Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. مسعود کیمیایی، کارگردان سرشناس از بیمارستان مرخص شد

  مسعود کیمیایی، کارگردان سرشناس سینما از بیمارستان مرخص شد.

  به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای کیمیایی دراواخر دی ماه تحت عمل جراحی کمر برای مداوای تنگی کانال نخاع کمر قرار گرقت.

  گفته شده که حال عمومی او خوب است. آقای کیمیایی فیلم هایی همچون قیصر، داش آکل، اعتراض، سلطان، دندان مار را در کارنامه خود دارد.

  مسعود کیمیایی
 2. نمایندگان مجلس یکشنبه آینده از زندان اوین بازدید می‌کنند

  به گزارش خبرگزاری ها، الله یار ملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از تعیین اعضای هیات بازدید کننده از زندان اوین خبر داده است. به گفته آقای ملکشاهی در جلسه امروز شش نفر از اعضای این هیات تعیین شدند که پنج نفر از آن ها از کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و یک نفر هم از کمیسیون امنیت ملی هستند. آقای ملکشاهی گفته که این هیات یکشنبه آینده ۸ بهمن از زندان اوین بازدید خواهند کرد.

  زندان اوین
 3. مهشید اشتری، بازیکن تیم ملی پینگ پنگ: تو دختری بجای ورزش درس بخوان

  مهشید اشتری، بازیکن خراسانی تیم ملی پینگ پنگ گفته که در آموزش و پرورش به او گفته اند که دختر باید درس بخواند و ورزش نکند. به گزارش ایسنا، خانم اشتری همچنین گفته نه آموزش و پرورش و نه اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی هیچ کدام هیچ کمکی به من تاکنون نکرده اند.

  مهشید اشتری
 4. روند افزایش قیمت سکه طلا در ماه‌های اخیر

  سکه
 5. دولت یمن اولین بودجه کشور را از زمان شروع درگیری‌ها اعلام کرد

  دولت یمن برای اولین بار از زمان شروع درگیری ها بودجه این کشور را اعلام کرد دولت مورد حمایت جامعه بین المللی در عدن مستقر است، اما شورشیان شیعه حوثی همچنان کنترل صنعا، پایتخت را در دست دارند. عربستان سعودی حامی کلیدی دولت یمن اخیرا ۲ میلیارد دلار به بانک مرکزی یمن ترزیق کرده تا مانع از سقوط بیشتر ارزش پول این کشور شود. دولت یمن گفت که انتظار می رود درآمد سال جاری این کشور به بیش از دو میلیارد دلار برسد. کسری بودجه ۳۳ درصد برآورد شده است.

 6. ایران واردات ماهی تیلاپیای چین را ممنوع کرد

  حسن صالحی، رئیس سازمان شیلات در نامه ای به معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در خواست کرد تا واردات ماهی تیلاپیای چین را به منظور حمایت از تولید کنندگان داخلی ممنوع کند.

  به گزارش خبرگزاری ایلنا، به دستور رئیس سازمان شیلات، واردات این نوع ماهی به مدت ۳ سال ممنوع شده است. تولید کنندگان ماهی های بومی، معتقدند که واردات تیلاپیا برای اقتصاد کشور و صنعت ماهیگیری مضر است و مشکلات زیست محیطی به همراه دارد.

  براساس این گزارش این ماهی از کشورهای آسیای جنوب شرقی و چین وارد می شود و به دلیل همه چیزخوار بودن و امکان زنده مانده در آب های آلوده از نظر بهداشتی تایید شده نیست و خطر بالایی در ایجاد بیماری دارد. برغم کیفیت گوشت بسیار پایین این ماهی، اما به خاطر ارزان بودن به آن توجه می شود.

  ماهی تیلاپیا
 7. ایران: عملیات ترکیه در عفرین فورا پایان یابد

  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به عملیات ترکیه در عفرین گفت که ایران تحولات جاری در عفرین سوریه را از نزدیک و با نگرانی پی‌گیری می کند. سخنگوی وزرات خارجه همچنین گفت که ایران امیدوار است که این عملیات فورا پایان یافته و از گسترش بحران در مناطق مرزی ترکیه و سوریه جلوگیری شود.

 8. هوای شهرهای استان لرستان در وضعیت خطرناک قرار دارد

  مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از وضعیت خطرناک هوای این استان خبر داده است. به گفته این مقام اداره محیط زیست، هوای شهرستان های پلدختر، کوهدشت و رومشکان در وضعیت خطرناک قرار دارد. براساس این گزارش، شهرهای دورود، بروجرد، ازنا و الیگودرز هم در شرایط ناسالم هستند. به شهروندان این شهرها توصیه شده که تا حد امکان از خروج غیرضروری از خانه و تردد بی مورد خودداری کنند.

 9. تماس تلفنی رئیس ستاد ارتش ترکیه با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران درمورد عملیات درعفرین

  View more on twitter
 10. سفیر چین در ایران: در مورد امداد رسانی به سانچی کوتاهی نکردیم

  سفیر چین در ایران گفته است که کشورش در مورد امداد رسانی به نفتکش سانچی کوتاهی نکرده است.

  آنگ سن، سفیر چین در ایران در نشستی خبری در مورد سانحه نفتکش سانچی گفت: "بعد از حادثه رئیس جمهور و نخست وزیر چین دستورات لازم را دادند. وزارت خارجه حالت فوق العاده اعلام کرد. مراکز امداد و نجات شانگهای برای اعزام کشتی های امداد، نجات و کشتی های پلیس اقدام و اطلاعات لازم را به مخابره کرد."

  سفیر چین همچنین افزود که اولویت ما نجات جان خدمه بود و چین کمک کرد که ۱۲ امدادگر ایرانی سوار نفتکش بشوند و وسایل امداد و نجات لازم را برای آن ها فراهم کرد ولی به دلیل شعله های آتش امدادگران ایرانی از سوار شدن به نفتکش منصرف شدند.

  سفیر چین در این مورد که از کجا معلوم شد کشتی چینی تصادف کرده و این که چرا برای امداد رسانی در محل نماند گفت: "همه کارهای رسیدگی و قضاوت پس از رمزگشایی جعبه سیاه انجام می شود. پس از تصادف، ملوانان و خدمه کشتی چینی خودشان به آب پریدند و بعد آن ها را نجات دادند."

 11. خاتمی: منشأ اعتراض‌های اخیر بی‌اعتمادی به حاکمان بود

  محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران درباره اعتراض‌های اخیر گفته است: "منشا آنچه در جامعه ما رخ داد، بروز نارضایتی و بروز نوعی بی‌اعتمادی جامعه به حاکمان و جریاناتی است که در نظام هستند اعم از اصلاح طلبان و دیگران؛ یعنی توقعات برآورده نشده است." او در دیدار با اعضای انجمن مدرسین دانشگاه‌ها که گزارش آن امروز در سایت او منتشر شده گفت: "مردم ما ناراضی هستند و اگر گسل‌های نارضایتی فعال شود، خیلی خسارت‌بار است و مشخص نیست به کجا خواهد انجامید."

  آقای خاتمی گفته جوانانی که شعارهای تند و ساختارشکنانه می دادند، برانداز نبودند بلکه اعتراض داشتند. او گفت آنها "آشغال و آشوب‌طلب نبودند بلکه جوانانی بودند که احساساتشان غلبه کرده البته این را باید در نظر بگیریم که آمریکا و اسراییل و آنهایی که دستشان به خون مردم با ترور آغشته است و آنهایی که مردم با انقلاب آنها را بیرون راندند، در این جریان آمدند وسط صحنه و سوءاستفده کردند و این سبب شد که اکثریت جامعه ناراضی ما خودشان را کنار بکشند."

  رئیس جمهور پیشین ایران که علاوه بر ممنوع‌التصویر بودن با محدودیت‌های شدید دیگری هم روبرو است از عملکرد رادیو تلویزیون ایران هم انتقاد کرده و گفته است: "دائما مردم می بینند از آنجا نفرت پراکنی صورت می‌گیرد و به نفع برخی جریانات با پایگاه های ضعیف، بدترین تخریب‌ها صورت می‌گیرد و اطلاعات یک طرفه به مردم عرضه می شود."

  خاتمی
 12. طرح جمع آوری دستفروشان در خیابان ولی‌عصر آغاز شد

  به گزارش خبرگزاری ایسنا معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ تهران گفته است که از امروز طرح جمع آوری دستفروشان با همکاری نیروی انتظامی در خیابان ولی عصر آغاز شده است.

  View more on twitter
 13. تحلیل؛ رویارویی ترکیه با آمریکا؟

  نفیسه کوهنورد

  خبرنگار بی‌بی‌سی در مرز سوریه

  در نگاه اول حمله ترکیه به نیروهای کرد مورد حمایت آمریکا در عفرین، به نوعى رویارویى ترکیه با آمریکا، متحد دیرین خود، است. هرچند تاکنون واکنش آمریکایى‌ها به این عملیات چندان تند یا حتی روشن نبوده است.

  وقتى ترکیه وارد عملیات در اطراف منبج شد، بسیاری تصور مى‌کردند این با واکنش تند آمریکا مواجه خواهد شد چرا که ارتش ترکیه و نیروهاى تحت حمایتشان نه تنها داعش، که گروه‌هاى کرد را هم گاه و بیگاه هدف قرار دادند. اما چنین نشد. حالا هم به نظر ترکیه با علم بر اینکه آمریکا در این‌باره به اصطلاح "دستش در پوست گردوست" و در انتخاب بین یک گروه شبه‎‌نظامى متحد از یک طرف و یک متحد قدیمى منطقه‌اى مانده، حرف خود را براى مقابله با این گروه دارد عملى مى‌کند.

  احتمالا عدم حمایت آمریکا از همه‌پرسى کردستان عراق، به نوعى دیگر دل آنکارا را قرص کرده که آمریکایى‌ها در نهایت براى تکه بزرگتر کیک در منطقه حاضرند پشت گروه‌هاى به نسبت کوچکتر را که در این چندسال پشتیبانى مى‌کردند، خالى کنند. با همه اینها این عملیات مى‌تواند جرقه آتشى زیر خاکستر را شعله‌ور کند.

  به این عملیات نام "شاخه زیتون" داده شده و آنکارا مى‌گوید این به قصد خشکاندن ریشه "تروریسم" در منطقه است و آورنده صلح هرچند چنین جنگى راه به هر جا ببرد رسیدنش به صلح ناممکن است. این نبرد مى تواند جنگ چریکى گروه‌هاى کرد را بیش از پیش به داخل شهرهاى ترکیه بکشاند؛ آن هم با سلاح‌هایى که از زمان جنگ با داعش به دست این گروه‌ها رسیده است. همچنین قهر و شکاف منطقه کردنشین ترکیه را که از زمان جنگ کوبانى وارد مرحله تازه‌اى شده، عمیق‌تر و عمیق‌تر کند.

 14. بازگرداندن '۶۳۰ هزار' اتباع غیرمجاز خارجی در سال جاری

  View more on twitter
 15. سرپرست دانشگاه آزاد واحد امارات منصوب شد

  فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد در حکمی محمد رحیم واثقی را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات منصوب کرد.

  دانشگاه آزاد
 16. بررسی جعبه سیاه سانچی فردا آغاز می‌شود

  علی ربیعی، وزیر کار ایران و رئیس کمیته پیگیری نفتکش سانچی می‌گوید بررسی جعبه سیاه این نفتکش فردا دوشنبه "با حضور نماینده کشور سازنده یعنی سوئد و کشورهای ذی‌نفع از جمله پاناما، بنگلادش، ما و چین" آغاز می‌شود. آقای ربیعی گفت چهار نفر از سازمان بنادر و شرکت ملی نفتکش به عنوان نماینده ایران در جلسه "بازگشایی جعبه سیاه" حضور خواهند داشت.

  نفتکش ایرانی سانچی که با پرچم پاناما به مقصد کره جنوبی در حرکت بود، روز شانزدهم دی ماه پس از برخورد با یک کشتی باری در سواحل شرقی چین آتش گرفت. همه ۳۲ سرنشین این نفتکش شامل ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی جان خود را در این حادثه از دست دادند.

  سانچی
 17. از زمان افزایش گرد و غبار در استان خوزستان بیش از '۶۰۰' نفر در مراکز درمانی بستری شدند

  خجسته حسین نژاد، قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفته است از زمان وقوع پدیده گرد و غبار در استان خوزستان تاکنون ۶۹۴ نفر به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند. گرد و غبار برای سومین روز متوالی بسیاری از شهرهای خوزستان را فراگرفت. غلظت گردو خاک در تعدادی از شهرهای خوزستان به بیش از حد مجاز رسیده است. روز گذشته شدت غلظت گرد و خاک در بسیاری از شهرهای خوزستان باعث تعطیلی مدارس ۱۷ شهرستان و ادارات ۱۱ شهرستان شد.

  گردو غبار در استان خوزستان
 18. علی مطهری از بازدید نمایندگان مجلس از زندان اوین در هفته آینده خبر داد

  View more on twitter
 19. یک متر برف در برخی از نقاط چهارمحال و بختیاری بارید

  View more on twitter
 20. دیدار معاون ترامپ با ملک عبدالله، پادشاه اردن

  مایک پنس، معاون دونالد ترامپ در ادامه سفر دوره ای خود به خاورمیانه امروز وارد امان، پایتخت اردن شد.

  ملک عبدالله پادشاه اردن در دیدار با آقای پنس نگرانی خود را در مورد تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل ابراز کرد.

  پادشاه اردن تاکید کرد که تنها راه حل خاتمه درگیری اسرائیل و فلسطینیان، ایجاد دو کشور مستقل است.

  ملک عبدالله در این دیدار همچنین گفت که بیت المقدس شرقی باید پایتخت آینده فلسطینیان باشد.

  مایک پنس روز گذشته در سفرش به مصر با مقامات این کشور دیدار و مذاکره کرد. قرار است آقای پنس به اسرائیل هم سفر کند.

  سفر مایک پنس به اردن