس قضایا بودند انجام داد و این تصمیم منجر به محصور شدن برخی افراد شد و همچنان آن مصوبه به قوت خود باقی است و هنوز لغو نشده و بر اساس آن عمل می‌شود."

کروبی
SAHAMNEWS

نهاوندیان به عنوان معاون اقتصادی روحانی منصوب شد

محمد نهاوندیان با حکم حسن روحانی به عنوان معاون اقتصادی رئیس جمهور منصوب شد.

آقای نهاوندیان پیش از این رئیس دفتر حسن روحانی بود.

View more on twitter

محمود واعظی رئیس دفتر روحانی شد

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری در دولت یازدهم با حکم رئیس جمهور به عنوان رئیس دفتر آقای روحانی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب شد.

پیش از آقای واعظی، محمد نهاوندیان در این سمت فعالیت داشت.

View more on twitter

اژه‌ای: مدیران بازداشتی تلگرام از ۹۱ روز تا ۵ سال حبس محکوم شدند

۱۲ نفر از مدیران مسئول کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب یا حامی دولت اواخر اسفندماه سال گذشته بازداشت شده بودند، این بازداشت ها با واکنش‌های بسیاری روبرو شده بود.

وزیر اطلاعات ایران، در اواسط فروردین گفته بود دولت مخالف دستگیری گردانندگان کانال های تلگرامی است و اعتقاد دارد باید این مساله به صورت مسالمت‌آمیز حل شود و مدیران کانال‌های تلگرامی آزاد شوند.

برخی از این مدیران تلگرامی در اواخر تیرماه با سپردن وثیقه آزاد شدند.

View more on twitter

اژه‌ای: حکم پرونده محمدعلی طاهری صادر شده است

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در جلسه امروز در نشست خبری خود درباره آخرین وضعیت محمدعلی طاهری گفت: "من شنیدم حکم صادر شده است، حکم هم قابل اعتراض است، از بیان جزییات معذورم."

محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه است که از سال ۱۳۹۰ در بازداشت است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه: مادر دختر ۱۰ ساله به اتهام کودک آزاری بازداشت شد

محمدحسین صادقی، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه اعلام کرد: مادر سارینا، دختر ۱۰ ساله کرمانشاهی به اتهام کودک آزار کودک بازداشت شد.

به گزارش ایرنا، آقای صادقی افزود: "ظاهرا دایی کودک وی را به بیمارستان منتقل کرده، اما اطلاعات بیشتری در خصوص علت وضعیت جسمی مصدوم اعلام نمی‌کند. با مشکوک شدن کادر درمانی به جرم تجاوز جنسی، دستورات لازم برای حضور پزشکی قانونی صادر می‌شود لیکن شواهدی به نفع تحقق تجاوز جنسی به دست نمی‌آید."

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ادامه داد: "بررسی‌ها حکایت از آن دارد که مادر مصدوم را مورد ضرب و جرح قرار داده است که به علت پایین آمدن سطح هوشیاری، مصدوم قادر به تکلم نیست، همچنین آثار جراحت در نقاط مختلف بدن کودک مشاهده شده است."

اداره اوقاف بخشی از زمین‌های معبد آناهیتا در کنگاور را تصاحب کرد

به گفته بابک طاهریان، سرپرست پایگاه معبد آناهیتا درشهرستان کنگاور اداره اوقاف بخشی از زمین های این معبد را تصاحب کرده است.

به گفته آقای طاهریان بدلیل این که این معبد ثبت ملی شده در نتیجه براساس قانون میراث کشوری این اداره حق هیچگونه ساخت و ساز را در داخل آن ندارد.

آقای طاهریان در گفتگویی با ایلنا گفته که چندی است اداره اوقاف شهرستان کنگاور با طرح دعوی در دادگستری خواستار تملک بر بخشی از اراضی این محوطه باستانی شده بود و دادگستری هم به نفع این اداره رای داده است.

معبد آناهیتا در شهرستان‌کنگاور در استان کرمانشاه قرار دارد و قدمت آن به دوره اشکانی و ساسانی برمی گردد. این بنا ۶/۴ هکتار وسعت دارد.

