Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. عکس ایرنا از حضور روحانی در مناطق زلزله زده

  View more on twitter
 2. روحانی: دولت برای بازماندن شبکه های اجتماعی 'خیلی زجرها کشیده'

  مصاحبه گر تلویزیون از آقای روحانی پرسید چطور بعضی شبکه های اجتماعی فیلتر هستند ولی مقام های ارشد دولتی بر روی آنها فعالیت دارند؟

  رئیس جمهور ایران جواب داد که این شبکه ها قبل از روی کار آمدن او فیلتر شده اند و دولت تاکنون نتوانسته از آنها رفع محدودیت کند.

  او بدون توضیح بیشتر افزود دولت برای "باز" ماندن شبکه های اجتماعی "خیلی زجرها کشیده".

 3. 'دیگر در کشور موسسه اعتباری غیرمجاز وجود ندارد'

  رضا رشیدپور با اشاره به مشکل صندوق های اعتباری پرسید دولت برای حل مشکل مالباختگان این صندوق ها چه می کند؟

  حسن روحانی گفت بانک مرکزی تا به حال ۱۱ هزار میلیارد تومان برای جبران ضرر این مالباختگان پول پرداخت کرده و مشکل "۹۸ درصد" مالباختگان حل شده است.

  وی تاکید کرد که پرداخت این میزان پول فشار مالی شدیدی را بر روی دولت او ایجاد کرده ولی این دولت تلاش خود را برای حل مشکل ادامه خواهد داد.

  رئیس دولت دوازدهم در عین حال افزود که دیگر در کشور هیچ موسسه اعتباری غیرمجازی وجود ندارد و از بانک مرکزی خواسته تا به هیچ بانک خصوصی جدیدی مجوز داده نشود.

 4. 'دولت قیمت ارز را بالا نمی برد'

  رئیس دولت دوازدهم گفت این ادعا که دولت برای تامین ریال مورد نیاز خود و کاهش کسری بودجه به طور مصنوعی قیمت ارز را بالا برده صحت ندارد.

  وی افزود افزایش قیمت ارز باعث "ناامنی" و "نگرانی" در جامعه می شود و دولت چنین کاری را انجام نمی دهد.

 5. سوال از میزان حضور روحانی 'در میان مردم' مناطق زلزله زده

  رضا رشیدپور، خبرنگار تلویزیون، در بخشی از مصاحبه از حسن روحانی پرسید چرا عکس های وی در مناطق زلزله زده آبان ماه، در حلقه محافظان بوده است؟

  وی در پاسخ به توضیحات رئیس جمهور در مورد حضور خود در میان مردم در مناطق زلزله زده سوال کرد که چرا عکس‌هایی از حضور وی در میان زلزله زدگان وجود ندارد؟

  آقای روحانی گفت که چنین عکس هایی موجود است و مصاحبه شونده ابراز امیدواری کرد که دفتر رئیس جمهور، این عکس ها را در دسترس قرار دهد.

 6. توضیح روحانی در مورد دلیل تملک 'سانچی' از سوی وزارت کار

  حسن روحانی در ابتدای مصاحبه تلویزیونی خود به توضیح اقدامات دولت در ارتباط با انفجار نفتکش سانچی پرداخت.

  وی در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل تملک این نفتکش از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که دولت نهم و دهم، " به خاطر بدهکاری به سازمان تامین اجتماعی اموالی را به آن واگذار کرده که این نفت کش از جمله آنها بوده است".

  وی افزود که به دستگاه های دولتی دستور داده که بنگاه های تحت تملک خود را به بخش خصوصی واگذار کنند و از سایر "دستگاه های عمومی" کشور هم خواسته تا همین کار را انجام دهند.

 7. 'گفتگوی خبری مستقیم' روحانی پس از خبر ۲۱ شبکه اول سیما

  View more on twitter
 8. عراقچی درباره برجام: در ۴ ماه آینده چالش‌های جدیدتری خواهیم داشت

  عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران، در اظهارنظری درباره سرنوشت توافق هسته ای با قدرت های جهانی و شروطی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای باقی ماندن کشورش در آن گذاشته گفته است: "قطعا در ۴ماه آینده چالش های جدیدتری خواهیم داشت".

  رسانه های ایران گزارش داده اند که آقای عراقچی در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی ایران تاکید کرده: "ما هنوز هیچ جمع بندی مشخصی در اروپا نداریم. برخی از آنها این ایده را دارند و فکر می‌کنند اگر امتیازاتی به ترامپ در موضوعات غیر برجامی بدهند، می‌توانند او را در برجام نگه دارند."

  آقای عراقچی با چنین طرحی مخالفت کرده و گفته: "این یک سیاست کاملا غلط است و حتما نتیجه معکوس خواهد داشت و ما این را به صراحت به اروپا هم گفته‌ایم".

 9. حمله با چاقو به دو روحانی در قم

  View more on twitter
 10. ابتکار: برخی مطالبات نسل‌های پس از انقلاب بی‌پاسخ مانده است

  ایرنا نوشت: معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده امروز در مراسمی در یزد گفت: "نسل دهه های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ کشور مطالبات و سووالاتی دارند که برخی از آنها در سال های گذشته بی پاسخ مانده است."

  ابتکار
 11. سخنان معاون اول ترامپ درباره ایران

  View more on twitter
 12. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر لغو سفر ظریف به سوییس

  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به لغو سفر وزیر امور خارجه به سوییس گفت: "محمد جواد ظریف به علت اجرایی شدن ساختار جدید وزارت خارجه و اهمیت نظارت بر این موضوع تصمیم گرفتند که در این روز‌ها در تهران باشند و برنامه‌ای برای سفر در نظر نگرفته‌اند."

  خبرگزاری رویترز پیشتر اعلام کرده بود که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران سفر خود به اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس را لغو کرده است.

 13. مدیرعامل ‌هما‌: ۱۱ هواپیما از ۲۰۰ هواپیمای پسابرجام تحویل داده شده است

  فرزانه شرفبافی، مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" گفت: "در حال حاضر هما قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیما را منعقد کرده که به عنوان پسابرجام معروف و از این تعداد ۱۱ فروند تحویل گرفته شده است."

  به گزارش تسنیم، خانم شرفبافی با اشاره به اینکه در حوزه مسافربری پس از برجام ۸ فروند هواپیمای ATR تحویل گرفته‌ شده و هر کدام نیازمند حدود ۶ خلبان است در حالی که در کشور حدود ۳۷ خلبان وجود دارد، افزود: "در حال تربیت خلبان هستیم و برای اینکه بتوانیم خلبان‌های مورد نیاز این هشت فروند را تامین کنیم تا حدود خرداد ماه باید آموزش و تربیت خلبانان را ادامه دهیم که کاملا به ناوگان هوایی اضافه شود."

  هما
 14. مدارس هشت شهرستان استان خوزستان فردا در نوبت بعدازظهر تعطیل است

  کیومرث حاجی زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت که مدارس، مهدکودک ها، و کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان هشت شهرستان استان خوزستان در نوبت بعدازظهرفردا سه شنبه سوم بهمن تعطیل اعلام شد.

  به گزارش ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان همچنین عنوان کرد که شهروندان سعی کنند جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند.

  خوزستان
 15. نسرین ستوده: دختر خیابان انقلاب بازداشت شده است

  Video content

  Video caption: مصاحبه با نسرین ستوده درباره "دختر خیابان انقلاب کجاست؟"
 16. توضیحات ناجا درباره فیلم زیرگرفتن یک زن توسط ماشین پلیس

  View more on twitter
 17. شکایت نیروی انتظامی از شهرداری تهران

  معاونت حقوقی نیروی انتظامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از شهرداری تهران به دلیل ارایه گزارش های غیرواقعی درباره عقد قرار داد میلیاردی با ناجا در زمان انتخابات ریاست جمهوری شکایت کرده است.

  به گزارش ایلنا، در بخشی از این بیانیه آمده است: "با استناد به گزارش شهردار تهران در جلسه علنی شورای شهر و ارایه گزارش غیر واقعی مبنی بر عقد قرار داد میلیاردی شهرداری با یکی از واحد های ناجا در زمان انتحابات ریاست جمهوری که روزنامه ها با تیر اختلاس جدید شهرداری و ناجا در زمان انتخابات از آن نام بردند، معاونت حقوقی ناجا از شهرداری تهران برای ارایه این گزارش بدون مستندات قانونی اعلام شکایت کرد."

  محمدعلی نجفی شهردار تهران، اخیرا مسئولان پیشین شهرداری را به بستن قراردادهای غیرقانونی با نیروی انتظامی و خرج کردن پول شهرداری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ متهم کرد.

  درباره سخنان آقای نجفی بیشتر بخوانید

 18. دانشگاه علوم پزشکی اهواز: مراجعه ۸۰۶ نفر به دلیل گرد و غبار به اورژانس در سه روز گذشته

  View more on twitter
 19. '۵۹ درصد سدهای ایران خالی‌ است'

  ایسنا نوشت: "بر اساس آخرین آمار در ۲۷ دی‌ماه سال گذشته ۵۰ درصد مخازن سدهای کشور پر بود، ولی در شرایط کنونی فقط ۴۱ درصد مخازن سدهای کشور پر و ۵۹ درصد مخازن خالی است."

  حجم آب مخازن سدهای کشور تا پایان دی‌ماه جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است.

  از سوی دیگر ورودی آب به مخازن سدهای کشور در سال گذشته از ۷ میلیارد و ۴۸۰ میلیون متر مکعب با ۳۳ درصد کاهش به ۵ میلیارد و ۳۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

  سد
 20. علی مطهری: انتشار فیلم خبرگان مساله مهمی نبود

  علی مطهری نایب رئیس مجلس در گفتگو با اعتمادآنلاین با اشاره به انتشار ویدئویی از مجلس خبرگان مربوط به انتخاب رهبری، گفت: "فکر می‌کنم که انتشار این فیلم مسئله مهمی نبوده و اینکه مردم از مباحثات آن مجلس آگاه شوند امر مثبتی است."

  آقای مطهری تاکید کرد: "ما چیز پنهانی نباید داشته باشیم و نداریم. بحث هایی هم که در آن جا مطرح شده بحث های خوب و درستی بوده است و فکر نمی کنم که مشکلی برای کشور داشته باشد."

  مطهری