Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. باقر نمازی، شهروند ایرانی - آمریکایی که در ایران زندانی است چهار روز به مرخصی می رود

  وکیل باقر نمازی، شهروند ایرانی - آمریکایی که در ایران زندانی است گفته او به مرخصی چهار روزه می رود. باقر نمازی به همراه پسرش سیامک نمازی به خاطر آنچه جاسوسی برای آمریکا خوانده شده، به ده سال زندان محکوم شده است. جرد گنسر وکیل باقر و سیامک نمازی در بیانیه‌ای گفته هنوز از دلایل تصمیم حکومت ایران برای مرخصی چهار روزه آقای نمازی آگاه نیست. وی خواستار آن شده که این مرخصی چهار روزه دائمی شود. باقر نمازی ۸۱ ساله است و به گفته خانواده اش به خاطر مشکلات قلبی چند بار به بیمارستان منتقل شده است.

 2. تیتر روزنامه شرق درباره ناکامی لایحه بودجه سال آینده در مجلس

  View more on twitter
 3. تاخیر دو ساعته بانک‌ها در روز دوشنبه به دلیل برف و سرما

  بنابر تصمیم استانداری تهران، تمامی بانک‌های تهران فردا دوشنبه (نهم بهمن) دو ساعت دیرتر شروع به کار می‌کنند.

  علت این تصمیم بارش برف سنگین و سرمای هوا علام شده است.

  View more on twitter
 4. اشک‌های راجر فدرر به روایت تصویر

  View more on twitter
 5. یک مدیر کانال تلگرام در گرگان 'بازداشت شد'

  وحید صاحبکاران، سرپرست پلیس فتای استان گلستان گفت: "با تکمیل تحقیقات فنی و اطلاعاتی مدیر کانال تلگرامی با عنوان گرگان مدلینگ دستگیر شد."

  به گزارش مهر، آقای صاحبکاران افزود: "متهم پس از اقرار به اعمال غیرقانونی خود و ابراز ندامت، هدف و انگیره خود از این اقدام را جلب رضایت افراد، دوست‌یابی و افزایش اعضاء و ‌بالا بردن ممبر کانال مطروحه ‌عنوان داشت."

 6. شهردار تهران: برای برف آمادگی کامل داشتیم

  محمدعلی نجفی، شهردار تهران گفت: "بعضی افراد گفتند شهرداری غافلگیر شده‌ است، اما به هیچ عنوان اینگونه نبود و شهرداری قبل از بارش این نزولات آسمانی کاملا آمادگی داشت."

  به گزارش ایسنا، آقای نجفی توضیح داد: "با توجه به پیش‌بینی قبلی هواشناسی، شهرداری از عصر روز شنبه برای مقابله با آثار ناشی از بارش برف آمادگی داشته و از ساعت شش عصر دیشب در تمامی سطح شهر تهران حضور داشته‌است؛ به همین دلیل با آغاز بارش برف تمامی نیروهای شهرداری در مناطق مختلف حضور داشتند و به هیچ عنوان غافلگیری نبود."

  شهردار تهران درباره اقدامات انجام شده در ساعات اولیه بارش برف گفت:" اولین آمادگی شهرداری تهران اسکان کارتن خواب‌ها و افراد بی خانمان در گرمخانه‌ها و محل‌های اسکان بود. در طول شب گذشته تعداد زیادی از خودروهای شهرداری در شهر گشت می‌زدند تا این افراد را به گرمخانه‌ها ارجاع دهند بعضی از خطوط مترو همانند خط تهران – کرج تا ساعت سه بامداد فعال بودند و جمعی از شهروندان تهرانی که وسیله نقلیه از ایستگاه مترو به منازل پیدا نکردند، در همان ایستگاهها اسکان داده شدند."

  برف
 7. رسول خادم تا المپیک ۲۰۲۰ سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شد

  View more on twitter
 8. دادستانی تهران از محکومیت فردی متهم به 'جاسوسی' به ده سال حبس خبر داده است

  عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران از محکومیت یک "جاسوس" به ده سال حبس خبر داده است.

