Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. معاون استاندار آذربایجان غربی: ده نفر دستگیر شده‌اند

  علیرضا رادفر معاون استاندار آذربایچان غربی گفت "ده نفر از افرادی که قصد تحریک مردم را داشتند" در این استان دستگیر شده اند.

  آقای رادفر گفت اگر این افراد بی‌گناه باشند آزاد می شوند در غیر این صورت با آنها برخورد قانونی صورت می‌گیرد. او گفت در استان آذربایجان "اتفاق خاصی رخ نداده" و "تعداد معدودی از مردم هم که در خیابان امام ارومیه قصد تجمع داشتند با ارشادات صورت‌گرفته متفرق شدند."

 2. تجمع معترضان در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان مراغه

 3. تجمع اعتراضی در شاهین شهر

  View more on twitter
 4. توییت جان کری در مورد اعتراضات ایران

  جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در توییتر نوشت: "باید فروتن باشیم و بپذیریم که در مورد آنچه در ایران می‌گذرد کم می‌دانیم، هرچند اینقدر روشن است که این روزها متعلق به ایرانیان است نه هیچ کس دیگر. اما حق مردم برای اعتراض مسالمت‌آمیز و بیان آرزوهایشان حقی جهانی است و دولت‌ها در همه جای دنیا باید آن را رعایت کنند."

  View more on twitter
 5. عارف: رسانه ملی نباید بلندگوی یک جریان سیاسی باشد

  محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس ایران در توییتر نوشته که صداوسیما باید در رفتار خود تجدیدنظر کند.

  View more on twitter
 6. شلیک گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان در شاهین‌شهر

 7. انتقاد سناتور آمریکایی از توییت‌های ترامپ

  لیندسی گراهام، عضو مجلس سنای آمریکا از حزب جمهوری‌خواه گفته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا باید کاری بیش از توییت زدن در مورد اعتراضات ایران انجام دهد. او به شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس گفت: "تماشا کردن کافی نیست. آقای ترامپ در توییتر برای مردم ایران خیلی همدلانه می‌نویسد، اما نمی‌شود فقط توییت کرد. باید برنامه داشت."

 8. صد نفر در اراک دستگیر شده‌اند

  علی آقازاده، استاندار استان مرکزی می‌گوید صد نفر در جریان ناآرامی‌های اخیر دستگیر شده‌اند.

  او گفته "با تجمعات غیرقانونی به شدت برخورد خواهد شد."

  View more on twitter
 9. دادگستری استان مرکزی: آمار دقیقی از دستگیرشدگان به ما اعلام نشده

  View more on twitter
 10. روحانی: اگر مسئله‌ای وجود دارد مردم باید بدانند

  رییس جمهور ایران در جلسه هسئت دولت به وزرا و مسئولین اجرایی کشور گفت: "باید به طور روزانه با مردم مشکلات را در میان بگذارید، و اگر مسئله‌ای پیش می‌آید، مردم باید بدانند. اگر آنفلوانزا می‌آید و مشکلاتی را برای طیور ایجاد می‌کند، همان‌ لحظه اول مردم باید مطلع شوند؛ نه یک هفته بعد از بازار و آثار آن بفهمند. اگر جنسی در کشور ما به اندازه کافی نیست و باید واردات انجام بگیرد، قبل از آنکه بازار احساس کمبود کند، مسئول مربوطه باید احساس کند و آن کمبود را جبران کند. اگر مشکلی در مؤسسات اعتباری غیرقانونی وجود دارد، قبل از هر کس رئیس بانک مرکزی باید برای مردم توضیح دهد و اگر با تلاش فراوان اقدام مثبتی انجام دادیم باید برای مردم تبیین شود. اگر مشکل زیست محیطی داریم باید برای مردم توضیح دهیم. ما باید با مردم حرف بزنیم و صحبت کنیم. هیچ مسئولی نمی‌تواند بدون ارتباط و استمداد و توضیح با مردم در کار خودش موفق باشد."

 11. واکنش روحانی به حمایت ترامپ از اعتراض‌ها علیه حکومت ایران

  حسن روحانی در واکنش به حمایت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از اعتراض‌ها علیه حکومت ایران گفت: "این آقایی که امروز در آمریکا می‌خواهد با مردم ما همدردی کند، یادش رفته که چند ماه پیش ملت ایران را تروریست نامید. این آدمی که سر تا پایش علیه ملت ایران است حق ندارد برای مردم ایران دلسوزی کند."

  آقای روحانی با اشاره به تحریم‌های آمریکا و ممنوعیت صدور ویزای این کشور برای ایرانی‌ها گفت: "کسی که روزانه و به طور مداوم علیه ملت ایران تلاش می‌کند، نمی‌تواند دلسوز ملت ایران باشد. همچنین آن یکی دو کشور عرب منطقه نیز که در طول این چند سال علیه ملت ایران تلاش کردند هم نمی‌توانند برای ملت ایران دلسوزی بکنند."

 12. روحانی: اعتراض‌ها نباید امنیت مردم را مختل کند

  رئیس جمهور ایران در جلسه هفتگی کابینه گفت: "در عین حالی که از نقد استقبال می‌کنیم و دستگاه‌های مسئول کشور باید زمینه را برای انتقاد و اعتراض قانونی مردم، حتی راهپیمایی و اجتماع قانونمند آنها فراهم کنند و این حق مردم است، اما در عین حال نباید بگذاریم فضایی ایجاد شود که در آن فضا دوستداران انقلاب و مردم نگرانی برای زندگی‌ و امنیت‌شان ایجاد شود.. اگر شیوه‌ای برای بیان نقد انتخاب شود که بواسطه آن مردم در زندگی، کسب و کار، رفت و آمد و سرمایه گذاری، دچار تردید و نگرانی شوند و دشمنان ما دست‌افشانی و پایکوبی کنند، حتما شیوه ای غلط است."

  روحانی
 13. روحانی: نقد مردم فقط به اقتصاد نیست

  حسن روحانی در جلسه هیئت دولت درباره اعتراض‌ها گفت: "حل برخی از این‌ مسایل آسان نبوده و زمان‌بر است و دولت و ملت باید برای حل این مشکلات دست به دست بدهند."

  آقای روحانی گفت ریشه برخی از مشکلات اقتصادی مردم به سال‌های قبل برمی‌گردد و برخی‌ دیگر هم به همین ایام مربوط می شود و افزود: "دولت و ملت باید دست هم را گرفته و یکدیگر را یاری کنند؛ اما نقد مردم فقط به اقتصاد نیست، مردم راجع به فساد و شفافیت حرف دارند و می گویند مسایل باید شفاف باشد".

 14. اولین واکنش روحانی به اعتراض‌ها

  حسن روحانی در اولین واکنش به اعتراض‌ها و ناآرامی‌های اخیر در جلسه امروز هیئت دولت گفت: "طبق قانون اساسی و حقوق شهروندی، مردم در بیان انتقادات و حتی اعتراض‌شان کاملاً آزاد هستند؛ اما در عین حال باید توجه کنیم که نحوه انتقاد و اعتراض باید به گونه‌ای باشد که پایان آن منتهی به بهتر شدن شرایط کشور و زندگی مردم شود."

  View more on twitter
 15. استفاده از ماشین آب‌پاش برای متفرق کردن معترضان در تهران

  View more on twitter
 16. برنی سندرز: دولت ایران باید به حق اعتراض مردم احترام بگذارد

  برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت آمریکا توئیت کرد: "این حق تمام مردم است که علیه دولتشان سخن بگویند. دولت ایران باید به این حق احترام بگذارد و به صدای هزاران ایرانی که در سراسر این کشور برای فرصت‌ها و آینده بهتر تظاهرات می‌کنند توجه نشان دهد."

 17. بخشی از برنامه امروز #شما درباره اعتراض‌ها

  View more on twitter
 18. نماینده مجلس ایران: چهار تا آدم لاابالی را که به اموال عمومی تعرض می‌کنند، نمی توان آرام کرد

  حمیدرضا کاظمی نماینده مجلس ایران امروز درباره ناآرامی‌های استان لرستانبه اعتماد آنلاین گفت: "کسانی را که علیه همه مقدسات و جایگاه‌های قانونی نظام تخریب می‌کنند و شعار می‌دهند، چطور باید آرام کرد؟ نیروی انتظامی هدایتشان می‌کند که شعار دادید متفرق شوید و آنها متفرق نمی‌شوند و شروع می‌کنند به آتش زدن، باید با آنها چه کار کرد؟ چهار تا آدم لاابالی که به اموال عمومی تعرض می‌کنند را که نمی‌توانیم بگوییم آرامشان کنید."

  عضو مجمع نمایندگان استان لرستان همچنین گفت: "زمانی که طرف به اموال عمومی تعرض می‌کند نیروی انتظامی باید چه کار کند؟ باید نگاه کند؟ جریان معاند در حال مدیریت ماجرا است و مردم باید مراقب باشند که از این فضا سازی که ضد انقلاب می‌کند و به دنبال بهره برداری برای خودش است سو استفاده نکنند."

  روز شنبه گزارش‌هایی از تیراندازی در شهر دورود در استان لرستان و کشته و زخمی شدن تعدادی از معترضان منتشر شد. معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، کشته شدن دو نفر در اعتراضات دورود را تایید کرد اما گفت که در درگیری که منجر به کشته شدن این دو ‌شده "هیچ تیری از ناحیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی ما به سمت مردم شلیک نشده است."

 19. شعار 'مرگ بر دیکتاتور' در تهران

  View more on twitter
 20. گزارش خبرگزاری ایلنا از وضعیت تهران

  ایلنا در گزارشی درباره وضعیت تجمع‌های امروز در تهران نوشت: "خبرها حاکی از آن است که از ساعت ۱۸ بر شلوغی‌های میدان انقلاب و خیابان‌های منتهی به دانشگاه تهران بیش از پیش افزوده شده است و برخی از افراد دست به برپایی تجمعات چند نفره زده‌اند... در حال حاضر در چهارراه ولیعصر و فلسطین افراد زیادی با تجمع خود در حال شعار دادن هستند. نیروهای امنیتی و پلیس در تلاش برای متفرق کردن تجمع‌کنندگان هستند."