Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

عکس ایرنا از حضور روحانی در مناطق زلزله زده

روحانی: دولت برای بازماندن شبکه های اجتماعی 'خیلی زجرها کشیده'

مصاحبه گر تلویزیون از آقای روحانی پرسید چطور بعضی شبکه های اجتماعی فیلتر هستند ولی مقام های ارشد دولتی بر روی آنها فعالیت دارند؟

رئیس جمهور ایران جواب داد که این شبکه ها قبل از روی کار آمدن او فیلتر شده اند و دولت تاکنون نتوانسته از آنها رفع محدودیت کند.

او بدون توضیح بیشتر افزود دولت برای "باز" ماندن شبکه های اجتماعی "خیلی زجرها کشیده".

'دیگر در کشور موسسه اعتباری غیرمجاز وجود ندارد'

رضا رشیدپور با اشاره به مشکل صندوق های اعتباری پرسید دولت برای حل مشکل مالباختگان این صندوق ها چه می کند؟

حسن روحانی گفت بانک مرکزی تا به حال ۱۱ هزار میلیارد تومان برای جبران ضرر این مالباختگان پول پرداخت کرده و مشکل "۹۸ درصد" مالباختگان حل شده است.

وی تاکید کرد که پرداخت این میزان پول فشار مالی شدیدی را بر روی دولت او ایجاد کرده ولی این دولت تلاش خود را برای حل مشکل ادامه خواهد داد.

رئیس دولت دوازدهم در عین حال افزود که دیگر در کشور هیچ موسسه اعتباری غیرمجازی وجود ندارد و از بانک مرکزی خواسته تا به هیچ بانک خصوصی جدیدی مجوز داده نشود.

'دولت قیمت ارز را بالا نمی برد'

رئیس دولت دوازدهم گفت این ادعا که دولت برای تامین ریال مورد نیاز خود و کاهش کسری بودجه به طور مصنوعی قیمت ارز را بالا برده صحت ندارد.

وی افزود افزایش قیمت ارز باعث "ناامنی" و "نگرانی" در جامعه می شود و دولت چنین کاری را انجام نمی دهد.

سوال از میزان حضور روحانی 'در میان مردم' مناطق زلزله زده

رضا رشیدپور، خبرنگار تلویزیون، در بخشی از مصاحبه از حسن روحانی پرسید چرا عکس های وی در مناطق زلزله زده آبان ماه، در حلقه محافظان بوده است؟

وی در پاسخ به توضیحات رئیس جمهور در مورد حضور خود در میان مردم در مناطق زلزله زده سوال کرد که چرا عکس‌هایی از حضور وی در میان زلزله زدگان وجود ندارد؟

آقای روحانی گفت که چنین عکس هایی موجود است و مصاحبه شونده ابراز امیدواری کرد که دفتر رئیس جمهور، این عکس ها را در دسترس قرار دهد.

توضیح روحانی در مورد دلیل تملک 'سانچی' از سوی وزارت کار

حسن روحانی در ابتدای مصاحبه تلویزیونی خود به توضیح اقدامات دولت در ارتباط با انفجار نفتکش سانچی پرداخت.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل تملک این نفتکش از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که دولت نهم و دهم، " به خاطر بدهکاری به سازمان تامین اجتماعی اموالی را به آن واگذار کرده که این نفت کش از جمله آنها بوده است".

وی افزود که به دستگاه های دولتی دستور داده که بنگاه های تحت تملک خود را به بخش خصوصی واگذار کنند و از سایر "دستگاه های عمومی" کشور هم خواسته تا همین کار را انجام دهند.

'گفتگوی خبری مستقیم' روحانی پس از خبر ۲۱ شبکه اول سیما

عراقچی درباره برجام: در ۴ ماه آینده چالش‌های جدیدتری خواهیم داشت

عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران، در اظهارنظری درباره سرنوشت توافق هسته ای با قدرت های جهانی و شروطی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای باقی ماندن کشورش در آن گذاشته گفته است: "قطعا در ۴ماه آینده چالش های جدیدتری خواهیم داشت".