  آقای دولت آبادی بدون اشاره به نام این متهم گفته این متهم در بخش صنعت برق مشغول به کار بوده است.

  دادستانی تهران همچنین گفته: "او از طریق ایجاد ارتباط با سیستم اطلاعاتی بیگانه و برقراری حداقل چهارده ملاقات با افسران اطلاعاتی موساد، بسیاری از اطلاعات مربوط به صنعت برق و هسته‌ای کشور را در قبال دریافت صدو چهل هزار یورو در اختیار آنان گذاشته است."

  عباس جعفری دولت آبادی
 9. استانداری تهران: فعالیت ادارات فردا با دو ساعت تاخیر آغاز می‌شود

  ضیاالدین صبوری، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران اعلام کرد که براساس آخرین تصمیم و تمهیدات پیش‌بینی شده درخصوص برودت هوا و لغزنده بودن معابر و خیابان‌ها، تمامی ادارات استان فردا (دوشنبه) کار خود را با دو ساعت تاخیر شروع خواهند کرد.

  به گزارش ایرنا، آقای صبوری با اشاره به گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دما در روز دوشنبه به شهروندان توصیه کرد از تردد غیر ضروری به دلیل یخبندان و لغزندگی معابر و سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

  تهران
 10. توضیحات سخنگوی ارتش درباره وضعیت ناوشکن دماوند

  تقی خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی درباره آخرین وضعیت ناوشکن دماوند در دریای خزر گفته این ناوشکن به هنگام ورود به بندر براثر شرایط نامساعد جوی با موج شکن در دریای خزر برخورد کرده و دچار سانحه شد. به گفته آقای خانی بررسی های انجام شده حاکی از آسیب جدی در سطح بدنه در زیر آب بود.

  آقای خانی افزوده با توجه به عمق کم آب در محل سانحه که حدود ۴ الی ۵ متر است امکان غرق شدن ناوشکن دماوند وجود ندارد و برای جابجایی بلوک های بدنه لازم است قسمت های به هم متصل شده، جدا و برای تعمیر و بازسازی به کارخانه کشتی سازی منتقل شود.

  سخنگوی ارتش همچنین گفته که "در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل طوفان شدید و بالا آمدن سطح آب دریا قسمت روسازه آلومینیومی که به طور کامل تخلیه وبرای جابجایی آماده شده بود، به آب افتاد و باقی مانده بدنه شناورهم به پهلوی راست قرار گرفته که پس از بهبود شرایط جوی فورا در اولین فرصت این بخش از بدنه شناورو سایر قسمت های باقیمانده جدا و به کارخانه منتقل می شود."

  اولین بار رسانه های ایران در ۲۰ دی ( ۱۰ ژانویه) از برخورد یک ناوچه نیروی دریایی با موج شکن بندرانزلی در دریای خزر خبر دادند.

  ناوشکن یا ناوچه دماوند حدود صد متر طول و ۱۳۰۰ تن وزن دارد
  Image caption: ناوشکن یا ناوچه دماوند حدود صد متر طول و ۱۳۰۰ تن وزن دارد
 11. نسرین ستوده: دختر خیابان انقلاب آزاد شد

  ستوده
 12. دادستان تهران:۱۰ نفر از دستگیرشدگان ناآرامی‌های اخیر همچنان در بازداشت هستند

  عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران درباره آخرین وضعیت بازداشت شدگان ناآرامی‌های اخیر گفت: " تاکنون ۹۵ فقره کیفرخواست برای متهمان این آشوب‌ها صادر شده است، ۱۰ نفر همچنان در بازداشت هستند."

 13. طیبه سیاوشی: پیگیری برای اصلاح امکان خروج زنان بدون اذن همسر با مقاومت‌هایی روبرو است

  View more on twitter
 14. واکنش نماینده مجلس به بارندگی برف در تهران

  View more on twitter
 15. امکان اسکان ۲۴ ساعته بی‌خانمان‌ها در تهران

  View more on twitter
 16. اطلاعیه سازمان مدیریت بحران درباره تداوم سرما

  سازمان مدیریت بحران درباره تداوم سرما در ایران اطلاعیه صادر کرد.

  به گزارش میزان، در بخشی از این اطلاعیه از شهروندان خواسته شده تا از تردد غیر ضروری در محورهای برف‌گیر خودداری کنند.

  در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: ". با دستور قائم مقام رییس شورای عالی مدیریت بحران کشور آقای رحمانی فضلی و پیگیری‌های رییس سازمان مدیریت بحران کشور، استانداران محترم، مستقیما بر روند عملیات امداد و نجات و رفع مسائل و پیامد‌های بارندگی و برودت فزاینده هوا، نظارت داشته که بر اساس هماهنگی بعمل آمده، یگان‌های منتخب از نیرو‌های نظامی و انتظامی، با آمادگی کامل به گروه‌های امدادی یاری خواهند رسانند"

  برف
 17. چرا کلیات بودجه رد شد؟

  امیر پایور

  بی‌بی‌سی

  رد کلیات بودجه در صحن علنی از اتفاق‌های نادر است.

  معمولا بررسی کلیات لایحه بودجه و رای گیری برای آن در صحن علنی، هر چقدر هم نمایندگان با بودجه مخالف باشند، بیشتر تشریفاتی است، چون نمایندگان همیشه در بررسی جزئیات امکان تغییر آن را حتی بصورت اساسی دارند.

  اما اتفاق افتاده که کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق رد شده، مثل سال ۱۳۹۲ و البته بعد همانجا با مشورت دولت اصلاح شده و به صحن علنی آمده است.

  رد کلیاتی که امسال کمیسیون تلفیق هم آن را پذیرفته بود، نشان از مخالفت گسترده نمایندگان با لایحه بودجه دولت حسن روحانی دارد. یکی از این مخالفتها به حذف احتمالا ۳۳ میلیون نفر از یارانه بگیران در سال ۹۷ بر می گردد.

  رد کلیات بودجه در حالی انجام شد که یکی دیگر از موارد بحث برانگیز بودجه، یعنی افزایش قیمت بنزین، در کمیسیون تلفیق حذف شده بود. رد کلیات بودجه را شاید بتوان واکنشی از طرف نمایندگان به اعتراضهای سراسری اخیر هم تلقی کرد.

  پیام این رای مخالف این است که بودجه سال اینده به جای اجرای جراحی هایی اقتصادی مد نظر آقای روحانی، باید بیشتر بر رفاه و معیشت اقشار آسیب پذیر تمرکز کند.

 18. 'به برخی بازداشت شدگان حوادث اخیر پیش از ورود به تجمعات قرص خورانده بودند'

  حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفته: "برخی بازداشت شدگان کرمانشاهی گفته اند که ما را به خانه ای بردند آن جا قرصی خوردیم و بعد به خیابان آمدیم و اصلا نفهمیدیم چه شد."

  آقای نوروزی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در این مورد که آیا قبل از برگزاری تجمع به آن ها قرص داده بودند، گفت: "بله. البته نمی خواهم بگویم همه ایران این طور بوده، اما در کرمانشاه خیلی از جوانان چنین وضعی داشتند. نمی گویم صدرصد افراد قرص خورده اند، اما به هرحال بعضی این طور بوده اند."

 19. نوبخت: رد بودجه ۹۷ پیام منفی به جامعه منتقل می‌کند

  محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه در واکنش به رد کلیات بودجه ۹۷ در مجلس گفت: "عدم رای نمایندگان به کلیات بودجه تنها باعث اتلاف ۷۲ ساعته وقت نمایندگان شده و پیام منفی به جامعه منتقل می‌کند."

  به گزارش ایسنا، آقای نوبخت با تاکید بر اینکه این بودجه قرار نیست که بتواند به همه مشکلات کشور در طی یک سال پاسخ مثبت بدهد، افزود: "بودجه سال آینده بر اساس ماده یک قانون محاسبات عمومی یک پیش‌بینی از درآمد و منابع تامین اعتبار و همچنین برآوردی از مصارفی است که اگر در راستای سیاست‌های مورد نظر هزینه شود، می‌توانند ما را به اهداف‌ مورد نظرمان برسانند."

  نوبخت