معبد آناهیتا
ilna
معبد آناهیتا
ilna

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: تخلفات چسب هل تائید شد

احمد حسینی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: "بازرسان اداره کار با بازدید از کارخانه چسب هل صحت بنرهای نصب شده در مورد قوانین خودسرانه را تایید کردند و در خصوص تغییر قواعد انضباطی حاکم بر این واحد تولیدی به کارفرما تذکرات لازم را دادند."

به گزارش ایلنا، آقای حسینی افزود: "از نظر بازرسان اعزامی اداره کار، برخوردهای انظباطی که در خصوص کارگران متخلف احتمالی از بابت ریختن زباله و ته‌سیگار، و مازاد مایعات آب‌سردکن در نظر گرفته شده است، رفتاری مغایر قانون تشخیص داده شد و در خصوص توقف و اصلاح این شیوه به کارفرما تذکر داده شد."

طبق گزارش بازرسان اعزامی در کاخانه چسب هل، ۲۴۰ کارگر مرد و ۹۳ خانم تنها در یک نوبت کاری ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه بامداد تا ۱۷ مشغول به تولید انواع چسب خودرو، آکواریومی، نشاسته‌ای و گیاهی هستند.

در این باره بیشتر بخوانید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی
ILNA

'بالای ۱۵درصد از دانش‌آموزان تا قبل از دوره متوسطه رابطه جنسی را تجربه می‌کنند'

امیرمحمود حریرچی،‌ جامعه شناس و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی اعلام کرد: "طبق تحقیقات مرکز پژوهش‌های مجلس هم انجام داده، بالای ۱۵درصد از دانش‌آموزان تا قبل از ۱۵سالگی و دوره متوسطه به نوعی رابطه جنسی را تجربه می‌کنند یا مواد روان‌گردان برای آنها به شکل‌های مختلف در دسترس قرار دارد و توسط برخی از آنها نیز استفاده می‌شود."

به گزارش ایلنا، آقای حریرچی با تاکید بر اینکه مسئله اصلی این است که آسیب‌های اجتماعی در ایران در حال جوانانه‌تر و زنانه‌تر شدن است افزود: "بسیاری از دانش‌‌آموزان برای شب بیداری و درس خواندن قرص و مواد مصرف می‌کنند و رفته رفته به آن اعتیاد پیدا می‌کنند. البته نقش گروه‌های دوستی را نیز نباید نادیده گرفت، زیرا نوجوانان بیشترین تاثیر را از گروه‌های دوستی می‌گیرند."

این جامعه شناس تاکید کرد: "معاونان آموزش و پرورش منکر مصرف دخانیات یا مواد روان‌گردان توسط دانش آموزان هستند و می‌گویند،‌ درصد کمی از دانش آموزان به این مسائل گرایش دارند، در صورتی که حدود ۱۳ تا ۱۴ درصد دانش‌آموزان مواد و دخانیات مصرف می‌کنند."

آقای حریرچی همچنین گفت که مسئولان باید نگرش خود را در رابطه با نوجوانان و مسائل جامعه اصلاح کنند. "متاسفانه سالی ۱۵ تا ۲۰ درصد به آسیب‌های اجتماعی ما اضافه می‌شود" که با حرف و سازمان ایجاد کردن این مشکلات حل نمی‌شود.یکی دیگر از مشکلات مسئولان عدم ارتباط با مردم است.

حریرچی
ILNA

پست اینستاگرام رحمانی فضلی وزیر کشور پس از نتیجه رای اعتماد

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور پس از اعلام نتایج رای اعتماد در مجلس در اینستاگرام خود نوشت: "اعتدال و شایسته سالاری مبنای فعالیت وزارت کشور دولت دوازدهم"

View more on instagram

نخستین جلسه کابینه دولت دوازدهم امروز برگزار می‌شود

معاون پارلمانی رئیس جمهوری: منتظر تصمیم روحانی برای وزارت علوم و نیرو هستیم

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به وضعیت دو وزارتخانه علوم و نیرو گفت: "امروز دولت جلسه هفتگی خود را برگزار می‌کند."

به گزارش تسنیم، آقای امیری افزود: "به جز آقای بیطرف، بقیه وزرای پیشنهادی توانستند از مجلس رأی اعتماد کسب کنند، بنابراین باید منتظر تصمیم رئیس‌جمهور برای وزارت علوم و وزارت نیرو باشیم."

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: "به احتمال قوی آقای رئیس‌جمهور امروز برای وزارت علوم سرپرست تعیین می‌کند."

حسینعلی امیری
TASNIM