رسانه های ایران گزارش داده اند که آقای عراقچی در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی ایران تاکید کرده: "ما هنوز هیچ جمع بندی مشخصی در اروپا نداریم. برخی از آنها این ایده را دارند و فکر می‌کنند اگر امتیازاتی به ترامپ در موضوعات غیر برجامی بدهند، می‌توانند او را در برجام نگه دارند."

آقای عراقچی با چنین طرحی مخالفت کرده و گفته: "این یک سیاست کاملا غلط است و حتما نتیجه معکوس خواهد داشت و ما این را به صراحت به اروپا هم گفته‌ایم".

حمله با چاقو به دو روحانی در قم

ابتکار: برخی مطالبات نسل‌های پس از انقلاب بی‌پاسخ مانده است

ایرنا نوشت: معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده امروز در مراسمی در یزد گفت: "نسل دهه های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ کشور مطالبات و سووالاتی دارند که برخی از آنها در سال های گذشته بی پاسخ مانده است."

ابتکار
TASNIM

سخنان معاون اول ترامپ درباره ایران

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر لغو سفر ظریف به سوییس

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به لغو سفر وزیر امور خارجه به سوییس گفت: "محمد جواد ظریف به علت اجرایی شدن ساختار جدید وزارت خارجه و اهمیت نظارت بر این موضوع تصمیم گرفتند که در این روز‌ها در تهران باشند و برنامه‌ای برای سفر در نظر نگرفته‌اند."

خبرگزاری رویترز پیشتر اعلام کرده بود که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران سفر خود به اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس را لغو کرده است.

مدیرعامل ‌هما‌: ۱۱ هواپیما از ۲۰۰ هواپیمای پسابرجام تحویل داده شده است

فرزانه شرفبافی، مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" گفت: "در حال حاضر هما قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیما را منعقد کرده که به عنوان پسابرجام معروف و از این تعداد ۱۱ فروند تحویل گرفته شده است."

به گزارش تسنیم، خانم شرفبافی با اشاره به اینکه در حوزه مسافربری پس از برجام ۸ فروند هواپیمای ATR تحویل گرفته‌ شده و هر کدام نیازمند حدود ۶ خلبان است در حالی که در کشور حدود ۳۷ خلبان وجود دارد، افزود: "در حال تربیت خلبان هستیم و برای اینکه بتوانیم خلبان‌های مورد نیاز این هشت فروند را تامین کنیم تا حدود خرداد ماه باید آموزش و تربیت خلبانان را ادامه دهیم که کاملا به ناوگان هوایی اضافه شود."

هما
TASNIM

مدارس هشت شهرستان استان خوزستان فردا در نوبت بعدازظهر تعطیل است

کیومرث حاجی زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت که مدارس، مهدکودک ها، و کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان هشت شهرستان استان خوزستان در نوبت بعدازظهرفردا سه شنبه سوم بهمن تعطیل اعلام شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان همچنین عنوان کرد که شهروندان سعی کنند جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند.

خوزستان
TASNIM

نسرین ستوده: دختر خیابان انقلاب بازداشت شده است

مصاحبه با نسرین ستوده درباره "دختر خیابان انقلاب کجاست؟"

توضیحات ناجا درباره فیلم زیرگرفتن یک زن توسط ماشین پلیس

شکایت نیروی انتظامی از شهرداری تهران

معاونت حقوقی نیروی انتظامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از شهرداری تهران به دلیل ارایه گزارش های غیرواقعی درباره عقد قرار داد میلیاردی با ناجا در زمان انتخابات ریاست جمهوری شکایت کرده است.

به گزارش ایلنا، در بخشی از این بیانیه آمده است: "با استناد به گزارش شهردار تهران در جلسه علنی شورای شهر و ارایه گزارش غیر واقعی مبنی بر عقد قرار داد میلیاردی شهرداری با یکی از واحد های ناجا در زمان انتحابات ریاست جمهوری که روزنامه ها با تیر اختلاس جدید شهرداری و ناجا در زمان انتخابات از آن نام بردند، معاونت حقوقی ناجا از شهرداری تهران برای ارایه این گزارش بدون مستندات قانونی اعلام شکایت کرد."

محمدعلی نجفی شهردار تهران، اخیرا مسئولان پیشین شهرداری را به بستن قراردادهای غیرقانونی با نیروی انتظامی و خرج کردن پول شهرداری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ متهم کرد.

درباره سخنان آقای نجفی بیشتر بخوانید

دانشگاه علوم پزشکی اهواز: مراجعه ۸۰۶ نفر به دلیل گرد و غبار به اورژانس در سه روز گذشته

'۵۹ درصد سدهای ایران خالی‌ است'

ایسنا نوشت: "بر اساس آخرین آمار در ۲۷ دی‌ماه سال گذشته ۵۰ درصد مخازن سدهای کشور پر بود، ولی در شرایط کنونی فقط ۴۱ درصد مخازن سدهای کشور پر و ۵۹ درصد مخازن خالی است."

حجم آب مخازن سدهای کشور تا پایان دی‌ماه جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است.

از سوی دیگر ورودی آب به مخازن سدهای کشور در سال گذشته از ۷ میلیارد و ۴۸۰ میلیون متر مکعب با ۳۳ درصد کاهش به ۵ میلیارد و ۳۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

سد
ISNA

علی مطهری: انتشار فیلم خبرگان مساله مهمی نبود

علی مطهری نایب رئیس مجلس در گفتگو با اعتمادآنلاین با اشاره به انتشار ویدئویی از مجلس خبرگان مربوط به انتخاب رهبری، گفت: "فکر می‌کنم که انتشار این فیلم مسئله مهمی نبوده و اینکه مردم از مباحثات آن مجلس آگاه شوند امر مثبتی است."

آقای مطهری تاکید کرد: "ما چیز پنهانی نباید داشته باشیم و نداریم. بحث هایی هم که در آن جا مطرح شده بحث های خوب و درستی بوده است و فکر نمی کنم که مشکلی برای کشور داشته باشد."

مطهری
MEHR

جوکوویچ باخت و حذف شد

قاضی‌پور نماینده مجلس ایران بدون عذرخواهی از خبرنگار 'تبرئه شد'

مصطفی محقق داماد: از همه ملت ایران عذرخواهی‌ می‌کنم

مصطفی محقق داماد،رئیس اسبق سازمان بازرسی کل کشور در اواسط دهه ۶۰ تا اوایل دهه ۷۰ و حقوقدان در هشتمین همایش سلامت روان و رسانه با موضوع خشونت اعلام کرد: "من به‌عنوان یک روحانی نسبتا سالخورده، از همه ملت ایران عذرخواهی می‌کنم. ما نتوانستیم اخلاق اسلامی را ارتقا ببخشیم و نسل امروز را مهربان و رحیم و بدون خشونت تربیت کنیم."

به گزارش جماران، آقای محقق داماد افزود: "تمام جنگ‌های تاریخ ناشی از خشونت بوده. هیچ خشونتی هم به تلخی خشونت مقدس نیست. ما نمونه‌های آن را در قرون وسطی دیده‌ایم که به نام خدا و دین چه کردند و متاسفانه هنوز هم ادامه دارد."

محقق داماد
JAMARAN

رئیس قوه قضاییه: سازمان زندان‌ها در مساله تغذیه و بهداشت با مشکلات زیادی مواجه است

صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی اعلام کرد: "امروز سازمان زندانها در مسئله تغذیه، بهداشت و فضای فیزیکی با مشکلات عدیده ای مواجه است که البته همه این موارد در نشست های گوناگون به مسئولان ذی ربط از جمله مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه منعکس شده اما متأسفانه توجه لازم به این موضوع نمی شود."

