Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

عفو بین الملل: غرب در برابر سرکوب و شکنجه در بحرین سکوت کرده

سازمان عفو بین‌الملل از آمریکا و بریتانیا به خاطر عدم انجام موضع لازم در برابر آن چه سرکوب بی رحمانه مخالفین سیاسی در بحرین نامیده شدیدا انتقاد کرده است.

این سازمان در جدیدترین گزارش خود می گوید طی سال گذشته مقامات بحرین همواره از بازداشت های خودسرانه و شکنجه برای سرکوب جامعه مدنی این کشور استفاده کرده اند.

عفو بین الملل می گوید که بریتانیا و آمریکا هر دو امکان تاثیرگذاری بر دولت بحرین را دارند، اما بی عملی آنها در مقابله با نقض حقوق بشر در این کشور دست دولت را باز گذاشته است.

اما وزارت امور خارجه بریتانیا می گوید به طور مرتب درباره این مسئله هم به طور رسمی و هم به طور خصوصی ابراز نگرانی کرده است.

پایگاه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و پایگاه دائمی برای نیروی دریایی بریتانیا در بحرین مستقر هستند. سازمان عفو بین الملل در گزارشی که امروز پنجشنبه منتشر شد اعلام کرد که در نزدیک به یک سال گذشته بیش از صد نفر از فعالان و منتقدان دولت بحرین یا نزدیکان آنها بازداشت، شکنجه یا ممنوع الخروج شده‌اند.

فیلمی از تجمع مردم سنندج

تجمع مردم سنندج در حمایت از کولبران به 'خشونت کشیده شد'

تجمع سنندج
UGC

گزارشها از ایران حاکی است که گروهی از اهالی سنندج در اعتراض به کشته شدن دو کولبر در شهرستان بانه تجمع کردند.

یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "قرار بود امروز در میدان آزادی سنندج تجمع مسالمت آمیز در حمایت از کولبران برگزار شود.

اما ماموران با تجمع کنندگان برخورد کردند، پنج نفر بازداشت شدند و ماموران هر کسی را که عکس یا فیلم می‌گرفت، بازداشت می‌کردند."

کشته شدن دو کولبر در بانه با واکنش‌های مختلفی روبرو شد.

در این باره بیشتر بخوانید

پرسپولیس با سه گل گسترش فولاد را برد

آتش‌سوزی در انبار غیرمجاز جمع آوری زباله در قم؛ دو آتش‌نشان مصدوم شدند

آتش
MIZAN

میزان نوشت: صبح امروز انبار غیر مجاز زباله در قم دچار حریق شد. در این عملیات هفت دستگاه خودرو عملیاتی، دو دستگاه آب‌ده، یک دستگاه خودرو پشتیبانی و ۴۰ آتش‌نشان مشغول امدادرسانی و اطفای حریق بودند. به علت انفجار سیلندرهای گاز نیز دو آتش‌نشان مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

آتش سوزی
MIZAN
آتش سوزی قم
MIZAN

صحبت‌های مربی پیشین تیم ملی درباره ورود زنان به استادیوم

کنسرت کلهر با حضور وزیر امور خارجه و جمعی از هنرمندان

هشدار درباره احتمال تشدید تهدید داعش در اروپا

جولیان کینگ، مسئول امور امنیتی اتحادیه اروپا هشدار داده که با شکست گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و سوریه، این گروه منابع مالی خود را از خاورمیانه خارج می‌کند.

او هشدار داده است که احتمال دارد این منابع مالی برای سازماندهی "حملات تروریستی" در کشورهای اروپایی به کار گرفته شوند.

داعش با کنترل بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه توانسته است که با فروش نفت و همچنین مالیات گرفتن از مردم، درآمدهای فراوانی داشته باشد.

مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادی بهار امسال را اعلام کرد

پلیس با فروشگاه‌های البسه نامتعارف برخورد می‌کند

معاونت نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی فاتب از تداوم اجرای طرح برخورد با فروشگاه‌های فروش البسه نامتعارف خبر داد.

به گزارش ایلنا، معاونت نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی فاتب گفت: "با اجرای طرح برخورد با فروشگاه‌های فروش البسه نامتعارف تاکنون به تعدادی از فروشگاه‌های متخلف اخطار پلمپ داده شده است."

پلیس
ILNA

ترکیب پرسپولیس مقابل گسترش فولاد

خسرو کردپور، روزنامه نگار کرد با گذراندن دوران محکومیتش آزاد شد

خسرو کردپور، روزنامه‌نگار کرد روز گذشته پس از پایان ٥ سال حبس آزاد شد.به گزارش موکریان، آقای کردپور ١٧ اسفندماە ٩١ از سوی نيروهای امنيتی در مهاباد بازداشت شد.

خسرو کردپور در دادگاه به اتهام اجتماع، تبانی و تبلیغ علیه نظام به ٥ سال حبس تعزيری و تبعيد به زندان تبريز محکوم شده بود.

تاجیکستان: آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی تهدیدی جدی برای امنیت جهان است

وزارت امور خارجه تاجیکستان با صدور بیانیه‌ای آزمایش هسته‌ای اخیر در کره شمالی را تهدیدی جدی "برای امنیت جهانی و منطقه‌ای" خوانده است و خواستار پایان دادن به این آزمایشها شده است.

در این بیانیه که صبح روز پنج شنبه ۱۶ شهریور منتشر شد، آمده است: "وزارت کارهای خارجی جمهوری تاجیکستان در مورد نگرانیهای جامعه جهانی در رابطه به آزمایش نوبتی سلاح هسته‌ای ۳ سپتامبر سال ۲۰۱۷ در جمهوری خلق دموکراتیک کره (شمالی) هم‌عقیده می‌باشد."

تاجیکستان می گوید از تلاشهای جامعه جهانی برای حل و فصل مسالمت آمیز قضیه هسته‌ای در نیم‌جزیره کره از طریق ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک حمایت می کند. در این بیانیه همچنین از دولت کره شمالی خواسته شده که معیارهای پذیرفته شده حقوق بین‌المللی و قطعنامه‌های صادر شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد را "به طور حتمی" اجرا کند.

حمله افراد ناشناس به فرمانده یگان محیط زیست خوزستان

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد که حسن آقا شیر محمدی فرمانده یگان محیط زیست خوزستان روز گذشته مورد "حمله سه نفر ناشناس قرار گرفت که در این حادثه وی از ناحیه سر، فک و چشم دچار آسیب شد."

به گزارش ایرنا، وی هنگام بازگشت به منزل توسط یک خودرو متوقف شد و حمله کنندگان با ضربات چوب و کابل به او حمله کردند. براساس گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان آقاشیرمحمدی به دلیل برخورد با متخلفان شکار و صید چندین بار تهدید شده است.این دومین حادثه برای نیروهای یگان محیط زیست خوزستان، طی یک ماه اخیر است. محیط بان منصور احمدی نیز اخیرا توسط افراد ناشناس و با سلاح جنگی مورد اصابت سه گلوله قرار گرفت و از ناحیه صورت، کتف و پا آسیب دید.

یگان حفاظت محیط زیست خوزستان
IRNA

سه کشته و دو زخمی در تصادف گلستان

علی عبدی، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گلستان از تصادف در محور بندرترکمن به آق‌قلا و کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۲ نفر دیگر خبر داد.

به گزارش تسنیم، آقای عبدی گفته که یک زانتیا و پیکان وانت با هم برخورد کردند و علت وقوع این حادثه را انحراف به چپ سواری زانتیا اعلام کرد.

تصادف
TASNIM

مسابقه فینال فوتبال نان آوران در تهران

بچه‌های کار از شهرهای مختلف به تهران آمده‌اند، تا در مسابقات فوتبال نان آوران شرکت کنند. روز جمعه فینال این مسابقات است.

View more on twitter

مرتضی بانک به عنوان مشاور روحانی در امور مناطق آزاد منصوب شد

فرماندار سنندج: ۲ هیات اعزام شده از تهران در حال بررسی حادثه بانه هستنند

محمد فلاح، فرماندار شهرستان بانه گفت: "یک هیات از سوی وزارت کشور و یک هیات از سوی سازمان بازرسی کشور با اعزام به بانه در حال بررسی حادثه مرزی چند روز قبل شهرستان هستند."

به گزارش ایرنا، آقای فلاح همچنین افزود که این ۲ هیات که در مجموع ۶ نفر هستند از روز گذشته برای بررسی موضوع و جمع بندی اطلاعات مورد نیاز وارد این شهرستان شدند.

ذر پی انتشار خبر کشته شدن دو کولبر در بانه بر اثر تیراندازی نیروهای مرزبانی اعلام شد که در این رابطه پنج نفر در دادسرای نظامی بانه بازداشت شده و پرونده آنها از سوی دستگاه قضایی در حال پیگیری است.

واعظی: روحانی اواخر شهریورماه به نیویورک می‌رود

واکنش سخنگوی ناجا به کشته شدن کولبران در بانه

سعید منتظرالمهدی ،سخنگوی ناجا در واکنش به کشته شدن دو کولبر بانه‌ای در تیراندازی مرزبانان منطقه گفت: "دو کولبر توجهی به فرمان ایست ماموران مرزبانی نکردند و در سایه بی توجهی آنان با توجه به حساسسیت منطقه و سوابق تهدیدات امنیتی گذشته برای پیشگیری از هر نوع پیشامد ضد امنیتی؛ ناگزیر مبادرت به تیراندازی کردند."

به گزارش مهر، آقای منتظرالمهدی همچنین افزود: "در بررسی های بعدی مشخص شد این دونفر از شهروندان همان منطقه و حامل محموله مواد محترقه بودند، نیروی انتظامی ضمن اظهار تاسف و تاثر از جان سپردن این دو شهروند بااشاره به اینکه موضوع فوق هیچ ارتباطی به بحث کولبری و مناطق و معابر مشخص شده برای تردد کولبران نداشته است."

منتظرالمهدی
MEHR

'برای نخستین بار عمل جراحی مغز حین بیداری در شیراز انجام شد'

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که برای اولین بار در کشور عمل جراحی مغز حین بیداری بر روی یک دختر ۱۲ ساله در بیمارستان نمازی شیراز انجام شد.

به گزارش مهر، دکتر محمدصادق مسعودی، جراح مغز و اعصاب گفت که هدف از طراحی این دستگاه را کاهش طول اعمال جراحی و احتمال عفونت‌ها در کنار به روز رسانی اعمال جراحی و اضافه کرد: "با استفاده از این دستگاه، تماس مستقیم جراح با تصاویر و کامپیوتر، از راه دور بازبینی و مدیریت کرده و تصویر قسمتی که در حین عمل جراحی نیاز دارد، بدون تماس دست نمایان می‌شود."

این جراح مغز و اعصاب کودکان افزود: "در عمل جراحی انجام شده با استفاده از تکنولوژی فناورانه، ضایعه واقع در کورتکس حرکتی دختر دوازده ساله‌ای، با تکنیک جراحی حین بیـداری (Awake Surgery) همراه با به کارگیری سامانه هوشمند مدیریت تصاویر پزشکی، که برای نخستین بار در ایران مورد استفاده قرار گرفت، با موفقیت انجام شد."

جراحی مغز
MEHR

هشت عضو یک خانواده در حادثه رانندگی ایرانشهر کشته شدند

یدالله ستوده، فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: "در پی برخورد یک دستگاه سواری پژو با عابران پیاده در محدوده شهرستان ایرانشهر ۸ نفر کشته و یک نفر مجروح شدند."

به گزارش تسنیم، آقای ستوده با اشاره به اینکه سرعت بالا و خودرو پژو موجب این حادثه شده است، افزود: "راننده متخلف این خودروی پژو این ۹ نفر را در شرایطی که در حال پیاده شدن از اتوبوس بودند زیرگرفته که موجب شده ۷ نفر از آنها در دم جان خود را از دست دهند و ۲ نفر نیز به شدت مجروح شدند که یک نفر از آنها پس از انتقال به بیمارستان جان‌باخته است."

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: "راننده خودرو پژو عامل مرگ به همراه خودرو مورد نظر شناسایی و دستگیر شد."

تصادف
TASNIM

آموزش و پرورش: کودکان بدون مدرک هویتی با مراجعه به فرمانداری‌‌ها کارت تحصیل بگیرند

رضوان حکیم زاده ابیانه، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: "با هماهنگی وزارت کشور تمام کودکانی که مدرک هویتی ندارند و از تحصیل بازمانده اند می توانند با مراجعه به فرمانداری های کارت تحصیل دریافت کنند."

به گزارش تسنیم خانم حکیم زاه گفت که این موضوع با جدیت در حال انجام است.

حکیم زاده
ILNA

تصادف در جنگل گلستان سه کشته و ۲۲ مجروح بر جای گذاشت

حسن نوری، معاون عملیات اورژانس کشور گفت که برخورد کامیون با اتوبوس در محور جنگل گلستان به بجنورد "سه کشته و ۲۲ زخمی" بر جای گذاشت.

به گزارش میزان، آقای نوری همچنین اضافه کرد که ۱۹ نفر از مصدومان این حادثه به بیمارستان پورسینا شهرستان آشخانه و ۳ نفر به بیمارستان امام علی بجنورد منتقل شدند.

تصادف
MIZAN

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید