Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. هشدار روسیه درباره لغو برجام
 2. احتمال تعطیلی دولت ترامپ

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. پاکستان بخش پشتو رادیو اروپای آزاد را تعطیل کرد

  وزارت کشور پاکستان رادیو پشتو اروپای آزاد در اسلام‌آباد را تعطیل کرده است.

  این رادیو متهم به پخش برنامه‌هایی علیه منافع ملی پاکستان شده است.

  رئیس رادیو اروپای آزاد از تعطیلی این رادیو ابراز نگرانی کرده و خواهان کسب اطلاعاتی بیشتر در این باره شده است.

 2. ده پناهجوی سوری در بوران جان باختند

  ده پناهجوی سوری در هنگام عبور از مناطق کوهستانی لبنان به خاطر سردی هوا جان خود را از دست دادند.

  مقام‌های لبنانی گفتند این افراد در بوران گیر افتادند. بیشتر جان‌باختگان زنان و کودکان بودند.

 3. فیلیپین اشتغال به کار شهروندانش را در کویت متوقف کرد

  فیلیپین اشتغال به کار شهروندانش را درکویت متوقف می کند. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که گزارش هایی درباره آزار جنسی و مرگ شماری از زنان فیلیپین در کویت منتشر شد.

  رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین در سخنانی در این رابطه گفت که اخیرا 4 زن پس از آن که مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند، دست به خودکشی زدند.

  وزیر کار فیلیپین گفته که فرستادن نیروی کار از این کشور به کویت تا انجام تحقیقات به حال تعلیق در می آید. فعالان حقوق بشر اغلب نسبت به سوءاستفاده و آزار جنسی کارگران مهاجر در کشورهای حاشیه خلیج فارس ابراز نگرانی کرده اند.

 4. سائلام رسما سرمربی تراکتور سازی تبریز شد

  View more on twitter
 5. گل نشدن پنالتی استقلال در بازی با پدیده

  View more on twitter
 6. بازداشت یک وکیل حقوق بشر چین که خواستار تغییر قانون اساسی کشور شده بود

  در چین یک وکیل حقوق بشر بازداشت شده است. بازداشت یو ونشنگ در حالی صورت گرفته که روز گذشته او در نامه سرگشاده ای خواستار تغییراتی در قانون اساسی چین شده بود. در اوایل هفته مقامات به او اطلاع دادند که مجوز وکلاتش لغو شده است. چین مدعی حکومت قانون در این کشور است. اما در چند سال گذشته صدها وکیل حقوق بشر به عنوان بخشی از برنامه سرکوب گسترده مخالفان در این کشور بازداشت شدند.

 7. بدلیل افزایش غلظت گرد وغبار تمامی مدارس شهرهای اهواز فردا تعطیل است

  View more on twitter
 8. گرد و خاک شدید در اهواز باعث لغو بازی تیم‌های فولاد خوزستان و پیکان شد

  View more on twitter
 9. گلوله باران سنگین منطقه کردنشین عفرین توسط ترکیه

  گزارش ها ازگلوله باران سنگین منطقه عفرین توسط ارتش ترکیه خبر می دهد. این منطقه مرزی که در شمال سوریه واقع است در کنترل کردهای سوریه قرار دارد. به گفته کردها دهکده‌های واقع در این منطقه هدف بمباران سنگین قرار گرفته اند. نیروهای ترکیه در تدارک آغاز حمله ای به این منطقه هستند. ترکیه، نیروهای کرد در عفرین را تروریست می خواند و گفته که آن ها با نیروهای کردی که در داخل ترکیه دست به آشوب می زنند، ارتباطات نزدیکی دارند.

 10. امام جمعه مشهد: باید تلاش کرد تا سطح معیشتی طلاب بالا رود

  احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد گفته است: "اگر امروز وضعیت اقتصادی طلبه مناسب نباشد، خطرهای مختلفی بنای روحانیت و حوزه را تهدید می کند."

  امام جمعه مشهد که در همایش بزرگداشت عالم واقف مرحوم میرزا ابوصالح رضوی صحبت می کرد همچنین گفت: "اقتصاد در بعضی جریان ها نقش اول را دارد و امروز مسئله تامین زندگی طلاب امر مهمی است و همه کسانی که در این زمینه دستی در آتش داشته و متولی تامین معیشت طلاب هستند، فعالیت خود را گسترش دهند و سعی خود را در این زمینه انجام دهند چرا که باید سطع معیشیتی طلاب توسعه یابد."

  به گفته امام جمعه مشهد باید تلاش کرد تا حتی الامکان سطح معیشتی طلاب را بالا برد تا طلبه فردی مستغنی باشد و با آرامش خاطر درس بخواند و فعالیت های خدماتی خود را انجام دهد.

  علم الهدی
 11. خودرویی در برزیل به میان جمعیت رفت و یک نفر را کشت

  ورود یک خودرو به داخل جمعیت درساحل توریستی کوپاکابانای در برزیل به کشته شدن یک کودک و زخمی شدن بیش از ۱۰ نفر منجر شده است.

  تصاویر تلویزیونی مجروحان این حادثه را نشان داده در حالی که به آن ها کمک های اولیه پزشکی رسانده می شود. این تصاویر همچنین خودروی را نشان داده که به شدت آسیب دیده است.

  رسانه های محلی گزارش داده اند راننده خودرو که در صدد متواری شدن از صحنه تصادف بود بازداشت شده است.

  او به هنگام بازداشت گرفتار حمله بیماری سرع شده است. گزارش شده که پلیس در این خودرو داروی درمان بیماری صرع پیدا کرده است.

 12. فرستادن ربات زیردریایی به محل سانحه نفتکش سانچی

  قرار است امروز ربات جستجوگر زیردریایی به درون نفتکش غرق شده ایرانی فرستاده شود تا از آخرین وضعیت این نفتکش و سرنشینان آن اطلاعات جدیدی بدست آورد.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، براساس اعلام شرکت ملی نفتکش ایران تیمی به منطقه ای که نفتکش سانچی در آن جا دچار سانحه شد اعزام می شود تا با استفاده از ربات بتواند از وضعیت نفتکش، بررسی وضعیت اجساد باقیمانده احتمالی، میزان آسیب دیدگی سازه و ساختمان اصلی نفتکش و همچنین برآورد مقدار آلودگی ایجاد شده، اطلاعاتی کسب کند.

  ربات جستجوگر
 13. تغییر ساختار و معاونان وزارت خارجه ایران

  View more on twitter
 14. ترکیه هر گونه پیشنهادی را برای مشارکت در اتحادیه اروپا رد می‌کند

  ترکیه گفته که هر گونه پیشنهادی را برای مشارکت در اتحادیه اروپا رد می کند. عمر چلیک، وزیر امور اتحادیه اروپا ترکیه به خبرگزاری رویترز گفته که کشورش هیچ گونه برنامه ای در این مورد ندارد. اتحادیه اروپا در مورد سرکوب افرادی که ظن آن می رود در کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ ترکیه نقش دارند، ابراز نگرانی کرده است.

  آقای چلیک هشدار داده که با توجه به شرایط فعلی دلیلی ندارد که ترکیه به توافقش با اتحادیه اروپا پایبند باشد. براساس این توافق قرار بود اتحادیه اروپا در قبال تسریع مذاکرات مربوط به عضویت ترکیه در این اتحادیه، مانع از ورود سیل پناهجویان به اروپا شود.

 15. برگزاری نماز باران در اصفهان

  View more on twitter
 16. نماینده روسیه در اتحادیه اروپا: نیروهای نظامی روسیه بیمارستان‌های سوریه را هدف قرار نداده‌اند

  ولادیمیر چیزوف، نماینده روسیه در اتحادیه اروپا گفته است که نیروهای نظامی کشورش بیمارستان ها را در سوریه هدف قرار نداده اند. آقای چیزوف در مصاحبه ای با بی بی سی گفت که انجام اشتباهات اجتناب ناپذیر است، اما هدف روسیه هرگز تخریب ساختمان های سوریه نبوده است. او اتهامات یکی از موسسات تحقیقاتی آمریکا را که گفته روسیه و سوریه عمدا به بیمارستان ها حمله می کنند رد کرده و افزده شواهدی برای چنین ادعاهایی وجود ندارد.

 17. اعتراض پناهجویان مسلمان روهینگیا به بازگرداندن آن‌ها به میانمار

  صدها پناهجوی مسلمان روهینگیایی که در اردوگاههای مرزی در بنگلادش زندگی می کنند در مخالفت با طرح هایی که قصد بازگرداندن آن ها را به میانمار(برمه) دارد، دست به اعتراض زدند. این پناهجویان با سردادن شعارهایی خواستار آن شدند تا قبل از بازگردانده شدن به میانمار شهروندی آن در این کشور به رسمیت شناخته شود و امنیت شان هم تضمین شود. صدها مسلمان روهینگیایی در تابستان گذشته در پی شدت گرفتن درگیری ها در میانمار به بنگلادش گریختند.

 18. آزمایشی برای تشخیص سریع انواع سرطان

  پژوهشگران روش جدیدی را برای تشخیص سرطان تنها با یک آزمایش ارائه کردند. این روش امکان اقدام سریع برای درمان و جلوگیری از پیشروی بیماری را فراهم می کند. بیشتر در این مورد بخوانید.

  سلول های سرطانی
 19. مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران از وخیم بودن شرایط سدهای این شهر خبر داد

  محمد رضا بختیاری، مدیرعامل آب منطقه ای تهران گفته که براساس آمار میزان بارندگی در تهران ۳۵ میلی متر بوده که نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد منفی است.

  به گزارش خبرگزاری ایسنا آقای بختیاری با اشاره به میزان کم بارندگی افزوده: "حجم مخازن سدهای استان تهران نسبت به سال گذشته ۱۶ میلیون مترمکعب منفی است که همین مسئله وخیم بودن شرایط سدهای تهران را نشان می دهد."

  مدیرعامل آب منطقه ای تهران همچنین گفته: "فعلا به فکر جیره بندی منابع آبی نیستیم، اما لازم است که مشترکان نکات لازم در مصرف آب را رعایت کنند."

  سد های تهران
 20. آخرین وضعیت جسمانی مسعود کیمیایی در بیمارستان

  View more on twitter