به گزارش تسنیم، آقای لاریجانی با اشاره به اعتراضات اخیر در ایران گفت: "مردم نباید اجازه دهند که انتقادات و اعتراضاتشان با آشوبگری عده‌ای تغییر چهره دهد. متأسفانه در جریان حوادث اخیر برخی روزنامه‌های زنجیره ای و افراد این گونه القا می‌کردند که وقوع این حوادث در جامعه اشکالی ندارد. آیا واقعاً آشوب و تخریب و ساختار شکنی اشکالی ندارد؟"

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: "ما از ابتدا به دادستان های سراسر کشور توصیه کردیم که میان فریب خوردگان و آشوبگران تفکیک قائل شوند. بر همین اساس عده زیادی از بازداشت‌شدگان که فریب خورده و مرتکب اقدامات آشوبگرانه و تخریب اموال نشده بودند از رأفت اسلامی برخوردار شدند، منتها نباید مسئله به این سمت سوق داده شود که به اصل برخورد با افراد شرور، تخریبگران و مرتبطان با بیگانه، اشکال بگیرند. ما قاطعانه و در چارچوب قانون با این گروهها برخورد خواهیم کرد"

لاریجانی
TASNIM

واکنش عضو شورای شهر تهران به بازداشت کودکان آبنبات فروش بروجردی

اخبار ضد و نقیض درباره حمله به شهرداری تهران

حمیدرضا قالیباف، رئیس حراست کل شهرداری تهران اعلام کرد: "دو راکب موتور سوار ناشناس، ساعت ۳۵ دقیقه بامداد دوشنبه دوم بهمن با شکستن یکی از شیشه‌های بخش اداری طبقه همکف ساختمان اصلی شهرداری منطقه ۱۲ شی مشتعل حاوی مواد آتش‌زا را به درون ساختمان پرتاب کرده اند."

به گزارش ایلنا، آقای قالیباف همچنین افزود: " این آتش سوزی توسط عوامل آتش نشانی اطفا شده با این وجود خساراتی به طبقه همکف ساختمان شهرداری منطقه ۱۲ وارد شده، اما خوشبختانه این حادثه مصدومی نداشته است."

به گفته حراست کل شهرداری این موضوع از سوی نهادهای امنیتی در حال بررسی است.

این در حالی است که رییس پلیس تهران بزرگ خبر حمله شبانه به شهرداری تهران را تکذیب کرد و گفت: "هیچ حمله‌ای به ساختمان مرکزی شهرداری تهران و همچنین ساختمان‌های جانبی آن نشده است."

شهرداری
ILNA

حقوق آذرماه کارگران حفاری شمال 'پرداخت نشد'

کارگران شرکت حفاری شمال می‌گویند علیرغم به پایان رسیدن دی ماه، هنوز تکلیف مطالبات آذرماه مشخص نشده‌است.

به گزارش ایلنا، به گفته آنها، بیش از دو هزار کارگر حفاری شمال بعد از دریافت دستمزد آبان ماه، هیچ دریافتی مزدی نداشته‌اند و از بابت شرایط پیش آمده نگران هستند.

در روزهای گذشته نمایندگان مجلس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از شرکت حفاری شمال خبر دادند.

حفاری شمال
ILNA

'هشدار به دو ناو ائتلاف در رزمایش ارتش'

ایرنا نوشت: محمود موسوی، معاون عملیات ارتش و سخنگوی رزمایش مشترک محمد رسول الله اعلام کرد: "بامداد امروز و در ساعات اولیه مرحله نمایش قدرت، دو فروند از ناوهای ائتلاف که به منظور پایش یکان های نیروی دریایی ارتش به محدوده رزمایش نزدیک شده بودند توسط پهپادهای این نیرو بصورت دقیق شناسایی شد و پس از اعلام به قرارگاه تاکتیکی رزمایش، هواپیماهای گشت و شناسایی با پرواز بر فراز ناوهای ائتلاف به آنها هشدار داده شد و این ناوها منطقه رزمایش را ترک کردند."

