Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

سمیرا مخملباف رئیس هیئت داوران روزهای ونیز

سمیرا مخملباف، فیلمساز ایرانی رئیس هیئت داوران "روزهای ونیز" شد که اتحادیه کارگردانان سینمای ایتالیا و گروهی از نویسندگان این کشور برگزار می‌کنند و به بررسی فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره ونیز می‌پردازد. هیئت داوران روزهای ونیز شامل ۲۸ جوان سینمادوست از ۲۸ کشور اروپایی است که امسال ۱۵ دختر و ۱۳ پسر را شامل می‌شود. جشنواره ونیز ۲۰۱۷ از هشتم شهریور (۳۰ اوت) آغاز می‌شود.

سرلشگر فیروزآبادی: جز با اجازه رهبر هیچکس حق بازدید از مراکز نظامی ایران را ندارد

سرلشگر حسن فیروزآبادی مشاور عالی نظامی رهبر ایران امروز گفت برجام اجازه بازدید از مراکز نظامی ایران را نمی‌دهد.

آقای فیروزآبادی گفت: "خانم نیکی‌ هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل مأمور فتنه جدید است و دروغ می‌گوید. برجام اجازه بازدید از مراکز نظامی را نمی‌دهد."

"در جمهوری اسلامی ایران جز با اجازه فرماندهی کل قوا هیچ مقامی نه خارجی، نه داخلی نه حتی مقامات نیروهای مسلح غیرمرتبط حق بازدید از مراکز نظامی ایران را ندارند."

طرح تازه سازمان بهزیستی ایران: احتمال صلب سرپرستی از والدین کودکان کار

انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی ایران از آغاز قریب الوقوع اجرای طرحی خبر داده است که می تواند به صلب سرپرستی از والدین "کودکان کار" و واگذاری سرپرستی آنها به بهزیستی بینجامد.

آقای محسنی بندپی گفت که این طرح از نیمه شهریور اجرا خواهد شد. او گفت: "با قوه قضائیه همکاری‌هایی داشتیم و درخواست کردیم کودکانی که سه بار طی طرح‌های ساماندهی به مراکز بهزیستی ارجاع و به خانواده تحویل داده می‌شوند، بعد از سه بار سرپرستی آنها را از خانواده بگیریم و حداقل به طور موقت به بهزیستی واگذار کنیم."

آقای بندپی گفت که سازمان بهزیستی و کمیته امداد آماده کمک به خانواده هایی هستند که به دلیل فقر کودکان خود را به کار وادار می کنند.

محمدعلی طاهری به اعدام محکوم شده است

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی طاهری (بنیانگذار عرفان حلقه) در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی تأیید کرد که برای موکلش حکم اعدام صادر شده است.

ایران: عراقی‌ها لغو روادید را قبول نکردند

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور ایران گفته کسانی که قصد دارند برای شرکت در مراسم اربعین به کربلا و نجف سفر کنند باید روادید عراق داشته باشند. او گفته: "طرف عراقی لغو روادید را قبول نکرده و هزینه ۴۰ دلار را برای آن خواهیم داشت."

منابع نظامی عراق: تلعفر آزاد شد

منابع نظامی عراق از آزادی کامل شهر تلعفر از تصرف نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) خبر داده‌اند. این شهر در غرب موصل و در فاصله ۵۰ کیلومتری مرز سوریه واقع است. در نقشه‌ای که در سایت اینترنتی وزارت دفاع عراق میزان پیشروی نیروهای دولتی در شهر را نشان می‌دهد، تمام شهر در تصرف این نیروها ترسیم شده است.

نقشه
mod.mil.iq

ابهام در مورد علت تأخیر در صدور حکم شهرداری نجفی

موضع‌گیری وزیر ارتباطات ایران در مورد فضای مجازی

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران در توییتر خود نوشت که برنامه دولت، بستن فضای مجازی نیست.

View more on twitter

وکیل محمدعلی طاهری از احتمال صدور حکم اعدام علیه او خبر داد

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی طاهری (بنیانگذار عرفان حلقه) گفته که گویا حکم اعدام موکلش صادر شده است. آقای طباطبایی به ایلنا گفته این حکم هنوز ابلاغ نشده. او گفته "به دلیل اینکه عروسی دختر ایشان ۲۲ شهریور است به دادگاه مراجعه نکردیم که حکم به ما ابلاغ شود."

چهار نفر به اتهام فساد مالی در مجتمع معادن فلات مرکزی ایران بازداشت شدند

علی اکبر شمس، دادستان یزد از وقوع تخلف مالی گسترده در مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران و بازداشت چهار نفر خبر داده است. به گفته آقای شمس، اتهام این افراد پولشویی، پرداخت و دریافت رشوه، تبانی و تدلیس (پنهانکاری) در معاملات دولتی است.

می‌ودر در مسابقه جنجالی بوکس مک‌گرگور را شکست داد

مک گرگور و می ودر
Getty Images

فلوید می‌ودر، بوکسور سرشناس آمریکایی در یک مسابقه جنجالی در لاس‌وگاس موفق شد کانر مک‌گرگور، مبارز ایرلندی را در راند دهم شکست دهد و به پنجاهمین پیروزی پیاپی خود دست یابد. می‌ودر، قهرمان سابق سبک‌وزن ویژه جهان که دو سال پیش بازنشستگی خود را اعلام کرده بود، در این مسابقه به رینگ بازگشت تا با ستاره هنرهای رزمی ترکیبی مبارزه کند. منتقدان می گفتند که مک‌گرگور بوکسور نیست و این مسابقه تنها برای کسب درآمد هنگفت سازماندهی شده است. اما مک‌گرگور توانست بویژه در راندهای اول مسابقه قدرتمند ظاهر شود و مبارزه‌ای تماشایی را به نمایش بگذارد، هرچند نهایتا می‌ودر در راند دهم برتری خود را نشان داد و ضربات پیاپی‌اش بر سر و صورت مک‌گرگور باعث شد داور مسابقه را متوقف و پیروزی او را اعلام کند. گفته می‌شود که فروش بلیط و درآمد پخش تلویزیونی این مسابقه در مجموع حدود ۶۰۰ میلیون دلار بوده که دست کم ۱۰۰ میلیون دلار آن به می‌ودر و ۳۰ میلیون دلار آن به مک‌گرگور می‌رسد.

انتقاد رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان و یکی از عالیرتبه‌ترین مقام‌های حزب جمهوری‌خواه آمریکا از اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور در عفو کلانتر جنجالی ایالت آریزونا انتقاد کرده است. این کلانتر که جو آرپایو نام دارد از اجرای حکم دادگاه مبنی بر توقف گشت‌های مبارزه با مهاجران غیرقانونی سرپیچی کرده و در دادگاه محکوم شده بود. آقای رایان گفته که مجریان قانون باید به حقوق همه افراد احترام بگذارند و کسی نباید تصور کند که با عفو می‌توان از مسئولیت شانه خالی کرد.

آنچه گذشت

مروری بر خلاصه مهمترین خبرهای دیروز را اینجا بخوانید