Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تجمع خانواده‌های کودکان کم‌شنوا و ناشنوا در برابر وزارت بهداشت ایران

  خانواده‌های کودکان کم‌شنوا و ناشنوا امروز در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

  آنها خواستار تامین هزینه های کاشت حلزون شنوایی برای کودکانشان هستند. برخی از این کودکان در سنین بین ٢ تا ٦ سالگی با انجام این عمل درمان می‌شوند.

  رئیس انجمن گوش وحلق و بینی می گوید هزینه کاشت حلزون شنوایی به طور آزاد ۳۵ میلیون تومان است. اما با کمک های خیریه‌ها و کمک‌های دولتی این هزینه برای خانواده ها تا حدود ۶ میلیون تومان کاهش می یابد.

  از سوی دیگر گفته می شود اعتبار لازم برای تامین دستگاه های لازم به میزان ٤٠ میلیارد تومان در بودجه ٩٦ اختصاص یافته اما نیمی از آن هنوز محقق نشده است.

  انجمن خانواده ناشنوایان ایران می‌گوید به دلیل عوارض کاشت حلزون، سازمان بهزیستی اعتقاد چندانی به این عمل ندارد و به خانواده ها اعلام کرده است فقط در صورتی که کودکشان واقعا شرایط لازم برای کاشت حلزون را داشته باشد، تحت حمایت های مالی این سازمان قرار می گیرند

  View more on instagram
 2. وزارت اطلاعات ایران از کشف دو محموله انفجاری خبر داد

  View more on twitter
 3. ناصر مکارم شیرازی: فضای مجازی خارجی ماری در آستین است

  View more on twitter
 4. اولین اتوبوس بدون راننده اسکاندیناوی به راه افتاد

  اتوبوس بدون راننده
  Image caption: اتوبوس بدون راننده پیشتر در آلمان مورد استفاده قرار گرفته است

  اولین اتوبوس بدون راننده در اسکاندیناوی در ناحیه کیستا، حومه استکهلم، پایتخت سوئد، کار حمل و نقل مسافر را آغاز کرده است.

  این اتوبوس (یا مینی بوس) گنجایش دوازده مسافر را دارد و از حساسگرهایی برای مسیریابی از میان ترافیک استفاده می‌کند. مسیر کنونی آن یک و نیم کیلومتر طول دارد.

  حداکثر سرعت این اتوبوس بیست و چهار کیلومتر در ساعت است و طبق قوانین سوئد، لازم است یک راننده همیشه در اتوبوس حضور داشته باشد.

  پیش از این، آلمان یک اتوبوس بدون راننده را در مسیر حمل مسافر به فروگاه راه اندازی کرده بود

 5. رئیس سازمان زندان ها در ایران: زندانیان سپاسگزار نظام زندانبانی هستند

  mehr

  علی اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان ها در ایران گفته است: سالیانه صدها بازدید از زندان‌ها صورت می گیرد، در بسیاری از بازدیدها و در صحبت‌هایی که با زندانیان مطرح می‌شود آن‌ها سپاسگزار نظام زندانبانی هستند.

 6. خبر فوریناوشکن سانحه دیده ایران در دریای خزر در 'حال غرق شدن است'

  View more on twitter
 7. راستگرایان هندو علیه نمایش فیلم بالیوودی دست به تظاهرات زدند

  معترضان
  Image caption: معترضان تعدادی خودرو را به آتش کشیدند

  طرفداران یک گروه راستگرای هندو در شهر احمدآباد، ایالت گوجرات هند در اعتراض به نمایش یک فیلم بالیوودی از روز گذشته دست به اعتراض زده و با پلیس درگیر شده‌اند.

  معترضان به تعدادی از فروشگاه نیز حمله کرده و به آنها خسارت زده‌ و تعدادی اتومبیل و موتورسیکلت را به آتش کشیده‌اند.

  شب گذشته، پلیس برای متفرق کردن آنان تیرهوایی شلیک کرد.

  معترضان گفته‌اند که فیلم "پادماوت" که براساس حماسه‌ای در مورد یک ملکه هندو و یک فرمانروای مسلمان تهیه شده واقعیات تاریخی را تحریف کرده است اما تهیه کندگان فیلم این اتهام را رد کرده‌اند.

  اعتراضات به تدریج به ایالت‌های هاریانا و راجستان نیز سرایت کرده است. در راجستان معترضان یک شاهراه اصلی را مسدود کردند.

  پس از آنکه دیوان عالی هند درخواست ممنوعیت پخش این فیلم را رد کرد و چنین اقدامی را مغایر حق آزادی بیان دانست، تظاهرات شدت گرفت.

 8. خبر فوریاطرافیان احمدی نژاد خواستار برگزاری تجمع اعتراضی شدند

  View more on twitter
 9. تذکر به روحانی بر سر فوت چند شهروند ایرانی در مناطق زلزله‌زده به دلیل سرمازدگی

  شهاب نادری از نمایندگان مجلس امروز در پایان جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است: لازم است هرچه سریع‌تر کانکس یا پول آن به مردم زلزله زده داده شود تا آنها در این شرایط و وضعیت سرما نباشند هرچند دیشب ما چند فرد فوتی از سرمازدگی داشتیم.

 10. وزیر رفاه ایران از احتمال بررسی حساب بانکی شهروندان خبر داد

  View more on twitter
 11. سرتیپ اسماعیل کوثری: مادامی که سوریه بخواهد در این کشور می مانیم

  سرتیپ پاسدار اسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله که امنیتی ترین قرارگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است به خبرگزاری میزان گفته است: جمهوری اسلامی ایران مادامی که سوریه نیاز داشته باشد و تا وقتی که جرثومه‌های فسادی مثل باقیمانده‌های داعش - که البته به هیچ عنوان مثل گذشته سازماندهی شده نیستند - در سوریه باشند، در این کشور به درخواست دولت قانونی سوریه باقی می‌ماند.

 12. جعبه سیاه نفتکش سانچی باز شد

  View more on twitter
 13. تحلیل سعید حجاریان از وقایع اعتراضی دی ماه: بخشی از مردم از حکومت عبور کردند

  .

  سعید حجاریان از چهره های سیاسی امنیتی اصلاح طلبان در ایران در یادداشتی در روزنامه اعتماد درباره وقایع اعتراضی دی‌ماه سال جاری اظهار نظر کرده است.

  آقای حجاریان در این یادداشت نوشته است: سال ٧٨ معترضان از نظام عبور نکردند، خودسرها و لباس‌شخصی‌ها و نوپو آمدند و زدند. یعنی بالایی (با اتکا به نیروی غیررسمی) توانست؛ در آن سال آلترناتیو هم موضوعیت نداشت. سال ٨٨، پایین به ساختار پایبند بود، ولی حاکمیت (با تردید) با همه توان خود به صحنه آمد هر چند در نهایت از عده‌ای به ‌دلیل وقایع کهریزک و... دلجویی شد. این‌ نوبت نیز بالایی توانست و آلترناتیو موضوعیت نداشت چنانکه مهندس موسوی گفت من همراه مردم‌ هستم و نه رهبر آنها. سال ٩٦، پایین (البته بخشی از آنها) از حکومت عبور کردند، اما بالایی‌ها با وجود وسعت کار و قوت نیروی نظامی در شهرستان با تمام قوا به ماجرا ورود نکردند؛ این‌بار بالایی (با تردید) نخواست و آلترناتیوی هم موجود نبود و در انتها شرایط به وضع طبیعی خود بازگشت.

 14. افزایش احتمالی سهمیه حجاج ایرانی به ۹۰ هزار نفر

  خبرگزاری ایسنا گزارش داده حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت ایران یک ماه از پایان مذاکرات ایران و عربستان، اعلام کرده است که در مذاکرات برای افزایش سهمیه حجاج ایرانی، درخواست افزایش ۵ هزار نفر به اضافه سهمیه سال پیش را مطرح کردیم که در صورت تحقق آن، به عدد ۹۰ هزار نفر خواهیم رسید.

 15. 'شهرداری تهران با ۶۸ هزار نیرو به بیش از ۱۳۰ هزار نفر حقوق می‌دهد'

  مجید فراهانی عضور شورای شهر تهران: ماهانه ۵۵۰ میلیارد تومان حقوق در شهرداری تهران پرداخت می‌شود و براساس آمار بیش از ۱۳۰ هزار نفر از شهرداری تهران حقوق می‌گیرند، در حالی که شهرداری ۶۸ هزار نیرو دارد.

 16. دستور شهردار تهران برای بررسی گزارش 'کمک میلیاردی' به یک مداح برای ساخت حسینیه

  View more on twitter
 17. درخواست سفیر ایران از سازمان بین‌المللی دریانوردی: حادثه سانچی را بررسی کنید

  حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن از سازمان بین‌المللی دریانوردی خواسته تا ابعاد و آثار حادثه کشتی سانچی را با برگزاری نشستی تخصصی و فنی با حضور تمامی کشورهای عضو و با هدف جلوگیری از وقوع چنین حوادثی در آینده، مورد بررسی قرار دهد.

  در نامه سفیر ایران اشاره شده است که اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این حادثه در نوع خود به عنوان فاجعه بارترین سانحه در عرصه کشتیرانی نفتی در جهان ارزیابی شده است، به طوریکه تیم‌های عملیاتی امداد و نجات کشورهای مشارکت کننده نتوانستند حتی با استفاده از همه تجهیزات اطفاء حریق و ظرفیت‌های امدادی موجود به صورت موثر در کنترل آتش کشتی حامل مواد نفتی با بالاترین درجه اشتعال و نجات جان سرنشنیان آن موفق عمل کنند.

 18. آنچه گذشت

  رویدادهای دیروز را اینجا مرور کنید.