Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. تماس تلفنی روسای جمهوری فرانسه و اسرائیل درباره برجام
 2. دولت تونس در واکنش به اعتراضات اخیر مجموعه اصلاحاتی را اعلام کرد
 3. رئیس سازمان بنادرو دریانوردی ایران: کارکنان و خدمه نفتکش متاسفانه در ساعات اولیه حادثه جان باخته اند

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. رئیس قوه قضاییه جان باختن دریانوردان را تسلیت گفت

  صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه در پیامی جان باختن دریانوردان ایرانی را تسلیت گفت و خواستار بررسی دقیق علت بروز این سانحه شد.

  به گزارش میزان، آقای لاریجانی افزود: "ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران و ابراز همدردی با خانواده های داغدیده و عزادار، از متولیان رسیدگی اکیداً خواستار بررسی دقیق علت بروز این سانحه در جهت احیای حقوق آسیب دیدگان و ملت بزرگ ایران می باشم."

 2. ربیعی: از روز اول چینی‌ها گفتند که خدمه کشتی زنده نیستند

  علی ربیعی، رییس کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی گفت: "از روز اول چینی ها به ما اعلام کردند که از نظر آنان هیچ کدام از خدمه کشتی زنده نیستند اما ما با کورسوی امید عازم چین شدیم و از هیچ اقدامی دریغ نکردیم."

  به گزارش ایلنا، آقای ربیعی افزود: "علاوه بر چینی ها، کارشناسان هم اغلب معتقد بودند هیچ کدام از دریانوردان زنده نیستند اما با این حال ما به خاطر ذره ای امید، همه اقدامات را انجام دادیم و آرزوی ما این بود که حتی یکی دو نفر را به سلامت به دست بیاوریم."

  رئیس کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش با بیان اینکه نفتکش سانچی ۱۱ هزار و ۵۱۰ تن میعانات گازی را حمل می‌کرد و علاوه بر آن، حامل یک‌هزار و ۹۵۶ تن مازوت و ۱۱۸ تن گازوئیل نیز به‌عنوان سوخت موتور کشتی بود، گفت: "شدت و حجم انفجار امروز به اندازه‌ای بود که حرارت آن در برخی بخش‌های بدنه کشتی به ۹۰۰ درجه می‌رسید و وارد شدن به کشتی امکان‌پذیر نبود."

  نفتگش
 3. رهبر ایران حادثه جان باختن دریانوردان سانچی را تسلیت گفت

  آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران با صدور پیامی حادثه جان باختن کارکنان کشتی نفت‌کش سانچی را تسلیت گفت.

  در متن این پیام آمده است: " حادثه‌ تلخ و دلخراش جان باختن کارکنان کشتی نفت‌کش بر اثر آتش‌سوزی و غرق را، که حقاً مصیبت‌بار و تأثرانگیز است به خانواده‌های عزادار و بازماندگان آن عزیزان صمیمانه تسلیت عرض میکنم و تسلی و آرامش دلهای غمگین آنان را از خداوند متعال مسألت مینمایم. آن عزیزان در راه انجام وظیفه و خدمت به کشورِ خود جان باخته‌اند و این افتخار بزرگی است که شاید بتواند سنگینی بار این غم را کاهش دهد و دلهای مصیبت‌دیدگان را آرامش بخشد. از خداوند متعال رحمت و مغفرت بر آنان و صبر و اجر برای بازماندگان مسألت میکنم."

 4. تصویری از جعبه سیاه نفتکش سانچی

  View more on twitter
 5. نماینده مجلس ایران: هرچه زودتر باید از زندان‌ها بازدید کنیم

  View more on twitter
 6. ستاد حقوق بشر قوه قضاییه: در حوادث اخیر هیچ فردی به صرف بیان عقیده بازداشت نشد

  ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران در بیانیه‌ای در واکنش به گزارش حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد: "طی حوادث اخیر به هیچ عنوان افراد به خاطر انجام اعتراض‌های مسالمت‌آمیز و یا صِرف بیان عقیده بازداشت نشده‌اند و نیروهای انتظامی به عنوان مأمورین تأمین نظم و امنیّت جامعه با آموزش‌های لازم مستمر، نهایت خویشتنداری و تسامح را از خویش به نمایش گذاشتند که این امر مورد تشویق مردم نیز قرار گرفت."

  به گزارش انتخاب در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: "دولت ایران همواره خود را پاسخگوی مطالبات مشروع و قانونی شهروندان کشور از جمله حق مشارکت در امور سیاسی و اجتماعی، امنیّت و برپایی حق اجتماعات و تجمعات مسالمت‌آمیز می‌داند.حق اعتراض در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مورد شناسایی قرار گرفته و تضمین شده است."

 7. شاهرودی به توصیه پزشکان به آلمان رفتم

  View more on twitter
 8. هیات دولت فردا را عزای عمومی اعلام کرد

  در راستای غرق شدن نفتکش سانچی و کشته شدن تمام خدمه آن هیات دولت فردا را عزای عمومی اعلام کرد.

  View more on twitter
 9. برگزاری کنسرت در دانشگاه آزاد 'ممنوع شد'

  مهر نوشت: ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در بخشنامه ای اعلام کرد: "برگزاری کنسرت‌های موسیقی در محیط‌های دانشگاهی ممنوع است و واحدهای دانشگاهی تحت هیچ عنوان یا مراسمی مجاز به برگزاری آن نیستند."

  دانشگاه آزاد
 10. حسن روحانی به خانواده خدمه نفتکش سانچی تسلیت گفت

  حسن روحانی، رییس جمهور در پیامی درگذشت تمامی خدمه و پرسنل کشتی نفتکش سانچی در سواحل شرقی چین را به خانواده‌های آنان تسلیت گفت.

  به گزارش مهر، آقای روحاین در این پیام خود آورده است: "در عین حال از همه دستگاه های ذیربط از جمله وزارتخانه ‌های راه و شهرسازی، نفت و امور خارجه می خواهم با انجام اقدامات کارشناسی، علت وقوع این سانحة تأسف‌ بار را به دقت بررسی و پیگیری قانونی لازم را برای پیشگیری از حوادث مشابه و نیز احقاق حقوق ملت ایران و خانواده های آسیب‌ دیده به‌ عمل آورند."

 11. فرماندار سنندج: مرگ سارو قهرمانی ربطی به ناآرامی‌های اخیر نداشت

  محمد ابراهیم زارعی، فرماندار سنندج خبر مرگ سارو قهرمانی یک از دستگیر شدگان ناآرامی‌ها را که در شبکه های اجتماعی منتشر شد را تکذیب کرد.

  به گزارش ایرنا، آقای زارعی گفت: "فرد مورد نظر کانال ها ازعناصر وابسته به گروهک‌های تروریستی بود که به همراه یکی از مرتبطان خود در درگیری مسلحانه با ماموران در حاشیه شهر سنندج کشته شده بود."

  فرماندار سنندج همچنین افزود: "این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود که در سال ۹۱ قصد ترور یکی از هموطنان را در شهر سنندج داشت ولی با هوشیاری دستگاه امنیتی دستگیر و از سوی دستگاه قضایی به ۵ سال حبس محکوم شد."

  این در حالی است که روز گذشته نزدیکان یکی از شرکت‌کنندگان در اعتراضات اخیر در ایران می گوید جنازه او را بعد از ۱۱ روز ناپدید بودن تحویل گرفته اند.

  به گفته آنها، "سارو قهرمانی"، ۲۴ ساله، پس از شرکت در اعتراضات خیابانی سنندج ناپدید شده بود.

  قهرمانی
 12. نماینده مقیم سازمان ملل به خانواده خدمه نفتکش سانچی تسلیت گفت

  View more on twitter
 13. انتقاد خانواده دریانوردان ایرانی به عدم رسیدگی‌ به وضعیت آنها

  View more on twitter
 14. واکنش اژه‌ای درباره افشاگری‌های اخیر شهردار تهران

  View more on twitter
 15. ولید بن طلال برای آزادی‌اش در حال مذاکره با مقامات سعودی است

  یکی از مقامات ارشد عربستان گفته که ولید بن طلال، میلیاردر بانفوذ در حال مذاکره با مقامات این کشوربه منظور پایان دادن به حبس خود است. اما تاکنون در مورد شرایط مطرح شده توافقی صورت نگرفته است.

  ولید بن طلال یکی از حدود دویست شاهزاده و تاجر سعودی است که از دو ماه پیش در راستای برنامه مقابله با فساد در این کشور بازداشت شده است.

  ملک سلمان، ولیعهد عربستان با ایجاد کمیته مبارزه با فساد و بازداشت دهها نفر از جمله ولید بن طلال درصدد است تا گام هایی برای تحکیم پایگاه سیاسی و اقتصادی خود بردارد.

  ولید بن طلال پیشنهاد کرده که صدها میلیون دلار از دارایی خود را در مقابل آزادی اش پرداخت کند. اما این پیشنهاد او تاکنون پذیرفته نشده است. دارایی های او حدود ۱۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

  ولید بن طلال
 16. تماس فرمانداری سنندج با بهاره رهنما: اطلاعات غط ندهید، جوان‌ها تحریک می‌شوند

  View more on twitter
 17. مطهری: درخواست فراکسیون امید برای بازدید از اوین بی‌نتیجه ماند

  علی مطهری، نایب رئیس مجلس اعلام کرد که درخواست فراکسیون امید برای بازدید از زندان اوین بی‌نتیجه ماند.

  به گزارش خانه ملت، آقای مطهری افزود: "تعدادی از نمایندگان درخواست بازدید از بازداشتگاه‌ها را داشته‌اند اما تشکیل هر کمیته ای در این خصوص بستگی به نظر هیات رئیسه دارد، البته امروز طی جلسه‌ای این موضوع بررسی خواهد شد."

  مطهری
 18. دادستان تهران: اکثر دستگیرشدگان از طبقات پایین هستند

  عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در بیست و چهارمین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران درباره اتفاقات اخیر در ایران گفت: "اکثر متهمان دستگیر شده هجده تا سی و پنج ساله و از طبقات پایین اجتماع بودند. هم‌چنین در میان متهمان جمعیت نخبگانی دیده نمی‌شد و در صورت حضور، تعداد آن‌ها بسیار کم بود؛ ضمن این که اقدامات این متهمان مانند آتش زدن پرچم یا تخریب اموال بیت‌المال که در تعارض با منافع ملی است."

  به گزارش ایسنا، آقای دولت آبادی اضافه کرد که حدود ۴۴۰ نفر از دستگیرشدگان اعتراضات اخیر در تهران آزاد شدند.

  دادستان تهران
 19. استاندار تهران: ما اسامی بازداشت‌شدگان را نداریم، از قوه قضاییه بپرسید

  View more on twitter
 20. تجمع کارگران کیش چوب مقابل سازمان منطقه آزاد کیش

  View more on twitter