Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

مجلس: وزارت نفت متعهد به مفاد پذیرش دانشجویان دانشگاه نفت شد

حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد: "پس از قرائت گزارش تحصن دانشجویان دانشگاه نفت در کمیسیون آموزش، وزارت نفت متعهد به مفاد پذیرش این دانشجویان شد."

به گزارش ایرنا، آقای میرزاده همچنین گفت: "بسیاری از دانشجویان برای استخدام در وزارت نفت دانشجوی این دانشگاه شده بودند و به این امید که این دانشگاه متعلق به وزارت نفت است به این دانشگاه آمدند؛ در نهایت و بر اساس مباحثی که در کمیسیون مطرح شد، قائم مقام وزیر نفت قول داد که به تمام تعهدات قید شده در دفترچه پذیرش دانشجویان عمل شود."

مدارس تبریز فردا به دلیل آلودگی هوا برای سومین روز تعطیل است

مدارس نوبت صبح ارومیه فردا تعطیل است

اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان آذربایجان غربی اعلام کرد که به دلیل آلودگی هوا مدارس ارومیه برای سومین روز پیاپی فردا دوشنبه ۲۷ آذرماه تعطیل است.

به گزارش تسنیم، بر اساس تصمیم مدیریت کاهش آلودگی شهرستان ارومیه روز دوشنبه بیست و هفتم آذرماه ۹۶ تمامی مدارس شهری نواحی یک و دو ارومیه به استثنای مدارس روستایی این نواحی در نوبت صبح تعطیل اعلام می‌شود.

ارومیه
TASNIM

نماینده مجلس: توهین وزیر جهاد کشاورزی به کشاورز گیلانی را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم

درپی انتشار فیلمی از دیدار وزیر جهاد و کشاورزی با کشاورزان گیلانی، محمد صادق حسنی جوریابی، نماینده رشت و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از سخنان وزیر گفت: "توهین وزیر جهاد کشاورزی را به کشاورز گیلانی در مجلس بی‌پاسخ نمی‌گذاریم. آقای وزیر سبوس ارزانی خودتان!"

View more on twitter

پوتین: نیروهای امنیتی روسیه با سیا مانع حمله تروریستی در سن پترزبورگ شدند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که نیروهای امنیتی این کشور با کمک سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا مانع حمله

تروریستی در سن پترزبورگ شدند.

یک دیپلمات بریتانیایی در بیروت به قتل رسیده است

پلیس بیروت اعلام کرد که جسد ربکا دایکس، دیپلمات بریتانیایی را که در سفارت بریتانیا در بیروت کار می‌کرد را پیدا کرده‌اند.

از ابتدای سال آینده برداشت چوب ممنوع می‌شود

اعلام مصوبات جلسه‌ کمیته اضطرار آلودگى هواى تهران

براساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران کلیه‌ مقاطع تحصیلی استان تهران به جز پردیس، فیروزکوه و دماوند فردا دوشنبه ٢٧ آذر ماه تعطیل هستند.

همچنین طرح زوج و فرد فردا دوشنبه ٢٧ آذر از درب منازل به مدت یک روز انجام مى‌شود.

فروش آرم روزانه ترافیک تا پایان هفته متوقف شد.

کلیه‌ فعالیت‌هاى عمرانى شهردارى و همچنین تردد کمپرسى‌‌ها تا پایان روز چهارشنبه متوقف مى‌شود.

کلیه‌ مسابقات ورزشى که قرار بود در فضاى باز برگزار شود، به تاریخ دیگرى موکول می‌شود.

لغو دیدار استقلال ــ ایران‌جوان بوشهر به‌دلیل آلودگی هوا

بنا بر مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران دیدار استقلال ــ ایران‌جوان بوشهر که قرار بود فردا دوشنبه در تهران برگزار شود به‌دلیل آلودگی هوا لغو شد.

جلسه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران ساعتی قبل به‌دلیل آلودگی هوا در روزهای گذشته و روزهای آتی تشکیل شد و در این جلسه مصوباتی برای ۲۴ ساعت آتی مدنظر قرار گرفت.

