Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. ماجرای فهرست بیست نفره بدهکاران بانکی چیست؟

  View more on twitter
 2. سخنگوی دولت از افزایش دو و نیم برابری اعتبارات سیستان و بلوچستان خبر داد

  View more on twitter
 3. روحانی: دولت در تلاش است از طریق واسطه‌ها صیادان ایرانی را آزاد کند

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در نشست خبری خود در استان سیستان و بلوچستان گفته است دولت او در تلاش است صیادان ایرانی را که در بند دزدان دریایی در سومالی هستند از طریق واسطه‌ها آزاد کند.

  آقای روحانی در پاسخ به خبرنگار تسنیم گفته است: "درباره دزدان دریایی با دولت خارجی مواجه نیستیم بلکه با گروهک‌های تروریستی مواجه هستیم که عمدتاً در منطقه سومالی فعالیت می‌کنند و در این باره نیروی دریایی کشورمان در این منطقه فعال است."

  آقای روحانی همچنین گفته: "ما در سومالی با یک دولت یا واحد مرکزی روبه‌رو نیستیم که با آن مذاکره کنیم بنابراین روند آزادی صیادان ما طولانی شده است."

  دزدان دریایی سومالی در هفته‌های اخیر ده‌ها صیاد ایرانی را ربوده‌اند و برای آزادی هر کدام از آنها درخواست ۱۵۰۰ دلار کرده‌اند.

 4. یک افسرمرزبانی تاجیکستان در درگیری مسلحانه در مرز افغانستان کشته شد

  در جریان یک درگیرى در مرز تاجیکستان با افغانستان یک سرهنگ تاجیک کشته و چهار مرزبان دیگر زخمى شده‌اند. این درگیرى شب شنبه ۱۱ آذر در منطقه مرزى شوراآباد تقریبا در ۱۵۰ کیلومترى جنوب شرق شهر دوشنبه بین نیروهاى مرزبان تاجیکستان و ۱۲ مهاجم مسلح رخ داد. مقامات تاجیکستان می‌گویند که مهاجمان، قاچاقبران مواد مخدر بوده‌اند. کمیته دولتى امنیت ملى تاجیکستان با صدور بیانیه اى گفته است که این دوازده نفر از اتباع افغانستان به دستور مرزبانان تاجیکستان اطاعت نکرده و به سمت آنان تیراندازى کرده‌اند و این امر منجر به زدوخورد مسلحانه شده است. در این درگیرى سرهنگ خیرالدین احتمف، فرمانده دسته مرزبانى موسوم به 'شوراآباد' کشته شده و چهار مرزبان دیگر زخمى شده‌اند. این نهاد همچنین خبر داده که در جریان این درگیرى سه فرد مهاجم 'بى ضرر' (خنثى) کرده شده‌اند و بقیه به سمت افغانستان فرار کرده‌اند. احتمالا منظور از 'بى ضرر' کردن، کشته یا اسیر شدن این افراد است. مقامات مرزبانىى تاجیکستان مى گویند که از محل فرار افراد مهاجم چهار تفنگ خودکار کالاشنیکف و بیش از ٣٣ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است. در ارتباط با این واقعه وزارت خارجه تاجیکستان روز یکشنبه یادداشتى اعتراضى به جانب افغانستان تحویل داده و از مقامات افغان خواسته است که این حادثه را "مورد پیگیرى قرار دهند و جهت دستگیر نمودن جنایتکاران حادثه مذکور" اقدام کنند. وزارت خارجه تاجیکستان همچنین ابراز امیدوارى کرده که جانب افغانستان نظارت بر خطوط مرزى خود در این منطقه را تقویت بدهد و از تکرار چنین حوادثى جلوگیرى نماید.

 5. هشت سال زندان برای فرمانده سابق 'نظم عامه افغانستان'

  View more on twitter
 6. آتش‌سوزی اتوبوس در مسیر گنبد تهران

  View more on twitter
 7. گزارش‌ها: حوثیا قسمت عمده‌ای از صنعا را در اختیار گرفتند

  گزارشها از صنعا حاکی است که بیش از نود درصد صنعا تحت کنترل حوثیها درآمده و هواداران علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق این کشور تنها در قالب گروههای پراکنده در حال مقاومتند.

  حوثیها اقامتگاه آقای صالح را تصرف کرده اند و تصاویری از مدارکی از این خانه منتشر کرده اند که نشان می دهد شماری از سران حزب کنگره مردمی از امارات پول دریافت می‌کنند.

 8. دانشکده صنعت نفت آبادان 'تا اطلاع ثانوی تعطیل شد'

  در حالیکه اعتراض و تحصن دانشجویان دانشکده صنعت نفت آبادان بیش از دو هفته است که ادامه دارد، دانشجویان می‌گویند که به آنها اطلاع داده شده که این دانشکده تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

  دانشکاه صنعت نفت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "دانشجویان دانشکده [آبادان] از تاریخ ۲۷ آبان ماه تا کنون به بهانه درخواست‌های استخدامی از حضور در کلیه کلاس‌های درس امتناع ورزیده‌ و علیرغم حضور اساتید در کلاس‌های درس به دلیل این اقدام دانشجویان، امور آموزشی دانشکده نفت آبادان کاملاً مختل و عملاً تعطیل بوده است."

  دانشجویان و فارغ‌التحصیلان معترض دانشکده صنعت نفت معتقدند که طبق آئین‌نامه این دانشکده، باید با شرط معدل و پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام وزارت نفت در آیند.

  دانشگاه صنعت نفت آبادان
 9. کریم انصاری فرد، آقای گل سوپرلیگ یونان

  View more on twitter
 10. Post update

  View more on twitter
 11. چند همسری در اتحاد جماهیر شوروی سابق پیش از فروپاشی

  View more on twitter
 12. خانواده احمد شفیق، نخست وزیر سابق مصر، از وضعیت او بی‌خبرند

  احمد شفیق

  خانواده احمد شفیق، نخست وزیر پیشین مصر، میگویند هیچ اطلاعی از وضعیت او ندارند.

  آقای شفیق دیشب (شنبه ۲ دسامبر/۱۱ آذر) از امارات اخراج و به مصر بازگردانده شد. او آخرین نخست وزیر حسنی مبارک، رئیس جمهوری برکنار شده مصر، بود و در نخستین انتخابات ریاست جمهوری پس از برکناری حسنی مبارک، با محمد مرسی رقابت کرد؛ اما با کمی اختلاف، شکست خورد.

  آقای شفیق از آن زمان، در امارات متحده عربی اقامت داشت.

  او هفته گذشته اعلام کرد که در انتخابات سال آینده مصر با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری فعلی، رقابت خواهد کرد. علیه آقای شفیق پرونده هایی به اتهام فساد در حال رسیدگی بود که در برخی از آنها تبرئه و در برخی از آنها برایش قرار منع تعقیب صادر شده است. هنوز مشخص نیست که دقیقا به چه اتهامی دستگیر شده و آیا پرونده تازه ای علیه او باز شده است یا نه.

 13. انتصاب یک مدیر زن در وزارت کار

  View more on twitter
 14. لباس افراد دارای معلولیت چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

  View more on twitter
 15. افزایش مجدد قیمت سکه در ایران

  خبرگزاری‌های ایران می‌گویند سکه طلای طرح جدید به بیش از یک میلیون چهارصد هزار تومان رسیده است.

  View more on twitter
 16. رهبر ایران: تقویت نیروهای مسلح آسیب‌ناپذیری ملت را حفظ می‌کند

  آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیداربا فرماندهان نیروهای مسلح، امروز یکشنبه دوازدهم آذر گفته است: "تقویت نیروهای مسلح آسیب‌ناپذیری ملت را حفظ می‌کند."

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر ایران، آیت‌الله خامنه‌ای گفته است: "امروز نیروهای مسلح به بهترین نیروی انسانی از لحاظ فکری، عملی، عزم و اراده احتیاج دارند تا بتوانند آسیب‌ناپذیری ملت را در مقابل دشمنی‌ها حفظ کنند."

  خامنه‌ای
 17. رئیس پلیس تهران: سیصد خرده فروش مواد مخدر جمع‌آوری شده‌اند

  View more on twitter
 18. حزب کنگره مردمی یمن: از صحبت‌های علی عبدالله صالح سوء برداشت شده

  حزب کنگره مردمی یمن که علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن رهبری‌اش را به عهده دارد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از سخنان دیروز آقای صالح سوء برداشت شده و اظهارات او به معنی توجیه رفتارهای دولتهایی نیست که دست به حمله به یمن زده اند.

  در این بیانیه تاکید شده که موضع حزب کنگره مردمی در برابر این حمله موضعی اصولی است و تغییری نکرده و این حزب چه به شراکت خود با حوثیین ادامه دهد و چه به صورت جداگانه در برابر این حمله موضع می گیرد.

  دیروز علی عبدالله صالح در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که اگر دولتهایی که به یمن حمله کرده‌اند به محاصره این کشور و عملیات نظامی علیه آن پایان دهند حاضر است با آنها به گفتگو بنشیند و صفحه تازه ای در روابط یمن و همسایگانش باز کند.

 19. رئیس سیا: قاسم سلیمانی نامه‌ام را باز نکرد

  View more on twitter
 20. شرکت نخست وزیر کامبوج در مراسم ویژه جشن صلح وثبات در این کشور

  هون شن، نخست وزیر کامبوج به همراه ۵ هزار راهب بودایی در مراسم ویژه نیایشی در معبد انگکور وات شرکت کرده است. مقام‌های این کشور با شرکت در دومین روز از برگزاری این مراسم صلح و ثبات در کامبوج را جشن گرفته‌اند.

  هون شن بیش از ۳۰ سال در کامبوج در مسند قدرت بوده است.