Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

خشونت علیه روزنامه‌نگاران در سال ۲۰۱۷

استانداری اراک: آلودگی به حدی نیست که مدارس تعطیل شود

مهدی زندیه وکیلی، معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری استان مرکزی گفت: "گزارش مرکز پایش آلودگی هوای اراک و غلظت آلاینده ها به حدی نیست که مدارس را به تعطیلی بکشاند."

به گزارش ایرنا، آقای وکیلی افزود: "اگرچه در روزهای اخیر شاخص کیفی هوای اراک برای گروه های حساس ناسالم بود اما براساس گزارش هواشناسی وضعیت ایستایی هوا و ماندگاری آلایندها تا ظهر فردا است و ازعصر فردا وضعیت هوا بهتر خواهد شد."

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی بهتر است گروه های حساس از جمله کودکان و سالمندان اراکی فردا تا ظهر از تردد در فضای باز خودداری کنند.

اراک
TASNIM

جمال خاشقجی مهمان برنامه به عبارت دیگر

جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی منتقد محمد بن سلمان، مهمان این هفته برنامه به عبارت دیگر است.

این برنامه را می‌توانید اینجا ببینید

'تخت روانچی مساله اذیت و آزار کارکنان بی‌بی‌سی فارسی را بررسی می‌کند'

تجمع مرغداران ورشکسته مقابل جهاد کشاورزی

تجمع کارگران تراکتورسازی تبریز

خبر فوریواکنش دادستانی تهران به احمدی نژاد: به جای تهدید دیگران، به مرجع قضایی پاسخگو باشید

روابط عمومی دادستانی تهران در واکنش به پیام ویدئویی محمود احمدی نژاد و انتقادهای وی به عملکرد قوه قضاییه واکنش نشان داد.

به گزارش میزان، روابط عمومی دادستانی تهران در واکنش به سخنان آقای احمدی نژاد و مدت زمانی که برای پاسخ دادن رئیس قوه قضاییه تعیین کرده بود، نوشت: "این سخنان تاثیری در عزم قضات رسیدگی‌کننده به پرونده‌های اتهامی افراد مرتبط با احمدی‌نژاد نخواهد داشت؛ چرا که قضات و مسوولان قضایی با این قبیل اظهارات و اقدامات متهمان ذی‌نفوذ و حامیان آن‌ها که به جای حضور در مرجع قضایی و دفاع از اتهامات انتسابی و دلایل ارائه شده، با قصد انحراف و تشویش اذهان عمومی یا اضرار به مقامات قضایی، اقدام به نشر اکاذیب یا ایراد افترا و توهین از قبیل «دادگاه فرمایشی تحت امر خودتان» می‌نمایند، آشنا بوده و این روال معمول چنین افرادی برای فرار خود یا دیگران از محاکمه و مجازات است. به نامبرده توصیه می‌شود به جای تهدید دیگران، به مرجع قضایی پاسخگو باشید."

رئیس کل دادگستری تهران: حکم حمید بقایی صادر شد

رئیس کل دادگستری تهران گفت: "حکم دادگاه در خصوص پرونده حمید بقایی صادر و روز جاری به متهمان ابلاغ شد."

به گزارش میزان، حکم صادره غیر قطعی بوده و ظرف ۲۰ روز قابل اعتراض و تجدید نظر خواهی است. جزئیات رای دادگاه پس از قطعیت اعلام خواهد شد.

حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی نژاد ۱۸ تیر به دستور بازپرس بازداشت شده بود و دادستانی تهران اطلاعیه ای درباره بازداشت حمید بقایی منتشر کرد، در چهارم مرداد بود که معاون اجرایی دولت دهم با تأمین وثیقه از زندان آزاد شد.

بقایی
MIZAN

خبر فوریاحمدی نژاد: صادق لاریجانی استعفا کند

آقای احمدی نژاد با اشاره به اینکه مردم رئیس دستگاه قضا را نمی‌خواهند گفت: "ادامه کار ایشان ناقض حقوق رهبری و جمهوری اسلامی است. ایشان هر کاری انجام دهد خلاف است."

رئیس جمهور پیشینی ایران همچنین افزود: "پیشنهاد این است که ایشان از سمت خود استعفا کنند."

خبر فوریاحمدی نژاد: صادق لاریجانی، رئیس دستگاه قضا غاصب و فاقد مشروعیت است

محمود احمدی نژاد در پایان مهلت ۴۸ ساعتی که به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه داده بود، پیام تصویری جدیدی منتشر کرد.

او در این پیام تصویری مجدد انتقاداتی به رئیس قوه قضاییه مطرح کرد و گفت: "صادق لاریجانی غاصب و فاقد مشروعیت است."

آقای احمدی نژاد گفت: "رئیس دستگاه قضا در دوره مدیریت خود در عمل نشان داده است که به قانون اساسی، آیین دادرسی و امور قضایی آشنایی ندارد و به آن احترام نمی گذارد ،او دستگاه نیم بند قضایی را متلاشی کرده است."

آرزو، پلنگ رودسر کشته شد

حذف پرسپولیس از جام حذفی

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با پیروزی در برابر پرسپولیس راهی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی شد.

این مسابقه در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برگزار شد که دو تیم در پایان نود دقیقه وقت قانونی یک بر یک مساوی شدند.

این بازی در وقت‌ اضافه هم گلی در برنداشت.

در ضربات پنالتی تیم نفت آبادان توانست حریف خود را با نتیجه ۵ بر ۴ شکست دهد.

پرسپولیس سنعت نفت
TASNIM

افزایش قیمت بنزین؛ چرا الآن؟

امیر پایور

بی‌بی‌سی

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران می‌گوید قیمت بنزین در ایران "بالاتراز نصف قیمت جهانی نخواهد بود درحالی که قانون گفته باید به قیمت جهانی برسد." قانون برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی حرفی از رسیدن قیمت حامل‌های انرژی به قیمت‌های جهانی نمی‌زند بلکه حرف از رسیدن قیمت‌ها به قیمت تحویلی بنزین و گازوئیل در خلیج فارس است.

اگر قیمت بنزین همان طور که گزارش شده به لیتری ۱۵۰۰ تومان افزایش یابد به قیمت تحویلی در خلیج فارس نزدیک می‌شود و قاعدتا دیگر نباید بالاتر برود مگر آن که قیمت جهانی نفت در سال آینده افزایش شدیدی داشته باشد، که بعید است. دیگر کشورهای منطقه از جمله عربستان هم در حال حذف یارانه سوخت و واقعی کردن قیمت فروش بنزین هستند.

همان قانونی که آقای روحانی از آن صحبت کرده اجازه افزایش ۲۰ درصدی قیمت حامل‌های سوخت طی امسال را می‌داد، اتفاقی که هنوز نیفتاده است. اگر قیمت بنزین یک‌باره ۵۰۰ تومان بالا برود، به نظر می‌آید دولت ترجیح داده افزایش قیمت امسال و سال بعد را یک‌جا اعمال کند تا اثر تورمی آن هم تجمیع شود. البته همه اینها در صورتی است که مجلس با این پیشنهاد موافقت کند.

زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ هجدک کرمان را لرزاند

معاون اول رئیس جمهور ایران: نباید در زندگی مردم دخالت بیجا کرد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور امروز در همایش استانداران سراسر کشور گفت: " نباید دخالت بیجا در زندگی مردم کرد، باید حس دولت داری مردم را تقویت کنیم."

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهوی همچنین اضافه کرد: "باید کاری کنیم که مردم احساس کنند، دولتی دارند که خواسته های آنها را محقق می کند، تقویت حس دولت داری یعنی این حس در مردم پیدا شود که دولت به جد پیگیر مطالعات آنهاست. گروه های خودسر وقتی ایجاد می شود که حس دولت داری مردم تضعیف شود."

جهانگیری
ISNA

وضعیت زنان سرپرست خانوار در سیستان و بلوچستان به روایت تصویر

تعداد زنان سرپرست خانوار در استان سیستان و بلوچستان ۵ هزار و ۸۰۴ نفر است.که ازاین تعداد ۹ هزار و ۸۳ زن در مناطق سیستان و ۴۱هزار و ۷۲۱ زن در مناطق بلوچستان سکونت دارند.

به گزارش جام جم، تعداد زیادی از این زنان، به علت فرهنگ قومی و قبیله ای که ازدواج های فامیلی از سنت های مهم آنها بشمار می آید، بسیاری از خانواده ها همه فرزندانشان و یا تعدادی ازآنها دچار معلولیت های "جسمی وذهنی ویا دیگر بیماریهای شایع ژنتیکی "هستند.

طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی سال ۱۳۹۱ استان سیستان و بلوچستان ۷۵ الی ۸۰ در صد ازبیماری های تالاسمی ، متابولیک ،انواع معلولیت ها، ناشی از ازدواج های فامیلی بوده که است.

تصاویر این زنان را اینجا ببینید

زن سرپرست خانوار
MIZAN

قیمت آجیل شب یلدا

در آستانه شب یلدا (طولانی ترین شب سال) خبرگزاری میزان جدولی از قیمت این اقلام در محدوده یوسف آباد تهران تهیه کرده است.

در همین حال مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره نرخ‌های مصوب در زمینه آجیل خشکبار گفت: "درحال حاضر برای انواع آجیل و خشکبار نرخ مصوبی تعیین نشده و در تلاش هستیم تا بتوانیم حداقل نرخ مصوب برای آجیل شب یلدا اعلام کنیم که نتایج آن در روز‌های آینده اعلام می‌شود."

شب یلدا
MIZAN

فردی در تهران در اعتراض به توقیف موتورش توسط پلیس آن را آتش زد

تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاوری در مقابل مجلس

جمعی از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی از سراسر کشور امروز مقابل مجلس تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، در این تجمع بیش از دویست نفر از کارگزاران شرکت دارند.

حاضران در تجمع، مطالبه مهم خود را تعیین تکلیف استخدامی عنوان کرده و گفتند: "چرا مجلس بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی ما را به تعویق می‌اندازد؟"

تجمع
ILNA

رئیس شورای شهر: جای مردان سیاست بنشانید درخت تا هوا تازه شود

مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا اعلام شد

براساس جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران طرح زوج و فرد روز چهارشنبه از در منزل اجرا می‌شود و فروش طرح ترافیک تا پایان هفته ممنوع است.

به گزارش میزان، همچنین در این جلسه قرار شد که فعالیت‌های عمرانی و کارخانه‌های آلاینده متوقف شود و همچنین تردد کامیون‌ها به جز کامیون‌های حمل زباله و سوخت در سطح شهر تهران فردا ممنوع است.

در همین حال به اصناف توصیه شده که دو ساعت زودتر فعالیت صنفی خود را تعطیل کنند و از مدیران خواسته شده تا با مرخصی زنان و مادران شاغل در روز چهارشنبه موافقت کنند.

آلودگی هوا
MEHR

عضو شورای شهر تهران: مسئولان تسلیم آلودگی هوا شده‌اند

تجمع بازنشستگان فولاد مبارکه اصفهان مقابل استانداری

گروهی از بازنشستگان فولاد مبارکه وذوب آهن اصفهان امروز برای چندمین بار مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، این بازنشسته‌ها که خواستار وصول مطالبات محقق نشده و پرداخت به موقع مستمری بازنشستگی خود هستند؛ روز گذشته نیز مقابل ساختمان صدا وسیمای مرکز اصفهان تجمع مشابهی را برپا کرده بودند.

آنها می‌گویند در حالی دو ماه پرداخت مستمری بازنشستگیمان به تاخیر افتاده که روز گذشته برخی از مسئولان دولتی ونمایندگان مجلس در رسانه‌ها خبر از پرداخت بخشی از حقوقمان را امروز سه شنبه داده بودند که تا این لحظه خبری از آن نیست.

گفتنی است تماس خبرنگار ایلنا با مدیر عامل صندوق فولاد کشور بی‌نتیجه باقی ماند در عین حال صندوق بازنشستگی فولاد با انتشاراطلاعیه‌ای در سایت خود تامین نشدن منابع مالی را عامل اصلی تاخیر در پرداخت مطالبات جاری ومعوقه بازنشستگان اعلام کرده وطبق این اطلاعیه قرار است این منابع با فروش سهام شرکت های زیر مجموعه صندوق فولاد تامین شود.

فولاد مبارکه
ILNA

خبر فوریعربستان: موشک حوثی‌ها را در آسمان ریاض منهدم کردیم

حوثی‌ها در یمن می‌گویند که موشکی را به سمت ریاض پایتخت عربستان پرتاب کرده‌اند، در همین حال شبکه العربیه به نقل از ائتلاف به رهبری عربستان اعلام کرده که این موشک را در هوا منهدم کرده است. همچنین خبرگزاری رویترز از شنیده شدن صدای انفجار و مشاهده شدن ستون دود در آسمان ریاض خبر داده است.

روحانی: به وزیر علوم می‌گویم دانشجوی ستاره‌دار نباید داشته باشیم

ادامه تحصن مجید دری و مهدیه گلروه دانشجویان ستاره دار مقابل ساختمان وزارت علوم

کلانتری: دعا کنیم باد بیاید تا آلودگی‌ها را جابجا کند

عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: "گازوئیل و ماشین‌ها دو عامل آلودگی هوا هستند؛ نه می‌توانیم جلوی رفت و آمد ماشین‌ها را بگیریم و نه بدون گازوئیل می‌توانیم زندگی کنیم."

به گزارش ایسنا، آقای کلانتری اضافه کرد: "باید دعا کنیم باد بیاید تا آلودگی‌ها را جابجا کند وگرنه می‌توانیم بدون خودرو و بدون سوخت زندگی کنیم؟"

کلانتری
TASNIM

سخنگوی وزارت امور خارجه: سفیر سوئیس در تهران احضار شد

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: "سفیر سوئیس در تهران در اعتراض به اقدام غیرمسئولانه سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد احضار شد."

به گزارش تسنیم، آقای قاسمی اضافه کرد: "مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه در این احضار با محکوم کردن اظهارات تحریک آمیز، غیر مسئولانه و بی پایه و اساس سفیر آمریکا در سازمان ملل مبنی بر انتقال موشک و تسلیحات توسط جمهوری اسلامی ایران به یمن که بر اساس مدارک جعلی و ساختگی ابراز شده است، یادداشت رسمی جمهوری اسلامی ایران را به دولت امریکا در این زمینه به سفیر سوئیس تحویل داد."

پیشتر نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، با نمایش بقایای موشکی که حوثی‌ها به ریاض، پایتخت عربستان سعودی شلیک کردند ایران را به نقض تعهدات بین‌المللی متهم کرد.‌

او گفت موشک شلیک شده به فرودگاه ریاض نشان گروه صنعتی شهید باقری را داشته است. این مجموعه صنعتی وابسته به وزارت دفاع ایران پیش از این به دلیل نقش ادعایی در برنامه موشکی ایران مورد تحریم قرار گرفته است.

قاسمی
TASNIM

وزیر نفت: هنوز تصمیم نهایی برای گرانی بنزین گرفته نشده است

نماینده رشت در مجلس: حجتی باید از کشاورزان عذرخواهی کند

دادستان کل کشور: دادستان به عنوان مدعی العموم به موضوع آلودگی هوا ورود کرده است

مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا فردا 'تعطیل است'

ایلنا نوشت: روابط عمومی آموزش و پرورش تهران اعلام کرد که مدارس تمام مقاطع تحصیلی به جز پردیس، دماوند و فیروزکوه به دلیل آلودگی هوا فردا چهارشنبه ۲۹ آذر تعطیل است.

این چهارمین روز خواهد بود که آلودگی هوای تهران، مدارس را به تعطیلی می کشاند.

'مجلس با پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالف است'

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که مجلس با پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالف است.

به گزارش تسنیم، آقای پورابراهیمی با اشاره به گزارشهای منتشر شده درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت: "هنوز هیچ تصمیمی درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی قطعی نشده است و اساساً مجلس شورای اسلامی با هرگونه افزایش حامل‌های انرژی که منجر به افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم شود، مخالف است."

پورابراهیمی
MEHR

'حدود ۳۴ میلیون نفر از دریافت یارانه حذف می‌شوند'

ایسنا نوشت: بر اساس بودجه سال آینده حدود ۳۴ میلیون نفر از دریافت یارانه حذف می‌شوند.

بنابر توضیحاتی که از سوی دولت اعلام شده است بر اساس لایحه بودجه ۱۳۹۷ برآوردها نشان می‌دهد منبع حاصل از حذف غیرنیازمندان از یارانه در سال آینده ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است و در این حالت حدود ۳۴ میلیون نفر از دریافت یارانه حذف و مابقی که حدود ۴۲ میلیون نفر هستند باقی می‌مانند.

منابع حاصل از حذف یارانه نقدی ثروتمندان قرار است به فقرا و بهداشت عمومی اختصاص پیدا کند. این در حالی است که در حال حاضر طرح تحول سلامت به عنوان مهمترین طرح اجتماعی و رفاهی دولت با مشکلات کمبود منابع رو به رو است و بر این اساس برنامه ریزی شده تا منابع حاصل، صرف بهداشت و سلامت مردم شود.

اخیرا نمایندگان نسبت به موج حذف ۳۰ میلیونی انتقاداتی داشته‌اند و رئیس سازمان برنامه و بودجه احتمال بازنگری را مطرح کرده است.

یارانه
IRNA

روحانی درباره اینترنت و فیلترینگ چه گفت؟

  • می دانم برخی شب ها خواب می‌بینند، آن خواب ها تعبیر نمی‌شود، به خواب‌های خودتان دل نبندید، فضای ارتباط مردم با جهان حفظ خواهد شد. ما دنبال فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی نخواهیم بود.
  • دولت دوازدهم از فضای مجازی، اینترنت و ارتباط مردم با دنیا حراست خواهد کرد... در اینجا وزیر به مردم قول می‌دهد که دستش روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت.
  • ما فضای اینترنت امن، سالم و ارزان می خواهیم اما درعین حال فضای امنیتی نمی‌خواهیم که برویم ببینیم در زندگی و امور خانوادگی مردم چه خبر است، چه کسی به چه کسی پیامک زد، چی گفت؟ رها کنیم، دست برداریم، مردم را آزاد بگذاریم، آن دوره گذشت.
روحانی
president.ir

واکنش روحانی به انتقادها از بودجه 'بعضی دستگاه‌ها'

واکنش حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به انتقادها از لایحه بودجه: من از مردم می خواهم بودجه 97 را رها نکنید و ببینید در بودجه چه خبر است، نورافکن ها باید روی ردیف‌ها برود همه دستگاه ها باید اعلام کنند بودجه را کجا خرج کرده‌اند، ما باید در اتاق‌های شیشه‌ای و شفاف قرار بگیریم.

View more on twitter

مدارس نوبت بعد از ظهر ارومیه امروز تعطیل است

با تصمیم کمیته مدیریت کاهش آلودگی هوای ارومیه مدارس نوبت بعدازظهر این شهر امروز تعطیل اعلام است.

به گزارش تسنیم، در این اطلاعیه آمده است: به‌دلیل آلودگی شدید هوا و آلودگی بیش از حالت استاندارد امروز تمام مقاطع تحصیلی در شهر ارومیه شامل نواحی یک و دو در نوبت بعدازظهر تعطیل است.کما قی السابق مدارس روستایی نواحی یک و دو ارومیه مشمول این تعطیلی نیست."

امروز چهارمین روز پیاپی است که مدارس شهر ارومیه به دلیل آلودگی هوا تعطیل است.

ارومیه
TASNIM

لاریجانی: قرار نیست هرچه در لایحه بیاید مجلس تصویب کند

علی لاریجانی، رئیس مجلس درباره مباحث مطرح شده درباره گران شدن بنزین گفت: " من این روز‌ها در رسانه‌های مختلف، هم رادیو تلویزیون و هم روزنامه‌ها، یک فضایی را راجع به دل‌مشغولی و اضطراب ایجاد کردن در مردم مخصوصا راجع به بحث قیمت بنزین یا یارانه‌ها و این امور می‌بینم. این واقعا درست نیست، چون تازه دولت در لایحه پیشنهاداتش را داده و اینجا نمایندگان، «نمایندگان مردم» هستند و این‌ها را بررسی می‌کنند و نمی‌گذراند به حقوق مردم تعدی شود."

به گزارش میزان، آقای لاریجانی با بیان اینکه اینطور نیست که هر چه در لایحه بیاید مجلس آن را تصویب کند، افزود: "خواهش می‌کنم رسانه‌ها توجه داشته باشند که بی جهت در کشور اضطراب ایجاد نکنند چرا که حتما نمایندگان محترم، مسائل کشور را در حد وسع مردم تصمیم گیری می‌کنند."

پایگاه اطلاع رسانی دولت: بنزین لیتری ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پایگاه اطلاع رسانی دولت با انتشار گزارشی با عنوان "معضل بیکاری و تنگنای مالی دولت" نوشت: بر اساس بودجه ۹۷ قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می شود و البته دولت در اجرای آن مختار است و هنوز زمان آن مشخص نیست. این لایحه در صورت موافقت مجلس ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت دارد و برنامه ریزی شده تا این منابع صرف اشتغال شود."

در بخشی از این گزارش با اشاره به اثرات کم گرانی بنزین آمده است: " این مساله نگرانی‌هایی بابت اثرات روانی گرانی بنزین به وجود آورده است و این در حالی است که به گفته کارشناسان میزان تورم ناشی از این گرانی حدود یک درصد است. کارشناسان با بیان اینکه گرانی بنزین با توجه به اینکه منابع آن در چه جایی مصرف شود تاثیرات متفاوت بر متغیرهای کلان اقتصاد کشور می گذارند می گویند افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در صورتی که صرف اشتغالزایی شود اثرات مثبتی در اقتصاد کشور دارد و البته به گفته آنها این در شرایطی است که دولت توجه همه جانبه به مساله گرانی بنزین داشته باشد و در واقع تمامی دستگاه ها برای اجرای این طرح هماهنگی داشته باشند."

قیمت بنزین در حال حاضر در ایران لیتری ۱۰۰۰ تومان است.

پمپ بنزین
TASNIM

روحانی: ما هیچ چیز را در بودجه سال آینده گران نمی‌کنیم، مگر به مردم اعلام کنیم