Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر ایران را به تخطی از برجام متهم کرد
 2. حضور رئیس پلیس کاتالونیا در دادگاه
 3. طوفان در آمریکای مرکزی شماری کشته و مجروح برجا گذاشت

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تیم ملی دارت بانوان برای نخستین بار قهرمان جهان شد

  View more on twitter
 2. پاکستان: تماس با گروه‌های تروریستی با حمایت از آنها تفاوت دارد

  ژنرال آصف غغور، رئیس دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان
  Image caption: ژنرال آصف غغور، رئیس دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان: برایم روشن است که آی‌اس‌آی با گروه‌های ترویستی تماس دارد

  در پی اظهارات رئیس ستاد مشترک آمریکا که سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی‌اس‌آی) را به ارتباط با "گروه‌های تروریستی" متهم کرده بود، ارتش پاکستان تایید کرده که تماس‌هایی با گروه‌هایی "تروریستی" دارد، اما از آنها حمایت نمی‌کند.

  بیشتر بخوانید

 3. سقوط هلی کوپتر نیروی هوایی هند

  بر اثر سقوط یک هلیکوپتر نیروی هوایی هند درایالت شمال شرقی آروناچال پرادش هفت تن از پرسنل نظامی آن کشته شدند. این هلیکوپتر ساخت روسیه حوالی ساعت شش بامداد به وقت محلی در حال ماموریت رساندن تجهیزات به مناطق مرزی بود که دچار سانحه شد. ارتش هند اعلام کرده که پنج خدمه نیروی هوایی و دو نفر از کارکنان ارتش در این سانحه کشته شدند. گروه های نجات به منطقه تاوانگ در نزدیکی مرز هند و چین به محل سقوط این هلی کوپتر رفته اند.

 4. تاثیر توفان‌های ماه گذشته بر بازار اشتغال آمریکا

  تازه ترین آمار اشتغال در آمریکا نشان می دهد که هزاران شغل در این کشور در ماه سپتامبر در نتیجه توفان های "هاروی" و "ایرما" از بین رفته است. برغم از بین رفتن این مشاغل، نرخ بیکاری در این کشور همچنان پایین است که این مسئله بیانگر آن است که اقتصاد این کشور تحت تاثیر زیاد این توفان ها قرار نگرفته است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم ماه گذشته نسبت به تاثیراین توفان ها بر فعالیت های اقتصادی هشدار داد.

  توفان در آمریکا
  توفان در آمریکا
 5. پیشروی نیروهای دولتی سوریه به حومه شهر میادین

  گزارش ها از سوریه حاکی است که نیروهای دولتی با پشتیبانی جنگنده های روسی به حومه شهر میادین رسیده اند. گفته شده یکی از پایگاههای اصلی گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) در این شهر مستقر است. شهر میادین در استان دیرالزوردر شرق سوریه واقع است. هنوزشمار غیرنظامیانی که در این شهر مانده اند، مشخص نیست. اما در روزهای اخیر بسیاری از ساکنان سعی کردند که از این شهرفرار کنند.

 6. ایران میزبان چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاههای جهان شد

  View more on twitter
 7. داعش خواستار حضور زنان در میدان‌های نبرد شد

  گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) خواستار حضور زنان در میدان های نبرد شده است. در تازه ترین شماره هفته نامه اینترنتی این گروه گفته شده که این یک ضرورت و وظیفه برای زنان است که از "تمام سطوح نبرد" حمایت کنند. این بزرگترین تغییری است که این گروه در نقش زنان ایجاد کرده است. داعش پیش از این گفته بود که وظیفه زنان محدود به همسری جنگجویان و مادران نسل آینده پیکارجویان می شود. این گروه پیش ازاین بارها زنان را از جنگیدن برحذر داشته بود. این تغییر روند داعش نسبت به وظیفه زنان در حالی صورت گرفته که این گروه مناطقی را در چندین خط مقدم جبهه از دست داده است.

 8. قرارداد مجدد آندرس اینیستا با بارسلونا

  View more on twitter
 9. کمیسیون اروپا: همه طرف‌ها باید به توافق هسته‌ای با ایران پایبند باشند

  به گفته کمیسیون اروپا، توافق بین المللی که برای مهار برنامه های هسته ای ایران در سال ۲۰۱۵ بدست آمد، در حال اجرا است و همه طرف ها باید به آن پایبند باشند.

  به گفته یکی از مقامات دولت آمریکا، انتظار می رود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به زودی موضع خود را در قبال این توافق اعلام کند. یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا گفته است: "ما از نزدیک هر گونه پیشرفتی را در ارتباط با این توافق دنبال می کنیم...باید یادآوری کرد که این یک توافق برای مقابله با تسلیحات هسته ای است که شورای امنیت سازمان ملل آن را تصویب کرده. این توافق کارمی کند."

 10. اطلاعیه اتحادیه پوشاک تهران درباره درج نماد شیطان پرستی بر روی پوشاک عزاداری محرم

  View more on twitter
 11. حادثه برای پرواز تهران-آغاجاری

  خبرگزاری مهر به نقل از مسئول روابط عمومی فرودگاههای خوزستان گفته که هواپیمای حامل مسافران تهران_ آغاجاری هنگام نشستن در فرودگاه این شهرستان دچار سانحه شده است.

  براساس این گزارش، هواپیمای فوکر۱۰۰ که صبح امروز تهران را به مقصد آغاجاری ترک کرده بود، به هنگام نشستن در فرودگاه آغاجاری یکی از چرخ‌های عقب آن کنده شده، ولی در نهایت خلبان موفق می‌شود که هواپیما را متوقف کند.

  براساس این گزارش آسیبی به مسافران وارد نیامده است.

 12. مدیر عامل اتحادیه صیادان ایران: صد در صد آبزیان حرام گوشت صید شده صادر می‌شوند

  یعقوب دوجی، مدیرعامل اتحادیه سراسری صیادی ایران گفته است آبزیان حرام گوشت صید شده صد در صد به کشورهای روسیه، آسیای شرقی و عمدتا به چین صادر می شوند.

  به گزارش خبرگزاری ایلنا، آقای دوجی در مورد صید آبزیان همچنین گفت: "ما در ۷ استان شمال و جنوب، ۱۵۲ هزار صیاد با ۱۲ هزار شناور داریم که با این تعداد نیرو و امکانات توانستیم به تولید ۶۰۰ هزار تن در سال برسیم."

  خرچنگ
 13. واکنش اسحاق جهانگیری به دستگیری برادرش

  به گزارش خبرگزاری ایسنا، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در واکنش به دستگیری برادرش گفت: "اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادرم ندارم البته وی هیچگونه مسئولیت و فعالیت دولتی ندارد. امیدوارم سوءاستفاده سیاسی نباشد و عدالت، مبارزه با فساد و حاکمیت قانون برای همه یکسان اجرا شود."

 14. 'جلسه آتی پارلمان کاتالونیا برگزار می‌شود'

  یکی از وزرای دولت کاتالونیا گفته است که برغم دستور دادگاه قانون اساسی اسپانیا، پارلمان کاتالونیا جلسه آتی خود را برگزار می کند.

  روز گذشته دادگاه قانون اساسی اسپانیا دستور داد تا جلسه روز دوشنبه ۸ اکتبر(۱۶ مهر) پارلمان کاتالونیا به حال تعلیق درآید.

  انتظار می رود پارلمان کاتالونیا نتایج همه پرسی استقلال این منطقه از اسپانیا را مورد بحث و بررسی قرار دهد و احتمالا بطور یک جانبه استقلال کاتالونیا را اعلام کند. اقدامی که مقامات اسپانیا به شدت با آن مخالف هستند.

  کاتالونیا
 15. امام جمعه تهران: برخورد قوه قضاییه با مفسدین، ریشه تخریب‌ها علیه رئیس این قوه است

  View more on twitter
 16. سازمان ملل عدم دسترسی به مسلمانان روهینگیا را غیرقابل قبول خواند

  سازمان ملل عدم دسترسی به مسلمانان روهینگیا در میانمار(برمه) را غیرقابل قبول خواند. مارک لوکوک، رئیس سازمان بشردوستانه سازمان ملل گفته که برغم خشونت‌ها در ایالت راخین در میانمار، هنوز هم صدها هزار روهینگیایی در این ایالت هستند. به گفته آقای لوکوک سازمان ملل خود را برای کمک به موج دیگری از پناهجویان روهینگیایی که احتمالا به بنگلادش می گریزند، آماده کرده است. بیش از نیم میلیون مسلمان روهینگیا از زمان شروع دور تازه خشونت ها در ماه اوت ( بیش از یک ماه پیش) از میانمارگریخته اند.

  روهینگیا
  روهینگیا
 17. خبر فوریPost update

  کمپین بین المللی حذف تسلیحات هسته ای( آیکن) برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۱۷ شد

 18. مشکل تنفسی بازیکنان برزیل پس از بازی با بولیوی

  بازی برزیل و بولیوی شب گذشته در شهر لاپاس در بولیوی برگزار شد. شرایط آب و هوایی این شهر باعث شد که بازیکنان برزیل از نظر تنفسی دچار مشکل شوند و پس از بازی از کپسول اکسیژن استفاده کنند.

  View more on twitter
 19. پیدا شدن اجسادی در قایق ماهیگیری چینی که با نفتکش برخورد کرد

  گارد ساحلی ژاپن از پیدا شدن اجسادی در داخل قایق ماهیگیری چینی خبر داد که روز گذشته با یک نفتکش هنگ کنگی در دریای ژاپن برخورد کرد. در پی این حادثه ژاپن سه قایق برای جستجو و نجات هفت خدمه باقیمانده این قایق به محل اعزام کرد. تحقیقات در مورد برخورد این قایق ماهیگیری و نفتکش ۶۰ هزار تنی در جریان است.

 20. لاوروف: امیدواریم ترامپ تصمیم متعادلی درباره توافق هسته‌ای با ایران بگیرد.

  سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرده که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم "متعادلی" درباره ماندن این کشور در توافق هسته‌ای با ایران، برجام، بگیرد. به گفته آقای لاوروف "بسیار مهم است که این توافق را به شکل فعلی حفظ کرد و البته مشارکت آمریکا در این توافق عامل بسیار مهمی است."

  لاوروف