Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

روحانی: دولت با حساسیت در پی مدیریت فضای مجازی است

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در دیدار با نمایندگان جامعه روحانیت مبارز گفت: "دولت با حساسیت خاص و با روش‌های علمی و تعاملی در پی مدیریت مسایل فرهنگی و از جمله فضای مجازی است به نحوی که هم دسترسی مردم به اطلاعات و خدمات این شبکه‌ها ادامه یابد و هم ارزشهای اسلامی و اخلاقی و فرهنگ ملی کشور آسیب نبیند."

به گزارش ایسنا، آقای روحانی افزود: "مجموعه دولت برآمده از اراده ملت است و در عین حال خود را موظف به اجرای احکام اسلامی می داند."

همچنین ایلنا نوشت مصباحی‌مقدم، مهدی طباطبایی، عبدالمقیم ناصحی، محمدسعید مهدوی‌کنی، سیدرضا تقوی، عبدالحسین معزی، مصطفی پورمحمدی، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد و محسن مجتهد شبستری از اعضای جامعه روحانیت مبارز بودند که امشب با رئیس‌جمهور دیدار کردند.

روحانی
ISNA

رئیس قوه قضاییه: نزدیک به 98 درصد بدهی موسسات مالی به سپرده‌گذاران تسویه شده

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران از تسویه حدود 98 درصد بدهی موسسات مالی به سپرده‌گذاران خبر داده است.

آقای لاریجانی امروز دوشنبه بیست و چهارم مهر گفته است: "نزدیک به 98 درصد سپرده ها تصفیه شده است و تنها 2 درصد باقیمانده که البته بلحاظ مبالغ سپرده‌ها میزان قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد."

آقای لاریجانی همچنین گفته: "تلاش کردیم که با توقیف اموال این موسسات، جلوی حیف و میل اموال مردم را بگیریم."

هفته پیش مسعود پزشکیان که ریاست کمیته ویژه مجلس برای ساماندهی سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری را بر عهده دارد گفته بود: "مقرر شده تیمی متشکل از بانک مرکزی، مجلس، قوه قضاییه و نماینده سپرده‌گذاران تشکیل شود، تا اطلاعات اموال و املاک را بررسی کند."

به گفته او بانک مرکزی بر اساس دارایی‌های موجود خط اعتباری باز کرده است.

عده‌ای از مالباختگان به بی‌بی‌سی فارسی گفته‌اند که حتی با سپرده‌گذاران زیر صد میلیون تومانی هم تسویه کامل نشده است.

caspian
ASREHAMOON.IR

جمع‌آوری خرده فروشان مواد مخدر در مشهد و پلمپ منازل

مشهد
MEHR

ماموران نیروی انتظامی روز گذشته در منطقه فقیرنشین گلشهر مشهد طرح جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر را اجرا کرد. گزارشها حاکی است ماموران با بازداشت تعدادی از این خرده فروشان منازل آنها را پلمپ کردند.

مشهد
MEHR
مشهد
MEHR
مشهد
TASNIM
مشهد
TASNIM

اعتراض دانشجویان دانشگاه فنی شهید صدوقی یزد به کیفیت غذا

دانشجویان دانشگاه فنی شهید صدوقی یزد به کیفیت غذای دانشگاه اعتراض کردند. هفته گذشته باشگاه خبرنگاران جوان گزارش کرد که ۷۵ دانشجوی این دانشگاه به دلیل مسمومیت راهی بیمارستان شدند. دانشجویان علاوه بر غذا،‌به وضعیت خوابگاه هم معترضند.دانشجویی که این ویدئو را برای ما فرستاده می‌گوید: "پاسخ رئیس دانشگاه به ما این بود که گفت غذا ۱۳۰۰ تومان دولتی همین است! اگر غذای خوب میخواهید، بروید رستوران و غذای ۱۰ هزار تومانی بخورید."

View more on instagram

معاون وزارت نفت ایران: طرح صدور گاز به بغداد آغاز شده

حمیدرضا عراقی معاون وزارت نفت ایران گفته است "با توجه به نیاز کشور عراق به گاز طبیعی برای مصارف نیروگاهی، طرح صدور گاز به بغداد آغاز شده که روزانه ۱۰ میلیون متر مکعب گاز از ایران صادر می‌شود".

به گفته آقای عراقی طرح صادرات گاز به بصره عراق هم با اجرای خط انتقال، آماده افتتاح است.

برای اجرای این طرح "هفت میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است".

فرمانده نیروی هوافضای سپاه: تولید موشک متوقف نخواهد شد

امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته "اگر [دشمنان] دور تا دور کشور را دیوار بکشند، تولید موشک متوقف نخواهد شد".

صادق لاریجانی: کشور چه نیازی به این همه بانک خصوصی دارد

صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران: در جلساتی که با مسئولان بانک مرکزی و مقامات عالی نظام داشته ام این موضوع را مطرح کرده ایم که واقعاً کشور چه نیازی به این همه بانک خصوصی دارد؟ بان کها حتی اگر مصداق بنگاه اقتصادی هم باشند نباید همچون بنگاه های اقتصادی که ساختمان سازی می‌کنند یا وارد تجارت خارجی می‌شوند، عمل کنند.

مشاور رهبر ایران: با شکست کردها در کرکوک، کمر توطئه بارزانی شکست

علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران در امور بین الملل و عضو مجمع تشخیص مصلحت در واکنش به کرکوک گفت: "با شکست کردها در کرکوک، کمر توطئه بارزانی علیه امنیت منطقه شکسته شد."

آقای ولایتی همچنین افزود: "هدف بارزانی و در پشت پرده اسرائیل، مصادره چاه‌های نفت کرکوک به نفع اسرائیل بود. سال‌ها بود که هیچ گروه و اقلیتی با احساس افتخار پرچم رژیم‌صهیونیستی {اسرائیل} را در منطقه بالا نبرده بود که این موضوع بسیار برای امنیت منطقه خطرناک به نظر می‌رسید که این توطئه با اقتدار دولت عراق به پایان رسید."

ولایتی
TASNIM

قاسمی: هیاتی از وزارت خارجه کانادا وارد تهران شد

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از ورود هیاتی از وزارت خارجه کانادا به تهران و ملاقات با مقامات ایران خبر داد.

به گزارش مهر، آقای قاسمی ضمن اشاره به سفر قبلی این هیات در اردیبهشت ماه گذشته، افزود: "در ادامه گفتگوهای قبلی میان وزارتخانه های امورخارجه ایران و کانادا در دوسال گذشته، هیاتی از وزارت خارجه کانادا به تهران سفر کرده و با مقامات وزارت امورخارجه کشورمان گفتگو کردند."

سخنگوی وزارت خارجه ایران این گفتگورها را مثبت ارزیابی کرد.

قاسمی
MEHR

بهزیستی: اختلالات روانی زنان درتهران بیشتر از مردان است

انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور با تشریح آماری، اختلالات روانی در زنان را بیشتر از مردان در کلان شهر تهران دانست.

به گزارش تسنیم، رئیس سازمان بهزیستی افزود: "براساس بررسی‌های به عمل آمده ۳۷.۹ درصد زنان و ۲۷.۶ درصد مردان در تهران در معرض اختلالات روانی قرار می‌گیرند."

رئیس سازمان بهزیستی کشور سلامت اجتماعی را اولویت کشور دانست و گفت که یکی از وظایف حاکمیت‌ها ایجاد رفاه، آرامش و آسایش است.

بندپی
TASNIM

۳۰ درصد از شبکه‌های توزیع آب در ایران فرسوده است

علی سیدزاده، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد از شبکه‌های توزیع آب فرسوده است که ۴۰ هزار کیلومتر مربوط به حوزه شهری است و ۵۰ هزار کیلومتر مربوط به حوزه روستایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آقای سیدزاده افزود: "تاکنون بیش از ۱۷ هزار کیلومتر از شبکه ها، حدود یک میلیون ۲۰۰ هزار انشعاب، ۱۱۶ مخزن و ۴۲۶ کیلومتر خط انتقال نشت یابی و ۲۱۰۷ کیلومتر از شبکه ها نیز اصلاح و نوسازی شده اند."

آب
MEHR

پلیس: ۳ سال زندانی برای ورود غیرقانونی زائران به عراق

علیرضا شمس، معاون پلیس پیشگیری ناجا از ۳ سال زندانی برای ورود غیرقانونی زائران به عراق خبرداد.

به گزارش ایلنا، آقای شمس با اشاره به حساسیت دولت عراق برای ورود به خاک این کشور گفت: "بنابراین، چند ساعت معطلی پشت مرز بهتر از چند سال زندانی و یا چندین ماه معطلی است."

معاون پلیس پیشگیری نیروی انتظامی همچنین اضافه کرد: "عراق یک کشور خارجی با مقررات خاص خود است، زائران پس از ورود به خاک عراق از عکاسی نقاط حساس و سیطره‌های آن، خودداری کنند."

عراق
ILNA

خبر فوریموگرینی 'برای دفاع از برجام به آمریکا می رود'

خبرگزاری فرانسه می گوید فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، برای دفاع از بقای توافق هسته ای ایران و شش قدرت جهانی اوایل نوامبر به آمریکا سفر می کند.

'حداکثر سالانه ۳۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در ایران داریم'

آلمان: نگران احتمال تقابل نظامی آمریکا با ایرانیم

زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان هشدار داده که سیاست تازه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران ممکن است به رویارویی نظامی منجر شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای گابریل امروز دوشنبه ۱۶ اکتبر قبل از شروع نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ به خبرنگاران گفت: "ما اروپایی‌ها بسیار نگران هستیم که تصمیم رئیس جمهور آمریکا ما را به مسیر رویارویی نظامی با ایران برگرداند". بیشتر بخوانید

'سیلی ناظم موجب پارگی پرده گوش دانش‌آموزی در شوش شد'

رحیم عبدالخانی پدر این دانش آموز به ایرنا گفت که ناظم مدرسه به فرزندش سیلی زده و براساس گواهی پزشکی این ضربه باعث پارگی پرده گوش پسر ۱۲ ساله‌اش شده است.

پدر این دانش آموز همچنین گفت: "به دلیل آسیب وارده به فرزندم شکایتی برای دادگستری و بازرسی آموزش و پرورش شوش تنظیم شده و در حال پیگیری است.

مشاور ظریف به بی بی سی: ذهنیت آشفته در آمریکا دلیل مخالفت با برجام است

محمدکاظم سجادپور
Isna

محمدکاظم سجادپور، مشاور وزیر امور خارجه ایران، می گوید تهدیدی که توافق هسته ای ایران با قدرتهای جهانی اکنون با آن روبرو است به دلیل وجود ذهنیتی آشفته در آمریکا است.

آقای سجادپور به تلویزیون جهانی بی بی سی گفته است که در جامعه جهانی این نکته که ایران به تعهداتش در رابطه با این قرارداد پایبند است، کاملا روشن است.

وی تاکید کرده است که مخالفت مستمر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با این توافق به دلیل سیاستها و مسایل داخلی آمریکاست.

مشاور وزیر امور خارجه ایران تاکید کرده است درصورتی که کنگره آمریکا تحریمهایی را علیه سپاه پاسداران ایران اعمال کند، تهران از آن بسادگی نمی گذرد و به آن واکنش متقابل نشان خواهد داد.

قاضی مقیسه: اجرای حکم اعدام زنجانی در دست مسئولان است

قاضی محمد مقیسه، در پایان جلسات دادگاه شرکای بابک زنجانی گفته است که اجرای حکم اعدام آقای زنجانی در دست مسئولان است.

قرار است حکم دادگاه درباره شرکای آقای زنجانی در چند روز آینده اعلام شود.

'پیگیر ربوده شدن دومین لنج ایرانی در آب‌های سومالی هستیم'

مجید آقابابایی، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور درباره ربوده شدن دومین لنج ایرانی در آب‌های سومالی گفت: "از طریق وزارت خارجه در حال پیگیری موضوع هستیم."

به گزارش ایلنا، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور افزود: "دستگیرشدگان کشتی قبلی مربوط به گارد ساحلی نبودند. دزدان دریایی که عضو گروه الشباب بودند دست به این کار زدند. در کل وضعیت سومالی به شکلی است که نمی‌توانیم به صورت مستقیم و رو در رو با این کشور وارد مذاکره شویم."

پیشتر علیم افشار، مدیرعامل تعاونی صیادان چابهار و کنارک گفت: "روز گذشته برای یکی از لنج‌های ماهیگیری ایرانی افتاده است اما هنوز نمی‌دانیم که این اتفاق دقیقا چه زمانی و برای کدام لنج افتاده است بنابراین هنوز اطلاع دقیقی از تعداد ماهیگیران ربوده شده و وضعیت جسمی آنها نداریم.در هفته گذشته این دومین باری است که لنج‌های ماهیگیریان ایرانی توسط دزدان دریایی سومالی ربوده می‌شوند."

آقای افشار در مورد وضعیت سرنشینان لنج ماهیگیری دیگری که حدود شش روز پیش ربوده شده بودند، گفت: "روز گذشته واسطه‌های دزدان دریایی سومالی خبر دادند که آنها تنها برای آزادی لنج ماهیگیری ۱۵۰ میلیون تومان پول خواسته‌اند که این مبلغ در توان صاحب لنج نیست و او ترجیح می‌دهد لنجش را رها کند."

آقابابایی
TASNIM

محاکمه شرکای بابک زنجانی به پایان رسید

رسانه های ایران از قول قاضی محمد مقیسه می گویند با پایان پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده موسوم به فساد نفتی که شرکای بابک زنجانی هستند، جلسات دادگاه به پایان رسیده و قاضی پس از مشورت های نهایی، ظرف یک هفته حکم خود را اعلام می کند.

مقیسه
fars
قاضی مقیسه

سقوط تیم ملی ایران در رده‌بندی فیفا

رئیس کل بانک مرکزی ایران: شرایط بازار ارز عادی است

ولی اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران شرایط حاکم بر بازار ارز را "عادی" خوانده و گفته "در حالی که برخی تصور می کردند که اعلام مواضع جدید آمریکا سبب بروز یک شوک هیجانی در بازار ارز شود، اما می بینیم بازار آرام است".

آقای سیف گفته "اقتصاد ما با تاسی از اصول اقتصاد مقاومتی، در مقابل شوک های بیرونی که ممکن است اثرگذار باشد، مصونیت نسبی یافته است".

دولت اسپانیا: جواب خود را از رئیس منطقه کاتالونیا نگرفتیم

دولت اسپانیا می‌گوید که کارلس پوجدمون، رئیس دولت منطقه‌ای کاتالونیا با پایان مهلت تعیین شده، موضع خود را روشن نکرده که آیا هفته پیش اعلام استقلال کرده بود یا نه. دولت مرکزی حالا گفته که آقای پوجدمون باید تا صبح پنجشنبه هرگونه اعلام استقلال را پس بگیرد، در غیر این صورت آنها اقداماتی را آغاز خواهند کرد که ممکن است در نهایت به حاکمیت مستقیم دولت مرکزی بر کاتالونیا منجر شود. سخنگوی دولت اسپانیا روشن نکرد که این اقدامات دقیقا چه خواهد بود، اما گفت که شامل تعلیق خودگردانی کاتالونیا نمی‌شود، بلکه مقامات کاتالونیا را به "چارچوب قانون اساسی" باز می‌گرداند. آقای پوجدمون در نامه‌ای به ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا مستقیما به موضوع اعلام استقلال اشاره نکرد که هفته پیش اعلام و بلافاصله آن را معلق کرده بود. او خواهان دو ماه مهلت برای مذاکره شده است.

دادستان ورامین: قاتل ستایش ۱۸ سال دارد

ابوالقاسم مرادطلب، دادستان عمومی وانقلاب شهرستان ورامین درباره سن متهم به قتل ستایش قریشی و مباحث مطرح شده در این زمینه گفت: "ملاک سن قانونی، تاریخ قمری است و با این احتساب، قاتل ستایش ۱۸ سال دارد."

به گزارش مهر، وی همچنین افزود که حکم اعدام متهم به قتل ستایش قریشی ۲۷ مهر اجرا می شود.

متهم به قتل ستایش قریشی، دختر بچه افغانستانی که در ۲۳ فروردین ۹۵ به قتل رسیده بود، متولد ۲۶ آذر ۷۸ است.

دادستان ورامین
MEHR

زن ۸۱ ساله ایرانی در مسابقات دو و میدانی چین

واکنش مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران به رنگ کردن مرکبات

محمدرضا شعبانی، مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران با اشاره به خبر رنگ کردن مرکبات و عرضه آن به بازار گفت: "ما استانداردهایی در این زمینه داریم که اجازه این کار را به باغداران می‌دهد که بیشتر در پرتقال‌ها این اتفاق می‌افتد. پرتقال را برای نمای زیباتر و جاذبه بیشتر در یک فرایندی رنگ‌آمیزی می‌کنند. رنگ نارنگی به خاطر پوست نازک، زودتر تغییر می‌کند. به همین دلیل دست‌کاری نمی‌شود اما این فرآیند برروی پرتقال‌ها انجام می‌شود."

به گزارش ایلنا،مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران تاکید کرد: "اگر بشود این میوه‌ها را با رنگ طبیعی خود وارد بازار کنیم و مردم هم از این میوه ها استقبال کنند بهتر است."

پرتقال
ILNA

تهمینه میلانی: جایزه من را چون مجرد بودم ندادند

تهمیه میلانی، کارگردان و فیلم‌نامه نویس ایرانی در تازه‌ترین سخنان خود از فضای مردانه سینمای ایران گله کرده است.

خانم میلانی در مصاحبه‌ای با برنامه اینترنتی "سی و پنج" گفته است: "در سال 68، با هزار مصیبت که حتی دستمزد هم نگرفتم، فیلم بچه‌های طلاق را ساختم. فیلم در جشنواره فجر کاندیدا شد و جایزه گرفت. در زمان آقای خاتمی. در آن سال جایزه جشنواره؛ آپارتمان در شاهین شهر بود که مال من را ندادند و گفتند که ازدواج نکردم"

تهمیه میلانی
ILNA

ایران گذرگاه مرزی 'پرویزخان' با عراق را بست

فرامرز اکبری، فرماندار قصرشیرین، می گوید که گذرگاه مرزی "پرویز خان" با عراق بسته شده است.

وی دلیل این اقدام را "مناقشات داخلی بین دولت مرکزی و اقلیم کردستان عراق" عنوان کرده است.

آقای اکبری به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که این گذرگاه مرزی موقتا تعطیل شده و مبادلات تجاری، صادرات، واردات و تردد مسافر و تجار از طریق این مرز صورت نمی‌گیرد.

به گفته فرماندار قصرشیرین در استان کرمانشاه، "احتمالا تا زمانی که نیروهای دولت مرکزی جایگزین نیروهای اقلیم کردستان شده و در این مرز مستقر شوند، موقتا تعطیل خواهد بود."

آقای اکبری تاکید کرده است که این اقدام "با درخواست دولت مرکزی عراق انجام شده است."

اظهارات شهردار تهران درباره احتمال ممنوع التصویری‌اش

نجفی: ۵۰ هزار نفر از حقوق بگیران شهرداری، پرسنل شهرداری نیستند

فوک‌های خزری پس از معالجه در دریا رها شدند

فوک خزری
isna
فوک خزری

خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از رهاسازی فوک های خزری معالجه شده در دریا منتشر کرده است. بر اساس این گزارش دریای خزر زیستگاه بیش از ٧٠ هزار فوک است که گاهی در تور ماهیگیران گرفتار می‌شوند. ماهیگیران فوک ها را به گروه حفاظت فوک خزری تحویل می‌دهند و این گروه پس از معاینه و معالجه، فوک ها را در همان منطقه گرفتار شده رها می‌کنند.

سروش فرهادیان، روزنامه نگار به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

فدارسیون بین المللی روزنامه نگاران اعلام کرد سروش فرهادیان روزنامه نگار اصلاح طلب به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

صالح نیکبخت، وکیل آقای فرهادیان با تایید این خبر گفت: "آقای فرهادیان در کمتر از سه ماه از قطعی شدن حکم قبلی خود باز هم با اتهام فعالیت علیه نظام به استناد اظهارنظر و نوشته‌های پیش از تشکیل پرونده قبلی که رای آن قطعی شده احضار و محکوم شده است."

سعید میرمحمدی، دیگر وکیل آقای فرهادیان با اشاره به اینکه قاضی مقیسه، قاضی پرونده موکلش بوده است، گفت: "سوال‌های آقای مقیسه قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب استان تهران مانند پرونده قبلی آقای فرهادیان درباره انتشار دیدگاه موکلم و در مورد وقایع سال ۸۸ و مسایلی از این دست با استناد به سخنرانی، نوشته ها و موارد مشابه بوده است."

وکلای آقای فرهادیان با اشاره به اینکه موکلشان با تجدید نظر خواهی موافق نیست، اعلام کردند که براساس قانون به حکم صادر اعتراض می‌شود.

فرهادیان
Sahamnews

فرمانده انتظامی دزفول فوت کودک خردسال براثر تیراندازی را تائید کرد

در پی فوت کودک خردسال در حادثه تیراندازی در دزفول، علی الهلامی، فرمانده انتظامی دزفول با تایید این خبر گفت: در تعقیب و گریز متهم به شرارت و فروش مواد مخدر ماموران اقدام به تیراندازی به سمت لاستیک خودروی متهم کردند که متاسفانه این تیر پس از برخورد با خودرو کمانه کرد و به این کودک اصابت کرد.

به گزارش ایسنا، آقای الهلامی افزود: "علیرغم سرعت عمل ماموران در انتقال مجروح به بیمارستان، متاسفانه کودک خردسال به علت جراحت وارده در بیمارستان فوت می‌کند."

فرمانده انتظامی دزفول تاکید کرد که علت تیر خوردن این کودک از سوی پلیس در دست بررسی است.

تازه ترین گزارش ها از تحولات کروک

براساس تازه‌ترین گزارش ها از کرکوک در شمال عراق نیروهای دولتی این کشور و نیروهای کرد وابسته به اقلیم کردستان در مناطقی از خارج از این شهر با یکدیگر درگیری هایی داشته‌اند.

تلویزیون دولتی عراق گزارش کرده است که نیروهای دولت موفق شده‌اند که مناطق زیادی از جمله میادین نفتی را به کنترل خود درآورند. به زودی گزارش مفصلی از تازه ترین رویدادهای کروک در سایت فارسی بی بی سی منتشر خواهد شد.

دیوار چینی رو به روی مجلس قدیم ایران 'غیرقانونی است'

محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ضمن انتقاد از اقدامات مجلس شورای اسلامی در خصوص دیوارچینی روبه‌روی ساختمان قدیم مجلس و همچنین "بستن خیابان مردم" گفته است "این اقدامات کاملا غیرقانونی هستند". بیشتر بخوانید

View more on twitter

هادی خامنه ای 'ریاست دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را نپذیرفته'

رسانه های ایران می گویند هادی خامنه ای چهره های سیاسی نزدیک به جریان اصلاح طلب، ریاست دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را نپذیرفته است. آقای خامنه ای برادر کوچک رهبر ایران و دبیرکل "مجمع نیروهای خط امام" است.

رامین پرچمی بازیگر: وزارت ارشاد گفته نباید نقش پلیس خوب را بازی کنم

مرور روزنامه های امروز تهران و کابل

کیفرخواست همکار بابک زنجانی از شبکه خبر ایران پخش شد

۲۷۶ نفر در روز شنبه در موگادیشو کشته شدند

مقامات سومالی می‌گویند که دراثر حمله روز شنبه (۱۴ اکتبر/۲۲ مهر) در موگادیشو، پایتخت، ۲۷۶ نفر کشته شده‌‌ا‌ند.

به گفته وزیر اطلاع‌رسانی سومالی ۳۰۰ نفر دیگر نیز براثر این حمله مجروح شده‌اند.

دولت سومالی گروه تندرو و اسلامگرای الشباب را مسئول این حمله خوانده است. اما تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را رسما برعهده نگرفته است.

بیشتر بخوانید