رشیدپور مجری گفتگوی تلویزیونی امشب با روحانی

'کودکان دستفروش بروجردی تحویل فردی شدند که ادعا کرده از آشنایان آنهاست'

ایلنا نوشت: پنج کودک بروجردی که به دلیل آبنبات فروشی بازداشت شده و عکس آنها در تلگرام شهرداری بروجرد منتشر شده بود، به جای تحویل به بهزیستی به یک فرد که ادعا کرده از آشنایان این کودکان است تحویل داده شده است.

داوود گودرزی، مدیر روابط عمومی شهرداری بروجرد با تایید اینکه این کودکان تحویل یک فرد داده شده‌اند، گفت: "این فرد مدارک خود را گرو گذاشت و خود را از آشنایان این کودکان معرفی کرد و ما این پنج کودک را تحویل فرد دادیم. مدارک این فرد در سازمان میوه و تره‌بار شهرداری موجود است. تاکید می‌کنم که بچه‌ها در هیچ جایی زندانی نشدند، حتی در سازمان باز بود و می‌توانستند از سازمان خارج شوند، اما از ترس‌‌ همان فرد که موفق به دستگیری آن نشدیم در سازمان ماندند."

انتشار تصاویر این کودکان در فضای مجازی با واکنش‌ روبرو شد.

بروجرد
ILNA

گزارش کمیته پیگیری بازداشت‌های ۹۶ درباره وضعیت بازداشت‌شدگان و موضوع توزیع قرص

نسرین ستوده: دختر خیابان انقلاب در بازداشت است

نسرین ستوده، وکیل دادگستری در فیس بوک خود نوشت: "دختر خیابان انقلاب زن ۳۱ ساله و مادر یک کودک ۱۹ ماهه است. هنوز نام این جوان را نمی‌دانیم اما او همان روز بازداشت شده است."

نسرین ستوده
Facebook

رئیس میراث فرهنگی دستور رسیدگی به وضعیت خانه نیما یوشیج را صادر کرد

علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی دستور رسیدگی به وضعیت خانه نیما یوشیج در تهران را صادر کرد.

به گزارش میزان، در این نامه آمده است: " با توجه به اتفاقات اخیر درخصوص تهدید خانه نیما یوشیج، وظیفه روشن سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حفظ آثار تاریخی و فرهنگی، ضروری است اقداماتی عاجل درخصوص حفظ این اثر صورت گیرد. "

خانه نیما یوشیج در دزاشیب تهران در آبان ماه امسال از فهرست آثار ملی خارج شد.

خانه نیما یوشیج
MIZAN

کلانتری با دستور روحانی به خوزستان می‌رود

عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با همراهی وزیر جهاد کشاورزی برای پیگیری فوری طرحهای اخیر و کوتاه مدت دولت در زمینه مبارزه با ریزگردها راهی استان خوزستان می شوند.

به گزارش تسنیم، آقای روحانی در جلسات اخیر هیات وزیران ضمن بررسی آخرین وضعیت و علل توسعه ریزگردها و آلودگی هوا در بخش هایی از کشور، دستور داده بود علاوه بر برنامه های دراز مدت، اقدامات عاجل و کوتاه مدتی برای مدیریت و کاهش آلودگی محیط زیست در مناطق یاد شده انجام شوند.

در حال حاضر شاخص هوای خوزستان نشان دهنده گرد و غبار در اکثر شهرهاست. پیش بینی هواشناسی حاکی از فروکش کردن غبار از اواخر امشب است.

گرد و غبار خوزستان
MIZAN

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید