Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

روحانی: گزینه وزارت علوم ۲۴ ساعت قبل از معرفی وزرا انصراف داد

رویس جمهور ایران در مصاحبه با تلویون ایران گفت: "نسبت به وزیر علوم نتوانستم در زمانی که می‌خواستم همه وزرا را معرفی کنم وزیر علوم را معرفی کنم به دلیل اینکه فردی که مشخص کرده بودم، درست حدود ۲۴ ساعت قبل از معرفی وزرا انصراف داد."

حسن روحانی افزود: "در آن فرصت نمی‌توانستم وزیر جدید را برگزینم و نمی‌خواستم ارایه لیست کابینه به مجلس شورای اسلامی به تأخیر بیفتد."

آقای روحانی با اشاره به عدم موفقیت وزیر پیشنهادی نیرو برای کسب رای اعتماد از مجلس تاکید کرد: "امیدوارم بتوانیم در هفته‌های آینده یا در هفته‌های اول مهرماه این دو وزیر را به مجلس معرفی کنیم."

روحانی: از اقوام و مذاهب مختلف در مدیریت استفاده شود

رئیس جمهور ایران در ادامه مصاحبه تلویزیونی امشب، بر ضرورت استفاده از "اقوام و مذاهب مختلف" در "بخش‌های مدیریتی" تاکید کرد.

وی در عین حال، در پاسخ به این سوال که "آیا همان طور که برای استفاده بیشتر از بانوان و جوانان در سطوح مختلف مدیریتی مصوبه ابلاغ شده در خصوص اقوام و مذاهب هم ابلاغ خواهد شد؟" پاسخ روشنی نداد.

آقای روحانی گفت: "نسبت به مذاهب مختلف در دولت یازدهم و دوازدهم تأکید داشتیم."

حسن روحانی: به وزرا دستور داده ام جوانان و زنان را در مدیریت ها به کار گیرند

حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفت: "به همه وزرای دولت دوازدهم دستور دادم که هر وزیری حداقل باید دو نفر از جوان‌ها را در سمت معاون وزیر یا مشاور وزیر و یا دستیار وزیر به کار گیرند و حتماً از خانم‌ها در یکی از این سمت‌های مشابه بهره ببرند."

آقای روحانی در پاسخ به انتقادهایی که از سهم ناچیز جوانان و زنان در سمت های مدیریتی ارشد دولت وجود دارد گفت: "بسیار خوشحالم که امروز جامعه ما نسبت به جوانان و بانوان حساسیت بیشتری دارد."

رئیس جمهور ایران این اظهارات را در شامگاه سه شنبه ۷ شهریور و در نخستین گفتگوی تلویزیونی خود در زمات تصدی مسئولیت دولت دوازدهم بیان کرد که به صورت زنده پخش شد.

در کابینه جدید حسن روحانی، سه زن در سمت های معاون حقوقی رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی منصوب شده اند، اما هیچ زنی عهده دار پست وزارت نیست.

زینب کریمیان روزنامه نگار آزاد شد

کلانتری: آب بزرگترین مشکل کشور است

عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست و معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آب بزرگترین مشکل کشور است گفت: "مشکل آب یک مشکل بزرگ است که کشور و تمدن را از بین می‌برد. مصرف آب ایران باید ۵۰ میلیارد مکعب کاهش یابد."

به گزارش ایسنا، آقای کلانتری همچنین درباره آخرین وضعیت دریاچه ارومیه گفت که برای احیای این دریاچه برنامه ۱۰ ساله تدوین شده است و برای احیای آن ۲۰ هزار میلیارد اعتبار نیاز است.

ارومیه
MEHR

تیم ملی والیبال دانشجویان قهرمان مسابقات والیبال دانشجویان جهان شد

اورژانس کشور: ۱۷۰ نفر در چهارمحال و بختیاری با آب آلوده مسموم شدند

حسن نوری، معاون عملیات سازمان اورژانس کشوراعلام کرد: "از روز ۲۷ مرداد ماه تا ساعت ۱۶ امروز به علت مسمومیت با آب آلوده ۱۷۰ شهروند دهستان دیناران شهرستان اردل استان چهار محال و بختیاری مسموم شدند."

به گزارش میزان، آقای نوری گفته که ۱۶۰ نفر از مصدومان از بیمارستان ترخیص شدند و ۱۰ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

معاون عملیات اورژانس کشور علت این حادثه را "نبود ژاول و پودر پرکلین و کلر" در مجتمع آبرسانی عنوان کرده است.

آقای نوری همچنین گفت که برای گاز رساني به روستا کوچه ها حفاری شده و شکستگی لوله ها هم از دیگر دلایل بروز مسمومیت بوده است.

مجلس: مجازات حبس ۱۰ تا ۱۵ سال برای قاچاق اعضای بدن کودک

خبرگزاری ایرنا نوشت: حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به تعیین تکلیف مجازات آزار و اذیت کودکان گفت: "مجرمانی که اقدام به خرید‌ و‌ فروش یا قاچاق اعضای بدن کودک کنند به مجازات حبس ۱۰ تا ۱۵ سال محکوم می‌شوند."

محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس‌ پیشتر نسبت به رواج قاچاق اعضای کودکان خانواده‌های معتاد هشدار داده و گفت: "اجاره و قاچاق اعضای کودکان به ویژه در بین خانواده‌های معتاد وجود دارد، از این رو در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تکلیف این افراد از حیث قانونی مشخص می‌شود."

آقای پورمختار گفته بود که در شرایط فعلی قانون مشخص و بازدارنده‌ای در رابطه با فروش، اجاره یا قاچاق اعضای کودکان وجود ندارد. در قوانین فعلی برای والدین کودک فروش‌تکالیف مبهم است و گاها مجرم شناخته نمی‌شوند اما با تصویب لایحه حمایت از کودکان مجازات فروش، اجاره و قاچاق اعضای بدن کودکان به روشنی پیش‌بینی شده، حتی والدین کودک فروش هم مجرم شناخته شده و مشمول مجازات خاص می‌شوند.

آیا کرکوک از عراق جدا می‌شود؟

نفیسه کوهنورد

بی‌بی‌سی، اربیل

راى شوراى کرکوک براى پیوستن به همه‌پرسى استقلال اقلیم کردستان دور از انتظار نبود چرا که بیشتر اعضاى آن را کردها تشکیل مى دهند. در واقع ٢٦ کرسى از ٤٤ کرسى این شورا در دست کردهاست. به رغم مخالفت‌هاى حزب اتحادیه میهنى در نخستین روزهاى اعلام زمان همه پرسى استقلال از سوى آقاى بارزانى، این حزب با حزب حاکم اقلیم در نهایت به توافق رسید و شروع به حمایت از این همه‌پرسى کرد.

حزب اتحادیه میهنى به طور سنتى بیشترین طرفدار را در میان کردهاى کرکوک دارد. اما منتقدان راى گیرى امروز مى گویند اولا، چنین چیزى خلاف قانون اساسى عراق است و عملا نفس برگزارى همه پرسى به این شکل قانونى نیست و از طرف دیگر برخلاف رویه سابق که تصمیم‌گیری‌ها و راى‌گیری‌ها با اجماع اکثریت و اقلیت انجام مى‌گرفت، اکنون مدتهاست که اکثریت شورا نظر اقلیت را در نظر نمى‌گیرند.

شش نفر از اعضاى عرب و ٩ نفر از ترکمان‌هاى شورا به این همه‌پرسى راى منفی داده‌اند که عملا نشانه‌اى است از نارضایتى بخش قابل توجهى از احزاب ترکمان و عرب کرکوک؛ چیزى که مى‌تواند فضاى این شهر را آشفته‌تر از قبل کند. با این‌حال به نظر مى‌رسد همانطور که مخالفات‌ها با خود همه‌پرسى نظر و تصمیم حزب حاکم اقلیم کردستان را تغییر نداده، این مخالفت‌ها هم راه به جایى نبرد اما هنوز معلوم نیست حتى اگر در همه پرسى بیشتر کرکوکی‌ها راى به استقلال بدهند، تکلیف موقعیت خود شهر چه مى شود.

فعلا کرکوک جزو کردستان عراق نیست و اول باید تصمیم بر پیوستن به اقلیم و آن‌هم با توافق دولت مرکزى گرفته شود که در این مقطع سخت به نظر مى‌رسد. بیشتر اینجا بخوانید...

کمک با قایق به سیل زدگان هوستون

آشنا در سمت مشاور رئیس جمهوری ابقا شد

پلیس: تلاش برای دستگیری سارقان در گچساران ادامه دارد

خبرگزاری مهر نوشت: عصر روز گذشته سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در گچساران دو کشته و یک زخمی برجای گذاشت.

سارقین با استفاده از یک خودروی پژو ۴۰۵ متواری شده اند و تلاش پلیس برای دستگیری آنها ادامه دارد.

View more on twitter

هنگامه شهیدی از زندان آزاد شد

ایلنا نوشت: مصطفی ترک همدانی وکیل هنگامه شهیدی اعلام کرد: "عصر امروز خانم هنگامه شهیدی در تماسی با بنده اعلام کردند که پس از صدور قرار تامینی و تودیع آن، از زندان آزاد شدند."

درگیری در ترمینال جنوب یک کشته و دو زخمی بر جای گذاشت

مراد مرادی، رئیس مرکز اطلاع رسانی تهران بزرگ گفت: "در درگیری در پایان جنوب یک شهروند کشته و دو نفر زخمی شدند."

به گزارش ایلنا، آقای مرادی افزود: "امروز فردی به‌نام الف.ف که از صبح برای تهیه بلیت به پایانه جنوب مراجعه کرده و پس از ساعت‌ها موفق به تهیه نشده بود، با کارکنان یکی از تعاونی‌های این پایانه درگیر و با چاقو به آنان حمله‌ور می‌شود."

وی افزود: "در این درگیری مرد مسافر سه نفر را مصدوم که یکی از آنان که به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان بهارلو منتقل که علی‌رغم تلاش کادر پزشکی جان خود را از دست می‌دهد. به دنبال این درگیری و با حضور سریع و به موقع ماموران کلانتری, ضارب دستگیر و به کلانتری انتقال داده شد."

رئیس پلیس تهران: حادثه ترمینال جنوب تروریستی نیست

رییس پلیس تهران اعلام کرد که حمله کننده در ترمینال جنوب دستگیر شده و یک نفر از مجروحان به دلیل شدت جراحت در گذشت.

View more on twitter

ضارب ترمینال جنوب 'تحت تعقیب' است

معاون فرماندار آستارا: در حال پیگیری صدای عجیب در آسمان هستیم

محمدمهدی مظفری، معاون فرماندار آستارا در واکنش به انتشار گزارش‌هایی درباره شنیده شدن صدای عجیب در یکی از روستاهای این شهرستان گفت: : "مصادیقی برای صداهای عجیب در آسمان آستارا اثبات نشده است و در حال پیگیری منشا دلیل این خبر هستیم."

به گزارش تسنیم، معاون فرماندار آستارا افزود که پس از بررسی‌های تکمیلی و کارشناسی شده، نتیجه این بررسی اعلام می‌شود.

View more on twitter

خبر فوریحمله با چاقو در ترمینال جنوب تهران

خبرگزاری ایرنا نوشت: مردی جوانی حدود ساعت ۱۶:۳۰ امروز به وقت تهران با چاقو و به دلیل نامشخص به سمت مسافران حاضر ترمینال جنوب تهران حمله و سه مرد را مجروح کرد.

عارف برای دومین سال رئیس فراکسیون امید شد

شمار کسانی که در دنیا به زبان روسی تکلم می‌کنند پنجاه میلیون نفر کاهش یافته است

شمار کسانی که در دنیا به زبان روسی تکلم می‌کنند از دهه نود میلادی پنجاه میلیون نفر کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس روسیه، ویاچسلاو نیکونوف رییس کمیته آموزش و دانش دوما (پارلمان) روسیه گفته است: "از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ما پنجاه ملیون روس زبان را از دست داده‌ایم و این روند ادامه دارد. ما می‌توانیم بگوییم که در آن زمان همه می‌توانستند روسی حرف بزنند اما در نسل جدیدی که اکنون رشد کرده همه نمی‌توانند روسی حرف بزنند."

بنا بر برآوردهای مختلف، پیش از فروپاشی شوروی ۳۵۰ میلیون نفر روسی حرف می‌زدند اما اکنون تعداد آنها سیصد میلیون نفر است.

آقای نیکونوف همچنین گفت: "این روند غیرقابل برگشت است. زبان روسی جایی آموخته می‌شود که این زبان در نظام آموزشی گنجانده شده باشد. پیش از فروپاشی، آموزش زبان روسی در بسیاری از جمهوری‌های سابق شوروری اجباری بود اما اکنون تقریبا در هیچ یک از آنها اینطور نیست."

شناسایی سه مورد آنفلوآنزای پرندگان در آلمان

سازمان جهانی سلامت حیوانات امروز (سه شنبه ۲۹ اوت) اعلام کرد که آلمان شیوع ویروس گونه بسیار مسری H۵N۸ آنفلوآنزای پرندگان را در ایالت ساکسونی-آنالت گزارش کرده است.

این سازمان با استناد به اطلاعات وزارت غذا و کشاورزی آلمان می‌گوید این ویروس در سه قو دیده شده است.

آلمان یکی از نخستین کشورهای اروپایی بود که موارد این گونه مسری آنفلوآنزای پرندگان را سال پیش و اوایل سال میلادی جاری شناسایی کرد.

آلمان برای کنترل بیماری، هفتاد هزار اردک، غاز، مرغ و پرندگان دیگر را بین نوامبر ۲۰۱۶ و مارس ۲۰۱۷ معدوم کرد.

ابتکار: خشونت علیه زنان و کودکان بسیار زیاد است

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: "خشونت خانگی علیه زنان و کودکان بسیار زیاد است و این مناسبات خانواده را به هم می‌زند."

به گزارش ایلنا، خانم ابتکار تاکید کرد که خشونت تعریف خاص دارد و آخرین مرحله آن کتک زدن است. معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: "باید ساختار مربوط به زنان را ارتقا داد و تشکیل وزارت امور زنان را پیگیری کرد که در دنیا نیز مرسوم است."

ابتکار
ILNA

لاهوتی: پسرم از کاندیداتوری برای شهرداری چمخاله انصراف داده است

ایسنا نوشت: مهرداد لاهوتی، نماینده لنگرود درمجلس با اشاره به اخبار منتشر شده درباره اخبار منتشره در روزهای اخیر مبنی بر انتخاب پسرش به عنوان شهردار چمخاله گفت: "شوراها شخصیت مستقلی دارند اما به هر حال انتخاب پسر من به عنوان کاندیدای شهرداری در چمخاله که آن هم چهار سال است شهر شده با واکنش من روبرو شد. به خاطر جلوگیری از حاشیه‌سازی‌ها این کار را نکنید و بر این اساس کاندیداتوری وی منتفی شد."

لاهوتی
ISNA

محسن هاشمی: از مسئولیت در دانشگاه آزاد استعفا دادم

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد: از مسئولیتم در دانشگاه آزاد استعفا دادم. اما هنوز با استعفای من موافقت نشده است.

به گزارش تسنیم ،آقای هاشمی‌ درباره علت استعفایش از معاونت عمرانی دانشگاه آزاد گفت: "به دلیل ریاست شورای شهر تهران و مشغله‌های بسیاری که دارم نمی‌توانم برای هر دو پست مدیریتی وقت بگذارم."

هاشمی
TASNIM

خشک شدن دریاچه الندان به روایت تصویر

رسیدگی به اتهامات انتخاباتی ۱۲ استاندار در شعبه ویژه دادسرای کارکنان دولت

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران از رسیدگی به اتهامات انتخاباتی ۱۲ استاندار در شعبه ویژه دادسرای کارکنان دولت خبر داد.

به گزارش تسنیم، آقای اسماعیلى درباره این پرونده گفت: "زمان دقیق را نمى‌دانم ولى پرونده‌ها آمده، دستورات لازم صادر شده، تعیین وقت شده ولى زمانش را نمى‌دانم."

اسماعیلی
TASNIM

دیدار رئیس سازمان سینمایی با کمیسیون فرهنگی مجلس

محمدمهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی که با نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس ایران دیدار کرده به ایسنا گفت هدف از این دیدار توضیح درباره طرح "سینما و صنعت تصویر" بوده است.

اولویت این طرح ارتقای سطح صنعت سینما و تصویرسازی ایران و کسب سهم از بازار تصویری دنیاست. آقای حیدریان گفت هر نوع تعاملی با این حوزه اگر با علم و اشراف به این پیچیدگی و تخصص همراه نباشد باعث بروز مشکل می‌شود به همین دلیل ما باید با کمیسیون فرهنگی ارتباط مستمر داشته باشیم.

تا کنون انتقاد کمیسیون فرهنگی از بسیاری از فیلم‌ها آنها ار با چالش مواجه کرده و در مواردی هم در پایین کشیدن آنها از پرده تاثیر داشته است. تازه‌ترین فیلم‌هایی که با موضع‌گیری منفی نمایندگان مجلس مواجه شده‌اند٬ "اکسیدان" و "مادر قلب اتمی" هستند.

'ادمین کانال اصلاحات نیوز به پنج سال زندان محکوم شد'

علی احمدنیا، ادمین کانال اصلاحات نیوز در توییتر خود نوشت که به پنج سال زندان محکوم شده است.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران روز گذشته از محکومیت ۸ نفر از متهمان پرونده کانال‌های تلگرامی به ۶ ماه تا ۵ سال زندان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری میزان، آقای جعفری دولت‌آبادی گفته که دادگاه، محکومان را به عنوان "مجازات تکمیلی" به "منع عضویت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فعالیت‌های رسانه‌ای" نیز محکوم کرده است.

متهمان پرونده معروف به "کانال های تلگرامی" در ایران، عده ای از مدیران کانال های حامی دولت حسن روحانی هستند که در اسفندماه ۱۳۹۵، از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شدند.

View more on twitter

جمع‌آوری 'بن‌سای' و 'لاکی‌بامبو' از شنبه

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهران،علی‌اکبر پوراحمدنژاد در گفتگو با ایسنا از اجرای طرح جمع‌ آوری انواع بن‌سای و لاکی‌بامبو از سطح فروشگاه‌ها و گل‌فروشی‌های تهران از روز شنبه یازدهم شهریور خبر داده است.

آقای پوراحمدنژاد گفت قانون‌گذاری در عرصه گل و گیاه بر عهده وزارت کشاورزی است اما این وزارتخانه برای مدیریت این حوزه از اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمک خواسته است. این مقام مسئول دلیل جمع‌آوری این گیاهان را آفت‌های موجود در آنها و ضرری که برای صنعت کشاورزی کشور دارند عنوان کرد. چند روز پیش هم سازمان حفظ نباتات اعلام کرده بود که بناست این گیاهان به دلیل آلودگی و قاچاق بودن جمع‌آوری شوند. نگهداری این گیاهان در سال‌های اخیر در ایران رواج زیادی پیدا کرده است.

واکنش سخنگوی دولت درباره وضعیت حصر مهدی کروبی

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت درباره خروج نیروهای امنیتی از منزل مهدی کروبی، یکی از رهبران معترض به نتیجه انتخابات سال ۱۳۸۸گفت: "وزیر اطلاعات گفتند این اتفاق رخ داده است و نیروها خارج شده‌اند."

به گزارش ایلنا، سخنگوی دولت همچنین در واکنش به سخنان غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه که گفته خروج نیروهای امنیتی از منزل کروبی دروغ محض است، نیز گفت: "آقای وزیر اطلاعات از خروج نیروها سخن گفتند. ما را در میان دو روحانی شیخ و سید قرار ندهید."

آقای نوبخت درباره تشکیل دادگاه علنی، دیگر خواسته مهدی کروبی گفت: "درباره تشکیل دادگاه این موضوع برعهده قوه قضاییه است. موضوعات خوبی نیز در شورایعالی امنیت ملی مطرح شده است که امیدواریم به نتیجه برسد. البته این مسائل باید از سوی شورای عالی امنیت بیان شود."

نوبخت
ILNA

پیکر ابراهیم یزدی چهارشنبه و ارد تهران می‌شود

پیکر ابراهیم یزدی بامداد فردا وارد تهران می شود و قرار است مراسم تشییع صبح پنج‌شنبه از مقابل حسینه ارشاد یا مسجد الغدیر برگزار شود.

به گزارش ایلنا، محمود دعایی بر پیکر آقای یزدی نماز میت می‌خواند و پس از آن پیکر وی با انتقال به بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود.

ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران و وزیر خارجه دولت موقت انقلاب شامگاه یک شنبه در ۸۶ سالگی پس از ماهها مبارزه با سرطان در ازمیر ترکیه درگذشت.

یزدی
ILNA

'هر سال تابستان دریاچه عباس آباد خشک می‌شود'

دریاچه عباس آباد
MIZAN

صاحب دهشت، سرپرست پایگاه باغ عباس آباد درباره خشک شدن این دریاچه گفت: "این امری طبیعی است و ما هر ساله در ماه‌های پایانی تابستان شاهد خشک شدن این دریاچه هستیم. زیرا آب ذخیره این دریاچه مورد استفاده زمین های کشاورزی پایین دست قرار می گیرد."

به گزارش میزان، آقای دهشت افزود که سالجاری به لحاظ کاهش بارندگی سال خشکی بود و میزان آب چشمه‌های بالادست نیز کم شد و طبیعی بود سرعت فروکش کردن آب افزایش داشته باشد.

سرپرست پایگاه باغ عباس آباد در همین حال عنوان کرد: "پایگاه میراث جهانی این خشک شدن را یک فرصت تلقی می کند چون زمانی که سازه میانی در آب محصور است امکان دسترسی برای مرمت آن وجود ندارد."

دریاچه طبیعی عباس آباد یکی از جاذبه های گردشگری شهر بهشهر در استان مازندران است. این مجموعه شامل سد عباس‌آباد، مخزن و دریاچه سد، گل‌باغ، کاخ، حمام، آسیاب آبی و دو برج آجری یکی از باغ های ایرانی است که در سال ۲۰۱۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است.

دریاچه عباس آباد
MIZAN

آذری جهرمی: افتخار می‌کنم که کارمند وزارت اطلاعات بودم

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات بگفت: من افتخار می‌کنم که کارمند وزارت اطلاعات بودم، اما موارد نادرستی که در این زمینه به اینجانب نسبت داده شده اساساً دروغ است.

محمدجواد آذری جهرمی، به دلیل سابقه کار در وزارت اطلاعات خبرسازترین وزیر پیشنهادی حسن روحانی بود. او در دولت اول حسن روحانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بود.

آقای جهرمی، در سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ یعنی دوره اول ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد و وزارت غلامحسین محسنی اژهای در وزارت اطلاعات کار کرده بود.

سابقه حضور آقای جهرمی در وزارت اطلاعات ایران و مسئولیت او که مرتبط با تجهیزات شنود اعلام شده، در روزهای منتهی به رای‌گیری در مجلس محل بحث و انتقاداتی بود. او خود گفته که در زمینه زیرساختهای تجهیزات شنود سابقه‌دار است.

جهرمی
ISNA

۲۰۷ نماینده مجلس در بیانیه‌ای از اقدامات قالیباف تقدیر کردند

۲۰۷ نماینده مجلس در بیانیه‌ای از اقدامات محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران در طول ۱۲ سال فعالیتش در این حوزه تقدیر کردند.

به گزارش تسنیم، در این بینیه آمده است: "با همکاری شما و همکارانتان چهره شهر تهران به عنوان یک شهر زیبا، پیشرفته و قابل افتخار در داخل و خارج از کشور تثبیت شد و بارها مورد تایید شهروندان ما قرار گرفت و جنابعالی با تعامل گسترده و همت مجدانه در تعامل با نهاد قانونگذاری کشور تاثیر بسزایی در تغییر ماهوی ارتباط مدیریت شهری با مجلس داشتید."

همزمان با آغاز به کار شورای شهر پنجم، فعالیت محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار تهران پایان یافت و محمدعلی نجفی به عنوان شهردار جدید تهران برگزیده شد.

قالیباف
TASNIM

الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران شد

خبرگزاری مهر نوشت: مرتضی الویری به ریاست کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، ری و تجریش انتخاب شد.

شورای شهر پنجم تهران از ابتدای شهریور آغاز به کار کرد و محسن هاشمی به عنوان رئیس شورای شهر این دوره برگزیده شد.

الویری
MEHR

معاون قالیباف از معاونت شهرداری تهران استعفا داد

فرماندار بینالود: ۳۵ نفر در مجتمع آبی خروشان مشهد مسموم شدند

حسن حسینی، فرماندار شهرستان بینالود اعلام کرد: "۳۵ نفر در مجتمع آبی خروشان مشهد دچار مسمومیت شدند."

به گزارش ایرنا، آقای حسینی با اشاره به بررسی‌های اولیه درباره علت این حادثه گفت که "حضور طولانی" افراد در این مجموعه منجر به مسمومیت و تنگی نفس آنها شده است.

به گفته فرماندار شهرستان بینالود این افراد با سرفه، تنگی نفس، سوزش چشم، آبریزش بینی و حالت تهوع در بیمارستان شریعتی مشهد پذیرش شده اند.

در حال حاضر به غیر از دو نفر بقیه افراد مرخص شده‌اند.

مجموعه آبی موج های خروشان واقع در مشهد در خرداد ماه ۱۳۹۴ آغاز کرد. یک ماه بعد از افتتاح این مجموعه نیز به دلیل قطعی برق، تعدادی از زنان و کودکان در این مجموعه گرفتار شده بودند.

گفتگوی رادیو و تلویزیونی حسن روحانی

نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از وزارت صنعت موافقت کردند

نمایندگان مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت برای صدور مجوز واگذاری معادن موافقت کردند.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت برداشت از منابع معدنی و حصول و هزینه‌کرد حقوق دولتی در استان‌های همدان، مرکزی، کرمان، یزد و آذربایجان‌غربی و سایر استان‌های دارای منابع معدنی در صحن علنی تقاضای تحقیق و تفحص را تصویب کردند.

وزارت صنعت
TASNIM

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید