Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

معترضان به قانون کار در فرانسه به خیابان‌ها آمدند

هزاران معترض به تغییر قانون کار فرانسه امروز به خیابان آمدند.

این تظاهرات سراسری به دعوت اتحادیه سی‌جی‌تی یکی از اصلی‌ترین سندیکاهای فرانسه در پاریس و ۱۸۰ شهر فرانسه در حال برگزاری است.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه از تغییراتی در قانون کار که روند استخدام و اخراج را برای کارفرمایان در فرانسه آسانتر می‌کند حمایت می‌کند چرا که به نظر او این تغییرات برای رقابتی‌تر شدن اقتصاد این کشور ضروری است

View more on twitter

گل دوم پرسپولیس به الاهلی

پرسپولیس از روی نقطه پنالتی گل دوم را وارد دروازه الاهلی کرد.

ورود دو گنجشک به موتور هواپیما موجب بازگشت پرواز مسیر تبریز باکو شد

نیمه دوم؛ الاهلی گل مساوی را وارد دروازه پرسپولیس کرد

نیمه دوم بازی پرسپولیس الاهلی آغاز شد. الاهلی در نیمه دوم گل مساوی را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

تیم پرسپولیس در نیمه اول یک گل زد.

اگر همین نتیجه تا پایان بازی حفظ شود، پرسپولیس از دور مسابقات حذف خواهد شد.

ابتکار:۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی تا پایان دولت دوازدهم به زنان تعلق بگیرد

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: "تا پایان این دولت باید ۳۰ درصد از پست های مدیریتی بر اساس شایسته سالاری به زنان تعلق گیرد."

به گزارش مهر، خانم ابتکار افزود که با ورود زنان به عرصه مدیریت و سیاست گذاری می توانیم دیدگاههای جنسیتی را متعادل کنیم

ابتکار
MEHR

خودداری بانک‌های چینی از باز کردن حساب برای شهروندان کره شمالی

بر اساس گزارش‌ها، بعضی از بانک‌های بزرگ چینی از باز کردن حساب‌های بانکی برای شهروندان و شرکت‌های کره شمالی خودداری می‌کنند. هنوز مشخص نیست آیا این اقدام شامل کسانی که از قبل نزد این بانک‌های چینی حساب داشته‌اند هم می‌شود یا نه. یکی از این بانک‌ها گفته است این اقدام در پی دستورالعمل جدید دولت چین که به آنها ابلاغ شده صورت گرفته است. این اقدام پس از آن صورت گرفته که دولت آمریکا، نهادهای مالی چین را که به نحوی با کره شمالی مرتبط باشند را تهدید به "قراردادن در لیست سیاه" کرده بود.

بیشتر بخوانید: بانک‌های بزرگ چینی 'برای شهروندان کره شمالی حساب باز نمی‌کنند'

گزارش‌هایی از سفر قاسم سلیمانی به کردستان عراق

بعضی رسانه‌های عربی و کردی از سفر سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به اقلیم کردستان عراق خبر داده‌اند. گفته شده که آقای سلیمانی قصد دارد مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان را به لغو یا به تعویق انداختن همه‌پرسی استقلال کردستان متقاعد کند. آقای بارزانی تاکنون در مقابل فشار دولت مرکزی عراق و دولت‌های همسایه‌اش یعنی ترکیه و ایران مقاومت کرده و اصرار دارد که این همه‌پرسی را طبق برنامه روز ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) برگزار کند. با این حال دولت اقلیم کردستان می‌گوید که در صورت رأی آوردن استقلال کردستان، قصد ندارد بلافاصله جدایی خود را از عراق اعلام کند. تهران و آنکارا نگران هستند که برگزاری این همه‌پرسی باعث تشویق ساکنان مناطق کردنشین ایران و ترکیه به فاصله گرفتن بیشتر از دولت مرکزی شود.

نیمه اول بازی پرسپولیس الاهلی پایان یافت

نیمه اول دیدار پرسپولیس الاهلی با نتیجه یک بر صفر به نفع ایران پایان یافت.

فوتبال
MIZAN

سرفصل های درسی دانشگاه افسری سپاه "به جنگ های نیابتی تغییر کرده"

دریادار دوم حمید اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری امام حسین از زیر مجموعه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است که سرفصل های درسی این دانشگاه به جنگ های نیابتی تغییر کرده است.

آقای اباذری به خبرگزاری تسنیم گفته است که این تغییر از سال گذشته انجام شده و بر همین اساس تعدادی از فرماندهان و مربیان دانشگاه امام حسین "برای آشنایی با صحنه جنگ نیابتی٬ به جبهه مقاومت اعزام شدند".

"جبهه مقاومت" اصطلاحی است که مقام های حکومتی ایران برای توصیف کشورهایی همچون سوریه یا لبنان به کار می برند که به نوعی با اسرائیل در منازعه اند. جانشین فرمانده دانشگاه امام حسین در توصیف موضوعات درسی این دانشگاه گفته جنگ های نیابتی شامل سرفصل "جنگ با آمریکا" که یک مبحث مستقل است نمی شود

. جنگ های نیابتی به منازعاتی گفته می شود که کشورها به نمایندگی از کشوری ثالث درگیر آن هستند. آقای اباذری گفته" در بخش نبرد سخت افرادی را تربیت می کنیم که بتوانند در یک جنگ واقعی بجنگند به این معنا که بتوانند در جبهه امروز که در آن جنگ نیابتی صورت می گیرد چه در کشور یا هرجای دیگری که سپاه و نظام صلاح بدانند حضور یابند".

دانشگاه امام حسین
TASNIM

دیده‌بان حقوق بشر: ایران فورا ساسان آقایی و یغما فشخامی را آزاد کند

در پی ادامه بازداشت ساسان آقایی و یغما فشخامی دو روزنامه‌نگار ایرانی، سازمان دیده‌بان حقوق بشر در بیانه‌ای با محکوم کردن این اقدام خواستار آزادی فوری این زندانیان شد.

در بخشی از بیانیه دیده بان حقوق بشر آمده است: "مقامات ایران دو روزنامه‌نگار ایرانی را در ماه اوت ۲۰۱۷ بازداشت کردند و همچنان آنها را بدون اتهامی واضح در بازداشت نگاه داشته‌اند."

سارا لی ویتسون، مدیر بخش خاورمیانه‌ی دیده‌بان حقوق بشر گفت: "نهادهای قضایی و اطلاعاتی ایران شیوه‌ای قدیمی از پیگرد روزنامه‌نگاران بر اساس اتهامات مشکوک امنیت ملی دارند. آخرین روزنامه‌نگارانی که دستگیر شده‌اند جز اجرای حقشان برای آزادی بیان متهم به هیچ چیزی نشده‌اند، و باید فورا آزاد شوند."

همه‌پرسی کاتالونیا

پرسپولیس دروازه الاهلی را باز کرد

بازی پرسپولیس و الاهلی دقایقی پیش شروع شد. تیم پرسپولیس نختسین گل خود را وارد دروازه الاهلی کرد.

View more on twitter

داورزنی: بخشی از ورزشگاه آزادی مسقف می‌شود

محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره مسقف کردن بخشی از ورزشگاه آزادی

برای حضور زنان گفت: "این تعاملاتی است که بین شهردار تهران و وزیر ورزش و جوانان صورت گرفته است که یک بخش از ورزشگاه آزادی مسقف شود. همچنین قرار بر این است که یک پروژه‌ ۴۰ هزار نفری برای بانوان در استادیوم آزادی که از سال‌های قبل قول آن داده شده است عملیاتی شود."