فوتبال
TASNIM

مدارس تهران فردا به دلیل آلودگی هوا تعطیل است

کنسرت محسن یگانه در آمریکا برگزار شد

محسن یگانه، خواننده ایرانی که برای برگزاری کنسرت به لس آنجلس آمریکا رفته است، در اینستاگرام خود نوشت: "یكى از شبايي كه اصلاً ، اصلاً دلم نمي خواست تموم بشه"

جامعه یهودیان ایرانی تبار در لس‌‌آنجلس پیشتر خواستار تحریم این کنسرت شده بودند.

آقای یگانه به دلیل شعر یکی از ترانه‌هایش با عنوان گله کرکس‌ها با اعتراض جامعه یهودیان ایرانی تبار مواجه شده بود.

View more on instagram

وضعیت آلودگی تهران طی چهار سال

جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا امروز در تهران برگزار می‌شود

آموزش و پرورش لرستان: پرونده مدیر مدرسه ابتدایی در دست بررسی است

علی قربانی، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان درباره ضرب و شتم دانش‌آموزی توسط مدیر مدرسه گفت: "پرونده مدیر مدرسه ابتدایی پسرانه خرم‌آباد در هیات رسیدگی به تخلفات اداری سازمان در دست بررسی است که پس از محرز شدن این مهم با فرد خاطی برخورد خواهد شد."

به گزارش ایسنا، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان افزود: "اینگونه نیست که ما تابع جو روانی ایجاد شده در فضای مجازی باشیم و ظلمی به همکار خود کنیم. این موضوع بصورت اضطرار در حال بررسی است و ظرف ۲۴ ساعت آینده نتیجه آن مشخص خواهد شد."

واکنش نماینده مقیم سازمان ملل در تهران به آلودگی هوا

آتیلا حجازی سر مربی تیم نفت تهران

ضرب الاجل ۴۸ ساعته احمدی نژاد به صادق لاریجانی

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در یک پیام ویدئویی به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه مهلت داد تا اسناد مربوط به محکومیت وی و همکارانشان در دادگاههای فرمایشی تحت امر وی را به عنوان "فتنه گر ، منحرف یا حمایت از بابک زنجانی" منتشر کند.

به گزارش دولت بهار در این پیام ویدئویی همچنین آقای احمدی نژاد عنوان کرد: "غیر اینصورت بنده نظرم را در مورد شما و عملکرد شما طی این هشت سال با مردم در میان خواهم گذاشت و از طریق مقتضی نسبت به احقاق حق اقدام خواهم کرد."

View more on youtube

شهلا اعزازی: ۷۵ تا ۹۸ درصد از زنان در ایران مورد آزار خیابانی قرار گرفته‌اند

شهلا اعزازی، مدیرگروه مطالعات زنان انجمن جامعه‌شناسی ایران در همایش امنیت زنان در فضای عمومی گفت: "برخی از پژوهش‌ها نشان می‌دهند که ۷۵ تا ۹۸ درصد از زنان مورد آزار خیابانی قرار گرفته‌اند."

به گزارش ایسنا، خانم اعزازی افزود: "در گذشته گفته می‌شد برخی زنان به دلیل خودنمایی، استفاده از لباس‌ها و آرایش‌های خاص و یا حضور در اماکن نامناسب مورد آزار قرار می‌گیرند و بدین ترتیب خود زنان مورد آزار قرار می‌گرفتند، این در حالی است که پژوهش‌ها نشان می‌دهد که شکل ظاهری و نه پوشش و نه حتی نگاه کردن و یا حضور زنان در مکان‌های خاص هیچ تاثیری بر روی این آثارها ندارد."

خانم اعزازی همچنین اضافه کرده که در پژوهشی با ۳۸۰ نمونه در شهر تهران، تنها " ۱۸ نفر از پسران" اعلام کرده بودند که برای زنان مزاحمت ایجاد نکرده‌اند.

این جامعه شناس همچنین با اشاره به دو مزاحمت گفتاری و رفتاری توضیح داد: "مزاحمت گفتاری شامل مخاطب قرار، توهین، کنایه، تمسخر و استفاده از الفاظ با نیت شهوانی، فحش و ناسزا و تهدید هستند. همچنین مزاحمت‌های رفتاری شامل بوق زدن رانندگان و تعقیب کردن را شامل می‌شود."

آزار و اذیت خیابانی
ISNA

کاهش شمار مهاجران به آلمان

توماس دومزیر، وزیر کشور آلمان از کاهش شمار مهاجران به این کشور تا پایان سال جاری خبر داده است. آقای دومزیر گفته که انتظار می رود کمتر از ۲۰۰ هزار مهاجر تا پایان سال ۲۰۱۷ به این کشور وارد شده باشند که این میزان حدود ۸۰ هزار نفر کمتر از سال گذشته است.

به گفته وزیر کشور آلمان شمار مهاجرانی که تا پایان سال جاری به آلمان وارد می شود بسیار کمتر از حدود ۹۰۰ هزار مهاجری است که در سال ۲۰۱۵ وارد این کشور شدند.

مسئله مهاجرت از جمله مسائل مهمی بود که در جریان انتخابات سال جاری بر میزان آرای حزب دموکراست مسیحی تاثیر گذاشت.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان: درخصوص انتقال آب خوزستان به قوه‌قضائیه شکایت می‌کنیم

محسن حیدری، نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از انتقال آب کارون گفت: "نامه‌ای با امضای هر ۶ نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، به دفتر رهبری فرستاده شده است. همچنین با کمیسیون امنیت ملی مجلس صحبت کرده و آن‌ها را به این مسائل آگاه کرده‌ایم. همچنین با رئیس قوه قضائیه در مورد تخلفات انجام شده صحبت کرده و درخواست اقدام از سوی آنان را داشتیم که مقرر شد شکایت خود را ارائه دهیم."

به گزارش ایسنا، آقای حیدری افزود:"با این میزان انتقال آب قطعا طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی در خوزستان تعطیل و آرزوی دیرینه احیای دو میلیون هکتار اراضی خوزستان به باد فنا خواهد رفت. همچنین کشاورزی خوزستان کاملا تعطیل و مهاجرت مردم و پدیده ریزگردها صد برابر خواهد شد. برای دفاع از حیثیت مردم ایران و مردم مظلوم خوزستان می‌ایستیم و جلوی این احجاف را می‌گیریم."

حیدری
ISNA

جزئیات گشت‌های شبانه بسیج

خبرگزاری ایسنا در گزارشی جزئیات طرح گشت‌های شبانه اعضای بسیج را در شهرهای ایران اعلام کرده است. به گزارش این خبرگزاری، در این گشت‌ها که به نام "طرح بزرگ حماسه خدمت و امنیت" در حال اجراست، گروه‌های ۳ تا ۵ نفره از بسیجیان آموزش دیده، بدون سلاح و بصورت پیاده یا سوار بر موتور از غروب تا طلوع آفتاب در خیابان‌ها گشت می‌زنند. سرتیپ غلامحسین غریب‌پرور، رئیس سازمان بسیج پیش‌تر گفته بود که این بسیجیان "به حریم خصوصی افراد وارد نخواهند شد و فقط تأمین امنیت را به عهده می‌گیرند".

در حمله هوایی ائتلاف به رهبری عربستان در استان مارب یمن ۱۰ زن کشته شدند

در یمن ۱۰ زن که در یک مراسم عروسی شرکت کرده بودند در جریان یک حمله هوایی کشته شدند. گفته شده نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان این حمله را انجام داده است. نیروهای محلی گفته اند که این زن ها در حال بازگشت از یک مراسم عروسی در استان مارب بودند. استان مارب صحنه درگیری های نیروهای دولتی و شورشیان شیعه حوثی است. نیروهای ائتلاف تاکنون اظهارنظری درباره این حمله هوایی نکرده اند.

ولایتی: ایران به هیچ وجه به یمن موشک نداده است

علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران در امور بین الملل گفت: "به هیچ وجه جمهوری اسلامی ایران موشکی به یمن نداده است."

به گزارش مهر، آقای ولایتی افزود: "خانمی که نماینده ایالات متحده آمریکاست، متوجه نمی شویم متخصص حوزه بین الملل یا موشکی است که چیزی را نشان می دهد و می گوید ایرانی ها این کار را کرده اند که این حرف تنها یک ادعاست.این فرد حداقل اطلاعات و علم لازم را برای صحبت ندارد و ادب لازم را نیز ندارد و حرف بدون پایه و اساس می زند."

ولایتی
MEHR

رانش زمین در فیلیپین ۲۶ نفر کشته برجای گذاشت

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که در پی رانش زمین پس از طوفان در فیلیپین ۲۶ نفر کشته شدند.

مقامات رسمی همچنین می‌گویند که ۲۳ نفر نیز همچنان مفقود هستند.

ملی‌پوش ووشوی بانوان ایران مدال طلای خود برای کمک به زلزله زدگان فروخت

دو کولبر در سردشت بر اثر تیراندازی کشته شدند

آژانس خبری موکریان نوشت: دو کولبر کرد بر اثر تیراندازی نیروهای مرزی در سردشت کشته شدند.

براساس این گزارش، شب گذشته هنگ مرزی مستقر در پاسگاه بیتوش سردشت به تعدادی از کولبران شلیک کرد که در اثر این تیراندازی محمد بهرامی و عثمان احمدی کشته شدند.

تلاش برای خاموش کردن آتش در تالاب هامون

مدیران مسئول روزنامه ایران و پایگاه خبری ۲۴ آنلاین مجرم شناخته شدند

در جلسه امروز دادگاه مطبوعات به اتهامات مدیران مسئول روزنامه ایران، خبرگزاری تسنیم و پایگاه خبری ۲۴ آنلاین رسیدگی شد.

به گزارش ایلنا، بر اساس شکایتی از مدیر مسئول پایگاه ۲۴ آنلاین، این پایگاه خبری به مدیر مسؤلی جواد مهاجر به دلیل نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی مجرم ولی مستحق تخفیف شناخته شد.

دراین جلسه به اتهامات مدیر مسئول خبرگزاری تسنیم با شکایت وزارت کشور به اتهام انتشار مطالب خلاف واقع و کذب رسیدگی و هیات منصفه این رسانه را مجرم نشناخت.

سومین پرونده امروز، پرونده روزنامه ایران به مدیر مسئولی محمد تقی روغنی‌ها بود که به دلیل نشر مطالب خلاف واقع در دادگاه کیفری مجرم شناخته شد و مستحق تخفیف قرار نگرفت.

اعتراضات گسترده در اندونزی علیه به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل

حدود ۸۰ هزار نفر در جاکارتا، پایتخت اندونزی به اقدام دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل دست به اعتراض زدند. اندونزی بیشترین جمعیت مسلمان را داراست و این تظاهرات در نزدیکی سفارت آمریکا برگزار شده است.

اندونزی
Getty Images
اندونزی
Getty Images

حمله انتحاری در جنوب افغانستان یک کشته و هفت زخمی به جا گذاشت

قندهار
BBC
قندهار در جنوب افغانستان از ولایات ناامن این کشور است

منابع محلی در قندهار در جنوب افغانستان اعلام کردند که در یک انفجار انتحاری در قندهار دست‌کم یک زن کشته و هفت غیرنظامی زخمی شدند.

ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس قندهار می‌گوید خودرویی که مهاجم انتحاری سرنشین آن بوده، قبل از رسیدن به کاروان نیروهای خارجی که هدف حمله‌اش بوده، با یک خودروی غیرنظامیان تصادف کرد.

این رویداد در منطقه "شور اندام" در نزدیکی فرودگاه قندهار رخ داده است. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

مصاحبه اختصاصی با تاکاشی میکه امشب از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی

مصاحبه اختصاصی فرش قرمز با تاکاشی میکه، کارگردان پرکار و جنجالی ژاپن را امروز ساعت یازده شب به وقت تهران از دست ندهید.

میکه در این مصاحبه از سالهای اولیه فیلمسازی‌اش گفت و این که چطور خودش را بیشتر یک نانوا می داند تا یک کارگردان! نانوایی که خودش را به پختن یک نان مشخص و یک ژانر معین محدود نمی کند! طرفداران تاکاشی میکه، که در دو دهه اخیر به طور متوسط سالی چهار فیلم ساخته، او را با فیلم‌هایی مثل «آزمون بازیگری»، «ایچی قاتل» و «سیزده آدمکش» می‌شناسند. «تیغ نامیرا»، صدمین فیلم تاکاشی میکه را هم بررسی می‌کنیم.

در کنار میکه، در این قسمت از فرش قرمز نگاهی می‌اندازیم به زندگی شگفت انگیز فرنک کاپرا.

مصاحبه اختصاصی فرش قرمز با تاکاشی میکه

بهزیستی استان کرمانشاه: ۹۱ کودک در زلزله یتیم شدند

مرتضی کوهی، معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه اعلام کرد: "۹۱ کودک در زلزله استان یتیم شدند که از تعداد ۳۱ مورد مادرشان فوت کرده، ۴۷ مورد پدرشان جان باخته و ۱۳ مورد نیز هر دو والدین خود را از دست دادند."

به گزارش ایسنا، آقای کوهی اضافه کرد که به دلیل بافت فرهنگی منطقه هیچ کودکی به بهزیستی تحویل نشده و همه این کودکان تحت حمایت خانواده و اقوام خود بوده و درون خانواده زندگی می‌کنند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه همچنین گفت: "در بررسی صورت گرفته در مناطق زلزله زده ۲۰ کودک بدسرپرست نیز شناسایی شدند که سرپرست خانواده به دلیل کهولت سن، اعتیاد و یا فقر توان نگهداری و رسیدگی به کودک را ندارد که این ۲۰ کودک نیز تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار گرفتند."

زلزله
TASNIM

بانک توسعه آسیایی جاده غزنی-قندهار را بازسازی می‌کند

ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که بانک توسعه آسیایی برای ترمیم جاده غزنی-قندهار ۳۰ میلیون دلار به دولت افغانستان کمک می‌کند.

همچنین این بانک قراراست که هزینه ساخت جاده قیصار- دره بوم در شمال غرب افغانستان به طول ۱۵۱ کیلومتر را با هزینه ۳۳۰ میلیون دلار تامین کند.

این جاده قرار است که از آغاز سال ۲۰۱۸ آغاز و تا دسامبر سال۲۰۲۲ پایان یابد.

علاوه بر آن بانک توسعه آسیایی هزینه ساخت خط ۲۲۰ کیلو ولت انتقال برق از کابل الی ننگرهار و کنر در شرق افغانستان را بپردازد که بالغ بر ۶۰ میلیون دلار می‌شود.

افغانستان
arg
این قرارداد امروز میان وزارت مالیه/دارایی و سرپرست نمایندگی بانک توسعه آسیایی درافغانستان به امضا رسید

وزیر کشور: مطابق مصوبه دولت کولبری ممنوع می‌شود

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در اجلاس ماهانه اتاق بازرگانی گفت: "مطابق مصوبه دولت، کولبری ممنوع می‌شود و هیچ فردی حق ندارد کولبری انجام دهد و مرزها بسته می‌شود در ازای آن افرادی که حداقل سه سال سابقه حضور در روستا را دارند کارت پیله‌وری دریافت می‌کنند و با ایجاد ۱۵ بازارچه مرزی می‌توانند کالا را در آنجا عرضه کنند. کولبری با کرامات انسان و حقوق شهروندان ایرانی منافات دارد."

این در حالی است که سال گذشته آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران که خواستار مبارزه با قاچاق کالا شده است، کولبران را از این قاعده مستثنی کرده و گفته است: "من مرادم از قاچاق، فلان کولبر ضعیف نیست که می‌رود آن طرف یک چیزی را برمیدارد با کول خودش می‌آورد این طرف. اینها که چیزی نیست. اهمیتی ندارد، با اینها مبارزه هم نشود اشکالی ندارد. من قاچاق‌های سازمان یافته بزرگ را می‌گویم، ده‌ها و صدها کانتینر، با اینها باید برخورد شود."

همچنین جعفر منتظری، دادستان کل کشور پیشتر درباره وضعیت کولبران گفته بود: "کوله‌برها یک عده از مرزنشین‌ها هستند از قدیم الایام هم همین کار را می‌کردند. راه ارتزاق آنها آوردن جنس از مرز است این افراد مستضعف هستند و باید به انها کمک هم بشود."

کولبران بین مناطق کردنشین و کوهستانی ایران و عراق بار می‌برند. برخی از آنان برای حمل کالا مجوز دارند، اما عمده بار آنها به شکل قاچاق جابه‌جا می‌شود.

هر سال در ایران، کالاهای بسیاری از کولبران ضبط یا منهدم می شود. همچنین، تعدادی از آنها بر اثر شلیک ماموران یا رفتن بر روی مین های به جا مانده از دوران جنگ با عراق کشته یا معلول می شوند.

وزیر کشور
ILNA

دادستان بجنورد: کودک ۲ ساله بر اثر ضرب و شتم نامادری جان باخت

مسلم محمد یاران، دادستان عمومی و انقلاب بجنورد از ضرب و شتم منجربه مرگ کودک ۲ ساله‌ای توسط نامادری‌اش خبر داد.

به گزارش ایلنا، آقای یاران با اشاره به اینکه نامادری این کودک معتاد بوده، گفت: "نامادری این کودک دستگیر شده و تحقیقات درباره انگیزه این اقدام در دست بررسی است."

رئیس شورای شهر: روش برخورد با دستفروشان مناسب نیست

محسن هاشمی، رئیش شورای شهر تهران امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس درباره برخورد با دستفروشی در خیابان ولیعصر گفت: "این صحنه ها، صحنه های ناگواری بود و اتفاقی بد است که نمونه آن زیاد است که یکی از آنها کشف شده است.نحوه برخورد، رفتار با دستفروشان باید طراحی مجدد شود و در این زمینه باید بررسی شود قانون به چه مواردی تأکید کرده است."

به گزارش مهر، آقای هاشمی با اشاره به دستفروشی در مترو گفت: "آن زمان که در مترو فعالیت داشتیم، پدیده دستفروشی در مترو تازه آغاز شده بود که به دلیل این که با آن برخورد نشد، روز به روز گسترش یافت و حالا می بینیم از تعداد مسافران بیشتر شده است، این روش برخورد مناسب نیست خوشبختانه دیدیم که هم شهردار و هم دادستان با خاطیان برخورد کردند."

دستفروش
MEHR

بخشی از نطق محمود صادقی در مجلس

دادستان تهران: دو مامور سد معبر شهرداری بازداشت شدند

وزیر علوم: مشکل دانشجویان ستاره‌دار به زودی حل می‌شود

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری امروز اعلام کرد: "مشکل دانشجویان ستاره دار در حال حل شدن است و انشالا به زودی نهایی می شود."

به گزارش ایلنا، وزیر علوم درباره آمار دانشجویان ستاره دار گفت: "چون این موضوع در حال نهایی شدن هست، من تعداد دانشجویان ستاره دار را اعلام نمی‌کنم. مشکلات این دانشجویان نقص پرونده بوده و یا بعضی فرم ها را پر نکردند."

"دانشجوی ستاره دار" اصطلاحی بود که در ابتدای کار دولت احمدی نژاد، بسیاری از فعالان دانشجویی در حوزه های سیاسی، اجتماعی و صنفی با آن آشنا شدند. ستاره هایی که در کارنامه های سازمان سنجش در مقابل نام برخی دانشجویان قرار می گرفت، نشانه ای بود بر محرومیت های در نظر گرفته شده برای این دانشجویان، که حتی شامل محرومیت از تحصیل می شد.

غلامی
ILNA

انتقاد حافظی از وضعیت رسیدگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

رحمت الله حافظی، عضو اسبق شورای شهر تهران نامه‌ای را منتشر کرده که براساس آن با تحویل کانکس به یکی از زلزله زدگان در کرمانشاه موافقت نشده است.

View more on twitter