Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. مجلس: وزارت نفت متعهد به مفاد پذیرش دانشجویان دانشگاه نفت شد

  حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد: "پس از قرائت گزارش تحصن دانشجویان دانشگاه نفت در کمیسیون آموزش، وزارت نفت متعهد به مفاد پذیرش این دانشجویان شد."

  به گزارش ایرنا، آقای میرزاده همچنین گفت: "بسیاری از دانشجویان برای استخدام در وزارت نفت دانشجوی این دانشگاه شده بودند و به این امید که این دانشگاه متعلق به وزارت نفت است به این دانشگاه آمدند؛ در نهایت و بر اساس مباحثی که در کمیسیون مطرح شد، قائم مقام وزیر نفت قول داد که به تمام تعهدات قید شده در دفترچه پذیرش دانشجویان عمل شود."

 2. مدارس تبریز فردا به دلیل آلودگی هوا برای سومین روز تعطیل است

  View more on twitter
 3. مدارس نوبت صبح ارومیه فردا تعطیل است

  اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان آذربایجان غربی اعلام کرد که به دلیل آلودگی هوا مدارس ارومیه برای سومین روز پیاپی فردا دوشنبه ۲۷ آذرماه تعطیل است.

  به گزارش تسنیم، بر اساس تصمیم مدیریت کاهش آلودگی شهرستان ارومیه روز دوشنبه بیست و هفتم آذرماه ۹۶ تمامی مدارس شهری نواحی یک و دو ارومیه به استثنای مدارس روستایی این نواحی در نوبت صبح تعطیل اعلام می‌شود.

  ارومیه
 4. نماینده مجلس: توهین وزیر جهاد کشاورزی به کشاورز گیلانی را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم

  درپی انتشار فیلمی از دیدار وزیر جهاد و کشاورزی با کشاورزان گیلانی، محمد صادق حسنی جوریابی، نماینده رشت و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از سخنان وزیر گفت: "توهین وزیر جهاد کشاورزی را به کشاورز گیلانی در مجلس بی‌پاسخ نمی‌گذاریم. آقای وزیر سبوس ارزانی خودتان!"

  View more on twitter
 5. پوتین: نیروهای امنیتی روسیه با سیا مانع حمله تروریستی در سن پترزبورگ شدند

  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که نیروهای امنیتی این کشور با کمک سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا مانع حمله

  تروریستی در سن پترزبورگ شدند.

 6. یک دیپلمات بریتانیایی در بیروت به قتل رسیده است

  پلیس بیروت اعلام کرد که جسد ربکا دایکس، دیپلمات بریتانیایی را که در سفارت بریتانیا در بیروت کار می‌کرد را پیدا کرده‌اند.

 7. از ابتدای سال آینده برداشت چوب ممنوع می‌شود

  View more on twitter
 8. اعلام مصوبات جلسه‌ کمیته اضطرار آلودگى هواى تهران

  براساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران کلیه‌ مقاطع تحصیلی استان تهران به جز پردیس، فیروزکوه و دماوند فردا دوشنبه ٢٧ آذر ماه تعطیل هستند.

  همچنین طرح زوج و فرد فردا دوشنبه ٢٧ آذر از درب منازل به مدت یک روز انجام مى‌شود.

  فروش آرم روزانه ترافیک تا پایان هفته متوقف شد.

  کلیه‌ فعالیت‌هاى عمرانى شهردارى و همچنین تردد کمپرسى‌‌ها تا پایان روز چهارشنبه متوقف مى‌شود.

  کلیه‌ مسابقات ورزشى که قرار بود در فضاى باز برگزار شود، به تاریخ دیگرى موکول می‌شود.

 9. لغو دیدار استقلال ــ ایران‌جوان بوشهر به‌دلیل آلودگی هوا

  بنا بر مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران دیدار استقلال ــ ایران‌جوان بوشهر که قرار بود فردا دوشنبه در تهران برگزار شود به‌دلیل آلودگی هوا لغو شد.

  جلسه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران ساعتی قبل به‌دلیل آلودگی هوا در روزهای گذشته و روزهای آتی تشکیل شد و در این جلسه مصوباتی برای ۲۴ ساعت آتی مدنظر قرار گرفت.

  فوتبال
 10. مدارس تهران فردا به دلیل آلودگی هوا تعطیل است

  View more on twitter
 11. کنسرت محسن یگانه در آمریکا برگزار شد

  محسن یگانه، خواننده ایرانی که برای برگزاری کنسرت به لس آنجلس آمریکا رفته است، در اینستاگرام خود نوشت: "یكى از شبايي كه اصلاً ، اصلاً دلم نمي خواست تموم بشه"

  جامعه یهودیان ایرانی تبار در لس‌‌آنجلس پیشتر خواستار تحریم این کنسرت شده بودند.

  آقای یگانه به دلیل شعر یکی از ترانه‌هایش با عنوان گله کرکس‌ها با اعتراض جامعه یهودیان ایرانی تبار مواجه شده بود.

  View more on instagram
 12. وضعیت آلودگی تهران طی چهار سال

  View more on twitter
 13. جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا امروز در تهران برگزار می‌شود

  View more on twitter
 14. آموزش و پرورش لرستان: پرونده مدیر مدرسه ابتدایی در دست بررسی است

  علی قربانی، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان درباره ضرب و شتم دانش‌آموزی توسط مدیر مدرسه گفت: "پرونده مدیر مدرسه ابتدایی پسرانه خرم‌آباد در هیات رسیدگی به تخلفات اداری سازمان در دست بررسی است که پس از محرز شدن این مهم با فرد خاطی برخورد خواهد شد."

  به گزارش ایسنا، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان افزود: "اینگونه نیست که ما تابع جو روانی ایجاد شده در فضای مجازی باشیم و ظلمی به همکار خود کنیم. این موضوع بصورت اضطرار در حال بررسی است و ظرف ۲۴ ساعت آینده نتیجه آن مشخص خواهد شد."

 15. واکنش نماینده مقیم سازمان ملل در تهران به آلودگی هوا

  View more on twitter
 16. آتیلا حجازی سر مربی تیم نفت تهران

  View more on twitter
 17. ضرب الاجل ۴۸ ساعته احمدی نژاد به صادق لاریجانی

  محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در یک پیام ویدئویی به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه مهلت داد تا اسناد مربوط به محکومیت وی و همکارانشان در دادگاههای فرمایشی تحت امر وی را به عنوان "فتنه گر ، منحرف یا حمایت از بابک زنجانی" منتشر کند.

  به گزارش دولت بهار در این پیام ویدئویی همچنین آقای احمدی نژاد عنوان کرد: "غیر اینصورت بنده نظرم را در مورد شما و عملکرد شما طی این هشت سال با مردم در میان خواهم گذاشت و از طریق مقتضی نسبت به احقاق حق اقدام خواهم کرد."

  View more on youtube
 18. شهلا اعزازی: ۷۵ تا ۹۸ درصد از زنان در ایران مورد آزار خیابانی قرار گرفته‌اند

  شهلا اعزازی، مدیرگروه مطالعات زنان انجمن جامعه‌شناسی ایران در همایش امنیت زنان در فضای عمومی گفت: "برخی از پژوهش‌ها نشان می‌دهند که ۷۵ تا ۹۸ درصد از زنان مورد آزار خیابانی قرار گرفته‌اند."

  به گزارش ایسنا، خانم اعزازی افزود: "در گذشته گفته می‌شد برخی زنان به دلیل خودنمایی، استفاده از لباس‌ها و آرایش‌های خاص و یا حضور در اماکن نامناسب مورد آزار قرار می‌گیرند و بدین ترتیب خود زنان مورد آزار قرار می‌گرفتند، این در حالی است که پژوهش‌ها نشان می‌دهد که شکل ظاهری و نه پوشش و نه حتی نگاه کردن و یا حضور زنان در مکان‌های خاص هیچ تاثیری بر روی این آثارها ندارد."

  خانم اعزازی همچنین اضافه کرده که در پژوهشی با ۳۸۰ نمونه در شهر تهران، تنها " ۱۸ نفر از پسران" اعلام کرده بودند که برای زنان مزاحمت ایجاد نکرده‌اند.

  این جامعه شناس همچنین با اشاره به دو مزاحمت گفتاری و رفتاری توضیح داد: "مزاحمت گفتاری شامل مخاطب قرار، توهین، کنایه، تمسخر و استفاده از الفاظ با نیت شهوانی، فحش و ناسزا و تهدید هستند. همچنین مزاحمت‌های رفتاری شامل بوق زدن رانندگان و تعقیب کردن را شامل می‌شود."

  آزار و اذیت خیابانی
 19. کاهش شمار مهاجران به آلمان

  توماس دومزیر، وزیر کشور آلمان از کاهش شمار مهاجران به این کشور تا پایان سال جاری خبر داده است. آقای دومزیر گفته که انتظار می رود کمتر از ۲۰۰ هزار مهاجر تا پایان سال ۲۰۱۷ به این کشور وارد شده باشند که این میزان حدود ۸۰ هزار نفر کمتر از سال گذشته است.

  به گفته وزیر کشور آلمان شمار مهاجرانی که تا پایان سال جاری به آلمان وارد می شود بسیار کمتر از حدود ۹۰۰ هزار مهاجری است که در سال ۲۰۱۵ وارد این کشور شدند.

  مسئله مهاجرت از جمله مسائل مهمی بود که در جریان انتخابات سال جاری بر میزان آرای حزب دموکراست مسیحی تاثیر گذاشت.

 20. نماینده خوزستان در مجلس خبرگان: درخصوص انتقال آب خوزستان به قوه‌قضائیه شکایت می‌کنیم

  محسن حیدری، نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از انتقال آب کارون گفت: "نامه‌ای با امضای هر ۶ نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، به دفتر رهبری فرستاده شده است. همچنین با کمیسیون امنیت ملی مجلس صحبت کرده و آن‌ها را به این مسائل آگاه کرده‌ایم. همچنین با رئیس قوه قضائیه در مورد تخلفات انجام شده صحبت کرده و درخواست اقدام از سوی آنان را داشتیم که مقرر شد شکایت خود را ارائه دهیم."

  به گزارش ایسنا، آقای حیدری افزود:"با این میزان انتقال آب قطعا طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی در خوزستان تعطیل و آرزوی دیرینه احیای دو میلیون هکتار اراضی خوزستان به باد فنا خواهد رفت. همچنین کشاورزی خوزستان کاملا تعطیل و مهاجرت مردم و پدیده ریزگردها صد برابر خواهد شد. برای دفاع از حیثیت مردم ایران و مردم مظلوم خوزستان می‌ایستیم و جلوی این احجاف را می‌گیریم."

  حیدری