Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. درخواست از سوی دولت روحانی برای بازدید از بازداشتگاه‌ها
  2. معاون فرهنگی شهرداری تهران 'استعفا داد و مشاور شهردار شد'
  3. وزارت خارجه ایران درباره یک میزگرد تلویزیونی بیانیه داد
  4. حضور هاشمی شاهرودی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت
  5. اعتراض به قرآن مطلا و اجرای حکم قطع دست در مشهد

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

سفر مایک پنس، معاون ترامپ به مصر

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در آغاز سفری دوره ای به خاورمیانه وارد مصر شده است. قرار بود این سفر پیشتر انجام شود، اما به دلیل واکنش خشم آلود به تصمیم آقای ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل این سفر با تاخیر انجام شده است.

آقای پنس دراین سفر با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر دیدار و گفتگو خواهد کرد. انتظار می رود که محور اصلی مذاکرات آن ها مسائل امنیتی باشد.

مایک پنس پس از مصراز اردن و اسرائیل هم دیدار خواهد کرد.

رهبران فلسطینی به دلیل تغییر سیاست آمریکا در قبال بیت المقدس گفته اند که تمایلی به دیداربا آقای پنس ندارند.

مایک پنس
EPA

مولوی عبدالحمید: برخی مواد قانون اساسی ایران نیاز به تغییر دارد

ILNA
ILNA

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان از نیاز قانون اساسی ایران به تغییر گفته است.

او در نماز جمعه زاهدان گفته "اسلام و قانون اساسی تفاوت و تبعیض را مردود می‌دانند. البته برخی مواد قانون اساسی نیاز به تغییر دارد، اما همین قانون اساسی فعلی نیز بسیاری از حقوق ایرانیان را تضمین کرده است. همۀ اقوام ایرانی بر اساس قانون با هم برابرند".

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفته "همه مشکلات و فشارهای مردم اقتصادی نیستند؛ فشارهای سیاسی و اجتماعی نیز باید برطرف شوند و همه مردم ایران در چارچوب قانون اساسی آزاد باشند. بیکاری و معیشت مردم از دیگر مشکلاتی است که باید مسئولین برای آن چاره‌اندیشی کنند. آزادی‌های مذهبی نیز که طبق قانون اساسی مشروع دانسته شده است باید تامین شده و به خواسته‌های مردم توجه شود".

'تأمین اجتماعی ایران واردکننده رسمی آیفون شد'

مهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به خبرگزاری تسنیم گفته بعد از اجرای رجیستری، قیمت گوشی‌های موبایل تا ۲۵ درصد رشد داشته و سودآوری این بخش به اندازه‌ای بوده که یکی از شرکت های تأمین اجتماعی نیز به واردات آیفون روی آورده است".

معاون اول حسن روحانی: نباید جوانان داخل و خارج کشور را اینقدر اذیت کرد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران در مراسم افتتاح همزمان طرح های صنعتی و دارویی در استان البرز: ما اگر خوب به جوانان اتکا کنیم، خوب توجه کنیم و برای شان فضای خوب کار درست کنیم می توانیم به نتیجه برسیم. این جوانان را نباید اینقدر اذیت کرد، این ظلم به جوانان است چه آنهایی که در این کشور مانده‌اند و می خواهند کار کنند، ما مدام بیاییم و برای شان مشکل درست کنیم چه آنهایی که خارج هستند و می خواهند بازگردند و فکر کنیم سبک مدیریتی درستی است، این کار والله درست نیست. این کار فراری دادن مغزها و بلا استفاده نگاه داشتن آنهاست.

دست کم ۱۱ نفر در تصادف اتوبوس در شمال غرب ترکیه کشته شدند

مقامات محلی می گویند، در یک تصادف اتوبوس در بزرگراهی در شمال غرب ترکیه دست کم ۱۱ نفر جان باخته اند. این اتوبوس حامل خانواده هایی بوده که برای گذراندن تعطیلات مدرسه ای و بازی اسکی سفر می کردند.

حدود ۴۶ نفر دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند. این اتوبوس در حال حرکت از پایتخت آنکارا به مقصد منطقه تفریحی اولوداگ در نزدیکی شهر بورسا بوده است. گزارش ها می گویند اتوبوس در منطقه اسکیشیور با درختان برخورده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد طبق آمار رسمی سال ۲۰۱۶ در این کشور بیش از میلیون مورد تصادف ثبت شده و ۷ هزار و سیصد نفر کشته شده اند.

#زی_طلبگی؛ واکنش به درخواست علم‌الهدی برای ارتقاء سطح معیشت طلبه‌ها

اروند پویا

بی‌بی‌سی

احمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد دیروز، جمعه 29 دی در همایشی در حوزه علمیه نواب در مشهد گفت: "سطح معیشتی طلاب باید توسعه یابد." او که درباره اهمیت و نقش حوزه‌های علمیه و اهمیت "اقتصاد طلبگی" سخن می‌گفت درباره وضعیت مالی طلبه‌ها گفته: "اگر طلبه نتواند به عنوان یک عنصر مستغنی از بسیاری جریان های اجتماعی زندگی کند، خطرهای مختلفی بنای روحانیت و حوزه را تهدید می‌کند."

واکنش‌های توییتری به این سخنان علم‌الهدی که در روز تعطیل روزنامه‌ها، در فضای مجازی منتشر شده بود، آمیخته‌ای است از مشاهدات، قضاوت‌ها و یادآوری‌ها.

بخشی از کاربران از بودجه حوزه‌های علمیه و حمایت‌های همه جانبه حکومتی از طلبه‌ها انتقاد می‌کنند؛ معافیت از خدمت سربازی، دریافت حقوق در هنگام تحصیل، کار نکردن و نداشتن شغل و حق بیمه ویژه از جمله «امتیاز»هایی است که کاربران توییتر می‌گویند طلبه‌ها به نسبت دانشجوها یا کارمندان از آنها برخوردارند. در کنار این تفاوت‌ها، بعضی از کاربران با ارجاعاتی به #کشتی_مطلا و "کاخ-مدرسه‌ها" نسبت به "تجمل‌گرایی و مادی‌گرایی" در نهادهای مذهبی انتقاد می‌کنند.

اشاره به ماجرای #اشکنه_پیاز که راهکار پیشنهادی آقای علم‌الهدی در سال91 برای سفره خانواده‌ها بود، یادآوری بعضی دیگر از کاربران است برای مقایسه زندگی بخشی از جامعه که روحانیون قرار بود سطح زندگی‌شان را با آنها منطبق کنند، اما حالا با «خودروهای شاسی بلند» می‌رانند و «چک‌های میلیونی» نقد می‌کنند و دغدغه معیشتی‌شان از مهم‌ترین تریبون‌ها مطرح می‌شود. نوک تیز انتقادهای این کاربران اینجا به دین حکومتی است و عدم استقلال نهادهایی که افتادنشان در دامان حکومت آنطور که نظر بعضی از کاربران است موجب قهقرا و انحطاط قشر روحانیت می‌شود.

اما بعضی دیگر از کاربران با تکیه بر مشاهدات خودشان در حوزه علمیه یا نقل قول از دوستانشان مدعی‌اند "اکثریت طلبه‌ها زندگی فقیرانه‌ای دارند" و در امور زندگی هشت‌شان گرو 9 است. آنها می‌گویند معیشت عامه طلاب در سطح تهی‌دستان جامعه است و "بخش کوچکی از طلبه‌ها که دستشان به دهانشان می‌رسد، خودشان از خانواده‌های مرفهی هستند."

  • زی طلبگی یک اصطلاح فقهی است که به ایماژ و تمام جلوه‌های مشهود از زندگی یک طلبه اطلاق می‌شود.

View more on twitter
View more on twitter
View more on twitter

شرکت‌های بیمه گر ربات جستجوگر به محل نفتکش سانچی فرستاده‌اند

محسن بهرامی، سخنگوی شرکت ملی نفتکش درباره ربات اعزام شده به سانچی گفته این ربات از سوی شرکت های بیمه گر اعزام شده و قرار است تا منشا آلودگی و خسارات به کشتی ها را بررسی کند. آقای بهرامی همچنین گفته ما همچنین در مورد اجساد پرسنل نفتکش هم درخواست ویژه داشتیم تا اطلاعاتی برای ما کسب کنند و بررسی شود که آیا قابل خارج کردن هست یا خیر.

سانچی
ilna

مدارس و مراکز دانشگاهی ۱۸ شهرستان استان خوزستان به دلیل گردو خاک شدید فردا تعطیل است

مدیریت بحران استان خوزستان اعلام کرد که به علت تداوم غلظت بالای گرد وغبار در این استان، مدارس و مراکز دانشگاهی ۱۸ شهرستان این استان فردا یکشنبه اول بهمن تعطیل است. اهواز، آبادان، دزفول، شوش، شوشتر و رامهرمز از جمله این شهرها هستند. براساس این گزارش ادارات هم با دو ساعت تاخیر فعالیت خود را شروع می کنند.

بازداشت خلبان 'به دلیل مستی' دقایقی قبل از پرواز

بریتیش ایرویز
pa

پلیس خلبان یک هواپیمای بریتش ایرویز را به دلیل مستی دقایقی قبل از پرواز از لندن بازداشت کرد.

پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ که قرار بود شب گذشته (جمعه ۲۰ ژانویه) لندن را به مقصد جزیره موریس ترک کند، به دلیل بازداشت خلبان و جایگزین کردن یک خلبان دیگر با سه ساعت تاخیر انجام شد. سخنگوی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز با ابراز تاسف از تاخیر پیش آمده گفت که این مساله به دقت بررسی خواهد شد.

روزانه ۴۳ نفر در ایران در حوادث ترافیکی کشته و ۹۱۰ نفر مجروح می‌شوند

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی ایران از وجود ۵۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در این کشور خبر داده و گفته "روزانه ۴۳ نفر در کشور به دلیل حوادث ترافیکی جان خود را ازدست می دهند و ۹۱۰ نفر نیز مجروح می‌شوند".

'با دستور آیت الله خامنه ای ارتش و سپاه باید از کارهای اقتصادی غیرمرتبط خارج شوند'

وزیر دفاع ایران
tasnim
وزیر دفاع ایران

سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع ایران در پاسخ به این سئوال که "آیا دولت برای پیگیری واگذاری‌ها در ارتش و سپاه به وزارت دفاع مسئولیتی داده است" گفته "مسئولیت این کار از طرف مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا به ستاد کل نیروهای مسلح واگذار شده و ستاد کل در کل نیروهای مسلح این موضوع را دنبال می‌کند تا این نیروها از کارهای اقتصادی غیرمرتبط به هر دلیل، خارج شوند".

آقای حاتمی گفته "خوشبختانه آن چیزی که حداقل در حوزه وزارت دفاع است و باید واگذار شود، عمدتاً مربوط به بازار سرمایه است که ما باید از مدیریت آنها خارج شویم، بنابراین نیازی به استفاده از ظرفیت سازمان خصوصی‌سازی نیست و این کار در بازار سرمایه قابل انجام است".

دادستان تهران خواستار دریافت مستندات فساد در شهرداری تهران شد

انتقاد مذاکره کننده ایران از توصیفات به کار رفته درباره برجام

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن و از مذاکره کنندگان اتمی، درباره برنامه اخیر تلویزیون رسمی ایران که در آن متن برجام "دیکته شده از سوی آمریکا" عنوان شده واکنش نشان داده است. وزارت خارجه ایران امروز درباره این برنامه بیانیه ای منتشر کرده است.

View more on twitter

هند: چهار نفر در تبادل آتش در منطقه مورد مناقشه کشمیر کشته شده اند

مقامات هند می گویند سه غیرنظامی و یک تن از نیروهای امنیتی این کشور در تازه ترین مورد از تبادل آتش با نیروهای پاکستانی در منطقه مورد مناقشه کشمیر کشته شده اند. بدین ترتیب تعداد افرادی که در سه روز گذشته در این منطقه کشته شده اند به ده نفر رسیده است. افزایش تنش اخیر در منطقه منجر به پرتاب خم پاره و شلیک گلوله در امتداد خط کنترل مرزی شده است. این خط مرزی مرز واقعی میان دو بخش کشمیر است. در کشمیر تحت کنترل هند، هزاران نفر روستاها را ترک کرده و مدارس بسته شده اند.

۱۵ پناهجوی سوری در اثر سرما و کولاک برف جان باختند

جسد یخ‌زده پانزده نفر از جمله چند کودک در مناطق کوهستانی مرز سوریه و لبنان پیدا شد.

به گفته مقامات لبنانی، دو جسد امروز و سیزده جسد دیگر روز گذشته (جمعه ۱۹ ژانویه) در این منطقه پیدا شده است.

به گزارش رسانه‌های محلی این افراد قصد داشتند به وسیله قاچاقچی‌ها از راه کوهستان از درگیری‎های سوریه فرار کنند و به لبنان برسند که گرفتار کولاک و برف شدید شدند.

در حال حاضر بر اساس آمار رسمی یک میلیون سوری به لبنان پناهنده شده‌اند اما منابع غیررسمی تخمین می‌زنند که یک میلیون و پانصد هزار پناهجوی دیگر سوری به طور غیر رسمی در لبنان هستند.

۲۲ ورزشکار کره شمالی در المپیک زمستانی کره جنوبی شرکت می‌کنند

کمیته ملی المپیک اعلام کرده که ۲۲ ورزشکار کره شمالی در المیپک زمستانی که قرار است ماه آینده در کره جنوبی برگزار شود، شرکت می کنند. رئیس کمیته ملی المپیک همچنین گفته که تیم های کره شمالی و کره جنوبی تحت یک پرچم و تحت نام کره در مراسم گشایش بازی ها رژه خواهند رفت. به گفته رئیس کمیته ملی المپیک این لحظه ای هیجان انگیز برای همه مردم دو کره و تمام جهان خواهد بود.

سخنگوی شورای نگهبان: درباره جنست کاندیداها به جمع بندی نهایی نرسیدیم

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درباره تعریف شاخص های رجل سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری گفته "در حال ویرایش نهایی جمع بندی نظرات هستیم و امیدواریم تا انتخابات بعدی این کار تمام شوداما در رابطه با جنسیت کاندیداها نیز هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم".

درباره اصطلاح رجل سیاسی که در قانون اساسی ایران ذکر شده، تفاسیر متفاوتی وجود دارد. گروهی از مفسران زنان را هم واجد شرایط نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری می دانند اما شورای نگهبان که مطابق قانون مسئول تایید صلاحیت نامزدهای این انتخابات است تاکنون صلاحیت هیچکدام از زنان داوطلب نامزدی را تایید نکرده است.

ترانه مرگ قو با صدای حبیب از تلویزیون رسمی ایران پخش شد

پلاسکو و پلاسکویی‌ها، یک سال بعد

مقاله ای درباره یک سال پس از فاجعه آتش سوزی ساختمان پلاسکو

TASNIM
TASNIM

پلاسکو یکی از زیان‌بار ترین حوادث تاریخ معاصر است. لحظه فروریختن پلاسکو را بسیاری از ایرانیان به طور مستقیم دیدند. این واقعه تاثیر زیادی روی جامعه گذاشت و در ساز این حیث واقعه پلاسکو جزو تاثیرگذارترین وقایع تاریخ معاصر است که به شدت بخش‌ّهای مختلف جامعه را درگیر خود کرده است.

اگرچه تاثیر این واقعه با گذشت زمان کمی فرو نشته، اما داغ آن به هر بهانه‌ای تازه می‌شود. با وقوع هر فاجعه عمومی‌ای در ایران، نظیر آنچه در نفت‌کش سانچی به وقع پیوست، باز هم نام پلاسکو به میان می‌آید و تصویر تراژیک فروپاشی برج ۱۷ طبقه، پیش چشم می‌آید.

ایرانیان از پارسال تا به الان بارها حادثه پلاسکو را پیش خود مرور کرده و سیر وقایع را تا به امروز دنبال کرده‌اند. در روزهای منتهی به سالگرد واقعه، همه جا دوباره صحبت از پلاسکو است: پلاسکو و سوال‌های زیادی است که جامعه ایرانی دنبال پاسخ‌هایی قانع‌کننده برای آنها می‌گردد. اما چقدر از این سوال‌ها جواب‌های روشنی دارند؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه: آماده رفع مشکل باروری ابرها هستیم

وزارت نفت ایران: بیشتر سهم شرکت ملی نفتکش متعلق به وزارت رفاه است

وزارت نفت ایران بیانیه ای منتشر کرده و درباره فاجعه آتش سوزی و غرق نفتکش سانچی متهلق به رکت ملی نفتکش که به کشته شدن خدمه آن منجر شده بیانیه ای منتشر کرده و درباره مالکیت شرکت ملی نفتکش توضیح داده است.

این بیانیه می گوید: افکار عمومی اطلاع نداشت که شرکت ملی نفتکش ایران در سال ‌های گذشته و در جریان خصوصی‌ سازی از شرکت ملی نفت ایران منفک شده و ۶۶ درصد سهام آن به هلدینگ شرکت سرمایه ‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و صندوق بازنشستگی کشوری از زیرمجموعه ‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واگذار شده و ۳۴ درصد باقیمانده در اختیار صندوق بازنشستگی صنعت نفت، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت قرار دارد و به همین دلیل وزارت نفت یا شرکت ملی نفت ایران از لحاظ قانونی نمی‌ تواند دخالت موثری در اداره شرکت ملی نفتکش داشته باشد.

خبرنگار ایلنا: گفتند از احمدی‌نژاد در جلسه مجمع عکاسی نکنید

گزارش روزنامه شرق از درمان بیماری هاشمی شاهرودی: در ايران قابل انجام بود

.
.

روزنامه شرق در گزارشی که امروز منتشر کرده نوشته "حواشی پیش‌آمده برای سفر مهدی هاشمی‌شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به آلمان حالا پای وزارت بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس را هم به این موضوع باز کرده است. سخنگوی وزارت بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت اعلام کرده‌اند تمام اقداماتی که در خارج از کشور برای آقای شاهرودی انجام شده، با همان کیفیت و تأثیر در داخل کشور هم قابل انجام بوده است. در همین باره، ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت که با پایگاه خبری وبدا گفت‌وگو کرده، قصور در رسیدگی به بیماری یکی از مقامات سیاسی کشور که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده را اظهارنظری غیرمسئولانه و خلاف واقع خواند. او گفت: از ابتدا در جریان جزئیات درمان این مقام سیاسی کشور بودیم و اقدامات و توصیه‌های کاملا علمی و مطابق آخرین پیشرفت‌های روز دنیا در داخل کشور برای ایشان انجام شده است".

گرد وغبار باعث تعطیلی شهرهای خوزستان شد

نماینده مجلس ایران به اجرای حکم قطع دست در مشهد اعتراض کرد

ابراز نگرانی یک چهره سیاسی از بی توجهی مقام ها به پیام اعتراضات اخیر

سخنگوی شورای نگهبان: بودجه ما از پول تو جیبی برخی مسئولین کمتر است

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در ایران از مسائلی که اخیرا در خصوص بودجه شورای نگهبان در رسانه‌ها مطرح می شود، انتقاد کرده و گفته است "آقایان باید با انصاف این موضوع را نگاه کنند، بودجه شورای نگهبان از پول تو جیبی برخی مسئولین کمتر است".

محمود هاشمی شاهرودی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام حاضر شد

محمود هاشمی شاهرودی که در هفته های اخیر در بیمارستانی در آلمان بستری بوده و به تازگی به ایران باز گذشته، امروز ریاست مجمع تشخیص مصلحت را بر عهده داشته است. روسای جمهور، قوه قضائیه و مجلس در تصاویری که از این نشست منتشر شده، حضور ندارند.

mehr
mehr
mehr
mehr

جهانگیری: آزاد راه تهران - شمال به یکی از داستان های دنباله دار تبدیل شده

وزارت خارجه ایران در رد گفته های یک مدیر خبرگزاری فارس بیانیه داد

به دنبال برگزاری میزگردی در یکی از برنامه های تلویزیون رسمی ایران که در آن گفته شده "متن برجام دقیقا همان چیزی است که ۱۴ ماه قبل از امضا شدن توسط یک موسسه آمریکایی نوشته شده بوده و آمریکایی‌ها فقط به مذاکره کنندگان ایرانی دیکته گفته‌اند" وزارت خارجه ایران بیانیه ای منتشر کرده و ضمن رد این اظهارات گفته "مردم فریب صحنه‌سازی‌های سیاسی مخالفان برجام را نمی‌خورند".

یاسر جبرائیلی از مدیران خبرگزاری فارس وابسته به سپاه در این میزگرد این موضوع را بیان کرده بود.

صالحی امیری از معاونت شهردای تهران 'استعفا داد'

محمدعلی نجفی شهردار تهران گفته است که رضا صالحی امیری معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری از سمت خود استعفا داده است. آقای نجفی گفته معاون پیشین اینک مشاور شهردار است. گزارش ایسنا در این باره

آقای صالحی امیری هفته گذشته به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده بود. او گفته این سمت شغل محسوب نمی شود.

آقای صالحی امیری در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی معاون وزارت اطلاعات ایران بوده است.

دستیار ویژه حسن روحانی: درخواست بازدید از بازداشتگاه‌ها را داده‌ایم

شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در امور حقوق شهروندی گفته است "درخواست بازدید از بازداشتگاه‌ها را داده‌ایم، این درخواست در حال بررسی است ولی هنوز بازرسی انجام نشده است".

فراکسیون امید مجلس هم خواستار بازدید از بازداشتگاه ها شده اما هنوز با این درخواست موافقت نشده است.

در جریان اعتراض‌ها و ناآرامی‌ها دی ماه بیش از ۲۰ نفر کشته و دست کم ۱۷۰۰ نفر در نقاط مختلف ایران بازداشت شدند.

در روزهای اخیر بسیاری از فعالان و کاربران شبکه‌های اجتماعی از "تکرار سناریوی کهریزک" ابراز نگرانی کرده و خواهان اطلاع‌رسانی شفاف درباره بازداشت‌شدگان و دسترسی آنها به وکیل و رسیدگی به پرونده آنها در روند قضایی قانونی شده‌اند.

مجلس ایران بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ را هفته آینده آغاز می‌کند

بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل در ایران از یکشنبه آینده (هشتم بهمن) در مجلس آغاز می شود. رسیدگی به این لایحه در صورت نیاز در سه نوبت صبح، بعدازظهر و شب خواهد بود و پیش بینی می شود که بررسی لایحه بودجه ۹۷ در کمتر از دو هفته پایان یابد. گزارش خبرگزاری رسمی ایران درباره بررسی بودجه در مجلس

یک سال از حادثه پلاسکو گذشت

امروز اولین سالگرد فروریختن ساختمان تجاری اداری پلاسکو در تهران است. این ساختمان ساعاتی پس از آتش سوزی در آن، در حالی که آتش نشان ها مشغول اطفای حریق در آن بودند، فرویخت و به مرگ ۱۶ آتش نشان منجر شد. یک سال پس از این حادثه هنوز بازسازی آن شروع نشده و به گفته خبرگزاری تسنیم وضعیت مغازه های باقی مانده آن هم نامشخص است که به نارضایتی آنها دامن زده است.

tasnim
tasnim
tasnim
tasnim

'برای رفع مشکلات همکاری با بانک‌های بزرگ، گفت‌وگوهایی را با اروپا آغاز کرده ایم'

مجید تخت روانچی معاون دفتر سیاسی حسن روحانی رئیس جمهور ایران به خبرگزاری ایسنا گفته گفت و گوهایی را با اروپایی‌ها درباره چگونگی رفع مشکلات همکاری بانک های بزرگ با ایران آغاز کرده‌ایم. البته خود اروپایی‌ها نیز به دنبال رفع این مشکلات هستند. دولت‌های اروپایی می‌دانند اینکه بانک‌های بزرگ دنیا حاضر به کار با ایران نیستند مشکل بزرگی است که می‌تواند در روابط تجاری‌شان با ما تاثیر بگذارد؛ تاکنون در این گفت‌وگوها به پیشرفت‌های خوبی دست یافته‌ایم و هر زمان که مباحث به مرحله‌ای مشخص رسید، جزئیات آن را اعلام می‌کنیم".

آنچه گذشت

رویدادهای دیروز را اینجا مرور کنید.