Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. واکنش ها به درگذشت ابراهیم یزدی وزیر خارجه دولت مهدی بازرگان
 2. آغاز به کار شهردار جدید تهران
 3. درخواست پی‌گیری حقوق کسر شده نظامیان ایران در مجلس

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. رئیس بانک مرکزی: هیچ تصمیمی برای حذف صفر گرفته نشده

  ولی‌الله سیف، رئیس بانک مرکزی ایران گفته است هیچ تصمیمی برای رفرم پولی و حذف صفر گرفته نشده است.

  به گزارش خبرگزاری مهر، آقای سیف گفته: "شرایط قبل ادامه پیدا خواهد کرد. واحد پول ملی از ریال به تومان تبدیل خواهد شد به دلیل اینکه مردم در محاوره از تومان استفاده می کنند."

  حدود هشت ماه پیش، هیئت دولت ایران لایحه‌ای را تصویب کرد که در صورت تائید مجلس و شورای نگهبان رسما ریال را از مبادلات پولی این کشور حذف خواهد کرد و "تومان" واحد پول رسمی ایران خواهد شد.

 2. 'ازبکستان به اصلاحات اساسی نیاز دارد'

  سازمان خانه آزادی می‌گوید با گذشت یک سال از مرگ اسلام کریم‌اف، رئیس جمهوری ازبکستان، نشانه‌های تغییر در این کشور پرجمعیت آسیای میانه به چشم می‌خورد، اما این تغییرات به معنای اصلاحات اصولی در این کشور نیست.

  "ازبکستان: یک سال بعد"، عنوان گزارشی است به قلم بختیار نشانف، معاون مدیر بخش اوراسیای انستیتوی بین‌المللی جمهوریت که در سایت خانه آزادی منتشر شده است.

  View more on twitter
 3. درخواست تجدیدنظر حکم ۱۰ سال زندان باقر و سیامک نمازی 'رد شده است'

  View more on twitter
 4. ابراهیمی رئیسی: آستان قدس بانک بدون ربا تاسیس می‌کند

  View more on twitter
 5. دادستان تهران درباره حصر و محاکمه محصوران

  View more on twitter
 6. صادق لاریجانی: گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران از سخنان رئیس جمهور استقبال کرده

  صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران از گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران به مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد کرده و آن را "گزارشی علیه جمهوری اسلامی بویژه دستگاه قضایی" خوانده است.

  آقای لاریجانی گفته "هر آنچه را تمام معاندین و مخالفین نظام، گروه های ضد انقلاب و منافقین طی سال های پس از انقلاب به زبان آورده اند، به شکل تلخیص شده می توان در این گزارش مشاهده کرد. البته این گزارش فعلا نهایی نیست ولی علی القاعده همین نهایی می شود".

  رئیس قوه قضائیه ایران به طور گفته "البته این گزارشگر ویژه از منشور حقوق شهروندی که دولت تهیه و منتشر کرده و همچنین سخنان رئیس جمهور در دوران انتخابات که حالت گلایه و انتقاد به دستگاه های نظام را داشت، استقبال کرده اما در ادامه به سراغ قوه قضاییه رفته و در چند جا اعلام کرده که قوه قضائیه جمهوری اسلامی، استقلال ندارد و باید تغییرات اساسی در آن ایجاد شود". آقای لاریجانی این گزارش را "کذب" خوانده و گفته "به عنوان مثال در این گزارش آمده است که هزاران زندانی در ایران در سلول انفرادی به سر می برند. آیا ما هزاران سلول انفرادی داریم؟"

 7. شکایت وزیر بهداشت از حسین دهباشی

  حسین دهباشی، از شکایت حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت خبر داده است.

  آقای دهباشی مستندساز و عضو سابق ستاد انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری چهار سال پیش است که اخیرا به منتقدان دولت و مخالفان برجام پیوسته است. او در توییترش نوشته دادسرای رسانه بعد از احضار برای آزادی‌اش مبلغ پنجاه‌ملیون‌تومان ضمانت مقرر کرده است. حسین دهباشی در توییترش خطاب به آقای قاضی‌زاده هاشمی نوشته "امثال نگارنده اگر نبودند شما اصلا وزیر می‌شدید؟"

  View more on twitter
 8. سرلشکر باقری: کشور توانایی اینکه سربازی را لغو کند، ندارد

  سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته است که "کشور توانایی اینکه سربازی را لغو کند ندارد و باید همچنان خدمت سربازی باقی بماند".

  آقای باقری گفته "جوانان ما در این محیط های آموزشی مطالبی را فرا می گیرند که منجر به ایجاد مهارت برای ورود به بازار نمی شود و جوانان بعد از پایان خدمت سربازی هم آمادگی کار ندارند. دوران مقدس سربازی فرصت بی نظیری است که جوانان عزیز با کسب مهارت ها و افزایش توانمندی های خود، آمادگی مسئولیت پذیری اجتماعی و ورود به عرصه تولید اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی در جامعه را کسب کنند".

 9. تولید خودروی پراید 'امسال متوقف می شود'

  پراید

  رضا تقی زاده، معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا میگوید خودروی پراید امسال (۱۳۹۶) از رده خارج می شود.

  به گزارش رسانه های ایران، آقای تقی زاده به آخرین مرحله فروش این خودرو که قرار است از روز سهشنبه هفتم شهریور در ایران آغاز شود اشاره کرده است.

  او همچنین گفته است: " فعلا جایگزین نهایی برای این خودرو در نظر نگرفتیم."

  پراید با اینکه کیفییت و ایمنی پایینی دارد اما به دلیل ارزانی از پرفروشترین خودروها در ایران بوده است و تلاش برای جایگزینی خودرویی ارزان قیمت و دارای استانداردهای بالاتر تا کنون بینتیجه بوده است.

  گروه خودروسازی سایپا بیش از یک ماه پیش از عرضه خودروی "تمام ایرانی" کوئیک در آبان ماه امسال به قیمت ۳۳ تا ۴۰ میلیون تومان خبر داده بود.

  سایپا حدود ۵ ماه پیش از جدیدترین محصول خود به نام "کوییک" رونمایی کرد. این خودرو یکی از نامزدهای جایگزینی پراید است.

 10. هشت کشته در انفجاری در منطقه شیعه‌نشین بغداد

  مقام‌های عراقی می‌گویند دست کم هشت نفر در انفجاری در محله‌ای شیعه نشین در بغداد کشته شده‌اند. بیست و پنج نفر دیگر هم دراین حمله در بازار تره‌باری شلوغ در منطقه جمیله زخمی شدند. گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) میسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

 11. سیامند رحمان در فهرست نامزدهای برترین پارالمپین‌های ۲۰۱۷

  View more on twitter
 12. دمبله با بارسلونا قرارداد امضا کرد

  View more on twitter
 13. آستان قدس بانک بدون ربا تاسیس می کند

  رئیسی

  ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی گفته است که آستان قدس 'بانک قرض‌الحسنه بدون ربا تاسیس می‌کند'.

  آقای رئیسی گفته 'مردم در عرصه‌های مختلف با وجود مشکلات پای کار آمدند و امروز نوبت مدیران است تا گره مشکلات را باز کنند'.

  ابراهیم رئیسی نامزد اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران بود.

 14. تبریک روحانی به نجفی و دیدار وزیر بهداشت با شهردار تهران

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران به محمدعلی نجفی برای احزار پست شهرداری تهران تبریک گفته است. حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت هم با آقای نجفی در دفترش کارش در شهرداری تهران دیدار کرده است.

  View more on twitter
 15. واکنش حسن روحانی به درگذشت ابراهیم یزدی

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران در پیامی درگذشت ابراهیم یزدی را تسلیت گفته است.

  متن پیام آقای روحانی را از سایت رسمی رئیس جمهور ایران بخوانید.

  View more on twitter
 16. پیش بینی وزیر نفت ایران از امضای ۱۰ قرارداد جدید نفتی تا پایان سال

  بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران گفته است " پیش بینی می شود بر اساس مذاکرات با طرف های مختلف، ۱۰ قرارداد جدید نفتی تا پایان امسال امضا شود".

  آقای زنگنه گفته "پس از امضای قرارداد طرح توسعه فاز یازده پارس جنوبی با کنسرسیومی به رهبری شرکت فرانسوی توتال، طرح توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی، میدان مشترک آذر، میدان های سهراب، آب تیمور، منصوری و آزادگان در اولویت قرار دارند".

 17. آیت الله خامنه‌ای: برداشت برخی افراد مبنی بر تمام شدن انقلاب اسلامی، خیانت است

  دیدار رهبر ایران با طلاب تهران

  آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران با گروهی از "روحانیون و طلبه های حوزه‌ علمیه استان تهران" دیدار کرده و گفته است "برداشت برخی افراد و نویسندگان مبنی بر تمام‌شدن مبارزه و انقلاب اسلامی نادرست و خیانت به انقلاب است".

  آیت الله خامنه ای گفته است "انقلاب، هنجارهای گذشته را بهم می‌ریزد و هنجارهای جدیدی را بوجود می‌آورد و تداوم انقلاب به معنای حفظ هنجارهای جدید است".

  رهبر ایران گفته است "دست هایی که با اصل انقلاب مخالفت و کارشکنی می‌کردند، در مقابل تداوم هنجارهای انقلابی نیز همین‌گونه عمل می‌کنند اما همچنان‌که پیروزی انقلاب نیازمند مبارزه بود، تثبیت هنجارهای انقلاب و ایجاد جامعه اسلامی همچنان نیازمند مبارزه است".

 18. انتقاد سعید جلیلی از منشور حقوق شهروندی دولت ایران

  View more on twitter
 19. سخنگوی وزارت خارجه ایران: برای هر اتفاقی در قبال برجام، آماده ایم

  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: برای هر نوع وضعیت و هر اتفاقی در قبال برجام، از گذشته طراحی‌های لازم را انجام داده ایم و جای نگرانی برای ما وجود ندارد.

 20. کمال خرازی: یزدی به مسائل سیاست خارجی اشراف داشت

  کمال خرازی وزیر خارجه اسبق ایران گفته است که ابراهیم یزدی وزیر خارجه دولت موقت که دیروز درگذشت، به مسائل سیاست خارجی اشراف داشت.

  آقای خرازی به خبرگزاری ایسنا گفته است ابراهیم یزدی "در دوران قبل از انقلاب نقش موثری در خارج از کشور داشتند. من در شهر هوستون تگزاس تحصیل می‌کردم و با ایشان که آن جا حضور داشتند هم همکاری داشتم. در مجموعه انجمن‌های اسلامی فعال بودند و با حضرت امام ارتباط مکاتبه‌ای داشتند. مرحوم یزدی خیلی در خارج از کشور در رشد حرکت دانشجویی و کمک به حضرت امام در سیر تحولاتی که از زمان حضور ایشان در پاریس به وجود آمد نقش موثری داشت."