Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. روحانی: دولت با حساسیت در پی مدیریت فضای مجازی است

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در دیدار با نمایندگان جامعه روحانیت مبارز گفت: "دولت با حساسیت خاص و با روش‌های علمی و تعاملی در پی مدیریت مسایل فرهنگی و از جمله فضای مجازی است به نحوی که هم دسترسی مردم به اطلاعات و خدمات این شبکه‌ها ادامه یابد و هم ارزشهای اسلامی و اخلاقی و فرهنگ ملی کشور آسیب نبیند."

  به گزارش ایسنا، آقای روحانی افزود: "مجموعه دولت برآمده از اراده ملت است و در عین حال خود را موظف به اجرای احکام اسلامی می داند."

  همچنین ایلنا نوشت مصباحی‌مقدم، مهدی طباطبایی، عبدالمقیم ناصحی، محمدسعید مهدوی‌کنی، سیدرضا تقوی، عبدالحسین معزی، مصطفی پورمحمدی، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد و محسن مجتهد شبستری از اعضای جامعه روحانیت مبارز بودند که امشب با رئیس‌جمهور دیدار کردند.

  روحانی
 2. رئیس قوه قضاییه: نزدیک به 98 درصد بدهی موسسات مالی به سپرده‌گذاران تسویه شده

  صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران از تسویه حدود 98 درصد بدهی موسسات مالی به سپرده‌گذاران خبر داده است.

  آقای لاریجانی امروز دوشنبه بیست و چهارم مهر گفته است: "نزدیک به 98 درصد سپرده ها تصفیه شده است و تنها 2 درصد باقیمانده که البته بلحاظ مبالغ سپرده‌ها میزان قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد."

  آقای لاریجانی همچنین گفته: "تلاش کردیم که با توقیف اموال این موسسات، جلوی حیف و میل اموال مردم را بگیریم."

  هفته پیش مسعود پزشکیان که ریاست کمیته ویژه مجلس برای ساماندهی سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری را بر عهده دارد گفته بود: "مقرر شده تیمی متشکل از بانک مرکزی، مجلس، قوه قضاییه و نماینده سپرده‌گذاران تشکیل شود، تا اطلاعات اموال و املاک را بررسی کند."

  به گفته او بانک مرکزی بر اساس دارایی‌های موجود خط اعتباری باز کرده است.

  عده‌ای از مالباختگان به بی‌بی‌سی فارسی گفته‌اند که حتی با سپرده‌گذاران زیر صد میلیون تومانی هم تسویه کامل نشده است.

  caspian
 3. جمع‌آوری خرده فروشان مواد مخدر در مشهد و پلمپ منازل

  مشهد

  ماموران نیروی انتظامی روز گذشته در منطقه فقیرنشین گلشهر مشهد طرح جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر را اجرا کرد. گزارشها حاکی است ماموران با بازداشت تعدادی از این خرده فروشان منازل آنها را پلمپ کردند.

  مشهد
  مشهد
  مشهد
  مشهد
 4. اعتراض دانشجویان دانشگاه فنی شهید صدوقی یزد به کیفیت غذا

  دانشجویان دانشگاه فنی شهید صدوقی یزد به کیفیت غذای دانشگاه اعتراض کردند. هفته گذشته باشگاه خبرنگاران جوان گزارش کرد که ۷۵ دانشجوی این دانشگاه به دلیل مسمومیت راهی بیمارستان شدند. دانشجویان علاوه بر غذا،‌به وضعیت خوابگاه هم معترضند.دانشجویی که این ویدئو را برای ما فرستاده می‌گوید: "پاسخ رئیس دانشگاه به ما این بود که گفت غذا ۱۳۰۰ تومان دولتی همین است! اگر غذای خوب میخواهید، بروید رستوران و غذای ۱۰ هزار تومانی بخورید."

  View more on instagram
 5. معاون وزارت نفت ایران: طرح صدور گاز به بغداد آغاز شده

  حمیدرضا عراقی معاون وزارت نفت ایران گفته است "با توجه به نیاز کشور عراق به گاز طبیعی برای مصارف نیروگاهی، طرح صدور گاز به بغداد آغاز شده که روزانه ۱۰ میلیون متر مکعب گاز از ایران صادر می‌شود".

  به گفته آقای عراقی طرح صادرات گاز به بصره عراق هم با اجرای خط انتقال، آماده افتتاح است.

  برای اجرای این طرح "هفت میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است".

 6. فرمانده نیروی هوافضای سپاه: تولید موشک متوقف نخواهد شد

  امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته "اگر [دشمنان] دور تا دور کشور را دیوار بکشند، تولید موشک متوقف نخواهد شد".

 7. صادق لاریجانی: کشور چه نیازی به این همه بانک خصوصی دارد

  صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران: در جلساتی که با مسئولان بانک مرکزی و مقامات عالی نظام داشته ام این موضوع را مطرح کرده ایم که واقعاً کشور چه نیازی به این همه بانک خصوصی دارد؟ بان کها حتی اگر مصداق بنگاه اقتصادی هم باشند نباید همچون بنگاه های اقتصادی که ساختمان سازی می‌کنند یا وارد تجارت خارجی می‌شوند، عمل کنند.

 8. مشاور رهبر ایران: با شکست کردها در کرکوک، کمر توطئه بارزانی شکست

  علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران در امور بین الملل و عضو مجمع تشخیص مصلحت در واکنش به کرکوک گفت: "با شکست کردها در کرکوک، کمر توطئه بارزانی علیه امنیت منطقه شکسته شد."

  آقای ولایتی همچنین افزود: "هدف بارزانی و در پشت پرده اسرائیل، مصادره چاه‌های نفت کرکوک به نفع اسرائیل بود. سال‌ها بود که هیچ گروه و اقلیتی با احساس افتخار پرچم رژیم‌صهیونیستی {اسرائیل} را در منطقه بالا نبرده بود که این موضوع بسیار برای امنیت منطقه خطرناک به نظر می‌رسید که این توطئه با اقتدار دولت عراق به پایان رسید."

  ولایتی
 9. قاسمی: هیاتی از وزارت خارجه کانادا وارد تهران شد

  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از ورود هیاتی از وزارت خارجه کانادا به تهران و ملاقات با مقامات ایران خبر داد.

  به گزارش مهر، آقای قاسمی ضمن اشاره به سفر قبلی این هیات در اردیبهشت ماه گذشته، افزود: "در ادامه گفتگوهای قبلی میان وزارتخانه های امورخارجه ایران و کانادا در دوسال گذشته، هیاتی از وزارت خارجه کانادا به تهران سفر کرده و با مقامات وزارت امورخارجه کشورمان گفتگو کردند."

  سخنگوی وزارت خارجه ایران این گفتگورها را مثبت ارزیابی کرد.

  قاسمی
 10. بهزیستی: اختلالات روانی زنان درتهران بیشتر از مردان است

  انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور با تشریح آماری، اختلالات روانی در زنان را بیشتر از مردان در کلان شهر تهران دانست.

  به گزارش تسنیم، رئیس سازمان بهزیستی افزود: "براساس بررسی‌های به عمل آمده ۳۷.۹ درصد زنان و ۲۷.۶ درصد مردان در تهران در معرض اختلالات روانی قرار می‌گیرند."

  رئیس سازمان بهزیستی کشور سلامت اجتماعی را اولویت کشور دانست و گفت که یکی از وظایف حاکمیت‌ها ایجاد رفاه، آرامش و آسایش است.

  بندپی
 11. ۳۰ درصد از شبکه‌های توزیع آب در ایران فرسوده است

  علی سیدزاده، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد از شبکه‌های توزیع آب فرسوده است که ۴۰ هزار کیلومتر مربوط به حوزه شهری است و ۵۰ هزار کیلومتر مربوط به حوزه روستایی می‌شود.

  به گزارش ایسنا، آقای سیدزاده افزود: "تاکنون بیش از ۱۷ هزار کیلومتر از شبکه ها، حدود یک میلیون ۲۰۰ هزار انشعاب، ۱۱۶ مخزن و ۴۲۶ کیلومتر خط انتقال نشت یابی و ۲۱۰۷ کیلومتر از شبکه ها نیز اصلاح و نوسازی شده اند."

  آب
 12. پلیس: ۳ سال زندانی برای ورود غیرقانونی زائران به عراق

  علیرضا شمس، معاون پلیس پیشگیری ناجا از ۳ سال زندانی برای ورود غیرقانونی زائران به عراق خبرداد.

  به گزارش ایلنا، آقای شمس با اشاره به حساسیت دولت عراق برای ورود به خاک این کشور گفت: "بنابراین، چند ساعت معطلی پشت مرز بهتر از چند سال زندانی و یا چندین ماه معطلی است."

  معاون پلیس پیشگیری نیروی انتظامی همچنین اضافه کرد: "عراق یک کشور خارجی با مقررات خاص خود است، زائران پس از ورود به خاک عراق از عکاسی نقاط حساس و سیطره‌های آن، خودداری کنند."

  عراق
 13. خبر فوریموگرینی 'برای دفاع از برجام به آمریکا می رود'

  خبرگزاری فرانسه می گوید فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، برای دفاع از بقای توافق هسته ای ایران و شش قدرت جهانی اوایل نوامبر به آمریکا سفر می کند.

 14. 'حداکثر سالانه ۳۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در ایران داریم'

  View more on twitter
 15. آلمان: نگران احتمال تقابل نظامی آمریکا با ایرانیم

  زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان هشدار داده که سیاست تازه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران ممکن است به رویارویی نظامی منجر شود.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای گابریل امروز دوشنبه ۱۶ اکتبر قبل از شروع نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ به خبرنگاران گفت: "ما اروپایی‌ها بسیار نگران هستیم که تصمیم رئیس جمهور آمریکا ما را به مسیر رویارویی نظامی با ایران برگرداند". بیشتر بخوانید

 16. 'سیلی ناظم موجب پارگی پرده گوش دانش‌آموزی در شوش شد'

  رحیم عبدالخانی پدر این دانش آموز به ایرنا گفت که ناظم مدرسه به فرزندش سیلی زده و براساس گواهی پزشکی این ضربه باعث پارگی پرده گوش پسر ۱۲ ساله‌اش شده است.

  پدر این دانش آموز همچنین گفت: "به دلیل آسیب وارده به فرزندم شکایتی برای دادگستری و بازرسی آموزش و پرورش شوش تنظیم شده و در حال پیگیری است.

 17. مشاور ظریف به بی بی سی: ذهنیت آشفته در آمریکا دلیل مخالفت با برجام است

  محمدکاظم سجادپور

  محمدکاظم سجادپور، مشاور وزیر امور خارجه ایران، می گوید تهدیدی که توافق هسته ای ایران با قدرتهای جهانی اکنون با آن روبرو است به دلیل وجود ذهنیتی آشفته در آمریکا است.

  آقای سجادپور به تلویزیون جهانی بی بی سی گفته است که در جامعه جهانی این نکته که ایران به تعهداتش در رابطه با این قرارداد پایبند است، کاملا روشن است.

  وی تاکید کرده است که مخالفت مستمر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با این توافق به دلیل سیاستها و مسایل داخلی آمریکاست.

  مشاور وزیر امور خارجه ایران تاکید کرده است درصورتی که کنگره آمریکا تحریمهایی را علیه سپاه پاسداران ایران اعمال کند، تهران از آن بسادگی نمی گذرد و به آن واکنش متقابل نشان خواهد داد.

 18. قاضی مقیسه: اجرای حکم اعدام زنجانی در دست مسئولان است

  قاضی محمد مقیسه، در پایان جلسات دادگاه شرکای بابک زنجانی گفته است که اجرای حکم اعدام آقای زنجانی در دست مسئولان است.

  قرار است حکم دادگاه درباره شرکای آقای زنجانی در چند روز آینده اعلام شود.

 19. 'پیگیر ربوده شدن دومین لنج ایرانی در آب‌های سومالی هستیم'

  مجید آقابابایی، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور درباره ربوده شدن دومین لنج ایرانی در آب‌های سومالی گفت: "از طریق وزارت خارجه در حال پیگیری موضوع هستیم."

  به گزارش ایلنا، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور افزود: "دستگیرشدگان کشتی قبلی مربوط به گارد ساحلی نبودند. دزدان دریایی که عضو گروه الشباب بودند دست به این کار زدند. در کل وضعیت سومالی به شکلی است که نمی‌توانیم به صورت مستقیم و رو در رو با این کشور وارد مذاکره شویم."

  پیشتر علیم افشار، مدیرعامل تعاونی صیادان چابهار و کنارک گفت: "روز گذشته برای یکی از لنج‌های ماهیگیری ایرانی افتاده است اما هنوز نمی‌دانیم که این اتفاق دقیقا چه زمانی و برای کدام لنج افتاده است بنابراین هنوز اطلاع دقیقی از تعداد ماهیگیران ربوده شده و وضعیت جسمی آنها نداریم.در هفته گذشته این دومین باری است که لنج‌های ماهیگیریان ایرانی توسط دزدان دریایی سومالی ربوده می‌شوند."

  آقای افشار در مورد وضعیت سرنشینان لنج ماهیگیری دیگری که حدود شش روز پیش ربوده شده بودند، گفت: "روز گذشته واسطه‌های دزدان دریایی سومالی خبر دادند که آنها تنها برای آزادی لنج ماهیگیری ۱۵۰ میلیون تومان پول خواسته‌اند که این مبلغ در توان صاحب لنج نیست و او ترجیح می‌دهد لنجش را رها کند."

  آقابابایی
 20. محاکمه شرکای بابک زنجانی به پایان رسید

  رسانه های ایران از قول قاضی محمد مقیسه می گویند با پایان پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده موسوم به فساد نفتی که شرکای بابک زنجانی هستند، جلسات دادگاه به پایان رسیده و قاضی پس از مشورت های نهایی، ظرف یک هفته حکم خود را اعلام می کند.

  مقیسه
  Image caption: قاضی مقیسه