دادگاه حمید بقایی ۲۵ مهرماه 'برگزار می‌شود'

علی اصغر حسینی، وکیل حمید بقایی، معاون اجرایی سابق محمود احمدی نژاد گفته است بر اساس اعلام دادگاه، اولین جلسه دادگاه حمید بقایی ۲۵ مهر ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) آقای حسینی گفته است: "موکل بنده آقای حمید بقایی معتقد است که باید دادگاه به صورت علنی برگزار شود تا مردم در جریان حقایق ماجرا قرار گیرند."

حمید بقایی، معاون اجرایی سابق محمود احمدی نژاد بیش از یک ماه و نیم پیش پس از حدود یک ماه بازداشت با وثیقه ٢٠ میلیارد تومانی آزاد شد.

دادستانی تهران دلیل بازداشت آقای بقایی را "اتهام‌های مالی" اعلام کرده بود.

بقایی
ILNA

ترکیب تیم پرسپولیس مقابل الاهلی

ورزشگاه محمد بن زاید پیش از بازی پرسپولیس الاهلی

محیط زیست: خرس گلستان بدون هماهنگی دفن شد

علی تیموری، مدیرکل دفترحفاظت سازمان محیط زیست اعلام کرد: "محیطزیست گلستان علیرغم دستورالعمل‌ راسا درباره خرسی که به روستا آمده بود اقدام کرد و بدون هماهنگی با ما لاشه را نیز پیش از کالبدشکافی دفن کردند."

به گزارش مهر، آقای تیمور با اشاره به اینکه علت مرگ این خرس هنوز مشخص نشده است، گفت: "علیرغم اینکه ظاهرا مشخص بود حیوان مریض است. قطعا در چنین شرایطی باید سریعا به ما گزارش می‌دادند که از طرف سازمان دامپزشک می‌فرستادیم یا دامپزشک مورد اعتمادمان را معرفی می‌کردیم تا حیوان را با دوز مشخصی از دارو بیهوش کنند و کار هم فنی‌تر و کارشناسی‌تر و با نظارت سازمان انجام می‌شد و بعد هم بررسی می‌کردیم ببینیم مشکل حیوان چیست."

پیشتر گزارش شده بود که یک توله خرس در استان گلستان به نزدیکی روستا آمده بود و ماموران محیط زیست وارد عمل شدند اما به دلایل اعلام نشده توله خرس تلف شد.

برخی می‌گویند در اثر دوز بالای داروی بیهوشی این توله خرس تلف شده است.

خرس
MEHR

دایملر تراکس با ایران قرارداد امضا کرد

تصادف در استان گلستان ۴ کشته و یک مجروح برجای گذاشت

علی عبدی، رئیس پلیس‌ راه استان گلستان از کشته شدن ۴ نفر و مجروح شدن یک نفر بر اثر سانحه رانندگی در محور گنبدکاووس به اینچه‌برون خبر داد.

به گزارش تسنیم، آقای عبدی در توضیح این حادثه گفت:" در تصادف سورای پژو ۲۰۶ با سواری سمند ۳ نفر از سرنشینان سواری سمند و یک نفر از سرنشینان سواری پژو جان خود را از دست دادند.

رییس پلیس راه استان گلستان علت وقوع این تصادف را انحراف به چپ سواری پژو اعلام کرد.

تصادف
TASNIM

وزارت بهداشت: از هر ۶۸ تولد یک نوزاد با اوتیسم متولد می‌شود

اتابک وثوقی، عضو کمیته توانبخشی وزارت بهداشت اعلام کرد: "طبق آمار دو سال گذشته از هر ۶۸ تولد، یک نوزاد با اختلال اوتیسم متولد می‌شود."

به گزارش ایسنا، آقای وثوقی افزود که کارشناسان مراکز بهداشت می‌توانند کودکان در معرض اوتیسم را برای غربال به سطوح بالاتر ارجاع دهند؛ اگر نتیجه این غربالگری مثبت باشد، کودک به کارشناسان توانبخشی و روانشناسان سلامت ارجاع داده می‌شود.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران: یک نفر دیگر در پرونده بنیتا بازداشت شد

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از دستگیری یک نفر دیگر در پرونده مرگ بنیتا کودک هشت ماهه خبر داد.

به گزارش ایسنا، آقای شهریاری گفته است که این فرد ،روز چهارشنبه در دومین جلسه رسیدگی به پرونده بنیتا به عنوان مطلع حضور می‌یابد.

بنیتا کودک هشت ماهه‌ای بود که در هنگام سرقت خودرو پدرش در ماشین بود و سارقان بعد از سرقت ماشین او را در ماشین رها کردند.

پلیس جنازه این نوزاد را در ماشین پدرش پیدا کرد.

محمود بهشتی لنگرودی توسط ماموران دادستانی بازداشت شد

تلگرام کانون صنفی معلمان نوشت: "محمودبهشتی لنگرودی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران ظهر امروز۲۱شهریور درمنزل مسکونی خود توسط ماموران دادستانی بازداشت شد."

پیشتر گزارش شده بود که ماموران دادستانی با آقای لنگرودی در ششم شهریور تماس گرفنه و به او اعلام کردند که باید خود را به زندان معرفی کند.

آقای لنگرودی حکم بازگشت به زندان راغیر قانونی خوانده بود و گفته بود با پای خود به زندان بازنخواهد گشت.

بهشتی
KANoon

آلودگی زیست محیطی عامل مرگ آبزیان در رودخانه ارس

امیرحسین بهداد، مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی علت احتمالی تلفات آبزیان رودخانه ارس را شوک ناشی از آلودگی زیست محیطی در این رودخانه اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، آقای بهداد افزود: "بررسی های اولیه نشان می دهد تلفات اخیر آبزیان رود ارس ناشی از بیماری های عفونی و ویروسی یا فلزات سنگین نیست."

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی همچنین گفت که با توجه به مسافت صد کیلومتری کارخانه های صنعتی ارمنستان تا محل تلفات آبزیان علت مرگ این آبزیان نمی تواند به دلیل پساب صنعتی باشد.

هفتم شهریور امسال حدود ۱۵هزار قطعه انواع آبزی در محوطه سد خداآفرین تلف شد.

ارس
IRNA

خبر فوریپارلمان عراق علیه رفراندم جدایی کردستان رای داد

پارلمان عراق علیه طرح اقلیم کردستان برای برگزاری همه‌پرسی استقلال رای داده است. این رفراندوم قرار است دو هفته دیگر برگزار شود. سلیم جبوری، رئیس مجلس عراق گفت که رای نمایندگان، دولت را موظف می‌کند که تمام گام‌های لازم را برای حفظ یکپارچگی عراق بردارد و با رهبران کردستان عراق وارد مذاکره‌ای جدی شود.

ظریف فردا به روسیه می‌رود

تجمع کارگران سیمان مسجد سلیمان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات

حدود ۲۵۰ کارگر کارخانه سیمان کارون در مسجد سلیمان دیروز و امروز در اعتراض به عملی نشدن وعده کارفرما مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه، دور جدید اجتماعات خود را آغاز کردند.

به گزارش ایلنا، یکی از کارگران گفت: "این واحد صنعتی حدود ۴۷۰ کارگر رسمی قراردادی و روزمزد دارد که در این میان کارگران رسمی و قراردادی معادل ۵ ماه مزد معوقه و کارگران روزمزدی حدود ۱۷ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده؛ طلبکارند."

به گفته این کارگر طبق رای هیات تشخیص کارفرما موظف به پرداخت همه مطالبات معوقه مزدی و بیمه‌ای کارگران شده اما تاکنون کارفرما با "ادعای نداشتن" استطاعت مالی از این حکم تمکین نکرده است.

مسعود تقی‌زاده، رئیس کارخانه سیمان کارون ضمن تایید معوقات مزدی کارگران این واحد صنعتی گفت: "پرداخت مطالبات معوقه کارگران تنها در صورت از سرگیری فعالیت‌ تولیدی این واحد امکان‌پذیر است."

کارگری
ILNA

خبر فوریایران در جام قهرمانان والیبال جهان ایتالیا را برد

ایران در بازی جام بزرگ قهرمانان والیبال جهان در پنج ست با نتیجه سه بر دو ایتالیا را شکست داد.

ایران در بازی جام بزرگ قهرمانان والیبال جهان در پنج ست با نتیجه سه بر دو ایتالیا را شکست داد.

هفتمین دوره رقابت‌های والیبال جام بزرگ قهرمانی قاره‌ها که از امروز (سه‌شنبه)، بیست و یکم شهریور ماه و با حضور شش تیم برتر جهان در سال ۲۰۱۷ و به میزبانی دو شهر ناگویا و اوساکا در ژاپن برگزار می‌شود.

تیم ایران در دوره قبلی جام بزرگ قهرمانان جهان در سال ۲۰۱۳ هم موفق شده بود، سه بر دو ایتالیا را شکست دهد اما در چهار تقابل قبلی برابر ایتالیایی‌ها مغلوب شده بود.

ایتالیا با یک مدال طلا و دو مدال برنز سومین تیم پرافتخار جام بزرگ قهرمانان جهان به حساب می آید.

والیبال
FIVB

خبر فوریسازمان ملل: ۳۷۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا وارد بنگلادش شدند

خبرگزاری فرانسه نوشت: سازمان ملل اعلام کرد که ۳۷۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از اواسط ماه اوت از میانمار وارد بنگلادش شده‌اند.

وزارت بهداشت: شیوع چاقی در میان ایرانیان

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: " از هر دو ایرانی بالای ۱۸ سال یک نفر چاق و از هر ۱۰ تن یک نفر فشار خون دارد."

به گزارش ایسنا، آقای رئیسی همچنین گفت: "از هر ۱۰ نفر ایرانی بالای ۱۸ سال یک نفر دچار قند خون بالاست و البته بیشترین آمار مربوط به دیابت نوع دوم است که به کم‌تحرکی مرتبط است."

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه با ارائه آماری درباره مصرف سیگار و الکل در میان ایرانیان گفت که از هر ۱۰ ایرانی یک نفر سیگار می‌کشد و از هر ۱۰۰ ایرانی دو نفر الکل مصرف می‌کند.

رییسی
ISNA

نرگس محمدی 'به دلیل رفتار ماموران زندان از پیگیری درمانش انصراف داد'

سایت کانون مدافعان حقوق بشر اعلام کرد: "نرگس محمدی در پی برخوردهای سخت‌گیرانه و توهین‌آمیز مأموران زندان به‌هنگام اعزام به پزشک، اعلام کرد که تا زمان اصلاح رفتار ماموران از پیگیری درمانش انصراف می‌دهد."

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی با انتقاد از این برخوردها گفت: "عواقب چنین برخوردهایی متوجه شخص دادستان خواهد بود زیرا او مسئول اعمال چنین شرایطی برای زندانیان سیاسی و عقیدتی است."

پلیس راهور: هر دو راننده حادثه سقوط اتوبوس به دره زنده هستند

محمدحسین حمیدی، رئیس کنترل مرکز ترافیک پلیس راهور درباره حادثه سقوط اتوبوس به دره‌ای در جاجرود گفت: هر دو راننده اتوبوس مذکور زنده هستند و برابر گزارش سامانه سپهتن سرعت اتوبوس ۲۰ ثانیه قبل از سقوط ۵۹ کیلومتر بر ساعت و مجاز بوده است.

به گزارش میزان، آقای حمیدی همچنین گفت: "عدم توجه به جلو راننده اتوبوس علت حادثه بوده است."

رئیس کنترل مرکز ترافیک راهور افزود: "در این حادثه ١١ تن کشته و ۲۸ تن مجروح شدند."

تصادف
MIZAN

دادستان تهران: تشکیل پرونده قضایی برای واژگونی اتوبوس در جاجرود

دادستان تهران از تشکیل پرونده قضایی برای سانحه واژگونی اتوبوس مسافربری در جاجرود خبر داد.

به گزارش مهر، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران ازسرپرست دادسرای ناحیه چهار تهران خواست برای رسیدگی به این پرونده، بازپرس ویژه تعیین و از رانندگان اتوبوس‌ها، سرنشینان مصدوم و مطلعین حادثه به "قید فوریت" تحقیق شود.

دادستان
MIZAN

خلبان خوش‌شانس جان سالم به در برد

متهم به تجاوز به ۴۰ زن دوباره به اعدام محکوم شد

تسنیم نوشت: مردی که با جعل عنوان پستچی اقدام به تجاوز به "۴۰ زن و دختر جوان کرده" و حکم اعدامش در دیوان‌عالی کشور نقض شده بود، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه و دوباره به اعدام محکوم شد.

متهم در یکی از روستاهای شهرستان صومعه‌سرای استان گیلان شناسایی و چهار سال پیش بازداشت شد.

متهم در بازجویی به تجاوزها اعتراف کرد و گفت به دلیل مصرف شیشه دست به این اقدامات زده است.

پرونده این متهم در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی بررسی شد و او به تعدام محکوم شد، پرونده با اعتراض متهم به دیوان عالی ارسال و نقض شد.

حال مجدد در دادگاه انقلاب او به اعدام محکوم شده است و این حکم قابل اعتراض است.

داریوش تهامی، عکاس درگذشت

رهبر ایران: دولتهای اسلامی برای حل مساله میانمار فشار سیاسی بیاورند

سقوط اتوبوس به دره‌ای در جاجرود ١١کشته برجای گذاشت

تصادف
MIZAN

درپی سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافربری در دره‌ای در منطقه جاجرود ١١ مسافر کشته و ٢٧ تن دیگر نیز مصدوم شدند.

به گزارش میزان، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اعلام اینکه اجساد به پزشکی قانونی منتقل شده است، گفت: "۱۱ جسد برای احراز هویت به پزشکی قانونی انتقال یافته است که از این تعداد ۱۰ نفرد مرد و یک نفر زن است."

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نقص فنی سیستم ترمز را علت سقوط اتوبوس به دره اعلام کرده است.

تصادف
MIZAN

ربیعی: دستفروشان با لباس‌های متحد الشکل کار کنند

علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه شورای شهر تهران گفت: "تکدی‌گران و کودکان کار باید از چهارراه‌ها جمع‌آوری شوند، اما افرادی که در شهر دست‌فروشی می‌کنند، می‌توانند با لباس‌های متحدالشکل کار کنند."

به گزارش ایلنا، آقای ربیعی همچنین درباره طرح جمع آوری کودکان کار گفت که کودکان کار که جمع‌آوری می‌شوند، اگر بدون والدین باشند از آنها نگهداری می‌شود، اما اگر دارای پدر و مادر باشند و برای بار سوم جمع‌آوری شود با حکم قضایی از خانواده خود جدا می‌شوند و به مدتی طولانی توسط بهزیستی نگهداری خواهند شد.

ربیعی
ILNA

کارکنان شرکتی مخابرات اهواز تجمع کردند

صبح امروز جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات اهواز مقابل شرکت مخابرات خوزستان تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، حدود صد نفر از پرسنل شرکتی مخابرات اهواز در خیابان کیان پارس مقابل شرکت مخابرات خوزستان تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان می‌گویند: "خواستار عقد قرارداد مستقیم و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل هستیم. مگر ما چه فرقی با رسمی‌ها داریم که باید شرایط بسیار بدتری داشته باشیم؛ دستمزدمان بسیار پایین است، همان را هم به موقع نمی‌پردازند، امنیت شغلی هم نداریم."

مخابرات
ILNA

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید